Idit in Amersfoort f «ut buis baarn Baarn ontvangt Dillenburgse bevolking Danscentrum Gerla start nieuw dansseizoen Auto van Doorn's 10-daagse altijd-prijs-occasion-show De Bron bestaat tien jaar VGINA 14 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 Vanaf 4 september tussen 19.00 en 20.00 uur: 'Bevolking' en Infocentrum weer geopend op vrijdag-(koop)avond 26 augustus - 5 september Gemeente redelijk tevreden over resultaat Verkeersenquête Soesterberg-Kom afgerond Invoering PIN code omgeving ook in Soest en INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN In 't Spant in Bussum: Opzienbarende expositie van Soester kunstenaars yr* 'Ninja-sterren' in beslag genomen Bestel nu uw abonnement! 10% korting! In het programmaboekje "Uit in Amersfoort' staan ruim 150 evenementen voor het komende seizoen op een rij: toneel, cabaret, musical, operette, ballet, concerten, kindertheater, jazz; alles staat er in. Ontving u 'Uit in Amersfoort' nog niet, bel dan even: De Flint, 033 75 11 84, waarna het u kosteloos wordt toegezonden. Tot 7 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint. En let op: toewijzing gaat op volgorde van binnenkomst. De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort. Scala van culturele, muzikale en sportieve activiteiten tijdens Oranjeweek Van zaterdag 5 tot en met zondag 13 september staat Baarn bol van de acti viteiten. In die periode wordt namelijk voor de eerste keer in de geschiedenis de Oranjeweek Baarn-Dillenburg ge houden. Het initiatief daartoe is geno men door de VW Baarns Bloei en de plaatselijke winkeliers en horeca. Op 5 en 6 september worden bijna 300 in woners van Dillenburg in Baarn ver wacht, een week later komen er nog eens ruim honderd uit de Oranjestad. Voorzitter J. van Hardeveld van de VW wil beslist nog niet spreken van een officiële 'jumelage'. "We moeten eerst aan elkaar ruiken, en dan kunnen we zien wat we in overleg met het ge meentebestuur kunnen bereiken." An derhalve week voordat burgemeester J. Miedema en zijn Dillenburgse collega M. Fughe het startschot voor de festivi teiten zullen geven is Van8 Medewerking Het programma van de Oranjeweek Baarn-Dillenburg is meer dan veelzij dig. Met uitzondering van 7 en 11 sep tember staan iedere dag diverse evene menten op de agenda. De opening door de beide burgemeesters is op zaterdag 5 september om 11 uur. Uitschieters in het totale aanbod van activiteiten zijn onder meer het promenadeconcert op De Brink (5/9), de feestmarkt op De Brink (8/9), de oud-Hollandse Oranje- markt in het centrum (10/91 en de sportactiviteiten in De Trits en de Brazi liaanse show op De Brink, beide op 12 September. Naast de VW, de winke liersvereniging Centrum Baarn en de horeca-afdeling verlenen veel andere instanties en verenigingen medewer king aan de eerste uitwisseling, die Baarn met de geboortestad van Prins Willem I van Oranje gaat onderhouden. De organisatoren zeggen dan ook te recht dat deze internationale samen komst negen dagen lang een scala van culturele, muzikale en sportieve activi teiten biedt. Het idee voor een uitwisseling met Dil lenburg werd vorig jaar geopperd door de VW. De keuze van deze Duitse ves ting, die sinds 1344 over stadsrechten beschikt, had alles te maken met de ko ninklijke verbindingslijnen tussen Baarn en Dillenburg. Nadat het stads bestuur van Dillenburg positief had ge reageerd op het voorstel van de VW werd contact gezocht met de plaatselij ke middenstand. Ook bij de winkeliers en de horeca kwam de VW met en thousiaste mensen in aanraking, het geen ook geldt voor het Baarnse ge meentebestuur, dat 'bijzonder positief tegenover de officieuze uitwisseling staat. Langzamerhand kreeg de Oranje week gestalte, en nu is het volledige programma rond. De Duitse gasten zul len kosteloos worden ondergebracht in hotel De Prom, het Aegon-centrum en de personeelsflat van Eemeroord. Ook heeft zich een groot aantal gastgezinnen aangemeld voor de opvang van de Dil lenburgse bevolking. Het ligt in de bedoeling dat een ruime Baarnse afvaardiging volgend jaar naar Dillenburg afreist voor een tegenbe zoek. De Duitse stad heeft al uitwisse lingen met drie andere steden, waaron der Breda en het Franse Orange, maar die contacten bestaan eigenlijk alleen maar op bestuurlijk niveau. Zowel in Baarn als in Dillenburg is men enorm enthousiast over een uitwisselingsvorm waarin alle stromingen van de bevol king passief en actief kunnen deelne men. Met het oog op de reis van volgend jaar merkte VW-voorzitter Van Har develd overigens op dat het stadsbe stuur van Dillenburg de reiskosten op zich neemt van alle Dillenburgers die naar Baarn gaan. In dat verband kni poogt Van Hardeveld alvast in de rich ting van het Baarnse gemeentebestuur. Programma Het programma van de Oranjeweek Baarn-Dillenburg is, zoals gezegd, enorm afwisselend en uitgebreid. Hier onder een greep uit de tientallen activi teiten in de periode van 5 tot en met 13 september: Zaterdag 5 september: 11.00 uur - opening door burgemeester J. Miede ma en bürgemeister M. Fughe. 11.30 uur - demonstratie door herauten en mu ziekcorps te paard in oud-hollandse klederdracht. 15.00 uur - promenadeconcert op De Brink 17.00 uur - negen jazz-bands trekken vier uur lang door de straten van Baarn met levende muziek. 19.00 uur - koorconcert in de Pekingtuin door de Christelijke Oratoriumvereniging en twee Dillen burgse koren (bij regenval wordt uitgeweken naar de Pauluskerk). Zondag 6 september: 11.30 uur - wandeling of bustocht naar Lage Vuur- sche. 15.00 uur - dia-presentatie van de heer V.d. Steeg in 'De Generaal'. Dinsdag 8 september: Grote feestmarkt op De Brink en de horeca ver zorgt Dillenburgse maaltijden met medewerking van vier Duitse koks. Woensdag 9 september: kinderactiviteiten, zoals kleurwedstrijden, op tochten en pottebakken. Donderdag 10 september: Oud-hollandse Otanjemarkt (tot 21 uur). De win keliers presenteren zich in kostuums uit de zestien de eeuw. Zaterdag 12 september: 13.30 uur - tenniswedstrijden tussen Baarn en Dil lenburg 14.00 uur - gymnastiek, turnen en zwemmen tus sen Baarn en Dillenburg in sporthal De Trits 14.00 uur - volksdansen in het centrum van Baarn met medewerking van de Dillenburger Jugend Volkstanzgruppe 'Egerlander Gmoi'. 19.00 uur - De Brink wordt door de horeca omge toverd tot één groot terras, waar alle gasten uit Dil lenburg een oud-hollandse maaltijd krijgen aange boden. Aansluitend wordt een Braziliaanse show gegeven. Zondag 13 september: 10.00 uur - protestantse dienst (Kruiskerk) en roomskatholieke kerkdienst (Nicolaaskerk). 13.00 uur - volksdansuitvoering in het centrum van Lage Vuursche. SOESTER COURANT Redaktie-adres Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Burgemeester en Wethouders hebben besloten de "proefneming Avondo penstelling afdeling Bevolking en ge meentelijk INFOrmatiecentrum op de wekelijkse Koopavond" in de maanden september en oktober te laten plaats vinden tussen 19.00 en 20.00 uur. Uit de cijfers van het aantal bezoekers dat in de maanden april, mei en juni een be zoek gebracht heeft aan de afdeling be volking en het INFOrmatiecentrum blijkt overduidelijk dat de bezoekers voor het merendeel tussen 19.00 en 20.00 uur om informatie kwamen. In totaal werden in de maanden april, mei en juni vanuit het INFOcentrum op de Koopavond 236 informaties ver strekt. Hiervan kwamen er 39 voor spe cifieke V.V.V-informatie, 72 voor al gemene informatie zoals bestemmings plannen, raads- en commissiestukken en reconstructies van wegen en 125 mensen voor de nieuw te bouwen wo ningen in Overhees III 2e fase. Bij de afdeling Bevolking werden in de zelfde periode 472 bezoekers geturft. Hiervan kwamen er niet minder dan 273 voor het afhalen van een paspoort, 61 vroegen een paspoort aan, 83 deden dat voor een rijbewijs, 14 vroegen een uittreksel aan en 41 mensen kwamen voor diverse vragen. Van de 472 bezoe kers kwamen er 411 tussen 19.00 en 20.00 uur en kwamen de andere 61 tus sen 20.00 en 21.00 uur. Op vrijdagavond 4 september zijn de afdelingen Bevolking en gemeentelijk INFOrmatiecentrum voor het eerst weer op de wekelijkse koopavond ge opend en wel tussen 19.00 en 20.00 Een ware ontdekking is Meindert Ras- ker, inspirator van de tekenclub aan de Steenhoffstraat, die o.m. beeldend ver slag doet van de Soester-Turkse dans groep Ozan en van enkele modellen zo als "Maria" (conté) en de "Gebroeders Prinsen" (verkocht!). Zijn "oorlogs schip" begrijp ik niet, maar dat is niet belangrijk. af: Wanfurljdf /er om een rap hoog te houden. Logisch dat daarom, of het gloednieuw dan wel niet van nieuw te onderscheiden betreft, steeds meer aspirantkopers op zeker spelen. Een goede occasion kopen is, wanneer de aankoop bij Auto Van Doorn wordt gedaan nimmer een kwestie van geluk of toevalstreffer geweest. Zaken doen- met Auto Van Doorn kent een plezieri ge wisselwerking. Ook de verkoper is zeker van zijn zaak. Iedere occasion die Laanstraat 82 verlaat kent een volledi ge, zonder kleine lettertjes all-in garan tie van drie maanden, gevolgd door een negen maanden durende garantie op meter, versnellingsbak en aandrijving. En daarmee is wat deze 10-daagse- altijd-prijs-occasion-show betreft nog lang niet alles gezegd. Wie de auto van zijn keuze, in welke prijsklasse dan ook, heeft bepaald wacht een buitenkansje. Tussen 26 au gustus en 5 september a.s. doet Auto Van Doorn, wat de prijsstelling be- treft, er nog een extra schepje boven op. Ieder koper kiest een envelop waarin een waardevolle cheque is ver pakt. De waarde van de cheques is mi nimaal f 750,- en maximaal f 1500,-. Het bedrag dat op de cheque staat ver meld wordt in mindering gebracht op de aanschafprijs van de occasion. Een voordeel dat meer inhoud heeft dan het veel voorkomende "leuk meegenomen" verschijnsel. Blijven over de belangstellende auto mobilisten die zich vooralsnog meer als kijker dan als koper beschouwen. Om dat Auto Van Doorn het principe hul digt dat ook deze vorm van aandacht gehonoreerd dient te worden, wordt ook aan deze categorie aandacht ge schonken. Hun attentie ligt de komende tien da gen klaar. Auto Van Doorn, met lege handen zal men er nooit vertrekken. Zonder auto trouwens ook niet!! gelokt. Het kunstenaarstrio uit de Ar- tishockstal verdient een voorstelling in C-drie of in Zonnegloren. Maar Bus- sum heeft de première- Ga kijken in 't Spant! Openingstijden op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. JAN VISSER Judith de Vries uit Amsterdam expo seert in de overige vitrines haar dozen, vazen en schalen, die de verzorgde ten toonstelling completeren en tot zo'n succes maakt. Jammer dat de openingsspeech zo te leurstellend en commercieel was. Een goede opening had misschien meer Soester kunstminnaars naar Bussum Foto: Goos van der Wilt. De gemeente is redelijk tevreden met het resultaat dat de verkeersenquête heeft opgeleverd in Soesterberg. Eind juni hebben de bewoners van het gebied Soesterberg Kom dat globaal gelegen is tussen de Kampweg, Moerbessen- berg, Dorpsplein, Chr. Huygenslaan, Simon Stevinlaan (Dorpspleinzijde), Plesmanstraat, Buys Ballotlaan (Win kelgebied) en Kamerl. Onneslaan (ged.) een formulier met een be knopt aantal vragen ontvanger- Met behulp van het vragenformulier wilde de gemeente onder meer inzicht krijgen in het parkeergedrag, het aantal voertuigen, waar mee zijn auto par keert, het aantal kinderen, de route van een door de wijk en langs welke route de kinderen naar de scholen gaan. In totaal zijn 1016 formulieren ver spreid. Hiervan zijn er 377 ingevuld te ruggekomen, wat een respons is van on geveer 37 procent. Volgens de gemeen te is dat een redelijk aantal. De verwer king van de gegevens gaat nu van start. De ingevulde formulieren geven een ideaal spreidingsgebied in Soesterberg Kom weer. Alle binnengekomen gegevens, met daarop ook verschillende wensen, wor den thans verwerkt in een herinrich tingsplan voor het gebied Soesterberg Kom. Dit plan zal zo spoedig mogelijk aan de gemeenteraad worden voorge legd, zodat het eventueel nog dit jaar uitgevoerd kan worden. Vanaf vandaag tot en met vrijdag wor den de postkantoren van Baarn, Bun schoten/Spakenburg, Soest, Soester berg en Eemnes voorzien van de PIN- contröle apparatuur. Het aanbrengen van deze voorziening betekent een ver dere beveiliging van het geldverkeer. Op 1 juli stelde minister Korthals Altes (Justitie) de eerste PIN contröle-appa- ratuur officieel in gebruik. Dat, ge beurde in Amsterdam. Hét is de be doeling, dat voor het einde van dit jaar de ruim 4000 PTT loketten in ons land van de apparatuur zijn voorzien. Deze PIN code is een soort 'elektroni sche handtekening', die dient als extra legitimatie wanneer een girorekening houder een girobetaalkaart of kasche- que wil verzilveren, of een set girobe taalkaarten wil afhalen. De PIN code (PIN staat voor Persoonlijk Indentifica- tie Nummer) is een getal van vier cijfers, dat alleen bekend is aan de giroreke ninghouder. Aan het loket wordt de co de in een gesloten envelop aan de giro- rekeninghouder overhandigd. Tegelijk met het uitreiken van de giromaatpas, de.opvolger van de vertrouwde giropas. Niemand heeft de code daarvoor ge zien. Binnen twee a driejaar moeten al le bestaande giropassen (zo'n zes mil joen) zijn vervangen door giromaatpas- sen. Eind dit jaar beschikken al circa één miljoen girorekeninghouders over zo'n giromaatpas, en daarme over een PIN code, beschikken. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 De eerste dag van het nieuwe schooljaar, vorige week dins dag, had bij de chr. basisschool De Bron aan de Sweelinck- straat in Overhees een feestelijk tintje. Het was tien jaar gele den dat de school van start was gegaan en dat was reden genoeg om alvast een beetje feest te vieren. Dat gebeurde met het opla ten van ballonnen, waarvoor de hele schoolbevolking zich 's morgens op het plein verzamelde. In de loop van het jaar wor den nog diverse andere activiteiten op touw gezet om het twee de lustrum luister bij te zetten. Ze, de medewerkers van Auto van Doorn, hebben er maanden naar toe gewerkt. Vandaag, woensdag 26 au gustus, is het dan zover. Auto Van Doorn heeft weer wat, Auto Van Doorn dus in het nieuws. Van 26 augustus tot 5 september, tien dagen lang, staan rond Laanstraat 82 een aantal raspaardjes opgesteld die met groot sukses eerder hun diensten bewezen en na grondige inspectie op nieuw zonder enige vorm van risico aan een veilig verkeer binnen en bui ten Nederland kunnen deelnemen. Dat het hier gaat om tweede-hands dan wel gebruikte auto's is een kwalificatie die geen recht doet aan de kwaliteit en de betrouwbaarheid van het gebodene. Stuk voor stuk kregen de Van Doorn Occasions de afgelopen tijd een "VIP - behandeling" waardoor het merendeel niet van nieuw te onderscheiden is. Er werd gepoetst, gesleuteld, getectyleerd en, waar noodzakelijk, kwam Van Doorn's autoplaatwerkerij-spuiterij in aktie om kleine schoonheidsfoutjes weg tp werken. De uitkomst: Alle tentoon- gèstelde occasions slaagden tijdens de keuringen bij de APK-stations cumlau- de. Ze wachten glimmend en als nieuw uitgerust op de dingen die komen gaan. Kwestie van tijd, zij 't dat de unieke ak tie wel aan tijd gebonden is. Wie aan een Van Doorn occasion toe is en blijft afwachten zonder aan dit buitenkansje aandacht te schenken, heeft veel weg ivan de schutter die schiet zonder te richten. Een unieke aktie met buiten kansjes voor iedereen. Het zijn aller minst versleten cliché waarmee Van Doorn terecht de aandacht van kopers en belangstellenden voor zich opeist. Oordeelt U zelf. Ter plekke treft U een zeer gevarieerd auto-programma aan, variërend ook wat de prijsklasse betreft, schomme lend tussen de f 7.000,- en f 30.000,-. Wat de kwaliteit van z'n occasions be treft heeft Auto Van Doorn een naam Ineke Talen steelt de show met haar vijf tien acrylschilderijen in de balkonfoyer van 't Spant in Bussum. Dan heb ik het over de expositie die tot en met 13 sep tember in dit theater is georganiseerd met drie Soester kunstenaars plus één Amsterdamse. Sommigen vinden de expressies van Ineke Talen iets te donker van kleur, maar haar figuraties zijn zo warm en ro mantisch dat het eigenlijk puur poëzie is wat zij laat zien. 't Mooist zijn haar mo dellen, gestalten en gezichten waaruit blijkt dat zij niet alleen vakkundig kan tekenen maar zich ook verdiept heeft in wat mensen bezig houdt en bezielt. Verrassend nieuw is het werk van Nad- jezjda van Ittersum die het laatste half jaar haar draai heeft gevonden in even eens acryle uitingen, die titels dragen als aqua, agressie, spiraal en birdwings. Volwassenen schilderkunst en literaire inspiraties (vuurvogel, chaos) die haar appels, eieren en bloemen in de scha duw zetten. In een aparte vitrine laat de Artishockse ook nog enkele portretten zien die haar veelzijdigheid bewijzen. Na een fantastisch eerste dansseizoen gaan Frits en Karin Gerla van het vorig jaar gestarte danscentrum in zaal Cre do aan de Julianalaan te Soest eind september a.s. weer met veel enthou siasme van start met het nieuwe dans seizoen. Dansles is veel meer dan leren dansen. Natuurlijk, het leren van de danspassen en het uitvoeren op de maat van de mu ziek is nummer één doch bijna net zo belangrijk is de gezelligheid, het avond je uit, het maken van nieuwe kennissen, kortom de sfeer in de dansschool. He laas wordt hier vaak te weinig aandacht aan besteed op de dansscholen, zodat je wel leert dansen maar dat er van het we- kelijke avondje uit weinig over blijft. Naast de danslessen organiseren Karin en Frits dan ook vele gezellige avonden zoals o.a. de wekelijke vrijdansavon- den, het St. Nicolaasbal de Play-Back- .show en niet te vergeten het Kerst-Buf fetdansant, waar U onder het genot van een drankje en een lekker hapje van het enorme koud-buffet de geleerde dan spassen in praktijk kunt brengen. Tevens wordt er eenmaal per maand een vrijdansavond georganiseerd voor alleen (echt)paren. Voor elke leeftijd een eigen club Zoals elke dansschool heeft Danscen trum Gerla clubs voor beginners tot en met vergevorderden. Naast clubs voor jeugd en echtparen wordt er ook les ge geven aan alleenstaanden van plm. 20 tot plm. 30 jaar. Het gebeurt vaak dat jongeren uit deze leeftijdscategorie ner gens tëfècht kunnen terwijl ook zij graag willen leren dansen en nieuwe vrienden willen maken. Vorig seizoen bleek dit een enorm succes te zijn, de meesten gaan zelfs door naar de ver volgcursus Wat te leren Er worden 25 lessen gegeven van elk 75v minuten. Daarin is opgenomen een pauze van plm. 10 minuten om wat te kunnen bijpraten en een drankje te kun- i nen nuttigen met mede-lesgenoten. Er worden het eerste jaar zes dansen ge leerd: de ballroomdansen Engelse wals, quickstep en tango en de Latin-Ameri can dansen de Cha-cha, rumba en jive. Op de cursussen voor gevorderden wordt het lesprogramma nog uitgebreid met de Wepnse wals, de slow-foxtrot, de samba en de paso-doble. Er is dus nog genoeg te leren. De lessen starten in de laatste week van september. Inschrijving en informatie U kunt dagelijks van 17.00 tot 19.30 uur telefonisch inschrijven onder num mer 02155-22811. Tevens kunt U in schrijven aan de zaal Credo, Julianalaan 19, Soest en wel op 28 augustus en op 4, 8,15,18 en 25 september van 19.00 tot 20.00 uur. Onder het motto van "Zin in een winter om nooit te vergeten" wenst Danscentrum Gerla U alvast veel dans plezier toe. De politie werd in het weekeinde ge waarschuwd omdat twee jongens uit Soest bezig waren met het werpen van zgn. "Ninja-sterren" naar een deur van de Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan. De vijfpuntige ijzeren sterren danken hun populari teit aan een lopende televisieserie ("The Master"), maar worden be schouwd als uiterst gevaarlijk speel goed. In de meeste plaatsen zijn ze verboden. In het oosten des lands geeft gemeentepolitie een frisbee ca deau aan jongelui die een ster komen inleveren. De Soester politie deed dat niet, maar zocht kontakt met de ouders van de jongens. Overeenge komen werd dat zij de schade zou den regelen. De sterren werden in beslag genomen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15