tw5» Schoeman m -in Soest midPub Splinter Eemland b.v. SCHOEMAN MAKELAARS BEDRIJFSHUISVESTING CD-speler voor klant van Super Yan Doorn Soest 50 Jaar geleden 23 Juli 1937 WOENSDAG 22 JULI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 Boeken vakantie boeken Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S SOEST De Soes ter Duinen Restant T-SHIRTS (HANES) met opdruk SOEST laSdubberstaJiw Landjuweel met zangkorenavond Dronken man gaat vroeg op bezoek Bedrijven bestolen Inbrekers actief in bedrijfspand heteloo"02" uj oitO0Ci<DU°i SOESTERBEKGSESTRAAT Te huur aangeboden bedrijfsruimte, ca. 285 m2, vrije hoogte ca. 3 m. Ligging: aan achterzijde gar.bedrijf gel. atelierruimte, goed bereik baar m. verharde inrit. De bedrijfsruimte is momenteel in gebruik voor licht montagewerk en v.v. eigen nutsaansluitingen, c.v.-install., toil.groep, kitchenette, incl. verlichting plafonds e.d. Voldoende dag lichttoetreding d.m.v. raampuien. Schuifdeur ter grootte v. 2.50 X 2 m. Parkeergel.: bij het gehuurde object zijn in tot. 4 parkeerplaatsen be schikbaar. Zekerheidstelling: waarborgsom of bankgarantie ter grootte v. 3 mnd. huur, incl. BTW. Huurprijsherziening jaarlijks, voor het eerst een jaar na huuringang, op basis v.h. aangepaste prijsindexcijfer voor gezinsconsumptie reeks werknemersgezinnen m. in 1980 een gezinsin komen beneden de loongrens voor de ziekenfondsverzekering (1980 100). Aanvaarding: 1-9-1987. Huursom f 19.500,- excl. BTW. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest ^J||j|j Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel NVM MAKELAAR Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. RESTAURANT NU 25.- SOESTERBERGSESTRAAT166 SOESTDUINEN 02155-12739 STEENHOFFSTRAAT Riant vrijst. herenhuis (bouwj. 1929) m. vrijst. gar. en roy. achtertuin. Vestibule, gang, k.k., toil., douche, keuk. (2.80 X 4 m.), kamer en suite (4.20 x 5 m. en 5.50 x 4.20 m.) m. schuifdeuren, authentieke plafonds en marmeren schoorstenen. Ingebouwde kasten. Roy. trapopgang m. overloop, gr. voor-, achterkam.en 2 zijkam. Gas c.v. Koopsom f 260.000,-. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken II e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 *l) Oude rijwielplaats Bezitters van rijwielen! Wij staan weer aan den vooravond van den eersten Augustus. Ongeveer drie millioen oude rijwielplaatjes, vormende een totaal gewicht van twaalf duizend kilogram, zullen hun dienst weer hebben gedaan, terwijl zij voor de bezitters van rijwielen waardeloos zijn geworden. Behoeft het nog feitelijk nader betoog breedvoerig uiteen te zetten, waarvoor deze plaatjes worden ingezameld! De Stichting "Steunfonds van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Tuberculose-patiënten in Nederland," waarvan het Hoofdkantoor geves tigd is Breedeweg 17 Amsterdam Oost, die zich reeds een zestal jaren beijvert de oude rijwielplaatjes en ander koper, lood, tin, zink, capsules enz, ten dienste te maken van de t.b.c.-bestrijding en dank zij de medewerking van vele men- schenvrienden ook in het afgeloopen jaar hierdoor een aantal patiënten heeft kunnen helpen, doet ook nu weer een ernstig beroep op Uw medewerking. Breng Uw oude rijwielplaatje en andere metalen daar, waar onze raambiljetten hangen, of aan onderstaand adres. Door het verrichten van deze goede daad kan wellicht nog een menschenleven worden gered! Voor het Comité, J.E. BLOEMEN, Wald. Pyrm.laan 60, Soestdijk. Aanhangenwagen losgeschoten Donderdagmorgen te half 5 reed een 6-wielige trailer, geladen met 4-ton pa pier, op de Rademakerstraat te Soesterberg, ter hoogte van het café van Bertus de Bruin. Op dit punt schoot de aanhangwagen der trailer los en botste via een boom, tegen genoemde café. Een ware chaos werd daar aangericht. Op het terras werden de stoelen en tafels gekraakt, de voorgevel van het huis was ernstig ontzet, terwijl een groote spie gelruit in scherven lag. Het mag aan de boom, die de eerste schok heeft opgevangen, geweten worden, dat niet meer schade is aangericht. Evenwel zal het noodzakelijk zijn, dat een nieuwe pui wordt aangebracht. De verzekering dekt de schade. De politie was spoedig ter plaatse, en om half 7 had men de trailer uit zijn onge wone positie bevrijd. Voorbereiding voor de Jamboree Donderdagavond werden op het Be-Quick terrein de laatste voorbereidingen getroffen voor de Jamboree, door een 50-tal verkenners uit Soest en omstre ken. Ondanks de stroomende regen werd er geoefend voor het défilé dat men op de Jamboeree zal houden voor de Chief Scout, Lord Baden Powel of Gilwell. Wij twijfelen er niet aan of de verkenners en voortrekkers uit Soest zullen een uitstekend figuur slaan op de a.s. Jamboree. Een hert in de polders Dezer dagen werd een groot mannetjeshert in de Eem-polders nabij de Groote Melm gesignaleerd, iets wat wel een zeer groote zeldzaamheid is. Tentoonstelling in de Van der Huchtschool Zaterdag en Zondag hebben zeer velen een kijkje genomen in de van der Huchtschool aan de Molenstraat alhier, alwaar de resultaten van het leervak "Handenarbeid" tentoongesteld waren. Over hetgeen de leerlingen in het afgelopen leerjaar weer gepresteerd hebben, zou men een boekdeel kunnen schrijven, en dit boek een titel kunnen geven als b.v. "Wat kan men maken met triplex, figuurzaag, verf, klei enz." Groote en kleine werkstukken, het was alles even keurig. Bij de groote werkstukken zagen we een 2-tal echte zweefvliegtuigen, waarvan er een reeds 17 km in het luchtruim is geweest. Bij de kleinere werkstukken wa ren o.m, zeer fraaie figuren gemaakt van boetseerklei. Zoowel de werkstukken van de lager en hoogere klassen verraadden ambitie en ijver en misschien artistieke aanleg. Een op de 4e woonlaag gel. 3-kam. hoekappartement (v.h. 4 kam.). Gunstig gel. nabij winkels en NS-station. Blijvend vrij uitzicht over veel zijdig polderlandschap. Entree, L-vorm. zit/eetkam. (28 m2), 2 sl.kam., douche, toil., keuk., bij- keuk. Berging in de onderbouw. Goed onderh. Serv. kosten ca. f 300 p.m., inkl. c.v., water, div. verzekeringen. Koopsom f 54.000,— k.k. Hinderwet - aanvraag Bij burgemeester en wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 en 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. De aanvraag is afkomstig van: -Mevrouw A. Koster (Bobo-bar), Nieuweweg 68 voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Nieu weweg 68, Soest. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling op woensdag 12 au gustus 1987 om 09.00 uur v.m. in de commissiekamer van het gemeente huis. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door de genen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwet - aanvraag Bij burgemeester en wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf "heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. De aanvraag is afkomstig van: -Wasserij Soestdijk, Industrieweg 10 voor het oprichten van een wasserij op het perceel Industrieweg 10. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen dooi een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 12 augustus 1987. U gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de ge meente Soest voornemens zijn op daar toe strekkende verzoeken met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: -het bouwen van 8 woonhuizen, Dr. Rupertlaan, sectie A, nr. 3893; (arti kel 14 lid 2 onder c. en e. van de voor schriften bestemmingsplan Soestdijk) Mevrou wA.de Zoete- van de Pol uit Soest is de gelukkige win - nar es geworden van een compact-disc speler. Ze won dit mo derne apparaat door mee te doen aan de super hammenactie van Super Van Doorn. De prijs werd haar af gelopen maandag uitgereikt door Theo Sükel, chef vleeswaren van de super markt aan de Wiardi Beckmanstraat. Bij de aankoop van een 'onsje'La Rochette grillham ofDordo- rin Tirolerham kregen de klanten van Super Van Doorn in de maand mei een deelname-formulier uitgereikt, waarop een Foto: Goos van der Wilt. slagzin met de woorden ham en Super voltooid moesten wor den. Het aantal deelnemers was bijzonder groot. In het hele land werden niet minder dan 89 CD-spelers verloot. Mevrouw De Zoete was één van de winnaressen. Zij zal dan ook geen spijt hebben gehad dat ze de vleeswaren-afdeling van Van Doorn bezocht, de vleeswaren-afdeling met een keuze uit acht tien soorten ham, waaronder Hespen, Kempische, Ardenner en Schwarzwalder. Op dinsdag 1 september: In het kader van het Landjuweel Soest 1987 zal er op dinsdagavond 1 sep tember en zangkorenavond worden georganiseerd. Hieraan zullen niet minder dan 14 Soester zangkoren deelnemen. Een speciaal comité, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van enkele zangkoren, is al geruime tijd bezig met de nodige voorbereidin gen. Inmiddels is de voorbereiding af gerond en zijn deelnemers en pro gramma bekend. Aan deze zangkorenavond wordt deel genomen door de volgende zangkoren: Kinderkoor Petrus en Pauluskerk, combinatie bejaardenkoren 'Braamha- ge' en 'Molenschot', Christelijk Ge mengd Koor 'Juliana', Kerkkoor St. Caecilia, Luchtmachtkoor 'Groot Soesterberg', Jongerenkoor Soester- veen, NPB Koor, Kerkkoor 'Cantemus Domino', combinatie Chr. Zangvereni ging 'Sursum Corda' en Paleiskoor, Soester Mannenkoor 'Apollo', Neder lands Motet en Madrigaalkoor en Go- spelgroup 'The Messengers'. De verschillende koren zullen een aan tal eigen werken uitvoeren en alle koren zullen in de finale gezamenlijk een lied ten gehoren brengen. Het belooft een -het bouwen van 11 woonhuizen, Dr. De Voslaan, sectie A, nrs. 3896 en 3897. (artikel 10 lid 2 onder h. van de voor schriften bestemmingsplan Soestdijk en artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 23 juli 1987 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). zeer afwisselend programma te worden want de uit te voeren werken omvatten een zeer uitgebreid repertoir van klas sieke werken, gospelsongs, operette, kerkelijke muziek. De Soester tenor Charles Gabriël zal een intermezzo verzorgen. De begelei ding avond wordt verzorgd op orgel, piano en enkele combo's, die aan de ko ren zijn verbonden. De aanvang van de avond is om 20.00 uur; de toegangsprijs bedraagt f 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van de verschillende zangkoren en voorzover de voorraad strekt aan de kassa van de feesttent. Boeken. Mensen kunnen, ook tijdens hun vakantie, dikwijls niet zonder. Daarom tot medio september iedere week in de Soester Courant aandacht voor nieuw verschenen boeken, tel kens in diverse genres en wat prijsklas se betreft elk wat wils. Boeken, schuil plaatsen voor natte zomerse dagen of heerlijk ontspannend geconsumeerd vanuit uw luie tuinstoel. Onder welke weersomstandigheden dan ook: in ieder geval veel plezier met het boek van uw vakantie-keuze. Titel; De Spaanse dokter Auteur: Matt Cohen Uitgever: Ambo Een roman die zich hoofdzakelijk af speelt in het Spanje van de 14e eeuw. Toledo, voor vele Joden die tijd het nieuwe Jeruzalem, vormt in naam van de Christenheid het strijdtoneel waar van ook toen al Joden het slachtoffer werden. Centraal staat in deze dikwijls aangrijpende roman de figuur van de Jood Avram. Een idealist pur sang, die een rusteloze zwerftocht door een deel van Europa in Kiev beëindigt. Naast de fraaie schilderingen van personen, sfeer en situaties is de grote verdienste van dit boek de vaststelling dat er tussen toen en nu, voot wat de benadering van het Joodse Volk betreft nauwelijks ver schillen lijken te bestaan. Een indruk wekkend doch triest levensverhaal. Titel: Tamara's lunapark Auteur: Alfred Birney Uitgever: In de Knipscheer Een roman over en voor mensen van deze tijd. De hoofdpersoon Leo San ders leeft z'n leven met de hem achter volgende schimmen van een tehuisver leden. Z'n grootste angst is echteT de toekomst van zijn kind dat door z'n van hem weggelopen echtgenote wordt ver wacht. Zijn toekomstvisie voor wat straks op de wereld zal komen is er een van absolute uitzichtloosheid. Tama ra's Lunapark kan antwoord geven op de vraag waarom jonge mensen, ook zonder spookbeelden uit een verleden, de verantwoordelijkheid niet op zich durven nemen kinderen te verwekken. Sombere literatuur, omdat het kleinste stukje perspectief ontbreekt. Titel: Meer New York, voor minder dollars Een 'ontzettend' dronken man heeft zondagmorgen zeker vijf minuten no dig gehad om de politie uit te leggen dat hij op bezoek ging bij kennissen, die hem hadden uitgenodigd. De politie moest op haar beurt de nodi ge moeite doen om de man duidelijk te maken dat zes uur 's ochtends een vreemd tijdstip is om een dergelijke af spraak na te komen. De onder invloed verkerende man liet zich vervolgens door de politie naar zijn eigen woning, in hetzelfde flatgebouw aan de Weeg breestraat, brengen. Auteur: Miles Turner Uitgever: Mingus Omdat we vandaag de dag wat vakantie en werk betreft verder komen dan Vo- lendam en Amsterdam zal "Meer New York, voor minder dollars" een schot in de roos zijn. Een zeer praktische reis gids met letterlijk alles op het menu waar de reis-konsument, die New York als bestemming kiest, niet buiten kan. Een boekje dat letterlijk dollars be spaart en u in de meest fascinerende stad wegwijs maakt. Titel: De onsterflijken Auteur: Catherine Duval UitgeverNijgh Ditmar Een onschuldig ogend boekje voor le zers met stalen zenuwen. Zes huive ringwekkende verhalen waarin vrou wen, dieren en bovennatuurlijke krach ten domineren en het tegen elkaar op nemen. Helse verhalen geschreven door een schrijfster die haar pen in een bizarre inkt gedoopt heeft. In een bedrijfspand aan de Koninginne- Iaan is ingebroken. Het pand, waarin twee bedrijven zijn gevestigd, werd vol ledig doorzocht. Het ene bedrijf mist een bedrag van 650 gulden, het andere deed aangifte van diefstal van 140 gul den. De daders hadden een ruit inge gooid om het pand binnen te kunnen. In een bedrijfspand aan de Sterrenberg weg in Soesterberg zijn inbrekers actief geweest. Een bedrijf mist een telefoon toestel, een electrische schrijfmachine en onderdelen van een computer. Bij een ander bedrijf, dat in hetzelfde pand is gehuisvest, wordt niets vermist. Beide kantoren werden volledig door zocht. De inbrekers waren binnengeko men door een raam aan de achterzijde van het gebouw te forceren.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5