68 ■ju Soest Schoeman I ^Strater I ^Strater ^Strater VRIJSTAANDE en HALF VRIJSTAANDE WOONHUIZEN 3^ mdPub eSoester Duinen b v. SCHOEMAN MAKELAARS SOEST SOEST SOEST Mi UIBLIOTHEEKDAG 5 SEPTEMBER 10.00-14.00 uur Soest 50 jaar geleden WOENSDAG N iiil aren I.W. 2 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURAN1 PAGINA 5 Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! Makelaardij o.g. I Makelaardij o.g. Soeslerbeigsestraal 79, Soest. 02155-16151. Makelaardij o.g. Voor diverse relaties zoeken wij nog steeds vraagt; uw aandacht; voor 'Joyrider' maakt brokken Nieuwe straatnamen in Soest: Patrijs gang, Ganzetrek, Reigerpad Onruststoker met een alarmpistool in flat Opzoek naar een SPIJKERBROEK? De nieuwe modellen zijn binnen (van o.a. LOVE en B.C.) Claus 61 jaar Cheque-dief na vier maanden aangehouden Bibliotheek Soest Albert Cuyplaan 202 11-ft Soest 3 September 1937 Verordening op het rooken door jeugdige personen :nten ge- TENbe- 6 rn2), 2 'maand. OOR T Soest 2 of 17251 liddenwo- netinpandi- iwde afzon- uaangeleg- >er), toilet, r met par- 'erne' open tookplaten, 3 slaapka- 'uwde kas- >ad, 2e toi- verkeert in nderhoud. in dubbele N iele villa as c.v. en I, kelder, moder- met aan- Jr), 2 ka- ikamers, trverdie- el berg- Cl b^® Bovendien 10.00-14.00 uur. Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 Dagelijks geopend van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. VAN GOYENLAAN Een op de derde woonlaag gel. 3-kam.flat (voorheen 4-kam.flat) m. berging in de onderbouw. Hal. toil., douche m. v.w., houten schrotenplafond, uitgeb. keuk. m. plav.vl. en nw. keukenblok, woonkam. (zuidkant) v.v. thermopane beglaz. Serv.kosten f275,- p.m. (incl. c.v.). Koopsom f 59.500,- k.k. KORNET Geschakelde woning, perfect onderhouden, ruime aangel. tuin m. prima zonligging, vrijst. schuur. De woning (bouwjr. 1978) is ge'isol. t.a.v. kap, beglaz. alsmede spouw en ligt dichtbij buurt/winkelcentrum en scholen. Ruime hal, toil., L-vorm. woonkam. m. open haard en massief eiken parketvl., gr. half open keuk. m. eetgel., keuk. alsmede de gang v.v. plav., 1e verd.: overloop, 3 sl.kam., allen v.v. vaste kasten en vloerbe dekking, gr. badkam., beige sanitair, v.w., ligbad, 2e toil. en aansl. was- mach., 2e verd.: via vaste trap bereikbaar, veel bergruimte en mog. voor 4e sl.kam. De woning is v.v. gas c.v., warmwatervoorz. d.m.v. geiser. Evt. is er een gar. bij te kopen (ca. 25 m. vanaf de woning). Aanv. in overleg. Koopsom f 159.000,- k.k. HARTWEG In de kern van de wijk 't Hart gel. vrijst. woonhuis m. achtergel. gar. annex hobbyruimte (50 m2) m. smeerput, elektra, lok. gasverw. en roy. schuifdeur (4X4 m.) ca. 7 jaar oud. Hal, toil., k.k., L-vorm. woonkam. (ca. 40 m2) m. plav.vl., uitgeb. keuk. (ca. 2 jaar oud, 15 m2) m. ingeb. kasten, verd.: 2 roy. sl.kam., w.v. 1 m. balkon, zijkam., badkam. m. ligbad, douche, 2e toil., v.w. en v.v. roy. be tegeling. Bergvliering. Het pand is v.v. lok. gasverw. Koopsom f 189.000,. k.k. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel SOEST - NIEUWEWEG naast nr. 93 Nieuw te bouwen KANTOORPAND op ca. 200 meter van station Soest-Zuid. Totale oppervlakte ca. 1.600 m2 vderdeeld over 3 etages, onderver deeld in units van 225, 32,5 en 550 m2. Bovendien in het souterrain nog 540 m2 opslagruimte, die naar evenredigheid verdeeld wordt. Uiteraard wordt aan isolatie veel aandacht besteed, leder kantoor heeft een eigen toiletgroep, kitchenette, c.v. en elec- trameter. Royaal trappenhuis met grote lift. Er is voldoende parkeergelegenheid voor uw op bezoek komende relaties. Met de wensen van de huurders kan nog rekening worden gehou den. Huurprijs kantoorruimte: vanaf f 180, - per m2 per Jaar; Huurprijs souterrain: vanaf f 60, - per m2 per jaar Soestcrbcigscstiaat 79, Soest. 02155-I615I. SOEST-EREPRIJSSTRAAT nr. 49 Rustig gelegen DRIVE-IN WONING met EXTRA VERDIEPING, voorzien van gas-c.v., zonnige tuin op het zuidwesten. Ind.: entree, garage voor 2 auto's berging/hobbykamer. Op de verdieping: L-vormige woonkamer met balkon, eetkeuken met balkon, 2e verdieping: 3 si. kamers, badkamer met ligbad en 2e toilet, 3e verdieping: 1 si.kamer met vaste wastafelen 1 sl.kamer met balkon. in een prijsklasse van f 250.000, - tot f 400.000, Aanbiedingen: Strater Makelaardij o.g. tel. 02155-16151 Soesteibergsestraal 79, Soest. 02I55-I615I. Hinderwet-aanvraag Bij de milieudienst is een verzoek bin nengekomen om een hinderwetvergun ning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. De aanvraag is afkomstig van: C. Kerver, Van Hamelstraat 77, voor het oprichten van een supermarkt op het perceel Smitsweg 20/22. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling of in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dinsdag 22 september 1987 om 09.00 uur v.m. in het gemeentehuis, kamer 50 (depen dance). Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. NB Beroep tegen de vergunning kan la ter slechts ingesteld worden door dege nen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door dege nen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 17 september 1987 om 19.30 uur iin de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. In het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond be handeld worden. De agenda hangt op het publikatiebord van het INFOrma- tiecentrum en bij de hulpsecretarie te Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde ko men. Enkele belangrijke agendapunten zijn: het geven van straatnamen; beschikbaar stellen krediet voor ge leidelijke omschakeling van chemische onkruidbestrijding naar niet chemische onkruidbestrij ding emancipatie en gemeentelijk perso neelsbeleid; ft vaststellen programma voor de basi seducatie voor het jaar 1988. Ontwerp-hinderwetvergun- ning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. Machinefabriek Meerding b.v., Post weg 51, Soesterberg, om een nieuwe vergunning i.v.m. de uitbreiding/wijzi ging van de machinefabriek op het per ceel Postweg 51; b. N.J. Wijnands, Birkstraat 40, voor het oprichten van en herstelwerkplaats voor personenauto's op het perceel Birkstraat 40; c. Garagebedrijf Van Dolderen, Burg. Grothestraat 68, om ene nieuwe ver gunning i.v.m. de uitbreiding/wijziging van het garagebedrijf op het perceel Burg. Grothestraat 68; d. A. J. v.d. Dijssel, Lange Brinkweg 11 voor het oprichten van een carrosserie- en tankwagenbouwbedrijf op het per ceel Lange Brinkweg 11. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, gemeentese cretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de blbiotheek aan de Alb. Cuyplaan (en bij de hulpsecretarie S'berg v.w.b. punt a.) tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunningen kunnen tot 16 sepmber 1987 schriftelijk worden inge diend bij Burgemeester en Wethou ders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door de genen die reeds mondeling of schrifte lijk bezwaar hebben gemaakt, of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. informaties: l'nfo-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De politie heeft vorige week een 18-ja- rige bewoner van de Smitsweg aange houden, die even te voren op de Molen straat een lichtmast omver had gereden. De jongeman bleek, hoewel hij geen rij bewijs heeft, de auto van zijn broer te hebben "geleend", echter zonder diens medeweten of toestemming. De jongeman reed na de aanrijding door, op de plaats des onheils sporen achterlatend, zoals een onderdeel van de grille. Bij onderzoek in de omgeving ontdekte de politie een auto waaraan dit onderdeel ontbrak. Toen de politie zich bij de eigenaar vervoegde nam de ze juist kontakt op met het bureau. Hij had het verhaal zojuist vernomen. De 'joy-rijdende' broer was inmiddels ver dwenen, maar kon later worden aange houden. Hij krijgt de nodige processen- verbaal. Patrijsgang, Ganzetrek en Reigerpad -- dat zijn de namen die de straatnaam commissie heeft verzonnen voor drie nieuwe wegen in Overhees III. Het College van B. W. neemt het advies van deze commissie ongewijzigd over en vermeldt nog dat de namen aanslui ten bij die van het Hazepad, Reespoor en Fazantpad. In de toelichting wordt droog het vol gende opgesomd: "De patrijs is een hoenderachtige vogel. Hij wordt in Soest nog veelvuldig aangetroffen"; "De gans is een inheemse zwemvogel. De trek van ganzen is regelmatig in Soest waar te nemen" en: "De reiger is een ooievaarachtige moerasvogel. Hij is tevens een steltloper. In Soest is de reiger ook een vaak geziene gast." Vóndsten van die straatnaamcommis sie, die kennelijk opnieuw feilloos die namen weet te kiezen die sterk tot de verbeelding van de gemiddelde burger spreken... maar-niet-heus. De namen zelf, maar vooral het toelichtend pro za, doen een mens nostalgisch terug verlangen naar de tijd dat prinsen, vlootvoogden, gewaardeerde burge meesters en andere helden een straat "kregen". Zijn we in Soest echt door onze "eerbare" plaatsgenoten heen...? RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 De politie heeft enig geweld moeten toepassen om een man in te rekenen. Hij was afgelopen donderdag naar een flatgebouw aan de Kamperfoeliestraat gegaan. Bewoners belden naar de poli tie dat hij een pistool bij zich zou heb ben. De ter plekke gearriveerde politie ont dekte dat dé man een alarmpistool in zijn hand had. Het wapen werd uit zijn hand geslagen, en omdat hij zich verzet te werd hij in de handboeien geslagen. De man, woonachtig in Driebergen, WJldè eeb éx'-yrienclLn van hem bezoe ken om amok te maken. Hij verkeerde enigszins onder invloed. Hij werd inge sloten op het bureau. Z.K.H.Prins Claus wordt zondag 6 september 61 jaar. Vier maanden nadat hij andermans cheques had uitgegeven is een 23-jarige man door de politie aangehouden. Hij woonde begin dit jaar bij mensen op kamers, en had toen regelmatig che ques ontvreemd en die yerzilverd. Een inwoner van Soest werd eveneens aangehouden voor het plegen van steunfraude. Na verhoor op het politie bureau is hij weer heengezonden. Deze verordening verbiedt het verkoopen, geven of aanbieden van tabak, si garen of sigaretten aan kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar. Ook is een bepaling opgenomen, waarin aan kinderen verboden wordt te roo ken of tabak te pruimen op den openbaren weg of in het publiek opengestelde inrichtingen. Verordening op het gebruik van weegwerktuigen Deze verordening houdt een verbod in om een z.g. unster (waaronder ook be grepen de zak- of veerbalans) of een familie-weegschaal te gebruiken of voor handen te hebben op plaatsen bestemd tot het verkoopen, inkoopen, afleve ren of in ontvangst nemen van waren. Zeer begrijpelijk is deze bepaling niet van toepassing op plaatsen, waar deze weegwerktuigen worden vervaardigd of hersteld. De viering van Koninginnedag te Soesterberg Ook de feesten te Soesterberg zijn evenals voorgaande jaren weer zeer goed geslaagd. Zaterdagmiddag werden de festiviteiten ingezet met een autotocht voor ouden van dagen. Deze rondrit, waaraan door 50 oudjes werd deelgeno men, ging naar de Loosdrechtsche plassen, waar een fijne middag werd door gebracht. Maandagavond had op het terrein van de V.V. Soesterberg een gecostumeer- de voetbalwedstrijd plaats, waarbij zeer aardige costumes te zien waren. Dat er tenslotte meer gelachen dan gevoetbald werd is te begrijpen. Na afloop gaf de Harmonie St. Joseph een concert voor een talrijk gehoor. Dinsdag - de eigenlijke feestdag - werd ingezet met een reveille door de Har monie "St. Joseph", om 6 uur 's morgens. Om 10 uur werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen, die, evenals de volksspelen 's middags een zeer geanimeerd verloop hadden. 's Avonds blies de Harmonie weer vroolijke muziek, waarna een openlucht bioscoop de zeer velen aangenaam verpoosden. We kunnen niet anders zeggen, dan dat het Bestuur van de Oranje-vereeni- ging "Wilhelmina" ook ditmaal weer eer van haar werk heeft.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5