Grootste modezaak Bon Trio onder naam Annemarèl verder rol Hagen nieuwe schutterskoning Baarn ontvangt Dillenburgse bevolking Vrijdag 4 september opent AnneMarèl feestelijke ür *open-, huisdagen Een leuke attentie voor u! Dit is ANNEMAREL Schutterskoning Nol Hagen LAANSTRAAT 71 BAARN PAGINA 19 Jeugdzorg wijzigt avondprogramma goede informatiebron Nefkens Opel Soest en collega's feliciteren met zijn succes! *^4 ÉS WOENSDAG 2 SEPTEMRFR 1Q«7 SOESTER COURANT I Hagen was de man die zondag- jniddag op De Blaak op de schouders werd genomen. Hij was luttele secon- "en daarvoor de nieuwe schuttersko- .ing van het Groot Gaesbeeker Gilde ;eworden door op het 355ste schot de ogel naar beneden te halen. De op- olger van Jan Smeeing is de twintig- te schutterskoning. Het was voor Hagen eigenlijk een thuis wedstrijd, want het jaarlijkse konings- schieten vindt plaats op een steenworp afstand van zijn woning aan de Henriët- fe Blaekweg. Daar werd hij 's avonds Opgehaald door de Gildebroeders om feter in het middelpunt van de belang stelling te staan tijdens de prijsuitrei king in de feesttent. Aanstaande zon dag valt Hagen de eer ten deel om als schutterskoning de Gildedag van de Noorbrabantse Federatie van Schut tersgilden te beleven. Het koningsschieten trok meer belang stelling dan vorig jaar, toen de weers omstandigheden minder florissant wa rren dan afgelopen zondag. Natuurlijk is ook het Landjuweel verantwoordelijk jeweest voor een grotere opkomst van het publiek. Er waren zondag ook an dere activiteiten, 's Ochtends werd al een koffieconcert gegeven door de Eemlander Blaaskapel, die ook 's mid dags de stemming erin hield. Een dico- theek zorgde voor de vrolijke noten. Vogelrestanten De twintigste schutterskoning van het Groot Gaesbeeker Gilde was rond half vijf 's middags bekend. De schutters die daaraan voorafgingen werden met spanning gevolgd door het publiek, dat bij iedere treffer van zich liet horen. Zij waren tevens getuige van de andere prijswinnaars. Cees Stolwijk en Henk Dorrestein waren verantwoordelijk voor het afschieten van de koppen van vogel A en B. De rechtervleugels van beide mikpunten werden voor het laatst I Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam Het "gulden "schot van nieuwe koning Nol Hagen. I geraakt door Jos Hagen en Cor van den Heuvel. De derde prijs (linker vleugel) ging naar Harry Rademaker en Gerard van 't Klooster, terwijl Henk Pronk en Pieter Kuyer de staarten van de vogel restanten met de aardbodem in contact lieten komen. Jan Grift won voor de tweede keer in successie de schietwedstrijden van de oud-koningen. De wisselbeker, die hij in ieder geval nog een jaar in zijn prij- zenkast mag bewaren, was eerder al twee keer in het bezit van Gijs Hilhorst en zelfs drie keer in handen van Bert van de Dijssel. Koningsbal Het Koningsbal trok zondagavond 1250 bezoekers. Meer kaarten wilde het Groot Gaesbeeker Gilde, dat de or ganisatie in handen had, niet van de hand doen. Het was van het begin tot het einde ouderwets gezellig. Al binnen enkele minuten hadden De Havenzan gers het publiek om hun vingers gewik keld. De populaire Nederlandstalige band zou tot in de kleine uurtjes de no dige decibels ontwikkelen, hetgeen tot kilometers ver in de omtrek was te mer ken. De Stichting Jeugdzorg Soest, die voor vanavond een playback-show en een live-show op het programma had, heeft besloten dit programma-onder deel te wijzigen. De reden hiervoor is, dat zich te weinig deelnemers hebben aangemeld. Coördinator Johan Baks van de Stich ting Jeugdzorg wil nu een familie- en bingoavond houden, waarbij tal van aantrekkelijke prijzen te winnen zijn. Er zijn diverse hoofdprijzen te winnen, waaronder een fiets, een videorecorder, een televisie, dinerbonnen en vele geld prijzen. Tijdens de pauzes worden die genen, die zich opgegeven hebben voor de playback-show, dan wel de live show, in de gelegenheid gesteld hun kunnen te tonen. Verder bestaat er in geruime mate gelegenheid om te dan sen met muzikale ondersteuning van "The Desparados." Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar aan de zaal van af 19.00 uur. Het programma begint om 20.00 uur. De nieuwe schutterskoning op de schouders. Soest, Birkstraat 30. Scala van culturele, muzikale en sportieve activiteiten tijdens Oranjeweek Van zaterdag 5 tot en met zondag 13 september staat Baarn bol van de acti viteiten. In die periode wordt namelijk voor de eerste keer in de geschiedenis de Oranjeweek Baarn-Dillenburg ge houden. Het initiatief daartoe is geno men door de VW Baarns Bloei en de plaatselijke winkeliers en horeca. Op 5 en 6 september worden bijna 300 in woners van Dillenburg in Baarn ver wacht, een week later komen er nog eens ruim honderd uit de Oranjestad. Voorzitter J. van Hardeveld van de VW wil beslist nog niet spreken van een officiële 'jumelage'. "We moeten eerst aan elkaar ruiken, en dan kunnen we zien wat we in overleg met het ge meentebestuur kunnen bereiken." An derhalve week voordat burgemeester J. Miedema en zijn Dillenburgse collega M. Fughe het startschot voor de festivi teiten zullen geven is Van8 Medewerking Het programma van de Oranjeweek Baarn-Dillenburg is meer dan veelzij dig. Met uitzondering van 7 en 11 sep tember staan iedere dag diverse evene menten op de agenda. De opening door de beide burgemeesters is op zaterdag 5 september om 11 uur. Uitschieters in het totale aanbod van activiteiten zijn onder meer het promenadeconcert op De Brink (5/9), de feestmarkt op De Brink (8/9), de oud-Hollandse Oranje- markt in het centrum (10/9) en de sportactiviteiten in De Trits en de Brazi liaanse show op De Brink, beide op 12 September. Naast de VW, de winke liersvereniging Centrum Baarn en de horeca-afdeling verlenen veel andere instanties en verenigingen medewer king aan de eerste uitwisseling, die Baarn met de geboortestad van Prins Willem I van Oranje gaat onderhouden. De organisatoren zeggen dan ook te recht dat deze internationale samen komst negen dagen lang een scala van culturele, muzikale en sportieve activi teiten biedt. Het idee voor een uitwisseling met Dil lenburg werd vorig jaar geopperd door de VW. De keuze van deze Duitse ves ting, die sinds 1344 over stadsrechten beschikt, had alles te maken met de ko ninklijke verbindingslijnen tussen Baarn en Dillenburg. Nadat het stads bestuur van Dillenburg positief had ge reageerd op het voorstel van de VW werd contact gezocht met de plaatselij ke middenstand. Ook bij de winkeliers en de horeca kwam de VW met en thousiaste mensen in aanraking, het geen ook geldt voor het Baarnse ge meentebestuur, dat 'bijzonder positief' SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 tegenover de officieuze uitwisseling staat. Langzamerhand kreeg de Oranje week gestalte, en nu is het volledige programma rond. De Duitse gasten zul len kosteloos worden ondergebracht in hotel De Prom, het Aegon-centrum en de personeelsflat van Eemeroord. Ook heeft zich een groot aantal gastgezinnen aangemeld voor de opvang van de Dil lenburgse bevolking. Het ligt in de bedoeling dat een ruime Baarnse afvaardiging volgend jaar naar Dillenburg afreist voor een tegenbe zoek. De Duitse stad heeft al uitwisse lingen met drie andere steden, waaron der Breda en het Franse Orange, maar die contacten bestaan eigenlijk alleen maar op bestuurlijk niveau. Zowel in Baarn als in Dillenburg is men enorm enthousiast over een uitwisselingsvorm waarin alle stromingen van de bevol king passief en actief kunnen deelne men. Met het oog op de reis van volgend jaar merkte VW-voorzitter Van Har develd overigens op dat het stadsbe stuur van Dillenburg de reiskosten op zich neemt van alle Dilienburgers die naar Baarn gaan. In dat verband kni poogt Van Hardeveld alvast in de rich ting van het Baarnse gemeentebestuur. Programma Het programma van de Oranjeweek Baarn-Dillenburg is, zoals gezegd, enorm afwisselend en uitgebreid. Hier onder een greep uit de tientallen activi teiten in de periode van 5 tot en met 13 september: Zaterdag 5 september: 11.00 uur - opening door burgemeester J. Miede ma en bürgemeister M. Fugbe. 11.30 uur - demonstratie door herauten en mu ziekcorps te paard in oud-hollandse klederdracht. 15.00 uur - promenadeconcert op De Brink 17.00 uur - negen jazz-bands trekken vier uur lang door de straten van Baarn met levende muziek. 19.00 uur - koorconcert in de Pekingtuin door de Christelijke Oratoriumvereniging en twee Dillen burgse koren (bij regenval wordt uitgeweken naar de Pauluskerk). Zondag 6 september: 11.30 uur - wandeling of bustocht naar Lage Vuur- sche 15.00 uur - dia-presentatie van de heer V.d. Steeg in 'De Generaal'. Dinsdag 8 september; Grote feestmarkt op De Brink en de horeca ver zorgt Dillenburgse maaltijden met medewerking van vier Duitse koks. Woensdag 9 september: kinderactiviteiten, zoals kleurwedstrijden, op tochten en pottebakken. Donderdag 10 september: Oud-hollandse Oranjemarkt (tot 21 uur). De win keliers presenteren zich in kostuums uit de zestien de eeuw. Zaterdag 12 september: 13.30 uur - tenniswedstrijden tussen Baarn en Dil lenburg 14.00 uur - gymnastiek, turnen en zwemmen tus sen Baarn en Dillenburg in sporthal De Trits 14.00 uur - volksdansen in het centrum van Baarn met medewerking van de Dillenburger Jugend Volkstanzgruppe 'Egerlander Gmoi'. 19.00 uur - De Brink wordt door de horeca omge toverd tot één groot terras, waar alle gasten uit Dil lenburg een oud-hollandse maaltijd krijgen aange boden. Aansluitend wordt een Braziliaanse show gegeven. Zondag 13 september: 10.00 uur - protestantse dienst (Kruiskerk) en roomskatholieke kerkdienst (Nicolaaskerk). 13.00 uur - volksdansuitvoering in het centrum van Lage Vuursche. BON TRIO! Welke Baarnse kent ze niet de 3 damesmodezaken van Bon Trio in de Laanstraat. Al meer dan 20 jaar verkoopt men daar voor oud en jong en alles wat daar tussenin zit kwaliteitsmode. Vele winkelende pas santen zullen zich de laatste tijd afge vraagd hebben wat er met de grootste zaak van Bon Trio gaat gebeuren. Al enige tijd zijn er ingrijpende verbouwings-aktiviteiten gaande, waaraan vandaag en morgen de fini shing touch wordt gegeven. De zaak kijgt een geheel ander aanzien en zal de naam ANNEMARÈL gaan voe ren. "Waarom?", zo vroegen we Ineke en Theo Steenbeek, eigenaren van Bon Trio, "deze ingrijpende verande ring?" Behalve de renovaties, die elke zaak van tijd tot tijd nodig heeft, willen zij ook dat de jonge modieuze vrouw haar kleding in hun grote zaak komt kopen. Voorheen was de collectie in de grote winkel vooral gericht op de wat oudere modieuze vrouw. Deze laatste moet overigens beslist niet den ken dat zij nu niet meer welkom is in de zaak in de Laanstraat? "Integen deel", volgens Ineke Steenbeek, "On ze collectie van bekende merken, die wij al jaren brengen, blijft onverkort bestaan!" Kleding van Marianne Pa ris, La Kerko, Felicia, Berghaus, Mettner, Baruch, Ara, Freya, Rober- to Sarto, Zerres, H.S., en vele andere merken blijven gewoon in onze ver nieuwde zaak te koop. Daarnaast voe ren we de volledige collectie van AN NEMARÈL. Men heeft gewoon een grotere en meer veelzijdige keus. Overigens verkoopt Bon Trio al een aantal jaar de AN.NEMARÈL- collectie. De naam ANNEMARÈL staat voor een team van modespecialisten. Het is een groep van zo'n 50 modespeciaal zaken die samen werken en een aantal inkopers ter beschikking heeft om grote belangrijke beurzen te bezoeken en die goed op de hoogte zijn van wat er in de modewereld omgaat. Het voordeel van ANNEMARÈL is dat je samen de inkoop kunt versterken, de prijzen op een goed niveau kunt hou den en exclusieve modellen kunt be dingen. Teneinde het image van de za ken te versterken en samen naar bui ten te treden, is het plezierig dat de za ken zoveel mogelijk eenzelfde aanzien krijgen. Dat komt niet alleen uit in de collectie, maar ook in het interieur dat in de kleuren blauwgrijs en wit is ge houden. Zelfs de vloerbedekking is aan deze tinten aangepast met ingewe ven de naam ANNEMARÈL. De naam BON TRIO blijft gewoon bestaan. Waren er eerst .3 Bon Trio zaken, nu bestaat de Bon Trio bv uit: Annemarèl, Laanstraat 71; Bon Trio, Laanstraat 81e en Shop 77. De 2 klei nere zaken gaan dus niet Bon Duo he ten. Dat is ook niet nodig, want de naam Bon Trio slaat niet op het aantal zaken, maar verwijst naar het trio, de heer en mevrouw Schukking en hun dochter Ineke, die de modezaak meer dan 20 jaar geleden startte. Bovendien was het een verbastering van Bonneterie. Twintig jaar kwaliteitsmode in Baarn, nu uitgebreid, vernieuwd en verjongd met de modieuze ANNEMARÈL- collectie. Een ieder die dit fraaie ge heel met eigen ogen wil aanschouwen moet zeker vrijdag 4 september bin nenlopen. Bovendien krijgt elke be zoeker een smaakvolle attentie om de ze heropening te vieren. Maak kennis I j HRV P>iiil! met een verrassende kijk op Mooie Mode In de Laanstraat te Baarn BON-TRIO Mode presenteert een geheel vernieuwde modezaak onder een nieuwe naam ANNEMARÈL. Voor U. Voor de modieuze vrouw van nu. ANNEMARÈL start met een feestelijke open huis. U bent van harte welkom om kennis te komen maken met uw vernieuwde modezaak. U krijgt alle gelegenheid om ongestoord rond te kijken in onze hartverwarmende najaarskollektie. ANNEMARÈL stelt prijs op uw bezoek. Tijdens de open-huis dagen heeft ANNEMARÈL daarom een leuke attentie voor iedere bezoekster (zolang de voorraad strekt). Stap even binnen! Wij zullen U gastvrij ontvangen. Achter de naam ANNEMARÈL staat een team van modespecialisten, stylisten en inkopers, die de mode op de voet volgen. Parijs, Milaan, Madrid, Düsseldorf. Zij kennen de weg in modeland: zijn kind aan huis bij bekende mode- fabrikanteh. Zij kijken en kiezen, kombineren en ontwerpen, zijn verantwoordelijk voor de kollektie van ANNEMARÈL. Een kollektie van uitzonderlijk niveau. Mooie mode voor de vrouw van nu! JS. m Een najaarskollektie met een betoverende chic. Fraaie gedekte tinten en een slanke, sportieve belijning. Rijke, warme stoffen. ANNEMARÈL maakt er een hartverwarmende elegante herfst van met mode van internationaal niveau. AnneMareL

Soester Courant | 1987 | | pagina 19