Splinter Eemland b.v. Internationaal damestoernooi SoVoCo-Stam SPORT SPORT 5AL- FtAMMA Duitse-, Belgische- en eredivisieteams in sporthal Beukendal r*'T<pt KORFBAL Schoolkorfbaltoern- ooi bij De Eemvogels Winst voor eerste herenteam Shot TAFELTENNIS VOLLEYBAL Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt SOFTBALL Knickerbockers pupillen BOWLING Soester Bowling Bond GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Duitsers winnen zware estafette Soest - Soest ATLETIEK JEU DE BOULES TENNIS Tennis en jeu de boules bij BDC Herenzaal-selectie oefende tegen ere-divisionist Licht doet wedstrijd heren Smeeing/BDC uitgaan HANDBAL Verlies voor Eemvogels KORFBAL De Eemvogels kan leden gebruiken Bridge-drives kampioenschap Soest BRIDGE Goede seizoenstart voor Red Stars BASKETBAL WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1QR7 SOESTER COURANT PAGINA 21 :wintig minu- ïrd wat down ven van een 1 vaart was uit steeen wissel vijf minuten komen. Drie ervandoor en h nog de ver- SEC was blij iet veel span- strijd SEC - aber: rvzi Z 2 IZ3 ithan 4 hoorn 3 sdrecht 7 11 lees 2 n 2 WZ5 SEC 1 5 ►'berg 1 C 5 S'berg 3 >er: Soest 1 st 2 V2 >n 3 >n 3 :A5 >r 2 gels 3 5 10 V 6 112 'C 6 oest 14 Tgland 12 1 22 irveld 2 SEC 4 12 V'vogels - Soest Nederhorst De Soester Volleybal Combinatie (SoVoCo) houdt op zaterdag 19 en zondag 20 september een internationaal toernooi. Vooral dankzij de financiële tegemoet* komingen van hoofdsponsor Stam Renault Soest is de organisatie erin geslaagd een sterk deelnemersveld in sporthal Beukendal op de vloer te krijgen. Behalve het eerste team van SoVoCo komen onder meer twee Duitse en één Belgische vereniging naar Soest. Tot hun spijt moesten de organisatoren in verband met tijdgebrek een verzoek tot deelname van het Engelse nationale team afwijzen. Het internationale dames-toernooi wordt geopend met een programma op zaterdag, dat van 10.00 tot 17.45 uur duurt. Er wordt gebruik gemaakt van twee velden, zodat het publiek goed zicht heeft op de duels tussen de gere nommeerde ploegen. De finale begint op zondag 20 september om 15.00 uur. Daarvoor vinden de troost- en halve fi nale-wedstrijden plaats. Burgemeester mr. Paul Scholten reikt om ongeveer 16.30 uur de prijzen uit in sporthal Beu kendal. Jeugdinternational Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam, dat onder leiding van Werner Paans vorig seizoen naar de eerste divi sie promoveerde, heeft twee sterke speelsters binnen de gelederen gekre gen. Het is de 25-jarige Monique Booy die 23 interlands op haar naam heeft staan en de jeugdinteraational Ciska Abraham (18 jaar). De succesvolle Soester formatie bestaat verder uit Ire ne Koelewijn, Erna van Doorn, Made- Ion Rosier, Jenneke van der Wal, Mona Rademaker, Angela Manders en Jeanet Hogenhout. SoVoCo hoefde vorig sei zoen slechts één nederlaag in de com petitie van de tweede divisie te slikken. Het team van Paans hoopt dit jaar af te sluiten met een plaats bij de eerste acht. In elk geval wil men proberen het ver schil met de eredivisie-teams te verklei nen, iets wat gezien de inzet van de be trokkenen geen onmogelijke opgave lijkt. In de poule is SoVoCo-Stam ingedeeld bij het Westduitse VC Schwerte dat in de Bundesliga uitkomt. Ook treffen de Soester dames AMN Zaan, een ploeg met bijna louter (ex)-interaationals, het Belgische Hermes Oostende (13 keer landskampioen en 5 maal bekerwin naar) en eredivisionist Longa'59. Een andere topper op het SoVoCo- Stam toernooi is USC Münster. Deze oosterburen sloten het seizoen 1986- '87 af als verliezend Europa Cup-fina list, verliezend pokalfinahst in Duits land en een derde plaats in de reguliere Bundesliga-competitie. Nederland zal in dit seizoen in de Europa Cup III wor den vertegenwoordigd door Gevamij WC uit Vught. De jonge ploeg, met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar, speelt ook op het internationale toer nooi van SoVoCo. Het in de eredivisie spelende Voorburg, waarvan SoVoCo onlangs nog met 3-0 won, en de num mer 5 van Nederland (tevens verlie zend bekerfinalist) Provimi-DVO ma ken poule B compleet. SoVoCo-Stam is er ontegenzeggelijk ingeslaagd een toernooi van internatio nale allure te organiseren. Sporthal Beukendal zal dan ook ongetwijfeld vol zitten op zaterdag en zondag. De toe schouwers kunnen er in ieder geval ze ker van zijn dat ze top-basketbal krijgen voorgeschoteld. De toegangskaarten voor het internationale damesvolley baltoernooi van SoVoCo bedragen 7,50 gulden per dag. Een passe-par- toutkaart (voor 2 dagen) kost 10 gul den. De jeugd tot en met 15 jaar moet Woensdagmiddag 23 september houdt K.V. De Eemvogels het jaarlijks schoolkorfbaltoeraooi voor de Soester basisscholen. Deze keer doen er 25 teams van 12 scholen mee. Er zijn 6 poules gevormd en iedere winnaar komt in het bezit van een wisselbeker. Omdat het korfbalspel bij de Soester bevolking geen alledaagse sport is heb ben de leerlingen één of twee woens dagavonden o.l.v. Eemvogelleden op het korfbalveld aan de Staringlaan kun nen trainen. De leerlingen deden zo en kele basistechnieken en -spelregels van het korfbal op en verder proefden ze de gezellige sfeer bij De Eemvogels. A.s. woensdag beginnen de eerste wed strijden op de 4 velden om 13.30 uur en tegen 17.00 uur volgt de prijsuitreiking. De deelnemende scholen zijn: De Achtbaan, De Bron, Insinger- school, Sav. Lohmanschool, O.B.S. Overhees, Gr. v. Prinstererschool, K.B.S. Soestdijk, De Schakel, R. Tol- manschool, Desmond Tutuschool, De Wegwijzer, De Wiekslag. De eerste volledige competitieronde in de herfstcompetitie is voor Shot overwegend positief verlopen. Het le herenteam boekte een knappe 6-4 ze ge op ITN uit Ede, terwijl het le jeugd- team met 8-2 won van Doko 1. Verlies was er voor het 2e en 3e herenteam, die in Venray en Utrecht met ruime cijfers verloren. Winst was er voor de hoogste afdelingsteams. In een spannende en goede wedstrijd heeft Shot 1 het als lastig ingeschatte ITN met 6-4 verslagen. Dit team uit Ede had zich versterkt met jeugdinter- national Lindo Greve, die inderdaad in een enkel- en dubbelspel ongeslagen bleef. Alleen Gerhard Busch had kans op gamewinst (22-20), Hans den Blan ken en Berend Jonker waren in hun en kelspelen kansloos. De andere 2 spelers uit Ede bleken echter van aanzienlijk minder kaliber en hier wist Shot opti maal van te profiteren. Alle drie de Shotters wisten twee keer te scoren en dit leverde een keurige 6-4 winst op. Aanmerkelijk minder florissant verlo pen de zaken voor het in dezelfde divi sie uitkomende Shot 2. In Venray werd de tweede opeenvolgende nederlaag met grote cijfers geleden en ook het ver toond spel qaf geen reden voor groot optimisme. Vooral kopman Dirk Schuiling zat volledig vast en kon in vier wedstrijden geen enkele keer de winst kansen verzilveren. Engène Staffhorst boekte zijn eerste overwinning in Shotshirt, maar liet in rijn volgende partij drie matchpoints liggen. Aksel van Elteren moet nog duidelijk wennen aan het nivo, al had ook hij in éen partij goede winstkansen. Een geflatteerde, maar daarom niet minder hard aanko mende nederlaag. Dat het 3e herenteam het deze compe titie erg moeilijk zou gaan krijgen was voor niemand een geheim. Dat in Utrecht drie tegenpunten gescoord werden tegen het sterke SVE was vrij verdienstelijk. Michiel van Raadshoov- en boekte zijn eerste zege in de 4e divi sie, terwijl Edo Fransen voor de 2e keer succesvol was. Het dubbel leverde het 3e punt op voor Shot, maar meer zat er echt niet in. Shot 4 kende in Laren een riante com petitiestart tegen het niet al te sterke Sukses. Aijan Schuiling en Marcel Jan sen begonnen beiden met een hattrick, terwijl Ronald van Velzen enigszins on nodig één partij verloor. In dezelfde klasse boekte Shot 5 een verrassende overwinning op het zeer geroutineerde Quick. Uitblinker was Chris Sondaar die ongeslagen wist te blijven. Ronald Busch volgde goed met twee winstpartijen, terwijl Hans van Velzen daar in een zeer spannendepar- tij het 6e punt aan toevoegde. Jeugd Het le jeugdteam ontving in haar eerste wedstrijd Doko 1 uit de kop van Noord Holland. Shot deed wat van haar ver wacht werd en won met ruime cijfers van dit niet al te sterke team. Robbie Houtgast bleef ongeslagen, terwijl Mar tin Fransen en Richard van den Heuvel ieder twee keer wonnen. Programma Doordat de poules groter zijn gewor den staat er voor de landelijke Shot teams op zaterdag 19 en zondag 20 sep tember een dubbel weekend op het pro gramma. Op zaterdag speelt het 3e he renteam thuis tegen het geroutineerde TYBB 1 uit Haarlem en deze wedstrijd begint om 17.30 uur. Op zondag speelt het le herenteam thuis tegen Onkyo 1, eveneens afkomstig uit Haarlem. Deze waarschijnlijk zeer aantrekkelijke wed strijd start om 13.00 uur. Voor alle in lichtingen over Shot kan men terecht bij Joop Kok, tel. 19349 en bij Dirk Schui ling, tel. 03461-1471. Uitslagen: Shot 8-Quick 9: 8-2, Tovo 2-Shot 9: 7-3, Shot 10-Quick 11: 6-4, Shot 11- UBTV 4: 2-8, Huizen 14-Shot 12: 5-5, Shot 15-Almeerspin 4: 1-9. Jeugd UBTV 2-Shot 3: 0-10, UBTV 1-Shot 4: 7-3, Shot 5-Huizen 5: 8-2, Shot 6-Huizen 8: 9-1, Shot 7-Elan 7: 3-7. Het succesvolle damesteam van SoVoCo-Stam. respectievelijk 3,75 en 5 gulden neer tellen. Het poule-programma van SoVoCo- Stam ziet er als volgt uit: zaterdag 19 september: 10.00 uur SoVoCo - Schwerte (D) 11.50 uur SoVoCo - AMN Zaan 13.40 uur SoVoCo - Longa'59 15.00 uur SoVoCo - Oostende (B) Zaterdag 19 september 10.00 - 18.00 uur SoVoCo volleybal 18.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 20 september 10.00 - 18.00 uur SoVoCo volleybal 18.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zaterdag 19 september 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 20 september 10.00 - 18.00 uur Badso badminton C-drie Zaterdag 19 september 09.00 - 17.00 uur B.C. Selby badminton Zondag 20 september 12.00 - 15.00 uur B.C. Selby badminton Het was een druk honkbal weekeinde voor de Knickerbockers-pupillen. Za terdag 2 bekerwedstrijden tegen OLA-UW en zondag een toernooi in Heerde. Het eerste bekerduel was een spannen de wedstrijd die beheerst werd door de werpers, die beide in 4 innings 8x 3 slag gooiden en slechts 1 honkslag tegen kregen. OLA-UW nam een 2-0 voor sprong en in de laatste slagbeurt kwa men de Knickerbockers sterk terug. De honken liepen vol en er werden 2 pun ten gescoord. Met 1 uit en 3 honken be zet lag de overwinning voor de Knicker bockers voor het grijpen. De UW wer per herstelde zich echter knap en gooi de nog tweemaal 3 slag waardoor de wedstrijd in 2-2 eindigde. Na deze spannende wedstrijd was het kruit verschoten en de concentratie tij dens de tweede wedstrijd was verdwe nen. Deze wedstrijd werd dan ook met grote cijfers verloren, 17-0. Zondag werd er aan een toernooi bij Astros in Heerde meegedaan. Ondanks de regen werd er goed gespeeld en er werd na de Blue Soeks een verdienstelijke tweede plaats behaald. Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 7 sept j.1. en dinsdag 8 sept. Maandag: C-drie I-Flushing Meadow 1-4 Tryers-SBR 2-3 Strijkbout-Silver Star I 5-0 Oude Enghe-Oude Engherds 3-2 Heineken II-Turtles 4-1 Heineken I-Toetanchamon 1-4 Dinsdag: Pioniers-Bodrum 5-0 Laatbloeiers-de Daltons 0-5 Omega-R.A.M. 5-0 H.A.M.-T.Z.N. 2-3 Happy Hoekers-Dexcrest 4-1 't Juk-Trio Bleeker 3-2 Silver Star II-Bullseye 5-0 G.B.U.-Voorbij's Beheer 5-0 Super Splits-The Fifties 3-2 Joke Karei opende haar eerste speel avond met een game van 220 Bij de heren liet Mark v.d. Velden zich ook niet onbetuigd en scoorde een ga me van 227. Uitslagen Jeugdleague gespeeld op vrij dagavond 4 sept. The Pinhitters-Lucky Strike 5-0 The Fools-Mageme 4-1 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 De verwachtingen voor de eindzege waren zeer hoog gespannen. Samen met LAZ Hamm (W.Dld.) zou het wel eens op een nek-aan-nek race kunnnen uitdraaien voor de uiteindelijke eind overwinning. Bij de controleposten bleek na enige tijd dat LAZ Hamm 12 minuten voor sprong had op het Soester team. Enige uren later was deze achterstand reeds gereduceerd tot 3 minuten door het ij- zersterke lopen van Simon Schreur. De Duitsers bouwden helaas andermaal een voorsprong (10 minuten). Deze werd door Diek den Oude door zijn perfekte race teruggebracht tot l'/2 minuut en de kansen stegen aanzienlijk. Maar men gaf zich echter niet gauw ge wonnen en de voorsprong werd door het Duitse team vergroot tot 8 minuten. De laatste loper van Pijnenbos kon hier geen verandering in brengen en LAZ Hamm werd de terechte winnaar. De eindtijd van Heren 1 was 15 uur. 50 min. 58 sec. Herenteam II Het team van de tweede ploeg van A. V. Pijnenburg werd samengesteld uit 5 lo pers die voor het eerst aan zo'n zware opgave begonnen. De resterende 5 lo pers hadden de estafette al eens of zelfs vaker meegemaakt. Dankzij Gerard Boere en Edo Wester beek, die voor de fietsbegeleiding zorg- den, bereikte het team moe maar vol daan de eindstreep. Ze finishten in 19 uur 35 minuten en 20 seconden, slechts 1 minuut langzamer dan vorig jaar. Me de dankzij de ter beschikking gestelde busjes van de Fa. Middelman - Smeeing en Schnabel en Co konden de atleten zich optimaal prepareren voor deze wedstrijden. Dames Voor het eerst was er van A.V.Pijnen burg een damesploeg die meeliep in de zware estafette-loop naar Soest-Duits- land. Samen met GAC, dat voor de tweede keer met een dames-ploeg aan de start kwam, werd om 8 uur vrijdag avond de strijd begonnen. Door elk van de tien dames moest zo'n 25 km. gelo pen worden. De Pijnenburg-dames moesten vooral in het begin nogal wat onderdoen voor de geroutineerde GAC-ploeg. Hoe ver der de dames van huis kwamen deste beter werden de prestaties. De opgelo pen achterstand werd steeds kleiner. Maar zoals altijd wegen de laatste lood jes het zwaarst. Onder luid applaus en met champagne bereikten de dames moe, maar zeer voldaan Soest-Duits- land. Na 22 uur en 15 min. hadden ze hun doel bereikt; de GAC-dames de den er slechts 20 uur en 45 min. over. Zaterdag 19 september wordt het handbal bij BDC even ondergeschikt gemaakt aan een tweetal andere spor ten die op het sportcomplex van Smeeing/BDC kunnen worden ge speeld. Dan namelijk gaan de leden van de vereniging elkaar bestrijden met tennis en jeu de boules. In de maanden dat de regulaire hand balcompetitie stil ligt, houdt een groot aantal leden de conditie op peil door op de verharde handbalvelden tennis te spelen. Dat is een welkome afwisseling na een zeer intensief handbalseizoen. Inmiddels is het handbalseizoen al weer in volle gang, maar de tennissende le den vinden het toch leuk om het afgelo pen seizoen en de daarbij nieuw opge dane contacten op een leuke manier af te sluiten. Spontaan is de gedachte ont staan om een tournooi te organiseren. Zaterdag wordt er vanaf 9.30 tot 17.00 uur gestreden om te tennishegemonie van de vereniging. Het multi-functionele karakter van het sportcomplex van Smeeing/BDC aan de Henriette Blaekweg biedt sinds eni ge jaren ook de mogelijkheid om jeu de boules te spelen. Initiatiefnemer Arie van den Dijssel opperde het idee om tij dens het tennistoernooi tevens een jeu de boules-toenooi te organiseren. De vereniging stemde daar van harte mee in, waarbij de deelname niet tot vereni gingsleden beperkt blijft. Iedere be langstellende kan zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur vrijblijvend meedoen. Niet alleen gevorderden maar ook zij die wel eens met het jeu-de-boules spel willen kennismaken zijn van harte wel kom. Spelmateriaal is voorhanden. In dien gewenst kan vooraf informatie worden verkregen bij de heer Van den Dijssel, tel. 15143. Bij een 10-8 voorsprong tegen het Bun- schotense HVBS, staakten de scheids rechters afgelopen zaterdagavond in de rust de wedstrijd van de herensenioren. Op dat moment achtten zij de veiligheid van de spelers in gevaar omdat een van de twee schijnwerpers onvoldoende licht afgaf. Een terechte beslissing, omdat met na me de keeper gevaar dreigde te lopen zich te blesseren omdat hij onvoldoen de reactietijd zou hebben om de keihar de schoten te keren. BDC zat tot het moment van staken zeer goed in de wedstrijd. Onder leiding van trainer Jan Smeeing en coach Theo Simons werd na drie verloren wedstrijden op rij, ge motiveerd gehandbald. Via een 4-4 stand na 10 minuten wedstrijd en een 8-8 stand, twee minuten voor het ver strijken van de eerste helft, slaagde het team er net voor tijd in een 10-8 voor sprong te nemen, hetgeen hoge ver wachtingen voor het verdere verloop van de wedstrijd inhield. Helaas voor kwam een technisch mankement dat de eerste twee punten werden binnenge haald. De wedstrijd zal naar verwach ting in zijn geheel moeten worden over gespeeld. Het eerste damesteam had het zondag in de stromende regen moeilijk in Laren tegen de gelijknamige club. Een voor handbal-insiders ongekend lage uitslag was het resultaat. In zestig minuten handbal werd slechts viermaal ge scoord. Gelukkig vertoefde BDC aan de goede kant en bleef het team met een 3-1 overwinning ongeslagen aan kop van de competitie. Bea van den Berg scoorde tweemaal, terwijl Ria van Duu- ren eenmaal het net van de tegenpartij liet opbollen. Jeugd De zes- en zevenjarigen van BDC, het welpen A-team, lieten zich niet door de sterke wind op zaterdag van de wijs brengen. Ze bleven zeer standvastig in hun optreden. Veertien maal troffen zij het doel van tegenstander HVBS, dat slechts eenmaal de doelverdediger van BDC wisten te verschalken. Heren De heren zaal-selectie oefende zater dag in Utrecht ter voorbereiding op het komende zaalseizoen, dat in oktober start. Het in de tweede divisie uitko mende team speelde twee wedstrijden in sportcentrum All-inn, respectievelijk tegen het in de eerste divisie uitkomen de De Gazellen uit Doetinchem en te gen ere-divisionist Attilla uit de Dom stad. BDC is enigszins gehandicapt doordat 4 basisspelers momenteel ge blesseerd zijn, daarvoor in de plaats speelden junior Dennis de Rijk en Mi- chel Roest. Tegen de Gazellen werd het een 15-10 overwinning. Richard v.d. Hoef speelde in deze wedstrijd een hoofdrol, terwijl het team in verdedi gend opzicht sterk opereerde. Attilla liet hierna zien dat het grote aspiraties heeft in de ere-divisie. Met 21-15 werd BDC teruggewezen, waarbij aan Soes ter kant een conditie- en ervaringste kort zichtbaar werd. Voor trainer/spe ler Paul van den Deijssel was deze tus sentijdse test in ieder geval zeer leer zaam. De komende voorbereidingstijd geeft hem de gelegenheid de nodigde puntjes bij te schaven. Zaterdag worden er twee oefenwedstrijden in Eindhoven afgewerkt. Uitslagen Senioren: Heren 1 - hvbs gest. Heren 2 - EMM 11-14 Dames 1 - Laren 3-1 Dames 2 - Andrastea 7-10 Jongens: Pupillen - HMS/Achilles -215 Aspiranten 1 - HMS/Ach 19-5 Aspiranten 2 - AAV 7-24 Junioren - Takt '68 9-9 Meisjes: Pupillen 1 - HVBS 4-3 Pupillen 2 - Nijenrodes 8-11 Aspiranten 1 - Voice 4-10 Aspiranten 2 - AAV 7-11 Junioren 1 - UHV/Sport 7-8 Junioren 2 - BHC 13-10 Welpen: Welpen - HVBS 14-1 Eemvogels 1 vertrok zaterdag naar Maarn, om daar aan te treden tegen S.V.M.M. 1, een team dat vorig jaar net de promotie miste. Ook dit jaar had S.V.M.M. al twee wedstrijden met duidelijk verschil gewonnen. Ook tegen Eemvogels werd duidelijk dat ze grote plannen hebben in Maarn. In een mum van tijd hadden de korfbal lers uit Maam al drie maal gescoord. Kort daarna scoorde Ton Kraaikamp van afstand tegen. De Eemvogels had den dit blijkbaar nodig, want de Soes- ters kwamen goed terug. Bij het uitver dedigen verspeelde S.V.M.M. de bal, waardoor Erik van der Pol kon scoren. Erik van der Pol wist nu waar het gat in de korf zat, want hij scoorde nogmaals, zodat de stand weer in evenwicht was. De Eemvogels kwamen zelfs op voor sprong door een schot van Kathja Rauch, maar voor de rust scoorde S.V.M.M. nog tegen. Na de rust werd het verschil in klasse tussen S.V.M.M. en de Eemvogels pas duidelijk: alleen de ploeg uit Maarn wist nog twee keer te scoren, zodat de eindstand 6-4 werd. Al met al geen slechte wedstrijd van de Eemvogels. Eemvogels 2 kwam wel met twee pun ten terug. Op een winderig veld wisten de Soesters hun overwicht niet volledig tot uitdrukking te brengen. De eind stand was slechts 2-6. Netty Friebel brak de score met een doorloopbal open, voor Dindoa tegen scoorde. Sas- kia Smelt en Ria Wijnen bouwden de score uit voor Dindoa weer iets terug deed. Door de wind kwamen vele af standsschoten niet in de buurt van de korf, terwijl andere schoten er als het ware invielen. Daardoor ook vielen er zo weinig doelpunten. Alleen Tini Mar- tens en Netty Friebel scoorden nog voor de rust. Na de rust scoorde Netty Frie bel haar derde doelpunt en bracht daar mee de eindstand op 2-6. Eemvogels 3 knokte zich leeg tegen het Maartensdijkse T-2. Een doelpuntrijke wedstrijd werd het niet. Nadat T-2 tweemaal gescoord had, scoorde Hen- riëtte Wisse tegen. Dit was de ruststand. Omdat beide ploegen na rust twee strafworpen misten werd de ruststand ook eindstand. De junioren sleepten uit Amersfoort een punt weg. Steeds kwam tegenstan der Soesterkwartier op voorsprong, maar Maarten Hereijgers, Almar Lijfe- ring en Stanley de Vries zorgden ervoor dat een 3-3 eindstand bereikt werd. De oudste aspiranten, Eemvogels BI, gaan maar door met winnen. Een ande re ploeg, die ook nog ongeslagen was, werd met een 13-3 nederlaag naar huis gestuurd. Tot 7-0 kwam Ermelo BI er niet aan te pas. Reijk Muller scoorde drie keer, evenals Marco van Maanen. Pascal Koopman scoorde voor rust één keer. Na twee doelpunten van Ermelo gingen de Eemvogels door. Via Reijk Muller (2x), Marco van Maanen, Ma- non Nieuwenhuis, Pascal Koopman en Suzanne Hartman werd een tussen stand van 12-2 bereikt. Ermelo zorgde voor de eindstand. Eemvogels El trad aan tegen het Leus- dense Antilopen. Na een 0-0 ruststand werd het een spannende tweede helft. Dennis Lanphen scoorde uit een om- draaibal 1-0, waarna Antilopen binnen twee minuten de stand in een 1-2 voor sprong omboog. Dat was tevens de eindstand. De pupillen kregen er van tegenstander Sparta een dame bij om een compleet team te krijgen. Ondanks de vele kan sen wisten de Eemvogels niet te scoren. Sparta deed dat wel en bepaalde daar mee de eindstand op 1-0. Komende zaterdag spelen de volgende ploegen op het veld aan de Staringlaan. 11.00 uur Eemvogels El - O.D.I.K. El 14.00 uur Eemvogels 2 - Ermelo 2 16.00 uur Eemvogels 1 - Ermelo 1 De korfbalvereniging De Eemvogels neemt met zeven twaalftallen aan de veldcompetitie deel. Daarbij zitten drie jeugd- en één juniorenploeg. De teams kunnen nog best worden aan gevuld met een aantal spelers en speel sters, want in de korfbalsport spelen jongens en meisjes en mannen en vrou wen samen in één twaalftal of achttal als het om de zaalcompetitie gaat. De Eemvogels traint en speelt op het korf balveld aan de Staringlaan. De trainin gen vinden plaats op dinsdag- en don derdagavond. Voor informatie kan men terecht bij Agnes Kraaikamp, tel. 12743. Tot en met zaterdag 19 september hebben bridgers de mogelijkheid zich aan te melden voor het Soester kam pioenschap voor paren. Deze titel strijd wordt gehouden op zaterdag 26 september in De Vijverhof, het dien stencentrum aan de Klarinet in Over hees. De inschrijving kost tien gulden per persoon. Voor deelname aan het Soester bridge- kampioenschap kan men zich wenden tot de heer A. Groen, tel. 12912, of het secretariaat van de vier Soester en Soes- terbergse clubs. Het is de eerste keer dat het kampioen schap van Soest op het spel staat. Het winnende paar krijgt tevens de wissel- beker van de Soester Courant. Tussen half één en half vijf zullen 72 paren top- integraal spelen. Demeesterpunten zijn volgens de schaal van de Nederlandse Bridgebond. Het kampioenstoeraooi wordt georganiseerd door de bridge clubs Soest, Eemland, ONI en Soester- berg, die acht jaar geleden een samen werkingsverband aangingen en sinds dien jaarlijks een Rotary-drive in het Griftland College houden. De drives voor paren om het kampioenschap van Soest zijn alleen bestemd voor leden van deze vier clubs en Soesters die bij een andere club spelen. De wisselbeker Courant. de Soester Zelden zal de basketbalvereniging The Red Stars een zo goede seizoen start hebben gekend als in het afgelo pen weekeinde. Het eerste herenteam plaatste zich voor de volgende beker ronde door in Sneek met 88-51 van Menhir te winnen. De dames boekte een royale zege (83-37) op Hurricanes Spijkenisse en de jeugdteams zorgden louter voor overwinningen. Het twee de welpenteam tekende voor de meest aansprekende prestatie. Het versloeg Shooters met 119-7. De verjongingskuur van heren I heeft tot nu toe goed uitgepakt. Na beloven de resultaten in oefen-toernooien dwong de ploeg, met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar, het eerste succes af door het bekerduel met Menhir win nend af te sluiten. De eerste helft ging nog gepaard met enige spanning, maar in het laatste deel gooide de ploeg van Rinus Valk alle remmen los. Mede dankzij een felle persoonsverdediging kon Red Stars ruim afstand nemen van de Friese tegenstander. Red Stars be gint zaterdag aan de reguliere competi tie met een uitwedstrijd tegen Oegst- geest. De hoofdmacht van de dames kreeg in de ouverture van de competitie alle ge legenheid om het zelfvertrouwen op te vijzelen. Hurricanes was geen schijn van de ploeg van vorig jaar, toen Red Stars in Spijkenisse het hoofd moest buigen. Nu was Hurricanes een gewillig slachtoffer voor de formatie van coach Harry van den Heuvel, die op een hoge eindrangschikking mikt: 83-37. Een bijna identieke zege (81-36) werd behaald door heren 6. Het team, dat duidelijke titel-aspiraties koestert, zette Woudenberg met gemak op zij. Het vierde herenteam, dat evenals het vijfde bij heren 6 is ingedeeld, verloor onver wachts van Blue Arrows met 47-71. Dames 2 liet onnodig punten liggen in het slordige duel met Dunckers. MeL meer overleg in het spel hadden de re serve-dames de 26-35 nederlaag kun nen voorkomen. Jeugd De zes jeugdteams, die het eerste com petitie-weekeinde moesten opdraven, waren in alle gevallen te sterk voor de opponenten. Welpen B, bestaande uit zowel jongens als meisjes, noteerden de meest overtuigende cijfers door Shoot ers uit Spakenburg met 119-7 te ver slaan. De jongens kadetten lieten Green Giants ver achter zich (110-23) en de meisjes kadetten toonden geen genade voor BZ'72: 101-20. De jon gens aspiranten openden met een over winning op het Amersfoortse Cracker- jacks. In de rust keek het team van Red Stars nog tegen een 14-24 achterstand aan, maar in de tweede helft kon men de zenuwen de baas blijven. Dankzij een goede verdediging en individuele acties bepaalden de aspiranten van Red Stars de winst op 48-46. Het welpen A-team (36-20 tegen Crackerjacks) en de meis jes junioren (45-34 tegen Green Giants) bleven ook vooralsnog onge slagen. Programma: Het eerste damesteam speelt zaterdag in sporthal Beukendal tegen Gunco Rotterdam. Het duel, dat om 18.15 be gint, moet in winst kunnen woren om gezet. In dat geval kan de ploeg zich scharen in de voorlopige kopgroep van de eerste klasse van het rayon West-Ne derland. Na de dameswedstrijd ont moet heren 5 BZ'72 voor hun eerste competitie-verplichting. Zondagavond spelen diverse teams tussen 18.15 en 21.00 uur thuiswedstrijden in Beuken dal.

Soester Courant | 1987 | | pagina 21