250» 150 Eén aaneenschakeling van hoogtepunten Deuk? DIK BOS B V PAGINA 12 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 SOES'Ï ikkertj ibetnaker KB.V. ren Soest viert feest effidencv ÏOli^S Half Soest kan meedoen aan verkiezing Caribbean festival, dat is Soest-tropisch Mr. RHAPSODY The Super Fox Herdenkingsmunt Landjuweel Kasteel Groeneveld zoekt hulp Landjuweel in de komende week: ÜÜU AUTOSCHADE v staurant 3)442517-442557 TELEFOON 12387 Soest I0 ;antoor: alaan 45 79 62 37 89 ikening. Soest 'rivé 21X98 it 493 ltu sn van SOEST NDERH0U0 BftDEH 'S HIRLPOOL BANKEN 55-18553 door Arie Wandelaar 0 Ze bestaan! Vlinders in je buik. 1 Arie maakte er afgelopen donderdag kennis mee. Dat zat zo. Begin dit jaar hadden twee Soester Pieten, ene Ekel en ene Daalhuizen, Arie zo gek gekregen een aandeeltje te nemen in de organisatie van de ope ningsavond van Het Landjuweel. "Wat tijd betreft een fluitje van een cent", luidde de optimistische progno se vooraf. Achteraf moet worden vast gesteld dat het gezinsleven van deze feestelijke musketiers nog net niet is ontwricht, maar aan een opmerkelijk stevig zijden draadje heeft gehangen. Donderdag 20 augustus jl. was het dan zo ver. Generale repetitie van wat drie schijnbaar inventieve geesten geduren de acht maanden op papier hadden uitgedokterd. De uitkomst: een com pleet door het ijs gezakte generale re petitie, een spel der vergissingen. "Morgen gaat het beter", luidde de blijde boodschap van "malle Pietje", voor het naar huis gaan. Die nacht, of wat daarvan was overgebleven, vierden de vlinders in Arie's buik feest. Met ieder z'n eigen pokerface stond het drietal de volgende morgen zich te vergapen aan de openingsceremonie. Kanonschoten klonken, de commissa ris van de Koningin in de provincie Utrecht hield een conference, waarbij Arie even in de veronderstelling leefde dat met de mariniers ook Godfried Bomans uit de hemel was neerge- aald. 's Avonds bleek de combinatie ama teurs en professionals in een program ma een gelukkige keuze te zijn ge weest. Manifestatie van waarin een dorp met z'n club en verenigingsmen sen groot kan zijn. Zaterdag kreeg deze conclusie nog v meer gestalte en reliëf. Sfeer en entou- age van de Historische Optocht rie pen herinneringen op aan iets dat in de verte op bevrijdingsfeesten leek. Veel schotjes waren uit de politieke hokjes verwijderd. Met het voltallige college van B en W voorop beleefde Soest een ^volksfeest van het beste garnituur. Zeldzaam, maar 't kan en bestaat dus È?g- De duizenden langs de route proefden bostalgie, al waren erbij die zich af vroegen of kerk en godsdienst defini tief folklore waren geworden. Zater dag- en zondagavond opnieuw een uit puilende feesttent. Folkloristische dansgroepen uit alle delen van Europa vierden hun feest. Dansend, zingend, bruisend, alsof er in de doorlopende voorstelling flessen champagne van de beste kwaliteit werden ontkurkt. Vuurwerk waardoor het leek dat een bijna uitzinnig publiek in lichterlaaie kwam te staan. Zondagmorgen, het R.K. volksdeel van Soest kwam in de Petrus en Pau- luskerk aan het Kerkplein bijeen. Het was niet alleen. Vele buitenlandse ver tegenwoordigers van folkloristische dansgroepen lieten zich zien. Opval lend weinig Joegoslaven. Arie infor meerde naar de oorzaak van hun ab sentie. Het door de overheid gesubsi dieerde dansgezelschap kende als lei der een vooraanstaand lid van de com munistische partij. Niet als groep naar de kerkelijke viering, luidde zijn op dracht, individueel met "pleegouders" werd door de vingers gezien. Peppone anno 1987. Om de vergelijking door te trekken, voor "Don Gerard v.d. Beek" was het even wennen aan trommels, hoornge schal en het eerbetoon van de vendel- groep. Dwars door deze luidruchtige uiterlijkheden heen ging hij indruk wekkend voor in een "samen-zijn" voor iedereen. "Het Gilde viert en Soest viert mee", is wanneer U dit "rondje Soest" leest eigenlijk nog maar net begonnen. Uitkomst van een eerste voorlopige balans: Ieder onder deel werd tot nu toe een e/clatant suk- ses. Resultaat van samenwerking tus sen leden van Het Gilde, een voor beeldig college van B en W en al die andere mensen die, ongeacht hun geestelijke en politieke overtuiging in staat en vooral bereid zijn voor een keer SAMEN een feest te organiseren en te vieren. Schaarse uitzonderingen op deze con clusie: ze zijn er en zullen er altijd blij ven. Zij behoren tot het gilde dat strui kelt over een lucifer en daarvoor het rampenplan in werking wil laten tre den. Arie is van mening dat geen feest vierder zich daarover boos moet ma ken. Voor wie daar toch neiging toe heeft brengt hij Wim Sonnevelds kreet als Willem Parel uit de vijftiger jaren in herinnering: "Niet op reageren Lena." Feest in Soest! Nog tien dagen! Laat het U smaken! ARIE WANDELAAR. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 KANTOORMACHINES Copieërmachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcumputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Laatste aanmeldingen miss Landjuweel Ongeveer de helft van Soest kan mee doen aan de verkiezing tot Miss Land juweel 1987. Zo veel deelneemsters zouden echter de organisatie overwel digen. Een leuk deel van de Soester in woonsters heeft zich echter ingeschre ven voor de verkiezing tot Miss Land juweel 1987. De inschrijving bij Yves Rocher, reis bureau Gerth en tabakspeciaalzaak de Beer is gesloten. Tot donderdagmorgen uiterlijk 9.00 uur kan men zich nog rechtstreeks op het secretariaat in schrijven Larixlaan 5, t.a.v. B.Krij- ger). Op dezelfde dag nog gaan de be vestigingen met laatste aanwijzingen naar de deelneemsters. De verkiezing Miss Landjuweel heeft onverwacht veel publiciteit gehad in de Soester Courant en ook de plaatselijke dagbladen. De belangstelling van veel Soesters gaat uit naar het Caribbean Festival met als gezellig onderdeel daarvan de uitver kiezing van Miss Landjuweel. De kers verse donkerschone Caribbean Queen 1987, zal haar onderscheiden. De feesttent aan de Ferd. Huycklaan waar de eerste Landjuweel-dagen er al weer op zitten, kan tropische tempera turen aan. Dat is ook wel nodig voor het Caribbean Festival dat zaterdag avond 29 augustus in die grote tent wordt gehouden. Er gaan ongeveer duizend bezoekers in de tent, dan is het vol. Want zo'n Carib bean Festival is tevens een groots Antil- liaans Karnaval met alle ruimte die daarvoor nodig is. Bij zo'n Caribbean Festival gaat het natuurlijk om het fees ten. Maar het is ook goed iets meer te weten over de muziek die tijdens dat Caribbean Festival ten gehore wordt gebracht. Als U meer aandacht heeft voor de Antilliaanse zangeressen, mag dat ook. U kijkt dan zeker naar de Ca ribbean Hearts, die zaterdagavond de aandacht vragen. Een grote groep zin gende, dansende en spelende Antillia- nen, die de Soester beentjes tot bewe gen zullen dwingen. De Caribbean Hearts nemen U mee naar de Caraibische eilanden, waar de zon altijd schijnt, vrolijkheid lang duurt want men neemt toch overal de tijd voor dus ook voor vrolijkheid, waar men zoals het lijkt 'swingend' door het leven gaat. Het podium zal te klein zijn, als de show van start gaat, houdt U dus ruimte in de tent. Een andere specialiteit uit het Carai- bisch gebied is het optreden van Mr. Rhapsody, the Superfox. Geen Soester heeft het lef om deze man na te doen. Hij is een vuurvreter die de vlammen verdelgt, maar als 'orkaanblazer' ze ook huizenhoog kan laten oplaaien. Hij kronkelt zich tijdens zijn rithmische dansen onder brandende Limbo-stok ken door. Bij zijn show laat hij zich be geleiden door zijn eigen Caribbean Queen, een oogverblindende assisten te. Het gehele programma van het Carib bean Festival, dat wordt verzorgd door de Soester kamavalsvereniging De Narre Knollen, wordt muzikaal aan el kaar gespeeld door de Caribbean Spe cial Selection. Bij elkaar acht muzikan ten, afkomstig uit het Carai-bisch ge bied. De zanger was driejaar geleden de Calypso King op het eiland Curacao. De zangeres van de Caribbean Special Selection bespeelt ook de saxofoon. Kort geleden nog behaalde zij de derde prijs van de Calypso Contest 1987, tij dens het specta-culaire Caribbean Fes tival Utrecht. Sommigen vergelijken haar met de legendarische Rosa King. De Caribbean Special Selection over schrijdt vaak de grenzen van ons land om het Antilliaans Karnaval ook in Eu ropa te manifesteren. Soest overschrijdt ook grenzen, nog nooit was er zo'n feest in Soest. Er zijn nog kaarten in voorverkoop ver krijgbaar bij slijterij van de Linden, Burg. Grothestraat, Binnen Buiten Verlichting, F.C. Kuyperstraat, tabak speciaalzaak de Beer/winkelcentrum Óverhees, tabakspeciaalzaak v.d. Fliert/winkelcentrum Smitshof, rij wielspeciaalzaak de Bruin/Gallen- kamppelsweg en aan de kassa op het feestterrein. Voor fl. 7,50 stapje in een andere wereld. v(\i HA/// Ter gelegenheid van het Landjuweel Soest zijn herdenkingsmunten gesla gen in messing, zilver en goud. Zoals reeds eerder gemeld zijn deze munten te verkrijgen bij alle banken in Soest De messing munten kosten 5,- ter wijl zilveren en gouden munten te ver krijgen zijn tegen een bedrag van resp 65,- en 975,- Ook op het feestterrein bestaat de mo gelijkheid deze herdenkingsmunten aan te kopen. Munthandel Hollandia is op de volgende dagen op De Blaak aan wezig om geïnteresseerden van dienst te zijn of om oude munten te laten taxe ren. Vrijdag 28 augustus: 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 29 augustus: 11.00 - 21.00 uur; zondag 30 augustus: 13.00 - 21.00 uur; dinsdag 1 september: 19.00 - 21.00 uur; woensdag 2 september: 9.00 - 21.00 uur; donderdag 3 septem ber: 18.00 - 21.00 uur; vrijdag 4 sep tember: 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 5 september: 9.30 - 21.00 uur; zondag 6 september: 11.00 uur tot einde pro gramma. De herdenkingsmunt van 5,- is t/m 7 september 1987 inwisselbaar bij de Soester banken. Drie van elke 1000 messing munten hebben een geheim merkteken en geven recht op gratis zil veren munt ter waarde van 65,-. Van de zilveren munten heeft er e/e/n een merkteken en geeft daarmee recht op een gouden munt ter waarde van f 975,-. Bekendmaking van het geheime merkteken geschiedt op vrijdag 25 sep tember en zal gepubliceerd worden in de plaatselijke en regionale bladen. Kasteel Groeneveld is, zoals velen reeds weten, een boeiend huis. Veel tentoonstellingen informeren de be zoeker over verleden, heden en toe komst van onze natuurlijke omgeving. Daarnaast leggen kunstenaars hun in druk van het landschap in beelden- en schilderijententoonstellingen vast. De veelzijdigheid van Kasteel Groene veld en de vereniging van cultuur en na tuur in één gebouw zorgt voor 100.000 bezoekers per jaar. Onder deze bezoe kers vallen ook vele schoolgroepen, die op Groéneveld de speciaal voor het on derwijs ontwikkelde educatieve pro gramma's volgen. Dat vereist een doel matige Degeieiaing. net aanuu school bezoeken wordt steeds groter en de per sonele bezetting van het kasteel is be perkt. Daarom kan het centrum hier voor nauwelijks meer garant staan. Kasteel Groeneveld zoekt dus hulp van mensen die zich aangetrokken voelen tot de volgende werkzaamheden: - Informatie geven over Groeneveld en datgeen dat in de tentoonstellingen aan bod komt. Dit gebeurt in rondleidingen en educatieve programma's voor scho len. - Meedenken over nieuw op te zetten programma's en aktiviteiten. Reageren kan altijd. Graag zelfs! tel. 02154-20446. Ook de komende week staat Soest weer het nodige aan Landjuweelacti viteiten te wachten. Het programma vanaf morgen tot en met volgende week dinsdag, hieronder uitgebreid weergegeven, vormt één aaneenscha keling van grote- en kleine hoogte punten. In de krant van volgende week volgt dan het "staartje" 1 zeg maar gerust: de staart van het programma, dat Soest bijna 3 weken lang bol laat staan van feestvreugde. Donderdag 2 7 augustus: Dam- en schaak demonstraties Op deze avond kunnen de dam- en schaakliefhebbers hun hart ophalen. Vanaf 19.00 uur zijn zij van harte wel kom in de feesttent aan de Ferd. Huycklaan, waar schaak- en damde- monstraties georganiseerd worden door de Damvereniging Soest en de Soester Schaakclub. Men kan zelf ook meedoen: Voor beide takken is er een aanschuifsimultaan- wedstrijd, terwijl de dammers boven dien hun sportieve krachten kunnen meten met oud-wereldkampioen Ton Sijbrands. Bij het schaken zullen een aantal Soester schaak-cracks achter de borden zitten. Dansen om de Gildsboom Het Groot Gaesbeeker Gilde vertoeft deze avond buitenshuis en vertrekt om 19.30 uur vanaf het Kerkplein van de Petrus en Pauluskerk, vergezeld door de Eemlander Blaaskapel en het Tam boer- en Vendelkorps naar de Gilds boom aan de Lange Brinkweg, waar als vanouds gedanst en gezongen zal wor den. Iedereen die dat wenst kan aan de ze oude dansen meedoen. De bode van het gilde zorgt voor een verfrissing op deze avond. Poppen Mevrouw D. Dijker zal op deze avond in het cultureel centrum C-drie rond 20.00 uur een lezing houden over histo rische kostuums. Tevens zal zij een aan tal poppen tonen in historische kleding vanaf de Middeleeuwen tot nu toe. De betreffende poppen zijn gedurende de rest van het Landjuweel te bezichtigen in C-drie. Zaterdag 29 augustus: Fietstocht De sportievelingen zullan al vroeg uit de veren moeten, want tussen 7.00 en 8.00 uur is de start voor een fietstocht over maar liefst 150 km. De organise rende vereniging Tempo Toer Soest heeft voor deze gelegenheid een schit terend parcours uitgezet over de Velu- we en de rustieke polderwagen in het Eemlandschap. Inschrijven voor deze Landjuweeltocht kan men in de feest tent op het terrein De Blaak, vanaf 7.00 uur 's morgens, ten een bedrag van f 5,-. Concours Hippique Postduivenvereniging De Zwaluw zorgt voor een leuk intermezzo. Om 9.30 uur worden dan zo'n 10.000 post duiven gelost, die koers zullen zetten naar Groningen. Deze lossing betekent tegelijkertijd dat het Concours Hippi que dat door de Warmbloed Paarden- fokvereniging wordt georganiseerd of ficieel van start gaat. Zo'n 18 verschillende wedstrijdonder delen komen op deze dag, die tot onge veer 5 uur duurt, aan de orde. Drie kampioenschappen worden er verre den: Kampioenschap 2-spannen Tuig- paarden; Kampioenschap Dames Hackney's; Kampioenschap Bestgaand Rij pony Soest; De diverse rubrieken worden afgewis seld door diverse shownummers, waar bij ruime aandacht geschonken wordt aan het heden, maar ook aan het verle den. De toegang is geheel gratis, een re den te over om getuige te zijn van dit schitterende paardensportfestijn! Fietstocht (2) Onder het motto "Een 'natuurlijk' rondje Soest organiseert de I.V.N.- Eemland in nauwe samenwerking met Tempo Toer een recreatieve fietstocht over 25 km, die voor iedereen, jong of oud zonder moeite is te volbrengen. De fietstocht, die voert langs de vele stukjes natuur die Soest rijk is start om 10.00 uur 's ochtends. Inschrijven op deze tocht is mogelijk in de feesttent op het terrein De Blaak a raison van f 2,50. De inschrijving sluit om 14.00 uur. Muziek Om 13.30 uur start in de feesttent een muzikaal programma, waarbij een drie tal muziekverenigingen beurtelings een ca. 40 minuten durend programma af werken. Naast ons eigen P.V.O. wordt er opgetreden door het muziekkorps "Kunst en Genoegen" uit Abcoude en het harmonieorkest B. Mol uit Loos- drecht. Schieten De voorrondes voor de kampioen schappen op de wip en het prijsschieten op de klos begint om 14.00 uur. Ieder een die de leeftijd van 18 jaar bereikt heeft kan hieraan meedoen. Tijdens de voorronden kan men zich verzekeren van een finaleplaats door driemaal de wip eraf te schieten Schilders en dichters In C-drie wordt om 20.00 uur een ex positie geopend van werken van zon dagsschilders. Deze expositie zal gedu rende de tijd dat het Landjuweel duurt te bezichten zijn en wordt zelfs verlengt tot 18 september. Tevens wordt op deze avond een concours gehouden van zon dagsdichters, e.e.a. in het kader van Soestand - literair. Tentoonstelling In de Oude Kerk wordt een schilderij ententoonstelling gehouden, waarop afbeeldingen te zien zijn van de Oude Kerk in de Kerkebuurt. Men kan hier terecht dissen 14.00 en 17.00 uur. Te vens zijn hieraan rondleidingen ver bonden. De organisatie is in handen van de Commissie Kunstvoorwerpen Oude Kerk. Festival Het avond programma, waarover U el ders een artikel aan zult treffen wordt verzorgd door de Karnavalvereniging "De Narre Knollen", die met het Carib bean Festival een echt Antilliaans Kar- navalsfeest los laten barsten dat zijn weerga niet zal kennen. Een groot showorkest en een groep limbodansers zullen dit feest gestalte geven, waarbij de "Miss Landjuweel verkiezing" één van de hoogtepunten is. De toegangs prijs voor deze avond is f7,50. De zaal is open om 20.00 uur. Zondag 30 augustus: Gildedag Deze dag staat vrijwel geheel in het te ken van het Gilde-gebeuren. Jaarlijks wordt op de laatste zondag van augus tus de Gildedag van het Groot Gaes beeker Gilde georganiseerd. Hoogte punt van deze dag is wie er opvolger wordt van de huidige koning Jan Smeeing. Om 9.30 uur wordt de dag geopend met een eucharistieviering waaraan het zangkoor St. Caecilia o.l.v. G.J. van de Schepop zijn medewerking verleent. Om 12.00 uur is het de beurt aan de Eemlander Blaaskapel, die een koffie concert ten gehore brengt. De schietwedstrijden voor de gilde- broeders beginnen om 13.30 uur, waar bij het Koningschieten op de papegaai het meest in het oog springende evene ment is. De huidige koning Jan Smeeing zal het eerste schot lossen, gevolgd door de wereldlijke en kerkelijke overheid. Het Koningsschot en dus de nieuwe ko ning wordt om ca. 16.00 uur verwacht. Voor die tijd zal menig gildelid pogin gen ondernomen hebben deze begeer de titel in de wacht te slepen. In de tussentijd worden er t.b.v. de kin deren kinderspelen op het terrein De Blaak georganiseerd, 's Avonds om 20.00 uur is er in de feesttent het Ko ningsbal, waarin de nieuwe Koning ge huldigd zal worden. Tevens worden prijzen uitgereikt van de verschillende schietwedstrijden. De bekende muziekgroep de Haven zangers zal deze avond muzikaal gestal te geven. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt f 7,50. Dinsdag 1 september: Zangkorenavond De avond zullen maar liefst 14 Soester zangkoren een uniek programma pre senteren, want het gebeurt niet elke dag dat al deze koren samen een avondvul lend programma verzorgen. Presenta trice Tharry Schröder geen onbeken de als tv-presentatrice bij de NCRV zal deze avond een werkelijk grote va riëteit aan koren met bijbehorende pro gramma's mogen aankondigen. Op het programma staan klassieke werken, go spels, geestelijke liederen etc. Tijdens het uitgebreide programma zal de Soes ter tenor Charles Gabriël enkele malen solo zingen. Thari Schröder. Aan het programma werken mee het Kinderkoor Petrus en Paulus, de zang koren "Braamhage" en "Zanggenot Molenschot", die tegelijkertijd optre den, het Christelijk gemengd koor "Juliana", dat ook op de Openings avond al van zich liet horen, "St. Ceci- lia" het kerkkoor van de Petrus en Pau luskerk; waarschijnlijk wel het oudste koor dat Soest rijk is, het Luchtmacht- koor "Soesterberg", het Jongerenkoor "Soesterveen" en het N.P.B. (Ned. Protestanten Bond) koor, dat ook vaak in in den lande optreedt. Al deze koren komen inclusief een intermezzo van te nor Charles Gabriël voor de pauze aan bod. Open huis Behalve naar de Gildedag kan men ook naar C-drie, waar Open Huis gehouden wordt van 13.00 tot 17.00 uur. Daar kan men genieten van een muzikaal optre den van het muziekgezelschap "Goet ende Fijn". Ook is er een worstenpaal en is de grootste bierpomp die Neder land rijk is te aanschouwen. Evenals de dag ervoor is in de Oude Kerk de schilderijententoonstelling voor publiek geopend. Tussen 14.00 en 16.00 uur is men hier van harte welkom. Maandag 31 augustus: Ouderenmiddag Ook deze dag mag er qua programma zijn. Om 14.00 uur in de middag ver zorgt het trio, dat reeds voor een gewel dige Openingsavond van het Landju weel zorg droeg, te weten Piet Ekel, Piet Daalhuisen, en Jan Leyendekker, een ouderwetse middag voor de ouderen in Soest. In de feesttent aan de Ferd. Huycklaan wordt een zeer gevarieerd programma gepresenteerd door de be kende radio-presentator Herman Em- mink. De feesttent zal voor deze gelegenheid geheel omgebouwd worden in de sfeer van het oude café, dat vlak bij de Oude Kerk van Soest gelegen was, "De Gou den Ploeg". Ook vandaag de dag roept deze naam bij oude Soesters nog vele herinneringen op. Ouderen die slecht ter been zijn c.q. geen vervoer hebben, worden met bus jes naar het feestterrein gebracht. Daar kunnen zij genieten van o.a. bandparo- dist Jack van der Linden, één van de ta lenten voortgekomen uit het TROS- programma "Parade der Besten", goo chelaar Hans Klok, danscentrum Jeani- ne Isken en het zangduo Perry en Do- rien, dat vele oude liedjes ten gehore zal brengen. Vanzelfsprekend mag ook Piet Ekel zelf niet op het programma ontbreken; hij zal o.a. zijn vermaarde "Malle Pietje"- act op het toneel brengen. De Soester Accordeonvereniging Animato, op de openingsavond nog actief in een geza menlijk optreden met De Kermisklan ten, zorgt voor de muzikale intermez zo's. De toegangsprijs voor dezer ouderen- middag bedraagt f 7,50 per persoon incl. vervoer. Wie zich nog niet hiervoor aangemeld hebben kunnen zich wen den tot het secretariaat Landjuweel, tel. 15814. Disco Een echte avond voor de jeugd, in de feesttent wordt een onvervalste muzi kale avond gepresenteerd door Jeroen van Inkel. Deze Disco-avond, op deze avond omgedoopt tot de Caballero Music Box Drive-In Show, zal menige jeugdige Soester naar "De Blaak" doen trekken. De toegangsprijs voor dit eve nement bedraagt slechts f5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het secre tariaat Landjuweel op het feestterrein. Na de pauze maken hun opwachting: Kerkkoor "Cantemus Domino" van de Mariakerk te Soestdijk, een gezamen lijk optreden van het Christelijk Koor "Sursum Corda" en het "Paleiskoor". Het Soester Mannenkoor "Apollo", dat dit jaar 65 jaar bestaat, geeft even eens een concert, en worden gevolgd door het Nederlands Motet en Madri gaalkoor, dat veelal Franse koormuziek ten gehore brengt. Als laatste groep staat op het program ma de Gospelgroep "The Messengers", die in geïmproviseerde stijl gospels zingt en verder diverse volksliederen ten gehore brengt. Tot slot zingen alle koren, begeleid door het combo van "The Messengers" een aantal liederen, waaronder het oude gildeliedje "Baby loontje". De toegangsprijs voor deze avond die plaats vindt in de feesttent op De Blaak bedraagt f 5,-. Alle kaarten zijn echter reeds uitverkocht! Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 79479 nl Ak ut aachteraaf nog us veur me eige noagoat in Soesders vaan veurgoande joare, daan ben 'k heul waal kere over ut pliesiebero an 'tschrieve 'eweest. En zo he'k dan ok un heul klein steejntje bie 'edroagean 't nieuwe ongderkome vaan ongze hermaandaad. Un heule tied kon'k niks over ut bero kwiet, moar noeng he'k weer waat. Jaattezemedaar depliesievlaag zo moar 's naachts vlaak veur de deur. Zongder daatter ok moar ééjn tuut waat vaan heurt of ziet. Zo'n vlaag kost ok effe duur! Zes hongderd piek, daa;s nogaal waat! Mot zo'n ge- zaagsdoek niet binne 'ehoald worreas 't oa ves donker wordt? Dat moewe mettut rood, wit en blauw ommers ok. 'k Zouw ut best un mooi schouwspel vingde. 's Maarregus de vlaag in top met kloa- roeng geschaalen 's oavesplechtig weer strieke met soaluutschote in de lucht. Ajje doar un bietje waark vaan moakt kriejezo un heule zooi bekieks. We heb- be aal zo verdeed weinig traaddisies in 't laangd. De Diefstaal vaan de klupvlaag is un "rotstreek" zee de woordvoerder vaan de pliesie. Toch moar mooi daazze d'r ok iemaangd hebbe, die ut woord kaang voere. Ik doch daat alle tute daat goed zou we motte kenne doeng, waant ajje 't gezaag mot helpe haangdhoave, daan mojje toch ok un goeie haarde baabbel hebbe. En daan mojje ok nog taakt heb be. 't Zouw niks veur ming weze. As ter iemaangd iets dee waat niet maag, daan begost ik zo aal te kaaffere en daa's haarstikke fout. De pliesie zaal 't baar drok hebbe in deuze weke vaan 't laangdjuweel! En daan tegeliek ok nog us un poar ver- keersomleidinge d'r bie. Ik zou nog moar niet doaluk weer un nieuwe vlaag anschaaffe, waangtas voortemeej aal de o verure weer in vrieje doage betoald motte worre is ter 's naachts licht heul geejn tuut meer op 't bero! En daan is ter zo weer waat vurt. Zejaatted'r waataaf vaadoag de daag! Ajje met de fiets ben, daan mojje d'r op b lieve zit te, waangt aanders bejje um zo kwiet. Met aallefeeste op Soest kaajje moar ut maakkelukste met de beejnewoage te veld goan, aallenig noar te lengt an de Ferd. Huyckloan daa 's wel un heul end. As aalle vertonig binne en bute zo goed verlope as in 1979, daan zaa'k blie we ze. 't Is me effe un orgoanisoasie! Ik hoopt daa 'k nog us aargus ut Soesder volkslied heurt"D 'r is un heujebaarg in de braang 'evleuge, hoal de spuut, hoal de spuut". En daan zaa'k zo de troane in me oge kriege. Hoe ouwder un mings wordt, hoe meer die an vrogger goat haange en doarom goa'k overaal noar kieke. Jaammer daajje daan niet overaal tege liek ken weze. Ajje dit leest, is ut spul aal an de gaang, moar ik wens de Soesders veul plezier bie waat nog komme goat. Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige: Hup Soest! Hou w je eigen toai en hoal 's oaves de vlaagge binne, waangt de plie sie het geejn tied om op vlaagge jaatters te lette. Hannes van de Neng Niet leuk! Ga naar DIK 1 BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 Q indus'ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN U Woensdag 2 september Rundvee Door de Utrechtse Fokclubfederatie wordt onder auspiciën van de Prov. Bond voor Rundverbetering Utrecht een rundveefokdag gehouden. Nabij het feestterrein a/d Ferd. Huycklaan zal een rundveekeuring en -show ge houden worden. Meer dan 200 van de beste runderen uit onze provincie wor den samengebracht. Gejureerd wordt er in een 7-tal klassen: Vaarskalveren, Pinken, Drachtige vaarzen, Melkvaarzen, Melkschotten, Melkgevende koeien en bedrijfscollec- ties 3-tallen en fokclubcollecties 6-tal- len. In 1979, toen Soest 950 jaar bestond, werd ook reeds een dergelijk evene ment gehouden. De belangstelling hier voor was destijds zó groot, dat men ver wacht dat ook nu weer velen de rund veefokdag zullen komen bezoeken. De dag begint 's ochtends om 9.00 uur. Kindermiddag De middag is bestemd voor de jeugd van 6 tot 12 jaar, die vanaf 14.30 uur kunnen genieten van entertainer Tonny Wilson, die zijn show "'t is feest van daag" zal presenteren. De kinderen krijgen daarbij een buikspreker- en goochelact te zien. Deze show, georga niseerd door onze plaatselijk zeer aktie- ve WV loopt rond 16.30 uur ten einde. De toegangsprijs bedraagt slechts f 1,50. Playback- en Lifeshow De Stichting Jeugdzorg zorgt deze avond voor entertainment voor de wat oudere jeugd (12-20 jaar) en organi seert vanaf 19.00 uur op het feestterrein een Playbackshow, maar ook een Live show. De playbackshow is via het medium TV voor iedereen duidelijk herkenbaar, maar het begrip "Live" wellicht nog niet. In tegenstelling tot de Soundmix- show is het hier de bedoeling dat men individueel of met een groep een eigen muzikaal optreden verzorgt. Een jury zal beoordelen welk individu of welke groep de beste was in enerzijds de play back- en anderzijds de Liveshow. Ook het publiek heeft een stem in het kapittel, want het bepaalt eveneens voor een niet onbelangrijk deel wie er winnaar wordt. Iedereen, die mee wil doen aan of de playbackshow of de Live show of mis schien wel aan beide, wordt hierbij uit genodigd zich te melden bij Johan Baks, tel. 20280, vóór 2 september a.s. Op 1 september kan men van 13.30 tot 17.30 uur terecht op de Vangrail om zich aan te melden. De organisatie heeft gezorgd voor een zeer aantrekkelijk prijzenpakket en hoopt dat vele jonge Soester muzikan ten, zangers, bandjes etc. zich massaal aan zullen melden. De inschrijving is gratis voor de deelnemers; het publiek daarentegen betaalt bij entree van het feestterrein het luttele bedrag van f 1,-.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13