VANEDE zo gezien ,#i Soester Natuurbad maakt plaats voor 'kuuroord' De Paltz Kabelkrant start op 25 september Wiltu uw huis ■verkopen? j VOOR EEN BLUE DENIM Gevraagd VASTE LOPERS en INVALLERS INLIJSTEN? Opbrengst 1 miljoen, bestemd voor nieuw zwembad in Soest Actiegroep 'Oh Oh' verzet zich tegen verkoop Natuurbad Politie grijpt autokrakers Belangstelling voor nieuw medium in Soest nu al groot Politie zoekt informatie over incident in Lange Duinen Meisje (10) gewond bij aanval doorhonden ANWB in Soest 'zicht op licht' GLAS HANDEL Inbraak Oranje Hotel Verkeersmaatregelen overwegen NS Overwegen NS tijdelijk gestremd Soester Courant door Genard Paul Te Koop 'Echtpaar' maakt f 3000 buit in supermarkt Ruiten stukgegooid Verkeerscontrole WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 66e JAARGANG NO. 2 naar Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Het Soester Natuurbad is verkocht. De gemeente Soest en project-ont wikkelaar B. Taphoorn hebben vorige week definitief overeenstemming bereikt over de overdracht van het openlucht-zwembad, dat de Soester bevolking meer dan een halve eeuw lang ter beschikking heeft gestaan. De opbrengst, 1 miljoen gulden, zal worden besteed aan de nieuwe zwem-accommodatie die in het vooijaar van 1989 klaar moet zijn en waarschijnlijk aan de Dalweg zal komen, tegenover het nieuwe gemeen tehuis en het nieuwe politiebureau. Maandagmorgen gaven de gemeente bij monde van wethouder drs. G. Plomp (Sport en Economische Zaken) en de heer Taphoorn een korte pers conferentie, waarin ze een toelichting gaven op de komende ontwikkelingen. De nieuwe bestemming van het Na tuurbad komt in grote lijnen neer op een hotel-accommodatie, bestaande uit 3 of vier lage gebouwen, met plaats voor 90 a 100 hotel-appartementen ("suites") met de royale afmetingen van ca. 75 vierkante meter in een riante set ting. Het globale plan voorziet verder in twee restaurants, waarvan één la carte", en een aantal vergaderruimten. Daar naast zal er veel aandacht worden ge schonken aan het "sportgebeuren" in de vorm van een medisch-fitnesscen- truni van 900 vierkante meter, com pleet met zwavelbaden, schoonheidssa lon, fysiotherapie etc., dat vooralsnog is gedacht op de plaats die nu wordt inge nomen door de drie kleinere bassins van het bad. Het grote bassin blijft be staan, maar wordt voorzien van een De heer Taphoorn (r.) en wethouder Plomp reiken elkaar de hand: de zaak is beklonken. Foto. Herman van Dam elektrisch bediende glazen koepel, zo dat het ook bij minder goed weer te ge bruiken is. Trekpleister "Soest als kuuroord - op die filosofie komt het ongeveer neer," aldus de heer Taphoorn, die er in dat verband op wijst dat het gaat om een luxueuze opzet. "Je doet 't 100 procent goed, of je doet 't helemaal niet." Het is de bedoeling dat het project, dat waarschijnlijk om voor- dehandliggende redenen onder de naam De Paltz door het leven zal gaan, een toeristische trekpleister wordt voor de gehele regio met een verzorgingsge bied van ca. 1 miljoen mensen, waarin het zonder meer uniek te noemen is. De totale kosten belopen naar verwach ting zo'n 15 a 20 miljoen gulden, aldus de heer Taphoorn. Naar zijn mening is er een duidelijk markt voor een derge lijk project. "De sleutel is: topkwaüteit, maar voor een betaalbare prijs," aldus Vrijwel onmiddellijk na het bekend worden van de verkoop van het Soester Natuurbad heeft zich in Soest een actiegroep aangediend onder de ludieke naam "Oh Oh", die zich verzet tegen de transactie. Achter deze groep schuilt o.a. een aantal Soesters uit de kring van de gelegenheidspartij "Ak- tief Soest", die nog niet zo lang geleden de aandacht op zich vestigde door een (overigens vergeefse) deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen. "Oh Oh" laat in een brief aan de pers, het College van B. W. en de raadsfrac ties, alsmede diverse raads- en statencommissies, weten dat men een handte keningenactie zal gaan voeren om de gemeenteraad duidelijk te maken dat het Soester Natuurbad behouden moet blijven voor de inwoners van Soest en Soesterberg. Volgens "Oh Oh" is het financieel en planologisch niet haalbaar om midden in Soest een overdekt- en buitenbad te realiseren, omdat de investeringen te hoog zullen zijn om te kunnen concurreren met het Amersfoortse Sportfond- senbad en de Eemhof. "De tekorten worden alleen maar hoger," aldus de ac tiegroep. Ze heeft ook bezwaar tegen de verkoopprijs van "slechts 1 miljoen", wat erop neerkomt dat de grond en de gebouwen worden verkocht voor een prijs die lager is dan 7 gulden per vierkante meter. "Soesters zullen nu en in de toekomst geen buitenbad krijgen en zullen na het volgende zwemseizoen in Soest niet meer buiten, kunnen zwemmen, "want geen enkele project-ontwikkelaar wil vier- a vijfduizend luidruchtige bezoe kers bij zijn recreatiecentrum". Volgens "Oh Oh" werd jaren geleden de raad, de staten en de bezoekers voorgehouden dat het Natuurbad wel verkocht moest worden, omdat Soest er financieel zo slecht voorstond. Soest staat er nu beter voor, dus is de noodzaak er niet meer. Tenslotte wijst de actiegroep erop dat de gemeente nooit heeft geprobeerd het bad rendabel te maken door attracties, en stelt men dat Soesters "nooit en te nimmer meer" in het unieke natuurbad zullen kunnen zwemmen. Ook consta teert de actiegroep dat Soest, ondanks eerdere toezeggingen, geen "dikke vin ger in de pap" zal hebben voor wat betreft het toekomstige gebruik van het Na tuurbad. De politie heeft vrijdagnacht een goed vangst gedaan met de arrestatie van twee jongemannen uit Amersfoort, bei den 21 jaar, die zich op de parkeerplaats van de Haverweerd bezig hielden met het openbreken van auto's. Een en an der was te danken aan een telefonische tip van een omwonende, die de beide heren zich verdacht vond gedragen. Bij hun aanhouding waren de Amersfoor- ters in het bezit van nogal wat geluids apparatuur en gereedschap. In totaal bleken ze 15 20 auto's onder handen te hebben genomen, waarvan een aan tal in Amersfoort, waar ze na cafébe zoek op roof waren uitgegaan. Een van de heren bekende een comple te reeks inbraken en diefstallen, o.a. in Lochem, Zutphen en andere plaatsen, in de periode 1984 tot heden. In die tijd had hij o.m. 50 fietsen gestolen. De Amersfoorters werden na verhoor heengezonden. Taphoorn, die in de afgelopen jaren er varing heeft opgedaan met het realise ren van grote luxueuze hotelprojecten in verschillende plaatsen in het land. Met de gemeente Soest is overeengeko men dat het Natuurbad volgend jaar nog het hele seizoen op de gebruikelijke manier zal functioneren. "We hanteren niet de botte bijl," aldus Taphoorn, die verwacht dat zijn project in het vooijaar van 1989 geopend zal kunnen worden. Voor de nieuwbouw zal overigens geen boom van het huidige terrein behoeven te wijken, verzekerde de project-ont wikkelaar. "We komen niet aan de na tuur." De gebouwen komen op de plaats waar nu de kleedkamers en het restaurant staan; het verdere terrein wordt ongemoeid gelaten en er komen terrassen aan de zuidoostelijke en de zuidzijde. Het project schept overigens werkgele genheid voor naar schatting 80 a 100 mensen, van wie ongeveer 50 a 60 in de verzorgende sfeer. Gestreefd wordt naar het aantrekken van veel medewer kers uit de directe omgeving. 'Niet te hoog, niet te laag' Wethouder Plomp weersprak eerdere geruchten over de opbrengst van de verkoop. "Het is een miljoen gulden, géén drie, 15 of 30 miljoen. Dus daar mee zijn al die verhalen ook de wereld uit." Óver de hoogte van het bedrag sprak hij geen oordeel uit. Taphoorn noemde het "niet te hoog en niet te laag". Volgens Plomp bevindt het be drag van een miljoen ach binnen de marges die zijn afgesproken in de Stich ting Zwembaden en de raadscommissie Ruimtelijke Ordening. Desgevraagd verklaarde hij dat de verkoop geen na delige gevolgen zal hebben voor de werkgelegenheid van het personeel. Dat blijft in dienst van de Stichting Zwembaden en stapt t.z.t. over naar het nieuwe zwembad, waarvoor de voorbe reidingen onmiddellijk van start gaan. De positie van de exploitanten van het restaurant en de midgetgolfbaan vormt nog een punt van nader overleg. "Nu we in hoofdlijnen weten waar we aan toe zijn kunnen we ze tenminste iets vertellen," aldus de wethouder. Plomp bevestigde dat het bedrag van een miljoen gulden niet voldoende zal zijn om het nieuwe zwembad te betalen. "Bij het lijsttrekkersoverleg is afgespro ken dat we de opbrengst zouden gebrui ken voor het nieuwe overdekte bad. De mogelijkheden worden nu geïnventari seerd, we bekijken hoe we het beste te gemoet kunnen komen aan de eisen die recreanten en sporters stellen." De wethouder noemde het gébied aan de Dalweg als "eerste gedachte", maar ook het gebied rondom de Turf (Wal deck Pyrmontlaan) is nog niet afge schreven als lokatie voor de nieuwe zwemaccommodatie. Het streven blijft erop gericht dat het nieuwe zwembad ook in het vooijaar van 1988, aan het begin van het zwemseizoen, in gebruik kan worden genomen. "We zullen pro beren Soest niet zonder zwembad te la ten," aldus de wethouder. 'Spin off Hij nam met genoegen kennis van de werkgelegenheidsvooruitzichten bij het project van de heer Taphoorn en ver wachtte daarvan een redelijke "spin off" voor Soest, met name voor de mid denstand. De heer Taphoorn zelf te kende daarbij aan dat het, ook na de totstandkoming van zijn hotelcomplex, niet "automatisch" goed zal gaan met Soest. "Soest zal er zelf voor moeten knokken, ook de VW zal in de benen moeten komen." Over de gemeentelijke camping merkte Plomp tenslotte op dat nog afgewacht moet worden wat de provincie uitein delijk zal vinden van het ruimtebeslag voor recreatie-doeleinden. Als dat pro blemen oplevert zal het bestaande kam: peerterrein verlaten moeten worden. Zodra daarover duidelijkheid bestaat gaat de gemeente om de tafel zitten met de betrokkenen. "Alles wordt in goed overleg afgerond. Dat gebeurt in de loop van de verdere ontwikkelingen, dus het hoeft niet morgen al," aldus de wethouder, die er wel rekening mee houdt dat het kampeerterrein zal moe ten verdwijnen. Nog voor de officiële start is de belangstelling voor de kabelkrant Soest bijzonder groot te noemen. Tijdens de presentatie van dit moderne me dium liet zich een aanzienlijk aantal potentiële adverteerders informeren over de komende gang van zaken. De combinatie Gooi- en Eemlander/ Soester Courant brengt vanaf vrijdag 25 september de kabelkrant bij de Soester cai-abonnees op het scherm (kanaal 4+). Burgemeester mr. Paul Scholten zal om 16 uur het startsein geven. Daarna verschijnt de kabel krant 24 uur per dag in cyclussen van 15 minuten op de beeldbuis. De kabelkrant gaat bestaan uit 25 tekst- kans van slagen als ze de kijkers van be- Foto: Herman van Dam pagina's. De gemeente Soest heeft de beschikking over tien pagina's voor of ficiële mededelingen en voor de adver teerders zijn eveneens tien pagina's be schikbaar. Actueel locaal nieuws "We kiezen in de eerste plaats yoor lo caal- en regionaal nieuws op dé kabel krant. De meeste aandacht gaat uiter aard uit naar hetgeen zich in de ge meente Soest afspeelt," zei hoofdre dacteur H.J. van Zenderen van de Gooi- en Eemlander vorige week woensdag in restaurant De Soester Dui nen, waar tientallen ondernemers op de hoogte werden gesteld over de moge lijkheden van adverteren via de televi sie. Hij wees ook op het feit dat de ka belkrant direct kan inspelen op actuele zaken, omdat op ieder gewenst moment een nieuw bericht kan worden inge voerd op de kabelkrant. De exploitan ten van de kabelkrant hebben in de meest letterlijke zin van het woord kos ten noch moeite gespaard om aan de hoge kwaliteitseisen te kunnen vol doen. Zowel in mensen als in de elek tronica zijn hoge investeringen gedaan, ten einde een Uiterst professioneel pro- dukt te leveren. "De kabelkrant is een nieuw medium van Soest en heeft alleen gin af aan boeit. Onze taak is de kabel krant onmisbaar te maken. We hebben een goede redactie die ook veel kijk en zicht heeft op advertenties," aldus de heer Van Zenderen, die zich voor wat betreft dat laatste kan beroepen op de ervaring die men al met de Hilversumse kabelkrant heeft opgedaan. De kinder ziektes zijn overwonnen, en de kans is vrijwel nihil dat ze weer de kop op zul len steken in Soest. De kabelkrant is overigens gratis voor de cai-abonnees die de nieuwe vorm van berichtgeving kunnen ontvangen. De kabelkrant kan ieder moment van de dag worden ververst met nieuwe ar tikelen. Elke dag wordt de kabelkrant twee keer aangepast, om 11 en 19 uur. De kabelkrant-redactie is telefonisch te bereiken onder nummer 035-275884, maar men kan ook terecht bij de redac ties van de Gooi- en Eemlander aan de Steenhoffstraat (tegenover het ge meentehuis) en de Soester Courant aan de Van Weedestraat. Attentiewaarde In Soest zijn bijna 14.000 woningen aangesloten op de kabei. De heer H.E.J. Smit van de Soester Courant stelde dan ook terecht vast dat de kabel krant Soest een huis-aan-huis medium met grote journalistieke waarde is. "U zult bemerken dat van adverteren tus sen het eigen actuele Soester nieuws een bijzondere attentiewaarde uitgaat. Zeer indringend, technisch professio neel, uniek voor Soest en dagelijks slechts voorbehouden aan tien adver teerders," meende de heer Smit. Ken nelijk is een groot aantal middenstan ders het met hem eens, want na de ver toning van een proefband nam de vraag naar advertentiepagina's op de kabel krant al grote vormen aan. Voor alle mogelijke inlichtingen hierover kan men terecht bij de Soester Courant, tel. 14152. Startsein Het officiële startsein voor de kabel krant wordt op 25 september gegeven door burgemeester Scholten. Deze handeling vindt plaats in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Onder de aanwezigen zullen zich ook de Soester wethouders begeven, terwijl onder anderen een aantal burgemees ters uit omliggende gemeenten even eens van de partij zal zijn. Over ruim tweeeneenhalve week hebben Soest en Soesterberg hun eigen kabelkrant. Een onderzoek in Assen heeft uitgewezen dat nagenoeg 80 procent van de kijkers de kabelkrant een nuttig medium vindt. Al meer dan vijftig procent zou het daarom jammer vinden als de kabel krant zou verdwijnen. 43 procent kijkt vier of meer dagen per week. De rest beperkt zich tot maximaal drie dagen. De Gooi- en Eemlander/Soester Cou rant laten over enkele maanden ook een kijkersonderzoek verrichten. De politie is op zoek naar getuigen of personen die anderzins informatie kun nen verstrekken over een incident dat zich afgelopen zondagochtend om streeks 9.30 uur afspeelde in de Lange Duinen. Een 10-jarig meisje uit Soest werd daar tijdens een wandeling met haar ouders aangevallen door een groep van vijf a zeven honden, die haar op verschillende plaatsen beten. Volgens de politie betrof het hier zogenaamde "Whippets", een soort hazewindhonden. Volgens de verklaringen was het meisje in gezelschap van een vriendje wat achtergebleven. In eerste instantie werd het vriendje aangevallen, dat daarop een van de honden een trap gaf. De hele groep keerde zich vervolgens tegen het meisje en beet haar in onderbeen en zitvlak. Volgens de aangifte bij de politie bleef de eigenaar van de honden tijdens het incident toekijken en ondernam hij pas in laatste instantie actie om de aanval te beëindigen. Toen de gewaarschuwde politie arriveerde was de man met zijn honden al vertrokken. Het meisje moest door een arts behandeld worden. De politie zou graag in kontakt komen met eventuele voorbijgangers die over het gebeurde in de Lange Duinen nadere informatie kunnen verschaffen. Men kan daarvoor bellen met het bureau: tel. 19444. De ANWB houdt op donderdag 17 en vrijdag 18 september de actie 'zicht op licht' in Soest. Op het terrein achter de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg komt een technomobiel van de ANWB te staan. De auto-controles worden gratis uitge voerd. Donderdag staat de technomo biel van 09.30 tot 19.00 uur bij de ka zerne, op vrijdag van half tien tot vijf uur 's middags. JAN HILHORST a! 25jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. Let op! Deze week bij aankoop van f 10,- aan fruit heel kilo witte of blauwe honingzoete druiven geheel GRATIS! Elke donderdag op de markt Weegbreestraat, hoek Smitsweg. De houten vogel schoot men aan flarden op die paal kon het beest het niet harden. 't Gild deed een dans gaf iedereen kans en in de traditie volharddel Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 18429 EN WIJ KOMEN! Jeans mode specialist Nieuwe weg 60A Soest Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien in te breken in het Oranje Hotel aan de Burgemeester Grothestraat. Hij kwam binnen via een deur aan de achterzijde van het pand en nam een kleurentelevisie en een video recorder weg. De diefstal moet overdag hebben plaatsgevonden. Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Soest - Tel. 02155-17390 De komende wéken voeren de Neder landse Spoorwegen werkzaamheden uit aan de spoorwegovergangen Foe- kenlaan en Kolonieweg op de lijn Baarn-Utrecht. Van 00.00 uur tot 06.00 uur is op woensdag 9, zondag 13 en vrijdag 25 september en op donder dag 8 oktober de overgang Foekenlaan voor alle verkeer in beide richtingen ge sloten. Voor de Kolonieweg geldt dat op donderdag 15 en vrijdag 16 oktober van 00.00 uur tot 06.00 uur. In de nacht van 20/21 september is de spoorwegovergang Berkenlaantje ge durende twintig minuten gestremd voor het wegverkeer, in verband met het los sen van een spoorstaaftrein. In de nacht van 24/25 september is dat eveneens gedurende twintig minuten het geval bij de spoorwegovergang Soesterbergse- straat. Het juiste tijdstip is helaas niet aan te geven. Dit in verband met de trei nenloop. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 GROTE SORTERING 200 modellen in hout en aluminium Snelle service Koninginnelaan 48 Soest tel. 02155-12245 Volop combineren in een gezellige sfeer. Onze najaarscollectie is er weer. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 "Te koop acht kinderen. Ik Ahmed Badr Ta Washes uit Kibbe bied mijn acht kinderen te koop aan We zijn al aardig gehard in het aanhoren van triest nieuws, maar je hoeft er slechts heel even dieper op door te denken om te beseffen dat hier meer aan de hand is. Stelje voor, een gezin dat gewoonlijk met tien mensen aan tafel zit. Als de ouders even alleen zijn oppert vader het plan om de kinderen van de hand te doen -dit is geen grapje, deze en dergelijke adverten ties worden geplaatst-, moeder protes teert, huilt en maakt een scène. Vader ar gumenteert, wordt boos, slaat door en uiteindelijk gaan beiden naar bed, over- leggn opnieuw, nu in rustiger vaarwater en komen samen tot de conclusie dat de verkoop de enige oplossing is. Wellicht niet op één avond, maarzo on geveer moet het gegaan zijn. Van af schuw vervuld vragen we ons af of geld nood ooit zo'n handel kan rechtvaardi gen en wellicht vraagt u zich zelfs af of ik het deze keer niet een beetje te bont maak met mijn verhaal. Het echtpaar plaatste deze advertentie niet zonder voorwaarden: "Voorwaar den zijn dat ze uit Libanon worden ge haald en dat ze van de eerste basis-le vensbehoeften worden voorzien." De plaats van handeling verklaart veel. In een land dat vijftien jaar geleden nog gold als het meest stabiele oord in het Nabije Oosten is oorlog, dood en ellende meer regel dan uitzondering. Ondanks de dagelijks weerkerende nieuwsberichten weet hier in het Westen bijna niemand meer waar het om draait en is de situatie even uitzichtloos als des tijds in Korea of Algerije. In zulke om standigheden komen Libanese ouders er toe deze adverenties te plaatsen. Wat moeten die mensen veel van hun kinde ren houden! Waar onze kinderen een soms haast uitzichtloze strijd moeten voeren om een beetje ruimte voor zich zelf te veroveren, zijn zij bereid om vrij willig afstand te houden. Alleen maar op voorwaarde dat ze een kans krij gen om gelukkig te worden. De politie is op zoek naar een onbe kende man en vrouw, waarschijnlijk Spaans of Italiaans sprekend, die za terdagmiddag j.1. een supermarkt aan de Soesterbergsestraat hebben bestolen van 3000 gulden. De man deed bij het afrekenen van een paar boodschappen onverhoeds een royale greep in de kassa en maakte zich op die manier meester van een stapeltje honderdjes en een aantal chèques. De caissière reageerde snel en greep het stapeltje bankbiljetten beet voordat de man ermee kon ver dwijnen. Na enig heen en weer trek ken had ze naar ze dacht alles weer te pakken en stopte ze het in de kassa terug. De vrouw probeerde vervolgens twee briefjes van 100 en twee van 25 gulden te wisselen voor een biljet van 250 gulden. Dat had de caissière niet, waarop de vrouw het gevraagde bij een andere kassa wel kreeg. Pas bij de kascontrole aan het eind van de middag bleek er een tekort van maar liefst 3000 gulden te zijn. Onbekenden hebben in het vorige weekeinde twee grote ruiten vernield van een supermarkt aan het Nieuwer- hoekplein. De ruiten, elk 2 x 5 meter, werden stukgegooid met een steen. De 25-jarige eigenaar meldde de politie een schadepost van ca. 5000 gulden. I Wij werken 6 maanden gratis voor u. Meer infor- matie op pagina 3 I van deze krant I Peters Makelaardij o.g. BAR EETCAFE d'Oude Nnghe==='\ Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-1S33I is tuWnodig, éóutnaot/ fottêt+n on go />of govotidoti Bij een verkeerscontrole die de politie vrijdag j.1 uitvoerde bij het kruispunt Dalweg/Beukenlaan werden maar liefst vijf automobilisten betrapt op het rijden door rood licht. Tegen hen is pro ces-verbaal opgemaakt.

Soester Courant | 1987 | | pagina 1