Schipper Keukens Net Zo Mooi En U Betaalt Minder iti m li I [qpbi6hOCK schipper IHSüiJ er. Grote belangstelling voor cursussen bij C-drie SOESTER COURANT PAGINA 10 Filosofie '•Zelfwaarneming' Grootste zondagsdichter van Nederland in C-drie Voor Vinkenoog is het leven één groot Landjuweel Open huis C-drie: Dikke pret met Theo en Leo Schilderijen-, aquarellen- en grafiektentoonstelling Oude Kerk Zondag 30 augustus, C-drie: Het grootste schilderij van Nederland! Gheselscap Goet ende fijn op open dag C-drie Lezing over historische kostuums in C-drie Soester Orkest Vereniging zoekt vooral strijkers Vrijwilligers Vakature Bank Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Groot aanbod V olksuni versiteit Assertiviteits-cursus in Soest Soester Courant goede informatiebron Woody Allen's 'A Midsummer Nighfs Sex Comedy' Open Atelier Jeugdcentrum open t M r pi 1 Cultureel Creatief centrum Het nieuwe seizoen Iedereen is weer terug op de basis en we voelen ons uitgerust voor het nieuwe seizoen. Wat er allemaal mogelijk is in ons cultureel en creatief centrum zullen we tonen tijdens ons open huis op zater dag 29 en zondagmiddag 30 augustus. Soestand-literair Op 29 augustus organiseert C-drie weer de bekende talk-show Soestand, die deze keer in het teken van zondags schilders en -dichters staat. Soestand begint om 20.00 uur. Dan zal wethou der Frans Kingma de expositie van zon dagsschilders openen. De werkstukken van deze schilders zijn eerder in ont vangst genomen door Jean-Marie van Staveren en Milou van Dam. De talk show begint na een muzikaal intermez zo van de gebr. Prinsen uit Soest. Simon Vinkenoog In de grote zaal van C-drie presenteert Nelleke Streefkerk de talk-show Soe stand-literair. De bekende schrijver- dichter Simon Vinkenoog zal voorlezen uit eigen werk en na de pauze worden geïnterviewd door Jan Visser. Muzikale medemerking aan de avond wordt ver leend door the Prinsen Brothers. Het eerder aangekondigde zondags- dichters-concours kan door het lage aantal deelnemers helaas niet door gaan. Vooral voor degenen die wel een gedicht hebben ingestuurd vinden we dit erg spijtig. Toch heeft deze avond genoeg ingrediënten om interessant en gezellig te worden. Open huis Zondagmiddag vanaf 13.00 uur opent C-drie haar deuren voor alle belang stellenden, die inzicht willen krijgen over wat allemaal mogelijk is in het cen trum. Zo zullen er info-stands zijn van alle cursussen en docenten zullen toe lichting geven en vragen beantwoor den. Voor de kinderen wordt in de gro te zaal ieder uur een optreden gegeven door de clowns Leo en Theo. Buiten zullen demonstraties Internationaal en Turks volksdansen worden gegeven. Om een lekkere worst te bemachtigen, moet eerst in een hoge paal worden ge klommen. Buiten en binnen kan men deze middag genieten van de muziek van het Gheselscap Goet ende Fijn. Dat wordt natuurlijk extra genieten met een pilsje uit de grote bierpomp, die op het plein is geplaatst. In de bowling kan ie der gratis een balletje rollen, waarbij ook de SBB, WVO en senioren aanwe zig zijn. Grote klapper van deze dag is de ver vaardiging van het grote schilderij. Met een lengte van 389 m wordt rondom het gebouw een schilderij gemaakt door de bezoekers van C-drie. Het thema wordt: de historische optocht. Iedereen van jong tot oud mag een stuk schilde ren om zo tegen 5 uur die middag het schilderij af te hebben. De bibliotheek en C-drie Ook het filiaal van de Bibliotheek zal zich presenteren op 30 augustus. De medewerkers van de biedt hebben een leuke attractie bedacht voor de jonge bezoekers tijdens het open huis. Cursussen Vorige week is de nieuwe cursusfolder huis an huis verspreid. Indien u zich wilt opgeven voor een cursus, dan kunt u gebruik maken van het inschrijfformu lier uit de folder. De cursussen starten in de week van 7 september. Voor elke cursist is op vertoon van het formulier een gratis kopje koffie of thee in het Witte Café te verkrijgen. Voor inlich tingen kunt u terecht bij de administra tie van C-drie, ook per telefoon (22188). Historische kostuums Donderdag 27 augustus houdt mevr. Dijker-Papavoine een boeiende lezing over de ontwikkeling van de mode door de eeuwen heen. Zij illustreert haar ver halen met schetsjes, tekeningen en pop pen in prachtige kostuums. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Jazz in C-drie C-drie is een van de zes jazz-podia in de provincie Utrecht, die regelmatig jazz en geïmproviseerde muziek zullen pro grammeren. Deze zes podia zullen steeds overleg plegen op het gebied van data, formaties en publiciteit. Het eer ste jazz-concert in C-drie is op 19 sep tember en de landelijk bekende Soesja Citroenband zal op deze avond het con cert verzorgen. Kunstreizen Al een aantal jaren organiseren Krea- tief centrum De Hof en C-drie diverse kunstreizen. Dit jaar is de Reg. Muziek school in de organisatie opgenomen. Tezamen wordt het doel en de inhoud vastgesteld. De reizen zullen dit jaar naar Parijs, Brussel, Londen en Berlijn gaan. Voor informatie kunt u terecht bij bovengenoemde instellingen. Gezond sapje Sinds kort staat in het Witte Café een nieuwe persmachine, waarop René nu aan het oefenen is. Naast de gebruikelij ke drankjes zal het mogelijk zijn vers si naasappel- of grapefruitsap te bestel len. Gezond en ook heel lekker! Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nr. 22188. Het adres is: Willaertstr. 49, 3766 CP Soest. C-drie is op werkdagen geopend van 8.30-12.30 uur, 13.00- 23.00 uur. Op zaterdag van 19.00- 23.00 uur en op zondag van 15.00- 18.00 uuri Een weg om antwoord te krijgen op le vensvragen zoals: waarom kunnen mensen, die zulke prachtige bruggen en gebouwen scheppen en vernuftige ap- paraturen als computers ontwerpen, geen duurzame vrede tot stand bren gen? Deze filosofie start met een nieuwe groep op 10 september, van 20,00 uur 22.00 uur. Kosten f 20,- per maand. Voor informatie: Coby Philipoom, tel. 02155-15483; of Pauline Gerritsen, tel. 033-622206. Terwijl het vakantieseizoen nog in volle gang was kwamen de eerste in schrijvingen voor de cursussen van C-drie al binnen. Het aantal telefoni sche aanvragen voor de nieuwe cur susfolder werd dagelijks groter. En dat allemaal terwijl de administratie van C-drie in verband met de vakanties nog niet optimaal kon functioneren. Het kan dus zijn dat vele telefoontjes voor informatie nog niet beantwoord zijn. C-drie heeft daarom besloten de huis-aan-huis-folder van de nieuwe cursussen reeds deze week te laten be zorgen. De afgelopen twee jaren zijn voor C-drie erg spannend geweest. Het was de vraag of het nieuwe centrum in een behoefte zou voorzien in Soest. Het experiment om creativiteitscur- sussen, culturele activiteiten, horeca en bowling te integreren, was boven dien uniek voor Nederland. De be langstelling was direct goed en in het afgelopen jaar zelfs me/e/r dan goed. Voor sommige cursussen moest een cursistenstop worden ingvoerd. Het zal mede om deze reden zijn geweest dat vele cursisten zich reeds vo/o/r de zomervakentie hebben laten in schrijven. Men was dan tenminste verzekerd van een plaats. Er moet met nadruk op gewezen wor den dat uitbreiding van het aantal cursisten niet mogelijk is. Het maxi mum aantal cursisten per cursus is 15; voor sommige cursussen 10, omdat het daarbij door de ruimtes en appa ratuur niet verantwoord is een groter aantal cursisten toe te laten. 'Als een trein' De meeste cursussen vinden plaats op maandag, dinsdag en woensdag. Cultu rele, bowling- en horeca-activiteiten leggen de rest van de week beslag op het gebouw. Het is voor belangstellenden soms lastig, maar voor bestuur en dage lijkse leiding verheugend, dat reserve ringen voor de theaterzaal, vergaderin gen, uitvoeringen, partijen enz. steeds ruim op tijd gemaakt moeten worden. Een goed bewijs voor het feit dat C-drie, populair gezegd, "loopt als een trein". Het nieuwe cursuspakket biedt moge lijkheden voor kinderen, jongeren en volwassenen. Men kan terecht voor dans, tekenen/schilderen, handenar beid, fotografie, textiele werkvormen, bewegen/ontspannen en dramatische vorming. Voor uitgebreide informatie kunt u de cursusfolder raadplegen of de administratie bellen (tel. 22188). Het nieuwe cursusseizoen start vanaf maan dag 7 september. Landjuweel C-drie zou geen goed cultureel centrum zijn als het niet zou deelnemen aan de Soester Landjuweel-festiviteiten. Za terdagavond 29 augustus is er vanaf 20.00 uur een speciale Soestand met een opening van een expositie van schil derijen, tekeningen etc. die als thema hebben Soest en omgeving. Verder leest Simon Vinkenoog voor en hij wordt geïnterviewd door Jan Visser. De muzikale omlijsting is in handen van "the Prinsen brothers". Zondagmiddag vanaf 13.00 uur zijn er vele verrassingen in en rond C-drie met activiteiten voor jong en oud. Plezier en educatie gaan hand in hand. Het beken de muziekgezelschap "Goet ende Fijn" staat garant voor een geheel in stijl zijn de ontspanning met vormende waar den; oude muziekinstrumenten met muziek en liederen uit vervlogen tijden. En wat te denken van de grootste bier- pomp van Nederland en worstelpaal? Als a.s. vrijdag de laatste besprekingen met een aantal sponsors gelukken, zal er bovendien een grootse attractie zijn die waarschijnlijk de landelijke persme dia zal halen. Daar nog niet alle afspra ken "rond" zijn, is het niet verstandig nu al iets van de inhoud van dit gebeu ren te vertellen. Misschien kunnen wij u volgende week volledig informeren. Open huis Op zondag 30 augustus zijn ook alle medewerkers en docenten aanwezig met cursusinformatie, informatie over bowling, horeca-activiteiten, exposi ties, mogelijkheden van onze theater zaal, partijen voor bedrijven en nog veel meer. C-drie is in de afgelopen twee jaar steeds aangepast aan de eisen van de gebruikers. Het is er gezellig, ver zorgd en mooi. Het nog steeds groeien de aantal bezoekers voor exposities, vergaderingen, bowling, cursussen, partijen, uitvoeringen enz. geeft aan dat velen op de hoogte zijn van de moge lijkheden in C-drie. Wie het Soester cultureel en creatief centrum nog niet kent is op 29 en 30 au gustus van harte welkom. Zaterdag avond vanaf 20.00 uur en zondagmid dag vanaf 13.00 uur. Voor telefonische informatie is de administratie geopend van 8.30 - 12.30 en 13.00 - 17.00 uur. Tel. 22188. "Alles wat lelijk is uitbannen, je met schoonheid omringen. Je krijgt er ook oog voor: schoonheid, waarheid, lief de. Uniformiteit is toch het eerste waar je tegen bent. Ik vind het erg als stijl, hoffelijkheid en beleefdheid ver loren gaan. Kunst is een wapen daar tegen. Naar kunst kijken, dat besef is net zo essentieel als eten en slapen. Kunst is geen franje, kunst is een ma nier van Teven. Je kunt van het leven kunst maken." Dat vindt de bijna zestigjarige Simon Vinkenoog, die een hekel heeft aan machten en krachten die ons bestaan tot een sleur maken. Op zaterdag 29 au gustus (aanvang 20.00 uur) leest hij in de Grote Zaal van C-drie voor uit eigen werk tijdens Soestand-literair. Onsterfelijk heeft de befaamde com- municator, doorgeefluik, bemiddelaar, kenner van succulturen, UFO's, occul tisme, traditionele en marginale gods diensten en mystiek zich gemaakt met de bloemlezing Atonaal (1953). Na 8 jaar Parijs besloot Simon Vinkenoog, die voor de vijfde keer is getrouwd, in 1962 beroepschrijver te worden. In 1966 organiseerde deze "godfather" van de Nederlandse orale poëzie, de nestor van de popdichters, de beroem de poëzieavond in Carré. Vinkenoog wordt wel de professor van de underground genoemd, de profeet van de liefde en de geestverruiming. Hij is prozaïst, dichter, goeroe, verslagge ver, prater en dromer. "Het huiswerk van de dichter bestaat er uit, dat hij de grote raadsels van de kös- mos als geboorte en dood, alsmede tijd en ruimte, tot zich laat doordringen - en wat hij dan uitgevonden zal hebben, thuisbrengt bij degeen die hem leest. Simpel wat?" Simon Vinkenoog is met geen enkele ander schrijver te vergelijken en kreeg nooit een literaire prijs. Soestand - literair begint vlak na de offi ciële opening door wethouder Frans Kingma van de expositie van Zondags schilders in C-drie. Presentatie: Nelleke Streefkerk. Inter view: Jan Visser. Muziek: de gebroeders Prinsen. De toegang is gratis. Ook voor de kinderen heeft C-drie tij dens het open huis op 30 augustus een gezellige activiteit. In de grote zaal van C-drie zullen de clowns Theo en Leo een aantal malen optreden. Theo en Leo zijn clowns, die afwijken van het standaard type. Geen flap- schoenen, beschilderde gezichten en oranje pruiken, maar zwerverachtige komieken, armoedig uitgedost en spaarzaam geschminkt. Theo is de bazige clown die alles beter weet en Leo is de onhandige dommerik. Dit lijkt zwart-wit, maar zo is de ver houding toch niet. Leo heeft zijn helde re momenten en Theo is lang niet zo slim als hij lijkt. En dat geeft hun manier van doen iets onverwachts en verras sends. Er is voortdurend contact met het publiek. De reacties van de kinde ren worden serieus genomen en waar mogelijk verwerkt in de voorstelling. Dit clownsduo uit Hilversum heeft al enige jaren ervaring door optredens op scholen, in buurthuizen en kinderthea ters, waarbij de reacties onveranderlijk enthousiast zijn. Terwijl vader of moeder zich uitgebreid kunnen laten informeren door docen ten van C-drie, of even rustig willen ge nieten van de activiteiten op het plein (misschien onder het genot van een pilsje uit 's lands grootste biertap?), kunnen de kinderen zich vermaken met de kostelijke clowns Theo en Leo. De toegang is gratis. Ruim dertig personen uit Soest en om geving hebben enthousiast gereageerd op de oproep van de kommissie kunst voorwerpen Oude Kerk om een schil derij, aquarel of grafiek tijdelijk af te staan voor een tentoonstelling in die zelfde kerk ter gelegenheid van de ope ning van het winterwerk 1987-1988. Het is langzamerhand traditie gewor den bij de opening van het winterwerk seizoen iets van de kuituur van het oud ste gebouw van Soest naar voren te ha len. Dit jaar des te meer, daar tegelijker tijd het Landjuweel feestelijk gevierd wordt. Daarom was het een goede zaak de pro gramma's op elkaar af te stemmen. Zo zijn vele Soesters, maar ook bezoekers (sters) van het Landjuweel in staat een ogenblik stil te zijn in de kerkruimte, te genieten van de kunstwerken en iets te horen over de geschiedenis van de Ou de Kerk. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 29 augustus a.s. om 14.00 uur in de Oude Kerk door ds. J.C. Greive, hervormd predikant te Onder het motto "het grootste schilderij van Nederland" kunnen kinderen, jongeren en volwassenen op zondag 30 augustus a.s. vanaf 13.00 uur werken aan een schilderij van 389 m lengte en 1,5 m hoogte. Het onderwerp voor dit schilderij is: de historische optocht van het Landjuweel. Praalwagens, kleder dracht, muzikanten en alles wat verder te zien was mogen uitgebeeld worden op het schilderijDit grootse evenement zal natuurlijk alleen bij goed weer om 13.00 uur van start gaan. In en om C-drie is er een feestelijk gebeuren met 'oude' muziek, clowns, dan- soptredens, demonstratie en informatie over de cursussen, enz. De vervaardiging van dit grote schilderij is mogelijk gemaakt door de bereid willige ondersteuning van een aantal bedrijven o.a. Mercurius Papier, Brandsma Verf, Smeeing bouwbedrijf, Cojabé. Het programma op zaterdagavond vanaf 20.00 uur: Soestand met Simon Vinkehoog en de opening van de expositie van zondagsschilders. En zondag volop feest vanaf 13.00 uur. Toegang voor beide dagen gratis. Soest-Zuid. Tot 17.00 uur heeft men die middag de gelegenheid in de kerk rond te kijken. De overige openingstijden zijn: Zondag 30 augustus van 14.00 - 16.00 uur; za terdag 5 september van 14.00 - 17.00 uur; zondag 6 september van 14.00 - 16.00 uur. De toegang is gratis. Oplichter gepakt De politie is erin geslaagd een 37-jarige Amersfoorter aan te houden wegens oplichting. De man had onlangs bij een loodgietersbedrijf in Soest voor 5000 gulden materiaal meegenomen voor een complete centrale verwarmingsin stallatie. Toen hij op het afgesproken tijdstip niet betaald had ging een mede werker van het bedrijf naar het opgege ven adres in Amersfoort, dat echter niet bestond. De politie trof de spullen later aan op het woonwagenkamp aan de Middelhoefseweg in de Keistad. De Amersfoorter bekende en stond de goederen weer af aan de politie, die de spullen meenam naar Soest. Weieens een schalmei gezien en ge hoord? Of een midwinterhoorn, een serpent, een hakkebaard of een klomp viool? Dit zijn nog maar een paar van de historische muziekinstrumenten die be speeld worden door het muziektheate rensemble Gheselscap Goet ende fijn (spreek uit: Goed ende fien) Dit professionele ensemble o.l.v. Rob bert van Lint werkt vanuit oude muziek en volksmuziek en begeleidt zichzelf op oude muziekinstrumenten. De vier mu zikanten, die het Gheselscap Goet ende fijn vormen, specialiseren zich in Ne derlandse liederen, dansmuziek, tek sten, muzikale gedichten, volksgebrui ken en folklore. Bij de vertolking van de muziek wordt gestreefd naar een zo au thentiek mogelijke vokale en instru mentale benadering. Hierbij fantastisch geholpen door de historische instru menten, waarvan er enige authentiek zijn. De overige zijn getrouwe naboot singen, gebouwd naar voorbeelden van nog bestaande instrumenten in musea, of vervaardigd naar oude afbeeldingen en beschrijvingen. Het spreekt vanzelf dat veel instrumenten onbekend zijn bij het grote publiek, daarom zal er toelich ting worden gegeven bij de muziek en de instrumenten. Cultureel creatief centrum C-drie houdt 30 augustus zijn open dag, waar op natuurlijk informatie over de vele cursussen gegeven wordt. Maar deze open dag zal bij mooi weer voor een groot gedeelte buiten plaats vinden. Naast allerlei activiteiten rondom het Landjuweel zijn we er trots op dit Ghe selscap, wat over een bijzonder hoog ni veau beschikt, te laten optreden. Gedu rende deze zondagmiddag zal het Ghe selscap een aantal keren binnen, maar vooral buiten haar muziek, waarin ernst en luim elkaar afwisselen, ten gehore brengen. Kom vooral luisteren en kij ken naar dit bijzonder muzikaal luister genot en lichtvoetig vermaak. De toe gang is gratis. De bloeitijd van de gilden ligt in de Mid deleeuwen, 800-1500 na Chr. Een van de gilden, het schuttersgilde, staat in het middelpunt van de belangstelling tijden het Landjuweel. Heel veel mensen wa ren in die tijd verenigd in een gilde, pas send bij hun beroep. Ook in deze tijd ku nnen we vaak nog sporen vinden van de gilden. De Middeleeuwen vormen een interes sante periode in de geschiedenis. Over de leefgewoonten van burgers, adel en geestelijkheid is heel veel bekend. Vele boeken zijn over deze periode geschre ven en ook door theater en televisie kan men veel informatie over de Midde leeuwen krijgen. Wie naar een histo risch toneelstuk of t.v. uitzending kijkt zal zich vaak verwonderen over de mo de, die door de eeuwen heen is gebruikt. De mode werd vooral bepaald aan het hof, immers de adel kon zich meer ver oorloven op dat gebied. Zeker nadat een of andere oorlog was gevoerd, droegen de adellijke dames weer nieu we 'moderne' japonnen. Het gewone volk daarentegen had letterlijk 'niet veel om het lijf'. Het nieuwe seizoen van de Soester Or kest Vereniging Soest staat weer voor de deur. Op het programma van het na jaarsconcert staan werken van Donzet- ti, Arriaga en Andriessen. Dit laatste werk is voor fluit en harp. De leiding is in handen van de bekende hoornist en dirigent Henk Soeteman uit Soest. plaats biedt aan goede musici, vooral strijkers. Telefonische inlichtingen ovei de Soester Orkest Vereniging zijn ver krijgbaar bij het secretariaat, tel. 03429-3659. Over het historische kostuum valt heel veel te vertellen. Vooral omdat de kle ding direkt met het wonen, werken en leven te maken had (heeft). Mevrouw Mathilde Dijker-Papavoine, die de op leiding illustratief modetekenen aan de toenmalige Kunstnijverheidsschool te Amsterdam heeft gevolgd, kan over historische kostuums heel boeiend ver tellen. Zij komt tijdens het Landjuweel naar C-drie om een lezing te geven. Op levendige en vermakelijke wijze vertelt zij over de ontwikkeling van de mode, waarbij de samenhang met de geschie denis en de zeden in die tijd voor ieder een duidelijk wordt. Mevrouw Dijker il lustreert haar verhalen met tekeningen, schetsjes en vooral met poppen. Deze poppen zijn schitterend uitgedost in kleding, die uiterst nauwkeurig en we tenschappelijk juist is uitgevoerd, voor al op het gebied van kleuren, stoffen en accessoires. Deze lezing, die voor iedereen zeer de moeite waard is, past heel goed in het kader van het Landjuweel. De lezing wordt gehouden op 27 augustus, aan vang 20.00 uur. De toegang is gratis. Het amateur symfonieorkest functio neert al sinds 1971 op een goede ma nier. De nieuwkomers in Soest worden erop attent gemaakt dat het orkest Voor onderstaande vakatures worden vrijwillig(st)ers gevraagd. Wilt u meer weten over het werken als vrijwil- lig(st)er, neem dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 en 13.30- 15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. In dienstencentrum voor ouderen worden nog enkele vrijwilligers m/v ge zocht. De werkzaamheden bestaan in het onderhouden van kontakten met de bewoners en het verzorgen van o.a. de koffietafel. 12/614. De maaltijdvoorziening van zelfstan dig wonende ouderen is volledig afhan kelijk van de inzet van vrijwillig(st)ers. Mensen met een rijbewijs worden opge roepen zich beschikbaar te stellen voor het rondbrengen van de maaltijden vanaf omstreeks 11.30 uur tot plm. 13.00 uur. 12/609. Gastvrouwen (heren) gevraagd in dienstencentrum voor ouderen in Soest. 12/605. Stichting ter bevordering van het paard- en ponyrijden voor gehandicap ten heeft plaats voor enkele vrijwil ligsters om de gehandicapten te bege leiden bij de lessen. De rijlessen worden wekelijks op een vaste tijd gegeven. Er wordt samengewerkt met goed getrain de vrijwilligers en er wordt toezicht ge houden door een arts, een fysiothera peut en een gediplomeerde F.P.G.- kracht. 9/622. Collectanten gevraagd voor de in de maand september te houden inzame ling t.b.v. Diabetes Fonds Nederland. 9/630. Kath. centrum voor geestelijk gehan dicapten in Baarn heeft plaats voor vrij willigers m/v ten behoeve van de navol gende aktiviteiten: assistentie verlenen bij het paardrijden; helpen bij het aan- en uitkleden en bij de aktiviteiten in het water; bezoekrelaties (duurzame rela tie voor de langere termijn) en zgn. wandelkontakten. 9/629. Wie wil tegen km. vergoeding, zo nu en dan vrijwilligers, werkzaam voor ge handicapten in ruitersportcentrum met eigen auto van en/of naar huis vervoe ren. 1/634. Kunt u goed met dieren omgaan en raakt u in noodgevallen niet in paniek, dan bent u waarschijnlijk de juiste per soon om de dierenambulance in Baarn te bemannen (vrouwen). Behalve het dienst doen bij ongevallen, vervoeren de vrijwillig(st)ers ook mensen met hun huisdier naar de dierenarts, de trimsa lon, het crematorium en de universi teitskliniek. Ook het vervoer van ge vonden dieren naar het asiel behoort tot de taken. Leeftijd van de kandidaten ligt ongeveer tussen 25 en 65 jaar. Heeft u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures neem dan kon- takt op met de Vakature Bank, tel. 12630. Cursussen, lessen en lezingen De Volksuniversiteit Soest/Soester- berg houdt op zaterdag 29 augustus een open dag. Tussen 10 en 13 uur wordt in het gebouw van de Regionale Muziekschool aan het Kerkplein het komende cursusjaar doorgelicht. Tijdens de landelijke VU-dag kan men ook kennismaken met de docenten, leerboeken inzien en zich oriënteren op de komende activiteiten van de VU. Tevens bestaat de mogelijkheid zich tij dens de open dag in te schrijven voor de cursussen. Het programmaboekje van de Volksu niversiteit is verkrijgbaar bij onder meer het Informatiekantoor van de VW, de bibliotheken, boekhandel Van de Ven en natuurlijk bij de VU aan het Kerk plein. De VU geeft bijvoorbeeld les in ver schillende onderdelen van de Neder landse taal (grammatica, literatuur etc.), Engels, Frans, Duits, Spaans, Ita liaans, Nieuw Grieks en voor het eerst in Soest ook Japans. Het aanbod van cursussen van de VU is groot. Men kan zich onder meer in schrijven voor brood bakken, vegeta risch koken, kalligrafie, bridge, infor matica, astrologie, geheugentraining, communicatie en pech onderweg. In oktober, november en december or ganiseert de VU nog een flink aantal le zingen. Deze worden telkens gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De onderwerpen van de lezingen zijn: Echt gebeurd...?, Japan...een interes sant land!, Filosofie en levenswijsheid, Reïncarnatie, Alternatieve geneeswij zen en Meegaan met mensen in hun laatste levensfase. Kortom, het totale aanbod van de VU is niet alleen groot, maar ook veelzijdig. Voor inlichtingen en alle denkbare in formatie kan men terecht bij het VU- kantoor aan het Kerkplein 1 in Soest, tel. 22195. Van 24 augustus tot en met 15 septem ber heeft de VU extra openingstijden: maandag: 10.00-12.30 uur dinsdag: 13.30-15.30 uur donderdag: 10.00-13.30 uur zaterdag: 10.00-12.30 uur Begin september, op de donderdag avond van 19.00 tot 21.30 uur en op de woensdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur starten twee nieuwe assertiviteits- cursussen. De cursus is bestemd voor mensen tussen de 18 en de 60 jaar. In deze cursus kun je leren: - je zelfvertrouwen te ontwikkelen of te vergroten; - nee te zeggen tegen mensen die teveel een beroep op je doen; - jezelf net zo belangrijk te vinden als de ander - je eigen mening te zeggen - ontdekken waar je spanningen van daan komen en watje daar zelf aan kunt doen (ook hyperventilatie) - je irritaties te uiten - als je een tijd niet gewerkt hebt weer aan het werk te gaan en sollicitatiegesprekken te oefenen; - je op je gemak voelen in gezelschap pen. De cursus bestaat uit 14 wekelijkse bij eenkomsten. De groep is geen praat groep maar een doe-groep. Met elkaar worden allerlei situaties uit het dage lijks leven geoefend, b.v. kritiek geven, waardering geven, conflicten oplossen enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor men sen met problematiek die buiten de cur sus valt, bestaat de mogelijkheid van in dividuele begeleiding. Assertief zijn betekent: zeggen wat je denkt en voelt zonder een ander node loos te kwetsen. Inlichtingen en aanmeldingen, mevr. drs. A. Niemeijer, tel. 02155 - 18870. Bellen liefst tussen 8.00 en 9.00 uur 's ochtends of tussen 18.00 en 19.00 uur 's avonds. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tti. 19577, stelt zich als doel een bijdrage Ie leverefl aan het sociaal-cultoreie leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren l/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. De vakantie is voorbij en het wordt tijd het culturele leven in Soest weer op te starten. De Vereniging Artishock staat in de startblokken. Er is een en ander gewijzigd; de Artishock-ingang is nu aan de rechterzijde van het gebouw en intern is de zaak grondig opgeknapt. 27 Augustus, 21.00 uur: Filmhuis: Het verhaal speelt zich af omstreeks 1930. Allen speelt de figuur van de ex centrieke financiële deskundige An- drew, die samen met zijn warmbloedige vrouw Adrian een mooi huis aan de zoom van een bos bewoont. Het echt paar heeft de nodige problemen, vooral op het gebied van hun sexleven. An- drew heeft meer interesse voor zijn hob by, het doen van allerlei maffe uitvin dingen, dan voorde verlangens van zijn vrouw. De problemen uiten zich pas goed tij dens een weekend met wat vrienden. Deze vrienden zijn een professor met zijn veel jongere bruid, die vroeger een kortstondige relatie met Andrew gehad blijkt te hebben, en een rokkenjagende arts met zijn laatste scharreltje, een mooie verpleegster. De eerste kennis making verloopt al niet zo gladjes; Adrian kan het niet zo waarderen dat ze Andrews ex nu te logeren heeft. Na het eerste etentje in het bos scherpen de te genstellingen tussen de gasten zich toe. De stekelige opmerkingen schieten over en weer en iedereen zit aan een an der te plukken of doet althans pogingen in die richting. Er wordt voortdurend over sex gepraat. Dat is ook het thema van deze film: sex als liefde, als oorzaak van ontrouw en zomaar als gewoonte. Al de verwikke lingen doen zich voor tegen de achter grond van ruisende bossen en spranke lende beekjes. De fotografie bereikt een impressionistische schilderachtigheid. De bedoeling hiervan is uitereraard iro nisch; onder het malse gras kruipt me nig adder! Let op! Dit is de eerste film na de zo merstop van filmhuis Artishock. Er zijn wat veranderingen: de ingang is bijv. nu aan de rechterzijkant van het gebouw. Verder is er een nieuwe verwarmingsin stallatie en is de soosruimte opgeknapt, zodat de bezoekers een nog fijnere film avond kunnen beleven. Reserveren: tel. 12689 (vanaf 20.00 uur). Entree: f 6,-; leden/cjp/65+: f 5,-. Agenda: 3 sept. 'Sid and Nancy'; 10 sept. 'Terug naar Oestgeest'; 17 sept, 'Brutti sporchi e cattivi'; 24 sept. 'When the wind blows'. 5 September: Tentoonstelling Op zaterdag 5 september vindt de ope ning plaats van een expositie van olie verfschilderijen van "Joeke Hoey". 13 september: Op zondag 13 september wordt weer een open atelier gehouden; van 12.00 tot 14.00 uur. Vrijdag a.s., 28 augustus, om 20.00 uur gaan de deuren van het J.O.C. (jonge ren ontmoetings centrum) weer open. De hele vakantie is er hard gewerkt om de verbouwing klaar te krijgen. De "Lekbak" is nu vernieuwd en aange past aan de normen van deze tijd. Het J.O.C. is iedere vrijdagavond van 20.00 uur tot 24.00 uur open. Het is e/e/n van de weinige uitgaansgelegenheden in Soest waar het ouderwets gezellig is en waar nog ouderwetse prijzen gelden. Het jongerencentrum hoopt met deze verbouwing en aanpassing veel nieuwe gezichten te kunnen begroeten. Het J.O.C. is te vinden aan de Soesterberg- sestraat 18 achter gebouw De Rank. Sleutelbos gestolen Een bewoonster van de Ereprijsstraat is vrijdagmiddag door een onbekende da der bestolen van een sleutelbos. Ze had die in de voordeur van haar woning la ten zitten. Op die manier mist ze zowel de huisssleutels als de sleutels van haar auto. "pBij Schipper vindt u altijd de juiste D - keuken voor de - W juiste prijs. Kom daarom kijken bij Schipper. cr bouwprodukten *3D Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16.30 uur. 2e

Soester Courant | 1987 | | pagina 10