m Soest Schoeman ^Strater 297.5 ntidPub e Soester Duinen SOEST SOEST SOEST Kodak kleur/bouwplaat-aktie bij Van Oosten groot succes Soest 50 jaar geleden 17 september 1937 SCHOEMAN MAKELAARS BEDRIJFSHUISVESTING BLOUSES! WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 gr* Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! i\oW vraagt; uw aandacht voor Makelaardij ,o.g. Fotozaak was één middag kindertheater 'Een knaak voor een taak' Autowas-aktie Hopman Masselmaii Groep AANBIEDING Gemeenteraad vergadert Sportpark-plannen? M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 NVM Dagelijks geopend CtYJjK van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. KORNET Geschakelde woning, perfect onderhouden, ruime aangel. tuin m. prima zonligging, vrijst. schuur. De woning (bouwjr. 1978) is geïsol. t.a.v. kap, beglaz. alsmede spouw en ligt dichtbij buurt/winkelcentrum en scholen. Ruime hal, toil., L-vorm. woonkam. m. open haard en massief eiken parketvl., gr. halfopen keuk. m. eetgel., keuk. alsmede de gang v.v. plav., 1e verd.: overloop, 3 sl.kam., allen v.v. vaste kasten en vloerbe dekking, gr. badkam., beige sanitair, v.w., ligbad, 2e toil. en aansl. was- mach., 2e verd.: via vaste trap bereikbaar, veel bergruimte en mog. voor 4e sl.kam. De woning is v.v. gas c.v., warmwatervoorz. d.m.v. geiser. Evt. is er een gar. bij te kopen (ca. 25 m. vanaf de woning). Aanv. in overleg. Koopsom f 159.000,- k.k. VARENSTRAAT Met redelijk vrij uitzicht gelegen drive-in-woning met achtertuin op het zuid oosten. Indeling: hal met meterkast, garage met openslaande deuren; grote L-vormige tuinkamer met halfopen kitchenette en douche. Verdieping: overloop, toilet, bergkast, halfopen keuken, woonkamer. Voor en achter balkon. 2e verdieping: badkamer met ligbad, 2e toilet, vaste wastafel en wasmachine-aansluiting. Zijkamer. Grote voor- en achterkamer waarvan een met vaste wastafel en ingebouwde kastenwand. Zeer goed onder houden tuin. xJm :- '4iior lügla «u..» ii Dakbedekking 1 jaar geleden.geheel vernieuwd met 10 jaar garantie. C.v. gaswandketel 4 jaar. Leistenen vloer keuken en woonkamer. Raam- en deursluitingen beveiligd. Overname buitenzonwering, stoffering en vloerbedekking bespreekbaar. Oplevering: in overleg. Koopsom f 169.500,- k.k. NIJVERHEIDSWEG Te huur aangeboden kantoorruimte te Soest. Parterre kantoorruimte gel. aan de Nijverheidsweg 21 te Soest. Bestaande uit benedenverd. m. ge- meensch. ingang, ter grootte v. bruto 120 m2. De kantoorruimte is v.v. een eigen toil.groep, pantry en is verdeeld over een 2-tal kantoorvertrek- ken. Het gehuurde is uitsluitend bestemd als kantoorruimte. Huurprijs: f 16.000,- p.jr. excl. 20% BTW, te voldoen in 12 maandtermij- nen v. f 1.333,-. Huurprijsaanpassing: huurprijs op index reeks werknemersgezinnen. Het gehuurde is v.v. vloerbedekking, scheidingswanden, plafonds, ver lichting, vitrage en overgordijnen. Huurprijs: f 16.000,- p. jr. Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT168 SOESTOUINEN 02155 12739 R.V.Y. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 34 van bijlage II bij de inritten van het spoorwegviaduct over de Korte Brinkweg dit gesloten te ver klaren voor voertuigen die met inbegrip van de lading een hoogte van 3,9 meter te boven gaan. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin van de provin cie Utrecht. 'Bevolking' en Infocentrum 'open op koopavond Op de koopavonden in de maanden september en oktober zijn de gemeen telijke afdeling Bevolking, Van Weede- straat 35, en het gemeentelijk INFOr- matiecentrum, Steenhoffstraat 9a, tus sen 19.00 en 20.00 uur voor het publiek geopend. Deze openstelling is een proef. Na de maanden september en oktober zal be keken worden of het experiment "avond-openstelling van een aantal pu blieksdiensten pp koopavond" omgezet wordt in een definitieve openstelling op koopavonden. Bij de afd. bevolking kan men op de koopavonden alleen terecht voor be volkingszaken, hetgeen in hoofdzaak neerkomt op verstrekking uittreksels persoonsregister, aanvragen paspoor ten en rijbewijzen en afhalen paspoor ten. Dus voor zaken als aangifte ge boorte, ondertrouw en dergelijke kan men niet terecht. a. Fa. Kawi handelsonderneming, In dustrieweg 18, voor het oprichten van een inrichting voor technische verwer king van thermische materialen op het perceel Industrieweg 18; b. Schmitt Benelux B.V., Dorrestein- weg 58a voor het oprichten van een groothandel in weerstandlasapparatuur op het perceel Dorresteinweg 58a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dinsdag 6 oktober 1987 a. aanvang 9.30 v.m., b. aanvang 09.00 v.m. in het gemeentehuis, kamer 50, Steenhoffstraat 2-4 (dependance). Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het daarbij genoemde voorschrift, toestemming te verlenen voor: het vestigen vane en grill-restaurant, Dillenburglaan 8-12. (artikel 18 lid 2 onder a. van de voor schriften van het bestemmingsplan Soestdijk) Alvorens een beslissing zal worden ge nomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 september 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: M. van der Brakel, Steenhoffstraat 47, voor het oprichten van een horeca bedrijf op het perceel Steenhoffstraat 47. T TXT„„ De positieve beschikking ligt vanaf he- Ju het gemeentelijk INFOrngtieam- deBlééii ÖÜWWrttr inzage bij de milieu- Itrum.kan men alle gemeentelijke ïnfor- - matie halen. Men kan er gemeentelijke plannen en tekeningen bekijken en men kan er raadsstukken, nota's en rapporten in zien. Verder zijn er folders, brochures en informatiebulletins over verschillen de gemeentelijke onderwerpen gratis verkrijgbaar, alsmede folders van de di verse ministeries. Jachtrecht De gemeenteraad heeft besloten het jachtrecht in de gemeentebossen te ver huren. Voor de verhuur van dit recht komen alleen Soester jagers in aanmer king. Zij worden hierbij uitgenodigd te reflecteren voor 1 oktober a.s. bij Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De belangrijkste voorwaarden waaron der de verhuur zal plaatsvinden zijn op schrift verkrijgbaar bij de receptie van de dienst Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest. Zij die reeds een verzoek hebben inge diend behoeven niet meer te reageren. Hinderwet-aanvraag Bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, ligt van af heden op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van dienst van de gemeentesecretarie, ka mer 37, pp werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 16 oktober '87 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Degene die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termij rf worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Informaties: Into-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). SOEST - NIEUWEWEG naast nr. 93 Nieuw te bouwen KANTOORPAND op ca. 200 meter van station Soest-Zuid. Totale oppen/lakte ca. 1.600 m2 vderdeeldover 3 etages, onderver deeld in units van 225, 325 en 550 m2. Bovendien in het souterrain nog 540 m2 opslagruimte, die naar evenredigheid verdeeld wordt. Uiteraard wordt aan isolatie veel aandacht besteed, leder kantoor heeft een eigen toiletgroep, kitchenette, c. v. en elec- trameter. Royaal trappenhuis met grote lift. Er is voldoende parkeergelegenheid voor uw op bezoek komende relaties. Met de wensen van de huurders kan nog rekening worden gehou den. Huurprijs kantoorruimte: vanaf f 180, - per m2 per jaar; Huurprijs souterrain: vanaf f 60, - per m2 per jaar. Soeslerbeigsestiaal 79, Soest. 02155-16151. Een groot succes. Dat kan gezegd wor den van de Kodak-aktie bij Foto Van Oosten aan de Soesterbergsestraat, waar meer dan 100 kinderen meede den met het kleuren en in elkaar zetten van de bouwplaat van een Kodak-be stelwagen. Vorige week vond in de be kende fotozaak de prijsuitreiking plaats, nadat een jury bestaande uit Helen Bokma, Ton Paauw en Willem van Oosten zelf een keuze had ge maakt uit de mooiste inzendingen. Die prijsuitreiking zal de kinderen - en Willem van Oosten zelf niet minder - nog lang heugen. Het werd woensdag middag een compleet kinderfeest, waarbij het achterste deel van de foto zaak min of meer provisorisch was inge richt als kindertheater. Meer dan 50 kinderen, sommige vergezeld van hun moeder, genoten daar van een leuke show, gebracht door goochelaarster/ entertainer Marion Wardenaar, die de verzamelde jeugd uitstekend wist te vermaken. Samen met Willem van Oosten reikte zij ook de prijzen uit. Die waren toegekend in drie leeftijdscategorieën: een groep van 1 tot 4 jaar, een groep van 4 tot 8 jaar en een groep van 8 tot 12 jaar. Als extra beloning kregen de winnaars een foto van hun Kodak-auto mee naar huis. In de eerste groep viel een wel zeer jeug dige deelnemer in de prijzen: de 2-jari- ge Matthijs Burgers van de Laanstraat, die de bouwplaat op een fantastische manier had volgekrast, al hadden zijn ouders wel een handje geholpen met het plakken. Voor hem was er in elk ge val een mooie legpuzzel. In de tweede groep ging de eerste prijs, een horloge, naar Jeroen Butzelaar van het Spinet. De tweede prijs, een Lego doos, was voor Janine Porch van de Klaarwaterweg. Leuke Kodak-minia- tuur-auto's waren er verder voor Jasper Hagen, Gerrit v.d. Veenstraat; Robin Hendriks, Van Goyenlaan; en Lesley van Brederode, Bazuin. Een polsarm band was de prijs die Mirte Heringa, Valeriaanstraat, en Angela Traa, Birk- straat, mee naar huis mochten nemen, en ten slotte was er voor Roeline Vee nendaal, Parklaan, een mooie pop. In de oudste groep was een "bijzonder eervolle vermelding" weggelegd voor de broertjes Marco en Jeroen van Am- stel, Bilderdijklaan, voor hun gezamen lijke werkstuk, dat voor elk van hen werd beloond met een Kodak-auto. De hoofdprijs, een camera (uiteraard van Kodak) ging naar Marjolein van der Wal, Waldeck Pyrmontlaan. De tweede en de derde prijs - een zgn. "beemigtas" - was er voor resp. Femke Hoekstra, Di Lassostraat, en Tamar Scheffer, Ossen- damweg. Kodak-auto's waren er ook voor Jorden van Heivoort, dr. s'Jacobstraat, en Da- Een aantal van de oudste groep prijs winnaars, samen met Willem van Oos ten en Marion Wardenaar en de Kodak auto's waarmee ze hun prijs in de wacht sleepten. muel Boerkop, Draailier. Polsbandjes waren er tenslotte voor Cynthia Vaes- sen, Turfstreek; Tjarda v.d. Hout, Foe- kenlaan; Astrid Eggink, Larixlaan; Mi- chiel Appeveld, dr. s'Jacobstraat; Mir jam v.d.Wal, Waldeck Pyrmontlaan; en Jessica Windey, Spinet. Uiteraard was er voor alle kinderen een versnapering en werden ze allemaal op de foto gezet. Inbraak Middelwijkstraat Bij een inbraak in een woning aan de Middelwijkstraat heeft de onbekende dader zaterdagavond een elektronische schrijfmachine, een telefoon en een be drag van 50 gulden buitgemaakt. Ver moedelijk heeft hij een valse sleutel ge bruikt, want er werden geen "braakspo ren" aangetroffen. Zaterdag 19 september is er weer de traditionele autowasaktie van de Hop man Masselman Groep. Alle welpen, verkenners en leiding staan dan Maar om uw auto met spons en zeem en sop te behandelen zodat hij er weer als nieuw uitziet. Deze autowasaktie vindt plaats op de parkeerplaats van Bloemisterij van Oest, daar staan tussen 10.00 en 16.00 uur een veertigtal scouts klaar om te soppen. Terwijl U boodschappen doet zullen een aantal welpen en verkenners razend snel uw (vakantie) vuile auto met spons, zeem en sop te lijf gaan. Het resultaat: een blinkende auto en dat voor maar één knaak! Als vanouds stelt het Soester bedrijf "Procar" zijn poetsmiddelen ter be schikking, zodat u niet bang hoeft te zijn voor beschadiging van de autolak. De Hopkan Masselman Groep houdt zich bezig met Scouting, een veelzijde vrijetijdsbesteding. Scouting is een grenzeloos avontuur voor welpen (7-11 jaar) verkenners (11-15 jaar) en rowans (15 en ouder) want hiken, kamperen, sport en spel zijn enige van de vele aktiviteiten die zij doen. Zij hopen vele automobilisten te mogen begroeten op zaterdag 19 september van 10 tot 16 uur bij fa. Van Oest, Ei- gendomweg. Garagedeur vernield Een bewoner van de Varenstraat ont dekte vorige week dat onbekenden de metalen deur van zijn garage hadden vernield. De deur was bekrast en bo vendien was er een gat in gemaakt. Hij deed aangifte bij de politie. Morgenavond, donderdag 17 september, komt de gemeenteraad van Soest bijeen in zijn maandelijkse openbare vergadering in de aula van het Grift- land College aan de Noorderweg. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt; 1. Ingekomen stukken 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel: inzake wijziging van de gemeenschappelijke regeling van het Gasbedrijf Centraal Nederland (G.C.N.). 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Koningsweg 7. 5. Voorstel tot het geven van straatnamen. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de opleiding en training van het gemeente-personeel in de toepas sing van kantoorautomatisering en persoonlijk computerge bruik (gebruikersgroep). 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van 550 meter hoofdleidingen ten behoeve van de gasdistributie op het industrieterrein Nieuwe Gracht. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de geleidelijke omschakeling van chemische onkruidbestrijding naar niet che mische onkruidbestrijding. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een bijdrage ineens en tot het verlenen van medewerking aan de financiering met waarborg fondsconstructie voor, het treffen van voorzieningen in het ka der van groot onderhoud aan 147 woningen van de woning bouwvereniging "Soest." 10. Voorstel tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijksdeelneming ten behoeve van vervangende kapitaalmarktlening financie ring Woon- en dienstencentrum Honsbergen. 11. Voorstel tot wijziging en vaststelling van diverse rechtspositieregelingen. 12. Voorstel emancipatie en gemeentelijk personeelsbeleid. 13. Voorstel rechtspositieregeling leerling-ambtenaren. 14. Voorstel tot het vaststellen van de vergoeding over het jaar 1986 op grond van artikel 191 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. 15. Voorstel tot het vaststellen van een Overzicht Vermeerdering Huisves ting basisscholen over het tijdvak 1989 tot en met 1991. 16. Voorstel tot het vaststellen van het programma voor de basiseducatie voor het jaar 1988. 17. Voorstel tot delegatie aan burgemeester en wethouders van bevoegd heid tot het verkopen van grond in het bestemmingsplan Over- hees ten behoeve van de bouw van 12 zogenaamde afbouwwo- ningen. 18. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het ongegrond verklaren van het beroepschrift van de heer W. Uyland/B.V. Bouwmaatschappij W. Uyland tegen de weigering van het ver lenen van een bouwvergunning voor een flatgebouw aan het Driftje en afwijzend te beslissen op het verzoek tot wijziging van het bestemmingsplan. Werkverschaffings-object, doch zonder doelmatigheid In de laatsten tijd duiken er mensen op, die op zekere plannen wijzen, die bij het Gemeente-Bestuur momenteel zouden moeten bestaan. Het plan zou n.1. zijn om een sportpark in onze gemeente te stichten. Dit sportpark, hetwelk schijnbaar iets "grootsch" zou moeten worden daar er voetbalterreinen met tribunes, athletiekvelden, sintelbaan, hockey- en korfbalterrein, parkeerterrein en wat dies meer zij aan verbonden zouden worden zou in werkverschaffing worden uitgevoerd. De plaats van dit sportpark zou zijn aan het einde der Soesterbergschestraat, achter Sanatorium "Zonnegloren". Herinneren we ons goed, dan zijn er meer van dergelijke plannen geweest, die allen in de lade van de „Toekomstplannen en Luchtkasteelen" zijn opgeboren. Trouwens ons werd dezer dagen van zeer deskundige zijde medegedeeld, dat, wanneer men een 4-tal sportvelden op de nu bedachte plaats wil aanleggen, dit, door de bodemgesteldheid op minstens f 50.000,— komt te staan. En dit zou toch werkelijk de dwaasheid bekroond zijn. Laat men nu toch geen geld gaan uitgeven aan inrichtingen, waarvan men niet terdege overtuigd is, dat zij levens-vatbaarheid hebben. De les met het Na tuurbad is reeds gevoelig genoeg geweest? Verder zou nog volgens de plannen het voetbalterrein, dat wij bezitten in het Burg. Deketh-park ingericht worden tot kinderspeelplaats. Zou ook deze gedachte niet dwaas zijn te noemen, daar we op het Hart terrei nen genoeg hebben, die met eenige guldens tot zulk een speelplaats kunnen worden ingericht. Handels-avondschool te Soest De pogingen om alhier een R.K. Handels-avondschool op te richten ter ver krijging van het Middenstands-diploma, dat noodig is om in de toekomst een zaak op te richten, over te nemen of voort te zetten hebben tot heden nog niet voldoende resultaat gehad. Blijkbaar wordt het nut en de noodzakelijkheid van een en ander nog niet in gezien. Nogmaals zij er daarom op gewezen, dat in de toekomst, naast de vak bekwaamheid, een middenstands-diploma noodig is. Laat iedereen dit beden ken ook al bestaan er nu misschien geen mogelijkheden een zaak op te richten of over te nemen. „Dokter aangehouden" Woensdagmorgen werd een zekere R. uit Zeist door de politie alhier aange houden wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Deze „dokter" die z.g. door „gebed" zieken genas, werd bij de „behandeling" van een vrouwelijke patiënte op heeterdaad betrapt. Hij werd overgebracht naar het politie-burau, waarna hij werd verhoord en op vrije voeten gesteld. De „dokter" is een recidivist en heeft voor vele kantongerechten reeds voor dergelijke feiten terecht gestaan.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5