Schipper Voor Uw Beste Keukenjmies G ifie 't Zwaantje Grote produkt-show van Minolta apparatuur bij Foto Swager te Soest Luchtvaartmuseum open tijdens de Truckersdag op Kamp van Zeist WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 -13109 luw ■1| pil iiilii lil iiilii iiüS |iui| iiiiil liiiii Het Gilde en Soest viert mee Herinneringen van Nel Rademaker-Duijts: 'Wij hadden een beschermengel' GELDERSE SCHIJVEN 4 voor2.50 BOEREN GEHAKT DOORREGEN RUNDERLAPPEN Q OQ SCHOUDERHAM 4 M SLAGERIJ DUWEL Kornet-bewoners ongerust over plannen met Dorpsstreek NPB-koor Soest hervat repetities Restaurant V erkeersmaatregel Jachthuislaan Meer komfort voor vèrzienden! HULLEMAN OPTIEK Oudheidkamer Miniatuurkermis tijdens Landjuweel 'Omgaan met spanningen' Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Maandagavond in teken van Historie en Gebruiken Centrale verwarming Op zaterdag 22 augustus: t53 iiiw iTJE-ZUID V door Arie Viert Wandelaar Arie, terug van weggeweest, groet U vanaf deze plaats recht hartelijk. Nou niet direct willen weten hoe Marie en hij de vakantie hebben doorgebracht, want dan schieten de rode vlekken spontaan in z'n nek. We hebben namelijk geschuild. Drie weken lang op eikaars lip gezeten en onderwijl aanvechtingen gehad weerprofeten als Hans de Jong, Jan Pelleboer het geheleK.N.M.I. het zwijgen op te leggen. Vakantie '87 aan de Costa del Soest zal de geschiedenis ingaan als vakantie aan de Costa del Saus. Wat een ellende! Arie, laat 't onderwerp maar rusten, want weer of geen weer, er staan ons de komende weken gelukkig nog een aantal zaken te wachten waaraan we ons tenminste figuurlijk kunnen war men. Het Landjuweel, de kranten stonden er de afgelopen tijd bol van, vrijdag a.s. is het dan eindelijk zover. In de feesttent van het Groot Gaesbeker Gilde barst het feest in alle hevigheid los. Gildefeesten, helemaal begrijpen doet Arie ze niet. Heeft natuurlijk te maken met het feit dat hij ondanks z'n 27-jarig bestaan te Soest import blijft, hetgeen wordt bestraft met het ge schreven vonnis van de Gilde-secreta ris dat uitsluitend geboren Soesters van dit exclusieve gezelschap deel uit maken. In vroeger tijden schijnt er ook nog een voorgeschreven relatie te heb ben bestaan tussen het lidmaatschap en de wijwaterkwast, maar deze bepa ling is wat aan het verwateren. Onlo gisch komt het ook op Arie over dat het Soester Gilde is vernoemd naar ene Jacob Van Gaesbeek. In zijn tijd, een paar eeuwen geleden, een Heer van Stand, grootgrondbezitter, maar wel een die het nodig vond z'n zoontje, die om een of andere reden niet wilde deugen, om het leven te brengen. Al les weten is alles begrijpen. Aangezien daarvan, wat dit onderwerp betreft, bij Arie geen sprake is neemt hij aan dat er na deze misstap voor de Heer van Soest nog zoveel krediet overbleef dat het de moeite waard was zijn naam in het vaandel van het Soester Gilde te voeren. Zand er over dus. We gaan feestvieren. Zeventien dagen lang. Wat Arie betreft telt het rijk ge varieerde programma tenminste vijf absolute hoogtepunten. Hij weet waar hij 't over heeft, omdat hij tijdens de voorbereidingen een kijkje achter de schermen heeft mogen nemen. Over de officiële openingsavond, vrij dag a.s., zou veel te schrijven zijn, wa re 't niet dat dit feest, op een paar piepkleine stoeltjes na, besproken uit verkocht is. Wat er de daaropvolgende zaterdag en zondagavond in het Land juweeltheater te zien en te horen is zal, voor zover Arie 't kan beoordelen, het publiek tot groot enthousiasme bren gen, en daarom de moeite waard om bij stil te staan. Heel handig heeft de organisatie van het Landjuweel gebruik gemaakt van een buitenkansje dat geboden werd. In de periode van de Landjuweelfesti viteiten was aan de boerendansgroep Soest namelijk de organisatie toege wezen van een internationaal folklo ristisch dansfestein. Pik in, het is zo mer, daclit de tegenwoordige Jacob Van Gaesbeek, en bood onderdak en gastvrijheid. Resultaat: Soest krijgt een invasie van dansers en danseres sen uit alle windstreken van Europa. Polen, Grieken, Joegoslaven, Portu gezen, Italianen en Oostenrijkers. Dans en zangensembles vergezeld van authentieke instrumenten, optredend in originele klederdracht. Wie begrijpt waar Arie het over heeft zal reeds nu een kaartje in z'n bezit hebben. Voor wie het een eerste kennismaking is het advies dit meeslepende internationale zang-dans en muziekfestein toch vooral te bezoeken. De prijs die men voor een kaartje neer moet tellen is absurd laag, hetgeen te maken heeft met het ministerie van W.V.C. dat de subsidiekraan open zette. Doen dus. Zaterdag en zondag a.s. Het Gilde viert en Soest viert mee is meer dan zo maar een voor deze gele genheid bedachte kreet. Het program ma ademt een elk wat wils-concept waarbij letterlijk aan iedereen gedacht is. Ook en vooral aan de Soesters die niet meer zo "piep" zijn. Voor hen een matinee waarin artiesten van naam optreden die herinneringen aan vroe ger zullen oproepen. Onze eigen Soes ter "Malle Pietje" met muzikale Piet Daalhuisen, Herman Emmink en nog vele anderen gaan er een gezellige, maar vooral feestelijke middag van maken. En verder? We lopen mee en kijken naar de Historische optocht, klaver jassen, wandelen, fietsen en vergeet niet de le september te noteren. Hon derden zangeressen en zangers laten zich tijdens een korenavond horen. Gerard v.d. Schepop, beter heeft Soest als het om directie van koren gaat niet in huis, tekent voor de samenstelling en leiding. En verder? We kunnen kijken naar koeien, ezels en paarden, dammen en schaken, en weet Arie veel wat nog meer. In Soest gaat de zon weer schijnen. Hebben we toch mooi aan een Heer Van Stand te danken. Arie Wandelaar. In de maand augustus wordt de bevrij ding van Indië herdacht, dat gebukt is gegaan onder de bezetting van Japan. Mevrouw Rademaker-Duijst (74) uit Soest weet er alles van, want ze was er bij in Indië met haar man en twee zoons. In het KRO-programma "Adres on bekend" werd onlangs door een zeke re Otto Wijsman gezocht naar haar twee zoons Jimmie en Coen. Jim heeft inmiddels contact gehad met zijn wel doener vanuit Calofornië en hij hoopt hem deze week hier in Holland per soonlijk te ontmoeten. "Op een kwade dag werd in het straf kamp aangeplakt dat 'mannen boven de tien' zich de volgende dag moesten melden. En daar zagen de moeders hun kinderen in een lange stoet de poort uit- marcheren, met voor ons onbekende bestemming. Op zich geen slechte maatregel van de Jap, want in de met vrouwen en kinderen volgepakte hui zen werd het geen toestand met grotere jongens. Ze kwamen in diverse man nenkampen terecht. Otto Wijsman was toen 17 (nu 60) en uitgezocht voor transport wegens zijn forse lichaams bouw. Hij nam Jimmie in bescherming en later zijn broertje Coen ook. Dankzij deze "beschermengel" en zijn hulp zijn we die nare tijd goed doorgekomen", aldus mevrouw Rademaker. Vijandigheid Tjideng, onder de beruchte comman dant Sonei, was haar laatste en ergste Jappenkamp. Eigenlijk is haar hele fa milie "met onvoorstelbaar veel geluk" door de oorlogstijd heen gekomen. Haar vader had ook een beschermengel in Holland. Hij was jood en bijna de eni ge van zijn familie die niet omkwam. Haar man Cor is direct na de gezinsher eniging in 1945 per trein naar Soeka- boemi gereisd, om iets gewaar te wor den over hun hotel op Selabintanah. Dat was er niet meer. Cor Rademaker zat in de tweede trein die met Europea nen uit de kampen vertrok. Er gebeur de hem wonder boven wonder niets, al werden onderweg vaak "blanda" afge rost door de vijandigheid van de opge hitste bevolking. De Europeanen had den nog geen notie van de totaal veran derde omstandigheden. Veel mensen gingen weg in die tijd, o.m. naar Australië. "Wij bleven nog een jaar in Djakarta, in een huis vlakbij Tjideng, Cor als hoofd van de distribu- tiedienst. Al'es moest immers weer op gang komen. De mensen stonden in de rij bij het kantoor voor groente, eende eieren, rijst, een keer vlees, een setje le- gerpannetjes, een groene handdoek of een kledingstuk. Coen en Jimmie maakten zich verdien stelijk als omroepers van allerlei mede delingen. Hun tekst was: 'Leest het bord bij het distributiekantoor'. De mensen stroomden dadelijk toe met bakjes en pannetjes. Men had verstaan of doorgegeven: 'Vlees en worst bij het distributiekantoor'. Een blijde gebeurtenis kondigde zich bij ons aan. Ik blijf benadrukken hoe wonderlijk veel geluk wij hadden. In het Tjidenghospitaal, waar zo ontelbaar ve len gestorven waren, werd ons een kind geboren: een dochter. Vóór Nellekezes weken oud was, mochten we niet met haar reizen. Maar toen vertrokken we met het evacuatieschip Indrapura naar Holland". Tante Dat. de joodse vader van mevrouw Ra demaker de oorlog heeft overleefd, mag eveneens bijzonder genoemd wor den. Waarschijnlijk had hij zijn redding te danken aan z'n huwelijk met een blonde christin en aan het bezit van een vervalst persoonsbewijs. "Ik bewaar nog zijn gele Jodenster en dat papier met zijn pasfoto en zijn vin gerafdruk op een geheel andere naam, als aandenken aan die godvergeten pe riode. Tante Jeanette, bij de joden een zoogzuster genoemd, bleef juist ge spaard doordat zij zeer ziek was. In de groep die naar de trein naar Auswitsch werd gedreven bevond zij zich met nog twee andere zwaar zieken op brancards. Die konden op geen manier in de over volle trein gestouwd worden, zelfs niet verticaal. Dus werden ze simpelweg op het perron achtergelaten". Tante Jeanette stierf vele jaren later als een lieve oude dame in De Joodse Inva lide te Amsterdam. J.V. Per stuk 0.75 (gekruid varkensgehakt met groenten) AA 500 gramOi9U Kilo van 11.60voor^7.90 150 gramEaïjt'S STEENHOFFSTRAAT 58 - SOEST TELEFOON 02155-12377 Sedert 1931 Uw slager! Uw specialist voor saladeschotels, bittergarnituren en koude buffetten. De bewoners van de Kornet in Over- hees maken zich nogal onbgerust over de situatie die gaat ontstaan na de "voltooiing" van de Dorpsstreek, de verbindingsweg tussen de Di Lasso straat en de Koningsweg. Zij vrezen van de reconstructie van deze weg, zo als het College van B. W. aan de ge meenteraad hebben voorgesteld, na delige gevolgen voor de veiligheid van hun kinderen en toenemende overlast van het verkeer. Een delegatie van vier Kornet-bewoon sters ging maandagmorgen j.l. op be zoek bij wethouder drs. G. Plomp van Ruimtelijke Ordening. Ze verzochten de wethouder rekening te houden met de bezwaren die de omwonenden heb ben tegen de geplande verbreding van de weg, die wellicht aanleiding zal ge ven tot een verdere toeneming van het verkeer. Volgens de bewoonsters is de Dorpsstreek nü al een drukke weg, en zal dat er in de toekomst waarschijnlijk niet beter op worden. De gedachten gaan juist uit naar de aan leg van drempels in de weg, om deze minder aantrekkelijk te maken voor het doorgaande verkeer. Bovendien wijzen ze erop dat ongeveer halverwege de weg de toegang is naar het trapveld, waar de jeugd van de Kornet dikwijls speelt. "We weten er op dit moment nog te weinig van, maar we hebben in de krant van de plannen gelezen en nu wil len we weten wat ons te wachten staat," aldus de bewoonsters. In het gesprek met de wethouder is de bewoonsters gebleken dat de drempels niet te realiseren zijn. Verder is er min der aanleiding voor de vrees dat het ver keer op de Dorpsstreek zal toenemen, omdat het na de reconstructie van de Koningsweg niet meer mogelijk zal zijn vanaf de Dorpsstreek rechtsaf de Koningsweg op te rijden. Daardoor verliest de weg een deel van zijn aan trekkelijkheid voor het verkeer, dat voor de richting Soest-Zuid en verder gebruik zal moeten maken van de ont sluitingsroute via de Obrechtstraat, zo hebben de bewoonsters te horen gekre gen. De breedte van de "nieuwe" Dorpsstreek is niet veel meer dan de "oude": 6.00 meter in plaats van de huidge 5.60 meter. Verder zijn er plannen voor de aanleg van een tegelpad, over de sloot achter de Kornet, als directe verbinding naar het trapveld. Sommige bewoners vre zen daarvan echter toenemende onvei ligheid voor de spelende jeugd en ge luidsoverlast, omdat zo'n doorgang té aantrekkelijk is voor bromfietsers. De bewoonsters hebben ook te horen ge kregen dat de beveiliging van de toe gang van het trapveldje visueel bevor derd kan worden door waarschuwings borden. Volgens een woordvoerster van de Kornet-bewoners heeft het gesprek met de wethouder de ongerustheid niet ge heel kunnen wegnemen. Nu de vakantieperiode zijn einde na dert hervat het NPB-koor Soest op woensdagavond 19 augustus, aanvang 8 uur de repetities. Het koor repeteert iedere woensdagavond van 8 tot 10 uur in het NPB-gebouw, Rembrandtlaan 20, en staat onder leiding van de heer Ger van Dóren. Wie belangstelling heeft voor koorzang is van harte welkom op woensdagavond in de Rembrandtlaan. Nadere inlichtin gen zijn te verkrijgen op telefoonnum mer 17001 of 18326. Het koor werkt mee aan de korenzang avond ter gelegenheid van het Landju weel, op dinsdagavond 1 september a.s. IEDERE ZONDAG (tijdens feestdagen ook de maandag) van 16.00-20.00 uur onbeperkt genieten van een feestelijk warm en koud buffet. f 37,50 per persoon. Kinderen f 14,50. cocktail a la Cygne salades van vlees en vis warme gerechten met diverse garnituren diverse nagerechten stokbrood en sausjes Rademakerstraat 2 Soesterberg Telefoon 03463 - 1423 Reserveren aanbevolen Foto Swager biedt amateurfotografen een uitgelezen mogelijkheid om met praktisch hét totale assortiment Mi nolta foto-apparatuur kennis te ma ken. Tot en met 22 augustus a.s. staat deze fotozaak geheel in het teken van het kwaliteitsmerk Minolta met een groots opgezette show in samenwerking met de importeur. Tijdens deze show kunt u met name kennis maken met alle autofocus reflex camera's van Minolta, de 9000,7000 en de nieuwe 5000. Bovendien staat het complete assortiment compactcamera's in de zaak opgesteld waaronder de nieuwe AF-DL. Een compactcamera met twee objectieven voor een enorm aantrekkelijke prijs. Het Minolta AF-systeem, waarvan de 7000 nu al twee jaar het absolute ver koopsucces is, bestaat inmiddels uit maar liefst 26 AF objectieven met brandpunten van 16 mm tot 600 mm, vier flitsers, vijf speciale achterwanden en binnenkort een speciale Still Video Achterwand, waardoor u met de 7000 en 9000 electronisch kunt fotograferen. U kunt dan niet alleen met een normaal filmrolletje fotograferen, maar ook op een speciale floppy-disc waardoor u uw "foto's" via uw TV kunt bewonderen. De Minolta AF camera's zijn dus duide lijk berekend op de toekomst. Opnieuw een wereldprimeur van Minolta derhal ve. Verder staat praktisch het gehele assor timent van Minolta in de zaak, waaron der de reflexcamera's X-700 en X-300 en de talloze speciale objectieven. Minolta produceert als een van de wei nige camera-merken haar eigen objec tieven. De kwaliteit staat dan ook hoog in het vaandel. Tijdens deze show kunt u bijna alle objectieven bekijken. Van d e populaire zoom-lenzen tot de meest specialistische specifieke objectieven. Vanzelfsprekend staan ook de tiental len andere accessoires van Minolta overzichtelijk uitgestald. U bent gedurende deze show van harte welkom om eens nader kennis te maken met het Minolta-assortiment bij de fo to-vakspecialist Foto Swager te Soest. In verband met de wandeltocht van Olympia is op zaterdag 29 augustus een tijdelijke verkeersmaatregel van kracht op de Jachthuislaan. Aan de rechterzij de van de weg, gezien vanuit de richting Park Vredehof, geldt een parkeerver bod. Vaak is een goed keukenadvies het halve werk. Kijk daarom bij Schipper, 't scheelt u moeite en geld. •\*l IIUOU] tSBlMSSSffij Industrieweg 12 .1. (lid terrein), Soest. bouwprodukten Tei.02155 -10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. dunner vlakker lichter mooier SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 1 38 59 Naast Braamhagé Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten. Sinds enkele dagen is in de Oudheidka mer een miniatuurkermis te zien: vele kermisattracties, op schaal nagebouwd, en alles draait en beweegt en is verlicht! Draaimolens en wat zich op een grote kermis bevindt, zijn hier in het klein te zien. Een groot gedeelte van de deel is voor deze kermis ontruimd. De minia tuurkermis is al verscheidene malen in het land te zien geweest en heeft al veel bezoekers getrokken, zowel volwasse nen als kinderen. De kinderen krijgen ook op een andere wijze aandacht in de Oudheidkamer d.m.v. de expositie van werkstukken in het kader van het scholenproject Land juweel, dat een relatie legt tussen het verleden en het heden in Soest: hoe er vroeger en nu geleefd, gewerkt en feest gevierd werd. Om ieder in de gelegenheid te stellen, de miniatuurkermis en de werkstukken van het scholenproject te zien is de Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18, op meerdere dagen in de week ge opend: zaterdags en zondags 22 en 23, 28 en 29 augustus; en 5 en 6 september van 13.30 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur; woensdags en vrijdags van 19.30 tot 22.00 uur. Op 30 september a.s. start de afdeling Soest van het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening een groep voor vrouwen rond het thema "Om gaan met spanningen". Spanningen kunnen een grote rol spe len in het dagelijkse leven. Spanningen in je gezin, in je relatie, in je werk of juist omdat je geen werk hebt. Spanningen kunnen ook lichamelijke klachten veroorzaken, die op hun beurt weer nieuwe spanningen oproepen. Het is vaak moeilijk om in je eentje die cirkel te doorbreken. In een groep ontmoet je mensen met vergelijkbare problemen. Je vindt steun, begrip en herkenning bij elkaar. In een veilige omgeving kun je nagaan wat je zelf kunt veranderen aan de oor zaken van je spanningen en aan de ma nier waarop je ermee omgaat. Wie belangstelling heeft kan zich wen den tot Gwen van Gelder, afdeling Soest van C.M.D., maandag, dinsdag en vrijdag van 9.00-10 uur, tel. 19004. Er zijn 10 wekelijkse bijeenkomsten, op woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur; de eerste op 30 september. De groep wordt begeleid door Ingrid Hentenaar en Gwen van Gelder. Deelname aan de groep is kosteloos. De Historische Vereniging Soest orga niseert maandag 24 augustus in het kader van het Landjuweel een speciale avond in de feesttent aan de Ferd. Huycklaan. Op deze avond, die gratis toegankelijk is, komt Gerard Staalen- hoef uit Amsterdam in een korte lezing de figuur van Jacob van Gaesbeek be lichten en houdt Ben J. van Os uit Soest een causerie over Feesten en Ge bruiken in ons land. Met het Landjuweel wordt het 600ste geboortejaar van Heer Jacob van Gaes beek herdacht. Van Gaesbeek was van 1400 tot 1459 belast met het dagelijks bestuur over Soest. Gerard Staalenhoef heeft zich verdiept in de persoon Jacob van Gaesbeek, die Heer van Abcoude en Duurstede, Strijen en Putten was en die uitgestrekte landerijen in Soest be zat. Ook de lezing van Ben J. van Os heeft raakvlakken met de feesten van het Landjuweel. Hij zal een beeld geven van gebruiken die in verschillende de len van ons land nog gangbaar zijn. Aan de hand van anekdotes zal tevens ver teld worden hoe bepaalde gebruiken onder invloed van de tijd gewijzigd zijn. Vanzelfsprekend komen ook de speci fieke (helaas verdwenen) Soester ge bruiken aan de orde. In samenwerking met de Stichting Oud Soest (Oudheidkamer) wordt die avond in de feesttent ook een beperkte expositie over Soest ingericht. De avond begint om precies 20.00 uur en is zoals gezegd gratis. Zelfs voor een kop je koffie wordt gezorgd De Historische Vereniging Soest hoopt dat velen van de gelegenheid gebruik zullen maken om iets meer te weten te komen van de geschiedenis van hun woonplaats en van de gebruiken die men kende. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Op zaterdag 22 augustus wordt op het Kamp van Zeist, waar ook het lucht vaartmuseum is gehuisvest, de jaar lijkse Militaire Truckersdag georgani seerd. De afgelopen jaren trok deze grootse manifestatie duizenden bezoekers en dit jaar worden ook weer ruim tiendui- De gemeengte het ongderhaangd aal' baar vule haangde 'ekrege vaan 't an- paakke vaan de hongdepoep. Daat zouw omtrent best zo kenne weze aajje aallus 'elezehet waateraalover 'eschre- ve en besproke is. Soms heur je effe un poar weke niks moar de poep komt re- gelmoatig veur de daag en daat mot ok wel aangders waas 't niet best met de hongdebeeste. Vrogger dors je zukke vieze woorde heul niet in 't opeboar te gebruke, moar vaandoag de daag kaajje omtrent aallus zeige. De Kloarwoaterbuurt het de gemeengte an 'eweze as proefgebied om waat an ut drollekwoad te doeng. Woarum juust doaro? Zou we d'r in Kloarwoater zo- veul hongde meer weze as in de rest vaan Soest? Aawwe daat precies wille wete, daan zou we we an 't drolle telle motte goan. As jonges droege we vrogger vaan die heule wieje broeke. Die heette toeng pofbroeke of ok wel: drolle-vaangers. Noeng moewe drolletellers hebbe. Tus- se hoakies: zie je wel met waat veur ge- maak ik ok aal vaan die smerige woorde gebruuk? De gemeengte kondigt an daat depliesie zaal ingriepe, moar gel ie k zeige ze d'r bie: D'r wordt niet bekeurd. Joa, zo lus ik ter ok nog eejn. Loat de hongde daat niet heure of ruke. We motte socioale controle uutoefene volges de commissie vaan Aalgemene Hongdezoake. Waat het daat daan weer te betekene? Moewe noeng mekoar anbrenge of verroaje? Daat vin ik vies! Doar moak ik me haangde niet vuul an. Ik ziet me eige aal an 't loket vaan de aafdeling hongde poep op ut nieuwe bero. Om te zeige daat Koazaan uut de Oraanjeloan bie ongs op ut trottwoar un bult het 'elege. Komt de pliesie effe loater met un over- vaalwoage anrieje op zeuk noar oogge- tuge. Wie het ut zien beure? D'r wordt un raapport of precesverboal uut'e- schreve in drievoud met blauwtje d'r tusse en daat geeft daan un zooi aadmi- nistroatieve toestaangde. Daa's mooi om waark te hou we, moar vaar der maagge ze niks doeng! 't Ken ok weze, daajje un betoalde woar- schuwing kriegt net as bie un paarkee- rovertreding. Zeker omdaat hongde poep op de stoep ok un soort paarkeer- fout is. Kaajje ok welpoeppaarkeerme- ters plaante. De boas doet un k waart je in de gleuf en de hongd leit er un drol bie. Klopt ok niet,waangt we betoale aal zo 'n zeuve tientjes veur 't beest. En daan mojje us kieke, waatter nog meer op de stoep leit! Bie ming in de buurt komme d'r soms peerde over ui trottwoar en die leige un baarg poep neer woar daajje omtrent tot je enkels in ken zaakke. Un schepje meejneme op stroat. Joa, mooi, moar hoe groot mol daat weze? Ajje un St. Gothaarthongd het of hoe zo 'n baakbeest daan maag heette, daan hejje aangder maaterioal nodig daan aajje aachter un Pikkene,sie an droaft. Ajje 't ming vroagt,.daan mo'k zeige: De hongdepoep is niet 'op te losse. Zeker niet met de beschreve oplosmodelle. Aallenig moar met bekeure en daan mottut ok nog un "heeterdoadje weze, zo as daat heet. D'r ben zoveul zoake, woar daajje over uut kaang glieje. Hannes van de Neng. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 kantoor effideniv COPIESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren zend bezoekers verwacht. Er wordt een spectaculaire behendig heidswedstrijd voor militaire chauf feurs uit binnen- en buitenland georga niseerd. De Genietroepen geven een demonstratie grondverplaatsing en ook zijn er demonstraties van de Koninklij ke Marechaussee, de brandweer en la ten 4x4 voertuigen zien tot wat ze in staat zijn. Tevens zijn er diverse nieuwe typen vrachtwagens, antieke auto's en een groots opgezette modelbouwtentoon stelling te bezichtigen. Voor de kinderen is er een groot spring kussen en een ponywagen waarmee ze een rondrit kunnen maken. Nieuw is dat de dames met rijbewijs een eindje kunnen rijden in een grote vrachtwagen onder toezicht van een instructeur. Het Militaire Luchtvaart Museum dat is opgenomen in de route waarlangs his torische militaire voertuigen zijn opge steld is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen echter niet parkeren op of bij het Kamp van Zeist. Aan de oostkant van de vliegbasis Soesterberg is een grote parkeerplaats ingericht. De route naar deze gratis parkeerplaats is duidelijk aangegeven. Vanaf deze parkeerplaats wordt een gratis pendeldienst onderhouden naar het Kamp van Zeist. Het Luchtvaartmuseum is normaal ge opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De unieke vliegtuigmotorenlijn zal speciaal de technisch geïnteresseerde bezoeker aantrekken. Ar X\ t

Soester Courant | 1987 | | pagina 11