Horeca verrast met winst in meerkamp Stijlvol dansen en disco gaan goed samen HOU JE VAN VIDEOBAND HISTORISCHE OPTOCHT f 55,- te bestellen bij Van Dam Foto Video, Praamgracht 5, Soestdijk, telefoon 02155-17552 IBS viert 25-jarig jubileum juf Ria Andela Slingerland heeft tallemaal.. ...en nog lekker goedkoop ook! Cursussen in soorten en maten bij Trema '87 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 17 Verbouwing bij Slingerland bewijst: RITME, GEZELLIGHEID, MUZIEK, DISCO, EEN LEKKER DRANKJE, BALLROOM, VRIENDEN, EN VRIEN DINNEN, BEWEGING, ROCK AND ROLL, LATIN AMERICAN... Voor Nederlandse en buitenlandse Soesters ■Met een uitbundig lang-zal-ze-leven ■verwelkomde de complete schoolbe- Ivolking van de Katholieke Basisschool ■Soestdijk (KBS) aan de St. Theresia- Istraat vorige week juf Ria Andela, om ■het feit te vieren dat zij al 25 jaar in het i onderwijs werkzaam is. Een aanzienlijk Ideel daarvan 18 jaar - besteedde ze I aan de jongste schooljeugd, die tot nog I niet zo lang geleden het Kleuterhuis van de KBS bevolkte. I De juf werd ontvangen met prachtige [erebogen en zocht zich via versierde hoepels een weg naar de ingang van de school, waar ze op grootse wijze werd gehuldigd. Groep 3 had een speciaal feestlied ingestudeerd en uiteraard was er ook een letterlijk schitterend cadeau, dat haar werd aangeboden namens de leerlingen, de ouders en het team. 's Middags genoten de kinderen van een voorstelling van de "Lachen is oké- show" door Ton Laros en natuurlijk werd er getracteerd. Na schooltijd werd het jubileum nog eens gevierd met o.m. de collega's in een gezellig samenzijn. Veel belangstelling voor kinderspelen en wandeltocht tijdens Landjuweel "Het is water naar de zee dragén, maar ze krijgen toch allemaal een fles Landju weel wijn. Die kunnen ze weer verkopen, want zo zijn ze wel." Gekscherend kon digde presentator Herman Duit de winnaars van de meerkamp aan. Wellicht tot verrassing van menigeen was de plaatselijke horeca erin geslaagd zich bovenaan de lijst van deelnemers te scharen. Op drie punten achterstand legde de brand weer beslag op de tweede plaats, terwijl de PTT goede derde werd. De horeca-ploeg, geformeerd door Roel van Beek (La Grande Bouffe), Fred Klinkhamer (De Soester Duinen), van het gemeentebestuur dat in de per- Co Leenaerts ('t Zwaantje), Aalt Ploeg f00? van Ane van den Breemer eenjo- (d'Oude Enghe), Harry Rouwendaal kertn huis dacht te hebben bij dit agran- - sche spel. (In den Houten Klomp) en Bob Sluis (De Knollentuin), nestelde zich bij het eerste onderdeel aan kop van het tus- senklassement. Dat was volgens Duit ook niet zo verwonderlijk: "Ze zijn ge wend om iedereen uit te melken, dus koeien melken zullen ze ook wel kun nen. Kijk eens hoe de melk schuimt." De winnende ploeg, gehuld in ouder wetse lange onderbroeken, tapte bin nen de toegestane tijd elf liter melk uit de stoïcijns voor zich uit starende koeien, en daarmee verraste ze het team SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 I De dansfolders dwarrelen weer op de mat onder de brievenbus. Overal ad vertenties, affiches, stickers, kennis makingsavonden en demonstraties. De dans om de nieuwe kursist is in vol le gang. Zoals ieder jaar tegen de tijd dat de herfst zich voorzichtig in de ver te aandient en gezellige tijden belooft. j Voorlopig wachten we nog op een warme na-zomer, maar die weerhoudt ook het danscentrum Slingerland er niet van om via felgele folders en vro lijke advertenties aandacht te vragen voor het nieuwe seizoen en voor de fraai verbouwde zaal aan de Weeg breestraat in Soest. Inspelend op een sterk toenemende belangstelling voor het vrije discodan sen, kan Slingerland in een handom draai zijn stijlvolle interieur omtove ren in een disco-paleis, dat in heel Gooi- en Eemland zijn weerga niet kentT Moderne dansen en disco Naast het deelnemen aan de gebruike lijke dansprogramma's, zoals Ball- room, Latin American en Rock and Roll-kursussen, is de hang van het jon ge volkje naar disco-achtige vrije dans avonden sinds een jaar of twee sterk toegenomen. Slingerland signaleerde die behoefte al in een vroeg stadium en richtte er meteen zijn kleine zaal op in. Met glim- en gliterlichten bood die mini disco-room en feestelijke gelegenheid, ül die meteen druk werd bezocht. Zó druk voor alleenstaanden alleenstaa aan -rrrZZZaJn dansen aanvang 20.30 uur. aanvang DANS-DISCO-PARTY'CENTER Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155 - 17954 zelfs, dat er al snel werd uitgeweken naar de grote zaal, die er eigenlijk niet op was berekend. Wim Slingerland, de bekende Soester dansleraar en eigenaar van het gelijknamige danscentrum aan de Weegbreestraat, heeft daar dit jaar een slim stokje voor gestoken. In een oogwenk kan hij zijn danszaal, dank zij een prachtige verbouwing, omtoveren tot een schitterend 'Palais du Disque', die flonkerend ruimte biedt aan tiental len liefhebbers en - hebsters van lekker ombekommerd deinen op de muzikale produkten van Madonna-en-andere- super-ritmegevoelige platenhelden en -heldinnen, die via gloednieuwe ge luidsapparatuur zeer luid en duidelijk ten gehore worden gebracht, Slinger land heeft alles ervoor in huis gehaald en verwacht op de zaterdagavonden grote toeloop. Men kan lid worden van de "Saturday Night Club', (van 20.30 tot 23.00 uur), waardoor men vrij toe gang heeft tot de aansluitende 'Mid- night Disco' tot 00.30 uur. Meer ruimte De verbouwing zorgde tegelijk voor meer ruimte. De plek waar de platen werden gedraaid en die een stuk van de dansvloer in beslag nam, is naar buiten uitgebouwd, waardoor er een flink stuk dansvloer bij is gekomen. De pilaren, die rondom tegen de muren van de zaal waren gesitueerd, zijn verwijderd, het geen vooral de ruimte voor de zitjes ten goede is tekomen. Al met al is het goed toeven bij Slingerland, die de meest klubs op vrijdag 18 september a.s. laat beginnen. Er zijn diverse klubs, voor jongeren en voor paren en gehuwden. Inschrijven kan dagelijks telefonisch gebeuren onder nummer 02155-17954 of door gewoon even langs te gaan. Het kan tussen 14.00 en 21.00 uur. Jongeren krijgen 30 lessen van 1 uur en een kwartier Balhoorn en Latin Ameri can, voor f 275,-. Paren en gehuwden 28 lessen, eveneens van 1 uur en een kwartier voor f255,- per persoon. Rock and Roll leer je in 10 lessen van een uur voor een totaalbedrag van f 75,-. Prive-les Wie niet op de vastgestelde tijden kan komen, kan een afspraak maken voor privé-lessen of het formeren van kleine privé-klubs. 55-Plussers wordt de mo gelijkheid geboden om 's woensdags middags van 14.00 tot 15.15 uur aan een speciale gezelligheidskursus deel te nemen. Deze klub gaat op woensdag 23 september van start. Slingerland ver strekt u telefonisch graag alle gewenste informatie. Dans-, disco-, party-center Naast de uitgebreide aktiviteiten op dansgebied, kan men bij Slingerland ook terecht voor partijen, conferenties, recepties, seminars, verkooptrainingen e.d. De indeling van de zalen kan aan verschillende omstandigheden worden aangepast, terwijl voor wat betreft res tauratieve voorzieningen een uitgebrei de service wordt geboden. Voor infor- De verbouwde zaal kan in een handom draai tot een flonkerend disco-paleis worden omgetoverd. matie over prijzen en reserveringen ge lieve u kontakt op te nemen met Wille- ke Slingerland. Voor Wim Slingerland was deze uitbreiding van het diensten pakket aanleiding het danscentrum om te dopen in "Dans-, Disco- en Party- Center Kennismakingsavond Paren en gehuwden die nader met Slin gerland kennis willen maken, kunnen terecht tijdens de kennismakingsavond op woensdag 9 september a.s. van 20.00 tot 22.30 uur. Kopje koffie of een frisdrankje gratis, evenals de toegang uiteraard. Uitgebreide kursusinforma- tie en diverse demonstraties geven u een goede indruk van de wijze van les geven bij Slingerland. Inschrijven voor één van de kursussen is dan ook moge lijk. Alle leerlingen en oud-leerlingen heb ben een persoonlijke uitnodiging ont vangen om een kijkje te komen nemen op zondag 13 september. Wie door wel ke omstandigheid dan ook verstoken is gebleven van dit kleinood, bel even op, waarna alsnog een exemplaar ter post zal worden bezorgd. Slingerland kan het nieuwe danssei- zoen wel aan, lijkt ons zo. Een fraai pand, met een schitterende akkommo- datie, die niet alleen dienstbaar ge maakt wordt aan alles wat met dansen van doen heeft, maar ook gebruikt kan worden door zowel partikulier als za kenman, als het gaat om feestelijke of representatieve gebeurtenissen. Een bezoekje aan de Weegbreestraat, nummers 205 en 207 in Soest, lijkt voor iedereen een uitermate nuttige onder neming. En wie bellen wil, draait 02155-17954. "Dans-, disco, party-center "Slinger land" aan de Weegbreestraat in Soest. Ook in het rode draadspel, 'De Vliegende Hollander', pakte de horeca het maximale aantal haalbare punten. De snelheidsduivels van de PTT zetten de langzaamste tijd neer, maar zij had den de pech dat ze de spits moesten af bijten op dit terugkerende onderdeel van de meerkamp. Vermeldenswaardig was dat wethouder Günther Plomp en co. het snelst waren, en dat zonder arti kel 19 procedure. De bestuurders van de gemeente werden echter door de 'beroepschriftencommissie' getrac teerd op vijf strafseconden, omdat ze onregelmatig hadden gehandeld. Hier door zakte de ploeg twee plaatsen. Ludieke ogenblikken Bij het hobbelfietsen, waarbij worsten moesten worden getransporteerd, zorgden de leden van de federatie mid den- en kleinbedrijf voor de meest lu dieke ogenblikken. De toeschouwers op de eerste rij hielden soms angstvallig de adem in, omdat het er vaak op leek alsof de middenstanders het redelijk vertegenwoordigde publiek zouden in rijden. De brandweer ondervond de minste hinder van de draaiende assen en bluste dit onderdeel in 3 minuten en 28 seconden, genoeg voor de eerste plaats. Het bestuur van de sportstich ting werd laatste, dit ondanks alle trucs van coach Dik Stroband. Opvallend in dit team was de verschijning van Gert Beyen, die daarvoor de politieke ploeg had laten lopen. "In de gemeenteraad heb ik de sportstichting tot het laatst ge steund, dus nu ook," klonk de argu mentatie van de liberaal. Het laatste onderdeel van de meer kamp tijdens het Landjuweel was een estafette raddraaien. De PTT-ers maakten gebruik van hun dagelijkse gang door de straten van Soest, en fi nishten als eerste. De horeca volgde op drie seconden, de sportstichting en de brandweer gebruikten acht seconden meer, terwijl de secretarie van de ge meente Soest bijna traditiegetrouw de achtste en laatste plaats voor zich opeis te. De eindstand van de meerkamp was: 1. Horeca 29 punten; 2. Brandweer 26; 3. PTT 22; 4. Gemeentebestuur 20; 5. Midden- en Kleinbedrijf 19; Bestuur Landjuweel 18; 7. Bestuur sportstich ting 17; 8. Gemeentesecretarie 11. Voor de organiserende sportstichting was het spijtig dat de weersomstandig heden een verandering in het program- Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam ma noodzakelijk maakte. In plaats van buiten werden de activiteiten naar de feesttent op De Blaak verhuisd, en als gevolg daarvan moest een aantal spe- londerdelen van de agenda worden ge schrapt. Toch waren Marian van Halen en Ton Dorrestein in hun nopjes met het verloop van de sportieve krachtme ting tussen de verschillende beroepen. "De ingekorte versie van de meerkamp in de tent kon door de improvisatie zo worden aangepast dat de onderdelen binnen speelbaar wdren. We zijn heel blij dat we naar binnen konden. Het had iets intiems, het was heel gezellig," al dus Dorrestein. Voor de meerkamp waren ruim zestig vrijwillige medewer kers druk in de weer geweest. Het eve nement was ondanks de ombuigingen op het laatste moment aangeslagen bij de honderden mensen, die een kijkje waren komen nemen. Het team van de plaatselijke horeca won de meerkamp. Hier is het in actie tijdens 'De Vliegende Hollander'. Kinderspelen Ook de kinderspelen waren erg in trek bij uiteraard vooral het jonge publiek. Niet minder dan 700 jongeren namen deel aan de vijftien oud-hollandse spel letjes, zoals het hamertjesspel, toptafel, glijbaankegelen, stokvangen, ringste ken, schuiftafel en barakken. In de mid daguren hadden de kinderen ook nog de beschikking over een luchtkussen, dat 's avonds 'moest wijken voor de meerkampers. De nadrukkelijke aanwezigheid van Pluvius kon de wandeltocht niet in het water laten vallen. Hoewel de organisa tie gerekend hadden op ongeveer 400 wandelaars, trotseerden bijna 600 men sen de bij tijden gestaag neervallende regen. De kinderspelen werden vorige week woensdag bezocht door 700jeugdigen. Vorige week is in Trema '87, het nieu we "centrum voor basiseducatie" in de gemeente Soest, het cursuspro gramma 1987/1988 van start gegaan. Dat gebeurde o.a. met een open dag in het centrum aan de Klaarwaterweg, waar belangstellenden zich op de hoogte konden stellen van het grote cursus-aanbod voor Nederlandse en buitenlandse Soesters, met cursussen in diverse soorten en maten. Basiseducatie staat voor onderwijs en vorming aan volwassenen, met de on derdelen taal, rekenen en maatschap pelijke vorming. Leren is een récht, ook voor volwassenen, is de gedachte die achter de basiseducatie zit. De overheid geeft daar geld voor, zodat de prijs van de cursussen laag kan blijven. Wie heeft er soms geen vragen over de Nederlandse taal? We spreken het elke dag, maar hoe schrijven we op wat we willen zeggen? De een vindt het invul len van een werkbriefje moeilijk, de an der het schrijven van een sollicitatie brief. Al die problemen komen aan de orde bij de lessen Nederlands, die wor den gegeven op verschillende niveaus, zodat iedere cursist in de juiste groep komt. In het dagelijks leven heeft iedereen met rekenen te maken: kortingen, ren te, maten en gewichten hoe moet je bijvoorbeeld schatten? Maatschappe lijke vorming houdt zich bezig met de manier van werken van bijvoorbeeld de gemeente, het rijk, de school, verzeke ringen, banken e.d. Hoe word ik ge hoord, hoe praat ik mee? Het cursusaanbod van Trema '87 is uit gebreider dan ooit, ook voor Nederlan ders. Nieuw is bijvoorbeeld op de woensdagmorgen de cursus Neder lands III, een "bijspijkercursus", ge volgd door rekenen en maatschappelij ke vorming, van 8.30 tot 11.30 uur. Men kan overigens ook inscrhijven op de afzonderlijke onderdelen en het pro gramma wordt in overleg met de cursis ten samengesteld. Het complete cursusprogramma valt uiteen in drie onderdelen voor resp. Nederlanders, voor buitenlandse man nen en voor buitenlandse vrouwen. De meeste lessen worden gegeven in het gebouw van Trema '87 aan de Klaarwa terweg 5. De cursus Nederlands I (woensdagavond 19.45 - 21.45 uur in de Desmond Tutuschool aan de Molen straat 81 is speciaal bedoeld voor hen die veel moeite hebben met lezen en schrijven. In 'lieina zelt worden op donderdag morgen Nederlands II (brieven schrij ven) en op woensdagmorgen Neder lands III, rekenen en maatschappelijke Belangstellenden konden zich tijdens de open dag bij Trema '87 uitgebreid la ten informeren over de cursussen. vorming gegeven. Overigens wordt zo veel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de cursisten, ook buiten de "pakketten" om. De cursussen voor buitenlandse man nen worden allemaal gegeven in Trema '87 aan de Klaawaterweg. Er zijn cur sussen Nederlands voor beginners en gevorderden, in discussie- en vergader- techniek en rekenen. De cursussen Nederlands voor buiten landse vrouwen vinden plaats in het ge bouw van Vrouwen voor Vrouwen aan de Parallelweg 7. In de Praatpaal aan de Molenstraat is er een cursus Turks lezen en schrijven (dinsdag- en donderdag avond) en in Trema '87 op dinsdagmor gen een naaicursus, gecombineerd met Nederlands en rekenen. Rekencursus- sen worden ook gegeven in Trema '87 en bij Vrouwen voor Vrouwen. De cursusprijzen zijn laag: voor Neder landse mannen en vrouwen f 20 per jaar, evenals voor buitenlandse vrou wen. Voor de buitenlandse mannen is het cursusgeld f 50 per jaar. Iedere dinsdag- en donderdagmorgen kunnen belangstellenden tussen 10.00 en 12.00 uur terecht voor inlichtingen en aanmeldingen op het kantoor van Trema '87, Klaarwaterweg 6, tel. 25771. Daar is ook een boekje verkrijg baar met de precieze omschrijvingen van de cursussen, de lestijden en de plaats waar de cursussen worden gege ven.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17