1 «n 'T IS NIEUW/T IS PHIlM Grandioze stunt! Alle CD's f 37,- VIDEOTHEEK VIAL "ERHOF )M- Voor alle zekerheid! PAGINA14 I WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PN3MM5 rvriend ^l!!i!!!!i!!!!g!!!!9!!!!I ERIJ \AT37 30 97 afslanken met TR-systeem Fietser gewond bij aanrijding Provinciale 'Welzijnskaternen' Willy Pul uit Soest exposeert poppen in de Drietand 1299: 199: KOELKASTEN JA 17 699: 849: 9? 1199: 1099: 1399: VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 103 44* Zaterdag 5 september, vanaf 8.45 uur Unieke behendigheidswedstrijd van Hondensportvereniging Soest e.o. Werk van Jean-Marie van Staveren en Maria Klinkenberg Oud-minister Jaap Boersma opent dubbel-expositie in Zonnegloren EHBO-vlaggen gestolen VAN WEEDESTRAAT 82 - 3761 CH SOEST - TELEFOON 22339 Via 'Adres onbekend' (KRO-radio) Joop Hulsbus op zoek naar oud-lotgenoten Zaterdag 5 september: Vliegshow boven Soest Sollicitatietraining Arbeidsbureau Kratjes bier gestolen Diefstal uit auto ïlefoon 1 96 29 e room istraat 53 iel en Mode - 5buro Gerth - sldoos - •de - Sedert 1980 wordt het begrip TRS [(Thermic Reduction System oftewel warmte vermindering methode) onder ^e naam Thermic Mondelage onder neer in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met groot succes toege past ter versteviging van verzwakt bindweefsel. Tevens is deze methode fde nieuwste vinding uit wetenschap pelijke hoek tegen sinaasappelhuid, I zwangerschapsstrepen en plaatselijke ■vetophopingen. IDe Thermic Modelage is tegelijkertijd ■de ideale manier voor algehele gewicht- ■safname want behalve afname in om- Ivang, neemt ook het gewicht af. |Het gezegde 'elk pondje gaat door het [mondje' is niet altijd waar want vaak [zijn het juist de probleemgebieden - [heupen, buik, bovenbenen - waar de [overtollige pondjes ondanks diëten, massages of oefeningen niet willen ver- dwijnen. De Thermic Modelage maakt plaatselijk afslanken mogelijk, dus daar waar het nodig is. De meeste diëten en ofeningen geven slechts kortstondig re- sultaat. Dat wil zeggen tijdens en vlak erna. De resultaten van deze methode I zijn zo duurzaam omdat plaatselijk het I overtollig vetweefsel wordt afgebouwd. I Geen enkel diëet of oefen-programma I is in staat plaatselijk de werkelijke bind- I weefsel-problemen blijvend te verhel- I pen. Geen mens houdt het vol om een leven I lang met onverminderd enthousiasme 1 diëet te blijven volgen of gymnastische oefeningen te doen. Velen hebben daar gewoon geen tijd of gelegenheid voor. De Thermic Modelage Methode is een ontspannen manier om een goed figuur te krijgen en te behouden zonder ingrij- I pende verandering van leefgewoonten. Het is 'des mensen eigen' om snelle re sultaten te verkiezen boven resultaten op de lange duur. Daarom zijn vooral korte diëten met onmiddellijke ge wichtsafname zo populair. Door snel vochtverlies en afname van spierweef sel wordt het lichaam ontregeld waar door men 'zich vaak futloos en slap voelt. De Thermic Modelage Methode is goed voor de algehele gezondheid want de vitaliteit neemt toe en de 'last de jaren' verandert in jeugdige energie. Resultaat De Thermic Modelage Methode wordt toegepast in erkende schoonheidssa lons, fysiotherapie praktijken en spe ciale TRS Studio's. De hier aanwezige kennis en ervaring garanderen goede resultaten. Afhankelijk van leeftijd en weefselkonditie zal het gewenste resul taat in ongeveer 10 tot 14 behandelin gen zijn bereikt. Iedere behandeling duurt ongeveer 1 uur, minstens twee keer per week - zonder onderbreking. Een gemiddelde omvangvermindering van totaal 2 tot vier centimeter per be handeling is te verwachten. Aan ge wicht zal per behandeling ongeveer 200 tot 400 gram worden verloren. Een 20-jarige Soester is vorige week ge wond geraakt toen hij met zijn fiets werd aangereden op het fietspad van de Koningsweg. Een 24-jarige Amers- foorter reed daar een uitrit uit en zag de fietser over het hoofd. Met letsel aan zijn been werd de Soester naar een arts gebracht. Het provinciaal steunpunt volwassene neducatie Utrecht bundelt de steun functies basiseducatie, beroepseduca tie, emancipatorisch vrouwenwerk en educatief werk met buitenlanders". Niet iedereen zal zich direct een voor stelling kunnen maken van de beteke nis van deze zin. Wat is een steunpunt eigelijk? Wat doet zo'n steunpunt en wat heeft de provincie daarmee te ma ken? De antwoorden op deze vragen zijn sinds kort te vinden in drie voorlich tingsbrochures over het welzijnsbeleid in de provincie Utrecht. Deze zogehe ten "welzijnskaternen" bevatten infor matie over het welzijnsbeleid in het al gemeen, de functie van de provincie in de welzijnssector, de uitvoering van het provinciale welzijnsbeleid en de werk zaamheden van de diverse welzijnsin- stellingen in de provincie. Met de publicatie van deze welzijnska ternen wil het provinciaal bestuur meer bekendheid geven aan de uitvoering van de Verordening Welzijn Provincie Utrecht 1985. Provinciale Staten stel den eind 1984 deze verordening vast. Daarmee wilden PS enige-ordening aanbrengen in de organisatie en de fi nanciering van de vele welzijnsinstellin- gen die op provinciaal niveau werk zaam zijn. Die ordening heeft langza merhand gestalte gekregen. De provincie is verantwoordelijk voor de planning van het welzijnsbeleid. Het provinciebestuur maakt daarbij gebruik van de adviezen van drie Provinciale Raden: de Provinciale Raad voor Cul tuur, Vorming en Onderwijs, de Provin ciale Raad voor Sport en Recreatie en de Provinciale Raad voor Volksgezond heid en Maatschappelijke Dienstverle ning. Naast de Raden bestaan er Beraden. Zo'n beraad is een overlegplatform van vertegenwoordigers van een bepaalde groep uit de bevolking en van voor die groep werkzame instellingen. Het kan tot stand komen op initiatief van die in stellingen. Momenteel zijn er vier bera den: het Gehandicaptenberaad, het Zwakzinnigenberaad, het Bejaarden- beraad en het Sportberaad. Zij beharti gen de belangen van de betrokken groe pen. Behalve voor de planning van het wel zijnsbeleid is de provincie ook verant woordelijk voor een reeks activiteiten ter ondersteuning van de organisaties die het praktische welzijnswerk doen. Zij subsidieert instellingen die kader trainingen voor welzijnswerkers geven en administratieve ondersteuning en bemiddeling bieden. Deze instellingen worden zoveel mogelijk gebundeld in zogeheten steunpunten. Sinds 1986 be staan de steunpunten volwassenenedu catie, samenlevingsopbouw, sport, emancipatie en kunstzinnige vorming. Op het Jpjnljn, van de cultuy^eji) fopt jeugd- en'1 jongeren werk zijn" vëfdët- gaande samenwerkingsvormen in voor bereiding. De drie welzijnskaternen zijn de eerste van een reeks over de verschillende ter reinen van het welzijnsbeleid. Het eer ste boekje gaat over sport, het tweede over volksgezondheid en maatschappe lijke dienstverlening; het derde katern is gewijd aan cultuur, vorming en on derwijs. Exemplaren van de welzijnskaternen zijn te bestellen bij de afdeling Voor lichting en Public Relations van de pro vincie Utrecht, tel. 030-582111. Komende zondag vindt in de Drietand in Amersfoort een grote "poppen- beurs" plaats, waar een aantal pop- penmaaksters aanwezig zal zijn om het publiek te laten zien wat er bij deze kunst (want dat is het) zo al komt kij ken. Onder hen is ook Willy Pul uit Soest, die zich in haar huis aan de Noorderweg al jaren .bezig houdt met deze vorm van creativiteit. Vijftien jaar geleden begon ze als leer linge van Niesje Wolters-van Bemmel, die nu ook de poppenbeurs organiseert. Sindsdien heeft Willy Pul talloze pop pen gemaakt in alle soorten en maten. Slechts in uitzonderingsgevallen heeft ze haar werkstukken ook verkocht, de meeste staan te pronken in twee grote vitrines in haar woonkamer. Ze houdt haar techniek niet alleen voor zichzelf, want nu en dan organiseert ze een les-avondje voor belangstellenden. Er komt bij het zelf maken van poppen immers heel wat kijken. Niet alleen het poppelichaam moet gemaakt worden, vooral hoofd en handen zijn belangrijk, maar de pop moet ook nog worden aan gekleed. "Een hobby die veel tijd in beslag neemt," beaamt ze. "Je maakt zo'n pop helemaal vanaf de ruwe vorm, en dan is het vooral een kwestie van schuren, schilderen en lakken." De poppen zijn niet in de eerste plaats als speelgoed bedoeld. "Ze kunnen nogal makkelijk stuk gaan, want als ma teriaal gebruik ik meestal zelfhardende klei. Het zijn dan ook in de eerste plaats sierpoppen." Daarnaast heeft ze ook verschillende brooddeegpoppen en be schilderde taaipoppen gemaakt. In het verleden is Willy Pul met haar poppen wel eens present geweest in Soest, o.a. een keer op de Oude Am bachtenmarkt op Hemelvaartsdag en bij Sintekraam in Artishock. Na lange tijd treedt ze nu in Amersfoort weer een keer naar buiten met haar kunstige hob- by. Op de poppenbeurs in de Drietand is van alles te zien. Het accent ligt ook hier op het zelf maken, zowel van de poppen als van de kleertjes. Verder zijn er antie ke poppen te zien en te koop, alsmede poppenhuizen en miniaturen. Een spe ciale attractie is de aanwezigheid van een "poppendokter". Poppenmaken is een oude volkskunst, die de laatste jaren steeds meer in de be langstelling komt te staan. Ook meer en meer mannen houden zich met deze creatieve verslaving bezig. De poppenbeurs op zondag 6 septem ber wordt gehouden in De Drietand aan het Neptunusplein 34 in Amersfoort. Openingstijden: 10.30 tot 16.30 uur. Entree: f 3,50 voor volwassenen en f 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Enkele poppen van Willy Pul. TÉVW Philips zonnehemel HP 3152 60-Minutentimer met automatische afslag Van horizontaal tot vertikaal instelbaar voor gebruik op bed of in ligstoel Hoogte instelbaar tussen 65 en 95 cm Onze prijs VS SS Philips soundmachine D8017 AM/FM stereo-radiorecorder. Piekverm'ogen 2 x 2 W 1 Philips wetenschappelijke rekenmachine SBC 1704 Met 31 wetenschappelijke funkties en 8-cijferig display. Automatische uitschakeling. Werkt op batterijen. Onze prijs Philips koffiezetter de uxe HD 5761 Kapaciteit 3-12 koppen. Afneem bare watertank, doseerfilter voor altijd even sterke koffie, lx per jaar ontkalken. QQ Onze prijs Philips compact disc-speler CD 472 Infrarood afstandsbedienings systeem. Gemotoriseerd lade systeem. Digitale indikatie van maximaal 99 nummers. Programmeren van maximaal 20 nummers. Uitlezen en kiezen van een index. Drievoudige zoeksnel- heid. FTD-display voor tijd-, nummer- en index-indikatie. Aansluiting voor hoofdtelefoon. Onze prijs Philips compact disc-speler CD 371 Gemotoriseerd ladesysteem. Digitale infiikatie van maximaal 99 nummersj Programmeren van maximaal 20 nummers. Drievoudige zoeksnelheid. LED-display voor tijd- of nummer- indikatie. Aansluiting voor hoofd telefoon. FAA Onze prijs DïWï Onze prijs Philips tandenT compact disc compo soundmachine P 8878 KG, MG, LG en FM-stereo radiorecorder met compact disc- speler. Programmeren van maximaal 20 nummers. Introscan. 2 x 10 W. Twee cassettedecks met kopieermogelijkheid. Dubbele speelduur en versneld kopiëren. 5-Bands graphic equalizer. Afneembare luidsprekerboxen met elk twee luidsprekers. Net-, batterij- en accuvoeding. Onze prijs 899: Philips compact soundmachine P 8884 CD-speler met introscan, cue, review en pauze. Tuner met FM, LG, MG en KG. Cassettedeck met ingebouwdernikrofoon. Versterker 2 x 8 W, 4 luidsprekers. Onze prijs Philips kompakte lichtgewicht stofzuiger HR 6280 G Motorvermogen 800 W. Zuigkrachtregelaar in pistool- greep. Met kunststof buizen en 2 hulpstukken. 4 aq Onze prijs Iwtrï Philips midi stereokombinatie F1465 Digitale radio, versterker, cassette recorder, -speler en platenspeler. Voorkeurzenders: 6 FM, 6 LG en 6 MG. 2 x 20 W. 5-Bands graphic equalizer. Eén cassetterecorder voor opnemen en afspelen en één voor afspelen met dubbing-en kontinu afspeelmogelijkheid. Kopiëren op normale of hoge snelheid. Kompleet met twee luidsprekerboxen. Onze prijs Philips midi compact disc stereokombinatie FCD 465 Compact disc-speler, digitale radio, versterker, cassette recorder, -speler en semi- automatische platenspeler. Compact disc-speler voorzien van de nieuwste servo-, decodeer- en foutkorrektietechnieken. Voorkeurzenders: 6 FM, 6 LG en 6 MG. LCD-display. Kompleet met twee luidsprekerboxen. Onze prijs 1299: Philips draagbare kleuren televisie 14 CE 1201/10B Met 37 cm/90°, donker getinte, in-line, QS, HiBri-beeldbuis. Zenderzoeksysteem voor 40 voorkeurzenders. Muziek- vermogen 3 W. Met 3 jaar_garantie Philips tweedeurs no-frost Plus koel-/vrieskast ARG 265 Geen ijsvormmg op wanden en levens middelen in de diep vriesruimte. Automatisch ontdooi- systeem in zowel koel- als vriesruimte. 52 L netto vriesruimte voor bewaren en zelf invriezen. 190 L netto koelruimte. Gescheiden temperatuurregeling. Philips tweedeurs no-frost Plus koel-/vrieskast ARG 264 Geen ijsvorming op wanden en levens middelen in de diep vriesruimte. Automatisch ontdooi- systeem in zowel koel- als vriesruimte. 43 L netto vriesruimte voor bewaren en zelf invriezen. 159 L netto koelruimte. Gescheiden temperatuurregeling. Onze Plijs Philips tweedeurs no-frost Plus koel-/vrieskast ARG 266 Geen ijsvorming'op wanden en levens middelen in de diep vriesruimte. Automatisch ontdooi- systeem in zowel koel- als vriesruimte. 65 L netto invriesruimte voor bewaren en zelf invriezen. 225 L netto koelruimte. Gescheiden temperatuurregeling. Twee aparte "koude"- laden voor vlees en vis. Onze Prijs Philips no-frost koelkasten Het diepvriesvak hoeft nooit meer ontdooid te worden. Uw levens middelen blijven ook langer goed in een Philips no-frost koelkast dan in een normale koelkast. Zo werkt no-frost De koude, door de verdamper geproduceerd, wordt met een ventilator over het inwendige van de kast gedistribueerd. Deze koude luchtstroom passeert vervolgens opnieuw de verdamper, waar overtollig vocht in de vorm van rijp neerslaat Dit voorkomt ijsaanslag op wanden en diepgevroren levens middelen. De verdamper wordt regelmatig automatisch ontdooid. Het dooiwater stroomt naar een schaal op de compressor, waar het verdampt. schociimkci Op zaterdag 5 september a.s. vindt in het kader van het Landjuweel een voor Soest unieke honden-behendig heidswedstrijd plaats, georganiseerd door de jonge Hondenportvereniging Soest en omstreken. De wedstrijd heeft een internationaal karakter, want de vereniging ontvangt o.a. deel nemers uit heel Nederland en België. Bovendien wordt de wedstrijd geleid door de Engelse keurmeester Roger Farr. De wedstrijd begint om 8.45 uur op het feestterrein aan de Ferdinand Huyck- laan en duurt tot ca. 14.00 uur. Het eve nement gaat dus de gehele ochtend door. Toeschouwers zijn van harte wel kom. Wie zijn viervoeter wil meenemen dient deze wel aangelijnd te houden. De wedstrijd is onderverdeeld in ver schillende klassen, zoals de Vetera- nenklasse, Gambling en de Open klas se. De laatste is weer verdeeld in grote en kleine honden. Het wordt een bijzonder spectaculair evenement, omdat er onder de deelne mers diverse beroemde namen zijn die bijvoorbeeld zijn uitgekomen op de Ne derlandse Kampioenschappen die op 16 augustus j.1. werden gehouden bij de kynologenclub Gooi en Eemland in Hilversum, zoals de kampioen in de Veteranenklasse, mevrouw J. van Heu- ven met de schapendoes Arwin, en de kampioen Open klasse, de heer C. de Kok met de Tervurense herder Herta. De behendigheidswedstrijd is het eerste evenement dat de Hondersportvereni ging Soest e.o. organiseert. De club be staat sinds 1 juni j.1. Niemand minder dan oud-minister drs. Jaap Boersma, die behalve direc teur van de Amsterdamse stadsreini ging sinds kort ook voorzitter is van het Voorzieningsfonds voor kunstenaars, opent op woensdag 16 september a.s. de dubbel-expositie van de Soester kunstenaars Jean-Marie van Staveren en Maria Klinkenberg in Zonneglo ren. De expositie van Harry van der Wee, de derde Soester kunstenaar die in het ka der van de samenwerking tussen het cultureel centrum C-drie en het jubile rende ziekenhuis werken tentoonstelde, loopt nog tot het einde van deze week. Dat is iets eerder dan aanvankelijk de bedoeling was. De schilderijen van Har ry van der Wee zijn ongeveer drie maanden in de hal van Zonnegloren te zien geweest. Eerder waren er tentoon stellingen van Ilse Blommesteyn en Lambertus v.d. Kooij te zien. De nieuwe tentoonstelling is een dub bel-expositie van schilderijen van Jean- Marie van Staveren en beelden van Ma ria Klinkenberg. Voor het eerst zullen de in Zonnegloren verblijvenden en de bezoekers van het ziekenhuis dus ook beeldhouwwerk te zien krijgen. De "liefhebbers" kunnen het niet laten. Ook in de afgelopen week werden van het Landjuweel-feestterrein aan de Ferdinand Huycklaan weer vlaggen gestolen. Het betrof in dit geval twee geel-blauwe vlaggen van de EHBO. De heer Joop Hulsbus uit Soesterberg, auteur van het boek "En de zon werd rood" over de Tweede Wereldoorlog in Nederlands Indië en de Birmaspoor- weg, is nog altijd op zoek naar lotgeno ten die hij destijds onder barre omstan digheden heeft leren kennen maar sindsdien uit het oog heeft verloren. Van sommigen staat niet eens vast of ze nog in leven zijn. In het bekende KRO-radioprogamma "Adres onbekend", dat aanstaande vrijdag 4 september wordt uitgezonden op radio 2 (van 9.00 tot 10.00 uur) wordt een poging ondernomen om de vrienden van weleer alsnog te achterha len. De heer Hulsbus is dan te gast bij de KRO. "Ik hoop oprecht dat ze allemaal nog le ven, maar sommigen zijn op mysterieu ze wijze in het niets verdwenen," aldus de Soesterberger. "Tot dusver is het niet gelukt ze allemaal op te sporen, ook niet via wederzijdse kontakten. Ik hoop vurig dat het op deze manier wel zal luk ken." Luchtacrobatiek, kunstvliegen, for- matievliegen, en para-dropping, dat staat allemaal op het programma voor a.s. zaterdag wanneer boven het feest terrein in Soest een fantastische vlieg show zal worden gehouden. Gezien de grote belangstelling voor het Landju weel Soest 1987 heeft men besloten de zaterdagmiddag aan te vullen met een show van echte vliegtuigen. Het programma van deze middag zal worden geopend met luchtacrobatiek door het bekende team van "Wings over Holland" onder leiding van Bert Huizinga, die met twee "Pitts specials" boven het terrein in aktie zal komen. Daarna staat op het programma een Pa ra-dropping door het PeDsi Cola-team. Rond de klok van 13.00 uur zullen de vier Fuji's van Martinair een demon stratie geven in formatievliegen en kunstvliegen. Vorige week waren zij nog de grote trekpleister bij de vlieg show in Lelystad. Een half uur later weer luchtacrobatiek door een "Stampe"-vliegtuig van Pen- tax Nederland. Het geheel zal worden besloten door het overvliegen van de DC 3 van de "Dutch Dakota Associa- tion." Bovendien zal het mogelijk zijn om tij dens deze zaterdag vanaf het landings- veld bij het feestterrein "De Blaak" rondvluchten te maken. Met de moder ne twee-motorige helicopter van ACE uit Lelystad zal men voor vijftig gulden Soest vanuit de lucht kunnen bewonde ren. De vliegtechnische begeleiding, d.w.z. de coördinatie van alle vliegbewegin gen, zal worden verzorgd door het "Dutch Aviation Promotion Team" o.l.v. de heer Kas Beumkes. Het Arbeidsbureau Amersfoort orga niseert weer een sollicitatietraining. De ervaringen van de deelnemers aan deze training zijn positief. Het blijkt een goe de steun in de rug te zijn bij het verwer ven van een baan. In deze trainingen wordt aandacht be steed aan advertentie-selectie, sollicita tieprocedures, de sollicitatiebrief en het sollicitatiegesprek. Bij de trainingen wordt gebruik ge maakt van video apparatuur. De training begint op 14 september en duurt vijf hele dagen. Werkzoekenden die voor deze zeer zin volle training belangstelling hebben kunnen zich telefonisch opgeven bij de heer J.J.F. van den Bosch 033-641411 (G.A.B.) of een aanmeldingsformulier bij het Arbeidsbureau invullen. Het Arbeidsbureau is gevestigd op het Zonnehof 26 te Amersfoort; openings tijden 9.00 - 17.00 uur op werkdagen tel. 033-641411. Onbekenden hebben in het weekeinde aan de Beetzlaan twee volle kratjes bier weggehaald. De kratjes stonden onder de caravans van de Beetzlaan-bewo- ners die hier in verband met de renova tie een tijdelijk onderkomen hebben. Een bewoonster van de Rubenslaan meldde de politie vorige week de dief stal van 30 cassettebandjes uit haar au to, die bij de woning geparkeerd stond. Tevens verdween een leren koffer. De auto bleek te zijn opengebroken.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15