Jan Visser bedacht radio-programma Voorverkoop Caribbean Festival van start WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 PAGINAjmFMfinAG 1 Uitzending volgende week dinsdag New York Zaterdag 22 augustus, Kamp van Zeist Vijfde kampioenschap voor militaire chauffeurs Watersnood in Veenbesflat Brandblusser gestolen Girobetaalkaarten ver mist Pallets gestolen Een dag van huis - met het Rode Kruis Luchtvaartmuseum heeft straks twee vliegende Havards Museumvliegtuig gaat de lucht in Inbraak in benzinestation Zilveren armband vermist Man slaat ruit in 'Doorrijder' gepakt Na aanrijding doorgereden Duralux van Roden- stock - de harde be schermlaag voor kunststofglazen Slecht weer goed voor Flevohof Commando-wisseling 32 TFS Soesterberg Auto gestolen Auto tegen boom Op Bremeentje de sloot in 'Uit in Amersfoort 87/88' verschenen De Flint (10 jaar!) biedt opnieuw kleurrijk en afwisselend programma 'aterdag 5 septe Hm in de Proefuitzendingen 'Nederland 3' Zaterdag i Open D SOESTER COURAN Utrechtse Vee- en Paardendagen Onze columnist Jan Visser ("Bij ons op Soest") heeft een radio-program ma bedacht, dat volgende week dins dagmiddag 18 augustus ongeveer tussen half twee en half vier wordt uit gezonden (VPRO, radio 2). In "De klank van de sarcofaag", zoals het programma heet, worden o.a. twee inwoners van Soest geïnterviewd, die voor de lezers van de Soester Courant geen onbekenden zijn. De titel is geïn spireerd door een dichtregel over Or- vieto in Vissers laatste dichtbundel "Ik ken je van gezicht" (maart 1987), en staat symbool voor mensen die door verhalen en/of door hun activiteiten trachten "het verleden in het heden te laten doorklinken". Zo verhaalt de Soesterse Riek Ver woerd (74) over haar jeugd in een groot gezin in een klein arbeidershuisje op 't Hart. De befaamde scheepsmodelbou wer Willem van Beuge vertelt in zijn werkplaats aan de Koninginnelaan hoe hij zijn vermaarde 16e- en 17e-eeuwse schepen nabouwt aan de hand van be roemde schilderijen en oude tekenin gen in zeldzame boeken uit een tijd waarin men nog geen bouwtekeningen maakte. Van Beuge's creaties zijn over de hele wereld verspreid en o.m. te be zichtigen in het Maritiem Museum in Rotterdam. Het derde onderdeel van het program ma is gewijd aan oud-Romeins schoei sel, waarvan vorige maand enkele gave exemplaren werden teruggevonden bij restauratiewerkzaamheden in een oud pand aan de Amersfoortse Muurhui zen. "De klank van de sarcofaag", dat is ge produceerd en geregisseerd door Harmke Pijpers, is Vissers inzending naar aanleiding van een radio-prijs vraag in de VPRO-gids, waarop in Hil versum meer dan 200 reacties binnen kwamen. Tien ideeën werden genomi neerd, waarvan er drie of vier inmiddels zijn gerealiseerd en definitief worden uitgezonden (steeds op dinsdagmid dag). Het beste idee wordt gehonoreerd met een gratis lang weekend in New York... Jan Visser bevindt zich deze zomer ove rigens in Zuid-Frankrijk waar vol gens zijn berichten élke dag de zon schijnt... en keert deze week van vakantie terug bij-ons-op-Soest. Door een aantal zeer uiteenlopende toezeggingen zal de vijfde Internationa le Behendigheidswedstrijd voor Mili taire Chauffeurs zeer de moeite waard worden. Zo was er voor de dames reeds de mogelijkheid kennis te maken met een echte vrachtwagen, in de vorm van een leswagen met dubbele besturing. Voor het hele gezin is er een model- bouwshow,.die,dit jaar een recordom- vang heeft van niet minder dan 102 me ter tafel!. Voor bezitters van een rijbewijs bestaat de mogelijkheid een theorie-examen af te leggen om te zien hoeveel men nog weet. Dit onderdeel zal door de firma Logoconsult uit Geldermalsen worden verzorgd. Is men in het bezit van een vrachtwagenrijbewijs, dan is er een mo gelijkheid om een proefrit te maken in een Mercedes, uitgerust met E.P.S. (Electronic Power Shift). Dit systeem moet men zien als de automaat van de toekomst, maar dan voor bedrijfswa gens. De firma Baetsen uit Veldhoven zal twee unieke transportsystemen demon streren; in de eerste plaats een vracht wagencombinatie, beladen met maar liefst drie rupsvoertuigen. Dit gevaarte kan door twee personen bestuurd wor den en wel op de conventionele manier, en verder door iemand met een "kastje" die de achterwielen stuurt. De tweede vrachtwagen kan voertuigen die op een platform zijn geplaatst oppakken, tot een gewicht van 35 a 40 ton. Voorwaar, enige kunststukjes van techniek. Nieuwe DAF Verder zal DAF, na jaren van geheim houding, eindelijk een tipje van de sluier optillen en deze dag de nieuwe cabine tentoonstellen. Op de DAF- stand zal ook de mooiste truck van Ne derland te zien zijn. Deze titel werd vo rige maand op Zandvoort gewonnen en het gaat hier om een DAF 3600 van de heer Besseling. Bij de vrachtwagen chauffeurs is de wagen bekend als de "Vredestruck". Op de zijkant staan een Russische en Amerikaanse vlag en het portret van de heren Gorbatsjof en Reagan; verder in het Engels en Rus sisch de tekst: "Voor Vrede tel." en dan de nummers van het Kremlin en het Witte Huis. Verder zijn er allerlei demonstraties van militaire eenheden, dit alles vanaf 09.30 uur, 22 augustus, Kamp van Zeist te Soesterberg. De entree is gratis. Record-poging Ook kan men nog getuige zijn van een nieuwe recordpoging. Was er vorig jaar een geslaagde poging om een vrachtau to van 12.500 kilo op 10 bierglazen te zetten, nu plaatsen militairen van de 135 ste Herstel Cie uit Soesterberg er nog iets bovenop, letterlijk en figuur lijk! Op de vrachtwagen van vorig jaar komt een andere vrachtwagen te staan en dan zal men pogen het geheel met een gewicht van 22.500 kilo wederop op bierglazen te plaatsen. Een kunst stuk dat uiterste concentratie en coördi natie vergt, want als één van de glazen eerder belast gaat worden dan de rest is een ware glagexplosie het gevolg. Ieder draagt dan ook beschermende kleding. Deze opsomming is niet volledig; nog dagelijks gaat bij de organisatie de tele foon met allerlei aanbiedingen. Wie weet welke verrassingen dit jaar nog op het laatste moment zullen binnen ko- De politie werd vorige week te hulp ge roepen door bewoners van een flat aan de Veenbesstraat. Die zagen bij de bu ren water onder de voordeur uitstro men. De bewoners waren niet thuis, zo dat de politie geen andere mogelijkheid had dan het intrappen van de deur. De woning stond blank. Bij onderzoek bleek de slang van de wasmachine los te zijn geschoten. Aangezien de brand weer weinig kon uitrichten werden fa milieleden van de bewoners ingescha keld. Uit een auto die aan de Plesmanstraat in Soesterberg stond geparkeerd ver dween vorige week de brandblusser. De eigenaar, een 28-jarige Soesterberger, deed aangifte bij de politie. Een 67-jarige inwoner van Soest heeft vorige week bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van 20 girobe taalkaarten. Die had hij al enige tijd ge leden van de girodienst moeten ontvan gen. Onlangs bleek dat er (al) drie be taalkaarten waren verzilverd, voor een bedrag van in totaal 599,95. Een onbekende dader heeft vorige week op klaarlichte dag vijf houten pal lets weggenomen bij een winkel aan de Zuidpromenade. Het transportmate riaal had een waarde van 150 gulden. Op dinsdag 15 september a.s. organiseert de afdeling Soest/Soesterberg van het Ned. Rode Kniis een dagtocht voor diegenen, die nooit met vakantie kun nen of zelden een dagje uitgaan, omdat dit voor hen niet mogelijk is zonder hulp. Het is de bedoeling de deelneemsters(ers) aan de dagtocht een mooi stukje Nederland te laten zien; deze keer speciaal Noord-Brabant. Een boek aan het Safaripark "de Beekse Bergen" in Hilvarenbeek staat ook op het programma. Inclusief koffie, lunch en diner wordt voor deze dagtocht een eigen bijdrage van f 20,- gevraagd. U kunt Uzelf of iemand waarvan U denkt dat zij of hij in aanmerking komt voor deze bustocht, opgeven bij: Mevr. Reer, tel. 11998; of bij Mevr. Ribbens, tel. 12235. Mocht deelname in de kosten een bezwaar zijn, wilt U dan tóch kontakt opne men met één van beide dames. Indien het aantal aanmeldingen te groot is zal selectie noodzakelijk zijn. Een onbekende dader heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag kans gezien in te breken in het Shell-benzinestation bij het kruispunt Soesterbergsestraat/Os- sendamweg. Aan de achterzijde bleek hij een raam te hebben geforceerd. Uit de shop werd de complete kassa wegge haald, met een inhoud van ca. 150 gul den. Uit het kantoor verdween een siga renkistje met naar schatting 250 a 300 gulden aan klein geld. De kluis bleek eveneens te zijn bewerkt, maar tever geefs. De kassa werd later leeg terugge vonden aan de Oude Utrechtseweg. De inbreker bleek overigens ook een scha kelaar in een computerkast te hebben uitgezet, met als gevolg dat de klok was blijven stilstaan op 03.43 uur. Een bewoonster van de Varenstraat deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de vermissing van een zil veren schakelarmband. Ze wist niet hoe ze het sieraad was kwijtgeraakt en ver moedde diefstal. De armband heeft als inscriptie de naam "Marcella" en verte genwoordigt een waarde van 47 gulden. Een onbekende man heeft in de nacht van zaterdag op zondag met zijn blote vuist een ruit ingeslagen van het ge bouwtje van de scoutinggroep aan de Den Blieklaan. Omstreeks 2.30 uur zag men de man het gebouw naderen. Tot twee keer toe gaf hij een klap op de ruit, die vernield werd. De man maakte zich daarna uit de voeten en kon niet meer worden opgespoord door de gewaar schuwde politie. Het signalement luidt: lengte ca. 1.70/1.80 meter, leeftijd ca. 24 jaar, gekleed in een groen/wit ge streept shirt. Op de grond werden bloedsporen aangetroffen. De 219, een tot "Fokker D-XXI" om gebouwde Havard die tot voor kort in de Snijdershal van het Luchtvaartmu seum te Soesterberg stond tentoonge steld, gaat nog dit jaar weer in zijn ori ginele staat als Havard met de Authen tieke militaire registratie B-64 de lucht in. De Havard B-64 werd indertijd omge bouwd tot "Fokker DXXI" voor de film "Soldaat van Oranje" en vloog als "Thunderbold" in de film "A bridge too far". Het filmvliegtuig heeft enige jaren gele den ook nog een rol vervuld in de Tros- film "Waakzaamheid is de prijs voor de vrede", die in opdracht van de Lucht macht werd gemaakt. De 219 verkeert nog steeds in zo'n goede staat dat werd besloten het vliegtuig in de originele staat weer luchtvaardig te maken voor een nieuwe film, die de Tros gaat maken ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht in 1988. Het Militaire Luchtvaartmuseum, dat al de beschikking heeft over een lucht waardige Havard fde B-71), kan dus nog dit jaar beschikken over twee au thentieke vliegende Havard-vliegtui- gen. Beide Havards, die worden onder houden door de stichting Vliegsport Gilze-Rijen, zullen in 1988 deelnemen aan diverse luchtvaartevenementen in het kader van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht en het Gouden Jubileum van de Havard, die ook in 1988 vijftig jaar bestaat. De "D-XXI 219" werd tijdelijk vervan gen door een andere, niet meer vliegge reed te maken Havard uit de museum collectie, die provisorisch werd omge bouwd tot "Fokker D-XXI Nr. 114". In 1988 zal het museum namelijk beschik ken over een replica van de Fokker De politieheeft zaterdagmorgen in Soesterberg een 53-jarige inwoner van Zeist aangehouden op verdenking van het doorrijden na een aanrijding. Vrij dagavond had hij op de Buys Ballotlaan een daar geparkeerde auto aangereden toen hij bij het wegrijden achteruit stak. Een getuige had een deel van het kente ken kunnen opnemen, maar aanvanke lijk was de dader spoorloos. Zaterdag morgen echter waarschuwde de eige naar van de auto dat hij de gezochte wa gen had ontdekt bij een bedrijf aan de Kampweg. De politie stelde aan de hand van de schade vast dat het hier in derdaad om de de bewuste auto ging. Bij ondervraging vertelde de Zeister dat hij van de aanrijding "niets had ge merkt". De auto is aan het bureau ge plaatst voor verder onderzoek. Tegen de Zeister is proces-verbaal opge maakt. De tot "Fokker D-XXI"omgebouwde Havard wordt op transport gesteld naar de vliegbasis Gilzen-Rijen. D-XXI, een éénmotorig jachtvliegtuig uit de tweede helft van de dertiger jaren, waaraan momenteel hard gewerkt wordt door Fokker en de Luchtmacht. De 114 kan dan o.a. gebruikt worden voor de Static Show op de Open Dagen van de Koninklijke Luchtmacht, die van 29 juni tot en met 2 juli 1988 ter gele genheid van het vijfenzeventig jaar op de Vliegbasis Deelen worden georgani seerd. Een originele Havard in het au thentieke kleurenschema van de Mari neluchtvaartdienst staat tentoongesteld in de Ir. Vreeburghal van het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp Zeist bij Soesterberg. Het museum is geopend van maandag tot en met vrijdag, van 10.00 tot 16.00 uur, en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ook op zaterdag 22 augustus a.s. ter gelegenheid van de Militaire Truc kersdag, is het museum geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Op het kruispunt Vrijheidsweg/Laan- straat deed zich zaterdagavond een aanrijding voor, waarbij de dader zon der zich bekend te maken wegreed. Een 22-jarige Soester wilde vanaf de Laan straat achteruit de Vrijheidsweg oprij den en stopte toen er een andere auto naderde. Deze stopte aanvankelijk ook, maar even later reed de tweede auto te gen de achterbumper van de eerste aan, die flink beschadigd werd. De politie is nu op zoek naar de onbekende bestuur der. Zaterdag 29 augustus a.s. staat in het teken van een groots Caribbean Festi val in Soest. Het Antilliaans showor kest Bomba, de groep Gravity, bijna zeker The Tropics, een grote Limbo vuur en dansshow, een Antilliaanse Karnavalsgroep compleet met Antil liaanse 'dansmariekes' in tropische uitmonstering, zullen optreden. Een voorproefje van zo'n Caribbean Festival kan men deze week al in Utrecht meemaken, met als hoogtepunt een grote optocht op zaterdag 15 au gustus in Utrecht. Veel van die Antillianen, die weten wat feestvieren is, komen naar Soest. Kaar ten voor deze avond, van 20.00 uur tot 01.45 uur zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij: slijterij/wijnhandel v.d.Linden, Burg. Grothestraat 6; Binnen en Buiten Verlichting, F.C. Kuiperstraat; Rijwielspeciaalzaak de Bruin, Gal- lenkamppelsweg; Tabaksspeciaalzaak de Beer, winkel centrum Overhees; Tabaksspeciaalzaak v.d. Fliert, win kelcentrum Smitshof; VW Soest, Steenhoffstraat. Kaarten voor deze avond kosten slechts fl. 7,50 per persoon! Inlichtingen bij de karnavalsvereniging De Narre Knollen, tel. 16959. Het enthousiasme van brildragers voor hun breukvrije, lichte en komfortabele kiinststofglazen wordt vaak getemperd door storende krasjes. Duralux van Rodenstock lost dit pro bleem op. De nieuw ontwikkelde harde laag voor kunststofglazen kan qua ge bruikseigenschappen met het sterke si- likaatglas vergeleken worden. Duralux is drie- tot viermaal dikker dan de bekende harde lagen die, alleen van wege de totaal andere eigenschappen van het kwartsmateriaal, slechts als een dun laagje opgedampt kunnen worden. Bij Duralux wordt het gewenste effekt door een nieuw procédé bereikt. Deze laag garandeert de beschermende hard heid van kwarts, verbonden met een hoge oppervlakte-elasticiteit. Duralux werd uitvoerig, in de realiteit van de dagelijkse praktijk, getest. Na tuurlijk blijven ook bij de harde Dura- lux-coating de bekende voordelen van een Perfaüt kunststofglas behouden. Duralux is in alle bekende Perfalit- kleuren in tinten te leveren. Duralux MC is de speciaal ontwikkelde, bijpassende ontspiegeling. Deze heeft een kosmetisch aantrekkelijke re- flexkleur en is volkomen transparant. Alle Perfalit kunststofglazen - met uit zondering van Perfalit Colormatic (het eerste meekleurende kunststofglas) - kunnen voorzien worden van Duralux en Duralux MC. Neemt u eens een kijkje bij Bril Cen trum Optiek in de Van Weedestraat. Velen van de honderd duizenden toe risten, die op de Veluwe verblijven en van de stedelingen, die er een dagje op uit willen trekken, brengen een be zoek aan Flevohof tijdens de regen achtige dagen. Blijkbaar trekt juist Flevohof onder de huidige weersomstandigheden veel be zoek, aangezien de tentoonstellingspa viljoens en de wandelgangen tussen de ze paviljoens overdekt zijn, evenals de agrarische bedrijven, de tropische tuin, de vlinder- en de cacteeënkassen. Daarnaast biedt het Kinderdorp tal van mogelijkheden om kinderen met slecht weer bezig te houden. De buitenpaden zijn verhard, zodat de toerist "tussen de buien door" kan ge nieten van de prachtig aangelegde tui nen en parken, zonder zich een weg te hoeven banen door de modder. De provincie Flevoland heeft de afgelo pen weken duidelijke bewegwijzerings borden aangebracht op de wegen in de polder, zodat Flevohof gemakkelijk te vinden is. Kortom, juist bij deze weersomstandig heden is Flevohof een ideale plaats urn er een dagje door te brengen. Flevohof is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Op de vliegbasis Soesterberg heeft maandagmiddag j.1. een wisseling plaatsgevonden van het commando over het 32e Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse Luchtmacht in Europa. Kolonel Richard T. Giblin IV heeft het bevel over het squadron over gedragen aan zijnopvolger, kolonel Rick N. Parsons. Kolonel Giblin was sinds september 1986 commandant van 32 TFS en is nu benoemd tot plaatsvervangend com mandant van de 18e Tactical Fighter Wing in Kadena (Japan). Kolonel Par sons was sinds juni 1986 al plaatsver vangend commandant van het Ameri kaanse squadron op de vliegbasis Soes terberg. De commando-overdracht heeft met het gebruikelijke ceremonieel plaatsge vonden. Een 22-jarige inwoner van Nieuwegein deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto. Het voer tuig was verdwenen van de parkeer plaats bij een bedrijf aan de Amers- foortsestraat in Soesterberg. Het betreft een bordeaux-rode Jaguar van het type XJZ6, met een waarde van 4500 gul den. Het kenteken van de auto luidt: RJ-82-KR. Zaterdagmiddag raakte een 32-jarige Soester, die met zijn auto over de Mid delwijkstraat reed, door onbekende oorzaak van de pas geasfalteerde rijbaan af en botste vervolgen tegen een boom. Zijn auto werd daarbij zo zwaar beschadigd dat het kentekenbewijs door de politie werd ingevorderd. Ter plaatse is de asfaltstrook maar liefst 15 centimeter hoger dan de parkeerstrook, aldus de politie. De auto werd wegge sleept. De politie werd zondagavond gewaar schuwd omdat een 34-jarige Soester automobilist op het Bremeentje in de sloot gereden was. De man - kennelijk onkundig van het feit dat de weg nog al tijd doodloopt (en wat Soest betreft ook tot het einde der dagen zal blijven doodlopen) - kwam te laat tot het in zicht dat hij niet verder kon en onder nam een poging om te keren. Dat mis lukte, zodat hij achterwaarts de sloot in reed. De politie nam hem voor alle zekerheid de blaastest af. Die viel in zoverre in zijn nadeel uit dat hij zelf niet meer mocht rijden. Dat kwam ook wel van pas, van de auto moest met een takelwagen uit de sloot worden gehaald. De Hint, die di. jaar 10 jaar bestaat, ^umj^gankeiijk voor de he. ka** van de kan terugzien op tien jaar met vele po- dium- en congresaktiviteiten, interes sante beurzen, studiedagen en mani festaties; steeds meer mensen hebben de weg naar Cultureel Centrum De Flint gevonden. Aan de nog steeds groeiende abonnementenstroom is af te leiden, dat de inwoners van Amers foort en regio De Flint hebben leren kennen als een "speelplaats" van veel zijdig en kleurrijk theater- en con certaanbod. Ook in het komend seizoen biedt 'Uit in Amersfoort 87/88' weer een keur aan mogelijkheden. Men kan kiezen uit zo'n 160 evenementen in verschillende vormen van podiumkunst. En evenals voorgaande jaren hebben 'snelle beslis sers de meeste keus'. Vanaf vrijdag 14 augustus kan men zijn vrije-keus- abonnement met een met een minimum van 4 voorstellingen samenstellen en de bestelbon inleveren of opsturen naar de administratie van De Flint. De abonnementen worden in volgorde van binnenkomst per dag direkt ver werkt en toegewezen. De korting op de toegangsprijzen die men door het abon nement geniet is 10%. Men kan ook een of meerdere series kiezen, in dat geval is de korting - veelal méér dan 10% - reeds verwerkt. Tot en met 7 september kan een abon nement worden besteld, daarna is men aangewezen op plaatsen via de losse verkoop. De toegangsprijzen zijn dit jaar wederom niet verhoogd. 10 jaar De Flint Vanzelfsprekend krijgt dit seizoen een bijzonder tintje door het 10 jarig be staan van De Flint: Seizoensmarkt Op 6 september a.s. geven extra voor stellingen in de theaterzaal een beschei den maar feestelijke afspiegeling van 10 jaar podiumkunst in De Fluit. De geva rieerdheid van deze, gratis toegankelij ke voorstellingen door Hetty Blok, Ro- bert Paul, Liesbeth List, het Scapino Ballet en The Deep River Quartet, maakt het mogelijk dat een ieder zijn keus maakt om dit jubileumaanbod te genieten. Die dag zal tevens op het po dium in De Stadshal, Creatief Centrum De Hof en in de St. Aegtenkapel een non-stop-programma geboden worden door diverse bekende artiesten en Amersfoortse gezelschappen als voor proefje op het komende seizoen. Expositie Op 1 oktober - de officiële openingsdag - zal in de theaterstraat van De Flint een expositie geopend worden met een overzicht van alle aktiviteiten van de af gelopen tien jaar. Naast herinneringen aan befaamde hoogtepunten wordt ook een bji^.pp^Qnbekend werjt, achter de Schermen gegeven. De expositie zah/pi 23 oktober te bezichtigen zijn. Voorstelling Op 1 oktober wordt 's avonds, ook ter gelegenheid van de openingsdag, een bijzondere voorstelling in de theater zaal gepresenteerd: Rock Kabuki. Een kleurrijke versie van Shakespeare's King Lear, in oorspronkelijk Japanse kabuki-vorm, begeleid door hardrock- muziek. Deze unieke voorstelling, ge bracht door de Japanse Super Ichiza groep, is in het kader van het 10-jarig ju- De tv-zender van het zendstation Lo- pik, die het programma van Nederland 3 gaat uitzenden, is sinds maandag 10 augustus j.1. met proefuitzendingen be gonnen. Uitgezonden worden op ka naal 30, op werkdagen tussen 09.00 en 16.30 uur. Tijdens de proefuitzendin gen wordt het testbeeld getoond met daarin het stationskenmerk "Lopik". Via de geluidskanalen wordt een toon van 800 Hz meegezonden. De proefuitzendingen duren 4 tot 6 we ken en zijn bedoeld om de nieuwe zend apparatuur en de nieuw gemonteerde UHF-antenne voor Nederland 2 en 3 te testen. Na de proefperiode kan de zen der in Lopik voor eventuele metingen nog op onregelmatige tijden ingescha keld worden. Naar verwachting begint de nieuwe tv-zender te Lopik in januari 1988 met de reguliere testbeeld-uitzen dingen. prijs van f 10,-. igne - t iotheek draait de Nieuwe elementen september (de Ook dit seizoen zijn er aan het program. de film: Ronja ma-aanbod nieuwe elementen toege l' zai aUe aand: voegd. Zo is onder de naam 'dans- in de jeugdbi maand' een extra serie samengesteld^ Astrid Lindg die zich kenmerkt door uiteenlopende!" geweldige vei stijlen en opvattingen van de dans inde tentoonstelling t meest ruime zm van het woord. Introzeliist van haar 1 dans opent deze dansmaand op 29 ok-SUZ* J tober met de landelijke première van5tndIr fl ïiLe een ballet van Ed Wubbe. Verder ma- rpopulainte kinde ken deel uit van de serie Paulineinde in he Daniëls, het Scapino Ballet, Shusakuenïmber wor) Dormu Dance Theater en Dansgroepen' en J Krisztina de Chatel. Daarnaast zijn erin indgren heeft 45 de loop van het seizoen nog 4 aantrek-aam staan. Ze bi kelijke dansprodukties te zien. In de ipp» Langkou (aal nieuwe rubriek 'Oosterse Dans' is een iet die vlechten), e< waardevol aanbod uitheemse dansen te elfs nu nog als zi vinden. Groepen uit Bali, Java en India verkomt maar da bieden een unieke gelegenheid kennis kstrid haar voor nel te maken met de authentieke oosterse 5. Dat was m 1944. danskunst. mg van verhalen d: Nieuw in het seizoensaanbod is de aan- t0en sluiting die Amersfoort zoekt met het stagedoor-festival te Amsterdam. Een ^PP* Langkous w< festival dat steeds grotere vormen aan- vel veel volwassen neemt en belangwekkende vernieuwin- 'hoqueerd waren, gen laat zien. 'RomaamoR', een ener- lüe kinderen zien a giek muziek- en dansspektakel, en twee ?cdragen. Zelf zeg éénakters van Alison West zijn in De ',enen Flint te zien. ;chien wel wat te De steeds stijgende belangstelling voor Inmiddels zijn er z evenementen in het weekend heefter- ?larenvanFippi toe geleid dat het aantal evenementen werr. v®x?®t_L, op zondag wederom is uitgebreid. re®1S 1, r Naast diverse koffie- en matineevoor- ve'e. Pn!^n stellingen in het Theater van De Flint en boeken zijn o in de St. Aegtenkapel zijn enkele extra De film "Ronja d zondagmiddagconcerten in de Stadshal telt het klassieke geprogrammeerd: het Folkwang Kammerorchester Essen, 1 met als solist Martijn van den Hoek, en het Nederlands Blazers Ensemble o.l.v. Edo de Waart zijn daar te beluisteren. Met De Flint naar Carré Theater Carré 100 jaar! Speciaal ter ge legenheid van dit eeuwfeest is de musi cal 'Cats', de meest suksesvolle musical van de laatste jaren, in een Nederlandse versie geproduceerd. 'Cats' is alleen in Carré te zien. De Flint heeft als speciale service op 25 september a.s. een reis- theater-arrangement naar Carré sa mengesteld. Speciaal aanbod cjp-ers Het cultureel jongeren paspoort is dit jaar in prijs verhoogd, vooral om alle cjp-ers te kunnen voorzien van een spe ciaal landelijk qp-magazine boordevol informatie. Het komende jaar zal een q'p daardoor f 15,- gaan kosten. De ver hoging van de cjp-prijs is een extra re den om van de forse reduktie die op de voorstellingen in De Flint wordt gege ven veelvuldig gebruik te maken. Bij al- le evenementen krijgt men plm. vijf gul- eleiding v9n den korting op de normaal geldende m Op zaterdag 15 organiseert La aan het begin 1 jaar zijn Open l van 23 verschil! de Ewijckshoo op het gebied v bacht. Op dez belangstellend^ liers en de sfe< Een brede ori komstige deel goede cursusk bestaat op de heid zich voor Beginnende c beginnersgroe technieken en en zich eigen r toegédigsprijs. Bovendien is er weer een1' speciale serie voor cj p-houders samen gesteld. Voor slechts f 15,- kunnen cjp- ers naar drie eigentijdse voorstellingen gebracht door: Hans de Booy, Cabaret Zak en As en Kabaret Sofokles. Uit in Amersfoort 87/88 Het programma van het seizoen 87/88 is erop gericht de inwoners van Amers foort en omgeving een zo breed moge lijk maar vooral kwaliteitsvol scala aan podiumaktiviteiten te bieden. Mede door de bijzondere positie van Amers foort als groeistad en centrum van Eemland en N.W.-Veluwe, is de sa menstelling van het totaal-pakket op de rijke gevarieerdheid in belangstelling van de inwoners van dit gebied afge stemd. geq,worden n cursus ingesc De cursussen week van sep december. H vastgesteld d de dag als ir zijn. Ewijckshoev Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57- 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. De traditionele Utrechtse Vee- en Paardendagen (afgekort: UTV) staan weer voor de deur. Het veelkleurige schouwspel, dat twee volle dagen in beslag neemt, staat genoteerd voor vrijdag 18 en zaterdag 19 september. De plaats van handeling is als te doen gebruikelijk de grote Veemarkthal in Utrecht, die omgetoverd zal worden in een door een grote tribune omzoomde piste. Een non-stop programma, waarin paarden de grootste rol spelen, zal zich ontrollen voor de ogen van de duizen den die als gebruikelijk de UTV-dagen bezoeken. In de belendende kleinvee- hal en op de buitenterreinen zullen keu ringen worden gehouden van uiteenlo pende diersoorten als ezels, geiten, dwerggeiten, zwartblesschapen, Cha- rolais- en Limousinrunderen en jong vee. Een bijzondere attraktie wordt dit jaar gevormd door aanschouwelijke, veteri naire lessen van de Duitse dierenarts Dr. Ende. Hijk heeft op de tweejaarlijk se hippische beurs de Equitana in Es sen, zeer veel sukses gehad met zijn in teressante voorlichting. Zijn voor leken zeer goed te volgen "kolleges" zijn te danken aan de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Diergeneeskun de, die op deze wijze haar 125-jarig ju bileum extra reliëf tracht te geven. Zoals opgemerkt ligt het zwaartepunt van de UTV-dagen op het paard. Bijna alle vormen van Paardesport -springen, dressuur, bestgaande rijpaard en rijpo- ny, tal van aangespannen rubrieken met zowel tuigpaarden als Friese paarden, met grote en kleine hackneys- zijn er tij dens de UTV-dagen te beleven. De grote sportieve betekenis wordt nog eens onderstreept door het feit dat er gestreden zal worden om niet minder dan zes Nederlandse Kampioenschap- briek11 d'Verse (aan8esPannen) ru- De bijzondere betekenis van de UTV- dagen is dat er een duidelijke symbiose wordt gevormd tussen sport en fokke rij. Het warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN) koppelt al sinds jaar en dag de nationale merrieshow aan de ze dagen. De beste fokmenies -geselek- t?if b-!dens regionale en volgens jwaalf provinciale keuringen- maken in utrecht hun opwachting om te strijden om de hoogste nationale eer. In vroegere jaren vormden de fokkerij- ™e*en een afzonderlijk blok, dat zien afspeelde op vrijdagmorgen en en deel van de middag. Dit jaar zullen de gebruiksrubrieken reeds vrijdagmor- gen voor de afwisseling zorgen tijdens de keuringen aan de hïnd. Een bijzondere attraktie wordt dit jaar gevormd door het presenteren van een jrttental tuigpaardveulens, die voor direkte verkoop beschikbaar zijn. Vakatures Voor onde bijzondere Om de j gerunde E foort te lat behoefte a pondenten werk(st)eri heeft u b< neem dan Soest. De Hol tijdsbestec voor dit p om met an bezig te z kontakt o Vrijwil Vrouwen bij het ge fiets- en 1 In een c dicapten van de be wegens g vrijwillig mét de g zwembai aan- en 1 in het w; Mens worden te weini de Stich geroepe aan de Vrijwilli eigenscl beschik staat zij Zelfkei tiek, oy doend* Jaarlijl wacht voerig ligt bij Bij vrijwil werk in Sor ben z Aan NA/ ADI VLA TEI Wet Soo *do

Soester Courant | 1987 | | pagina 8