■ju Soest Schoeman MET HET OOG OP UW BRIL. uon ©r/en midPub STAP IN... EN WIN SOEST SOEST Haalbij ons je gratis Kodak autobouwplaat SCHOEMAN MAKELAARS BEDRIJFSHUISVESTING lbrilmodef .éeïBPeveH t Mid/Mppen! 1 uur fotoservice Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 BAARN Jjfci*- Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt uw aandacht voor Dc Soes ter Duinen Op zoek naar een SPIJKERBROEK? De nieuwe modellen zijn binnen (van o.a. LOVE en B.C.) van 27 Augustus 1937 Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Vrij gel. 3-kam. hoekappartement op de 2e woonlaag, v.v. nwe ramen en dubb. beglazing in de woonkam. Entree, toil., hal, douche, woonkam., 2 sl.kam. m. balkon, keuk., bij- keuk., berging in de onderb. Keurig onderh. Serv.kosten f 300,- p.m. (incl. c.v.) Koopsom f 58.000,- k.k. SCHOOLSTRAAT Een totaal gerenoveerd vrijstaand woonhuis met c.v., vrij gelegen j» achtertuin op het zuiden en vrijstaande schuur. Portaal, toilet, badkamer met ligbad en vaste wastafel, doorzonwoon- kamer (ca. 25 m2) met open haard, open keuken met wit keukenblok, afzuigkap en elektr. inbouwoven, kelder; verd.: 3 slaapkamers, alle drie voorzien van dakkapel. Parterre ged. v.v. dubbele beglazing, ged. spouwmuurisolatie. Nieuwe installaties t.b.v. gas, water, electra en riole ring. Koopsom f 135.000,-. SOESTERBERGSESTRAAT Te huur aangeboden bedrijfsruimte, ca. 285 m2, vrije hoogte ca. 3 m. Ligging; aan achterzijde gar.bedrijf gel. atelierruimte, goed bereik baar m. verharde inrit. De bedrijfsruimte is momenteel in gebruik voor licht montagewerk en v.v. eigen nutsaansluitingen, c.v.-install., toil.groep, kitchenette, incl. verlichting plafonds e.d. Voldoende dag lichttoetreding d.m.v. raampuien. Schuifdeur ter grootte v. 2.50 x 2 m. Parkeergel.: bij het gehuurde object zijn in tot. 4 parkeerplaatsen be schikbaar. Zekerheidstelling: waarborgsom of bankgarantie ter grootte v. 3 mnd. huur, incl. BTW. Huurprijsherziening jaarlijks, voor het eerst een jaar na huuringang, op basis v.h. aangepaste prijsindexcijfer voor gezinsconsumptie reeks werknemersgezinnen m. in 1980 een gezinsin komen beneden de loongrens voor de ziekenfondsverzekering (1980 100). Aanvaarding: 1-9-1987. Huursom f 19.500,- excl. BTW. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M, 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 mm Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel Commissie Ouderenbeleid Onlangs is de door de gemeente Soest ingestelde commissie ouderenbeleid officieel geïnstalleerd. Een dergelijke commissie noemt men ook wel 'Senio renraad'. De commissie bestaat uit een onafhankelijk voorzitter, zes vertegen woordigers van de diverse ouderenbon den en 2 leden op grond van persoonlij ke kwaliteiten. Tot voorzitter van deze commissie is dhr. H.I. Joma benoemd. Het sekreta- riaat is ondergebracht bij dhr. P. J. Gerth van de afdeling welzijn van de gemeen- tesekretarie. Het correspondentie adres is: Commissie ouderenbeleid, p/a Prins Hendriklaan la, 3761 DS Soest, tel. 93533. De taak van de commissie is het ge vraagd en ongevraagd adviseren van het gemeentebestuur (i.c. gemeente raad en College van Burgemeester en Wethouders) met betrekking tot alle fa cetten van het gemeentelijk beleid, in zake belangen en positie van de oudere ingezetenen van deze gemeente. In principe vergadert de commissie op de eerste woensdag van elke maand. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden tijdig bekend gemaakt. Belang hebbenden en belangstellenden wor den in de gelegenheid gesteld het woord te voeren. Vergaderdata voor de komende maan den: 9 september, 7 oktober, 4 novem ber en 2 december. De vergaderingen beginnen om 10.00 uur en vinden plaats in de commissieka mer van het gemeentehuis (dependan ce /Steenhoffstraat 2). Openbare commissievergaderingen Woensdag 26 augustus: commissie Onderwijs agenda o.a. programma basiseducatie 1988; vermeerdering huisvesting basis scholen 1989 t/m 1991; vergoeding over 1986 ingevolge art. 191 besluit Buitengewoon Onderwijs 1967; rap portage vertegenwoordigers in ge meenschappelijke regelingen. Donderdag 27 augustus: commissie Welzijn agenda o.a. emancipatie- en gemeente lijk personeelsbeleid; gesprek over 13 tot 16-jarigen in Overhees; rapportage vertegenwoordigers in gemeenschap pelijke regelingen. Maandag 31 augustus: commissie Algemene Bestuurszaken agenda o.a. rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe instellingen; eva luatie brandweernota; rapport politie samenwerking regio Utrecht. Dinsdag 1 september: commissie Ruimtelijke Ordening agenda o.a. horen van bezwaarden te gen het ontwerp-bestemmingsplan Soest-Zuid, le herziening; voorne mens van Centraal Nederland t.a.v. de dienstregeling 1988-1989; rapportage van vertegenwoordigers in gemeen schappelijke regelingen en externe in stellingen; bebouwing terrein Oranje hotel. Woensdag 2 september: commissie Bedrijven agenda o.a. rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke or ganen en externe instellingen; bespre king nota inzake de distributie-capaci teit T.V.-signalen; kredietvoorstel t.b.v. wet chemische onkruidbestrijding; be spreking deelnota emancipatie en ge meentelijk personeelsbeleid. Donderdag 3 september: commissie Financiën agenda o.a. verkoop grond in Overhees III voor bouw 12 premie-C-woningen; krediet wet voor chemische onkruidbe strijding; rapportage vertegenwoordi gers in gemeenschappelijke regelingen: grondtransactie bebouwing terrein Oranje hotel. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken. Aanvang 19.30 uur, behalve commissie A.B.Z. die vangt aan om 20.00 uur. Spreekrecht publiek 1.Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen spiekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaalde agenda punt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: •het bouwen van een kantoorpand, Beckeringhstraat hoek Krommeweg, sectie K, nr. 203 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het plaatsen van een antenne, Gemini 6, Soesterberg partikel 19 van de Wet op de Ruimtelijlce Ordeningen artikel 50 lid 8 van de Woningwet); •het bouwen van een woonhuis, le Heeserlaantje 38 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); •het bouwen van twee woonhuizen, Hartweg hoek Groen van Prinsterer- straat, sectie K, nr. 319 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); restaurant SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTDUINEN 02155-12739 •het plaatsen van een ertaïc^heiding, Rademakerstraat 6, Soesterberg (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet en artikel 302 lid 6 van de bouwverordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 augustus 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwet-aanvraag Bij de milieudienst van ae gemeente Soest, gemeentesecretarie, kamer 37, ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: •G. v.d. Munt b.v., Laanstraat 80, voor het oprichten van een bedrijfsruimte voor opslag en verkoop van auto-on derdelen en aanverwante artikelen op het perceel Laanstraat 80. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennismaking schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op verzoek tot 16 september 1987. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door de degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mon deling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetaanvraag Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gemeentesecretarie, kamer 37, ligt vanaf heden ;op werkdagen van 09.00 tot 12.00-uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb- Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: •Chemco Soest b.v., De Beautfortlaan 28 om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning i.v.m. uitbrei ding/wijziging van de fotografische in dustrie op het perceel De Beaufortlaan 28. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk wroden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschrift worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op vrijdag 18 september om 15.30 uur in de com missiekamer van gebouw Gemeente werken, Lange Brinkweg 77 te Soest. Indien men dat wenst worden ae persoonlijke ge gevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe met schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degenen die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren. Bezwaar-termijn verlengd: Kat B.V., De Beaufortlaan 24: Op ver zoek van omwonenden is de termijn waarbinnen bezwaarschriften tegen de aanvraag om een revisie-vergunning t.b.v. het emailleerbedrijf kunnen wor den ingebracht, verlengd tot 20 sep tember a.s. In aansluiting op de openbare zitting van Chemco Soest B.V. (zie hierboven) zal op 18 september a.s. in het gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg, een voortgezette gelegenheid zijn om van gedachten te wisselen omtrent deze aanvraag. Ontwerp Hinderwet vergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: •E.C. Kooijman, Koninginnelaan 128,. voor het oprichten van een groothandel voor machines op het perceel Korte Melmweg 15. De ontwerpvergunning ligt vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen vóór 9 sep tember 1987 schriftelijk worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften wor den bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van veijijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiên/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ZUIDPROMENADE •Frejo B.V. (E de Zoete), Dorrestein- weg 68, voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning i.v.m. uitbreiding/wijziging van het plaat-, constructie- en moffelbedrijf op het perceel Dorresteinweg 73. De positieve beschikking ligt vanaf he den een maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gemeentese cretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroeps chrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend vóór 26 september '87 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- gen. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Deze week in Soest 29 augustus: Paleis Soestdijk-wandel- tocht 24 augustus t/m 6 september: collecte Koningin Wilhelminafonds. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Orkest dupe van diefstallen Sommige leden van het Noordhollands Jeugdorkest, dat vorige week te gast was in Soest, bewaren geen al te plezie rige herinneringen aan hun verblijf in de jeugdherberg aan de Bosstraat. Van een 18-jarige jongeman uit Amsterdam werden een walkman en een portemon nee met een bedrag van 200 gulden ge stolen. Hetzelfde overkwam een 15-ja- rige jongeman uit Heiloo; hij moet 35 gulden en een bankpasje missen. Deze diefstallen vonden plaats in de slaap- ruimte van de jeugdherberg. Een 55-jarige inwoner van Heemskerk, die eveneens deel uitmaakte van het ge zelschap, ontdekte dat onbekenden op klaarlichte dag een fles sherry, zes fles jes bier, een pak koffie en een bedrag van 100 gulden uit zijn auto hadden weggenomen. De wagen stond bij de jeugdherberg en was niet afgesloten. Vernieling aan auto Onbekenden hebben vorige week de achterruit stuk geslagen van een auto, die aan de Stationsweg stond gepar keerd. Uit de wagen, het eigendom van een Amerikaan, wordt niets vermist. 'Kladders' aan het werk gezet Drie jongelui uit Soest werden vorige week betrapt op het bekladden van de deuren van het toiletgebouwtje van de gemeentecamping aan de Monniken bosweg. De daders werden later in het Soester Natuurbad in de kraag gevat. In overleg met de politie hebben de kna pen de opschriften zelf moeten verwij deren. Arbeidsongeval Een 24-jarige timmerman uit Groes- beek is vorige week gewond geraakt toen hij bij een in aanbouw zijnde wo ning aan het Hazepad in Overhees 3 door het dak viel en twee verdiepingen lager op de grond terechtkwam. Met een hersenschudding en een gebroken pols werd hij naar het ziekenhuis over gebracht. TELEFOON 12874 Bij ons Den je op de goede weg om een pracnuge prijs te winnen. Want daar lig: een gratis Kodak oouwDiaat klaar waarmee je je eigen vracht wagen inelkaar kunt zetten. Knip. plak. kieur in en win. Hoe origineler en kleurrijker je werk- stuk, hoe groter je kansen =--^= natuurlijk zijn. Op ae Douwplaat staat precies wat je moet doen om in de prijzen te vallen. Kom je 'm even ophalen? Doe mee, je weet maar nooit. Kodak PHODUKTER Soesterbergsestraat 57-Soest-Tel. 02155 -13109 Het Natuurbad Het bestuur van het Soester Natuurbad heeft besloten tot medio September het bad open te houden. Naar wij tevens vernemen zullen dit jaar de finan- cieële resultaten niet onbevredigend zijn. Men hoopt door een aantal warme dagen het batig saldo nog op te voeren. Diefstallen Dinsdagmiddag zag een brutale dief kans om, terwijl hij bij de firma Van D. op de Burgemeester Grothestraat alhier iets wilde koopen, uit de winkellade een bedrag van f 5.00 mede te nemen. Doordat de winkelier voor den "klant", zich naar een ander vertrek moest begeven, kon de slag worden geslagen. De onvoordeelige klant heeft jammer genoeg zijn visite-kaartje niet achtergela ten, zoodat de politie trachten zal den brutalen dief op te sporen. Denzelfde middag werd bij de politie aangifte gedaan, dat een damestasch, toebehoorende aan Mej. J.W. te Voorburg, op het strand aan het natuurbad, gestolen was. Koninginnedag te Soest Dinsdag 31 Augustus, de verjaardag van H.M. de Koningin, zal in onze ge meente op bescheiden wijze worden gevierd. Doordat er weinig geld en wei nig tijd was kon slechts het navolgend programma worden opgesteld, 's MIDDAGS Te 2 uur trekt de Soester Harmonie vanaf het Gemeentehuis naar het feest terrein aan den Olijkeweg. Achter het muziek-corps zullen waarschijnlijk de kinderen die aan de kinder-spelen meedoen, volgen, terwijl anderen natuur lijk ook welkom zin. Om half 3 hoopt men met de kinder-spelen te beginnen. Deze zullen bestaan uit: JONGENS: zakloopen 8-14 jaar. geld-happen 10-14 jaar. trein-halen 10-14 jaar. prijs-knippen 8-10 jaar. MEISJES: wasch-ophangen 8-10 jaar. vlaggetjes-steken 8-10 jaar. 60 M. hardloopen 10-14 jaar. baldragen 8-12 jaar. De Harmonie zal tijdens deze spelen voor het muzikale gedeelte zorgen. Het inleggeld bedraagt 10 cent. Kinderen van werkloozen hebben vrije deel name. De toegang op het terrein is vrij. 's AVONDS Het avond-programma vermeld te 8 uur een concert van de Harmonie P.V.O., in het Rosarium, terwijl om ongeveer 9 uur een muzikale rondgang zal plaats vinden. Deze feestviering gaat uit van het Comité tot viering van Koninginnedag 1937.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5