Syllie Hair rekent prijzen van 10 jaar terug ctenvak Cs Negenentwintig (29) broers en zussen tagen Joop en Christine elkaar kussen PAGINA 16 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 PAGINA 17 Kapsalon Soesterbergsestraat bestaat tien jaar \axto Pasjjoort: SOEST -12477 Jeugdverenigingen gaan strijden om Sportkwiskampioenschap Rene Wassenaar sterk bij clubwedstrijd AUTOCROSS AUTOCROSS Autocrosswedstrijd CTS WZ Jeugdnieuws VOETBAL Rob de Haas wint ATLETIEK Zwemmen Bentinck Fonds weer van start ZWEMMEN Kiwi-cup freestyle springen Kranig verweer Kings Road Riders FIETSCROSS Soester tafeltenniskampioenschappen op 29 en 30 augustus TAFELTENNIS Zaterdag 29 augustus: Hockeyclub Soest viert 35-jarig bestaan HOCKEY Recreatiesport bij A.V. Pijnenburg ATLETIEK KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Deze week is het precies tien jaar gele den dat Sylvia van Welzenis door iedereen die haar een beetje kent meestal aangeduid als "Syl" op het hoekje van de Korte Ossendam en de Soesterbergsestraat haar kapsalon opende. Dat wordt uiteraard gevierd, met een "feestweek" die op dinsdag 2 september start en duurt tot en met za terdag 5 september. Syl berekent haar klanten in de nieuwe kapsalon aan de Soesterbergesestraat 39A dan prijzen van tien jaar geleden, en dat kan een aandelen en obliga- M'n vader wel een r - had een limonadefa- hoop schelen. Tien jaar geleden kwam Sylvia uit Amersfoort naar Soest. Ze moest, ver telt ze, in het begin even haar draai vin den, maar daarna verliep alles bijzon der vlot. "Bruin was in die tijd de mode, ten zo zag de kapsalon er dan ook uit. De rieten meubelen maakten het heel ge- zellig." De naam van de kapsalon "Syllie Hair" klinkt in het Engels als "gek haar"maar is rechtstreeks terug te voe ren op haar eigen naam, en wie eenmaal onder Syl's "behandeling" is geweest I weet wel dat er van "gek" geen sprake is. banken geplukt stond Dtselingmidden in de ote geld. Vaak moest ir straat met grote be lt tegenwoordig on langzaam maar zeker d, "gegrepen" zelfs, - arin hij opklom van tot algemeen procu- i Den Haag stapte hij in I iet hoofdkantoor van rdam. jnt in zijn loopbaan >or de Nederlandsche ik, een stap die hij niet 1 >k al omdat deze hem 1 "Ik heb veel plezier in :dere dag met genoe- I Je weet datje't goed zo was zou ik hier na- j n en ik heb nooit willen doen." het effectenvak is dat M geld bezig bent, aldus I mand zal ontkennen I ken zijn die de mens- j :en fascineren, en ze- J De heer Oort echter I ;wust van zijn vetrou- I uiteraard de grootst I i met zich meebrengt. I urlijk veel mensen en n. Daarbij gaat het in I m vertrouwen. Soms I 1 iets te doen, soms I 2 gevallen moeten de I lankunnen dat je hun I 1 behartigt." dan ook iemand die I nemen waarvan zijn I kunnen worden. Hij I ir als weinig anderen en-wereldje omgaat, i ggers adviseer ik vrij- I n in beleggingsfond- I t het risico wordt ge- I Sc altijd: wat zou ik nu "I iet gaat me niet in de j e waardering van de ank. Die komen im- I ilsje het goed doet." B iseur heeft hij uiter en oor voor wat er in i n de wereld daarbui- jn nu eenmaal zaken kunt voorspellerï.vDe ;ld, die heb jeriiet in j Ie wereld iets gebeurt j jvoorbeeld heel snel olie-aandelen." 3 ser is ook niet altijd I handelen, aldus de I mallen de koersen te- ;evallen moet je dan t kan ook wel eens de om te wachten. Ge- s beloond. Dan weet 2d." ien' mensen in Soest hun t doet hem niets. "Ik ;t zoveel geld te ma il aan. Dat geldt ove- inkzaken. Je zou er eld staan hoeveel op nensen' zich met ef- ghoudenGevraagd opzienbarende "aan- en Elsevier en Klu- :ou hebben gegeven lomatiek en realis- oogstbiedende. De waren relatief te zichzelf zegt niet zo ierswinstverhouding ouw nemen." eer het voor iemand m te denken aan het paargeld in effecten Oort: "Bij 100.000 mrlijk interessanter i. Er zitten nogal wat i transacties (koop/ ;rst uit moeten. Die rocentueel af. Maar s kunnen groot wor- ïij graag bereid ook s van advies te die die elke dag onge- ken om te zien hoe bijstaan en bij de ge ling hypernerveus rgelijke beleggingen gezond bij blijven, M'liU Kansalon Kapsalon Huidige prijzen Prijzen toen Wassen, knippen, föhnen 48,50 Wassen, knippen, watergolf 32,50 48,50 Wassen, föhnen 34,50 24,00 Wassen, watergolf 33,50 22,50 Verven 34,50 24,00 Kleurspoeling 29,50 19,75 Shampoo spoeling 22,75 15,25 Coup colour 48,50 32,50 Coup soleil 48,50 32,50 B alliage 34,50 24,00 Permanent 121,25 79,00 Kind knippen 0 t/m 5 Kind knippen 6 t/m 12 Jeugd paspoort Creme behandeling 10,75 17,75 25% korting 5,00 7,50 12,00 33% korting 3,50 Soesterbergsestraat 39 A -v. Soest-Zuid - Tel. 02155-10706 sC werd voor de klanten een vertrouwde verschijning. De komst van het winkel centrum deed Syl wat geïnteresseerder kijken naar andere mogelijkheden voor de kapsalon, die inmiddels weer een verbouwing achter de rug had. Die mo gelijkheid deed zich voor toen het pandje van de firma Nilsson leegkwam aan de Soesterbergsestraat 39A. De activiteiten werden naar het nieuwe adres verplaatst. Iets nieuws was daar ook het het "zonnecentrum", een com binatie met de kapsalon die bijzonder goed aanslaat, evenals het toen geïntro duceerde junioren-paspoort, voor jon gelui van 13 t/m 18 jaar, dat een korting geeft van 25 procent op alle behande lingen. Sinds de verhuizing heeft de kapsalon ook een receptie, waar men met de receptioniste een afspraak kan maken voor de salon of de zonnebank. Dat de kapsalon "up to date" is wordt bewezen door de nieuwe sterilisatieap- paratuur, die onlangs in gebruik werd genomen. De kammen en scharen wor den daarin na iedere behandeling ont smet, zodat er optimale hygiëne be staat. receptioniste Francis den Hartog. Als invalster is Lies Zon nu en dan van de partij. De zaken liepen voorspoedig, er kwa men heel wat vaste klanten en de kapsa lon groeide en bloeide. Een teken daar van was de verandering van het inte rieur, dat na drie jaar in blauw en wit werd uitgevoerd. Syl zélf introduceerde trouwens voortdurend nieuwe dingen in de salon, zoals een föhncursus. De klanten kregen ook de gelegenheid om gratis hun pony of lok te laten bijknip pen en kregen desgevraagd ook advies óver nieuwe make-up methodes, zoals lOxerigens nog altijd gebeurt. Met de klantenkring groeide uiteraard odk het personeelsbestand. Syl's zusje Jennifer versterkte de gelederen en Lieve Syl, Ik wil je op deze manier har telijk danken voor de fijne samenwerking die ik de af gelopen 5 jaar met je heb gehad. Veel liefs, Jennifer Kapsalon Mam adres leeftijd Tevredenheid Sylvia kijkt met grote tevredenheid te rug op de afgelopen tien jaar. "Wat mij betreft hoop ik er nog minstens tien jaar bij te doen," zegt ze. Zélf is ze vanaf be gin september - na een onderbreking wegens "verheugende omstandighe den" ook weer halve dagen in kapsalon te Vihdert.'Het team van Syllie Hair bé± staat momenteel naast Syl zelf uit haar zusje Jennifer de Goede, Jan Sluyter en Volgens afspraak Bij verhindering binnen 24 uur albcllen S.A.M. VAN WELZENIS-DE GOEDE Soesterbergsestraat 39 A 3768 EK Soest - tel.: 02155-10706 Vanzelfsprekend wil Sylvia het jubi leum van de kapsalon niet zomaar voorbij laten gaan. "Het publiek van Soest mag meegenieten en kan profite ren van de prijzen van tien jaar gele den," legt ze uit, "Dus óók de heren," laat ze daar met nadruk op volgen. "Ook zij kunnen een moderen coupe laten knippen voor een ouderwetse prijs." Het is overigens wel raadzaam een afspraak te maken wil men in de feestweek ook echt aan de beurt ko men. Dat kan het beste via telefoon 10706. Daarnaast heeft Syllie Hair nog een aantal aantrekkelijke aanbiedingen, zo als de gratis fles shampoo of tube crème van 1'Oréal, die tot en met 15 september bij ieder behandeling worden verstrekt. Tot 15 oktober ontvangt men een waar debon die drie gulden korting geeft op deze nieuwe produkten. De trouwzaal van de gemeente Soest was vrijdagmiddag goed gevuld. Verantwoordelijk daarvoor waren Joop Visser en Christine van der Wal, die met elkaar in het huwelijk traden. Allebei hadden ze een niet onaanzienlijke aanhang bij zich, die naast de wederzijdse ouders onder anderen bestond uit to taal 29 broers en zussen. Joop (26) wist zich in zijn laatste vrijgezellen-ogenblikken ge steund door acht broers en zeven zussen. Deevenoude Christi ne stond in de volle aandacht van haar vier broers en tien zus sen. De indrukwekkende stoet directe familieleden vormde een erehaag toen Joop en Christine de trouwzaal betraden. Joop Visser, die zijn brood op de plank brengt als verkoper, is een bekende verschijning bij de volleybalvereniging So VoCo. Ook verpleegster Christine van der Wal is daar een veel gezien persoon. In het afgelopen seizoen promoveerde zij met het eer ste damesteam van de Soes ter club naar de eerste di visie van de Ne VoBo-competitie. Ook een groot aantal broers en zussen van het nieu wbakken echtpaar doodt veel vrije uurtjes met het beoefenen van de volleybalsport. Welke familie daarin de bes teprestaties neerzet is niet echt duidelijk. Tot nu toe leidt de fa milie Visser met 16-15, een stand die bij volleybal altijd span ning oproept, maar in dit geval de feestelijkheden alleen maar luister bij zette. Er mag dan ook met recht van een sportief hu welijk worden gesproken. Voor de 'Vissers' (rechts op de foto) scoorden Jennie, Joke, Ar ie, Piet, Kees, Bep, Wil, René, Lenie, Wim, Corrie, Joop, Marius, Jan, Tonnie en Evelien. Aan de zijde van Van der Wal waren Nellie, Corrie, Riekje, Gerard, Wim, Koen, Jannie, Jo ke, Ria, Jenneke, Willie, Christine, Arie, Irene en Monicapro ductief. De Rabobanken in 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek gaan voor de eerste keer een Sportkwis organiseren in 't Spant te Bussum, op 7 oktober a.s. De meer dan driehonderd verenigingen met jeugdige sporters en sportsters in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar krijgen een dezer dagen de materialen om mee te doen met de voorronde voor de Sportkwis. Wie kunnen meedoen? Alle sportverenigingen met minimaal 20 jeugdleden (jongens en meisjes) in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar krijgen een uitnodiging via de plaatselijke Ra bobank of kunnen daar hun aanvraag indienen. Om via de voorronde in de fi nale te komen moet men sportvragen d.m.v. de multiple-choise-methode op lossen en met behulp van een spreek- woordenraad-wedstrijd een zin afma ken. Mocht men er niet in slagen door deze voorronde te komen dan krijgen alle deelnemende verenigingen voor de kinderen in ieder geval een leuke atten tie. De 18 beste verenigingen worden door een deskundige jury geselecteerd aan de hand van de opgeloste vragen en wanneer nodig aan de hand van de af gemaakte zin. Elke vereniging stelt een team samen van 4 kinderen met hun leid(st)er. Deze teams gaan op 7 okto ber a.s. met hun supporters naar Bus sum voor de grote finale in 't Spant. De finale Judith Bos en Dick Passchier zullen de leiding op zich nemen om alles in goede banen te leiden. Tussen de diverse ron den treden artiesten op, zoals Les Dia- boliques (jongleren) en de alom beken de zangeres Bonny St. Claire, die al haar bekende nummers ten gehore zal bren gen. Bij de Sportkwis worden vragen gesteld over takken van sport zoals voetbal, schaatsen, tennis, atletiek etc., terwijl ook een behendigheidsspel voor punten kan zorgen. Alle deelnemers aan de voorronde krij gen in ieder geval een leuke herinnering toegezonden. Iedere vereniging die in de finale uitkomt wint altijd minimaal fl. 100,- voor de clubkas en krijgt een tege moetkoming in de reiskosten. De win naar ontvangt een chèque van fl. 500,- voor de clubkas, plus een fraaie kam pioensbeker; nummer twee en drie res pectievelijk fl. 400,- en fl. 300,-. Het to taal te winnen prijzenbedrag is maar liefst fl. 2800,-. Inlichtingen over deze sportkwis kan men krijgen bij de plaatselijke Rabo banken. De derde clubwedstrijd van C.T.S. is zaterdag j.1. verreden. Het weer leek aanvankelijk goed, maar toen de eerste manche van start ging viel de regen met stromen uit de lucht. Rene/ Wassenaar wederom gesponsord door Automate rialen "De Munt", rijdend in de special klasse, moest in de derde manche rij den. Met z'n achten gingen ze van start, maar al in de eerste bocht liep Rene/ Wassenaar al zo'n 25 meter uit. Hij be hield deze voorsprong, ondanks een ge broken achterschokbreker en eindigde met 50 meter voorsprong als eerste. In de tweede manche ging hij er van start afweer als eerste vandoor en hield dit vol tot het einde en eindigde weer als eerste. Bij de start van de derde manche van de specials kwam Rene/ Wasse naar in de eerste bocht in het nauw en moest volop remmen om niet in de greppel te komen, waardoor hij als laat ste wegging. Doch binnen twee ronden reed hij zich van een achtste naar een vierde plaats, me/t een lekke achter band en eindigde als vierde. Bij de fina le van de specials ging Rene/ Wasse naar in de eerste bocht gelijk met Herik Hop uit Nijkerk aan de leiding. Zij aan zij gingen ze de tweede bocht in. Hop bracht Wassenaar in de moeilijkheden waardoor hij op de tweede plaats te recht kwam. Na 7 ronden eindigde hij achter Herik Hop op een mooie tweede plaats. Rene/ Wassenaar rijdt 5 september een grote autocross in Biddinghuizen, aan vang 12.00 uur. Zaterdag j.1. werd de 3e wedstrijd om het clubkampioenschap van Cross Team Soest verreden. Opmerkelijk was het grote aantal deelnemers, dat aan de start verscheen. Het lijkt wel of dat aan tal iedere wedstrijd toeneemt. Juist daarom is het zo jammer dat blijkbaar geen enkele gemeente bereid is deze au tocrossclub toestemming te geven voor de aanleg van een crossterrein. Nu is de club aangewezen op andere crossclubs, waarvan zij af en toe de baan mogen ge bruiken. De gemeenten weten misschien niet hoeveel mensen zij blij zouden maken met een crossterrein. Want Cross Team Soest heeft niet alleen, zoals de naam doet vermoeden, leden uit Soest, uit de hele omtrek van Nijkerk tot Utrecht hebben crossliefhebbers zich bij hen aangesloten. Die liefhebbers waren zaterdag dus in de strijd om als eerste over de finishlijn te komen. Er waren een paar coureurs die dat lukte. Teus Gijsen bijvoorbeeld. Teus is de ongekroonde koning van de 1300cc-klasse en hij wist dan ook alle manches te winnen. In de finale werd hij door een stuurfout echter op achter stand gezet, zodat hij Johan Lindeberg en John Klaver voor moest laten gaan. In de special klasse stond al snel vast wie de winnaar zou worden. Dat was Hen- reich Hop. Voor Henreich was het niet de vraag o/f hij zou winnen, maar slechts hoeveel rondes achterstand hij de andere coureurs zou geven. Hij hoef de niet teleurgesteld te zijn, want hij was de finish al ruimschoots voorbij toen Rene/ Wassenaar en Jochem Groenen- daal aankwamen. Toch blijft het span nend in het totaal klassement, zodat we met spanning naar de wedstrijd van 12 september uit kunnen kijken. Na de lange zomerstop zijn dan einde lijk de voetbaltrainingen weer begon nen. Veel nieuwe gezichten bij de jeugd, die dit jaar voor het eerst voet ballen. Afgelopen zaterdag werden door F - D en E pupillen een aantal oe fenwedstrijden gespeeld bij Limvio in Baarn en in Hees. Direkt na de wedstrijden moesten de jongens in WZ tenue als bordendra gers fungeren bij de Historische Op tocht door Soest. Doordat dit spektakel wat uitliep was het voor de meeste jon gens een zeer vermoeiende dag. Na af loop werd alles echter goedgemaakt in de kantine van WZ, waar iedereen die meegelopen had een oorkonde kreeg, een flesje limonade en iets lekkers te eten. Over twee weken begint de echte competitie en tot zolang worden er al leen nog een paar oefenwedstrijden ge speeld. Vier triatleten van A. V. Pijnenburg na men zaterdag deel in de B-poule van de Willaer triathlon in Scherpenzeel. Rob de Haas, die in zijn korte loopbaan als triatleet nog onvoldoende bekendheid had, werd niet geselecteerd voor de A-poule. Hij bewees het ongelijk van de organisatie door de B-poule winnend af te sluiten met een tijd, die hem ook in de A-poule op het erepodium zou hebben gebracht. Het eerste onderdeel zwemmen over 1 km. werkte hij af met een persoonlijk record van 18 min. en 14 sec. Het fiet sen over 40 km ging in 1 uur 5 min. en 45 sec., waarna hij het lopen over 10,1 km afwerkte in 41 min. 49 sec. Met zijn totaaltijd van 2 uur 9 min. 36 sec. won deze 44-jarige triatleet de eerste prijs in de veteranenklasse en werd derde in de totaalrangschikking. Zijn Techn-oneteamgenoot Joop Oranje kwam ook bijzonder goed voor de dag. Ook Joop verbeterde zijn zwemtijd tot 20 min. 17 sec., fietsen deed hij in 1 uur 9 min. 19 sec., waarna hij nog sterk liep in 42 min. 55 sec. To taaltijd 2 uur 17 min. 35 sec. Ton Zwart draaide deze dag niet helemaal naar wens. Hij zwom in 19 min. 52 sec., fiets te 1 uur 7 min. 58 sec en liep 46 min. 51 sec. Eindtijd 2 uur 18 min. 55 sec. Aart van Hofslot kwam na 27 min. 22 sec. uit het water, zat 1 uur 8 min. 53. sec op de fiets en liep 45 min. 50 sec. Zijn eindtijd bedroeg 2 uur 28 min. 13 sec. Vanaf zaterdag 5 september kan er door minder-validen via de Stichting Bentinck Fonds weer op de zaterdag worden gezwommen in het verwarmde water van het zwembad Eemeroord in Baarn. Men heeft de keuze uit de tijdstippen 9.00 tot 10.00 en 10.00 tot 11.00 uur. Heeft men geen eigen vervoer naar het bad, dan kan dat ook door het Bentinck Fonds geregeld worden. Elke zaterdag rijdt namelijk de speciale Bentinck Fonds-bus door Soest om mensen op te halen voor het zwembad. Wil men deelnemen aan dat uurtje zwemmen op de zaterdag, dan dient men zich hiervoor aan te melden bij: mevr. J. de Gooyer, Gemshoorn 76, tel. 14453; mevr. C. ten Cate, Veenbesstraat 426, tel. 18039. Op zondag 23 augustus vonden onder grote publieke belangstelling de eerste sprongen voor de Kiwi-cup springen plaats in Soesterberg. Het springen is een van de drie discipli nes van het freestyle skiën (de andere disciplines zijn het ballet en buckelpiste skiën). Bij het freestyle springen sprin gen de dciërs van een waterschans, draaien salto's aan het eind van deze schans en landen vervolgens in het wa ter. Daar dit ook een wedstrijd voor be ginnende springers was werden er ook veel rechtop sprongen gemaakt. De uitslagen zijn als volgt: Junioren: 1. Frank Delcroix (België) 2. Stephan Zoetelief 3. Katja Koevoet Dames 1. Alexandra Hazeleger 2. Franca Bol 3. Gwenny Nales Heren 1. Roelof de Koning 2. Guy Brys (België) 3. Nico Valkenburg De Kings Road Riders hebben zich op de eerste goed bezochte fietscrosswed- strijd in Lelystad kranig weerd. Welis waar blijkt dat niet uit de prijzen, want in deze regiowedstrijd gaat het om de punten. Pas na een aantal wedstrijden zal uit de optelsom naar voren komen welke plaatsen op de ranglijst de Soes- ter crossers hebben weten te bereiken. Het begint zich echter nu al af te teke nen dat een aantal rijders hoog zal ein- Bij de jongsten zijn het Barry Luijster- burg, Dennis Krol en Sagar van Dijk die in de manches steeds de eerste plaatsen weten te bezetten. Pas in de finale ko men zij tegen elkaar uit en dat beteken de dit keer dat Sagar de derde plaats be machtigde, Dennis als vijfde over de fi nish ging en dat Barry zevende werd. In de andere leeftijdsklassen kwamen alleen Patrick van Lemel en Erwin Mar- sé in de finale uit. Patrick werd zevende. Erwin, die alle ronden zware tegen stand te verduren had, moest genoegen nemen met het oordeel van de jury naar aanleiding van zijn rijgedrag en werd te ruggezet naar een achtste plaats. Bij de experts kwam Robin van der Wolk op de derde plaats en Sancho Kers op een tweede plaats. Ook Powder Puff Monique de Schiffart werd in de manches uitgeschakeld. Jes- sica van der Wolk, nog niet zo lang her steld van een operatie, kwam bij een val ongelukkig terecht, met als gevolg een gekneusde schouder en sleutelbeen. In de finale van de open klasse werden de volgende resultaten geboekt: Dennis Krol (3), Sagar van Dijk (4), Robin van der Wolk (5) en Erwin Marsé (5). Bij de cruisers werd Öijan Kers eerste en San cho kwam op de vierde plaats terecht. Overigens was het voor vader en zoon Van Dijk een peuleschilletje om prijzen te bemachtigen op de zaterdagwedstrijd in LJsselstein, omdat de sterke rijders daar verstek lieten gaan. Zaterdag aanstaande is het de beurt aan Soest om de rijders van de andere clubs uit het district te ontvangen. De Kings Road Riders hebben er hard aan ge trokken om nog enkele verbeteringen aan baan en kantine voor elkaar te krij gen. De baan is aangevuld met een zo genaamde doublé jump, twee bobbels vlak achter elkaar, die zelfs de Kings Road Riders nog niet allemaal onder de knie hebben. Bovendien functioneert het reeds lang aangekondigde electri- sche starthek. Het hek valt als het "stop licht" op groen springt, en dan is het Henk van de dam: de fietscrossers bran den los. De thuiswedstrijd van de Kings Road Riders heeft een extra feestelijk tintje, omdat de club vijfjaar bestaat en het de laatste keer is dat de door de Bondsspaarbank ter beschikking ge steld bokaal aan de beste club wordt uit gereikt. Zeist heeft hem nu in bezit. Het komende weekend organiseert de vereniging Shot voor de 7e achtereen volgende keer de Soester Tafeltennis kampioenschappen. Het jeugdtour- nooi vindt plaats op zaterdag 29 augus tus en start om 13.00 uur. Aan dit tour- nooi kunnen zowel jeugdspelers deel nemen die lid zijn van een vereniging, als ook jeugdspelers die alleen thuis wel eens tafeltennissen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 1,-. Het seniorentournooi wordt georgani seerd op zondag 30 augustus en begint om 10.00 uur. Ook hier zijn er klassen voor competitiespelenden, maar ook voor huis-tuin-en-keukenspelers. Het inschrijfgeld bedraagt voor de senioren 2,50 en hiervoor kan men heel wat partijen spelen. De inschrijving van het ook dit jaar weer door de Rabobank ge sponsorde tournooi sluit op donderdag 27 augustus. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Joop Kok, Vedelaar- pad 22, tel: 19349, bij Gerhard Busch, Lange Brink weg 20, tel: 13794 en bij Ronald Huigen, Plas weg 27, tel: 21900. A.s. zaterdag, 19 augustus, viert de Mixed Hockey Club "Soest" officieel haar 7e bestaanslustrum. De oprich tingsdatum, 23 september (1952), is dan nog wei niet bereikt, maar de vie ring van het jubileum is dit keer min of meer gekoppeld aan de ingebruikne ming van twee kunstgrasvelden op za terdag 15 augustus j.1. Qua accomoda- tie doet "Soest" nu niet meer onder voor clubs in de regio. Gezien het feit dat het eerste herenelftal het a.s. sei zoen voor het eerst in het bestaan van de vereniging uitkomt in de eerste klasse van de KNHB, is dat precies op tijd. De MHC Soest heeft, net als de meeste veldsportverenigingen in deze gemeen te, enkele "verplaatsingen" meege maakt voordat het huidige complex aan de Koningsweg betrokken kon worden. Gestart werd vijfendertig jaar geleden aan de Ferdinand Huycklaan/Birk- straat op een terreintje waar schapen zorgden voor het korthouden van het gras. "Dat was bovendien goed voor de grond, want schapen", zeiden deskun digen, "trapten geen gaten in de gras mat". Ook liep er een pony, die weke lijks vo/o/r het begin van de wedstrij den naar een uithoek van de "wei" ver plaatst moest worden. Het dier, Ponky, werd de mascotte van de club. Óver een kantine, kleedkamers en douches be schikte men niet. Gebruik werd ge maakt van de garage van de familie Stroband aan de Ferd. Huycklaan, tot dat er een houten keetje bij het veld ge plaatst werd, bestaande uit twee ruim ten van 2x3 meter. Ook kwam er een aansluiting op de waterleiding en zo konden van toen af tenminste de voeten schoon gemaakt worden. De thee, voor in-de-rust, kwam van ca fé/ De Viersprong op de hoek van Ei kenlaan. Met wat moeite konden toen twee elf tallen, e/e/n dames- en e/e/n heren- elftal, op de been gebracht worden en er werden wat noodgrepen uitgevoerd om aan het benodigde aantal leden te ko men om lid te kunnen worden van de hockeybond. De sfeer daar op dat veldje was fantas tisch. Iedereen zette zich in en men was zuining met wat er was. De club groeide en "barstte" uit de accomodatie. Met behulp van het gemeentebestuur kon het veld aan de Schrikslaan betrokken worden waar eertijds de voetbalclub SEC speelde. Enkele jaren werd daar gespeeld met e/e/n veld aan de Schrikslaan en e/e/n veld aan de Ferd. Huycklaan. Aan de Schrikslaan werd een echt clubhuis gebouwd met een kantine en twee behoorlijke kleedka mers voorzien van douches. Voor het kantine-gedeelte moest de club zelf de financiën op tafel leggen en er werd een gigantische aktie gehouden. Een soort fancy-fair werd georganiseerd, met o.a, een sportvliegtuigje boven Soest waar uit pamfletten werden gegooid. Vijf pamfletten waren "voorzien" van een drukfout en die vijf leverden een prijs op. Totaal bracht de fancy-fair netto 1500 gulden op en het bestuur was er best content mee. Het veld aan de Ferd. Huycklaan werd verlaten toen aan de Schrikslaan twee velden aangelegd waren alsmede twee oefenhoeken. Toen tien jaar geleden het gemeentebe stuur de grond voor woningbouw nodig had en het hoofdveld voor de uitbrei ding van tennisvelden met o.a. de ten- nishal afgestaan moest worden, ver huisden de hockeyers naar de Konings weg. Daar kreeg men de beschikking over liefst zes speelvelden, een oefen- hoek met verlichting en een formidabel clubhuis. Ook nu weer kwam het clubhuisgedeel te voor "eigen" rekening en zeker de eerste jaren waren de financiële conse quenties behoorlijk knellend. Ook de gemeenteraad hikte aanvankelijk nog wat aan tegen de kosten. Alle proble men werden evenwel opgelost. Na jarenlange voorbereiding beschikt de hockeyclub nu over "kunstgras", een in het huidige hockeygebeuren essen tieel element om "bij te blijven" en in competitieverband echt mee te kunnen spelen. Ook hiervoor moest er finan cieel behoorlijk over de brug gekomen worden. Het grootste deel van de "ton" is evenwel reeds binnen. Met een loterij moet het laatste gat gedicht "worden. Voor de vièring vari het 7e lustrum is een groots feestprogramma op touw ge zet. Veel oud-leden zullen de reünie bij wonen en een aantal van hen zal de hoc keystick nog eens ter hand nemen. De oprichters, de heren Stroink, Schunselaar en Dekker kunnen weer eens zien dat hun initiatief 35 jaar gele den, echt aangeslagen is. Gelukkig is het allang geen geheim meer dat regelmatig bewegen, in de vorm van sport, een zegen voor li chaam en geest is. Sport is al geruime tijd in de mode en iedereen met een beetje gevoel voor eigenwaarde grijpt elke gelegenheid aan om zijn voorlief de voor tennis, zeilen, golf, hardlopen, fietsen, etc., te tonen. Degene die aan sluiting zoekt, maar nog niet heeft ge vonden, bevestigt het desgevraagd maar al te graag: eens per week gaat hij de prestaties van de plaatselijke voetbalclub aanschouwen en als dat nog niet voldoende is, 's avonds de be kende televisie sportprogramma's. Sport bedrijven is dus in..., maar hoe? Nu begint de zaak wat serieuzer te wor den. Sport betekent in de meeste geval len het leveren van een lichamelijke prestatie. Dit kan zowel op hoog ni veau, als rekreatief. In de recreatiesport wordt ervan uitgegaan, dat het individu zijn eigen maatstaf is, en niet zijn con current. Dit betekent niet, dat er in het rekreatieve sportgebeuren geen drang tot overwinnen aanwezig kan zijn. De uitgangsfilosofie bij rekreatiesport is door regelmatige training het geleide lijk verbeteren van de conditie tot het normale, voor het individu bereikbare, niveau door middel van oefeningen, loopbewegingen en speciaal gerichte trainingen in daarvoor ingerichte sport zalen, sportvelden en vrije natuur. Re kreatiesport is in feite een vrijblijvende vorm van sportbeweging, waarbij niets moet, maar veel mag. De een doet het voor zijn plezier, de ander omdat hij moet. Natuur Sport en met name rekreatiesport is geen nieuwe heils- of gezondheidsleer, maar een weg die ons allemaal wat meer terug tot de natuur en terug tot de na tuur van de mens kan leiden. Het is na tuurlijk niet zo, dat de onder stress le vende mens plotseling door enkele uur tjes per week te sporten alle dagelijkse spanningen probleemloos kan verwer ken. Hier is wel wat meer voor nodig, maar een gezonde geest begint bij een gezond lichaam en dat is al een hele boel. Wie na het lezen van het voorgaande besluit ook wat meer aan sport te gaan doen, moet bedenken dat spierpijn en blessures, vooral in het begin, de vreug de danig kunnen vergallen. Veel van dit, meestal meer lastig dan gevaarlijk ongerief kan worden voorkomen door juist gedoseerde trainingen en sportuit- rusting. Door deskundige begeleiding in de trainingsopbouw zullen na ver loop van tijd niet alleen de prestaties verbeteren, maar men zal zich ook veel beter en fitter voelen. Zonder problemen De atletiekvereniging Pijnenburg be schikt over een aantal speciaal opgelei de en ervaren sportleiders, die een com pleet rekreatiesport-programma ver zorgen. Alle programma's na de vakan tieperiode zijn erop gericht iedereen, dus ook degene die lange tijd niets aan sport heeft gedaan, zonder problemen mee te laten sporten. A.V. Pijnenburg kent de unieke mogelijkheid dat men voor het beoefenen van rekreatiesport niet perse/ lid behoeft te zijn. De moge lijkheid bestaat nog steeds dat men per keer een geringe vergoeding betaalt. Het trainingsprogramma is vanaf dins dag 1 september als volgt samenge steld: Dinsdag 09.30 - 10.30: buitentraining voor dames - atletiekbaan Dinsdag 19.30 - 20.30: zaaltraining voor dames - sportzaal C-Drie Woensdag 19.00 - 20.00: buitentrai ning voor dames en heren - atletiekbaan Donderdag 09.30 - 10.30: buitentrai ning voor dames - atletiekbaan Donderdag 19.00 - 20.00: looptraining voor dames en heren - atletiekbaan Zaterdag 09.00 - 10.00: buitentraining voor dames en heren - atletiekbaan Zondag 09.00 - 10.00: buitentraining voor dames en heren - atletiekbaan Uit het programmaoverzicht blijkt dat er een ruime hoeveelheid mogelijkhe den is. Speciale aandacht verdienen de buitentrainingen op dinsdag-, donder dag- en zaterdagmorgen voor dames. Voor deze groepen bestaat er nog volop gelegenheid zich aan te sluiten. De atletiekvereniging is gaarne bereid telefoninsch informatie te verstrekken. Hiervoor kan men bellen met Jan Veen, tel. 17313 en Nelleke Boissevain, tel. 18641. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1987 | | pagina 17