aruóhocK l[ Spelletjesavonden in Honsbergen ilNA 10 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Expositie aquarellen in C-drie Cursussen en exposities in kunstwinkel "De Bereklauw" Cursus fotografie Soester Muziek Gezelschap doorstaat eerste herfststorm Vrijwilligers Vakature Bank Onbetaald werken Tentoonstelling bonsai-bomen Vier uitvoeringen in Oude Kerk Nederlands Bach Ensemble maakt zich op voor nieuw concertseizoen Niet alleen Bach Lustrum Brethouwer en Besseling in Groeneveld Huwelijksfoto's in Kasteel Groeneveld Donderdag 17 september Filmhuis: 'Brutti, Sporchi e Cattivi' Vrijdag 18 september Extra filmhuis: 'After hours' Klachten bezorging Soester Courant J. van de Hel 50 jaar lid Julianakooi Cultureel Creatief Centrum Zondagsschilders De expositie van zondagsschilders trekt zeer veel belangstelling. Of bezoekers nu komen voor een cursus, een uurtje bowlen, de SSKVE, de Vrijwilligers Vakature Bank, of een andere activi teit, zij kunnen niet om de expositie heen. Heel vaak blijven zij staan bij een bepaald schilderij en pakken de lijst met namen en prijzen erbij, om dan vol inte resse de hele expositie af te gaan. Ook komen belangstellenden doelgericht naar de expositie in het Witte Café. De laatste tijd ook steeds meer op zondag middag, als C-drie geopend is van 14.40 tot 18.00 uur voor bowling en an dere activiteiten. Soesja Citroen Jazz Zoals al eerder is aangekondigd, zal C-drie vanaf september iedere maand een jazz-concert programmeren. Het is de bedoeling hier een vaste middag/ avond voor te nemen, bv. iedere derde zaterdag van de maand. Maar ook de jazz-formaties hebben volgeboekte agenda's en dan wordt het wel eens schipperen met data. Het eerste concert van dit seizoen wordt gegeven door de zeer bekende jazz-zangeres Soesja Citroen en haar Band, op zaterdag 19 september, aan vang 21.00 uur. U kunt van tevoren de toegangskaarten f 5,-, CJP/654- f 2,50 kopen bij de administratie. Verhalenwedstrijd Tijdens de kinderboekenweek van 30 september tot 10 oktober organiseren het filiaal Overhees van de Openbare Bibliotheek en C-drie een aantal leuke activiteiten voor kinderen van de basis scholen. Op 7 oktober komt kinderboeken schrijfster Thea Dubelaar voorlezen en vertellen over haar boeken. Ook zal zij prijzen uitreiken aan de drie beste schrijvers van de verhalenwedstrijd. Het motto voor de verhalenwedstrijdis: 'Je moet er geweest zijn!' Kinderen van de basisscholen kunnen verhalen inle veren voor 30 september bij de biblio theek of C-drie. Nu al kunnen ze een folder komen halen, waarin alles wordt uitgelegd. Een jury van kinderen en volwassenen zal de drie beste verhalen kiezen. Op 30 september kunnen de kinderen naar de bibliotheek Overhees komen voor een gezellige spelletjesmiddag. Allerlei gezelschapsspelen zullen klaar staan waarmee gespeeld kan worden onder begeleiding van (hopen we) een aantal vaders of moeders. Op 2 oktober draaien we in de Grote Zaal van C-drie de tekenfilm 'Alice in Wonderland'. Omdat bijna alle kinde ren op vrijdagmiddag naar school gaan, begint de film om 16.00 uur en zal on geveer een uur duren. De toegangs is f 1,-. Tekencursus De cursisten van de tekencursus o.l.v. Gert Bogels zullen zich ook gaan bezig houden met de kinderboekenweek. Het resultaat van hun werk zal te zien zijn in de bibliotheek Overhees en in de Grote Zaal van C-drie. Aquarellen Vanaf 20 september exposeert Will Kellermann uit Kortenhoef in C-drie. Een groot aantal aquarellen zullen dan te zien zijn in het Witte Café. De exposi tie wordt op 20 september, 14.30 uur geopend door JEan Marie van Stave ren, gevolgd door sfeervolle muziek op piano en fluit door Lyda Scheuermann en een van haar leerlingen. De expositie loopt tot 19 oktober en is gratis te be zichtigen. Verjaardagspartijen Steeds meer vieren kinderen hun ver jaardag buitenshuis. Dat merken we ook in onze bowlingafdeling. Niet al leen een uur bowlen met de feestgan gers, maar ook poffertjes eten, limona de drinken, en een cadeautje voor de ja rige horen erbij. Bovendien ontvangt de winnaar van het uur bowlen een me daille aan een mooi lint. Dit alles valt zeer in de smaak bij de jeugdigen. Het succes is zo groot, dat besloten is om vanaf 10 oktober ook op zaterdag middag open te gaan. Dit geldt dan voor de horeca-afdeling. Andere groe peringen kunnen hiervan meeprofite ren (sporters!). We zullen wel steeds een uitzondering blijven maken voor zaterdagen die volgeboekt zijn met an dere activiteiten. Dus vanaf 10 oktober is C-drie op za terdagen geopend van 15.00-23.00 uur. Reserveer tijdig, tel. 22188. Pro Memorie C-drie is geopend op werkdagen van 8.30-12.30, 13.00-17.00 en 19.00- 23.00 uur. Op zaterdag van 19.00- 23.00 uur en op zondag van 15.00- 18.00 uur. Het adres is Willaertstraat 49,3766 CP Soest of postbus 347,3760 AH Soest. C-drie is telefonisch te berei ken onder nummer 02155-22188. Will Kellermann exposeert met haar aquarellen van 20 september tot 19 ok- FM tober in het cultureel creatief centrum f C-drie. Will werd in Vught geboren en woont en werkt sinds 1984 in Korten hoef. Heel vaak helpt ze ook in het be drijf van haar man, Ottenhome, waar velen al enige van haar werken konden bewonderen in het restaurant De Capi- tainerie en in de hal van het watersport bedrijf. In 1968 sloot zij met succes haar studie af aan de kunstacademie in Tilburg en Den Haag. Zij verhuisde vervolgens naar Zwitserland. Aan de Kunstgewer- be Schule vervolgde zij haar studie en specialiseerde zich in aquarellen. Vanaf 1979 exposeerde zij regelmatig. Exposities van haar werk waren o.a. te zien in Zürich en Basel (Mondileder), Zug (int. Club), Hausen, Sirsee, Affol- teren en in 1985 in de Capitainerie in Loosdrecht. Tot 1984 heeft zij zowel aan kinderen als aan volwassenen lessen gegeven in tekenen, schilderen en pottenbakken. Will is begonnen als tekenares, maar de aquarel heeft nu al jaren haar voorkeur. In haar aquarellen weet zij idylle en romantiek tot uitbeelding te brengen door middel van een subtiele kleurcom binatie en een gevoelige lijnvoering. Zij vindt transparant in haar aquarellen erg belangrijk en weet tot de verbeelding van de toeschouwer te spreken met haar licht en doorzichtig inspirerend werk. De expositie van Will Keilerman wordt op zondagmiddag 20 september om 14.30 uur geopend door de Soester kunstenares Jean-Marie van Staveren. Een muzikaal intermezzo wordt ver zorgd door Lyda Scheuermann, docen te aan het conservatorium te Hilversum (piano) en een van haar leerlingen (fluit). De ext 3e expositie in het Witte Cafe van C-drie is te bezichtigen op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30 - 23.00 uur. Op zaterdag van 18.30 - 23.00 uur (vanaf'10 okt. 14.00 - 23.00 uur) en op zondag van 14.30 - 18.00 uur. In het dienstencentrum Honsbergen heeft men vorige week de spelletjes weer uit de kast gehaald. Zo is op maandag de spelletjesavond begon nen. Alle 50-plussers uit Soest kunnen daar elke maandag tussen 19.00 en 22.30 uur terecht. De organisatie van deze club met 65 le den is in handen van het eehtpaar-Pon- steen. Oorspronkelijk zette het een ta- feltennis-avond op touw. Een aantal bezoekers van 50 jaar en ouder gaf ech ter de voorkeur aan rustigere sporten, zoals sjoelen, kaarten en scrabbelen. Dat kan dus ook, al blijft de nadruk op tafeltennis liggen. Immers, op andere avonden bestaan al aparte kaart-, sjoel en scrabble^bijeenkomsten. De deelna mekosten aan dë maandagavond be dragen twee gulden per persoon per maand. ook de start van een tweetal cursussen op woensdag 30 september. Op woensdagmorgen is er een cursus boetseren o.l.v. Wally Heese uit Am sterdam. Het is een beginnerscursus van 10 lessen waarbij gewerkt wordt met bruine rivierklei om de vormenwe- reld om ons heen in de natuur en in de dagelijkse dingen te ontdekken. Door zelf hiermee bezig te zijn wordt iets van die buitenwereld bij onze 'binnenwe reld' gebracht. Op woensdagavond wordt een cursus transparanten maken gegeven door Trix Springer uit Bussum. Er wordt gewerkt aan een soort sluieren met zijdevloeipapier. Dit in de kleuren van de seizoenen. Voor beide cursussen is nog plaats be schikbaar. Inlichtingen bij "De Be- reklauw", tel. 02155-19176. Het wordt een goede gewoonte dat in de etalage van het kunstwinkeltje "De Bereklauw". Steenhoffstraat 63 Soest, kunstenaars hun werk etaleren. Zo wa ren er in de zomermaanden keramische beelden te zien van Corrie van Apel doorn uit Soest en nu is bij de start van het cursusseizoen een zeer fraaie etala ge van twee kunstenaars die al enige tijd werk bij "De Bereklauw" hebben laten zien. Hanneke Blom toont haar kleurige zachtblauwe gebruikskeramiek in de vorm van serviezen, kandelaars, lichtjes en schaaltjes. In haar atelier in Krimpen a/d Dssel heeft zij zich toegelegd op vormen en kleur die veel mensen aan spreken die op zoek zijn naar iets moois bij hun interieur. Gerda Boersma uit Landsmeer heeft nieuw werk van heel andere aard. Inge kleurde etsen met humoristische voor stellingen zoals clowns, apen, beren, olifanten en spelende kinderen. Dit al les in zachte pasteltinten en daardoor een fraai geheel vormend met het werk van Hanneke. Met de lopende expositie van schilderijen van Josine Steenhuis uit Ermelo heeft "De Bereklauw" weer een geheel nieuwe aanblik. Nieuw is De stichting Statief start binnenkort weer met een aantal fotocursussen op diverse niveaus. Daarnaast is er een aantal cursussen, waarbij de aandacht uitgaat naar onder meer: ontwikkelen en afdrukken, be lichten en verlichten, model, naakt, ar chitectuur. Voor informatie kan men terecht bij Fred Vermeulen, tel. 18105. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de stichting De Wielewaal werd op 12 september een dag voor gehandicapte jongeren georganiseerd in Ouwehands Dierenpark in Rhenen. De duizend bezoekers werden bij de ingang verwelkomd door vrolijke klanken van het Soester Muziek Ge zelschap. Behalve de enthousiaste bezoekers diende zich ook de eerste herfststorm van dit jaar aan. Het gevolg was dat, be halve de muzikale tonen, ook alle blad muziek door de lucht dwarrelde. Diri- Bladmuziek rapen tijdens het SMG' concert in Rhenen. gent Hildo Flierman en het Soester Mu ziek Gezelschap doorstonden deze be proeving echter glansrijk. Een bestuurslid van het SMG deelde mee dat nieuwe, stormbestendige leden van harte welkom zijn. Ter geruststel ling: de komende concerten zullen in een zaal worden gespeeld. Het eerstvol gende concert - het 10-jarig-jubileum- concert - zal zijn op zaterdag 21 novem ber a.s. Vrijwilligerswerk met een uitkering. Mensen die een sociale uitkering heb ben, kunnen ook vrijwilligerswerk doen. Wie het op gewone werkdagen doet, moet het laten weten aan de uitke ringsinstantie. Voor 's avonds of in het weekend hoeft dat niet. Soms moet het vrijwilligerswerk door een kommissie worden goedgekeurd alvorens werklo zen mogen meedoen. Meer informatie hierover is te krijgen bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is gevestigd in het gebouw C-drie aan de Willaertstraat 49 te Soest, telefonisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. De openingstijden van de vakaturebank zijn als volgt. Op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 -12.30 uur en 13.30 -15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur. Voor onderstaande vakatures worden nog (weer) vrijwillig(st)ers gevraagd. •7/618. Welke vrijwilligers m/v met enige kennis van biologie willen hun kennis overdragen aan kinderen van de basisschool. Het gaat om het doorgeven van kennis op het gebied van natuur- en milieuedukatie aan de scholieren. •7/617. Vrouwen voor Vrouwen zoekt een jongerenwerkster t.b.v. de meisjesklub "Internal." Leeftijd van de meisjes vanaf 16 jr. Het is de opzet om de buitenlandse meisjes op een prettige manier kennis te laten maken met onze kuituur d.m.v. praten en leuke dingen doen. •7/616. Speel-o-theek in Baarn vraagt vrijwilliger m/v. Werkzaamheden be staan uit het geven van informatie over spel- en speelgoed en het uitlenen van speelgoed. •7/615. Peuterspeelzaal in Baarn heeft plaats voor vrijwilliger om samen met betaalde kracht een groep van 12 kinderen te begeleiden. •7/611. Kinderopvangster gevraagd bij Vrouwen voor Vrouwen. De moe ders van de peuters van 0 tot 4 jaar ne men deel aan aktiviteiten. •7/609. Peuterspeelzaal in Soest heeft plaats voor vrijwilligers m/v ter onder steuning van de leidsters bij groepen van minimaal 12 en maximaal 17 peu ters. 10/624. Ten behoeve van het bestuur van de Stichting Vrouwen voor Vrou wen wordt gezocht naar iemand met boekhoudkundige kwaliteiten en de be reidheid zich in te werken in subsidie mogelijkheden en fondsen. 10/622. Penningmeester m/v ge vraagd bij de Stichting Jeugdzorg in Soest. De funktionaris zal zich belasten met het totale financiële beheer en te vens in het bestuur worden opgeno men. •9/631. Instituut voor geestelijk ge handicapten heeft plaats voor twee vrij willigers m/v om_de_bewoners te bege leiden tijdens "hel geven van dansles. •9/630. Diabetes Fonds Nederland vraagt kollektanten voor de maanden september en oktober. De Nederlandse Bonsai Vereniging houdt ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een tentoonstelling in het theater '3 in 1' in Huizen. Op zaterdag 20 september is de expositie tussen 12 en 17 uur te bezichtigen. De leden van de NBV hebben zich be kwaamd in de facetten van de Bonsai cultuur. De expositie is een goede gele genheid kennis te maken met de mooie boompjes. De hobby-kwekers zullen iedereen desgewenst informeren, en bij de ingang worden enkele uit Japan geïmporteerde pronkstukken geëta leerd. De toegang voor de tentoonstel ling is 4 gulden, voor kinderen tot 15 jaar 2,50 gulden. De tentoonstelling is makkelijk te bereiken door de verwijs borden in Huizen te volgen. De heer Th. F. J. Kersten uit Soest is be stuurslid van de afdeling Midden-Ne derland van de NBV. Hij constateert te leurgesteld dat er nogal wat misverstan den bestaan oVer de bonsai: "Bonsai zaden bestaan niet. Het zijn gewone za den, die zonder de juiste behandeling uitgroeien tot gewone bomen. Alleen vroegtijdig ingrijpen en jarenlange zorg kunnen van een uit zaad gekweekte boom een bonsai maken. Sommige mensen denken dat het draad om de stam en de takken gebruikt wordt om de groei van de boom te remmen. Dat is onjuist, deze methode wordt gebruikt om de boom in speciale vormen te laten groeien. Voordat de diktegroei van de stam en de takken te sterk wordt, moet de draad worden verwijderd. Anders gaat dat ten koste van de bonsai boom," aldus de heer Kersten. Om te voorkomen dat de bonsai te snel groeit mag geen mest worden toege voegd aan de grond, 's Winters moet de bonsai naar binnen, hoewel de tempe ratuurverschillen tussen dag en nacht ook zijn te neutraliseren via speciale 'koude bakken'. Meer inffomatie over de bonsai kan men inwinnen bij de NBV in Den Haag, tel. 070-521126 jjgai f ■- Ign 19 Het Nederlands Bach Ensemble (NBE) staat aan de vooravond van een nieuw concertseizoen, dat zich voor namelijk zal afspelen in de Oude Kerk in Soest. Op zondag 1 november vindt daar het eerste van vier uitvoeringen plaats die het Soester publiek (en uit vele plaatsen in de omgeving) naar het kerkgebouw zullen lokken voor een middag barokmuziek van de hoogste kwaliteit. Margot van Biezen (sopraan) en Mar jolein van Gelder (alt), resp. voorzitter en (aanstaande) penningmeester van het NBE, proberen waar het gelegen komt hun enthousiasme over de nieuwe concertserie uit te dragen. "We zijn even afwezig geweest, omdat we in de eerste helft van dit jaar niet in Soest konden optreden. Dat had te maken met de voorbereidingen voor het nieu we seizoen en het feit dat dit vooijaar de Johannes Passion op het programma stond, die met veel succes werd uitge voerd in Amersfoort en Vreeland, ech ter niet in Soest." Niettemin hoopt men met het nieuwe programma weer veel Soesterste trek ken en het ziet er naar uit dat dat ook wel zal lukken. Het NBE heeft in de af gelopen jaren een stevige reputatie op gebouwd en aan de keuze van de ver schillende concerten zal het zeker niet liggen. Anders dan de naam zou doen vermoe den concentreert het NBE zich niet uit sluitend op de figuur van Johann Sebas- tian Bach, maar richt het zich op de ge hele periode van koor- en orkestmuziek 1600 tot 1800. De grote Bach is feitelijk alleen "aanwezig" in het eerste concert op 1 november, met zijn Magnificat. Daarnaast wordt het vrij onbekende Requiem van Cimarosa uitgevoerd. Aan dit concert wordt meegewerkt door de sopraan Mayke Suurmond, de alt Simon Schouten, de tenor John Vre- develdt en de bas Bas Ramselaar, en na tuurlijk koor en orkest van het NBE on der leiding van Krijn Koetsveld. Op 20 december volgt het tweede con cert, het Kerst-concert, met muziek van Mozart en J. en M. Haydn. Dit wordt een bijzondere belevenis, omdat er twee dubbelkwartetten optreden, ver gezeld van een strijkkwartet, een con trabas en een orgel. Op dit laatste in strument soleert niemand minder dan de in Soest zeer bekende Jan Jansen. Op zondag 28 februari 1987 vindt het derde concert plaats, waarin Jan Jansen het clavecimbel bespeelt en Martin Root de fluit. Het programma is nog niet helemaal ingevuld, maar het wordt in elk geval kamermuziek voor deze Het Nederland Bach Ensemble o.l. v. Krijn Koetsveld op zijn 'thuisbasis': de Oude Kerk van Soest. beide instrumenten. Tenslotte volgt dan op 12 juni volgend jaar een concert met solisten, klein en semble van het NBE en een klein in strumentaal ensemble. Het programma vermeldt Monterverdi's "Lamento d'Arianna" en madrigalen, en "Jeph- ta", niet het oratorium van Handel maar van Carissimi. Het NBE heeft naast de concertserie in de Oude Kerk van Soest ook weer een dubbele uitvoering van de Johannes Passion op het programma staan, die in elk geval in Amersfoort (Sint Francis- cus Xaverius aan het Zand) zal worden uitgevoerd. Volgend jaar, als het NBE het eerste lustrum viert, staat in het na jaar een groot concert op het program ma gewijd aan Carl Philipp Emanuel Bach, een zoon van Johann Sebastian. Carl is dan 300 jaar dood, hetgeen het NBE een aardige aanleiding vindt om hem op deze manier te gedenken. Het NBE is feitelijk een wisselend, zij het select gezelschap van zeer hoog ge kwalificeerde musici, die telkens voor een project bij elkaar worden "ge haald". Koor en orkest wisselen immers voortdurend van grootte. Voor elk uit voering wordt er een maand lang zeer intensief gerepeteerd: twee hele week einden en vier losse avonden. Er is ui teraard een vaste kern, maar verder is het ensemble feitelijk een "los geheel", waarin overigens heel doelgericht wordt gewerkt. "Het is niet zozeer een gezelligheidsclub," aldus Marion van Biezen en Marjolein van Gelder. Het kost eigenlijk nooit moeite om de juiste medewerkers te vinden, omdat mee doen aan het NBE "zeer gewild" is, on danks de zeer hoge eisen die men stelt en die ertoe leiden dat er soms opnieuw auditie moet worden gedaan door de betrokkenen. Zo blijft men zeker van kwaliteit en hoog niveau. Het NBE kan overigens nog altijd fi nanciële steun gebruiken. Men kan "vriend van het NBE" worden voor f 100,- per jaar (waarvoor men voor elk concert twee kaarten ontvangt), of do nateur voor tenminste f 25,- per jaar. Vanaf 1 oktober kan men toegangs kaarten (f 15,-/cjp en 654- f 12,50) ko pen. Voor het concert in februari geldt resp. f 10,- en f8,50). Ook kan men zich abonneren op de hele serie voor f45,- (f 37,50). In Soest kan men kaarten ko pen bij de Gouden Snaar, Steenhoff straat 13-15, tel. 12132; en bij H. Rade maker, Lange Brinkweg 62, tel. 10466. In kasteel Groeneveld wordt op zon dag 20 september een zondagmiddag concert gegeven. Hendrik Jan Bre thouwer (hobo) en de pianist Peter Besseling (rechts) spelen vanaf 16.00 uur werken van Mozart, Nielsen, De- bussy en Lalliet. Brethouwer staat bekend als een veel zijdig musicus. Hij is dan ook te horen in programma's van uiteenlopend karak ter, zoals van recitals zonder enige be geleiding tot het ensemble 'Pagliaccio' dat haar repertoire in de laatste 200 jaar zoekt. Peter Besseling is docent aan het Hil- versumse Conservatorium. Hij voelt zich sterk aangetrokken tot het moeilij ke begeleidingsvak. Besseling studeer de onder anderen bij Eri Joesof en Kees Stokvis. Kasteel Groeneveld vormt voor veel bruidsparen een geliefde ambiance voor het maken van bruidsfoto's. De mogelijkheden tot het maken van foto's bleven tot nu toe beperkt tot het park van het Kasteel. Vaak bereikte de leiding van Kasteel Groeneveld echter het verzoek binnen het Kasteel te mogen fotograferen. Om aan deze vraag tegemoet te komen wordt bij wijze van proef de mogelijk heid geschapen om binnen het gebouw te fotograferen. Aan deze openstelling zijn een aantal voorwaarden verbonden: •Het fotograferen kan alleen in ruim ten plaatsvinden die op dat moment niet door andere activiteiten in beslag genomen worden. •Het fotograferen mag niet leiden tot ernstige belemmering van andere acti viteiten in het Kasteel of Restaurant. •De regeling geldt niet voor commer ciële fotografie. •Per bruidspaar dient f 50,— contant te worden afgerekend aan de informatie balie. •Instructies van het personeel dienen te worden opgevolgd. •Bruidsparen die Kasteel Groeneveld als locatie voor hun receptie, diner of feest bespreken, zijn vrijgesteld van het betalen van kosten. Voor inlichtingen kan men terecht bij de leiding van Kasteel Groeneveld, tel. 20446. De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cnlturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/o» 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. "Brutti, Sporchi e Cattivi" /"Lelijk, stom en gemeen") brengt het leven in beeld van mensen die de verschoppe lingen van de maatschappij zijn. Ze wo nen in krottenwijken buiten Rome op de heuvels om de stad heen, een situatie die niet veel verschilt van vlak na de oorlog, toen Vittorio de Sica ze in zijn neo-realistische films in opstand liet ko men tegen de rijke maatschappij. Maar die aardige paupers zijn niet lan ger aardig, want ze zijn straatarm en hebben alleen nog maar fantasievolle verwachtingen die met de realiteit niets uitstaande hebben. Deze bevolkings groep valt overal buiten en vormt het lompenpioletariaat dat aan de rand van Rome bivakkeert in zelfgebouwde hut ten. Op alle mogelijke manieren probe ren ze aan geld en behuizing te komen. Ze kunnen niet deelnemen aan de com putermaatschappij, maar ze worden wel overspoeld met de reclameboodschap pen van die maatschappij. En die schept behoeften die juist zij zich niet kunnen veroorloven. Vaak zijn diefstal, prostitutie en mis daad de enige mogelijkheid. En dat is voor hen allang geen schande meer; een schande is dat de maatschappij ze in die positie heeft gebracht. Deze Italiaanse film uit 1976 is reeds nu een klassieker. Scola op zijn best, voor de derde keer in Filmhuis Artishock! Aanvang: 21.00 uur. Reserveren: tel. 12689; vanaf 20.00 uur: tel. 19577. Entree: f6,-; leden/CJP/654-: f5,-. Sinds Martin Scorsese met "Mean Streets" in 1973 één van de ontdekkin gen was in Cannes wordt hij in Europa beschouwd als één van de weinige echte Amerikaanse film-auteurs. Zijn films zijn echter wel degelijk gericht op een groot publiek. Sindsdien is zijn popula riteit alleen nog maar toegenomen. "Taxi Driver" kreeg in '76 de Gouden Palm van Cannes, "RagingBuil" won in 1980 de Zilveren Beer van Berlijn en "After Hours" kreeg in 1986 de prijs voor de beste regie op het filmfestival van Cannes. In "After Hours" speelt Griffin Dunne de rol van Paul Hackett-, een jonge com puterspecialist die een waanzinnige nacht doormaakt in de New Yorkse kunstenaarswijk Soho. Een avontuur- lijk afspraakje is het begin van een serie bizarre en beangstigende gebeurtenis sen. In een snackbar maakt Paul kennis met Macy en als hij haar later opbelt, nodigt zij hem uit om langs te komen. In de taxi waait zijn geld uit het raam en dat is de voorbode van de ellende die hem staat te wachten. Iedereen blijkt even verknipt, van Mar- cy's vriendin, een masochistische beeld houwster, tot aan het ijsverkoopstertje onder wiens aanvoering Paul tenslotte achtervolgd wordt doet een bende moordlustige gehanekamde jongelui toe. Een nacht lang probeert hij maar één ding en dat is thuiskomen. "After Hours" is een even sympathieke als bizarre komedie en de anderhalf uur van Martin Scorsese zijn zeker de moei te waard om te gaan zien. Aanvang: 21.00 uur Reserveren: tel. 19577 (vanaf 20.00 uur). Entree: f6,—; leden/CJP/654-: f5,—. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uwbezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. ln de zaal Credo aan de Julianalaan kreeg de heer J. van de Hel afgelopen zaterdag een receptie aangeboden door het christelijk gemengd zangkoor Julia- na. De 74-jarige Van de Hel is al vijftig jaar lid van dit koor. Hij zingt nog steeds actief de tenorpartij mee. Tijdens de drukbezochte receptie w«yrd iFoto: Herman van Dam de jubilaris overladen met toespraken bloemen en andere cadeaus. Door de overige koorleden werd hij bovendien onthaald met een toepasselijk lied Od de foto neemt de heer Van de Hel een cadeau in onvangst van mevrouw Nel van de Kemp-de Hoop, voorzitster van het Juhsnakoor.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11