Splinter Eemland b.v. G Politici en Rotary hockeyen ruim 4000 bij elkaar Shot organiseert Soester Tafeltenniskampioenschappen lA^Oh MoLQS Knickerbockers nemen nieuw veld in gebruik WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Kunstgrasvelden officieel in gebruik genomen TAFELTENNIS Tafeltennisvereniging Shot opent deuren weer Soester Courant goede informatiebron 'Schoon Slem' start 31 augustus Sport spel instuif 55 plussers Op dinsdag 15 september start een nieuwe avond cursus OPLEIDING CHAUFFEURSDIPLOMA .CCV-B en GEVAARLIJKE STOFFEN. verkeersschool Viertal Pijnenburgers voltooit Triathlon-Almere ATLETIEK Gert de Ruygt 63 in Wolphaartsdijk Alternatieve kwart-triathlon in Baarn Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Soester Schaakclub deed van zich spreken SCHAKEN SoVoCo organiseert spelochtend voor Soester jeugd Volleybalfestijn in sporthal Beukendal VOLLEYBAL Wedvlucht van P.V. Soest DUIVENSPORT Sanitair Ze stonden er dus écht, op het gloed nieuwe kunstgras van de Soester hoc keyclub: premier Ruud Lubbers en zijn vrouw Ria, minister Onno Ruding en zijn vrouw Renée, Pieter Winse- mius en Bas de Gaay Fortman in het team van de politici, versterkt met en kele ex-internationals uit het Neder landse damesteam en de burgemeester van Soest, Paul Scholten. Rond de 1000 toeschouwers genoten zaterdagmiddag volop van het "uit zicht" op personen die men doorgaans alleen van de televisie kent. En ze kre gen na de afslag door Commissaris van de Koningin Beelaerts van Blokland nog een aardige, soms goede en nu en dan zelfs geestige wedstrijd te zien ook, met als uitblinkers aan Rotary-kant de oud-internationals André Bolhuis en Margriet Zeegers. De politici wonnen mogelijk omdat de scheidsrechters zich erg diplomatiek opstelden -- ietwat geflatteerd met 3-2. Voor de Rotary scoorde Margriet Zee gers tweemaal; bij de politici scoorde Elsemiek Hillen eenmaal en Ad Ploeg tweemaal. De wedstrijd, waaraan ie dereen even goede herinneringen heeft als aan het voortreffelijke weer, bracht 4100 gulden op voor het doel "Polio de wereld uit", een gezamenlijke actie van de Verenigde Naties en Rotary Interna tional. Dat bedrag kwam tot stand door de vrij willige entreebedragen van de toe schouwers en een gift van; 500 iguldsrr, die namens de Mediaclub Soest door de heer Stephan Schoor werd overhandigd aan minister Ruding die uitgerekend zaterdag zijn verjaardag vierde met de mededeling dat hij geacht werd het bedrag onmiddellijk dóór te geven aan de Polio-actie, wat de minister graag en ter plekke deed. De jarige minister kreeg ook een Loekie de Leeuw van de Mediaclub zijn ster- rebeeld is Leeuw en bovendien bewaakt hij de Nederlandse schatkist ook als een leeuw. Loekie krijgt een plekje op het bureau van de minister, die van voorzit ter Wim van Hall van de hockeyclub al bloemen en een plaat aangeboden had gekregen. Al met al kan gesproken worden van een mooi succes voor de Polio-actie, een genoegen voor de spelers en de or ganisatoren, en een uimuntend begin van het hockeyseizoen bij de MHC Soest, nu twee kunstgrasvelden rijker (en mogelijk ook voor de belastingbeta ler, want al hockeyende verlaagde mi nister Ruding en passant de belasting met 1 miljard gulden, maar misschien heeft dét niets met elkaar te maken...). Champagne Voordat de prominenten-wedstrijd be gon was nagenoeg "tout Soest" getuige van de officiële opening van de kunst grasvelden. Dat gebeurde door sport wethouder Plomp, in eendrachtige sa menwerking met de fractievoorzitters uit de Soester gemeenteraad. Plomp sloeg de bal op het (ingepakte) doel, waarop de hockeyjeugd het zeil weg trok en de plaatselijke politici in de ge legenheid stelde de ballonnen los te knippen, die vervolgens het luchtruim kozen. De politici kregen een inklap baar stoeltje op één poot aangeboden, als dank voor de bewezen diensten, en het publiek werd onthaald op de cham pagne waarvan sommigen beweren dat het de "huisdrank" van de hockeyclub is. Even tevoren had MHC-voorzitter Wim van Hall de gasten verwelkomd in het clubgebouw, waar hij vaststelde dat het de hockeyclub in alle opzichten voor de wind gaat, zodat volgende week zaterdag het 7e lustrum met overtuiging gevierd kan worden. De nieuwe kunst- grasvelden vormen een geweldige sti mulans voor de verdere ontwikkeling van de club, aldus Van Hall, die de MHC "bevoorrecht" noemde. Met de aanleg van de velden en het onderbren gen van twee sporten op één accommo datie (ook de honkbal heeft zijn stek nu aan de Koningsweg) heeft het gemeen tebestuur een wijs besluit genomen, al- dps Van Hall, Wethouder Plomp - links met hoc keystick - gaf het startschot voor de opening, waarna een vloed van bal lonnen de lucht inging. Foto: Herman van Dam. Hij wilde niet veel zeggen over de wijze van besluitvorming in de gemeenteraad "maar we hebben vorig jaar wel in de rats gezeten" maar sprak welgekozen woorden van erkentelijkheid jegens ge meenteraad en sportstichting voor hun medewerking bij de totstandkoming van de nieuwe accommodatie. En pas sant liet hij weten niet bepaald enthou siast te zijn over de opheffing van de sportstichting, "dat platform van con- Wethouder Plomp tenslotte sprak eveneens zijn vreugde uit over de reali sering van de kunstgrasvelden, vooral met het oog op de toekomst van de MHC. Hij verwachtte dan ook de nodi ge kampioenschappen. Hij had woor den van lof voor de Rotary-club Soest/ Baarn "meestal beschouwd als een clubje netjes geklede ouwe zakken", al dus Plomp - vanwege de Polio-actie en wekte zijn gehoor op snel naar de wed strijd (die becommentarieerd werd door Paul Litjens!) te gaan kijken. "Want tenslotte zijn we hier eigenlijk gekomen om te zien hoe ministers zich over een hockeyveld bewegen..." Premier Ruud Lubbers in duel op de nieuwe kunstgrasvelden van de Mixed Hockey Club Soest. Foto: Herman van Dam. Voor de 7e achtereenvolgende keer or ganiseert de vereniging Shot weer de Soester Tafeltenniskampioenschap pen. Dit tournooi vindt plaats op zater dag 29 augustus voor de jeugd en op zondag 30 augustus voor de senioren. Plaats van handeling is de Shotzaal aan de Heideweg in Soest-Zuid. Aan het tournooi kan worden deelge nomen door alle in Soest woonachtige NTTB-leden. Daarnaast zijn er zowel bij de jeugd als bij de senioren speciale rekreantenklassen, voor degenen die niet bij een club zijn aangesloten. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor senioren (18 jaar en ouder) en 1,- voor jeugdspelers (17 jaar en jonger). De tournooivorm is opnieuw zo geko zen dat iedere deelnemer een groot aantal wedstrijden kan spelen. De RABObank treedt ook dit jaar als sponsor van het tournooi op. Inschrij ving is mogelijk tot en met donderdag 27 augustus. Voor inschrijfformulieren en alle inlichtingen kan men terecht bij Joop Kok, Vedelaarpad 22, tel: 19349 en Gerhard Busch, Lange Brinkweg 20, tel: 13794. Voor de tafeltennisvereniging Shot zijn weer drukke tijden aangebroken. Van 9 t/m 15 augustus werd het sei zoen traditiegetrouw geopend met het jaarlijkse trainingskamp in het Bra bantse Goirle. Vanaf maandag 17 au gustus is de Shotzaal aan de Heideweg weer dagelijks geopend en kan men er zo'n 40 uur per week terecht. Tenslot te staan op 29 en 30 augustus de jaar lijkse Soester Kampioenschappen op het programma. Trainingskamp Van zondag 9 t/m zaterdag 15 augustus verbleven selectie en een deel van de jeugdafdeling van n het Brabantse Goirle voor het jaarlijkse trainings kamp. Ruim 6 uur per dag is er getraind op tafeltennis- en conditieonderdelen onder leiding van de trainersstaf van Shot. 's Avonds werd uiteraard de ge zelligheid niet vergeten met een drop ping, filmavond en disco. Voor Shot een zeer geslaagde week en een prima start van het seizoen. Openingstijden Vanaf maandag 17 augustus is de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) weer dagelijks geopend en starten alle trainingen. Voor beginnende jeugdleden (jongens en meisjes) zijn er trainingen op dinsdag en vrijdag van 17.00 -18.15 uur. Kom gerust eens een kijkje nemen. Voor de beginnende en rekreatief inge stelde senioren is er een training op maandagavond van 20.15 - 21.30 uur. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Joop Kok, Vede laarpad 22, tel: 19349 en bij Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel: 19028. De niet-rokers-bridgeclub "Schoon Slem" start maandagavond 31 augusu- tus haar eerste volledige seizoen in De Vijverhof met pl.m. vijftig leden. Er wordt die avond een gezellige drive ge houden en daarna is er elke maandag clubavond in De Vijverhof. Deze win ter wordt er voor een clubcompetitie (vier series van zes wedstrijden elk) ge speeld: in twee groepen met aan het einde van elke serie promotie en degra datie. Verder staan er o.m. acht zg. lad der-avonden op het programma en een Kerst- en Paasdrive. Aanmelden bij mevrouw Beuken, Uytenbosch 38, Baarn, tel. 02154-13635, is nog steeds mogelijk. Hoewel "Schoon Slem" niet is aange sloten bij de Nederlandse Bridge-Bond is er wel een goed kontakt met een ver tegenwoordigster van het districtsbe- stuur, waardoor mogelijk vriendschap pelijke ontmoetingen (viertallen) met andere niet-rokersclubs kunnen plaats vinden. Woensdag 2 september a.s. van 10.00 tot 11.30 uur gaan de deuren weer open van sporthal De Bunt (hoek Ossendam- weg/Duinweg) om de 5 5-plussers in de gelegenheid te stellen aan allerlei vor men van bewegen deel te nemen, zoals o.a. gymnastiek, badminton, tafelten nis, korfbal, volksdansen e.a. aktivitei- ten. De 1V2 uur durende aktiviteiten worden halverwege onderbroken om gezellig met elkaar een kopje koffie te drinken. Onder het motto: alles mag, niets moet, probeert men de deelnemers(sters) een sportieve ochtend te bezorgen. De kosten zijn f 3,50 per keer of f 12.- per maand. Voor inlichtingen tel. 14163. VERKEERS BP SCHOOL 4 N WB erkend VAN LENNEPLAAN 4 jOEST - TELEFOON 02155-16621 De zaterdag gestarte triathleten van A.V.Pijnenburg volbrachten alle vier met goed resultaat de hele triathlon van Almere. De twee debuterende da mes, Dinie van den Berg en Gerda van der Veen, finishten relatief fris in deze enorm zware sportdiscipline en toon den zich ware ambassadrices van de triathlonsport. Vermoeidheid en pijn waren de elementen, waartegen zij vooral tijdens het laatste onderdeel, de 42,2 km hardlopen, moesten vech ten. De voorafgaande onderdelen, 3,8 km zwemmen in het 16 graden koude water van het Gooimeer en de 180 km fietsen, waarvan ruim de helft met hevige te genwind, had al de nodige aanslagen op de reserves gepleegd. Marcel de Boer opende met een sterke zwemtijd van 58 min. en had goede perspectieven voor een snelle eindtijd. Het fietsen bleek dusdanig zwaar, dat de meeste deelne mers hier reeds hun eerste inzinking te verwerken kregen. Ook Marcel bleef hiervoor niet gespaard. Toch kon hij na 6.46 uur aan het looponderdeel begin nen. Op dit loodzware nummer heeft hij echt tot het uiterste moeten gaan. Ondanks uiterst moeilijke momenten bleef hij strijden voor een goede positie. Op karakter kwam hij na 11 uur en 2 min. over de finish. Voor de andere Pijnenburgers gold het zelfde. Zo was Dinie van den Berg na 1.23 uur uit het water en ging op weg voor haar 1890 km, de eerste 90 km gingen van Almëre-Haven naar Dron- ten lekker voor de wind, daarna kwam het 90 km lange gevecht om weer in Al- mere-Haven terug te komen. Na 8.05 uur had Dinie de wind overwonnen en kon beginnen aan de 42 km lopen, die zij nog met haar vermoeide benen af moest leggen. Dit lopen deed zij heel gelijkmatig en in goed overleg, hetgeen resulteerde in de beste Soester prestatie op dit onderdeel: 4 uur en 2 min. was haar marathontijd. Totaal kwam zij tot een keurige eindtijd van 12 uur en 7 min. Gerda van der Veen was met het zwem men lekker in haar element. Slechts de laatste honderden meters kreeg zij last van gevoelloze handen en voeten. Zij kwam met een prima tijd van 1 uur en 12 min. uit het koude water. De fiets tocht legde zij zonder noemenswaardi ge moeilijkheden af, hoewel het tempo in de eerste helft bijna tweemaal zo hoog lag als in het tweede gedeelte. De wind en de beginnende vermoeidheid waren hier debet aan. Na 8 uur en 2 min. liep Gerda haar eerste meters van het traject Almere-Haven - Eemhof v.v. Zij beleefde ook haar vele momen ten, waarin vermoeidheid en pijn de overhand dreigden te krijgen. Ondanks dit handhaafde zij een gestaag tempo. Terwijl nog honderden triathleten hun eenzame strijd op de Gooimeerdijk voortzetten, finishte Gerda voldaan in 12 uur 45 min. Dat zo'n sportieve dag lang kan duren ondervond ook Evert Bosveld. Hij is niet van het type "blik op oneindig", maar maakte de lange dag van minuut tot minuut bewust mee. De sterke wind, die zijn tol hief onder alle deelnemers, wilde voor Evert geen uitzondering maken. Zwemmen deed Evert in 1 uur en 15 min. Ook het fiet sen liep nog redelijk volgens plan, zodat hij na 7 uur 35 min. de loopschoenen aangetrokken had. Na alle ontberingen bleef Evert goed overeind. De schier oneindige krachtproef eindigde voor hem na 12 uur en 28 min. hetgeen een ruime persoonlijke recordverbetering betekende. Zaterdag j.1. had Pijnenburg 4 atleten in de strijd op de 15 km wegwedstrijd in Wolphaartsdijk, een goed bezette wed strijd met goede tijden. Voor Gert de Ruygt was het een krachtmeting met Nederlandse toppers. Na lang uitzicht op een 5e plaats moest hij deze overla ten aan Jos Valentin. Hij werd keurig 6e met o.a. Cor Vriend op ruime achter stand. Bij de Veteranen was Pijnenburg sterk vertegenwoordigd met Harry van Brummelen en Joop van Leijenhorst. Harry pakte een 10e plaats met 52 min. 42 sec. in dit sterke veteranenveld. Joop, net van vakantie terug, draaide nog niet optimaal en kwam als 22 bin nen in 55 min. 12 sec. Bij de dames eiste Henny Pot een 6e plaats voor zich op in het algemeen klassement dames. In haar seniorenklasse werd zij 4e in 1 uur 6 min. 35 sec. Op zondag 30 augustus organiseert de afdeling "sport en recreatie" van het bosbad De Vuursche in Baarn een al ternatieve kwart-triathlon, met de vol gende onderdelen: 1. Luchtgeweer schieten; 5 schoten bin nen 5 minuten op een afstand van 10 meter. Elke misser betekent strafsecon- den! 2. 1 km. zwemmen in het bosbad; 3. Luchtgeweer schieten; idem 4. 10 km. lopen in het bos rondom het bosbad. 5. Luchtgeweer schieten; idem. Luchtgeweren zijn aanwezig in Bosbad. De start van de eerste groep zal plaats vinden om 10.00 uur. Inschrijving: vóór 24 augustus bij Zwembad "Bosbad de Vuursche" (tel. 02154-12214) elke dag van 11.00 - 18.30 uur. Kosten f 20,- per persoon; na betaling is meri ingeschreven! Aan de deelname is een prachtige herinnering verbonden. Het Bosbad ligt tussen Hilversum en Baarn. Op het terrein zijn alle facilitei ten aanwezig, zoals kleedruimte, een kiosk voor eten en drinken e.d. Heeft u interesse? Bel dan 02154- 12214 voor nadere informatie. De eerste clubavond van de Soester Schaak Club stond in het teken van een* gezellig wederzien en snelschaken. Ook gingen de behaalde resultaten in diver se toernooien van mond tot mond. Vooral clubkampioen Ivar Chavannes heeft het erg goed gedaan. In het Ohra- toernooi (Dieren) werd hij in het sterk bezette B-toernooi gedeeld tweede. In Amsterdam werd hij derde in een vere deld jeugdkampioenschap. De bijna voltallige Nederlandse jeugdtop was aanwezig. Gerrit Muis speelde in hetzelfde toer nooi in de senioren C-groep (rating tot 2000). Na een zwak begin, 11/2 uit 3, scoorde hij verder 100 en werd daar mee eerste. Beiden zullen flink stijgen op de nationale ranglijst! Ook een leuke en unieke ervaring voor F.C. van Tuinen. Zijn probleemstudies, die hij Matrouschka heeft genoemd, zijn deze maand verschenen in het we reldwijd gepubliceerde schaakblad "New in Chess", onder hoofdredactie van o.a. Jan Timman. De Soester Schaak Club heeft dus ook in de vakan- tietijd flink van zich doen spreken! Het snelschaaktoernooitje op de eerste clubavond werd verspeeld over 10 ron des van 7 min. p.p. Glorieus winnaar werd de lustig-er-op-los-offerende Jan de Gier (9 uit 10) voor Ivar Chavannes (7 uit 10) en Eddie v.d. Velden (7 uit 10). Christian Vonk werd vierde (6 1/2 uit 10).De jeugd lijkt ook dit jaar weer de dienst te gaan uitmaken. Er is nog plaats genoeg voor enthousiaste scha kers. Kom eens langs in Credo (Juliana- kerk) of kom kennismaken op het Landjuweel, waar de SSC een stand verzorgt en waar geschaakt kan wor den. Inlichtingen bij secretaris R. Boek- hoff, tel. 13973. De Soester Volleybalvereniging So VoCo organiseert zaterdagmorgen a.s. een grote spelochtend voor jon gens en meisjes, van zes tot dertien jaar, in Sporthal Beukendal te Soest. Aan dit Volleybalfestijn onder leiding van de jeugdafdeling van SoVoCo, mogen behalve de eigen leden ook kinderen deelnemen die nog geen lid zijn van de Soester Volleybalvereni ging. 's Middags speelt het eerste da mesteam van SoVoCo-Stam een oe fenwedstrijd tegen TDK-Brevok uit Breda. Het tweede damesteam speelt een driekamp, eveneens in Sporthal Beukendal. Het is langzamerhand een traditie ge worden dat SoVoCo aan het begin van het seizoen een aantal activiteiten op touw zet die de diverse groepen in de Soester samenleving de kans geven kennis te maken met de volleybalsport. SoVoCo kent sinds lange tijd een zeer grote en actieve jeugdafdeling. Soest was zelfs één van de eerste plaatsen in Nederland waar minivolleybal werd ge speeld. Het gaat er bij dit Volleybalfeest niet alleen om het volleybalspel, nee, veel meer ligt het accent op bewegen en spelen. Spelen met of zonder bal, be- hendigheidsspelletj es, snelheidsspel letjes, soms moeten de kinderen dat al leen doen en soms met een groep, een team. Met assistentie van een aantal leden van SoVoCo zal de jeugdcommissie zorgen voor een optimale begeleiding van de kinderen. Niet alleen de minileden van SoVoCo mogen aan dit feest deelne men, ook die kinderen die eens kennis willen maken met SoVoCo, vriendjes of vriendinnetjes zijn van harte welkom. En... het kost niets. Helemaal gratis dus. Wel moeten de kinderen sportkle- ding en gymschoentjes aantrekken en natuurlijk op tijd, kwart over negen ui terlijk aanwezig zijn in Sporthal Beu kendal. Het volleybalfeest duurt tot on geveer 12.00 uur. Oefencampagne begonnen Het eerste damesteam heeft een zwaar weekend achter de rug. Een zware con ditietest gedurende twee uren in de Sporthal Beukendal, gevolgd door twee oefenwedstrijden. De eerste tegenstan der was Shot uit Culemborg. Hoewel SoVoCo-Stam in iedere set tegen een achterstand aankeek werd met 3-0 ge wonnen. Compaen uit Wormerveer was de tweede tegenstander. De ver moeienissen van de dag deden zich gel den. Met 2-1 wisten de gasten uit Noord Holland te winnen. Behalve het al eerder genoemde volley- feest voor de jeugd van zes tot dertien jaar, wordt er door de dames van Sovo- Co-Stam weer druk geoefend. Het eer ste damesteam van SoVoCo-Stam doet dat tegen TDK-Brevok uit Breda, een ploeg die in de eerste divisie speelt en vorig jaar op een vierde plaats eindigde. Het tweede damesteam speelt een drie kamp. Beide activiteiten vinden plaats in Sporthal Beukendal en beginnen om 14.00 uur. Wie informatie wil hebben over de di verse groepen die SoVoCo kent is wel kom op maandag- of dinsdagavond in Sporthal Beukendal voor nadere inlich tingen. Over wedstrijd- recreatie- of jeugdvolleybal kan men daar inlichtin gen krijgen. Telefonisch kan dat bij het secretariaat van SoVoCo, tel. 25260. De vereniging van postduivenhouders Soest deed 15 augustus mee aan een wedvlucht vanaf Reims over een af standvan 337 km. Er waren 183 duiven in concours die met een westen wind om 7.30 uur gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 13.30.00 uur. Deze haalde een snelheid van 1126.15 meter per minuut. De laat ste prijsduif kwam aan om 13.04.33 uur. Uitslag: P.A. Almekinders 1 35. Hornsveld-v. 't Net 2 3 8 9 14 19 20 27 32 36. P. Limper 4 5 16 17 29 33 34. B. v. Hornsveld 6 11 12 22 23 37. M. Monsjou 7 24 26. H. Huisman 10 31. D. Huisman 13 28 30. Comb. Vogel 15. A. v. Hornsveld 18. Comb. Mol Zn. 21 25. P.V. De "Zwaluw" Soest De leden van bovengenöémde vereni ging van postduivenhouders hebben za terdag 15 augustus met hun duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Soissons, afstand circa 339 km. In con cours waren 690 duiven die om 7.45 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige westenwind. Aankomst eerste prijswinnende duif 12.36.22 uur, snel heid 1.165,95 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duif 13.06.20 uur. Uitslag: A. de Bes 1 20 22 23 34 67 70 72 80 90 9192101 118 122. J. P. Stam 2 25 28 30 50 57 61 64 76 82 87 94 108 111117 129 131. V.d. Brakel/De Beer 3 29 32 73 115 116 120. De Jong/Hogers 4 14 52 62 77 86 107 110 127. R. Vos kuilen 5 13 26 27 35 38 81 88 104 109 118. H. de Bree 6 12 19 45 49 66 74 98 102 106 133 137. V.d. Brakel Zn. 7 15 17 69 71. J. Rams 8 40 42. R. van Eg- dom 9 1137 48 50 53 84 96. B. van Eg- dom 10 16 126. W. v. Dorrestein 18 24 33 68 136. G. Zeypveld 21. K. Kok 31. R. Eimers 36 46 56 95 97 99 112 128 134 135 138. C. Brakenhoff 39 58. J. van Dijk 41 113. J. Duyst 43. A. van Riet 44 65 83 93. Comb. H. Nap 47 59. Mevr. D. van Tol 49. J. van Groenestein 54. J. v.d. Burg 60 119 123. G. Rijksen 63 75 100. R. de Bruin 85. Th. Wigtman 90. P. Dergent 103 114. J.v.d. Belt 105 132. H. Woudstra 121 124 130. K. Boeklagen 125. P.V. De Vriendschap Wedvlucht van Soissons 15 augustus, gelost om 7.45 uur, met een westen wind. In concours waren 642 duiven. Aankomst le duif 12.31.16 uur, snel heid 1184.59 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 13.09.07 uur. Uitslag: J. Kamerbeek 1 14 23 27 45 47 52 86. H. Rauch 2 24 115 122 125. A. Grift 3 62 81 94 108. A. Wijnands 4 84 87. Huizinga van Doorn 5 29 37 98 110 126. J. Wijnands 6 7 38 39 49 67 68 70 92 95 117 119. W. Hoffmann 8 33 36 40 66 75-10L-ZJKJU-9-34 35 51 106 114. C.P. Jak Zn. 10 22 32 128. Altenaar/ Reijerse 11 15 18 30 41 73 80 82. A. Meesters 12 21 63 77 103 109 120. C. Vaessen 13 16 19 113 127. B. Schimmel 17 56 72 89 102 104. D. Altenaar 20. C. Bokma 25 43 48 54 60 83 96 99 111 121. C. Kaats 26 55 71. J. Beijer 28 44 69 91 97. T. Kok 31 50. W. Veenendaal 42 46. T. Duurland 53 76. D. Bos 57 88. Comb. Rini 58 61 85 100 118. L. Dek ker 59. G. Rietveld 64 78 105. J. van Groningen 65 93. P. Rauch 74 90 116. H. van Dijken 79. J. Koster 107. A. Stolker 112 123 124 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 FotoHerman van Dam. Onder voor honkbal schitterende weersomstandigheden heeft het senio renteam van de Knickerbockers afgelo pen zondag het nieuwe honkbalveld aan de Koningsweg in gebruik geno men. Door de realisering van twee kunstgrasvelden op het hockey-com- plex werd rüimte geschapen voor een honkbal- en een softbalveld. Na jaren lang gespeeld te hebben aan de Bos straat zien de honkballers thans een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Na de definitieve goedkeuring van de plannen door de gemeente Soest, werd in het vroege vooijaar met de werk zaamheden begonnen. Het resultaat is een prima bespeelbaar veld, waar de Knickerbockers dan ook zeer tevreden mee zijn. Ook tevreden zijn ze met de medewerking van de Mixed Hockey Club Soest, die gedurende het lopende seizoen een aantal kleedkamers en bergruimte beschikbaar stelt aan de honkballers. Het ligt in de bedoeling dat er in de ko- Spelmoment uit de eerste wedstrijd die de Knickerbockers op hun nieuwe veld speelden. mende maanden gewerkt gaat worden aan de realisering van de kleedruimte en kantine, zodat aan het begin van het volgend seizoen de totale nieuwe honk bal-accommodatie officieel en feeste lijk in gebruik zal worden genomen. Het resultaat van de eerste, door rede lijk veel toeschouwers bijgewoonde wedstrijd op het nieuwe veld viel nogal tegen. Men had deze openingswedstrijd uiteraard graag winnend willen afslui ten, maar men kan nu eenmaal niet alles tegelijk hebben. De Kn'iLerbockers verloren nl. met 22-2 van «1 Is tweede geklasseerd staande Pantei. ril Tiel. Het programma voor deze ek luidt als volgt: Donderdag 20 aug.: 19.00 uur Dames I - Hercules Vrijdag 21 aug.: 19.00 uur Dames II - HCAW Zondag 23 aug.: 10.00 uur Junioren - Falcons I l

Soester Courant | 1987 | | pagina 19