KK^JE TOT JEANS BIJ 13,131 Jimi Volgende week vrijdag 10e braderie rwiFiTj zo gezien UW BALANS OP 1 JANUARI Hartje-Zuid rekend opnieuw op mooi weer: uw huis j verkopen?! TV-KRANT JAMES GRIEVE A 75 Gevraagd VASTE LOPERS en INVALLERS BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 7ode m Gemeente kan straks met 15 man minder toe Politie redt pasgeboren baby Prunus bestrijden zonder gebruik van Roundup Krant niet ontvangen? JAN HILHORST al 25 jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. Let op! Deze week; Soester Courant J. van Tol directeur sector 2 Manegement-team gemeente Soest nu helemaal compleet 'Overheveling' naar Zuid-Holland Van Arkel-instituut moet 62 plaatsen inleveren door Genard Paul Uit de rol d'Oude Enghe Handtekeningenactie tegen verkoop van Soester Natuurbad Kritische vragen aan College van B. W. Progressief Soest zeer ontstemd over publiciteit begroting en Natuurbad |Foto: Herman van Dam 66e JAARGANG NO. 3 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987; ...of maanden wachten op de feitelijke resultaten? Op elk moment inzicht hebben in de financiële situatie van uw bedrijf en daarop in kunnen spelen. Dat kan met AdviPlan. Een kompleet pakket financiële pro grammatuur dat zich onderscheidt door o.a. eenvoudige bediening,grote flexibiliteit en on gekend veel selektiemogelijkheden. Vraag vrijblijvend dokumentatie en uitgebreide referentielijst. Advisie Computer Consultants b.v. Vredehofstraat 13,3761 HA Soest, telefoon 02155-11434. Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Het najaar met regen en storm komt weer aan dat ramen gaan tochten en telkens beslaan. Van Ede weet raad dubbel glas juist op maat. Hij bestrijdt die ellende met ramen met faam. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! In directe samenhang met de reorga nisatie hebben het College en het ma- nagement-team zich beraden op het effect voor het personeelsbestand. Men verwacht, zoals ook uit de vori ge week gepubliceerde meerjarenbe groting al naar voren kwam, dat de huidige personeelsformatie tot 1992 "per saldo" zal (kunnen) teruglopen met ca. 15 volledige arbeidsplaatsen. Het Collegê kondigt aan daarover op niet al te lange termijn met een (toe komstvisie naar buiten te komen, waarbij het takenpakket en het "na tuurlijk verloop" een belangrijke rol zullen spelen, zij het als "aangrij pingspunt". Het College denkt nog na over de vraag of er bij dat "natuurlijk ver loop" behoefte is aan een zogenaamd "flankerend beleid", waaronder reorganisatie-faciliteiten moeten worden verstaan, wat die ook zijn moge. De organisatoren van de 10e braderie in Hartje-Zuid rekenen erop dat Pluvius, evenals bij alle voorgaande negen braderieën, de grote afwezige zal zijn. Het heeft er wel eens om gespannen, maar nog nimmer heeft het hemelwater het talrijke publiek van de straat kunnen houden. Vele duizenden zorgen er ieder jaar voor dat de Soesterbergsestraat en sinds drie jaar ook de Zuidpromenade, een paar uur bol staan van vermaak. Tientallen kraampjes met lekkere en vrolijke waar, veel muziek, spelletjes, wedstrijdjes en loterijtjes voor goede doelen en doeltjes, zorgen ervoor dat niemand zich tijdens zijn of haar rondgang over de braderie hoeft te vervelen. Overal is wel wat te zien, te snoepen, te winnen of uit te probe ren. Hartenjagen Traditioneel vanaf de eerste braderie in 1977 is het hartenjagen. Vanaf donder dag 24 september krijgt de consument bij elke bestede gulden een gratis lot uit gereikt, een hartje met een nummer er op. Vrijdagavond tijdens de braderie zal "good old" Dick Passchier al even tradi tioneel aan het Rad van Avontuur draaien. Dat rad staat opgesteld op een dubbele podiumwagen, overdekt en wel, geleverd door autorijschool Los, die geparkeerd wordt in de buurt (mis schien zelfs wel tegenover) Syllie Hair en Wijnands Woonmode. De hoofd prijs is een dames- of herenfiets, de eer ste prijs een portable kleuren T.V. en verder een sliert van prachtige prijzen, die allemaal door de winkeliers in Har tje-Zuid ter beschikking zijn gesteld. Passchier wordt bij die trekking zoals te doen gebruikelijk voorzien van een charmante assistente, die de winnende nummers op een schoolbord schrijft. De complete lijst verschijnt in de week direct na de trekking in deze krant. Veel muziek Op datzelfde podium speelt regelmatig de B.B.B.-band, die er af en toe het zwijgen toe doet als één van de twee grote muziekkorpsen, die vanaf Auto Rooy opereren, voorbij komt dreunen. Een dikke honderd meter richting "kop van de Soesterbergsestraat" op een po diumwagen geleverd door de firma Roest, treft u een compleet dansorkest aan: "De Onderlinge van 1975," all- rounders op het gebied van dixie, soul, jazz en blues. Conny van Bergen zingt er swingend bij. Voor de liefhebbers wordt het smullen op de hoek bij siga renmagazijn Methorst. En als er niemand speelt of zingt, wat we ons nauwelijks voor kunnen stellen, schalt er wel het een en ander uit de door Uyland opgehangen luidsprekers, die overal in de straat iedereen op de hoogte houden van de totale gang van zaken, inclusief de winnende nummers van het hartenjagen. Wie een geluks nummer bij zich heeft kan direct zaken doen bij Passchier. Alle prijzen zijn on der handbereik. Burgemeester opent De burgemeester van Soest, Mr. Paul Scholten, nog maar net bekomen van de geslaagde Gildefeesten, opent de bra derie om precies 19.00 uur, in aanwe zigheid van een vertegenwoordigster van de Aros, die uit zijn bestuurlijke handen en uit naam van de winkeliers vereniging Hartje-Zuid, een cheque ontvangt als financiële steun voor het vele extra werk, dat die ziekenomroep moet verrichten in het kader van het 60- jarig bestaan van Zonnegloren. Het is dit jaar volop feest in Soest, maar dat kan geen kwaad. Wie volgende week een gezellige avondje wil hebben, trekt op naar Soest-Zuid. Daar is van alles te beleven. Onze krant van volgende week zal u uit gebreid op de hoogte brengen van het Auto in de sloot prijzenpakket, wie u er allemaal kunt vinden, waaraan u kunt meedoen, wel ke demonstraties er zijn en wat er valt te snoepen en te keuren. Stichtingen en verenigingen die nog een kraam willen, kunnen deze gratis bestellen bij de heer Buijs, de secretaris van Hartje-Zuid. Telefoon 02155-14471. Aanbiedingen Ter gelegenheid van de jubileum-bra derie vindt u elders in deze editie een pagina met tientallen aanbiedingen, die in principe geldig zijn tot en met de week waarin de braderie wordt gehou den. Enkele uitzonderingen worden apart vermeld. Ook zijn er winkeliers, die hun aanbieding offreren tegen inle vering van de bon uit de pagina óf uit het gele vel, dat deze week huis-aan- huis in heel Soest en Soesterberg in de bus is gestopt. Dankzij snel optreden van de politie heeft een pasgeboren baby vorige week donderdagavond het leven kunnen behouden. Er kwam in de vooravond een dringend telefoontje binnen van een kraamverzorgster, die assisteerde bij een bevalling aan de Stadhouderslaan. De aanwezige verloskundige had vastgesteld dat het kindje in levensgevaar was en onmid dellijk naar het ziekenhuis moest. Een ambulance zou waarschijnlijk te lang op zich laten wachten. Met grote spoed bracht de politie de kraamverzorgster en de baby naar Zonnegloren, waar het gezelschap binnen 6 minuten arriveerde en het kindje direct werd behandeld. Vol gens de behandelende arts heeft de baby (René) zijn leven inderdaad aan de snelle overbrenging naar het zie kenhuis te danken. Volgende week vrijdag op KABELKANAAL 4+ Vanaf volgende week vrijdag, 's middags 4 uur, zal de TV-krant KABELKRANT SOEST als een gezellige, super aktuele krant over uw beeld scherm glijden. Soester nieuws in woord en beeld, elke dag aktueel en leuk regionaal nieuws 24 uur, 7 dagen per week. De KABELKRANT SOEST wordt verzorgd door de combinatie Soester Courant/ Gooi- en Eemlander. T ALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-72 90 97 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. (Holland klasso I) 2 kilo I H Elke donderdag op de markt Weegbreestraat, hoek Smitsweg. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Kantoor voor redactie i en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG In de tweede plaats is Visser kwaad om dat hij - eveneens uit de pers - kennis had genomen van het voornemen van B. W. "om het Soester Natuurbad voor 1 miljoen gulden 'weg te geven' aan een project-ontwikkelaar." Vol gens Visser gingen daaraan vage mede delingen aan de raadsleden vooraf, en nog wel in besloten zittingen. "Wethou der Plomp doorbrak deze vertrouwe lijkheid door middel van perspublika- ties," aldus de Progressieve Soester. I Wij werken 6 maanden I gratis voor u. Meer infor-^. j I matie op pagina 3 Iflkl I van deze krant JjSP I I Peters Makelaardij Het management-team dat het ge meentelijk apparaat in Soest gaat be sturen is helemaal compleet met de benoeming van de heer J. van Tol tot directeur van sector 2 (educatie, re creatie en dienstverlening). Van Tol was tot dusver chef van de afdeling Welzijn. In de nieuwe sector 2 treft men na de reorganisatie van het ambtelijk appa raat in grote lijnen de huidige afdelin gen Welzijn, Onderwijs, Sociale Dienst, Sport etc. aan. De benoeming van Van Tol heeft nogal op zich laten wachten. In een veel eerder stadium - het begin van de zomer - werden de andere leden van het team al benoemd, dat onder lei ding van gemeentesecretaris W.P. de Kam gaat functioneren. Directeur van sector 1 (Ruimtelijke Ontwikkeling en Openbare Werken) wordt ir. S.H. Brunekreef. De heren H.S.G. van Dongen en H.A.J. Zand- huis worden resp. directeur Financiën en Personeel, Organisatie en Automa tisering. Tot adjunct-gemeentesecreta ris is mr. JJ. Nieuwenhuyzen benoemd. Het management-team is eerst verant woordelijke - in samenspraak met de betrokken portefeuillehouders - voor de sturing en de voortgang van het reor ganisatieproces bij de gemeente. Voor het overleg en de inspraak is inmiddels één "vertegenwoordigend lichaam" ge kozen, bestaande uit 14 medewerkers van onderscheidene gemeentelijke af delingen. Volgens het gemeentelijk In- fo-bulletin over deze zaken wordt er nu verder nog (voorlopig intern) gezocht naar "controllers" voor de sectoren 1 en 2. Prijsvraag De gemeente zit een beetje in haar maag met de naamgeving van de nieuwe sec toren. In beide gevallen is het ook nogal een mondvol. Daarom doet het College van B. W. een beroep op de creativi teit die binnen de ambtelijke organisa tie moet sluimeren en is er een soort prijsvraag uitgeloofd voor een bruikba re, voor het publiek "herkenbare" naam voor de beide sectoren. Er is een bedrag van in totaal 250 gulden gere serveerd voor suggesties die worden overgenomen. Het is overigens niet be kend of ook buiten het ambtelijk appa raat aan de prijsvraag mag worden mee- Als het even kan wordt er vanaf 1 ja nuari al volgens de nieuwe structuur ge werkt. Bij de aanpak daarvan wordt ook al ingespeeld op de ingebruikne ming van het nieuwe gemeentehuis, maar dat wordt toch pas 1990. In elk geval wil het College al spoedig begin nen met het verhuizen van alle afdelin gen die in sector 1 thuishoren naar het gebouw van de dienst Gemeentewer ken aan de Lange Brinkweg. Het Van Arkel-instituut in Soest, het centrum voor licht verstandelijk ge handicapten aan de Hellingweg, zal in de toekomst maar liefst 62 van de 126 plaatsen moeten inleveren. Dat ge beurt omdat de provincie Utrecht een overcapaciteit heeft aan internaats plaatsen voor debielen, terwijl de pro vincies Noord- en Zuid-Holland juist een tekort hebben. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben de staatssecretaris van WVC gead viseerd in te stemmen met het overhe velen van een aantal plaatsen, namelijk 144. Behalve de 62 van het Van Arkel- instituut gaat het om 50 plaatsen van het Orthopedagogisch Project Leef eenheden (Maartensdijk en Utrecht) en maar liefst alle 32 plaatsen van huize Breevecht in Nigtevecht. De provincie Utrecht heeft in feite een Capaciteit van 282 plaatsen, verdeeld over de drie tehuizen, maar heeft slechts een behoefte van 138 plaatsen. De 62 Van Arkel-plaatsen gaan over naar Zuid-Holland, aldus het advies van het provinciebestuur; de 82 van de andere tehuizen naar Noord-Holland. Ons telefoongesprek ging na het zakelij ke gedeelte naadloos over op de eeuwig durende reorganisatiewoede van 's- lands regeerders en de bestuurders van de universiteit waar wij, op weliswaar to taal verschillende plaatsen, stoelen warm houden en daar salaris voor ont vangen. Ontslag is aan de orde van de dag, een gelijke hoeveelheid werk moet door minder mensen gedaan worden, oplo pende spanningen veroorzaken ziekte verzuim door overspanning, de druk op wie overblijft wordt verzwaard en de cir kel is rond. Verkorting van werktijd is paradoxaal génoeg een oplossing door dat de spanningen op het werk korter van duur zijn en daardoor minder scha de aanrichten, terwijl - behalve een bete re werkverdeling - er meer gelegenheid is om te ontspannen in de vrijgekomen tijd. We waren het hartgrondig eens dat er met wat creativiteit zonder al te veel moeite een uitstekende tijdspassering te vinden is. Sterker nog, dat we beiden verschillende bezigheden konden be denken die we minstens zo graag deden als werken voor de universiteit. Nu ik zelf ook in de positie gemanbevreerd ben dat er wat minder tijd in mijn gewone werk geïn vesteerd behoeft te worden kan ik mijn hobbies naar hartelust botvie ren. "Ik heb weer tijd om leuke dingen te doen, bezoek zo nu en dan een tentoon stelling waar je anders s'-avonds geen zin meer in hebt of waar je in het week-end voor in de rij moet staan, ik maak huis wijn en schrijf 's-morgens onder een kopje koffie mijn wekelijkse cursief. Tenzij het mooi weer is, want dan gaan we wandelen in het bos" zei ik enthou siast. Hij begreep het en wist er van mee te praten, hoewel bij hem lezen en stude ren eerder aan bod kwamen. Dat ver leidde mij tot verdere ontboezemingen: "Nu ik meer thuis ben ga ik ook steeds vaker voor huisman 'spelen'. Ik vind dat best leuk en mijn vrouw heeft dat huis houdelijke werk nu al zo veel jaar ge daan. Die wil ook wel eens wat anders doen." Ook dat schokte mijn toch duidelijk ou dere gesprekspartner niet, want zelf be steedde hij een groeiend deel van zijn tijd aan stofzuigen, eten koken en de vuile was. Ik bekende wel een beetje poetserig aangelegd te zijn en als het weer mij niet naar buiten lokte, ik eigenlijk niets liever deed dan rommel opruimen en de boel schoon houden. Even aarzelde ik, be dacht dat een hoogleraar ook gewoon een echtgenoot kan zijn net als ik en zei: "Vrijdags doe ik altijd de badkamer en deW.C." "Juist, ja" antwoordde de hooggeleerde huisman. "Dat doe ik altiid op zaterdag. Vlak voor het week-end." BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155 13331 ffiiUet&n tceet e n Itutiaeewtden* Scherpe vragen Hij stelt het College dan ook een aantal scherpe vragen over deze gang van za ken. Hij wil de mening van B. W. ho ren over de berichtgeving aan raadsle den en pers en vernemen welke richtlij nen er gelden ten aanzien van "priori teiten en omgansgvormen, met de raad als hoofd van de gemeente". Verder wil Visser antwoord op de vraag of een raadslid "net als een wethouder" in de toekomst vertrouwelijke gegevens naar buiten mag brengen als hij dat zelf politiek verantwoord acht. De politie werd vorige week 's nachts gebeld door een automobilist uit Zeist, die in de Eempolder de weg was kwijt geraakt en daarbij in een sloot langs de Weg in de Maten terecht was gekomen. Kennelijk viel het allemaal nogal mee, want de man kondigde aan dat hij zijn wagen de volgende dag zelf weer uit de sloot zou halen. Prunusof de Amerikaanse vogelkers, kan ook worden be streden zonder giftige spuitmiddelen zoals Roundup. Dat be wezen de leerlingen van de Prins Willem Alexanderschoolnog eens toen zij afgelopen maandag met Chris Uiterwijk het bos ingingen. Langs de spoorlijn Baarn-Utrecht trokken zij een grote hoe veelheid zaailingen van de prunus, zodat de vegetatie in dit ge bied straks niet wordt overwoekerd door de snel groeiende prunus. Anderhalf jaar geleden kreeg de gemeente Soest een boete van duizend gulden voor het onzorgvuldig spuiten met Roundup. Chris Uiterwijk zette onlangs ook al andere basisscholieren aan het werk. Regelmatig trekt hij met hen de natuur in om noodzakelijk werk te verrichten. Langs de spoorlijn, voorbij het Berkenlaantje hebben tientallen leerlingen van het Soester basisonderwijs zich op die manier nuttig gemaakt. Behalve het trekken van prunus-zaailingen werden ook heideveldjes in goede staat gebracht. De actiegroep 'Oh Oh' blijft voorals nog actief op het politieke front. De actievoerders zijn tegen de verkoop van het Soester Natuurbad aan de pro jectontwikkelaar B. Taphoorn, die van het zwembad een kuuroord wil maken. 'Oh Oh' zoekt medewerkers voor een nog te houden handtekeningactie die ertoe moet leiden dat het Natuurbad voor de inwoners van Soest behouden blijft. De actiegroep is te bereiken on der telefoonnummer 11587 in Soest. Volgens 'Oh Oh' is er een serieuze kan didaat die het Natuurbad wil pachten. Als de gemeente met hem in zee zou gaan zou het buitenbad toegankelijk blijven voor de Soester bevolking, aldus een woordvoerder van 'Oh Oh'. De ac tiegroep stelt dat verpachting van het Soester Natuurbad de goedkoopste op lossing voor de gemeente is. "De ge meente blijft dan eigenaar van het zwembad en de kosten zijn voor de pachter." Het bedrag van 1 miljoen gul den, dat de gemeente voor het bad van de heer Taphoorn krijgt, typeert 'Oh Oh' als een 'aalmoes'. "Hiervan moet men eerst nog de onkosten aftrekken, zoals de schadeloosstelling aan de pachters van het restaurant en de mid- getgolfbaan. Er blijft dus weinig geld over voor een nieuw zwembad. Ook wil Visser van het College horen welke maatregelen het denkt te nemen tegen de redaktie van de Gooi- en Eem lander, die immers volgens een mede deling van wethouder Menne het em bargo op de berichtgeving over de meerjarenbegroting heeft geschonden, en hoe het College dit soort incidenten in de toekomst denkt te voorkomen, "die de goede sfeer in ons gemeentebe stuur verstoren". "Gaan we in de toekomst zó met el kaar om?" Die vraag stelt Jan Visser, fractievoorzitter van Progressief Soest, bij herhaling in een boze brief aan het College van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van de publiciteit in de plaatselijke pers over de meerjarenbegroting 1988-1991 en de verkoop van het Soester Natuur bad. Visser windt zich op over het "inter view" van wethouder Menne in de Gooi- en Eemlander van vorige week dinsdag, waaruit de lezers (ook raadsle den en gemeentepersoneel) konden opmaken dat er in de toekomst 15 ar beidsplaatsen bij de gemeente worden afgestoten. Pas de volgende dag werden de ambtenaren op de hoogte gesteld, al dus Visser, en kon iedereen het nog eens nalezen in de Soester Courant. Pas woensdagavond werden de raadsleden per brief geïnformeerd over de finan ciële plannen. Jan Visser (Pro8- Soest).

Soester Courant | 1987 | | pagina 1