Schoeman 'soesl L Splinter Eemland b.v. 4t/ 39.75 ii Soest eSoester Duinen Bouwkeet Dalweg gaat verdwijnen SCHOEMAN MAKELAARS j. Soest 50 jaar geleden ËEdubberstauM WOENSDAG 29 JULI 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 M/§^ üju JSK^L p95Tp§J «Shfai .-j jïtmmt* vi"-r~ N--1'-1 SOEST Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S vraagt uw aandacht voor »D 30 Juli 1937 Welkom Vreemdelingen SOEST HOOGLAND DE LAATSTE BROEKEN v.a. Automobilisten onder invloed Onverzekerde auto 1V/E R EL D-JAM B O RE E W/f -Xa* If^ooR- 7ïó/s \f U oH°eKHDU°i Al M Tijdens de vakantiemaanden juni, juli eni tauguslus dinsdags gesloten. Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) GEMEENTE n RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 MOLENWEG Riant vrijst. onder architektuur gebouwd landhuis (bouwjr. 1980) m. c.v., aangeb. gar. m. vliering, perfekt aangel. tuin m. sierbestrating en terras op het Z. Roy. hal m. vide, gard., toil., open hardhouten trap n. verd., woonkam. m. corner, eetkam., roy. open haardpartij, schoonmetselwerkwanden en massief eiken balkenplaf., half open split-level luxe inb.keuk. m. eetbar en aansl. bijkeuk. en gar.; verd.: roy. overloop m. 4 sl.kam., compl.bad- kam., 2e douche en 2e toil. Oudersl.kam. m. balkon en ingeb. kasten- wand. Algemeen: er is gebruik gemaakt v. zeer duurzame materialen, hardhouten kozijnen en ramen, ged. v.v. therm. beglaz. Vloerverw. in keuk. en ged. woonkam. afgewerkt m. handvorm plav. Isolatie: kap, vloer, spouw en ged. therm. beglaz. Koopsom f 595.000,-. Welkom, welkom jonge menschen In ons gastvrij Nederland, 't Vrije onbezorgde lied! Met Uw vele duizendtallen En geniet met volle teugen Saamgestroomd van allen kant, Van al wat dit feest U biedt. Welkom, welkom vreemdelingen, Laat Uw leuzen hier weerklinken Hier vereend in vriendenkring, Zoo verschillend in Uw taal, Op het groote wereldfeest van Maar gezamenlijk getuigend Vrede en Verbroedering. Van eenzelfde indeaal! Jeugd uit alle werelddeelen Tracht de menschheid voor te gaan In de menselijke deugden, Die veel "grooten" niet verstaan. Hier op Nederlandschen bodem Vindt ge daarvoor sympathie, Wij zijn in gedachten bij U Op Uw wereld-Jamboree. WINKELHUIZEN DE TORENSTRAAT Het sinds eenigen tijd leegstaande café Van Kooy in de Torenstraat zal uiter lijk geheel veranderen. Het gebouw van thans zal worden omgebouwd tot twee moderne winkelhuien hetgeen het aanzien daar zeer zal verbeteren. Het oude terras zal worden verlaagd en vanzelfsprekend zal voor de winkels gelegenheid komen voor een behoorlijk trottoir. Wij vragen ons af, of dit feit voor de gemeente geen aanleiding kan zijn, om naar verbetering van dezen niet ongevaarlijken weg te streven. Afstand van eenige kleine strookjes grond zou de toestand aldaar zeer veel verbeteren. WETENSWAARDIGHEDEN Men gelooft in Portugal, dat men bewijzen heeft gevonden, dat de eerste koe in het jaar 1493 door Columbus in Amerika is ingevoerd. Eerst vele jaren la ter volgden er eenige fokdieren om de grondslag te leggen voor de geweldige kudden, die kort daarop in het Noord Amerikaansche werelddeel bijzonder goed bleken te gedijen. Als men de straten van New York opmeet en de verschillende lengten optelt, komt men tot een lengte van 3000 mijl. Men zou dus een groote reis moeten maken om door alle straten van New York te wandelen en dezen afstand af te leggen. In een kelder van een oud kasteel bij Versaille werd een zwarte kat 32 dagen lang bij een lage temperatuur vergeten. Toen men het dier weer te voorschijn haalde, leefde het nog wel, maar zijn zwarte huid was volkomen wit geworden. De haarborstel werd uitgevonden door een Chineeschen generaal, die bij 't bouwen van "de groot muur" wacht had en uit verveling trachtte een instru ment te maken om zijn haar te verzorgen en zoo de borstel maakte. VRIJW. BRANDWEER TE SOESTERBERG BELOOND In verband met het blusschingswerk door de Vrijwillige Brandweer van Soes- terberg Zondagmiddag j.1. verricht op het landgoed van den heer jhr.mr.dr. Clifford Kocq van Breugel te Driebergen, alwaar in een jonge dennenaan- planting brand was uitgebroken, mocht dezer dagen voornoemde brandweer van den heer Clifford een van waardeering getuigend schrijven ontvangen voor de bijzonder verdienstelijke wijze, waarop het corps aan het blusschen van dien brand deelnam. Tevens werd in dit schrijven een opgave gevraagd van de gemaakte onkosten, terwijl bovendien voor de kas van het corps een gift werd toegezegd. KORNET Geschakelde middenwoning, perfekt onderhoudenruime aange legde tuin met prima zonligging achtertuin en vrijstaande schuur. De woning (bouwjaar 1978) is geïsoleerd t.a.v. kap, beglazing alsmede spouw en ligt dichtbij buurt-winkelcentrum en scholen. Indeling: ruime hal, toilet, L-vormige woonkamer met open haard en massief eiken parketvloer, grote halfopen keuken met eetgelegen heid. Keuken alsmede de gang zijn voorzien van plavuizen. 1 e verdieping: overloop, 3 slaapkamers alle voorzien van vaste kas ten en vloerbedekking, grote badkamer, beige sanitair, vaste wastafel, ligbad, 2e toilet en aansluiting wasmachine. 2e verdiepingvia vaste trap bereikbaar, veel bergruimte en mogelijk.-'.1 heid 4e slaapkamer. De woning is voorzien van gas c.v., warmwatervoorziening d.m.v. gei ser. Eventueel is er een garage bij te kopen (circa 25 m vanaf de wo ning). Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs f 159.000,- k.k. (o.a. ruiten, strepen effen stoffen) Op de Dalweg hield de politie in de nacht van zondag op maandag een 22- jarige automobilist uit Soest staande, omdat zijn rijgedrag de aandacht trok. De man moest blazen en bloeden en kreeg een rijverbod en een proces-ver baal. In de nacht van maandag op dinsdag werd om dezelfde reden op de Beuken laan een 41-jarige Soester tot stoppen gedwongen. Ook hij moest zich de blaastest en de bloedproef laten welge vallen, met dezelfde resultaten. Op de Soesterbergsestraat hield de po litie zondagnacht bij een routinecontro le een 28-jarige automobilist uit Soes- terberg staande. De auto waarin hij reed bleek niet verzekerd te zijn. De man mocht niet verder rijden en de politie nam het voertuig voorlopig in beslag, tot de eigenaar de papieren in orde had gemaakt. VAN GOYENLAAN Vrij gel. 3-kam. hoekappartement op de 2e woonlaag, v.v. nwe ramen en dubb. beglazing in de woonkam. Entree, toil., hal, douche, woonkam., 2 sl.kam. m. balkon, keuk., bij keuk., berging in de onderb. Keurig onderh. Serv.kosten f 300,- p.m. (incl. c.v.) Koopsom f 58.000,- k.k. De bouwkeet op de hoek van de Dal weg en de Koningsweg, die ooit werd gebruikt als bouw-informatiecentrum en de laatste jaren heeft dienst gedaan als onderkomen voor het personeel van de afdeling Groen en Recreatie van de gemeente, gaat verdwijnen. De keet is aan vervanging toe en stede bouwkundig gezien is het bouwsel on gewenst. Nu wordt de keet nog gebruikt als on derkomen voor de wijkploegen voor het Smitsveen en Overhees van Groen en Recreatie. Het personeel voor Smits veen en Klaarwater kan echter beter worden ondergebracht in de schaft- ruimte van de gemeentekwekerij aan de Molenstraat, aldus het voorstel van B. W. aan de gemeenteraad. Voor het personeel dat in Overhees werkt zou - gelet op de uitgestrektheid van deze wijk - dan een nieuw onderkomen moe ten verrijzen op het terrein van de kin derboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Dat gaat 92.000 gulden kosten. Op de plek waar nu de bouwkeet staat komt openbaar groen, zoals in het be stemmingsplan is voorzien. "Visueel zal de plek aan kwaliteit winnen," aldus Burgemeester en Wethouders. RODE KRUIS SOEST-SOESTER- BERG/BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Va leriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: W.H. van Velzen, Schakel 1, Loos- drecht voor het oprichten en in wer king hebben van een snackbar-café op het perceel Smits weg 28; J.H. Houtveen, Birkstraat 144, voor het oprichten en in werking hebben van een reparatieinrichting voor landbouwwerktuigen op het perceel Birkstraat 144; W. van Bloemendal, Wieksloterweg O.Z. 83, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het vervaardigen van betonte- gels op het perceel Wieksloterweg O.Z. 83; J.H.M. van Kerkhof, Amersfoortse- straat 95a, voor het oprichten en in werking hebben van een herstelin richting voor motorvoertuigen op het perceel Amersfoortsestraat 95a. De positieve beschikkingen liggen van af heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeen tesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan (alleen laatste verzoek bij de hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 29 augustus 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen 1 overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge meentesecretarie, kamer 37, op werk dagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. De aanvraag is afkomstig van: Fa. K.A.T. b.v. De Beaufortlaan 24, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet, in verband met uitbrei ding/wijziging van het emailleerbe drijf op het perceel De Beaufortlaan 24, Soest. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van deze vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisge ving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een jeder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge dachten wisseling op dinsdag 18 augus tus om 09.00 uur v.m. in de commissie kamer van het gemeentehuis. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte- Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. De aanvraag is afkomstig van: T.H. Venema, Dorresteinweg 3A, voor het oprichten en in werking heb ben van een autoplaatwerkerij op het perceel Dorresteinweg 3A, Soest. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be- Worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling op dinsdag 18 augus tus 1987 om 10.00 uur v.m. in de dépendance van het gemeentehuis, ka mer 50. Indien men dat wenfct worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden een maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. De aanvraag is afkomstig van: P. van der Zalm, Bernard Zweerslaan 29, Baarn, voor het oprichten en in werking hebben van een boekbinderij op het perceel Nieuwe Gracht, kada straal gemeente Soest, sectie G, nr. 5606 ged. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder, gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 19 augustus 1987. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift worden ingediend. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij hebben besloten door middel van de plaatsing van de borden 54B en 54C van bijlage II van het R.V.V. parkeer ruimten voor invaliden aan te wijzen op de navolgende lokaties voor de daarbij genoemde aantallen: 1 op het Dorpsplein nabij de ingang van de Drie Eiken (individuele plaats). 2 op de parkeerplaatsen aan het Boekweitland; 1 algemene parkeer plaats tegenover no. 52/54 en 1 alge mene parkeerplaats bij de hoofdin gang van Groot Engendaal. 1 op het parkeerterrein naast het P.T.T.-kantoor (algemene plaats). 2 op het parkeerterrein aan de Wiardi Beckmanstraat; 1 algemene plaats nabij de ingang van Honsbergen en 1 bij de ingang van de supermarkt. 2 bij de Vijverhof aan de Klarinet; 1 algemene plaats bij het gezondheids centrum en 1 bij de ingang van de zuidgevel van het wooncomplex langs de Klarinet. 1 op het parkeerterrein aan de Stad houderslaan, hoek Korte Brinkweg (algemene plaats). Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht, Achter St. Pieter 200, 3512 HT Utrecht. Uitvoering Brandbeveiligings-ver- ordening Soest Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoorschrif ten) voor de volgende inrichtingen ge- bruikstoestemming als bedoeld in arti kel 54 van de Brandbeveiligingsveror dening der gemeente Soest hebben ver leend: een snackbar/lunchroom aan de Soesterbergsestraat 186 te Soest; een pannekoekenboerderij aan de Lange Brinkweg 26 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brand gevaar en het voorkomen en het beper ken van ongevallen bij brand. Bouwzaken De Burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een dubbel woon huis, Amersfoortsestraat, sectie E, nr. 1854. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 juli 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. informaties: fnfo-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service).

Soester Courant | 1987 | | pagina 5