DARTHUIZEN O Sr; Nostalgie troef op ouderenmiddag f. gehannes STIJLVOL HUWELIJK 't Zwaantje BIBLIOTHEEKDAG 5 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur Meningen van lezers WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURAN1 PAGINA 13 ausen, frites, m. vruchten. sepen tot 70 |"Das gibt's nur Kinmal, Das kommt nicht ieder." Inbraak Kooiweg Steen door ruit Bromfiets buit bij inbraak Restaurant Voor een goed verzorgd Opbrengst voor Tanzania-project Chris Uiterwijk 'historische' bedelaar voor 't goeie doel Auto's parkeren op eigen erf! Restaurant guyaou düdubbers Aanhanger gestolen Bibliotheek Soest Albert Cuyplaan 202 Openbaar groen straks te koop voor 'aangrenzende' bewoners Vrijblijvend verzoek Fietsvierdaagse Buitenlandse gasten Fietser gewond bij aanrijding Motorrijder gewond OPA De Schakel CDA-vrouwen uit de zomerslaap Humanistisch Verbond Drie bruidsparen in één familie irkstraat 7a. 9 en 9a z.z. 160 12155 - 15758 i week tot half zes, zaterdags s Maandags gesloten is Kerkstraat 9 ^^HASc^ door Arie Wandelaar ek koppie boven deze aflevering van 'Rondje Soest". En toch is het een lag die geheel de lading dekt. Het ilaat op een evenement dat Marie en rie maandagmiddag met nog zo'n •00 leeftijdgenoten hebben meege- iaakt in de tent waar Soest en omge- ing gedurende zeventien dagen feest iert. "Das gibt's nur einmal, das kommt nicht wieder" werd die middag gezongen door een twee-tal artiesten in het kader van een door het Landju weel Soest '87 georganiseerde happe ning voor wat leeftijd betreft belegen Soesters. Arie heeft Marie er ongeveer mee naar toe moeten sleuren. Om allerlei rede nen wenst ze, zeker als het de leeftijd betreft, niet in vakjes te worden inge deeld. Desondanks was ze de eerste om na het drie uur durende program ma eerlijk te erkennen dat sfeer en het gebodene van een kwaliteit waren die ze in Soest niet voor mogelijk had ge houden. Gelijk had ze. Het programma van die middag was nog geen vijf minuten on derweg of arm in arm, hand in hand zat een wat jaren betreft eeuwenoud ge zelschap onder aanvoerderschap van Herman Emmink de lof van de Am sterdamse tulpen te bezingen. Herman Emmink, in de omroepwereld een geval apart. Bij de TROS zijn con gé gekregen omdat hij in z'n vak niet voldoende zou kunnen improviseren. Maandagmiddag j.1. maakte hij over duidelijk dat z'n Hilversumse bazen een niet geringe beoordelingsfout heb ben gemaakt. Arie's goede vriend Piet Ekel was er ook. Wat een vakman met z'n 67 jaar. Hij ontdeed "Malle Pietje" van wat stof en bracht imitaties van Nederlanders uit de goeie ouwe tijd. Tussen alle grappen en grollen door noteerde Arie een paar behartens- waardige uitspraken uit zijn mond. "Het Landjuweel," aldus Malle Pietje, "toont voor de zoveelste keer aan dat Soest toe is aan iets dat lijkt op een evenementenhal inplaats van de lage tent van kunststof waarin we nu zitten. "In antwoord op Herman Emmink's vraag of er verschil bestaat in christelij ke benad ering van amusement volgde Pietjes diplomatieke en rake antwoord: "Bij de K.R.O. noemden we het vroeger Roomse Blijheid, bij de N.C.R.V. zou den ze spreken van gezelligheid." Hoe dan ook, maandagmiddag de 31e augustus was een feestmiddag die barstte van blijheid en gezelligheid. Geen onderonsje. Het voltallige colle ge van B. en W. kwam, na overdag vlij tig huiswerk te hebben verricht, het feest opluisteren. Hun aanwezigheid eerder in de Historische optocht bleek geen eenmalig exclusief optreden te zijn geweest. Burgemeester Scholten maakte duide lijk wel degelijk van de tongriem ge sneden te zijn mits daartoe aanleiding is. Hij stelde z'n wethouders voor als gemeentelijke artiesten, prees wethou der Frans Kingma voor z'n verdiensten om Zonnegloren te behouden onge veer de hemel in en vertolkte in zijn dankwoord wat "de stem des volks" zou kunnen worden genoemd. B. en W. op z'n best. Wie trouwens niet? Het Gilde en het comité Landjuweel pakten samen met aannemersbedrijf Jan Smeeing en de Soester Courant als sponsors van dit middagfeestje stevig uit. Op weg naar de uitgang werd Arie nog aangesproken door een geboren en getogen Soester, de acht kruisjes reeds royaal gepasseerd. Hoe hij de middag vond wilde Arie van hem weten. "Machtig mooi," sprak de grijsaard in onvervalst Soes ter dialect. "Z'n dag als vandaag is een dag waar ik mijn bed voor uit kom. Kijk mijnheer, volgens de dokter heb ik niet veel meer van het leven te ver wachten. Roken laten, borreltje opzij, in acht nemen noemen ze dat. Nou, ik heb het vandaag mooi niet gedaan. De brand in een sigaartje gestoken, gratis borreltje gedronken en machtig veel schik gehad. Zo'n middag als nu komt niet meer terug. Dat gebeurt in het le ven dat ik voor mij heb maar eenmaal. Begrijpt u wat ik bedoel?" Arie begreep 't. Vandaar de aanhef van dit "Rondje Soest". ARIE WANDELAAR Bij een inbraak in een woning aan de Kooiweg heeft de onbekende dader vo rige week een portemonnee met ca. 200 gulden weggenomen. Hij moet het huis binnen zijn gekomen door de achter deur te forceren. Een bewoner van de Kerkstraat deed vorige week bij de politie aangifte we gens vernieling. Onbekende daders ble ken midden in de nacht een steen door een van de ruiten van de woonkamer te hebben gegooid. Een bewoonster van de Heuvelweg ontdekte vorige week dat een onbeken de dader haar bromfiets had gestolen uit het schuurtje achter huis. Het slot daarvan bleek te zijn opengebroken. Voor informatie: tel. 1 38 07 Herman van Dam Een "nagekomen" foto van de Histori sche Optocht van vorige week: Chris Uiterwijk in een uitmonstering als "his torische" bedelaar wordt begroet door "schout" Paul Scholten. Chris deed zijn reputatie als "beroepsbedelaar" voor 't goeie doel ook hier weer alle eer aan door de gelegenheid te baat te nemen voor een collecte te voor de koeienstal in Mwera, één van de onderdelen van het nieuwe Tanzania-project van de Derde-Wereldgroep Soest. Dick van Altena, een van Chris' trouwe mede werkers in de natuurbeheersgroep Bijl tjesdag, fungeerde als kruier en had die dag wel een heel zware klus. De opbrengst van de collecte bedroeg al met al f 345,35. Dat bedrag stelde Chris na afloop ter hand aan Leidje Tomas sen, voorzitter van de Derde-Wereld groep, die het uiteraard dankbaar aan vaardde. Volgesn Leidje loopt ook de "muntjes-actie" (waarbij de inwoners van Soest hun van de vakantie overge bleven vreemde munten kunnen inle veren voor het Tanzania-project) in middels voortreffelijk. Wie nog in het bezit is van dergelijke "specie" kan ze kwijt op de volgende adressen: Veenbesstraat 678; Vale riaanstraat 77; Hartmanlaan 20; St. Theresiastraat 15; Claroenstekerpad 30 en Emmalaan 6. Wie het project met wat grotere bedragen wil steunen kan iets overmaken op giro 56 34 327 van de Derde-Wereldgroep Soest, of op re kening 37 99 29 813 van de Rabobank te Soest. Een aantal bewoners van de wijken Overhees en Egghermonde heeft van Burgemeester en Wethouders een aanschrijving gekregen om de verplichting - bij de koop van hun woning gedaan - na te komen een parkeerakkommodatie op eigen ter rein aan te leggen. Tijdens een on langs gehouden kontrole werd ge- konstateerd dat bij 47 woningen niet aan deze verplichting wordt vol daan. In de wijken Overhees en Eggher monde hebben de kopers van wo ningen bij de aankoop van hun wo ning de verplichting opgelegd gekre gen een parkeerakkommodatie op eigen terrein aan te brengen, deze parkeerakkommodatie als zodanig te handhaven en bij doorverkoop aan de koper de verplichting op te leggen de aangebrachte parkeerak kommodatie als zodanig te handha ven en de (eventuele) hiervoor neer gelegde bestrating niet weg te ne men. Bij het niet-nakomen van deze ver plichting is de nalatige ten behoeve van de gemeente een onmiddellijke zonder rechterlijke tussenkomst op eisbare boete verschuldigd van 50 gulden voor iedere dag dat hij na in gebrekestelling in gebreke blijft. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Licht- en Krachtinstallaties Tel. (02155)13014-12577 aHMMi Foto: Herman van Dam IEDERE ZONDAG (tijdens feestdagen ook de maandag) van 16.00-20.00 uur onbeperkt genieten van een feestelijk warm en koud buffet. f 37,50 per persoon. Kinderen f 14,50. cocktail a la Cygne salades van vlees en vis warme gerechten met diverse garnituren diverse nagerechten stokbrood en sausjes Rademakerstraat 2 Soesterberg Telefoon 03463 - 1423 Reserveren aanbevolen Ruim 400 personen waren maandag middag in de sfeervolle feesttent op De Blaak aanwezig om te genieten van de Ouderenmiddag georganisieerd door Piet Ekel, Piet Daalhuizen, en Jan Leyendekker in het kader van de Landjuweel-festiviteiten. Door de organisatie was er van alles aan gedaan om een ieder in de gelegenheid te stellen deze middag te bezoeken. Vanaf de diverse Bejaardentehuizen kon men de bus nemen, die regelrecht naar het feestterrein reed. De stemming zat er na de inleiding van Jan Leyendek ker al meteen goed in. Als smaak- en praatjesmaker fungeerde deze middag Herman Emmink, bekend van radio en televisie, die met zijn openingslied "Tulpen uit Amsterdam" de nostalgie uit de doos haalde. Het zangduo Perry en Dorien deed dat nog eens dunnetjes over met vele bekende liedjes uit het rij ke theaterleven van "Toen". Hans Klok bracht met zijn goochelact 'illusies op maat' menigmaal de handen van het aanwezige publiek op elkaar. Daarna was het de beurt van het Syray-trio, dat voor een vrolijk muzikaal intermezzo zorgde. Malle Pietje bracht samen met Herman Emmink de nostalgie letterlijk en fi guurlijk in beeld door vele verhalen uit vervlogen jaren de revue te laten passe ren. Menige oudere deed de zoete her innering deugd, getuige de vele "oh ja's" die menigmaal opklonken. Voor de pauze kwamen Perry en Dorien en dansgroep Janine Isken nog een keer op het toneel met impressies uit onder meer de musical 'My Fair Lady'. De Soester Accordeonvereniging Anima- to o.l.v. Petra van Driënhuizen gaf op schitterende wjjze weer hoe mooi ac- cordeonmuziek kan zijn, en oogstte met haar groep veel bijval. Direkt daarna was het weer de beurt aan de dansgroep Janine Isken, met theaterimpressies uit "Bubbling Brown." Onder het motto "Weetje nog wel oudje" gaven Perry en Dorien, met o.a. het onvergetelijke lied Herman Emmink presenteerde op de van hem bekende wijze de ouderenmid dag. "Twee Motten" extra dimensie aan de nostalgie, die hoogtij vierde. Jack van der Linden zorgde met zijn Playback- acrobatiek, waarbij niets hem te gek of teveel was, dat hij de lachers op deze middag op zijn hand had. Circur-im- pressies werden uitgebeeld door de dansgroep Janine Isken, die tevens het sluitstuk vormde van een zeer geslaag de middag, die ongetwijfeld bij vele ou deren de komende dagen nog onder werp van gesprek. omde^0 Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Een bewoner van Gemini in Soester berg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn aan hangwagen. Het betreft een bruin/bei ge één-asser met het kenteken JG-10- VB. De waarde bedraagt ca. 1100 gul den. De gemeente onderzoekt de mogelijkheden om te komen tot een herwaar dering van de in deze gemeente aanwezige zgn. openbare groenvoorzienin gen. La het kader van dit onderzoek heeft de gemeenteraad een tweetal wij ken aangewezen: Overhees I en Egghermonde (Soesterberg). De bedoeling is af te tasten of, en in hoeverre, groenvoorzieningen die niet als structureel en/of beeldbepalend openbaar groen in die wijken bij de ge meente in beheer en onderhoud behoeven te blijven kunnen worden ver kocht. Het in principe voorverkoop in aanmerking komende groen is in die wijken geïnventariseerd en in kaart gebracht. Bewoners van deze wijken kunnen op deze kaarten, die in het gemeentelijk informatiecentrum zijn opgehangen, van een en ander kennis nemen. De wij ken, die als proefgebieden zijn aangewezen zijn: a. de wijk Overhees, eerste fase, in Soest. Deze wijk wordt omsloten door de Eigendomweg, Den Blieklaan, de vij vers achter het Tromslagerpad en het Pijperpad, voor de Kinderboerderij en cultureel centrum C-drie, de Willaertstraat en de Koningsweg; b.de wijk Egghermonde I, Soesterberg. Deze wijk wordt omsloten door de Kamerlingh Onneslaan, de Vliegtuig laan en de Oude Tempellaan. Een aantal bewoners uit deze wijken heeft reeds een verzoek om de aan hun woning grenzende stukjes openbaar groen te mogen kopen in gediend. Er is evenwel in die wijken nog meer openbaar groen, dat voor verkoop in aanmer king komt. De behandeling van deze verzoeken zal plaatsvinden zodra de belangstelling voor aankoop van dit in beginsel verkoopbare groen in een breder verband is gepeild. Een aanzet daartoe vormt deze publikatie. Bewoners van deze wijken die nog geen verzoek hebben gedaan en, na ken nismaking van de mogelijkheden, ook interesse hebben, kunnen vrijblijvend een verzoek indienen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan Burgemees ter en Wethouders van Soest. Soortgelijke verzoeken zijn ook ontvangen van bewoners uit andere wijken van de gemeente. De behandeling van deze verzoeken moet helaas wachten op de uitkomsten van het onderzoek in de proefgebieden. Wanneer dat on derzoek zal zijn voltooid, valt moeilijk aan te geven; mogelijk zal daarover binnen een half jaar meer duidelijkheid zijn. Voor eventueel nader gewenste informatie kunnen belangstellenden terecht bij de afd. Grondzaken van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, of telefo nisch onder de doorkiesnrs. 93606/93605. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Hallo... hallo... wat is het toch fijn, Om met z'n allen op de fiets te zijn... Je trapt er maar dapper op los En werpt je zorgen in het bos Zorgen? Óver zorgen gesproken In Soest lijken dat wel boze spoken... Uit een ver verleden sprookjesland Die zijn immers allang aan de kant... De inwoners van Soest treffen het niet slecht Ze kunnen toch bij Van Doorn terecht.. Voor artikelen in allerlei kleuren en smaken Zonder heel veel geld kwijt te raken. Ook nog een woord van dank voor de traktatie Dat gaf onder het fietsen veel variatie En, nog een woord van dank, voor al die mensen Die ons een "veilig thuis" toewensen... In woord en in daad, Op oversteekpunten stonden ze op straat Gegroet allemaal en tot volgend jaar Dan staan wij weer in de startblokken klaar... M. Roozendaal Hartvenvarmend was het om de dank baarheid te ervaren van onze buiten landse gasten ten opzichte van hun gastgezinnen en de organisatoren. Mijns inziens is hun tomeloze geestdrift en inzet hieraan mede debet. Van diver se zijden is gehoord dat de ontvangst in Soest de beste was die ze ooit hebben gehad. Terecht mag de organisatie trots zijn op dit unieke gebeuren. Een gast gezin. S. Wesfbroek Ondergetekende wil graag de firma Su per van Doorn bedanken voor de leuke attenties, die hij mocht ontvangen tij dens de Avondfietsvierdaagse i.s.m. de Ren Toervereniging Tempo. Het was in een woord fantastisch. P.W. Pietersen Baarn Een 43-jarige fietser uit Amersfoort raakte vorige week gewond bij een aan rijding met een 24-jarige bromfietser uit Soesterberg. Het ongeval deed zich voor op het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg, toen de Amers- foorter een andere fietser inhaalde en daarbij op de verkeerde rijstrook te rechtkwam. De naderende bromfietser kon hem niet meer ontwijken. De man werd per ambulance voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg in zijn woonplaats. Een 20-jarige inwoner van Leusden is vorige week gewond geraakt bij een on geval op de Beukenlaan, ter hoogte van het benzinestation. Hij werd aangere den door een 24-jarige automobilist uit Soest, die het terrein wilde oprijden maar verzuimde acht te slaan op de mo torrijder Deze liep onbekend letsel op en werd voor onderzoek naar Zonne gloren overgebracht. Op woensdag 2 en donderdag 3 sep tember staat de container voor oud-pa pier weer op de parkeerplaats aan de Dalweg voor De Schakel. Tijdens schooluren (en vanavond tussen 19 en 19.30 uur) kan men daar terecht. Zouw de Gemeengteroad ok aarbeid- stiedverkorting kriege? Goan ze me doar vergoadere in nog geejn haalluf uurtje. Daat liekt toch naargus op! En daat moewe niet weer hebbe, doar hew- we niks an. In december 1986 hoalde ze aal un keertje 37 minute en toeng wier ik aal un bietje baang, daazze de verkeerde kaangt uutgonge. Ik mot juust haarstik- ke laange beroadsloaginge hebbe. Daan heur je nog us waat op Soest, 't Kaang me heul niks verschele woardaat ut over goat, as 't moar mooi laang duurt. Op un end ben d'r toch ommers zaat zoake woardaajje ure over ken proate. Maag ik effe wieze op ut kaam- peerterrein Soestdune? En niette ver ge- te ut nieuwe roadhuus en zwembaad, de verploatsboare braangdweercentroale en zo ben d'r nog veul meer klaapstuk- ke. Ik zou maakkeluk zaat dit heule ge hannes volkenne kriege met laange on- gderwaarpe en daan houwt de road ter met kraap un haalluf uurtje meej hol Je mot ut zo bekieke, daat aallus waat de gemeente doet of niét doet veur ming un belaangrieke bron vaan ingkomste is. En doar mojje niks vaan aafknaabbele. Aal zeker niet in 't opeboar. As ter stie keme vergoaderinge met dichte deure veurkomme, daan he'k doar geejn weet vaan, die doeng me dus niks, moar as 't heule daarp d'r vaan mot heure en d'r dus waark zaat is, daan mójje je eige d'r niet met un poar hoamerstukke vaan aafmoake. Kiek, ajje waat te spieker e het, daan doe je daat vaakkungdig, moar as daat met un noodgaang mot, daan sloa je licht de plaank mis. In de leste recordvergoadering haadde ze ut ok nog effe.over de dorpsstreek en daat vin ik daan in zo 'n korte tied ing- derdoad un echte daarpsstreek. Moar loa'k d'r niet vaar der over jaammere. 'Beurd is 'beurd, zaa'k moar zeige. Loawe ut liever hebbe over ut Laangd- juweel. Zo'n optocht haawwe Zoater- daag! Die waas wel laang. Eerst wouw ik un klaapstoeltje meejne- me, moar doar he'k aaltied traamme- laangt meej. Die krenge wille nooit ope of dicht as 't mot en ik hetter ok aallus un keertje me duum tussen 'ehaad. Duslie- pe we moar heejn en weer. Daan kriege we geejn stieve beejne en je kong de schuulploatse in degoate houwe waangt die haajje nodig om dreug te kieke. Zukke mooie klere haadde aal die daangsgroepe an! Hoechtum nog an toe! En ze wiere ut heul niet zaat om te daangse en te speule. 's Oaves in de Bloaktengt kongde ze d'r omtrent nog geejn end an kriege. Wullie haadde tweej Grieketegaast. Soesders verstinge ze niet, loat stoan aangdere toale. We moste met haangde en veuteproate en ik hetter daan ok de bloare vaan op me haakke. Moar we haadde ut niet greig mis 'elope, ut waas om nooit te vergete. Un grote pluum op de feesthoede vaan de orgoanisatore! Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige daawwe ut laang zaalle ongthouwe. Ik houwt niet vaan korte heppeninge as ze goed benne. Wel vaan laange roadsvergoaderinge en daan hoeve ze niet eejns goed te weze. Hannes van de Neng Steen hoff straat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 kantoor ullfcieiKV Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels Vanaf woensdag 9 september is het CDA-vrouwenberaad weer actief, 's Morgens vertellen mevrouw M. Mid delkoop en Johan Baks over de stich tingjeugdzorg. Dit begint om 09.30 uur in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De maandelijkse bijeenkomsten van de CDA-vrouwen worden voortgezet op 14 oktober. Dan zal de heer mr. J.M. Kruitwagen spreken over het werk van een gemeentesecretaris. De gemeenschap Soest/Baarn van het Humanistisch Verbond houdt op 13 september a.s. weer een koffie-bijeen- komst in het Avia-restaurant ("De Kor te Duinen") aan de Birkstraat. Aan vang 11.15 uur. Voor de familie Fuijk van de Nieuwe- weg was het pasgeleden feest. Op dezelf de dag stonden drie bruidsparen in het middelpunt van de belangstelling. Al lereerst was daar Herman, die samen met zijn vrouw het 35-jarig huwelijks feest vierde. Daarnaast trad de jongere broer Gerrit in het huwelijk met Lies- beth, en werd Henny in het echt verbon den met Wil. De drie bruidegommen en bruiden lie ten zich per paardetram naar het ge meentehuis vervoeren. Natuurlijk kre gen ook de naaste familieleden van de bruidsparen een plaatsje in de tram van stalhouderij Kraay toebedeeld. Gerrit en Henny hebben samen een schoon maakbedrijf.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13