Schipper Keukens aru6hocK ff£7df/r Bet aalt Minder schiooer üüSült! Speeldoos d'Oude Enghe 'Apollo' viert 65-iarig bestaan Boersma in Zonnegloren: 'Medische wereld en kunst beide in de verdrukking' WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 Vrijwilligers Vakature Bank Klachten bezorging Soester Courant Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 dagmenu fat0,- Soester Courant goede informatiebron Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' V rijwilligerswerk Gas en CAI in augustus Seizoen-programma Jeugdzorg Soest Scherpe kritiek op regeringsbeleid bij opening expositie Jean-Marie van Staveren opent expositie in C-drie: 'Niet over praten, maar vooral kijken' l|ntJ terrein) Soest bouwprodukten Tei 02155 10304 Showroom alle dagen geopend, zaterdag van 9.00 tot 16 30 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \^(behalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte h Beieeihetmec:% tevens geschikt voor een gezellig partijen tot 40 personen. I BITTER-UURTJE A vanaf 17.°°uur fdckelc week aeoperiaJ je.one.nd j Middelwijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 Cultureel Creatief Centrum Expositie aquarellen Op 20 september j.1. werd de expositie van Will Kellermanngeopend en u kunt de aquarellen dagelijks bekijken. Will Kellermann was oorspronkelijk tekena- res, maar de aquarel heeft nu al jaren haar voorkeur. Door haar subtiele kleu ren en gevoelige lijnen brengt ze idylle en romantiek tot uiting. Haar werk valt op door de schitterende kleuren die licht en haast doorzichtig zijn. De expo sitie loopt tot 19 oktober. Komt u gerust eens kijken, het is zeer de moeite waard. Koffie-concert Op zondagmorgen 4 oktober kunt u ge nieten van een heel bijzonder koffie concert. In "Arpeggio", een muziekaal programma van Bed- en vertelkunst speelt de concertharp een grote rol. Lea de Boer, zangeres/harpiste, begeleidt niet alleen zichzelf bij liederen, maar ook de actrice Ingeborg Uyt den Boog aard bij enkele speelse vertellingen. De harp, die nu van dichtbij te zien en te ho ren is, blijkt verrassende mogelijkheden te bieden, die door beide kunstenares sen uitgebuit worden. Met "Arpeggio" bieden Lea de Boer en Ingeborg Uyt den Boogaard een smaakvol program ma vol afwisseling, waarin de humor niet ontbreekt. 'Alice in Wonderland' Dat C-drie bijzonder goed geoutilleerd is, gaan steeds meer bezoekers ontdek ken. De grote zaal, die naast theaterfa ciliteiten nog vele andere mogelijkhe den biedt, leent zich uitstekend voor ge combineerde projecten met cursussen en horeca. Zo beschikt het centrum over 16 mm filmapparatuur en een groot filmdoek. Daarvan wordt gebruik gemaakt bij het vertonen van de teken film "Alice in Wonderland" van Walt Disney. Deze film, naar het boek van Lewis Carrol, past precies bij het thema van de kinderboekenweek: "Doorboe ken leer je andere landen kennen". Overigens organiseert C-drie in samen werking met het filiaal Overhees van de openbare bibliotheek nog een aantal activiteiten rond deze kinderboeken week. Zo wordt o.a. schrijfster Thea Dubelaar uitgenodigd en is er een ver- halenwedstrijd voor kinderen van de basisscholen. "Alice in Wonderland" wordt vertoond op vrijdagmiddag 2 ok tober. Aanvang'. 16.00 uur. Toegang: f lr. Verhalen wedstrijd Kinderen van de basisscholen, die een verhaal willen schrijven onder het mot to "Je moet er geweest zijn", kunnen dit inleveren op 30 september bij de biblio theek of C-drie. Bekendmaking van de drie beste verhalen en de prijsuitreiking vinden plaats op woensdag 7 oktober om 14.00 uur in het filiaal Overhees. Openingstijden C-drie Ieder weet zo langzamerhand wel, dat C-drie op werkdagen de hele dag ge opend is. Wij zorgen ervoor dat gedu rende de hele dag iemand aanwezig is en hebben zelfs een "oppas-rooster" in gesteld. Het kinderbowlen, speciaal arrange ment met bowling, poffertjes, cadeau en medaille, blijkt zeer geschikt voor verjaarspartijtjes. Om zoveel mogelijk kinderen de kans te geven hun partij op deze speciale manier te vieren, hebben we besloten ook op zaterdagmiddag on ze deuren te openen. In eerste instantie is dit een experiment. Over een aantal maanden bekijken we of het verant woord is. Voor exposities betekent dit dat het gebouw ook op zaterdagmiddag open is. Een uitzondering willen we blijven maken voor zaterdagen waarop het (grootste gedeelte van het) centrum is verhuurd of er andere activiteiten plaatsvinden. Cursussen Het gonst weer van de bedrijvigheid in het centrum. De meeste cursussen zijn inmiddels van start gegaan en dat bete kent dat er dag in dag uit vele bezoekers rondlopen. Na de zomerstop is dat weer een gezellige aanblik. Onze cursuscoör dinator Gert Bögels heeft zich de afge lopen weken beziggehouden met het coördineren van de cursussen en met de docenten, cursisten, ruimtes en mate rialen. Helaas kan een aantal cursussen niet doorgaan, wegens het te lage aantal inschrijvingen. We moesten uitgaan van een minumum aantal, hetgeen in som mige gevallen betekent dat we cursisten moeten teleurstellen. Heel spijtig. Workshops Voor diegenen die niet over voldoende tijd beschikken een volledige cursus te volgen, gaan we workshops organise ren. Dat zijn korte cursussen die in een weekend gegeven worden. Het zal gaan om een aantal creatieve workshops. El ke cursus zal in 4 dagdelen gegeven worden en de kosten zijn inclusief een lunch. Aan het einde van het weekend zorgen we voor een leuke afsluiting in de grote zaal. Pro memorie C-drie is geopend op werkdagen van 8.30-12.30, 13.00-17.00 en 19.00- 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00- 23.00 uur en op zondag van 15.00- 18.00 uur. Het adres is Willaertstraat 49,3766 CP Soest of postbus 347,3760 AH Soest. C-drie is telefonisch te berei ken onderr nummer 02155-22188. De vereniging Arfisboclt, Steenhoffstniai 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cnltnrele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 24 september: Filmhuis: 'When the wind blows' V.l.n.r. Jean-Marie van Staverendrs. Boersma en Maria Klinkenberg. Soest en op vele andere plaatsen initia tieven worden genomen om de kunst te gen de verdrukking in te laten bloeien en bracht zijn eigen ministerschap van Sociale Zaken in de jaren '70 in herin nering, in welke functie hij ook te ma ken had met de toen geldende BKR. "Ook toen waren-er regelmatig heftige botsingen, en ik ben als pop nog wel eens voor mijn huis opgehangen aan een boom, maar aanpassingen werden in die jaren altijd positief verpakt. In tien jaar is er veel veranderd," verzucht te de oud-minister. In zijn functie als bewindsman had hij stelselmatig twee dingen geweigerd, liet hij weten. "Ten eerste: het uitkleden van de BKR, en ten tweede: mijzelf een oordeel aanmatigen over kunst. Ik heb dan ook nooit geweigerd een prijs uit te reiken, al moet ik er eerlijk bij zeggen dat 't me ook nooit is gevraagd." Kunst, aldus Boersma, is een puur sub jectieve aangelegenheid, waarin niets "hoort". Zijn eigen appreciatie ervan is louter gebaseerd op ontroering en be wondering voor het vakmanschap en de ideeënrijkdom van de kunstenaar. Die trof hij in de dubbel-expositie in Zon negloren in ruime mate aan, waarvoor hij het ziekenhuis en de beide kunstena ressen hartelijk bedankte en hen alle drie sterkte toewenste in de strijd om het voortbestaan. De stichting Jeugdzorg Soest is deze week begonnen met het nieuwe sei zoen. In de drie buurthuizen De Vang rail, Het Kruispunt en De Praatpaal worden iedere maandag tot en met vrijdag/zaterdag activiteiten gehou den voor de jeugd, maar ook voor vol wassenen. Daarbij zit ook een aantal projecten, die in de meeste gevallen acht weken in beslag nemen. Voor informatie omtrent het program ma van de stichting Jeugdzorg kan men terecht bij De Vangrail (tel. 17615), De Praatpaal (tel. 19546) en Het Kruis punt (tel.21897). De Vangrail, Nachtegaalweg 8c: Maandag: cursussen koken, naaien, volksschilderen. Dinsdag: hobbygroep volwassenen, wat je zegt ben je zelf, mini-middag, cursussen breien, aquarel en trichem. Woensdag: kijk in je wijk, tienersoos, jongerenavond. Donderdag: knutselmiddag, sjoel/kla- verjascompetitie, cursus naaien en knippen. Zaterdag j.l. is het Soester mannenkoor "Apollo"begonnen met de feestelijke viering van het 65-jarig bestaan met een drukbezochte receptie in restaurant "De Soester Duinen Tal van vrienden, bekenden en relaties kwamen het bestuur hun gelukwensen aanbieden met de bereikte mijlpaal. Het mannenkoor, dat zijn oorsprong vond in de salon van kapper Wiersma aan de Koninginnelaan, kijkt terug op een lange geschiedenis waarin de nodige ups en downs bepaald niet ontbreken, zoals ook blijkt uit het speciale jubileumnum mer van "De Stemvork", dat het bestuur tijdens de receptie werd overhandigd door de redactie. Na de receptie ontmoetten de ca. 80 leden van het wijd en zijd bekende koor - dat sinds iets minder dan mensenheugenis (33 jaar) onder de bezielende leiding staat van Gerard v.d. Sche- pop - elkaar tijdens een vorstelijk diner, waarmee de viering van het jubileumfeest voorlopig een hoogtepunt bereikte. Op 5 november a.s. kan het Soester publiek meegenieten tijdens het jubileumconcert in de Petrus en Pauluskerk. De Soester Cou rant komt tegen die tijd uitgebreid terug op "Apollo" en zijn bewogen historie. Theater - Agenda 'De Speeldoos' Vrijdag 25 september aanvang 20.15 uur "Privé voor twee" Een kluchtig blijspel met o.a. Piet Bambergen, Rudi Falkenhagen, Marlies van Alcmaer e.v.a Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 12,50 Zaterdag 26 september aanvang 20.15 uur Anggita, Nationaal ballet van West-Java Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Kinderboerderij De Vrije Teugel Hoera!! De kinderboerderij is weer open!! Ook dit jaar zijn er weer allerlei leuke, gekke dingen te doen, te zien en te ho ren. Om iedereen weer te laten weten wat er te doen is komt hier het program ma voor de komende week. Donderdag 24 september: Voor al die vrouwen die graag bezig zijn met het maken van mooie en leuke dingen: een zelfstandige knutselmiddag voor vrou wen. De ochtend duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten bedragen f 2,50. Dit is inclusief materiaal en natuurlijk een heerlijk kopje koffie. Donderdagmiddag 24 september: Vanmiddag zijn er verschillende dingen te doen. Allereerst zijn er natuurlijk weer een paar veijaardagen. Verder begint er vandaag weer een nieuwe leuke klub: de toneelklub. Ie dereen die iets met toneel wil doen is van harte welkom. En iedereen die wel eens naar een toneelvoorstelling is ge weest, weet hoe leuk dat kan zijn. Heb je dus zelf zin om te spelen, of om mas kers te maken, of om dekors te maken, of om... te maken, kan komen. Connie staat van 4 tot 6 uur voor jullie klaar om allerlei leuke dingen met jullie te doen. De leeftijd voor deze groep is van 8 tot 12 jaar, en de kosten bedragen f 1,-. Vrijdagmorgen 25 september: Van 9.30 tot 11.30 uur is het weer peuter/ In verband met afwezigheid van één van de medewerkers van de stichting vrijwiligers vakature bank Soest (WB) kunnen deze week geen vakatures wor den geplaatst. Voor informatie over vrijwilligerswerk kan men natuurlijk wel terecht bij de WB, Willaertstraat 49, tel. 12630. In de maand augustus is 1.722.802 m3 gas door het gas- en cai-bedrijf inge kocht. In augustus 1986 was dat 1.526.541 m3 en in augustus 1985 1.632.858 m3. Tot en met augustus is dit jaar 47.416.880 m3 gas ingekocht. In 1986 was dat 45.563.281 m3 en in 1985 46.533.687 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand juli van 15.712 naar 15.741. Het aantal cai-abonne- menten steeg in dezelfde periode van 13.462 naar 13.614. Vrijdag: kookcursus, jongerenavond. ZAterdag: natuurgroep (één keer in de twee weken). De Praatpaal, Molenstraat 142: Maandag: wat je zegt ben je zelf, soos voor verstandelijk gehandicapten. Dinsdag: timmerproject, tienersoos, soosavond buitenlandse jongeren. Woensdag: wijkwerk, creatieve vrou wengroep, cursus antioeke poppen ma ken. Donderdag: kookcursus, tieners-actief. Vrijdag: jazz-gym. De soos voor Marokkaanse jongens is verplaatst naar Het Kruispunt. Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200 Maandag: wat je zegt ben je zelf. Dinsdag: natuurproject. Woensdag: kijk in je wijk, disco-project voor tieners, naai/knipcursus, breicur- sus. Donderdag: knutselproject, wijkor- gaan. Vrijdag: sportgroep, soos voor Marok kaanse jongens. Zaterdag: buitenlandse meisjes groep. Bij Schipper vindt u altijd de juiste keuken voorde juiste prijs. Kom daarom kijken bij Schipper. Vrijdag 2 oktober aanvang 20.15 uur Laurens van Rooyen en zijn ensemble Een muzikale happening van de eerste orde Kaarten f 15,- Pas 65/CJP 15,- Donderdag 8 oktober aanvang 20.15 uur Trio voor Pierrot, uitgevoerd door het figurentheater Triangel Maximaal 99 toegangskaarten in de verkoop. Duur voorstelling 60 minuten Kaarten f 15,-, ook voor Pas 65/CJP. ouderochtend. Deze ochtend is spe ciaal voor peuters én hun ouders (vader of moeder). De kinderen kunnen iets leuks maken, of als ze daar nog te klein voor zijn, gewoon lekker met elkaar spelen. De kosten bedragen f 3,-. per ochtend. Dit is inclusief een kopje kof fie voor vader of moeder, een glaasje li monade voor de peuters, en materiaal. Vrijdag 25 september: Vandaag wor den er weer twee verjaardagen gevierd. Voor de jarigen en hun vriendjes en vriendinnetjes zijn weer allerlei leuke dingen bedacht. Maar natuurlijk zijn ook andere kinde ren welkom, jarig of niet-jarig. Zo zou je bijvoorbeeld de dieren kunnen voe ren als je gewoon zomaar langs komt. Zaterdag 26 september: Je zult het niet geloven, maar ook vandaag zijn er weer veijaardagen. Dinsdagmorgen 29 september: Van 9.30 tot 11.30 uur is er weer een peute- rouderochtend. De kosten bedragen f 3,- per ochtend. Dit is inclusief koffie, limonade en materiaal. We hopen weer veel peuters met hun ouders te mogen ontvangen, want dat is zowel voor de peuters als voor de ouders het gezel ligst. Dinsdagmiddag 29 september: Wat er vanmiddag toch allemaal gaat gebeu ren!!? Eigenlijk weten we dat nog helemaal niet. Want vanmiddag is het... wensen- middag. Dat betekent dus dat ieder kind dat een idee heeft, of gewoon eens iets anders wil, dat tegen ons kan zegg- gen en... je wens wordt vervuld. Heb je een wens? Of lijkt het je gewoon leuk om de wens van een ander kinder te ho ren en te zien? Ben je tussen de 4 en 12 jaar? kom dan eens langs. De middag duurt van 15.30 tot 17.30 uur, en de prijs is 1 gulden. Woensdag 30 september: "Bijna ja rig". Zo heet onze nieuwste kinder voorstelling. Waar deze voorstelling precies over gaat kunnen we natuurlijk nog niet verklappen. Eén ding weten we al wel. Voor alle kinderen die komen kijken wordt het weer een uurtje lekker griezelen, lachen en genieten. Na het toneelstuk gaan we lekker spelen of knutselen. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en het kost maar 1 gulden. Zit er in dit programma voor jou iets leuks? Dan zien we je van de week op de kinderboerderij. Engeland 1986, kleur, 84 min. In 1982, toen er nog overal door ieder een hevig gediscusieerd werd over kernwapens, kwam er in Engeland een eigenaardig stripalbum uit. De hoofd personen waren een oerburgelijk echt paar van middelbare leeftijd, die in een nucleaire oorlog verzeild raken. De strip was getekend door de bekende schrijver-tekenaar Raymond Briggs en had een groot succes. Het boek bevatte kleine tekeningen en veel tekst. Regisseur Murakami volgt het boek trouw en voegt wat 'echte' archiefbeel den toe. De typische Engelse snoezige manier van tekenen en vooral de voor treffelijk gebrachte dialogen vormen de belangrijkste elementen van de film. Na zijn pensionering is Jum Bloggs met zijn vrouw Hilda naar een huisje op het platteland verhuisd. Ze leiden een rus tig leven hebben een onbeperkt ver trouwen in 'de autoriteiten' en bewaren nostalgische herinneringen aan de tweede wereldoorlog. Wanneer er spra ke is van een nieuwe oorlog bestudeert Jim heel zorgvuldig de officiële folders, en bouwt volgens de aanwijzingen een schuilplaats in de gang. Niet veel later meldt de radio dat een ra- ketaanval is gelanceerd en dat men nog drie minuten tijd heeft om zich in veilig heid te brengen. Hilde wil de was nog even binnen halen. Na de klap blijken ze het overleefd te hebben, langzaam dringt het door wat er gebeurd is, al be denkt Jim voor alles een verklaring. Hun blind vertrouwen in en gehoor zaamheid aan de machthebbers beteke nen hun ondergang. Zoals ook in ons land de overheid de gevaren bij voor keur met geruststellende woorden te lijf gaat, en soms zelfs in de positie van het goedgelovige echtpaar lijkt te verkeren. "When the wind blows" (een zinspeling op de radioaktieve wind na de kernex plosie) brengt geen schokkend nieuws, maar toont wel de beklemming van een barre realiteit. Aanvang: 21.00 uur. Entree: f 6,-/leden, cjp, 64+f 5,-. Reserveren: vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Agenda: 1 okt. 'Rue cases negres' 8 okt. 'Working girls' 15 okt. 'Bringing up baby' 16 okt. 'The color purple' (extra film) 22 okt. 'Amarcord' 29 okt. 'Prick up your ears' Zondag 27 september: Artiskoop: feestmiddag voor de kinderen In het kader van de kinderfilmmaand start het kinderfilmhuis Artiskoop op zondagmiddag 27 september om 14.00 uur met een nieuw programma. Het sei zoen wordt geopend met een theater stuk van een oud-Artiskooplid, Robin O. Muyser, bekend van zijn poppen theater. Hij heeft dit jaar een solo optre den. "Veertien dagen lang, veertien dagen lang, ben ik mijn beste vriendje kwijt, verloren, weg..." Zo begint het theater stuk, waarin hij samen met de kinderen optreedt waarin geluk, blijschap en ver driet de hoofdrol spelen. Kinderen le ven erg mee en blijven geboeid in dit 60 minuten durende theaterstuk, omdat zij zelf ook als "akteurs" mee kunnen doen. In de pauze is er limonade met wat lekkers. Na de pauze opnieuw een beregoed avontuur van de liefste, leukste, aardig ste en vrolijkste knuffeldiertjes van Troetelland. De troetelbeertjes stichten Troetelkoninkrijk om aan "Booshart" te ontsnappen. Booshart overvalt ech ter een kinderzomerkamp op Aarde, om de troetelbeertjes gevangen te ne men. Maar de troetelmeter slaat op alarm en een spannende strijd tussen goed en kwaad begint. Een fantastische film met pure magie en een verhaal om bij weg te dromen. De film is Nederlands gesproken. Kortom: een boeiende middag voor kinderen van 4 tot 10 jaar, die dit zeker niet mogen missen. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 5,-. Reserveren: tel. 12066 of 19577. "Kunstenaars zijn een taai, onuitroei baar ras. Geen dictatuur is het gelukt de kunst klein te krijgen. Zij groeit en bloeit tegen de verdrukking in, al is dat nooit een rechtvaardiging voor die ver drukking." Dat stelde oud-minister drs. Jaap Boersma, tegenwoordig o.a. voorzitter van het Fonds voor de Beel dende Kunst, vorige week tijdens de opening van de dubbel-expositie van de Soester kunstenaressen Jean-Marie van Staveren en Maria Klinkenberg in Zonnegloren. Boersma verrichtte de officiële opening van deze tentoonstelling van schilderij en en beeldhouwwerk, de vierde die in het jubilerende ziekenhuis wordt ge houden als vrucht van de samenwer king met het cultureel centrum C-drie. Jan Visser, vice-voorzitter van C-drie, sprak dan ook eerst een kort woord van welkom en feliciteerde het ziekenhuis met het 60-jarig bestaan, dat de week daarvoor op grootse wijze was gevierd. "Er zijn drie dingen belangrijk in het le ven," liet Visser weten. "Gezondheid, geluk, en de kunst." Hij begroette de beide kunstenaressen met een witte roos en kondigde het publiek alvast aan dat na deze expositie de beurt zal zijn aan de "nestor" van de Soester kunste naars, de 70-jarige Sebo Detmers. De heer Boersma bleef niet achter met gelukwensen aan het adres van Zonne gloren, dat hij wegens zijn toegankelijk heid een voorbeeld voor de Nederland se gezondheidszorg noemde, al ligt het dan bij één van de gevaarlijkste bochten van het land, zoals hij uit eigen onder vinding constateerde. De combinatie van ziekenhuis en expositie noemde hij zeer geslaagd. Scherp was hij in zijn kritiek op het re geringsbeleid ten aanzien van de medi- Jean-Marie van Staveren en Will Kel lermann. zaj sprak ecu ge varieer u gezeiscnap toe, dat daarna aandachtig luisterde naar een Hongaarse sonatine van Szer- vansky uit 1952 die uitstekend werd uitgevoerd door Hilde Kipling (fluit) en Lyda Scheuermann (piano). Will Kellermann uit Kortenhoef sprak een dankwoord waarin zij vertelde dat zij uit Zwitserland "een klein koffertje met moed" had meegenomen bij haar verhuizing naar Nederland, waar zij weer voor 't eerst exposeerde na lange tijd. C-drie biedt daartoe aan kunstenaars ruimschoots gelegenheid. Tot 19 okto ber aan de Willaertstraat in Overhees, J.V. sche wereld en de kunst. "Zij hebben gemeen dat ze op het ogenblik in dit land allebei irif de verdrukking zitten,'' aldus de oud-minister. "Er wordt van hogerhand gemodelleerd met de botte bijl en het staat vast dat er honderden slachtoffers vallen onder de kunste naars, van wie velen niet eens de kans krijgen om te bewijzen dat ze uit het goede hout gesneden zijn." Hij vroeg zich af of Nederland ook in dit opzicht nog wel kan doorgaan voor een be schaafd land, als alleen de allersterksten zich kunnen ontplooien. "Er is niets te gen herijking en aanpassing van over heidsuitgaven, maar dit loopt onont koombaar uit op een verarming. De overheid hoeft geen gulle Sinterklaas te zijn, maar moet wel de gerechtigheid bevorderen." 'Opgehangen' Boersma stelde vast dat er gelukkig in De Soester kunstenares Jean-Marie van Staveren, die zondagmiddag in het Wit te Café van C-drie een expositie opende van Will Kellermann, zei hierover te recht: "Het is niet alleen het vakkundig weer geven, maar juist het "verbijzonderen" van eenvoudige thema's, het inbouwen van stiltes, die aan de schilderijen een meerwaarde geven dat het werk inte ressant maakt. Niet te veel over praten dus, maar vooral kijken." Het lijkt zo eenvoudig om aquarellen te maken met titels als "de water kant", "interieur met lelies", "de vrouw in haar stoel" en andere alle daagse taferelen, portretten en stille vens met de amaryllus, tulpen, een or chidee en een clematis.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11