ï&sgkz- x DE WAPENFEITEN VAN DE NIEUWE SCHOENMODE HOU JE VAN ««Sïrïït Kees Yerheus: 'Van dat polariseren, daar ben ik geen liefhebber van...' Slingerland heeft tallemaal.. ...en nog lekker goedkoop ook! io-^r5iaar t Sssssut» 'Munten-actie' Derde Wereld- groep slaat aan m Courantenreclame is niet te vervangen in WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 CD A-fractievoorzitter morgen 25 jaar gemeenteraadslid Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Jazz in C-drie met Soesja Citroen RITME, GEZELLIGHEID, MUZIEK, DISCO EEN LEKKER DRANKJE, BALLROOM, VRIENDEN, EN VRIEN DINNEN, BEWEGING, ROCK AND ROLL, LATIN AMERICAN... INUCHT>NG^|^g||^ Opbrengst al meer dan acht kilo Herman Verbeek in de Oude Kerk Oecumenische Vredesdienst: 'Vrede kun je eten' "De charme van de politiek is dat je, als de onderlinge verhoudingen goed zijn, elkaar te vuur en te zwaard kunt bestrijden, maar dat altijd de bal wordt gespeeld en niet de man, al is dat soms moeilijk te onderscheiden. Toen ik als jong broekje bij Trouw werkte, als leerling-verslaggever, zag ik Jan Schouten en Gerben Wa genaar na het felle debat over het akkoord van Lingadjatti broederlijk samen een broodje eten. Dat vond ik toen een vreemde gewaarwording, maar nu niet meer. Je kunt wel tegenstanders zijn, maar in het menselijk vlak heel goed met elkaar omgaan. Dat spreekt me bijzonder aan..." Aldus Kees Verheus, de immer vrien delijke fractievoorzitter van het CDA in de Soester gemeenteraad, van welk ge zelschap hij sinds september 1962 deel uitmaakt. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van morgenavond dus iets te vieren: het zilveren jubileum van zijn "nestor", want Verheus is met 25 jaar raadslidmaatschap inderdaad de oudste-in-jaren. De beminnelijke Soesterberger trad aan onder het voorzitterschap van burge meester Bentinck en nam zitting in de gezamenlijke protestants-christelijke fractie die toen al de vrucht was van de samenwerking tussen anti-revolutio nairen en christelijk-historischen. Een fusie van ARP en CHU met de katho lieken van de KVP lag nog achter de ho rizon. Kees Verheus was een man met een on vervalste AR-achtergrond, oorspron kelijk afkomstig uit Noord-Holland en in het dagelijks leven militair ("maar al lerminst militaristisch", verklaart hij met nadruk). Ofschoon hij in Soester- berg woonde had hij weinig met de basis daar te maken. Als luchtmachtvoor- lichter werkte hij het hele land af en be zocht vooral scholen om jongelui te werven voor de KLU. "Een eclatant mooie job," aldus Ver heus. "Maar toen ik raadslid zou wor den heb ik wel in de clinch gelegen met m'n superieuren. Tenslotte ging ik met m'n baas naar de staatssecretaris en die verleende alle medewerking. Ik heb 20 jaar als militair in de raad gezeten. Dat verdroeg zich wel met elkaar; ik zag me zelf toch primair als staatsburger en se cundair als militair." Als raadslid maakte hij de burgemees ters Bentinck, Corver en Scholten mee en de gemeentesecretarissen Festen, Borreman, Kruitwagen en De Kam. Verheus heeft in de afgelopen 25 jaar alle raadscommissies "gehad" en is na mens de raad voortdurend lid geweest van het College van Bijstand, dat aan vragen om een bijstandsuitkering beoordeelt. 'Kissebisserig' Hij kijkt in het algemeen met plezier te rug op de afgelopen kwart eeuw. "De rotste periode vond ik eigenlijk die van '78 tot '82. De sfeer was toen nogal kis sebisserig. Dat zal wel gekomen zijn door de commotie over het plan Zuide- reng en het centrumplan. Achteraf kan ik wel zeggen dat het goed is dat het niet doorging, maar ja - als je er vóór staat. Het gekke was ook dat er in de raad een duidelijke meerderheid voor was, al riep het daarbuiten veel wantrouwen op en bleek het tenslotte 'maatschappelijk niet aanvaardvaar'. Maar van dat pola riseren, daar ben ik geen liefhebber van..." De raadsperiode '82-'86 vond hij "ook wel beroerd, omdat we voortdurend nee moesten zeggen en allerlei impopu laire maatregelen moesten nemen, maar de sfeer in de raad was toen wel een stuk beter. Eigenlijk vind ik deze laatste periode het leukst, althans de af gelopen anderhalf jaar, want je moet natuurlijk even afwachten hoe het ver der gaat. Het is overigens heel subjec tief, ongrijpbaar ook, maar de verhou dingen zijn ondanks alles tot nu toe hardstikke goed, al wordt het snoeimes ook nu weer gehanteerd. Ik denk ook dat het komt omdat we na de groot scheepse bezuinigingen en de afbraak als gevolg van het verlies op het Grond bedrijf weer wat licht aan de horizon zien. Dat scheelt een stuk..." In het begin van zijn raadslidmaatschap was het trouwens ook allemaal niet zo makkelijk, herinnert hij zich. "We had den toen veel woningzoekenden en weinig huizen. Vandaar dat de flats op de Eng werden gebouwd. Dat bleek ook niet zo'n succes, omdat ze al na een jaar of wat gerenoveerd moesten wor den. De woningbouw was toen een be langrijk item, want er was echte wo ningnood - een trieste toestand. We hadden een stadsarchitect die gek was van flats, en op die manier dacht je veel mensen kwijt te kunnen op weinig grond." Soesterbergers Dat hij als Soesterberger in de Soester gemeenteraad zit maakt wel enig ver schil, constateert hij. "In ieder geval voor de Soesterbergers. Die zeggen in het algemeen: je mag dan lid zijn van de WD, de PvdA of het CDA, maar je zit er voor Soesterberg. Dat ligt wel wat an ders, maar toch..." Soesterbergers zijn er volgens hem in het algemeen maar moeilijk van te overtuigen dat hun dorp niet wordt be handeld als "een achtergebleven ge bied". "Tsja, we hadden de schijn ook altijd tegen. Er werd jarenlang niet ge bouwd, zodat veel jonge mensen weg trokken. Maar er is intussen heel wat verbeterd: huizen, straten, sportvelden. De mensen wilden dat alleen van maan dag op dinsdag gerealiseerd zien, en dat ging natuurlijk niet." Als bestuurder van de ARP, van de christelijke school (meer dan 30 jaar) en van de gerefor meerde kerk (nog steeds) heeft hij zich diep geworteld in de Soesterbergse sa menleving. "Als ik ergens m'n gezicht liet zien werd ik weer penningmeester, bij wijze van spreken." Vanaf 1974 trokken protestanten en katholieken in de raad gezamenlijk op, iets wat Verheus in het geheel geen moeite kostte. "In het begin vergader den we één uur gezamenlijk en daarna apart, maar we hadden eigenlijk al een CDA voordat het echt bestond. Nee, er waren niet zoveel reserves in Soest en Soesterberg tegen het CDA, dat viel erg mee. De meesten zagen er de noodzaak ook wel van in. De KVP brokkelde toen geweldig af; je had de PPR al en heel wat katholieken gingen naar de PvdA. Het algemene beeld was 'deconfessio nalisering' en er was maar één redmid del: alles onder één noemer brengen. Dat is redelijk gelukt. Ja, toen puntje bij paaltje kwam waren er nog wel wat mensen in de AR die het zo lang moge lijk tegenhielden, maar de kogel ging toch door de kerk en ik hoor nu nooit meer iemand zeggen: sjongejonge. De 'bloedgroepen' spelen binnen het Soes ter CDA absoluut geen rol. Bij de sa menstelling van de lijst kijken we naar deskundigheid en verder een béétje naar kerkelijke richting." Geen wethouder Hoewel het hem wel is gevraagd heeft hij nooit "gestaan" naar het wethouder schap, legt hij uit. "Het eerst werd ik ge vraagd toen wethouder De Haan plot seling overleed. Maar ik kon maar-ma ximaal twee jaar buitengewoon verlof opnemen, een half jaar te kort. Toen werd Hoekstra wethouder - ook een goeie keus hoor. En anderhalfjaar gele den waren er wel mensen die zeiden dat van twee CDA-wethouders er toch één protestant moest zijn, maar ik ambieer de 't niet en bovendien zou het me om praktische redenen ook niet uitgeko men zijn." Dat laatste had alles te maken met het feit dat zijn vrouw in 1985 overleed, een ingrijpende gebeurtenis in zijn leven. "Ik had een geweldige vrouw. Toen ze in '82 hoorde dat ze kanker had stortte m'n wereld in en ik wilde overal uit. Maar zij zei: niet doen. Feitelijk ben ik door haar raadslid gebleven, anders was ik er toen al uitgestapt. Nu ben ik wel blij dat ik haar advies heb opge volgd. In die beroerde jaren ben ik ook uitstekend opgevangen door de fractie en ik heb er betrekkelijk weinig om hoe ven te laten, al hield ik vast aan de re strictie dat ik elke avond om tien uur naar huis ging." In de vorige raadsperiode nam Verheus ondanks dat alles het fractievoorzitter- schap over van Ans Greefhorst en gaf hij mede gestalte aan de plaatselijke po litiek. Het doet hem goed dat het beleid tot dusver succesvol is geweest, met na me op financieel gebied. 'Klein Rudinkje' "Ik zeg niet dat alles op het conto van het CDA geschreven moet worden, want het gaat natuurlijk om de totaliteit van de raad. Maar Jan Menne is wél de eerst verantwoordelijke geweest, en la ten we eerlijk zijn: een klein Rudinkje kon hier geen kwaad, anders dreigde Soest een 'artikel 12-gemeente' te wor den. Het CDA heeft in elk geval een heel behoorlijke inbreng in het beleid, naast WD en PvdA." Dat geldt minder voor de kleintjes, al mogen ze van hem best bestaan als het "geweten" van de grotere partijen. Neem bijvoorbeeld het GPV, toch een afsplitsing van de oude AR. Dat is lan delijk gezien toch een heel constructie ve partij. Maar kleine fracties hebben als zé 't goed willen doen wél een hele kluif en daarom benijdt hij ze niet. "Ik herinner me nog boer De Groot. Hij zat eerst voor de Boerenpartij in de raad, later voor Binding Rechts. Toen hij nog weer later voor het GPV aan de verkiezingen meedeed kwam hij net 100 stemmen te kort. Maar dat was een deskundig raadslid, die respect af dwong. Hij voorspelde destijds al de wateroverlast in Overhees. Die man had een goed boerenverstand..." In de afgelopen 25 jaar staken voor Verheus twee mannen met kop en schouders boven het gezelschap van de raad uit: Oud-wethouder Van Zadel hof - "een bestuurder tot in het merg van zijn botten" - die in Den Haag van alles voor elkaar kreeg, vooral op het gebied van de woningbouw. "Hij was de eerste die op het idee kwam een school te 'leasen' en had een groot natuurlijk overwicht." De tweede is A.P. Hilhorst, fractievoorzitter van de KVP. "Ook een boer die overal op en in zat. Hij las z'n algemene beschouwingen op van een klein briefje en sprak met gezég." Kaliber Raadsleden van dat kaliber zijn er niet meer, aldus Verheus. "Met Bolhuis (CDA) en De Wilde (PvdA) zijn de laatste verdwenen. Die mannen waren op zowat alle terreinen deskundig. Vooral van Bolhuis heb ik een hoop ge leerd; met hem kon ik machtig goed overweg. Hij stemde als enige tegen de begroting van het Grondbedrijf, om- dat-ie 't er niet mee eens was. Een oer- calvinist. En voor De Wilde had ik groot respect. Die hield soms een be toog terwijl hij zat te schrijven voor het werk dat-ie de volgende dag moest doen." Er zijn ook wel raadsleden geweest die er voor Verheus op een negatieve ma nier uit staken, maar daar gaat hij ver der niet op in. "Ik heb onlangs wél eens tegen Van Gelder - fractievoorzitter van de PvdA, red. - gezegd dat met Joop van den Brakel de laatste arbeider uit de PvdA vertrokken is," zegt hij vro lijk. "Mijn vader was ook arbeider hoor, maar een wijs man. Je afkomst moet je niet verloochenen; dan ben je verkeerd bezig..." Leuke herinneringen zijn voor hem o.m. de benoeming van gemeentesecre taris Borreman. "Er stonden er twee op de voordracht, de naam van de ander weet ik niet meer. De stemmen staak ten, ook in tweede instantie. De burge meester was afwezig en wethouder De Haan, die voorzitter was, besloot dat er geloot zou moeten worden. Onder ij zingwekkende stilte haalde hij het lootje van Borreman eruit..." De mooiste raadsvergadering was die over de aankoop van het Sint Jozefge bouw (Artishock) als toekomstig poli tiebureau. "Die duurde destijds drie minuten," aldus Verheus, daarmee alle records van recente datum naar het land der fabelen verwijzend. "Je kreeg toen per vergadering presentiegeld, dus het was voor ons die avond grote winst." Ook bewaart hij een fijne herin nering aan het afscheid van gemeente secretaris Kruitwagen. "Ik vond het een hele eer om hem namens alle raadsle den te mogen toespreken. Het was een geweldige man. Later kreeg ik nog een speciaal bedankje van hem. Zo'n com pliment, dat vind ik best mooi..." Open asfalt Het "zilveren" raadslid zou, als hij een wens mocht doen, er in ieder geval voor zorgen dat de A28 bij Soesterberg werd voorzien van open asfalt. "Ik hoor die herrie iedere dag, en dan ben ik nog slechthorend." Dat laatste is het gevolg van de klap waarmee in de oorlog een vliegtuig neerstortte in de buurt van Heerhugowaard. "Ik heb er niet zoveel last van, maar als er veel mensen bij el kaar zitten heb ik er wel eens moeite mee om het gesprek te volgen." Dat laatste heeft hem in zijn politieke werk echter nooit gehinderd. Integen deel: in Kees Verheus troffen heel wat Soester en Soesterbergers een luiste rend oor. Of hij na deze raadsperiode stopt weet hij nog niet. "Je moet nooit nooit zeggen. Ik ben nu zestig. Zo lang ik gezond ben ga ik wel door, als ze me tenminste willen hebben. Als m'n vrouw nog had geleefd was ik al wegge weest..." Of er bij zijn 25-jarig jubileum als raadslid in de gemeenteraad nog iets bijzonder gebeurt is hem onbekend. "We zien wel. Vanavond - het gesprek vond j.1. vrijdag plaats, red. - biedt de fractie me een dineetje aan bij 't Zwaan tje. Daar ga ik samen met m'n oudste dochter naar toe. Ik vond dat wel een aangename verrassing..." Het eerste jazz-concert van het seizoen in C-drie wordt gegeven door de Soesja Citroen Band. Soesja Citroen is gebo ren in Den Haag en was in haar middel bare schooltijd al actief als zangeres in een aantal jazz-formaties. In 1980 kwam van het Soesja Citroen Sextet- waarin Willem Breuker en Nedley El- stak- de plaat "to build" uit. In 1981 maakte Soesja met haar sextet voor het eerst een uitgebreide toer door Neder land. Op het Northsea Jazz Festival oogstte ze veel succes. Voor de Vara- gram nam zij met pianist Nico Bunink de plaat "Good enough for jazz" op en vervolgens verscheen zij bij Sonja Ba rend voor het eerst op televisie. Óp het Knokke Festival won Soesja in 1982 als lid van de VARA-ploeg de eervolle tweede prijs. Datzelfde jaar nam Soesja met o.a. de musici Cees 'Slinger, John Clayton en Buck Hill de plaat "Key Largo" op. Met de plaat "Soesja Citroen sings The- lonious Monk" featuring the Cees Slin ger Octet- die in 1983 werd uitgebracht - kwam de definitieve doorbraak. Het werd de eerste vocale Thelonious Monk plaat in de geschiedenis en toon aangevende jazz-bladen in Europa wa ren vol lof. Via Tros Sesjun, het Vara Dans Orkest, het Metropole Orkest en de Skymasters kreeg Soesja op de radio volop de ge wenste aandacht. Tevens verscheen zij als gaste in ver schillende uitstekende televisieshows. In januari 1985 kwam op het label van Varagram haar vijfde plaat "Angel Eyes" - Soesja Citroen en het Metropo le Orkest o.l.v. Rogier van Otterlo uit. Howel Soesja Citroen d.m.v. vele op tredens in België, Frankrijk en Dene marken reeds internationale erkenning had gekregen, werd begin 1986 - via optredens van de Soesja Citroen Band - op het Yatra Jazz Festival te New Delhi en Bombay - de kroon op het werk ge zet. Soesja Citroen treedt met haar ei gen Band - waarin Martin van Duynho- ven, Albert Sarko, Jan Voogd en Fred Leeflang voor de begeleiding zorgen - op in het gehele land. C-drie is er trots op dat de Soesja Ci troen Band een jazz-concert geeft in hét cultureel centrum. Een prima start voor het nieuwe sei zoen, waardoor veel mensen kunnen genieten van een avond 'swing' op hoog niveau. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 5,-. CJP/65+ f 2,50. "■«af f ükezaterdag liw - en zondag vrij dansen vr i uoi aanvang 20.3° uur DANS-DISCO-PARTY-CENTER De enige FDO gediplomeerd en erkende dansschool in Soest en Soesterberg Weegbreestraat 205-207 - Soest Telefoon 02155 - 1 79 54 De 'munten-actie' die de Derde-We- reldgroep Soest in de afgelopen weken heeft gevoerd slaat goed aan. Dat valt te constateren uit de opbrengst tot dusver: een dikke acht kilo aan vreem de munten, "overgehouden" van bui tenlandse vakantiereizen en afgestaan voor het goede doel: het fysiothera- pie-project van de DWG in Songea (Tanzania). Vooral twee scholen hebben zich bij de actie niet onbetuigd gelaten. Met name het Griftland College en de basisschool de Achtbaan aan de Klaarwaterweg le verden heel wat kilo's. De Derde-We- reldgroep hoopt vurig dat meer scholen in Soest dit goede voorbeeld zullen vol gen, want de actie loopt nog wel even door. De heer J.P.J. Lokker van het Griftland College kwam vorige week bij DWG- voorzitter Leidje Tomassen de laatste munten inleveren van een actie op school, waaraan heel wat leerlingen met veel enthousiasme hadden meegedaan. Volgens hem is het succes mede veroor zaakt door de lessen in "ontwikkelings educatie", die dit jaar voor 't eerst wor den gegeven bij de lessen mondiale vor ming, naast bijv. vredesonderwijs. "De bewustwording wordt daarmee bevor derd, niet zozeer om de leerlingen te la- De heer Lokker overhandigt Leidje Tomassen de opbrengst van de actie op het Griftland College. Op de tafel het uitgesorteerde totaal van meer dan acht kilo. ten dokken voor de Derde Wereld, maar vooral om ze de achtergronden scherp te laten zien." Exotisch De munten die op het Griftland College werden ingezameld zijn afkomstig uit maar liefst 36 verschillende, soms heel exotische landen, zoals Peru, Iran, Botswana, Vietnam en diverse Arabi sche landen, waarvan de namen nog niet zijn ontcijferd. De waarde in Ne derlands geld van het totaal is nog niet uitgerekend, maar zal de Derde-We- reldgroep zeker niet teleurstellen, ook al omdat de opbrengst wordt aangevuld met bedragen (in bankbiljetten) van de mensen die de actie op deze manier steunen. Wie nog over "vreemd geld" beschikt en dat wil afstaan voor het Tanzania- project van de Derde-Wereldgroep Soest kan tot ongeveer eind september terecht bij de volgende adressen: Veen besstraat 678, Emmalaan 6, Valeriaan- straat 77, Hartmanlaan 20, Stadhou derslaan 46, St. Theresiastraat 15, Cla- roenstekerpad 30. Op zondag 20 september a.s. (Vredes- zondag) wordt in de Oude Kerk aan de Torenstraat de inmiddels ook in Soest traditie geworden Oecumenische Vre- ^desdiensFgehouden. De dienst gaat uit van de Raad van Kerken in Soest en is voorbereid door de kerkengroep van de plaatselijke IKV-kern en de werkgroep Oecumenisch Avondgebed van de Raad van Kerken. De Vredeszondag staat aan het begin van de jaarlijkse Vredesweek, die dit jaar in het teken staat van "vrede, gerechtigheid en het behoud van de schepping". In de dienst van a.s. zondagavond gaat voor de priester/politicus Herman Verbeek uit Groningen. Het thema is: "Vrede kun je eten". Verder wordt meegewerkt door de koorgroep van het Oecumenisch Avondgebed o.l.v. van Tjalling Roos- jen en door organist Gerrit van Vemb- de. De Vredesdienst begint om 19.00 uur. Belangstellenden zijn van harte wel kom. (Persbericht) De nieuwe schoenen en laar zen voor najaar/winter zijn het bekijken meer dan waard. Ze zitten vol fraaie of leuke details, zoals applicaties, ma- terialenmix, ruitvoeringen en hakaccenten. Ze nemen u mee naar hogere sferen (bergbe- kfimmersschoenen), naar Rus land (astrakanbondrandjes) of Engeland (collegeschoenen) en houden van wapenfeiten (wa pen-borduur en emblemen). Pumps zijn opvallend terug, evenals laarzen, die variëren van de fraai gestroomlijnde bananelook tot de rechte offi cierslaarzen. Al die nieuwe trends in schoenen en laarzen vindt u bij Nic. van Dam, van Wee- destraat 16 De allerbelangrijkste schoenen- en laarzenkleuren voor de winter zijn zwart, diepe warme bruinnuances en antraciet. Daarnaast zijn er klas siek marineblauw en wolwit voor winterse 'expeditie' laarzen. Ook is wat bordeaux en flcssegroen inge kocht. terwijl er jonge schoenen in knalrood zijn. die schitterend combineren bij kleding in diezelfde kleur en een chic contrast vormen bij een zwarte outfit. Pumps zijn helemaal terug na vele seizoenen van vrijwel uitsluitend 'platvloers' schoeisel. Elegance viert hoogtij in kapsels, make-up. kleding, kousen en dus ook in schoenen en laarzen. Bij represen tatieve tailleurs en super-elegante jurken met schootjes horen toch zeker ook chique pumps! Verfijnd zijn de details zoals applicaties in rustige ton-sur-ton tinten. Materia- lenmix. waarbij het ene materiaal bijv. glad is, het andere hoog- glanzend. een derde voorzien is van een reptiel)print en een vierde in mat geslepen nubuck of sucde is uit gevoerd, zorgt voor spannende contrasten, terwijl zo'n schoen toch goed combineerbaar blijft! Luxe pumps zijn er ook in pcrlc-of lak- leder. Ze hebben soms sierlijke strikgarneringen en modieuze hak accenten, o.a. van het merk Firetti en Franco Buzzato. De hakhoogte varieert van bijna plat (kleine slee- en keilhakken) tot 7 cm en meer. Veel comfortabele schoenen biedt de Garant schoenwinkel bovendien. Maar aangezien de nieuwe senior niet alleen comfort wil. is een com binatie gemaakt: de nieuwe collectie van het eigen merk Comtessa is én comfortabel én modieus! Naast pumps zijn er sportieve, licht gewicht. platte schoenen veelal met 'n elastische sluiting en een dikke porozool. De grote trend is «apen- borduur, dat zowel ton-sur-ton als in fonkelende lurexdraden kan zijn aangebracht. Allerlei fraaie bor duursels. badges en vorstelijke wapens geven extra 'kleur' aan de nieuwe schoenmodel! Een beetje Engels doen de platte schoenen met een sportieve prollelzool aan; als garnering is een munt of een textiel- bandje in clubkleuren aangebracht, terwijl een dikke spiegelril ze karak ter verleent. Naast glad leer is er veel vettig leer en verder suède toege past. Een elegant alternatief voor de collegeschoen is de slanke veter- schoen op blokhak, vooral in zwart en de nieuwe bruintinten. Bij de schitterende Russische look horen o.a. slanke rijglaarsjes (botti nes) met astrakan garneringen, ga lons en koorden. Die details zitten ook op sommige platte schoenen en op actuele hoogfrontpumps. Laarzen zijn duidelijk terug in beeld. Bij de kortere rokken doen de nieuwe elegante citylaarzen (in fantasievolle materialenmix) en de kloeke officiers- of rijlaarzen het prima, maar ook bij de wijde enkel en kuitlange rokken in bijv. denim of babveord staan ze perfect. Vettige leersoorten zijn gloednieuw en voelen Jekker aan. Gloednieuw is ook de bananelaars. die een halve maanvorm heeft. Voor straks als het echt guur wordt zijn er snow-, rnoon- en (waterdichte) regenboots in expeditiestijl: sportieve warm ge voerde laarzen met houtje/touwtje sluitingen, bootranden en folkloren- biezen in zwart en winterwit. Modieus en sportief zijn de bergbe klimmers- en wandelschoenen met kloeke profielzooi, gekleurde veters en snelsluiling. Ze zijn uitgevoerd in ruig, zogenaamd gebuid leer of in suède. Ook mannenschoenen worden steeds modieuzer. Sportieve, vettig leren schoenen hebben een voétvorm, zo dat ze heel lekker zitten; stevige stappers zijn voorzien van een op vallende ril langs de spiegel, kloeke profielzolen, regiments-emblemen of -borduur, metaal- of textiel- garneringen. Aan de binnenkant is deze winter extra zorg besteed. Groene leren voeringen en 'kussen tjes' bekleed in ruitdessin geven zo'n schoen (die er ook in damesmaten is overigens) meteen een totaal nieuw gezicht. Klassieke Engelse loafers en broque-tvpes met nieuwe details staan elegarit-klassiek. Hoge stoere bergschoenen met markante profiel zolen zijn ook voor mannen een nieuw thema. Kinderen weten tegenwoordig al heel jong precies wal ze willen. Deze winter moeten het stoere bergschoe nen en nonchalante, ijzersterke 'worky-types' zijn! Regimentsem blemen, kloeke profielzolen, me taal- en textielgarneringen, balle rina's met dikke zool en elastieksluiting en vele andere actuele trends uit de volwassen mode kom je in de kinderschoenen en -laarzen eveneens (zij het vertaald) tegen. Voor thuis y.ijn er snoezige velours pantoffels met Suske en Wiske erop afgebeeld in lieve pastelkleuren. Alle genoemde trends zijn verkrijg baar bij Nic. van Dam, exquisite schoe nen. SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENENLEER Van Weedestraat 16, Soest, telefoon: 02155-13473

Soester Courant | 1987 | | pagina 9