HET VLEESCENTRUM GROOTHANDEL EN HORECA SFRMCF Wij blijven op de kleintjes letten. 1 ste Kwaliteit tegen betaalbare prijzen. Geopend: donderdag en v "d 1050 550 VIDEOBAND HISTORISCHE OPTOCHT f 55,- te bestellen bij Van Dam Foto Video, Praamgracht 5, Soestdijk, telefoon 02155-17552 'En de zon werd rood': eresaluut en bericht aan jongere generatie Openbare bibliotheek Overhees houdt open dag NMB-man J. Oort 40 jaar in het effectenvak KIPFILET RIBLAPPEN SPEKLAPJES VARKENS FILET ROLLADE -AO50 KIPPE- POTEN GEHAKT 375 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINAT6 WC Auteur Joop Hulsbus schrijft tweede boek Vakantie boeken vakantie Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! SOESTER COURANT Vanaf 9 september inschrijving mogelijk Nieuwbouw patio-woningen en 'twee-onder- één-kap' in Overhees III-2 Carrière begon vanaf de schoolbanken Goede haarverzorging bij Syllie Hair Nationale ziekendag 1987 Na de vakantie... ook naar school 3 Dat kan alleen bij Het Vleescentrum. y Deze week: Per kilo w i'.w uur Voor uw huisdier MAGER RUNDERHARTg 7e lamshart kopvlees 400 TELEFOON 02155-12477 "Ik ben blij dat mijn verhaal wordt op gepakt. Er komen nog steeds veel brie ven en telefoontjes, vaak van wild vreemden, voor wie kennelijk opnieuw een wereld is opengegaan. Het boek is niet alleen een eresaluut aan al die tal lozen die in Indië de oorlog hebben meegemaakt en in de Jappenkampen hebben gezeten, maar ook een bericht aan een jongere generatie, aan hen die het niet hebben meegemaakt en nau welijks een voorstelling hebben van wat zich daar heeft afgespeeld..." Aan het woord is de heer Joop Hulsbus uit Soesterberg, schrijver van "En de zon werd rood", het boek dat vorig jaar verscheen en direct de aandacht trok van allen die op een of andere wijze te maken hebben gehad met "de onder gang van Nederlands Indië en de hel van de Birma-spoorweg 1941-1945", zoals de ondertitel luidt. Aanleiding voor het gesprek is het feit dat het op 15 augustus j.1. precies 42 jaar geleden was dat de Tweede Wereldoor log voor het Koninkrijk der Nederlan den eindigde. Op die dag capituleerde Japan, zoals Duitsland dat in mei had "Vier en vijf mei hebben terecht een bij zondere betekenis," constateert Joop Hulsbus, "maar men vergeet vaak dat de oorlog daarna nog doorging. In Oost-Azië werd nog hard gevochten en het zag er op dat moment nog niet naar uit dat het snel afgelopen zou zijn." 'Eigen' oorlog De heer Hulsbus is een van de velen die destijds uit Indië terugkeerden naar Ne derland, wat voor hem nagenoeg een onbekend land was. Aan die tijd be waart hij geen al te plezierige herinne ringen, zoals velen in die situatie. "De mensen hier waren nauwelijks beko men van hun 'eigen' oorlog en wisten erg weinig van de situatie in Indië. Wij deden er het zwijgen toe, omdat het toch niet uit te leggen was en omdat nie mand er belangstelling voor had." Dat maakte het voor de mensen die de ver schrikkingen van de oorlog en de Ja panse bezetting hadden overleefd nog moeilijker om hun verdriet en de opge lopen ervaringen te verwerken. Velen raakten dan ook in ernstige psychische en fysieke problemen, vooral bij het klimmen der jaren. "Ik kan er nu over praten," qldus de heer Hulsbus. "Maar zes jaar geleden niet. Bij het ouder worden nemen je krachten af en dan slaat alles watje ver drongen hebt extra hard terug, alle el lende, de ontberingen, de vernederin gen..." Gedurende enkele jaren was hij onder behandeling in het vermaarde Centrum '45 in Oegstgeest, waar oor logsgetroffenen medisch en psycholo gisch worden begeleid. Daar heeft hij kunnen praten en in die tijd is ook de aanzet gegeven tot het schrijven van het boek, dat voor een deel zijn persoonlij ke relaas bevat. "Ik heb het niet voor mijzelf geschre ven. Het is een eresaluut aan al diege nen die het niet hebben overleefd, al heb ik er mijn eigen oorlogsgeschiede nis en mijn ervaringen in het Jappen kamp in verwerkt. Voor het schrijven kon ik niet alleen afgaan op mijn eigen geheugen, omdat de herinnering na tuurlijk toch vertekend is." Levensgevaarlijk Niettemin is het schrijven voor hem een zware opgave geweest. "Het is alsof je de film van je leven terugdraait en je al les opnieuw beleeft. Alles komt terug: het gruwelijke en het mooie. Soms keek ik 's morgens naar wat ik de avond daar voor had genoteerd, en dan dacht ik: heb ik dat geschreven? Mijn artsen von den het aanvankelijk ook levensgevaar lijk waar ik mee bezig was. Ik kon de draagwijdte immers niet overzien... Maar voor mij was het 't oplossen van een legpuzzle van duizend stukjes, vooral waar mijn eigen lotgevallen ver vlochten zijn met het wereldgebeuren in die jaren." Voor dat laatste raadpleegde hij een enorme hoeveelheid weten schappelijke literatuur, zodat elk on derdeel van het boek "gescreend" werd en een betrouwbaar beeld bevat van de werkelijkheid. "En de zon werd rood" is dan ook een bijzonder boek: enerzijds een stuk ge schiedenis dat van ongelooflijk belang is geweest, niet alleen voor hen die "er bij waren", maar ook voor hen die het op verre afstand of misschien helemaal niet hebben gevolgd; en anderzijds het aangrijpende, zeer persoonlijke relaas van een mens die midden in die onvoor stelbare werkelijkheid stond, er bijna aan ten onder ging en telkens opnieuw de kracht vond om vol te houden, door te zetten, tot de bevrijding kwam. Het boek bevat geen verzinsels, maar laat zich lezen als een roman, omdat het ge schreven is in een stijl die het de lezer makkelijk maakt zelf de gebeurtenissen "mee te beleven", soms ademloos. Het boek verdient dan ook een grote lezers kring, ook en misschien vooral on der de generaties van na de oorlog. Het "eresaluut" is echter opgedragen aan allen die inmiddels niet meer leven. "De laatste tijd krijg ik griezelig veel overlijdensberichten," aldus de heer Hulsbus. "De mensen ontvallen je steeds sneller en straks is onze hele ge neratie weg. Dan is er niemand meer om het te vertellen. Wat ik beoogd heb met mijn boek is te laten zien welke ver schrikkelijke dingen de mensen elkaar kunnen aandoen, maar ook wat mensen kunnen doen om te overleven, de kracht van de hiënsèlijkë gëé^t." Dat hij zelf die kracht heeft gehad schrijft hij een beetje toe aan het toeval. "Een lot uit de loterij, al ken ik de schuldgevoelens die daarmee gepaard gaan: waarom heb ik het overleefd, en anderen niet? Dat is voorbijgegaan toen ik 1985 terugging naar Birma. Ik heb daar weer gestaan op die spoordijk, al leen, al verklaarden anderen me voor gek. Maar het was daar doodstil, en dat is het moment geweest waarop ik besef te dat het allemaal goed was..." 'Vergeten leger' De auteur is inmiddels begonnen aan een tweede manuscript. Daarin zal, on geveer volgens dezelfde formule, de pe riode volgend op de oorlog in Indië worden beschreven. "Het vergeten le ger" zo typeert de heer Hulsbus zichzelf en zijn lotgenoten, die na de bevrijding nog acht maanden in Thailand moesten verblijven voordat de terugkeer naar In dië een feit was. In het tweede boek ko men alle chaotische toestanden van die tijd aan de orde, ook de lakse rol van de Nederlandse regering. "De mensen leefden nog in weerzinwekkende om standigheden maar moesten opnieuw gaan vechten," aldus de schrijver. "Het waren wrakken en ze stonden volko men vreemd tegenover de vrijheid. Dat vergde van de meesten een mentale om wenteling die ze nauwelijks konden op brengen." In het tweede boek komen ook de pro blemen aan de orde in het Nederlands Indië van na de bevrijding, dat wil zeg gen als de eerste tekenen van het verzet tegen de Nederlandse overheersing al duidelijk zichtbaar worden, maar nog voor de "politionele acties". De heer Hulsbus heeft het manuscript voorlopig de veelzeggende titel meegegeven: "Gevangene van de vrede". "En de zon werd rood" verscheen bij Hol- landia en is voor 29,50 verkrijgbaar in de boekhandel. Moby Dick Auteur: Herman Melville Uitgever: Loeb Herman Melville, de auteur van dit boek, heeft in de 19e eeuw o.a. door het schrijven van de avonturenroman Mo by Dick nadrukkelijk zijn stempel ge drukt op de ontwikkeling van de Ame rikaanse literatuur. Moby Dick is mede daardoor reeds geruime tijd tot de we reldliteratuur doorgedrongen. Het au tobiografisch karakter van deze roman zal daaraan niet vreemd zijn. Moby Dick is in feite een stukje geschied schrijving rond de walvisvaart waaraan de auteur zelfheeft deelgenomen. Cen trale symboliek in dit meeslepende boek de mens en zijn onontkoombare noodlot. Uitgeverij Loeb verdient alle hulde dit boek opnieuw onder de aan dacht te brengen, ook omdat de aan schafprijs er een is voor een groot pu bliek. Op zondag 30 augustus houdt de openbare bibliotheek Overhees open dag. Iedereen kan op deze speciale zondag van 13.00 tot 17.00 uur de bi bliotheek bezoeken. Ditmaal niet om boeken te ruilen, maar wel om gram mofoonplaten te lenen, thee te drin ken in de "theetuin", of gewoon rond te kijken. Sinds enige tijd heeft de openbare bi bliotheek Overhees een kollektie gram mofoonplaten. Wie lid is of wordt van de bibliotheek kan deze zondagmiddag de grammofoonplaten gratis lenen, ter wijl hier anders een vergoeding van 1,25 per plaat voor betaald moet wor den. Kinderen kunnen buiten op het plein voor het C-drie gebouw meehelpen het boek "Ridder Knoest van Soest" te schrijven of te tekenen. Het boek zal na de open dag worden gebonden en opge nomen in de kollektie van de biblio theek. Dit betekent dat iedereen die ge holpen heeft het boek te maken een eer volle vermelding krijgt in de computer. "Ridder Knoest van Soest" zal tentoon gesteld worden in de openbare biblio theek Overhees. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Vanaf woensdag 9 september kunnen geïnteresseerden in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a, kennis nemen van de nieuw te bouwen 56 woningen in Overhees III, 2e fase. Het Soester Bouwbedrijf G.W. v.d. Grift gaat de woningen bouwen. De 56 woningen kunnen onderverdeeld wor den in 20 patio huurwoningen, waarvan de huur ongeveer 550 gulden per maand zal bedragen; 18 patio koopwo ningen die ongeveer 168.000 gulden gaan kosten (hier is de éénmalige bij drage al van afgetrokken) en 18 Twee onder-één-kap woningen die op onge veer 212.500 gulden zullen komen. In het INFOrmatiecentrum hangen met ingang van 9 september de verschillen de tekeningen van de te bouwen wonin gen en zijn er ook maquettes van de wo ningen te zien. Verder liggen daar de in schrijfformulieren en aanmeldingsfor mulieren. Na invulling dienen deze ook weer bij het INFOcentrum ingeleverd te worden, waarna de toewijzing zal plaatsvinden aan de hand van de ver schillende criteria. Het INFOcentrum is geopend elke werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur en bovendien op de wekelijkse koop avond, de vrijdag, tussen 19.00 en 20.00 uur. "Wat je in dit vak nodig hebt? Feeling en mensenkennis. En natuurlijk een stuk verantwoordelijkheidsgevoel. Het effectenvak kun je niet leren, dat moet je in je hebben; anders lukt het niet..." Dat zegt de heer J. Oort, sinds 1970 werkzaam bij de NMB-bank in Soest, die vorige week een bijzonder jubileum vierde, omdat hij de veertig jaar in het effectenvak volmaakte. In de kring van de collega's werd met ge paste vreugde op bescheiden wijze stil gestaan bij deze mijlpaal, die aangeeft dat de heer Oort een bijzonder succes volle carrière achter de rug heeft. Een carrière die, zoals blijkt, al op zeer jeugdige leeftijd begon. De heer Oort was een Haagse school jongen van 13 jaar, toen de hoofdon derwijzer hem bij zich riep en duidelijk maakte dat hij eens met zijn vader wilde praten. De hoofdonderwijzer was be naderd door het kantoor van de effec tenmakelaars Kramer van der Kooy Co, die hem gevraagd hadden uit te zien naar een geschikte jongste bediende. Zonder aarzeling koos de "bovenmees ter" voor de jonge Oort, wiens vader Syllie Hair, de vertrouwde kapsalon aan de Soesterbergsestraat, weet wat er komt kijken bij een goede haarver zorging. Het is daarbij van belang om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen en daarop in te spelen. Syllie Hair is wat dat betreft actief, en haalde onlangs nieuwe middelen in huis voor een nog betere service aan haar tevreden klantenkring. De laatste jaren is er een toenemende belangstelling voor alles wat met haar verzorging en -cosmetica te maken heeft, te constateren. Uit de statistieken die o.a. door de Ne derlandse Cosmetica Vereniging wor den gepubliceerd blijkt de haarverzor- gingsmarkt een van de sterkst groeien de. Dit heeft natuurlijk een reden. Ener zijds kan gesproken worden van een al gemeen toenemend cosmetisch be- Zoals gebruikelijk is de tweede zon dag in september (dit jaar 13-9) de na tionale ziekendag. Iedereen krijgt in zijn leven te maken met ziekte. Het is niet alleen zinvol maar zelfs noodza kelijk dat ieder mens dit onderkent. Het is "ongezond" als men de gedachte aan "zelf ziek te kunnen worden" ver dringt. Het is onder meer daarom dat het motto voor 1987 luidt: "Als je maar gezond bent." Op deze dag stil staan bij het voorrecht van de eigen gezondheid brengt vanzelf met zich mee zieken en gehandicapten te berekken bij je eigen leefpatroon. Ook de medewerk(st)ers van de Soes ter Zonnebloem willen op deze dag ex tra aandacht besteden aan hun zieke en oudere medemensen. Zij willen dit doen met het gebruikelijke bloemetje maar ook in een gezamenlijke bijeen komst in De Vijverhof op zondag 13 september van 10.00 uur tot half twaalf. Deze bijeenkomst zal beginnen met een oecumenische gebedsdienst waaraan ds. Kloek en het Jongerenkoor van het Veen medewerking zullen verlenen. Tijdens het koffieuurtje na de dienst zullen zij nog enkele liederen zingen. Als men aan deze morgen wil deelne men, dan even laten weten aan mevr. v. Hoorn-Koehoorn Valeriaanstraat 189, tel. 19875. Het zou erg plezierig zijn als men voor eigen vervoer kan zorgen. Voor het geval dat niet mogelijk is kunt u een beroep doen op trouwe chauf feurs (nieuwe adressen zijn nog steeds welkom). Het is vanaf deze plaats mis schien wel eens goed een woord van dank te richten tot alle trouwe rijders. Zonder hen zouden de meeste activitei ten niet mogelijk zijn, maar ook zij brengen de Zonnebloemspreuk "Aan dacht voor zieken is gezond" in de praktijk. Na de vakantie wat dan! "Weer waren die Fransen niet te verstaan" of "eigen lijk zou ik mijn Nederlands en aardrijks kunde weer willen ophalen". Veel ge hoorde uitspraken op de Dag-avond- mavo voor volwassenen waar men het officiële mavo-diploma kan behalen. Voor het behalen van een volledig ma vo-diploma legt men in zes vakken exa men af. Uit de 14 aangeboden vakken: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Spaans, Geschiedenis, Aardrijkskun de, Wiskunde, Natuurkunde, Schei kunde, Biologie, Economie en Han denarbeid kiest men zes vakken. Men kan op de Dag-avondmavo beginnen met zes vakken, maar het hoeft niet. Op scholen voor volwassenen is het moge lijk om per vak te studeren en voor één of meerder vakken een deelcertificaat (=deeldiploma) te halen. Is het uitein delijk doel een mavo-diploma, dan kan men zes deelcertificaten "sparen" en deze inleveren voor een officieel mavo diploma. Lessen volgen en geen exa men doen, kan natuurlijk ook. Daarnaast bestaat er voor ingeschreven cursisten van de dag/avondmavo de mogelijkheid tot het volgen van maat schappijleer, waarin het leren omgaan met de computer en zijn plaats in het dagelijkse leven aan de orde komen. Deze lessen "informatie-kunde" wor den eenmaal per week gedurende twee lesuren gegeven. Dat het er op een school voor volwasse nen anders en "volwassener" toegaat dan bij kinderen, behoeft nauwelijks een betoog. Na een welverdiende vakantie... ook naar school? Gaat u dan eens praten op de Dag/avondmavo voor volwassenen, Kroostweg 58a, te Zeist, tel. 03404- 57699. Ook kunt u terecht op de Open Dag op 3 september a.s. wustzijn. Wat voorheen als een zekere luxe ervaren werd, is nu een ingeburger de gewoonte van een goede alledaagse hygiëne en verzorging voor een groeiende groep consumenten. Ander zijds spelen ook maatschappelijke ont wikkelingen een vitale rol. Een toenemende aantal vrouwen neemt deel aan het arbeidsproces en stelt daarmee hogere eisen aan haar re presentativiteit. De pers kwijt zich van zijn taak om die signalen op te pakken en door te geven. De industrie vertaalt de trends, die door steeds critischer wordende consumenten worden gezet, in nieuwe en doeltreffende produkten. Op zijn beurt wordt de industrie weer geholpen door de hoge technische ont wikkelingen in de laboratoria. En daar mee is de cirkel rond. Kleur en permanent Van de behandelingen die door de kap per worden uitgevoerd, zijn het kleuren en permanenten van het haar verreweg de meest voorkomende. Het scala aan kleurmogelijkheden is vrijwel onbe perkt. pq}c het permaneptep h^eff. een ware evolutie ondergaan. De stijve krullenkapsels van weleer behoren nu definitief tot het verleden. Elk denk baar kapsels, aangepast aan de indivi duele wensen van de vrouw, is met deze moderne produkten realiseerbaar. Zo'n 2 miljoen vrouwen laten zich regelmatig van een permanent voorzien. Goede verzorging Vrouwen leiden een actiever leven en dat geldt ook voor hun haar. De kunst is nu om de verzorging aan te passen aan dit veranderde ritme. Gekleurd of ge permanent haar is wat gevoeliger dan onbehandeld haar. Weersinvloeden zoals zon en wind, maar ook sport, chloor- of kalkhou- dend water beïnvloeden de kwaliteit van de kleur of permanent negatief. Een aangepaste verzorging is op zijn plaats en daar kan de kapper wat aan doen. Sinds kort beschikt Syllie Hair, die de bekende produkten van L'Oréal voert, over een nieuwe verzorgingslijn. De verzorging van het gekleurde haar met Iridiance zorgt voor een levendige glans en een langer houdbare spranke lende kleur. Permanence geeft het gepermanente haar weer extra veerkracht en souples se. De structuur van het haar wordt weer hersteld; de kwaliteit van het haar verbetert, waardoor de houdbaarheid van de permanent aanzienlijk verlengd wordt. Als geen ander weet Syllie Hair wat goed is voor het haar. Haar kennis is tevens veelzijdig. Zij beschikt over de benodigde vakbekwaamheid om een hele reeks behandelingstechnieken uit te voeren. Anderzijds is zij de raadsman om haar klanten te adviseren op het gebied van haarmode en haarverzorging. Wat dit laatste betreft, is zij ook het aangewezen adres voor de aanschaf van een hele reeks uitgekiende produkten waarvan Iridiance en Permanence goede voor beelden zijn. met een en ander uiteraard akkoord ging. "Achteraf ben ik er toch wel blij mee ge weest," aldus de heer Oort, "al wist ik toen niet wat me te wachten stond. Zelf had ik altijd wel graag arts willen wor- vind ik. den. Van effecten, aandelen en o ties wist ik niets. M'n vader wel eet beetje, want die had een limonadefa briek." Zó van de schoolbanken geplukt stond de heer Oort plotselingmidden in dt wereld van het grote geld. Vaak moer hij in die jaren over straat met grote be dragen, zoals dat tegenwoordig on denkbaar is. En langzaam maar zeker werd hij geboeid, "gegrepen" zelfe door het vak waarin hij opklom vat jongste bediende tot algemeen procu ratiehouder. Van Den Haag stapte hij fc 1956 over naar het hoofdkantoor vat de firma in Rotterdam. Op een zeker punt in zijn loopbaai koos hij echter voor de Nederlandse!); Middenstandsbank, een stap die hij niei heeft betreurd, ook al omdat deze hen naar Soest leidde. "Ik heb veel plezieru m'n werk en ga iedere dag met genoe gen naar kantoor. Je weet datje 't goed doet als dat niet zo was zou ik hierna tuurlijk niet zitten en ik heb noot meer iets anders willen doen." Vertrouwen Het boeiende van het effectenvak is da je met mensen en geld bezig bent. aldu' de heer Oort. Niemand zal ontkennet dat dat de twee zaken zijn die de mens heid in het algemeen fascineren, en ze ker in combinatie. De heer Oort echlei is zich bijzonder bewust van zijn vetrou wensfunctie, die uiteraard de groots mogelijke discretie met zich meebrengt "Ach, je kent natuurlijk veel mensen ec hun achtergronden. Daarbij gaat het io de eerste plaats om vertrouwen. Som moet je adviseren iets te doen, som juist niet, en in alle gevallen moeten dt cliënten ervan op aankunnen dat jehur belangen optimaal behartigt." De heer Oort is dan ook iemand di; geen risico's zal nemen waarvan zij: cliënten de dupe kunnen worden. Hi weet na zoveel jaar als weinig anderec wat er in het effecten-wereldje omgaat "Beginnende beleggers adviseer ik vrij wel altijd aandelen in beleggingsfond sen te kopen, zodat het risico wordt ge spreid. Ik denk ook altijd: wat zou ik nu zélf doen... want het gaat me niet in de eerste plaats om de waardering van de cliënt of van de bank. Die komen im mers vanzelf wel als je het goed doet,' Als beleggingsadviseur heeft hij uiter aard een open oog en oor voor wat erin en om de beurs en in de wereld daarbui ten omgaat. "Er zijn nu eenmaal zaken die je tevoren nietkunt voorspellen. De politiek bijvoorbeeld, die heb je niet in de hand. Als er in de wereld iets gebeurt vertaalt zich dat bijvoorbeeld heel snel in de koersen van olie-aandelen." Goed effectenbeheer is ook niet altijd een zaak van snel handelen, aldus de heer Oort. "Soms vallen de koersen te gen; in sommige gevallen moet je dan verkopen, maar het kan ook wel eens de moeite waard zijn om te wachten. Ge duld wordt wel eens beloond. Dan weel ik: 't komt wel goed." 'Gewone mensen' Dat hij van zoveel mensen in Soest hun effectenpositie kent doet hem niets. "Ik heb al jarenlang met zoveel geld te ma ken; daar wen je wel aan. Dat geld! ove rigens voor alle bankzaken. Je zou er trouwens van versteld staan hoeveel op zich heel 'gewone mensen' zich met ef fectenzaken bezighouden. "Gevraagd aan wie hij, in de opzienbarende "aan delen-oorlog" tussen Elsevier en Klu- wer, de voorkeur zou hebben gegeven antwoordt hij diplomatiek en realis tisch: "Aan de hoogstbiedende. De aandelen Elsevier waren relatief te duur. De koers op zichzelf zegt niet zo veel; ook de koerswinstverhouding moetje in ogenschouw nemen." Op de vraag wanneer het voor iemand interessant wordt om te denken aan het beleggen van zijn spaargeld in effecten antwoordt de heer Oort: "Bij 100.000 gulden is het natuurlijk interessanter dan bij 5000 gulden. Er zitten nogal wat kosten aan effectentransacties (koop/ verkoop), die er eerst uit moeten. Die nemen natuurlijk procentueel af. Maar ook kleine beleggers kunnen groot wor den... Daarom is hij graag bereid ook kleinere" beleggers van advies te die nen. Maar mensen die elke dag onge rust in de krant kijken om te zien hoe hun aandelen er nu bijstaan en bij de ge ringste koerswisseling hypernerveus worden raadt hij dergelijke beleggingen e moet er wel gezond bij blijven, Zonder been, zonder zwoerd. Per kilo Per kilo Per kilo Per kilo H.O.H. Per kilo Per kilo4 a Per kilo Per kilo

Soester Courant | 1987 | | pagina 16