aruöhoo Mit in Amersfoort öf-öö Expositie zondagsschilders over Soest Koop nü Rode Kruis \0^G CentruIVL BIBLIOTHEEKDAG 5 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur pagina! woensdac Veel nieuws in Muziekschoolprogramma 1987/88 uitde klunst! Geslaagde avond met Simon Vinkenoog Stichting Elycrea geeft cursussen Kostuum naaien Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Opsporingsambtenaren beëdigd Radarcontrole Internationaal dansen voor huisvrouwen Seizoenmarkt '87 theater De Flint Filmhuis: 'Sid en Nanc Expositie: Yoke Hoey open Bibliotheek Soest Albert Cuyplaan 202 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT Cultureel Creatief Centrum Cursussen Na het Open Huis is het nieuwe seizoen voor C-drie echt goed begonnen. Op deze dag kon ieder komen kijken in het gebouw, informatie inwinnen over de cursussen en zich voor een cursus in schrijven. Zelfs al voor de open dag stroomden de inschrijvingen binnen. Opgeven kan nog steeds, al wordt met nadruk gewezen op het maximum aan tal cursisten per cursus. Voor de meeste cursussen is dit 15, voor sommige 10. De reden hiervan is, dat het door ruim tes en apparatuur niet verantwoord is een groter aantal cursisten toe te laten. Voor informatie en inschrijvingen kunt u dagelijks terecht bij de administratie van C-drie, tel. 22188. Expositie Tijdens de talk-show Soestand Literair werd de expositie van zondagsschilders geopend door wethouder Frans King- ma. In totaal hangen in het Witte Café 52 werkstukken van 17 mensen te pronken. Milou van Dam en Jean Marie van Staveren, die de werken in ont vangst namen, toonden zich zeer geluk kig met het resultaat en hebben een kommentaar geschreven, hetgeen u el ders in dit blad kunt lezen. De expositie loopt tot 18 september en belangstel lenden kunnen dagelijks in C-drie te recht. U kunt vrijblijvend even binnen lopen om te zien hoe deze zondagsschil ders ieder op hun eigen wijze het thema hebben verwerkt. Een aantal schilderij en is te koop. Kinderboekenweek Door boeken leer je andere landen ken nen. Dit is het thema van de kinderboe kenweek die gehouden wordt van 30 september t/m 10 oktober. Het filiaal Overhees van de openbare bibliotheek organiseert vanzelfsprekend een aantal aktiviteiten rondom de kinderboeken week. Ook voor C-drie is het een beetje traditie geworden aandacht te besteden aan dit culturele aspect van het kinder leven. Daarom organiseren C-drie en de openbare bibliotheek een verhalen- wedstrijd rondom het thema van de kinderboekenweek. Wij hebben hier voor de slagzin bedacht "Je moet er ge weest zijn"! Alle kinderen worden uit genodigd een verhaal te schrijven en dit in te leveren bij C-drie of de biblio theek. Voor de drie beste verhalen wordt een prijs beschikbaar gesteld. Nieuwe cursus kindermusical Dit seizoen starten Coleta Lustenhou- wer en Ans Jepkes, beiden'docente van C-drie, met een leuke cursus voor kin deren. Zingen en spelen met Ans en zingen en dansen met Coleta. Samen wordt dat de nieuwe cursus kindermu sical. Het is de bedoeling om aan het eind van het seizoen een echte musical op te voeren, waarbij natuurlijk ge speeld wordt in het theater van C-drie. De eerste paar lessen wordt vooral veel r gespeeld, dit om elkaar goed te leren kennen en te zien wie welke rol krijgt in de musical. Heb je zin om mee te doen? Geef je dan gauw op bij C-drie. Cursus toneel Voor degenen die wel eens in een to neelstuk willen optreden, daarbij gere- giseerd willen worden en ook nog wat basistechnieken willen leren, is de cur sus toneel. In deze cursus wordt speci fiek aandacht besteed aan deze basis technieken, waarbij regelmatig gebruik zal worden gemaakt van video-appara- tuur. Een eventueel vervolg van deze cursus zou een eenakter kunnen zijn. Cursus dans en drama Elke les wordt begonnen met een korte warming-up om de spieren soepel en los te krijgen. Daarna veel beweging en improvisatie en dit verwerken in een spel. Dat zijn de ingrediënten voor een cursus die vorig jaar met veel succes heeft gedraaid. Opgeven kan nog. Kunstreis Het doel van de eerste kunstreis dit sei zoen is Londen. Op 6 november zullen de reizigers per bus vertrekken vanaf station Amersfoort. Tijdens de heenreis wordt er overnacht op de boot. Twee musea staan o.a. op het programma: Tate Galery en Serpentine Galery. In deze musea is een grote variëteit aan schilder- en grafische kunst te bezichti gen; van Duitse schilderkunst tot 1900, moderne kunst vanaf de impressionis ten, tot conceptual art en een grote af deling grafiek, die naast de traditionele ook moderne techniek omvat. De kos ten van de reis zijn zo laag mogelijk ge houden: f 240,— per persoon. Inbegre pen zijn de reis, de overnachting op de boot, twee hotelovernachtingen (toe slagen voor 2 en 1-persoons kamers) met ontbijt en de entree voor de musea. U kunt zich voor deze kunstreis opge ven bij Kreatief Centrum De Hof te Amersfoort, tel. 033-729094. Jazz Op 19 september is er in C-drie een op treden va Soesja Citroen met haar eigen band. Als jazz-zangeres is Soesja Ci troen aktief sinds haar schooljeugd, maar de bekendheid kwam na 1980. Veel succes op het North Sea Jazz festi val, platen met gerenommeerde jazz musici, optredens voor radio en t.v. in binnen- en buitenland. Soesja Citroen is niet meer weg te denken uit de jazz- wereld. Op 19 september verzorgt zij met haar band een jazz-concert in C-drie. Noteert u maar vast in uw agen da. Het nieuwe seizoen van de R.M.A. is begonnen. De meeste instrumentale lessen zijn alweer gestart en deze week gaan de ensembles en de jeugdorkes ten weer repeteren en spelen. Per 1 augustus zijn er drie nieuwe do centen aangenomen bij de R.M.A. Frits Kroese, pianist uit Utrecht, gaat in Amersfoort drie dagen per week les ge ven aan beginnende en gevorderde leerlingen; Als nieuwe saxofonist komt Frido ter Beek, ook uit Utrecht, ons docenten team versterken. De vraag naar saxo- foonles stijgt nog steeds, Frido zal dan ook een flink aantal leerlingen in Amersfoort en in Soest krijgen. Bij de afdeling dans van de R.M.A. is ook een nieuw gezicht. In verband met pensioenering van Daniël van Teese- ling ontstond er een vakature die per 1 augustus is ingevuld door Marine Kok, dansdocente, wonend in Amersfoort. Meer ensembles Met ingang van dit seizoen biedt de R.M.A. nóg meer mogelijkheden om samen te spelen. Vanaf het tweede les- jaar kunnen bijna alle strijkers in de ju niorenorkesten terecht. De houtblazers (fluit, hobo, klarinet, saxofoon) worden vanaf het tweede jaar nu zoveel moge lijk in grote speelgroepen geplaatst, zo dat het samenspelen een belangrijker onderdeel van de muziekopleiding wordt. De samenspellessen zijn voor de leerlingen gratis! De koperblazers spelen meestal al in één van de muziekverenigingen (korp sen) en de (jonge) pianisten worden ge stimuleerd om vanaf het begin te gaan begeleiden en om in het koor te gaan zingen. Voor de gevorderde leerlingen zijn er mogelijkheden om te spelen in het R.M.A.-orkest, barok-, strijkers-, volksmuziek-, accordeon-, blaas- en kamermuziekensembles. Lichte muziek Bij de afdeling lichte muziek van de R.M.A. zijn er lessen op piano, key board, saxofoon, elektrisch gitaar, bas gitaar en drums, zowel voor pop- als voor jazzliefhebbers. Naast de lessen zijn er verschillende combo's in deze stijlen. Dans De afdeling begint met jonge kinderen in de kursus muziek en beweging in de leeftijd vanaf 3 jaar. Al gauw stromen ze via kinderdans naar balletlessen, zowel klassiek als jazz. De muziek en bewe- gingslessen zijn op woensdag en zater dag, de balletlessen op maandag en woensdag. Voor volwassenen zijn er ook dansles sen, klassiek en jazz. Als specialisme op het gebied van de dans biedt Elly van Ooyen op zaterdag tapdance-lessen voor beginners en gevorderden. Volwassenen In de afgelopen jaren is de belangstel ling van volwassenen sterk gegroeid, zodat er al een enthousiast ensemble is1 ontstaan, waar vooral nog plaats is voor strijkers, maar ook hout, en koperbla zers zijn van harte welkom. Repetities op woensdagavond van 19.15 - 20.30 uur. Ook als niet-leerlingen kunt U meespelen, dan wel tegen een kleine vergoeding. Naast dit bestaande en- Creativiteitscentra -v Muziekscholen oi I plin semble start dit jaar voor het eerst een volksmuziekgroep voor volwassenen. Koor Nieuw in het programma is een "over- dag-koor". De meeste koren repeteren 's avonds. Voor velen is dat een be zwaar. Daarom biedt de R.M.A. deze winter dit overdagkoor. Geeft U allen op; we starten als we 24 leden bij elkaar hebben. Korte kursussen Er blijkt grote belangstelling te zijn voor korte kursussen. Als kennismaking met muziek, maar ook als bijscholing, oriën tatie en "snell" methode. Naast de be staande kursussen zoals muzikale basis vorming en koorscholing zijn er nu als nieuwe kursussen: "opfriskursus viool", voor amateurviolisten die vroe ger les hebben gehad. Docente: Evelien Bouwmeester. Tien lessen vanaf 15 september op de dinsdagavond. "Pianobegeleiding"; voor mensen die al pianospelen, maar graag met andere instrumenten willen samenspelen. Acht lessen verdeeld over vrijdagavonden en zaterdagen vanaf 18 september. Do cent: Jean van Vugt. "Muzikale Basisvorming"; voor ieder een vanaf 18 jaar, die kennis wil maken met de beginselen van muziek. Tien lessen vanaf 14 september op maandagavond. Docente: Annemarie Joustra. "Koorscholing"; voor leden van koren en andere amateurzangers. Tien lessen over o.a. stemvorming, ademsteun, van blad zingen; op woens dagavond vanaf 16 september. Docent: Gert Bremer. "Kursussen keyboards"drie kursussen op verschillende niveau's, van begin nend tot gevorderd. Acht lessen per kursus op de vrijdagavond vanaf 18 september. Docent: Ton Beckers. "Kursus improvisatie vanuit accoord- symbolen"; om vrij te leren omgaan met melodieën en akkoorden. Daarnaast het bleusschema eri kennis making met diverse jazzstijlen. Tien les sen op woensdagavond vanaf 16 sep tember. Docent: Jan Ament. Alle verder informatie over tijden, prij zen, e.d., dagelijks tijdens kantooruren bij de R.M.A., tel. 033-622004. Op gepaste afstand (zowel letterlijk als figuurlijk) van het meer massale Landjuweel-gebeuren speelde zich za terdagavond in C-drie een evenement af dat een behoorlijk aantal cultuur- minnende Soesters op de been bracht. In het cultureel centrum van Soest be leefden zij een geslaagde literaire avond met niemand minder dan Si mon Vinkenoog, door sommigen be schouwd als de grootste zondagsdich ter van Nederland. Daarnaast ging in het witte café een expositie van start van Soester zondagsschilders, ook in het kader van het Landjuweel, onder het motto "Dit is Soest" (toen of nu). Cultuur-wethouder Frans Kingma ver richtte de officiële opening van de ten toonstelling, nadat Nelleke Streefkerk in haar welkomstwoord had aangekon digd dat het zondagdichtersconcours door gebrek aan voldoende inzendin gen niet kon doorgaan. "Soest heeft de^ dichters kennelijk onvoldoende kun nen inspireren," stelde ze vast. Het te gendeel gold echter voor de (17) schil ders, die maar liefst 52 stukken hadden ingeleverd. Voor zover aanwezig wer den de schilders aan het publiek voor gesteld: de dames M.E. de la Rambelja- Klaus, Klute-Rodrigues, M.E. Schoon- feld-v.d.Ende, Els Smedema-van Zaane en de heren C. van Dam, P.J. van Leeuwen, Arie Grendel, M.J.D. Ras- ker, Jan Palma, H.Th. van Schaik, D. Sijtsma, B. van 't Hul, Laseur, Kastelijn, Van Splunter, C. Douma en Waldeck Idzikowski. Kingma vond het wat merkwaardig om op zaterdagavond een expositie van zondagsdichters te openen, al snapte hij wel dat zondagschilders op zondag nu eenmaal wat anders te doen hebben. Drempelvrees of tentoonstellingsangst bij de zondagschilders vond hij vol strekt misplaatst, getuige de werken die hij om zich heen zag. Hij meldde de toehoorders onder wie ook Landju weel-voorzitter Hans v.d. Pol dat de jury tot de conclusie was gekomen dat iedere exposant een eervolle, vermel ding verdient, omdat zij elk op eigen wijze "juweeltjes" van Soest hadden vastgelegd. Hij vestigde in dat verband ook de aandacht op de expositie in de Oude Kerk, waar werken te zien zij die betrekking hebben op dat gebouw. Kwaliteit Volgens de wethouder zit het verschil tussen beroeps- en zondagschilders ze ker niet in de kwaliteit van hun werk. Ten onrechte worden de laatsten wel eens beschouwd als "goedwillende amateurs", maar volgens Kingma maakt een kunstschilder een kunst van zijn werk, en de zondagschilder werk van zijn kunst. Overigens weigerde de wethouder, daartoe uitgenodigd door Nelleke Streefkerk, het juryrapport voor te le zen. Daarin toont de "ontvangstcom- missie" bestaande uitMilou van Dam, Jean-Marie van Staveren en Jan Visser bewondering voor de moed van de deelnemers om de stoute schoe nen aan te trekken en uit de anonimiteit te treden. "Binnen het gestelde thema is het aanbod zeer gevarieerd. Opvallend is dat het merendeel van de deelnemers technisch zeer goed in staat was het door hen gekozen onderwerp te ver beelden, zowel in vorm als in kleurge bruik. Behalve de van nature schilder achtige, bekende plekjes van Soest, zo als de Kerkebuurt, de Eng, etc. is het verrassend te zien hoe sommige deelne mers Soest op humoristische wijze be naderen." 'Eervol' Na lovende woorden voor het zichtbare enthousiasme, de verzorging en de pre sentatie komt de commissie tot de slot som dat zij zich niet kan uitspreken in de zin van "goed-beter-best", zodat alle deelnemers het predikaat "eervol" ver dienen. In de grote zaal speelde zich na de ope ning van de expositie een voor de lief hebbers bijzonder smaakvol literair evenement af, waarin de hoofdrol werd gespeeld door niemand minder dan Si mon Vinkenoog, die voor de gelegen heid zijn zoon Arthur had meegeno men. Jan Visser interviewde de zeer welbespraakte "godfather" van de Ne derlandse orale poëzie, die hem o.m. toevertrouwde niet minder lusten te kennen dan toen hij jonger was, al ver keert hij al jaren in "geestelijke sferen". Vinkenoog bleek ook verre van levens moe en vertrouwde Visser toe op 72-ja- rige leeftijd het jaar 2000 te willen ha len, "si Dieu le veut". Hij liet verder weten niet op te zien te gen de dood, maar nog lang niet alles gezien te hebben, en verklaarde in elk geval zijn kinderen volwassen te willen zien worden dan wel dat hij wilde dat zijn kinderen hém volwassen zouden zien worden (de verslaggever werd even afgeleid). Niettemin leek de dood hem (Vinkenoog dus) wel interessant, al had hij pas nog tweehonderd boeken weggegooid over het-leven-na-de- dood. "Ik maak me niet zo druk en ge loof-nog steeds in het korreltje zout.,." aldus de dichter. Over zijn niet al te vro lijke jeugd merkte hij verder op dat de honger zijn leermeester was geweest. Moederbinding Op de vraag of hij gewoon zichzelf was antwoordde Vinkenoog met een citaat uit een van zijn verzen: "Ik heb 'n dub- Bestel nu uw abonnement: 10% korting! Alleen deze week nog! Tot 7 september zijn bestelbonnen welkom bij De Flint, Er is nog plaats, maar het gaat op volgorde van binnenkomst. Haast u dus! De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort. Tel. 033- 75 11 84. De stichting Elycrea heeft voor de win terperiode weer een groot aantal cur sussen georganiseerd. Ze hebben alles te maken met mode en kleding. De moderne opleidingen van Elycrea maken van de deelnemers costumières, coupeuses en leraressen. Na het volgen van een blok lessen kan men examen doen voor het behalen van een deelcer tificaat. Dit kan later worden geruild voor een diploma. De stichting Elycrea is op veel plaatsen in ons land actief. In deze omgeving is de stichting gevestigd in Baarn, bij de modevakschool Le Mar aan de Lepe laarstraat. Informatie is te verkrijgen bij mevrouw M.M. van Marle, tel. 02154- 21234. Mevrouw Henny Does-de Ruyter start op maandag 21 september een cursus kostuum naaien. Net zoals in voorgaan de jaren kan men daarbij leren naaien zonder doorslaan en rijgen. Tijdens de eerste les (theorie) wordt uitgelegd hoe dit unieke systeem werkt. In deze cursus staan de dubbele delen centraal, zoals kraag-rever, staander en kraag, manchetten en splitten, paspel- zakken en paspelknoopsgaten. Kort om, dit is niet alleen een cursus voor be ginners, maar zeer zeker ook voor hen die al jaren naaien en het unieke sys teem alsmede de allernieuwste technie ken op dit gebied willen leren. Op dins dag 8 september houdt Henny Does-de Ruyter open huis aan de Ereprijsstraat 61. J Welkom bij F.D.O. DANS li Vjj Ml Lt. Gen. van Heutszlaan 10, 3743 JN Baarn KLUBS voor: SCHOLIEREN, JONGEREN, 18-PLUSSERS en (ECHT)PAREN. INSCHRIJVEN: dagelijks van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. TEL. 02154 -1 33 19 OPEN HUIS: op vrijdag 28 augustus en vrijdag 11 september houden wij van 20.00-22.00 uur OPEN HUIS voor paren en echtparen. TOEGANG EN KOPJE KOFFIE GRATIS! Astrologie Opnieuw heeft de V.U. mevr. Paula Schreurs bereid gevonden een cursus astrologie te geven. Het doel is mensen vertrouwd te maken met de grondbe ginselen en de betekenis van de dieren riem en de planeten. Ook zal het uitre kenen van de horoscoop en de cosmo- grafie behandeld worden. Getracht wordt de cursist zelfstandig te laten denken, zodat zij of hij de samenhang gaat herkennen. Met behulp van o.a. een model van de hemelsfeer wordt aangegeven wat een horoscoop eigen lijk weergeeft, en hoe men daaraan komt. Ook wordt zoveel mogelijk inge gaan op vragen en vraagtekens betref fende deze zo roemruchte wetenschap. Aanvang: woensdag 23 september, 19.00 - 20.30 uur. Docente: mevr. P. Scheurs. Cursusadres: Open Hof, Veenbesstraat 2. 6 Lessen; kosten f 65,—. Kallifgrafie Tijdens deze cursus wordt men ingeleid in de kunst van het letterschrijven, de Kalligrafie. Men leert verschillende ty pen letters schrijven waaronder: Ro meins, Gotisch, Unicaal en Cursief schrift. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan de vlakverdeling en de lay- out. Men krijgt voorbeelden die men tij dens de lessen en thuis kan oefenen. Kortom, in 12 lessen worden verschil lende schriftsoorten uitvoerig belicht en gedemonstreerd. Aanvang: maandag 21 september, 19.00 - 20.30 uur. Docent Hr. Th. Lau- dy. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. 12 Lessen; cursusprijs f 95,—; materiaalkosten f 10,—. Zelf verhalen schrijven Probeert u ook wel eens een verhaal te schrijven? Of zou u dat wel eens willen? Als u deze cursus volgt ontmoet u men sen die dat ook al eens probeerden. Tips en ideeën worden u aan de hand gedaan door een docente Nederlands, en na tuurlijk leert u ook veel van elkaar. Wie weet schuilt er een schrijver of schrijf ster in u, en zo niet, dan is het toch ge woon een heerlijke hobby voro de som bere wintermaanden? Aanvang: maandag 11 januari 1988, 20.30 - 22.00 uur. Docente Mevr. M. Verbeek. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan- straat 167a; 12 lessen; kosten f 95,—. Aanmelden cursussen Volksuniversi teit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 22195. Elke maandag en donderdag 10.00 - 12.30 uur. Extra openingstijden tot 15 september: dins dag 13.30 -15.30 uur en zaterdag van 10.00 - 12.30 uur. Twee ambtenaren van de gemeente Soest zijn onlangs door de rechtbank Utrecht beëdigd als opsporingsambte naar. De heer J. Landman van de afde ling reiniging is beëdigd als reinigings- politie in de funktie als Bijzonder Op sporingsambtenaar van de Afvalstof fenwet en de Wet Chemische Afval stoffen. De heer A. v.d. Werf van de af deling milieu is beëdigd als bijzonder opsporingsambtenaar Hinderwet. Bei den zullen in eerste instantie corrige rend op hun terrein werkzaam zijn, maar indien noodzakelijk zullen zij ver baliserend optreden. Vrijdagmiddag hield de politie controle op de naleving van de maxiumumsnel- heid, met behulp van de radarappara- tuur. Aan de Stadhouderslaan werden 20 van de 250 passerende automobilis ten betrapt op te hard rijden. De top lag hier op maar liefst 108 km. Op de Dal- weg bleken van de 460 auto's er acht te hard te rijden. De snelste was hier 81 km. belganger die m'n strottehoofd be woont". "Je moetjezelfvan tijd tot tijd objectief bekijken", merkte hij op zon der verband te leggen met zijn "uittre dingen", waarover hij smakelijk ver haalde, en zijn LSD-ervaringen, waarin hij de grondslag legde voor de 'rebir- thing'-therapie en afrekende met zijn moederbinding. Niettemin was hij vijf maal getrouwd geweest en paste hij er voor op z'n 60ste nog eens in het huwe lijk te treden. "Met m'n vriendin heb ik prachtige gesprekken, meestal over de moeilijkheden van het samenwonen." Van de literaire kritiek vond Vinke noog "niets" omdat zijn mystiek en me tafysica de kritiek te buiten gaan. Dat sommigen hem als "warhoofd" be schouwen doet hem weinig: "Als ik het zelf maar niet vind; voor mezelf heb ik een sluitend wereldbeeld". Na een kor te pauze met muziek van de Prinsen Brothers las de dichter een aantal oude en nieuwe verzen van zijn hand, die bij de enkele tientallen die de opnieuw als rouwkamer ingerichte grote zaal van C-drie bevolkten bijzonder in de smaak vielen. Vinkenoog moet je hóren, zo bleek, om zijn gedichten meer te waar deren. Aan het slot gaf hij zijn toehoor ders nog een Grote Boodschap mee: Leven is nu, niet het verleden, niet de toekomst, maar nü. En vrijheid is niet alleen het belangrijkste, maar ook het mooiste dat er voor een mens is... Iedereen, die de optocht gezien heeft op 22-8 j.1. en in de tent geweest is moet 'ivél1 dnfóëttend genoten' hebben- 'erV de vóeten van de toeschouwers zullen wel getinteld hebben om mee te dansen met de volksdansgroepen, die dat weekend hun kunsten vertoond hebben. Ineke de Bruyn en Nanny Jagers bieden U ook de mogelijkheid om iets te proe ven van die sfeer. Zij dansen n.1. ook in ternationaal met een groep huisvrou wen. En ook daar kent de gezelligheid geen grenzen. Zij nodigen u uit een kijkje te komen nemen donderdagmorgen van 9.45 tot 11.00 uur of maandagmiddag in de zaal aan de Regentesselaan te Soestdijk. Zij beginnen weer donderdag 24 septem ber Inlichtingen: Ineke de Bruyn, Pijperpad 60 te Soest, tel. 20147 en Nanny Jagers, Varenstraat 33, tel. 17090. In theater De Flint in Amersfoort wordt op zondag 6 september de Seizoen- markt '87 gehouden. Dit vindt tevens plaats in het kreratief centrum De Hof en in de Sint Aegtenkapel. In verband met het tienjarig bestaan van De Flint is er een aantal extra, gratis toegankelijke, voorstellingen. Vorig jaar kwamen 5.000 bezoekers naar de Seizoenmarkt, die in de afgelo pen jaren een plaats in de culturele we reld heeft verworven. Op de diverse po dia wordt een non-stop programma af gedraaid. Onder het grote aantal arties ten zullen onder anderen te zien zijn Liesbeth List, The Deep River Quartet, Robert Paul, Hans de Booij en Paul de Leeuw. Liesbeth List 3 September21.00 uur: "Sid en Nancy" kan het beste word! beschreven als der verfilming van Sin kespeare's 'Romeo en Julia', maar dj gesitueerd in de Engelse punkbewega van eind jaren zeventig. De film schrijft de intensieve liefdesaffaire tm sen Sid Vicious, de bassist van Enge lands meest beruchte punkgroep Sexpistols, en Nancy Spungen, ee Amerikaanse groupie van de band, In 1977 treedt Sid Vicous als basgitari toe tot de dan al roemrijke Sex Pistol; Zijn exorbitant gedrag, dat hem aan vankelijk zo populair maakt, zal hernia ter noodlottig worden. Als Sid verliefi wordt op de aan drugs verslaafde Nan cy Spungen, gaat het met hem en Thi Sex Pistols snel bergafwaarts. Tijden een geplande toernee door Amerifc valt de groep uiteen. Nancy komt ni over en maakt met Sid plannen voo: een comeback. Terug in Europa treedt Nancy meero[ als Sids manager. In Parijs maakt hij eer video waarbij hij tijdens de slotakkoor den een pistool op het applaudiserendt publik leegschiet. Nancy regelt enkele optredens voor hem in New York, maar Sids 'performence' is dóór zijn drugs verslaving sterk achteruitgegaan en zijn carrière klapt in elkaar. Sid en Nancj trekken zich dan terug om zich të wij den aan tv kijken en het gebruiken var drugs. Op 12 oktober 1978 wordt daar het op vele plaatsen doorboorde lichaam var Nancy gevonden, met naast haar een apathische Sid, het moordwapen nog in zijn hand. Op 2 februari 1979, nog voor het proces overlijdt Sid Vicious aan een overdosis drugs. Alex Cox, heeft van deze liefdesrelatie een boeiend, in flashback gestileerd drama weten te maken met hier en daar surrealistisch ogende beelden, dat tege lijkertijd op de achtergrond een gede gen schets geeft van de Britse punkbe weging en haar bestaansgronden. Entree: f 6,-; leden/cjp+: f 5,-. Reserveren: tel. 19577 (vanaf 20.00 uur). Agenda: 10 sept. 'Terug naar Oegstgeest' 17 sept. 'Brutti Sporchi e Cattivi' 18 sept. 'After Hours' extra voorstelling: 24 sept. 'When the Wind Blows'. 5 September, 21.00 uur: Zaterdag aanstaande wordt in Artis- hock een expositie geopend van schil derijen (acrylverf) en tekeningen van Yoke Hoey uit Hilversum. Zelf geeft zij de volgende toelichting: Ik gebuik voor mijn werk met opzet de Belgisch getinte uitdrukking "schone kunsten" omdat ik denk dat Schoonheid het sleu telwoord moet zijn voor de kunstenaar. Het is historisch zo gegroeid dat er in tij den van welvaart een enorme hang ont staat aan oppervlakkige en decadente uitingsvormen, tegelijkertijd echter zijn er ook mensen die hun werk "het ver borgene onthullen", de dingen échter de dingen aan het licht brengen; mis schien Schoonheid? Schoonheid kent vele gezichten in de beeldende kunst: humor, kleurigheid, de verrassing, kracht... De Schoonheid heeft een zogenaamde spirituele kant en hoeft daarom beslist niet flauw te zijn, integendeel! Vanwege haar oor sprong in religie is zij in staat zichzelf krachtig en dynamisch te manifesteren. Dit is waarschijnlijk de reden dat ik vul kanen en bergen ben gaan schildereD. De berg als belichaming van kracht en indrukwekkende betrouwbaarheid. Van oudsher zijn het bij uitstek de ber gen, waar belangrijke historische en ook religieuze gebeurtenissen plaats vinden. In de Keltische cultuur zijn alle heilige plaatsen hoog op de bergen ge legen; God sprak met Mozes op een berg, Mohammed luisterde bevend n^ar de stem binnen in zichzelf, terwijl hij zich er tegelijkertijd voor trachtte te verschuilen in de spelonken van de berg Hira. Ach, we kennen bergen eigenlijk goed al leven we in een plat land. Al de ze gebeurtenissen kunnen wij ons mis schien alleen letterlijk voorstellen, maar wat ik eigenlijk wil schilderen is datgene watje niet kunt zien, de vierde dimensie van de gebeurtenis, het on zichtbare in het landschap (de berg ach ter de berg, begrijpt U) of (wat zit er in) of (waar krijg ik nou dat kippevel van). De opening van deze expositie over bergen, maar ook over andere onder werpen, vindt plaats op zaterdag 5 sep tember om 21.00 uur in het gebouw van de Sociaal-Culturele Vereniging Artis- hock, Steenhoffstraat 46 te Soest. Daarna is de tentoonstelling, tot en met 20 september geopend op zaterdag en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 10