jan buis 39.75 fïldPub §De Soester Duinen 'Het geheim van een lang leven: Vrede, en veel geduld' B. Snijders gehuldigd wegens verdiensten voor kankerbestrijding in Soest EHBO voor JONG EN OUD JEUGD EHBO Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandacht voor Inbraak Mavo Soest Ruit vernield van C-drie Oudste Soester L. C.A. van Zadel volgende week 100 jaar Onverzekerde auto 'Crossbrommers' zorgen voor overlast Jumelage Soest/Kozle stapje dichterbij Tien jaar inzet voor Koningin Wilhelmina Fonds INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Computer buit bij inbraak Deuken in auto geschopt Inbraak Gerrit v.d. Veenstraat DE LAATSTE BROEKEN v.a. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN 6 Augustus 1937 RESTAURANT SOÉSTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Openbare commissievergaderingen Maandag 10 augustus: commissie Algemene Bestuurszaken agenda o.a.: bespreking notitie honde- poepbestrijding; notitie richtlijnen bra derieën; rookregels en verordening in zake levensbeschouwelijke vorming basisscholen. Maandag 10 augustus: commissie Bedrijven agendag o.a.: inzameling huishoudelijk chemisch afval, kredietvoorstel vol- tooing Dorpsstreek, kredietvoorstel vervanging vijverbeschoeingen. Maandag 10 augustus: commissie Milieubeheer agenda: inzameling huishoudelijk che misch afval Dinsdag 11 augustus: commissie Ruimtelijke Ordening agenda o.a.: verkeersveiligheidsbeleid; richtlijnen braderieën; beoordeling en selectie diverse bouwplannen Overhees III, bespreking planningslijsten nieuw bouw, verbouw en verbetering voor de jaren 1988 tot en met 1992. Woensdag 12 augustus: commissie Welzijn agenda o.a.: notitie aanpak jeugd werk garantieplan in Soest. Donderdag 13 augustus: commissie Onderwijs agenda o.a.: bespreking verordening inzake het geven van godsdienstige- en levensbeschouwelijke vorming leerlin gen openbare basisscholen. Donderdag 13 augustus: commissie Financiën agenda o.a.: vervanging beschoeingen vijvers; verkoop grond Zwarte Wegje; voltooing Dorpsstreek; bouw perso- neelsonderkomen in Overhees. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw Gemeentewer ken. Aanvang: commissie Onderwijs 19.00 uur; commissie R.O., commissie Mi lieu, commissie Bedrijven en commissie Welzijn 19.30 uur; commissie A.B.Z. en commissie Financiën 20.00 uur. Spreekrecht publiek 1.Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. •Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Onbekenden zijn er in het afgelopen weekeinde in geslaagd het schoolge bouw van de Mavo Soest aan de Vale riaanstraat binnen te dringen. Op het dak werd een ladder aangetroffen en bleek een lichtkoepel te zijn verwijderd. De inbrekers zijn echter niet verder ge komen dan de hal, omdat alle daarop uitkomende deuren waren afgesloten. Bij een eerste onderzoek bleek dat er niets wordt vermist. Onbekenden hebben vorige week - voor de zoveelste keer - een ruit ver nield van het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat. Het betrof hier een ruit van gelaagd glas. De schade be draagt zo'n 300 gulden. "Unnflikr/l ïaor L- i/insl hot lolt onho. IHMI ''IC:'- hmmumi 1 "Honderd jaar... ik vind het zelf onbe grijpelijk. Nee, ik had nooit gedacht dat ik zó oud zou worden. Mijn leven is 'vol' geweest, mag ik wel zeggen, en ik ben een tevreden mens." Dat zegt de heer L.C.A. van Zadel, die volgende week woensdag -12 augustus - de zeer gezegende leeftijd van honderd jaar bereikt. Hij is overigens al enige jaren Soests oudste (mannelijke) inwoner. Opmerkelijk genoeg vermeldt het naambordje op de deur van het huis aan de Albert Hahnweg dat op dit adres de heer L.C.A. van Zadel Junior woont. "Ja," vertelt de bijna een eeuw oude be woner, "dat komt eigenlijk doordat ik, ver voor de oorlog, eens op audiëntie ging bij koningin Wilhelmina, in het pa leis op de Dam. Dan vragen ze je élies, en ik zei dat ik net als m'n vader heette. Een bediende zei toen dat ik m'n papie ren meteen in orde moest laten maken, zodat er Junior op kwam te staan, an ders kon ik niet naar binnen. En zo is het altijd gebleven, maar het wordt zo lang zamerhand natuurlijk te gek..." In het lange leven van de heer Van Za del, die tijdens het korte vraaggesprek aan de vooravond Van zijn "eeuwfeest" een uiterst beminnelijk mens en op en top een heer blijkt te zijn, spelen eigen lijk maar twee woonplaatsen een rol: Amsterdam en Soest. In de hoofdstad werd hij geboren; daar bracht hij ook zijn jeugd en zijn werkzame leven door. Kort voor zijn pensionering verhuisde hij met zijn echtgenote - "toen de kinde ren allemaal hun bestemming hadden bereikt", zoals hij zegt - naar Soest. Nu bijna 15 jaar geleden overleed zijn vrouw, en sinds die tijd is de heer Van Zadel alleen, al heeft hij gelukkig veel kontakt met zijn 3 kinderen, 12 klein kinderen en 14 achterkleinkinderen met hun respectievelijke "aanhang". Muziek "Mijn leven is vol geweest," benadrukt de heer Van Zadel diverse malen in het gesprek. Daarmee doelt hij niet alleen op zijn werk bij de Nederlandse Spaar kas in Amsterdam, wat hij bijna veertig jaar met volle inzet en veel plezier heeft gedaan, maar zeker ook op zijn "neven activiteiten", die voor het grootste deel aan de muziek gewijd zijn geweest. Ja renlang was hij - op vrij willige basis - or ganist van de Lutherse kerk op de hoek van Spui en Singel in de hoofdstad, en daarnaast "accompagnateur", zoals hij het noemt, van diverse koren. De mu ziek was zijn lust en zijn leven, zo blijkt, en nog dagelijks speelt hij een kwartier tje op het mooie, oude harmonium in zijn huiskamer, waaraan hij zeer wellui dende klanken weet te ontlokken. In het verenigingsleven heeft hij altijd een zeer actieve rol gespeeld. Ook was hij o.m. zo'n dertig jaar secretaris van de Lutherse kerkeraad in Amsterdam. "Mijn vrouw," vertelt hij, "heeft mij tWèê këer heel nadrukkelijk tot de. orde moeten roepen, omdat ik altijd zo druk was. Dat werd wel eens te veel. Dan kwam ze voor me staan, keek me recht in de ogen en zei: 'Leo, nu is het uit. Je gaat naar bed en doet verder niets!' En dan was ik wel onderdanig, hoor," aldus de heer Van Zadel op vrolijke toon. Te beweeglijk "Ik kon eigenlijk nooit stilzitten," ver duidelijkt hij. "Voordat ik bij de Spaar kas ging werken heb ik van alles gepro beerd, maar mijn leven was te beweeg lijk. Uiteindelijk kwam ik bij de Spaar kas terecht. Daar heb ik hard moeten werken, maar ik heb het er ook heel goed gehad." Als controleur vervulde de heer Van Zadel een belangrijke functie - "het ging om miljoenen gul dens aan spaargelden" - die hem dik wijls ook na kantoortijd opeiste. "Dan zat ik soms nog een uur of anderhalf in m'n eentje te werken, en soms ook op zondag. Dan ging ik eerst naar de kerk, en vandaar door naar kantoor." Van tijd tot tijd komen zijn beide oud-directeu ren hem nog graag eens opzoeken, ver telt hij - wel een bewijs van de uitsteken de verstandhouding die in die jaren is gegroeid. Zijn vrije tijd werd vrijwel geheel op geëist door de muziek. Soms avond aan avond speelde hij orgel of piano, en dat alles pro deo. "In al die jaren heb ik pe- cies één gulden vijftig verdiend met m'n muziek. Dat kwam omdat ik moest in vallen voor een zieke organist, en de penningmeester stond erop dat ik die anderhalve gulden als loon zou aan vaarden. Toen kon ik niet weigeren." Ook in Soest is de heer Van Zadel nog geruime tijd actief geweest als muzikaal begeleider van een evangelisatiecomité, dat in de bossen bij Soestduinen bijeen komsten hield. "Maar eigenlijk heb ik in Soest niet zoveel meer gedaan. Het was ook de bedoeling dat mijn vrouw en ik het hier wat rustiger aan gingen doen, want bij 't minste of geringste wisten de mensen me te vinden." Behalve een begaafd musicus is de heer Van Zadel ook een begenadigd teke- Foto: Goos van der Wilt naar en schilder. Daarvan getuigen o.a. een aantal opmerkelijke kunstwerkjes in zijn eigen huis, vooral een groot "schilderij" dat bij nadere beschouwing geheel met diverse soorten hout is inge legd. "Een kwestie van geduld," vertelt hij. "Als ik daarmee bezig was kon ik wél stilzitten..." Dat hij met grote vaardigheid pen en potlood hanteert blijkt ook uit de fraaie tekeningen waarmee hij tot nog niet zo lang geleden de enveloppen versierde waarin de familieleden het gebruikelij ke cadeau "onder couvert" werd aange boden. "Maar nu ben ik ermee opge houden, want de kring wordt langza merhand zo groot dat het me te veel tijd gaat kosten. Maar ik kén 't nog wel. Dat het gewaardeerd werd weet ik, want ik kom m'n tekeningen bij iedereen nog altijd tegen." 'Gevierd man' Ook als voordrachtskunstenaar geniet de heer Van Zadel nog bekendheid. In de Ichthuskerk heeft hij diverse malen als zodanig opgetreden, met veel suc ces, maar de laatste jaren niet meer. "Ik heb gezegd: ik stop, ik heb m'n tijd ge had. Het is misschien een fout van me, maar nu blijf ik nog op een bepaald ni veau bij de mensen zweven. Zo blijf je nog een beetje een gevierd man, maar als het mis zou gaan is dat snel verge ten." De heer Van Zadel geniet ondanks zijn zeer hoge leeftijd een goede gezond heid, al is zijn gehoor minder geworden en gaat het zien hem allengs ook wat minder goed af. "Inwendig ben ik ge zond, maar m'n rechterbeen zegt de laatste tijd 'doe het zelf maar', en daar om durf ik niet meer zo goed alleen de straat op." Daarom komt hij niet zo vaak de deur meer uit. Van tijd tot tijd maakt hij nog een wandelingetje met iemand die hem vergezelt. "Maar ik ben wat bang om te vallen, en daarom blijf ik meestal maar het liefste thuis." De (bijna) honderdjarige doet bijna al les zelf in huis. Eén ochtend in de week komt de werkster, maar voor het overi ge redt hij zich uitstekend. Hij maakt zelf zijn eten klaar - behalve de warme maaltijden, die komen van Molenschot - maakt ook zelf zijn bed op en doet met plezier nog werk in de tuin. "Wat ik zelf niet meer kan doet m'n jongste zoon." De heer Van Zadel kijkt met grote te vredenheid terug op zijn leven. "Het is allemaal goed geweest, ik heb 't prima gehad en dat gun ik iedereen." Wat hem nog niet zo lang geleden wél een beetje pijn heeft gedaan is wat hem overkwam in een van de verenigingen waaraan hij nog actief verbonden was. Daar kreeg hij te horen dat hij nu zo oud was dat hij beter kon opstappen. "Daar ben ik toen dagenlang niet goed van geweest, maar ik heb er wel in berust." Lezen doet de heer Van Zadel weinig, televisiekijken heel zelden. "Ik heb er geen behoefte aan, en het gaat me meestal veel te snel. En bovendien ga ik om negen uur al naar bed en sta 's mor gens om zes uur weer op." Waaruit blijkt dat hij gezond leeft, al laat hij zich een sigaartje nog altijd goed smaken. Op de vraag wat het geheim is om zó ge zond zó óud te worden antwoordt de heer Van Zadel: "Vrede, en veel ge duld. Ik heb altijd getracht in vrede te leven met anderen. Soms moet je jezelf daarvoor opofferen, je overgeven ter wille van een ander, maar daar komt heus wel wat voor kijken, want ik heb eigenlijk nooit iemand iets kunnen wei geren. Ik ben zelf wel eens driftig, maar die drift moet je leren onderdrukken. Het typische is: als je zo leeft als ik, van binnenuit, dat je dan ook overal met open armen wordt ontvangen. Maar ook als de mensen me teleurstellen, dan kan ik ze niet loslaten, om wat in mij woont. En als het tegenzit, dan speel ik wat op m'n orgel, en dan zakt het wel weer af..." Het 100e verjaardagsfeest van de heer Van Zadel wordt volgende week ge vierd met een receptie in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan, vanaf twee uur 's middags. "Ik hoop dat het slaagt," aldus de bijna-jarige. Het zal hem aan (zeer verdiende) belang stelling zeker niet ontbreken. Op de Laanstraat hield de politie vorige week bij een routinecontrole een 30-ja- rige automobilist uit Oud-Loosdrecht staande. Hij bleek niet over een verze keringsbewijs te beschikken. De wagen werd overgebracht naar het bureau. De bestuurder kwam weliswaar met een verhaal over misverstanden tussen hem en zijn verzekeringsmaatschappij, maar kreeg desondanks een proces-verbaal. Later mocht hij zijn auto toch weer meenemen. Het winkelend publiek aan de Tamboerijn in Overhees ondervond vorige week, en niet voor het eerst, ernstig overlast van een aantal jongelui die met "crossbrommers" heen en weer reden. De politie greep een van de jongelui in de kraag, een 17-jarige Soester die overigens op een bromfiets reed die niet zijn eigendom was en waarvoor hij van de eigenaar geen toestemming had, zoals later bleek. De politie nam verder een gewone bromfiets in beslag waarvan het framenummer was weggevijld. Later bleek dat het frame van deze brommer in Utrecht was gestolen. Het geheel was "opgetuigd" met onderdelen die afkomstig waren van een bromfiets die enige tijd geleden aan de Koninginnelaan in Soest was ontvreemd. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Vorige week is de Stichting Jumelage Soest/Kedzierzyn-Kozle officieel van start gegaan. Bij notaris H.H. Elferink passeerde de officiële oprichtingsakte van deze stichting, die gaat ijveren voor hechte banden tussen beide ge meenten. De Poolse gemeente bestaat in feite uit twee woonplaatsen. Kozle is daarvan de kleinste, maar het gemeentebestuur zetelt daar en niet in het grotere Ked- zierzyn. Officieel draagt de gemeente echter de naam van beide plaatsen, en de stichting heeft die schrijfwijze daar om overgenomen. Het voorlopige bestuur van de stichting bestaat uit A. Blokzijl, Soesterberg (voorzitter); H. van Walsem, Soester berg (secretaris/penningmeester); en mevrouw H. Rademaker-Schaap uit Soest. Initiatiefnemer Ab Blokzijl is vooral be kend door zijn werk voor de stichting die al sinds zeven jaar hulpgoederen in zamelt voor Polen. Ook de andere be stuursleden van de jumelage-stichting zijn daarbij betrokken. Beide stichtin gen staan overigens geheel los van el kaar. De jumelage-stichting heeft zich ten doel gesteld zoveel mogelijk vriend schappelijke kontakten te leggen en te streven naar uitwisseling op cultureel en ander terrein. Met de officiële op richting is dat doel een stapje dichterbij gekomen. Foto: Goos van der Wilt Dinsdagmorgen j.1. is de heer B. Snij ders uit Soest te midden van het plaat selijk comité van het Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding ge huldigd wegens zijn talrijke verdien sten voor deze organisatie. Tien jaar lang heeft hij als kontaktman tussen de plaatselijke afdeling en het hoofdbu reau een belangrijke functie vervuld, niet het minst voor wat betreft de jaar lijkse inzameling. De heer Snijders kreeg een beeldje en een insigne. De heer H. Loeber overhandigde hem deze zaken namens het hoofdbestuur en het centraal bureau van het KWF en stak zijn waardering voor de inzet van het Soester comité in het algemeen en voor de heer Snijders niet onder stoelen of banken. Soest staat bij het KWF hoog geno teerd. De opbrengst van de jaarlijkse collecte is sinds 1982 elk jaar gestegen. Het bedrag dat per gezin wordt opge haald bij de jaarlijkse collecte steeg van gemiddeld 2,80 naar 3,18. "Er wordt hier veel gegeven," aldus de heer Loeber. In totaal bedraagt de opbrengst van de collecte ruim 35.000 gulden, en daar komt dan nog eens zo'n 2700 gul den extra bij via rechtstreekse giften. Daarnaast telt Soest zo'n 1300 trouwe leden, die elk jaar nog eens zo'n 27.000 gulden bij elkaar brengen. Per collectant wordt er zo'n 240 gulden opgehaald, rekende de heer Loeber voor, en dat is veel, maar er zit ook heel veel werk aan vast. Hij bedankte het co mité en de talrijke collectanten voor hun grote inzet op dit gebied. Het KWF zet zich al 38 jaar in voor de kankerbestrijding. Met 80.000 vrijwilli gers en 1500 plaatselijke afdelingen wordt er jaarlijks dik 40 miljoen ingeza meld. Van elke gulden komt minstens 85 cent rechtstreeks ten 'goede aan het doel. Niettemin kan het KWF slechts 40 procent van alle gewenste projecten realiseren, dus er is nog veel meer geld nodig. In zijn toespraak vroeg de heer Loeber o.m. aandacht voor de binnenkort te starten Europese voorlichtingscampag ne voor kanker-preventie, voor onder wijs en opleiding, voor het werk van de patiëntenverenigingen en voor de be volkingsonderzoeken naar baarmoe- De heer Snijders (l.) ontvangt het beeldje uit handen van de heer Hoeber. derhals- en borstkanker. Het beeldje dat hij de heer Snijders overhandigde stelt Nederlands oudste collectant voor, naar een afbeelding op een schilderij van Frans Hals. De heer Loeber betrok in zijn hulde mevrouw Floor, die buitenslands verbleef, en wij len de heer Gemen. Voor hen was er een bronzen legpenning, die te gelege ner tijd persoonlijk zal worden over handigd aan mevrouw Floor en aan me vrouw Gemen. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de heer Snijders een kort dankwoord, waarin hij duidelijk maakte dat hij alle vertrouwen had in zijn opvolgsters in het Soester comité. Hij wenste het KWF alle succes toe met de komende collec te. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Bij een inbraak in een bedrijf aan de Kampweg in Soesterberg heeft de da der begin deze week een complete per- sonal computer weggenomen. Hij kwam het pand waarschijnlijk met een valse sleutel binnen, want er werden geen sporen aangetroffen van braak. Mét de computer verdwenen ook een aantal handboeken en een hoeveelheid soft-ware, ?odat de dief zijn gang kan gaan op het apparaat. Een bewoner van het Minstreelpad heeft deze week bij de politie aangifte gedaan wegens vernieling. Onbeken den bleken in een van de portieren van zijn auto twee forse deuken te hebben getrapt. Bewoners van de Gerrit van der Veen- straat ontdekten deze week dat een in breker zijn slag had geslagen in hun huis. En met een flinke buit, want uit de woonkamer bleken zowel de kleurente levisie als de videorecorder te zijn weg gehaald. Vermoedelijk heeft de dief kans gezien door een bovenlicht de wo ning binnen te komen. (o.a. ruiten, strepen effen stoffen) ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦Hf (koninklijke) I ned.vereniging) De SENIOREN-CURSUS begint op 1 september 1987. De daarop volgende opleidingscursus voor senioren start op dins dag 5 januari 1988, kosten gehele kursus f 95,-. Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds moeten er weer cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A. C. Jorna-van Waes, telefoon 1 86 46. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij de secretaresse aan het adres W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest. De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11- en 12-jarigen) begint op dinsdag 8 september 1987, aanvang 18.30 uur, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 20,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidsters: Mevrouw E. van der Steeg-Holleman tel. 2 36 43 Mevrouw J. H. Kok-van Daatselaar tel. 1 50 65 Welkom! 'Le Roi est mort, vive le Roi' Het is vier maanden geleden, dat wij stonden bij de laatste rustplaats van wij len Burgemeester Mr. G. Deketh. We zien nog de honderden ingezetenen den overleden Burgemeester begeleiden naarden Doodenakker. We weten nog hoe een heuvel van bloemen en kransen de gevoelens van velen vertolk ten Dat alles was weer spoedig voorbijDe tijd gaat langzaam maar zeker voort. In beslag genomen door onze dagelijksche moeilijkheden en de bekommerin gen, denken we niet weer terug aan het verleden, we gunnen ons geen tijd om er aan te denken. Aangrijpende dingen, hetzij vreugdevol of smartvol, die ons immer lijken bij te blijven, worden op den achtergrond van onze herinnering geschoven, verflauwen van omtrek, om tenslotte tot verdwijnen gedoemd te worden. Toen we echter Dinsdag de blijde, vreugdevolle en enthousiaste intocht mee maakten van onzen nieuwen Burgemeester, toen dachten we aan de fransche spreuk: "Le Roi est mort, vive le Roi", De Koning is dood, leve de Koning. Toen brachten we een hoogen inwoner ten grave. Thans bereidden we een an deren hoogen inwoner een hartelijke ontvangst. De tijd ging onverbiddelijk zijn tragen maar zekeren gang. Dinsdag was er ook groote belangstelling, wa ren er ook vele prachtige bloemen, ook vele redevoeringen; alleen ademden zij een andere geest dan bij de gebeurtenis hierboven geschetst, alleen ver tolkten zij andere gevoelens dan toen. Welkom Burgemeester Visser. In alle toonaarden is dit gezegd en gezongen, en we gelooven dat dit gemeend is. Het moet ons zeer dankbaar stemmen, dat deze woorden vanuit alle lagen der bevolking kwamen. Jong en oud, rijk en arm, allen verheugden zich een Burgemeester het welkom toe te hebben ge roepen, die jong en krachtig is, een Burgemeester, die ineens alle sympathie der inwoners heeft verworven. Dat deze verhouding tusschen Burgemeester en bevolking zoo moge blijven. Laat het nu voor eens en voorgoed uitzijn met het klein-dorpsche gedoe. Nu hebben we een joviale jonge, stoere kerel in ons midden, die de kennis, ambi tie en werkkracht bezit om in Soest iets te presteren. Soest, geef Uwe medewerking aan de zeer moeilijke taak, die op zijn schou ders is gelegd opdat Soest vooruit zal gaan als nimmer te voren! Dan zal het Welkom van Dinsdag een diepe, rijke inhoud gehad hebben, dan zal het goed gemeend zijn geweest. Burgemeester Visser, welkom U en Uw gezin! De Prinses koopt bloemen Ten bate voor de Vereeniging voor School- en Werktuinen, werd Zaterdag een bloempjesdag gehouden. Als bijzonderheid mag genoemd worden, dat de ten verkoop aangeboden bloempjes in de tuintjes gekweekt waren. Daar Prinses Juliana aan het Bestuur bericht had, dat ook zij gaarne een bloempje wilde koopen, begaven zich Zaterdag onder leiding van freule van Lennep, de jongedame I. Petzhold en de jongeheer J. Bon, naar het Paleis. Het Prinselijk Paar, dat in verband met het gehouden défilé van de Prince- vlag, nog op het bordes aanwezig was, ontvingen de kinderen hartelijk en de Prinses koos zich een bouquetje bloemen, na haar gave in gesloten enveloppe in de bus te hebben gedaan. De kinderen dankten natuurlijk beleefd, waarna zij afscheid namen. Inbraak in het restaurant van het Natuurbad Een moedige kellner In de nacht van Dinsdag op Woensdag, te ongeveer half 3, werd de bekende kellner van het Natuurbad-restaurant, Job Quint, die op de 1ste verdieping van dit gebouw sliep, uit zijn slaap gewekt door gestommel in de beneden verdieping. In nachtgewaad klom hij door een open raam naar beneden en kon nog net zien hoe een manspersoon zich via het struikgewas een veilig heenkomen zocht. De heer Quint zette een achtervolging in en had de delin quent spoedig ingehaald. Met een doodleuk geicht riep hij "Sta of ik schiet", daarbij zijn wijsvinger als revolverloop gebruikend! De ongewenschte bezoe ker liet zich volkomen intimideren en liep gedwee naar het restaurant, zooals bevolen werd! In het restaurant was intusschen alles wakker geworden en met vereende krachten werd de man bewaakt. De Politie, die inmiddels was ge waarschuwd had een gemakkelijk taak en met de politie-auto werd hij naar het politie-bureau overgebracht. Voor het restaurant was een dames-rijwiel geplaatst dat en-passant door de politie mee werd genomen. Later bleek dat dit rijwiel gestolen was bij een dancing alhier door den inbreker, die bleek te zijn J. N. R. uit Apeldoorn. R., die herhaalde malen veroordeeld is geworden voor dergelijke feiten, heeft geen kans gezien iets mede te nemen, wat zeker voor een groot deel op rekening komt van het moedige optreden van den heer Quint.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5