Splinter Eemland b.v. goed uit BIBLIOTHEEKDAG 5 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur American Football op vliegbasis Soesterberg SPORT sterk Naarden Shot met 22 teams de kompetitie in TAFELTENNIS SPORT De Snoekbaars nadert einde kompetitie VISSEN Bibliotheek Soest Albert Cuyplaan 202 Ruim 700 wandelaars bij Paleistocht WANDELSPORT SCHAKEN Henk Schenderling de nieuwe leider Jeugdclubkampioenschappen Soest-Zuid TENNIS GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD AUTO'S Geslaagde kaderdagen in Papendal Eredivisieteams moeite met SoVoCo VOLLEYBAL Verrassende kampioenen bij LTC Soest TENNIS Pijnenburg derde in strandloop ATLETIEK KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. DUIVENSPORT Duivenwedvluchten PAGINA22 W0ENSDAG 2 SEPTEMBER 19R7 SOESTER COURANT jp voor L.V.V. betekende uitstekend werd benut, (p iefensie liet ook hierna noÈ rallen, maar Peter Heems eds redden. uur kwam Soest weer tot len. Gerard Bekker, goed ■aasde over links naar de f een scherpe voorzet, die d. Berg bekwaam werd in -2) st moest Heemskerk ge- hoek toen de Bont weer jgelaten. pauze kwam Soest met ■eld voor Jeroen v. Vee asten in de Soest verdedi- Hoogeboom een gemak- >p, hij bracht de partijen zicht. uitgespeelde Peter Wolf ingen, ging Soest nog ver- tad de klasse van Heems- i stand te houden. Wes- defensief sterk rukte en- op en werd onderuit ge- de veel fluitende heer :n penalty toekende die met grote precisie werd L.V.V. probeerde nog vond uiteindelijk steeds :rk Op de weg naar suc- Hees-equipe inmiddels :'n is door de jaren heen lijk te bestrijden tegen- Hees ploeg geweest. De Jees tegen Naarden zal anvangen op het terrein g. reriode wordt er nu ook ie gevoerd betreffende rktie die de benodigde brengen voor de hoog- e van het clubgebouw, r deze aktie kunt u ver- ansen,tel. 23114 Daan -830, Piet van Schalk- of Fred Scholten tel. Jaar ook uw loten be- :n in deze loterij liegen een totaalbedrag aan rveerd f 60.000,- met n auto ter waarde van :un Hees en koop een in aan de vereniging is ook gunstig gestemd, lijn sléchts 1000 loten en zijn hoog. Hees re- plaats, maar dat bete- Ook Janny Verwoerd tanmerking voor een strijd van de Konings een grote ploeg re it zijn de nieuwe ster nent die hun draai nog >ewel Ronald Laurens t een eerste prijs kon leijarlge Jarno Bruin ninifiets als zevende dstrijd in Heiloo was iar, want hier traden Moord en Zuid Hol- rk. Met name in de fi- vas het knokken ge helen bereikten deze ien die door de vele «n vertekend beeld at is fietscross, zoals is Krol al onmiddel- -rvaren: hij werd dus -hiffart, bijna verze- eindscore, werd be- valpartij en kwam 'ende plaats. Expert k werd achtste in de s vijfde. Als cuiser p een zevende plek. ^reikten nog de hal- rry Luijsterburg en 'k Sancho Kers op de halve finale niet - plaats. Örjan Kers bij de halve finale n in de manches al ;k van Lemel, Ray- ^udy Krol bij de ju- r Puff Jessica van o voorronde uitge ven Gabi Walet. niet alleen om de °m de punten die wedstrijden wor gpalen welke acht Ie beste in de afde- erekend. 'ns de cross-wed' Road Riders. ïrman van Dam A onktnandp ÏUtorrton C d.l pMO: Aanstaande zaterdag 5 september gaat de Iterfstkompetitie tafeltennis weer van start, waarbij 15 senioren teams en 7 jeugdteams van Shot achter de tafel zullen verschijnen. Bij de se nioren komt Shot uit met twee teams in de 3e divisie en één team in de 4e di visie, terwijl de jeugd in de landelijke B-klasse uit zal komen. Senioren: Het le herenteam bestaat dit seizoen uit drie spelers, die de vorige kompetitie kampioen werden in de 4e divisie. Be rend Jonker en Gerhard Busch kwa men echter al eerder op 3e divisie nivo uit, zodat alleen Hans den Blanken in deze klasse zal debuteren. Het 2e herenteam, dat eveneens op 3e divisienivo uitkomt, zal aanmerkelijk meer moeite hebben zich op dit peil te handhaven. Het enige bekende gezicht in dit team is Dirk Schuiling, terwijl Ak- sel van Elteren vanuit de 5e divisie di- rekt twee klassen hoger zal gaan spelen. De derde speler van dit team is Eugène Staffhorst, die de afgelopen jaren bij Victoria Hilversum aktief was. Voor het 3e herenteam tenslotte moe ten de kansen op handhaving wel erg klein worden geacht. Debuterend in de 4e divisie trof men een uitzonderlijk zware poule. Toch zullen Eddy Gay- tant, Edo Fransen en de uit de jeugd overgekomen Michiel van Raadshoven knokken voor wat ze waard zijn. Jeugd: De jeugdafdeling van Shot zal dit sei zoen een wat minder prominente rol in het landelijk tafeltennisgebeuren spe len dan in het verleden, aangezien veel jeugdspelers zijn overgegaan naar de senioren. De eer zal dit seizoen in de na tionale kompetitie worden hooggehou den door Martin Fransen, Richard van de Heuvel en Robbie Houtgast. Met voldoende geloof in eigen kunnen moet zelfs een kampioenschap mogelijk zijn. Komend weekende Het le herenteam speelt aanstaande za terdag in Leiden tegen Scylla en moet in staat worden geacht de twee winstpun ten mee naar Soest te nemen. Het 2e en het 3e herenteam starten beiden met een thuiswedstrijd tegen twee zeer zwa re tegenstanders. Shot 2 start tegen kampioenskandidaat Hotak uit het te gen de Belgische grens gelegen Hoo- gerheide. Shot 3 krijgt te maken met een bekende tegenstander, het sterke Victory '55 uit Volendam komt op be zoek. Beide wedstrijden beginnen om 17.30 uur en toeschouwers zijn uiteraard ook dit seizoen weer van harte welkom. Voor ieder die belangstelling heeft voor de tafel tennissport zijn er op elk nivo vele mogelijkheden bij Shot. Dagelijks is de Shotzaal aan de Heideweg (tussn nrs. 18 en 20) geopend voor trainingen en vrij spelen. Voor beginnende senio ren is er een training op maandagavond van 20.15 - 21.30 uur. Voor beginnen de jeugdspelers zijn er trainingsmoge lijkheden op dinsdag en vrijdag van 17.00 - 18.15 uur. Voor alle inlichtin gen over de ttv Shot kan men terecht bij Joop Kok, Vedelaarpad 22, tel: 19349 en bij Dirk Schuiling, tel.: 03461-1471. Zaterdag 29 augustus is de 8e van de 10 wedstrijden omvattende zomer- kompetitie gevist. De kompetitie onderscheidt zich door de diversiteit van de wateren die be zocht worden. Dat deze beleidslijn door velen onderschreven wordt blijkt uit het toenemende aantal deelnemers aan zo wel de kompetities als de losse wedstrij den. Deze 8e wedstrijd werd gevist aan de Kleine Melm te Soest en werd voor een groot gedeelte begeleid door een druilerige regen. De vangsten waren re delijk goed. In de le divisie was Jan van Lambalgen met 10.73 m. vis de sterkste en nestelt zich hiermee in de top van het klassement. In de 2e divisie werd Fred Saarloos eer ste, hij ving 11.25 m. vis. Fred neemt in het klassement een zeer bescheiden 29e plaats in en het werd volgens zijn zeggen dan ook hoog tijd dat er iets gebeurde. 2e in deze divisie werd Joop Hibbel met 6.38 m., hij zet zich met dit resultaat op slechts 2 punten achterstand op kompe titie-leider Ton Post. Vermoedelijk leeft hij in de veronderstelling dat er een kampioenschap voor hem in zit. 2e in de le divisie was Aart de Bruin. Hij maakt er een gewoonte van na een geviste wedstrijd de volgende thuis te blijven, maar weet zich door het vissen van een paar sterke wedstrijden redelijk te handhaven. le Divisie 1. Jan van Lambalgen 2. Aart de Bruin 3. John Kasius 4. Gerrit Kaius 5. Elbert van Beek 6. Jan Aertssen 7. Gerrit v.d. Hoef 8. Henk van Riet 9. Jaap Post 10. Theo Bosman 2e Divisie 1. Fred Saarloos jr. 2. Joop Hibbel 3. Henk Prinsen 4. Willem Hopman 5. Bert Giele 6. Richard Horst 7. Hans Meyer 8. Jan Hopman 9. Maarten Mosk 10. Rinus Brons Op zondag 13 september organiseert h.s.v. de Volharding uit Weesp een kop pelwedstrijd op de Vecht. De koppels zullen gevormd worden door een Vol harding en een Snoekbaarsman. Leden van de Snoekbaars kunnen zich opge ven tot uiterlijk 7 september bij Willem van de Kraats, tel. 02155-16895. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,— exclusief de huur voor de boot. 6.00 Uur verzamelen bij de Bierhut van Carl Prent. 10.73 m. 7.90 m. 7.53 m. 7.41 m. 7.13 m. 6.28 m. 6.14 m. 5.88 m. 5.84 m. 5.25 m. 11.25 m. 6.38 m. 5.60 m. 4.95 m. 4.90 m. 4.67 m. 4.12 m. 4.04 m. 3.40 m. 3.34 m. De krachtproef voor de wandelsport- vereniging "Olympia", belast met de organisatie van twee wandeltochten in één week in Soest, is glansrijk door staan. De edukatieve Landjuweel avondwandeling door Oud Soest trok woensdag 582 belangstellenden en aan de zaterdag gehouden Paleis Soestdijkwandeltocht deden maar liefst 716 wandelaars mee. Voor Olympia betekende deze onder auspiciën van de Sticht Gooise Wan delsport Bond (SGWB) georganiseer de Jubileumwandeling, (voor de 30e achtereenvolgende keer dat de Paleis Soestdijktocht werd gehouden) een groot sukses gezien de ruim 700 deelne- mers. Men kon een keuze maken uit een 5,10, 15,20 of 25 kilometerroute. De onder verdeling was respektievelijk 167,197, 196,60 en 96 lopers, die dit jaar weder om fraaie en afwisselende parkoersen, uitgezet in de bossen van Staatsbosbe heer rondom het Koninklijk Paleis en kasteel Groeneveld. De wandelaars waren vol lof over de fraaie bossen en de in volle bloei staande heide. Ze kwa men o.a. uit Belfeld, Gouda, Den Hel der, Moordrecht, Rijswijk en omliggen de plaatsen van Soestdijk. Het Rode Kruis, afd. Soest/Soesterberg was pa raat voor eventuele problemen van me dische aard doch hoefde nagenoeg met in aktie te komen. Tussen één uur en half twee was het de beurt aan de groe pen, welke ook vanaf het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesse- laan vertrokken en in aanmerking wen- sten te komen voor een jurybeoorde ling. Het deskundige drietal bestaande uit de heren C. de Graaf (vooratter), Ermelo, G. Belt, Doorn en HJ. van Rheenen, Utrecht beoordeelden de groepswandelaars op o.a. orde, unifor miteit en verkeersgedrag en vond de w.s.v. "Ha-Gi" het neusje van de zalm getuige de uitslag: 5 km.: 1. w.s.v. Ha-Gi, Hardinxveld- Giessendam 576 punten, 2. V.D. Veenendaal 561 pnt. en 3. speeltuin- ver. Oranjekwartier, Gorinchem pnt. 10 km.: 1. V.d.Z. 564 pnt. 2 Oranje kwartier 540 pnt. 15 km.: 1. w.s.v. Ha-Gi 657 pnt. 2. V.D.Z. 570 pnt. Iedere deelnemer kreeg na afloop een fraaie herinnering mee naar huis, be staande uit een goudkleurige medaille aan een rood/wit/blauw lint met de beeltenis van prinses Juliana en prins Bernhard naar aanleiding van hun gou den huwelijksfeest. Het team van me dewerkers van Olympia kan terugzien op een in alle opzichten geslaagd sport evenement. Henk Schenderling heeft na twee ron des in de ladderkompetitie verrassend de leiding genomen. Iedereen die vori ge week gescoord had, verloor deze week of speelde helemaal niet. Schen derling profiteerde daar het meest van, hij won van M. Fugers. C. Vonk leverde een goede prestatie door van E. Swinkels te winnen. De aanstormende jeugd moest het deze week afleggen tegen twee oud-eerste- team spelers. Bouma verloor van V.d. Hammen en Nijman verloor van Wee- nink. G. Muis lijkt een betere start te hebben dan vorig seizoen, hij versloeg C. Vennik. Titelhouder J. Braf haalde zijn opgelopen achterstand in door van R. Aurich te winnen. Uitslagen: Vonk- Swinkels 1-0; Vennik - Muis 0-1; v. Aurich - Braf 0-1, Fugers - Schender ling 0-1; v.d. Hammen - Bouma 1-0; Nijman - Weenink 0-1. Soester Schaakclub, elke vrijdagavond vanaf 19.00 uur in zaal Credo (Juliana- kerk). Inlichtingen: R. Boekhoff, tel. 13973. Foto: Herman van Dam Onder gunstige weersomstandighe den zijn de afgelopen week de junio- renclubkampioenschappen van de T.V.Soest-Zuid afgewerkt. 125 Deel nemers speelden meer dan 250 partij en, verdeeld over 4 leeftijdscatego rieën. Hoewel de meeste favorieten hun rol waarmaakten zijn er toch een aantal spelers te noemen die zich dui delijk hebben laten zien. Bij de jongens tot 12 jaar valt de ko meetachtige carrière van Roy Huisman op. Hij is winnaar van de verliezersron de geworden. Zonder op te vallen pak ten Xander Bremer en Arjan de Graaf de kampioenstitel bij de jongens dubbel 6/15 jaar. Bij de jongens t/m 17 jaar moet eerst Albert-Jan Smid worden ge noemd die de halve finale bereikte door één van de favorieten, Guus Tournee, in een spannende 3-setten te verslaan, standen 6-3, 3-6 en 7-6. De beste speler bij de jongens is zonder meer Gerard van Bentum, die zowel in de single tegen Donald Molenaar, als in de dubbel samen met Hans Eggink te gen wederom Donald Molenaar, nu met Mark Baltus, aan het langste eind trok. Beide 3-setters waren enerverend en spannend tot de laatste slag. Bij de allerkleinsten, jongens t/m 10 jaar, moeten de mannetjes putters Xander de Groot en Wisse van der Mee worden vermeld, die duidelijk lieten zien, dat spelvreugde gecombineerd met knok ken om de punten allerzins het aanzien waard is. Xander de Groot won de par tij en daarmee de kampioenstitel. Meisjes Bij de meisjes was de strijd toegespitst tussen de zusjes Brouwer en Huizinga. Behalve in de categorie meisjes t/m 15 jaar was er wel een Brouwer of een Hui zinga aanwezig. Bij de kampioenstitels sloeg de balans door in het voordeel van de Huizinga's. Anja Hilhorst pakte de titel bij de meisjes t/m 15 jaar waarin ze Florien ten Hove, die niet op dreef was, duidelijk terugwees. Bij het gemengd dubbel is de partij van de nieuwkomers Sander Brinkman met Tanja Hagens tegen de routiniers Maarten Homan en Eline Pothuizen het vermelden waard. Met 4-6, 6-2 en 6-4 werden de routiniers uit het toer nooi geslagen. De clubkampioenschappen van de ju nioren van de T.V.Soest-Zuid zijn in een prima sfeertje verlopen, en compli ment aan alle deelnemers en de jeugd commissie is dan ook zonder meer op zijn plaats. Daarnaast hebben de kam pioenschappen een aantal beloften voor de toekomst opgeleverd een dui delijk gevolg van de selectietraining (mogelijk gemaakt door diverse spon sors) van de clubtrainer Glenn van Kleef. Tot de beloften van de toekomst beho ren naast de al genoemde jongens ook nog Harald van Brummelen, Alexan- der Rigter en bij de meisjes Leone Men- Liefhebbers van American Football komen dit jaar aan hun trekken op vliegbasis Soesterberg. De thuiswed strijden van het American Football- team "The Soesterberg Wolfhounds" zijn dit jaar voor het eerst toegankelijk voor het publiek. De wedstrijden worden gespeeld op het "footballfield" van vliegbasis Soester berg op zondag 6 september, 27 sep tember en 11 oktober 1987. De laatste thuiswedstrijd is op zaterdag 17 okto ber 1987. De wedstrijden beginnen om één uur 's middags. Vanaf twaalf uur is de toegangspoort van de vliegbasis aan de Hertenlaan in Den Dolder open voor het publiek. Het spectaculaire American Football wint' in1 Nederland aan populariteit: Sportprogramma's op tv besteden al re gelmatig aandacht aan deze tak van sport. Toch staat het American Foot ball in Nederland nog in de kinder schoenen en zijn de mogelijkheden om een wedstrijd echt te zien beperkt. Voor de liefhebbers van American Football ÊËÈmüiïk**. in de omgeving van Soesterberg is hier staat uit spelers van het Amerikaanse nu verandering in gekomen. Het team luchtmachtsquadron dat op vliegbasis van "The Soesterberg Wolfhounds" be- Soesterberg is geplaatst. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 De jeugdtrainers van de volleybalver eniging SoVoCo hebben het afgelopen weekend een speciale bijscholingscur sus gevolgd in Sportcentrum Papen dal. Het eerste damesteam oefende zeer succesvol in een vierkamp waar aan ook twee teams uit de Eredivisie deelnamen. Het tweede damesteam werd winnaar van een driekamp in Apeldoorn. De Nederlandse Volleybal Bond orga niseert jaarlijks een aantal bijscholings weekenden voor de trainers van vereni gingen aangesloten bij die bond. Negen jeugdtrainers hebben deze bijscholing gevolgd en dus kunnen de jonge SoVo- Co-volleyballers weer volgens de daar vertoonde opvattingen worden geïn strueerd. Dames 1 op dreef Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam speelde een vierkamp waaraan twee teams uit de Eredivisie, te weten Voorburg en Ovra deelnamen. Het kwartet werd volgemaakt met het eerste divisieteam Bosta/the Smash. Met goed georganiseerd spel hebben de Soester dames, die pas twee weken in training zijn, partij gegeven. En meer dan dat. Zowel Ovra als Voorburg, teams die beide over ruim voldoende aanvalskracht bezitten slaagden er niet in te winnen. De Soester verdediging pakte heel wat van de hard geslagen ballen en zette op vaak buitengewoon slimme wijze de tegenstanders op het verkeerde been. Tegen Ovra uit Haar lem wrd het een gelijkspel, Voorburg moest genoegen nemen met een 3-0 ne derlaag. Bosta werd verslagen met 2-1. Het tweede damesteam speelde in Apeldoorn een driekamp. Spiker uit Eerbeek was duidelijk te zwak voor de Soester dames en verloor dan ook met 3-0. V.C. Westfalia uit Duitsland, een team uit de tweede Duitse liga, scoorde nogal veel met de harde opslag maar als het op veldspel aankwam was SoVoCo- Stam 2 de betere ploeg, uitslag 2-1 voor SoVoCo-Stam 2. De jongste selectiegroep van SoVoCo, het meisjes A-team, speelde een drie kamp in Zeist. Het nog zeer jonge team van SoVoCo moest het opnemen tegen de oudste jeugdteams van Cito uit Zeist en Nivoc uit Nieuwegein. Hoewel het tweemaal een nederlaag werd met 2-1 was het vertoonde spel zeer hoopge vend. Zo spelend hoeft het team niet bang te zijn voor tegenstanders in de competitie. Volleybal deze week Zaterdag komen de selectieteams van SoVoCo-Stam opnieuw in actie. Het eerste damesteam speelt een westrijd tegen het Limburgse Celtona/VCE in Sportzaal De Bunt in Soest, aanvang 14.00 uur. SoVoCo-Stam 2 speelt za terdagmorgen en -middag een drie- kamp in Sporthal Beukendal. Tegen standers zijn RI VA uit Rijswijk en Voll- kei uit Amersfoort, aanvang 11.00 uur. Een dag eerder, vrijdag speelt het eerste hrenteam een oefenwedstrijd tegen Atalanta in Vinkeveen. Het tweede he renteam tenslotte speelt zaterdag een toernooi in de Zeister Sporthal De Clomp. Iedere maandag- en dinsdagavond kan men inlichtingen krijgen over het spe len/trainen bij SoVoCo. Voor wed strijd- en recreatiesport, voor mini's vanaf 6 jaar en jeugd vanaf 12 jaar. Voor meer informatie tel. 25260. Foto: Herman van Dam De junioren clubkampioenschappen van de LTC Soest die de afgelopen 14 dagen op het park aan de Schrikslaan werden gespeeld hebben een waardig slot gekregen tijdens schitterende en soms verrassende finales. Veel publie ke belangstelling ging uit naar de 'jon- gens'-finale tussen Migiel de Bruin en Joop van Kooy. Deze partij leverde een verrassende winst op voor Joop van Kooy. Migiel de Bruin, de grote favoriet in de categorie t/m 17 jaar, schakelde in de halve finale Ragnar Hulskamp uit ter wijl Joop van Kooy in de andere halve finale Casper Hamersma ditmaal geen schijn van kans gaf. De finale werd een spannende aangelegenheid omdat Joop van Kooy sterk speelde terwijl Miegiel de Bruin zijn normale niveau niet wist te bereiken. Met 7-5/6-4 werd Joop van Kooy de nieuwe clubkampioen. Bij de meisjes t/m 17 jaar een gedeva lueerd veld omdat de echte toppers ont braken. De finale ging nu tussen Marjo lein Visser en Ivonne Brekelmans. In de finale wist de als tweede geplaatste Maijolein Visser, met degelijk spel, de winst verrassend te pakken van Ivonne Brekelmans en kon ook zij zich club kampioen noemen. Bij de meisjes t/m 14 jaar ging de strijd wederom tussen Sanne de Mets en Son- ja Huizinga. Was het vorig jaar nog Sonja Huizinga, nu was het Sanne de Mets die met de hoogste eer ging strij ken en daarmee bewees dat de winst tij dens het Soest-Open-Tournooi geen uitschieter was. De strijd bij de jongens t/m 14 jaar ging tussen Geerlof Stam en Olaf Gipon. Geerlof, die een goed seizoen door maakt en enorm is vooruitgegaan, bleek te sterk te zijn voor de pas 12-jari- ge Olaf Gipon. Bij de meisjes t/m 12 jaar ging de titel zoals verwacht naar Daniëlle Kolde- wijn. Zij bleek te sterk voor Hanneke Verkerk in de halve finale en ook in de finale tegen de 9-jarige Leonie Barten. De jongens t/m 12 jaar gaf, in de bo venste helft althans, een verrassende fi nalist. Niet Evert Jan Wijnia maar Jan Maurits Schooneberg mocht in de fina le aantreden tegen de als 2e geplaatste Ivan van Dorssen. Ivan won deze finale. Bij de damesdubbel ging de finale tus sen de finalisten bij de 14-jarigen en de 17-jarigen. Sanne de Mets en Sonja Huizinga bleken in een spannende drie setter te sterk voor Ivonne Brekelmans en Marjolein Visser. Het gemengd dubbel was een strijd tus sen Ivonne Brekelmans met Migiel de Buun en Sanne de Mets met Joop van Kooy. In een hoogstaande en vooral in de tweede set spannende partij wisten Ivonne en Migiel in drie sets deze partij te winnen, waarin vooral Ivonne Bre kelmans goed speelde. Het herendubbel (van een jongensdub- bel was nauwelijks te spreken) was het hoogtepunt van de dag. Een schitteren de partij met veel volleerwerk en pas- seerslagen. Migiel de Bruin met Casper Hamersma tegen Ragnar Hulskamp en Joop van Kooy. Migiel en Casper won nen deze partij die een voortreffelijk slot vormde voor een goed verlopen ju nioren clubkampioenschap van de LTC Soest. Voorzitter Ton Schneider reikte de prijzen uit en bedankte de wedstrijd commissie; Marijke Alders, Matanja de Graaf, Roel Vis, Joost Hasenaar en Ton Stalenhoef voor hun werk. Zondag j.1. namen vier atleten van A. V. Pijnenburg deel aan de Brook Beach Run, een ploegenwedstrijd over 8 km. op het zeer moeilijk te belopen strand bij Bergen aan Zee. Eef van den Brink, Joop van Leijenhorst, Jeroen Majoor en Rob de Haas waren op uitnodiging opgenomen in het team van het sport- magazine Duursport Actueel. Na een behoudend begin nestelden zij zich na enkele kilometers op een 5e plaats, klommen vervolgens naar een 4e plaats in de laatste kilometer. 500 Meer voor de finish lagen zij op een ge deelde 3e plaats en een eindsprint zorg de voor de beslissing. Omdat de tijd van de derde man uit de ploeg beslissend was voor de klassering, was deze taak weggelegd voor Jeroen Majoor. Eef van den Brink en Joop van Leijenhorst wa ren enkele meters vooruit, waardoor Jeroen Majoor in een alles of niets sprint zijn tegenstander, die de derde positie in de konkurrerende ploeg in nam, voorbij moest. Jeroen stelde zijn teamgenoten niet teleur en bracht hen met miniem verschil op het erepodium. Ron de Haas finishte enkele ogenblik ken later. In Utrecht waren de A.V. Pijnenbur gers ook aktief in de Maliebaanloop over 10 km. Hans Smit haalde zijn beste tijd met 2 min. naar beneden door in 36 min. 14 sec. binnen te komen. Jos van Ras was met zijn 35 min. 10 sec. de sterkste Soester afgezant. Henny Pot werd eerste dame in 40 min. 10 sec. Henk van Hal was goed voor 42 min. 46 sec. Nieuwkomer Ton Stalenhoef deed het in 43 min. 55 sec. Gerry den Oude werd 2e veterane in 43 min. 59 sec. Ul- rich Manders, de veteraan met zijn nog korte atletiekloopbaan, brak met een persoonlijke rekordverbetering van an derhalve minuut de 40-minutenbarrie- re. Hij kwam uit op 39 min, 45 sec. Afgelopen week wist politieman Kees Rietveld van atletiekvereniging Pijnen burg een tweede plaats te bemachtigen tijdens de politiekampioenschappen kwart triathlon in Utrecht. In de twee voorgaande jaren greep hij de titel, maar moest dit jaar ondervinden, dat de konkurrentie steeds groter wordt. Met ruime verbeteringen van zijn tjden van vorig jaar kwam hij ditmaal iets te kort voor zijn 3e titel. Kees, die aan een sterk seizoen bezig is, kwam als snelste zwemmer over 1000 meter uit het water in een persoonlijke rekordtijd van 15 min. 48 sec. Tijdens het fietsen over 48 km., die hij eveneens snel aflegde in 1 uur 26 min., moest hij zijn leidende po sitie prijsgeven. Op het laatste onder deel, lopen over 10 km., die in 41 min. werden afgelegd, kwam hij net iets te kort om de eerste plaats terug te pak ken. Voor de komplete wedstrijd no teerde hij een tijd van 2 uur en 27 min. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De vertrekpunten voor de wedvluch ten van het afgelopen weekeind waren dit keer Wuustwezel en Orleans. Na tuurlijk waren ook de Soester postdui venverenigingen vertegenwoordigd. Hieronder de uitslagen. "De Zwaluw" Orleans: In concours waren 484 duiven die om 9.00 uur in vrijheid werden ge steld bij een kalme westen wind. Aan komst eerste prijswinnende duif 16.50.42 uur, snelheid 1123.05 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 20.15.14 uur. Uitslag: R.G. Voskuilen 1 21 24 44 66 75 95, H. Woudstra 2, A. van Riet 3 58, H. de Bree 4 7 11 19 32 40 4164 82 93, J. v.d. Burg 5 8 23 67 79 92, J. Duyst 6 42 76 78, J. v.d. Brakel Zoon 9 22 56, R. Ei- mers 10 31 54 77 81, B. Roest 12, W. v. Dorrestein 13 16 53, A. de Bes 14 25 63 83 84 90 97, J. Benschop 15, K. Boekla- gen 17, J.P. Stam 18 29 35 45 46 49 60 65 68 80 88. Wuustwezel: Voor deze eerste navlucht waren 1.087 duiven in concours die om 11.30 uur in vrijheid werden gesteld bij een kalme westen wind. Aankomst eer ste prijswinnende duif 12.45.42 uur, snelheid 12.56.07 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 13.10.32 uur. Uitslag: W. van Dorrestein 1 14 41 45 72 76 98 157 164 185 212, A. van Riet 2197, H. de Bree 3 4 6 911 12 13 22 27 28 3940 47 48 54 58 68 69 78 84 88 9195, A. de Bes 5 32 77 104 105 126 147 149, v.d. Brakel/de Beer 7 10 17 60 80 85 87 96, R. van Egdom 8 33 46 112 169 194, R. Eimers 15 136 170 193 200 216 217, J. v.d. Brakel Z*;>n 16 20 37 100 115 118 145 158 183 191, G. Rijksen 18 26 34 6166 75 94108 109111132138 142 143 144 152 171 176 186 192, J. Rams 19 31 160 166 209, H.G. Entjes 21 53 175 215, G. Zeypveld 23 168, R. de Bruin 24 30 8*153162167 187 195,H. Woudstra 25 73 101 128. De Vriendschap Orleans: Aankomst eerste duif: 17.18 uur; snel heid 1067 m/min. Aankomst laatste prijsduif: zondag 08.16 uur. Uitslag: H. van Dijken 1 2 47 80, J. Koster 3 15 54, J. Kamerbeek 4, W. Hoffmann 5 8 10 13 19 24 36 40 46 5157 62 82 84 88 93 96, C.P. Jak Zoon 6 14 23, J. Wij- nands 7 2122 52 59 63 76, B. Schimmel 9 16 45 61 64 68 72 75 90, Huizinga- van Doorn 11 71 83 87, W. Veenendaal 12 70 77, A. Meesters 17 18 27 30 3153 58 78, T. Kok,20 32 85 86, Altenaar- Reyerse 25 33 34 99, J. van Groningen 26, C. Vaessen 28 42 89 91, H. Rauch 29, Combinatie Rini 35 37 39 67, P. Rauch 38 81, J. Beijer 4148, Z.K.H. 43. Wuustwezel: Aankomst eerste duif: 12.46 uur; snel heid 1254 m/min. Aankomst laatste prijsduif: 13.16 uur. Uitslag: J. Kruseman 1 31 44 70 77 83 88, J. Beijer 2 103 105, J. Wijnands 3 12 14 33 53, J. van Groningen 4 42 106 116 119 123 124 131, Altenaar-Reyerse 5 79 90, C. Vaessen 6 38 86 125, C. Bokma 7 26 28 30 37 63 75 87 94 95, W. Hoffmann 8 13 15 19 43, L. Dekker 9, J. Kamer beek 10 22 23 25 32 35 47 54 74 89, D. Altenaar 11 49 96, C.P. Jak Zoon 16 48 61110121, A. Stolker 17 45 52 7176 108 112 120 126 130 133, A. Kok 18 36 62 73 98 127 129 134 135, C. Kaats 20, B. Schimmel 21 68 84 111, H. Rauch 24 60, J. Koster 27 34 51 64 65 66 78 80, Z.K.H. 29 41, J. Kruseman 3144 70 77 83 88.

Soester Courant | 1987 | | pagina 23