f cmaof Kabelkrant vrijdagmiddag op Soester tv-schermen Gasterije Peter Meijer biedt kunst- en keukenliefhebbers gastvrij onthaal Wasserette Van Weedestraat maakt klanten was-wegwijs Kapsalon Robert: voor dames èn heren Nieuwbouw apotheek Soest bereikt hoogste punt Onze nieuwe Najaarscollectie is in huis WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Nieuwe expositie: aquarellen van Wil Hanneman Kontrakt met gemeentebestuur getekend Nieuwe apparatuur zorgt voor nog meer gemak Gespecialiseerd in Kerastase-produkten Basler - Aventura - Ravens - Hucke Gispa - Roberto Sarto - Magrianini Tru - Le Truc - Zerres - Colette Regenmantels - Winterwarm met borg of wollen voering, vanaf 279,- Vrijdag j.l. bereikte de nieuwbouw van de apotheek Soest aan het Driftje in Soest- Zuid (achter het winkelcentrum aan de Zuidpromenade) het hoogste punt. Als alles meezit vindt de opening van de nieuwe apotheek in november plaats. Voor het apothekersechtpaar Lourens was het bereiken van deze tussentijdse mijl paal in elk geval al (feestelijke) aanleiding genoeg om de medewerkers van aannemer G. W. v.d.Grift, het bekende Soester bouwbedrijfdat de nieuwe apotheek uit de grond laat verrijzen, te onthalen op het gebruikelijke pannebier en een presentje. Als officiële openingsdatum staat vooralsnog 9 november in de agenda van apothe ker Lourens. "Maar het kan best zijn dat het wat later wordt." In elk geval zal om streeks die datum de verhuizing plaatsvinden van de apotheek Soest, nu nog gevestigd aan de Kerkstraat 86, naar het nieuwe gebouw aan het Driftje. De apotheek Soestdijk aan de Van Weedestraat is niet bij de komende veranderingen betrokken, zoals naar de heer Lourens aldi verse malen is gebleken heel wat Soester ten onrechte aannemen. óchuitemaknu Liefhebbers van culinaire en kunstzin nige genietingen - "kunst en keuken", zogezegd - kunnen deze weken bij de Gasterije, het bekende restaurant van Peter Meijer aan de Burgemeester Grothestraat, hun hart ophalen aan de aquarellen die de wanden en aan de vorstelijke spijzen die de tafels van de Gasterije sieren. De nieuwe expositie toont ruim twintig bijzonder fraaie aquarellen van de Bilt- hovense kunstenares Wil Fr. Hanne- man-Koene. Zij begon zes jaar geleden i. min of meer bij toeval te schilderen, K toen ze iemand moest begeleiden naar [^een schilderles. Tot haar eigen verba- Hpzing ging het scnilderèn haar zó goed af dat ze meteen een enthousiaste leerlin- r ge werd van Eugène Jongerius van de L Werkschuit in Zeist. W In datzelfde jaar toog ze naar het Ita- liaanse Bolzano om les te nemen bij Reint Mankes. Na nog enkele jaren in Zeist volgde ze de schilderlessen van Jan van Aken op Ewijckshoeve. Mo menteel volgt ze nog lessen in Eppan en in Goldegg (Oostenrijk) bij Fritz Itzin- ger. Peter Meijer is bijzonder ingenomen met de nieuwe tentoonstelling, die waarschijnlijk tot medio november te zien zal zijn. Volgens hem wordt het verblijf voor de gasten bijzonder ver aangenaamd door de zachte confronta tie met originele kunst, wat het "uit gaan" een apart cachet geeft. Heel wat kunstminnende liefhebbers van een uit stekende maaltijd weten de weg naar de Gasterije inmiddels dan ook bijna blin delings te vinden. In het interieur van het restaurant zijn inmiddels een aantal subtiele wijzigin gen doorgevoerd, die de sfeer zeker erhogen. Zo hebben de placemats van weleer plaatsgemaakt voor de warmte an fraaie rode tafelkleedjes. Ook de pijskaart is inmiddels weer aangepast an het streven om op culinair gebied een steeds hoger niveau te bereiken, "nder dat dat gepaard gaat met het be kkenen van extreme prijzen. Vernieuwde spijskaart ïoewel het najaar nog niet is aangebro ken en er dus nog geen sprake is van het wldseizoen treft men op de vernieuwde pijskaart toch een aantal gerechten aan, die goed passen bij de periode tus sen de zomer en de herfst. Nieuwe voorgerechten zijn o.a. de gerookte eendeborst en de Spaanse worst met de naam Chorizos, die met peer wordt ge serveerd, een verrukkelijke combinatie. Nieuwe hoofdschotels zijn o.m. de zalmforel met zuringsaus en de bakpa- ling met bieslooksaus. Een bijzondere specialiteit is de zwezerik met kreefte- saus, die werkelijk een delicatesse van het hoogste niveau genoemd mag wor den. Als nagerechten zijn de gesmolten brie met honing en sesamzaad en ook het Grand Dessert, bestaande uit diver- Foto: Goos van der Wilt. se vruchten, ijs en mousses, de moeite van het vermelden meer dan waard. Peter Meijer zelf en zijn medewerkers doen er alles aan om het de gasten in het sfeervolle restaurant zo goed mogelijk naar de zin te maken. Hij slaagt daarin opnieuw uitstekend. Wie zich daarvan wil overtuigen moet beslist eens een ta feltje reserveren (tel. 17249) en zich overgeven aan het plezier van goed ge zelschap, fraaie kunst, een welvoorzie ne tafel en een glas uistekende wijn. Bij de Gasterije kan dat allemaal in één keer. Vanaf komende vrijdagmiddag, om streeks vier uur, zal de Kabelkrant da gelijks 24 uur lang te zien zijn op de te levisieschermen van Soest. Op dat tijdstip geeft burgemeester Scholten vanuit restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan het officiële start sein voor het nieuwe communicatie middel, waarmee Soest een flinke stap vooruit zet naar de toekomst. Vorige week vond in het gemeentehuis de plechtige ondertekening plaats tus sen enerzijds de directies van de Gooi en Eemlander en de Soester Courant, en anderzijds burgemeester P. Scholten namens het gemeentebestuur van Soest. De laatste formele "beletselen" voor de nieuwe krant waren daarmee weggenomen. Burgemeester Scholten benadrukte bij die gelegenheid het be lang van deze nieuwe vorm van com municatie voor de plaatselijke gemeen schap, vooral met het oog op het be houd en de versterking van de onderlin ge samenhang. "Dat moet met de mo dernste middelen gebeuren," aldus de burgemeester, "anders wendt het pu bliek zich af." Hij sprak de hoop uit dat men in Soest meer en meer gebruik zal gaan maken van dit "kanaal" en liet weten verheugd te zijn met de "invulling" ervan door de samenwerking tussen de Gooi- en Eemlander en de Soester Courant. "Er is in alle openheid om gestreden en we zijn blij dat het kontrakt, dat in zeer goed overleg tot stand is gekomen, nu getekend kan worden." De heer Scholten liet weten hoge ver wachtingen te hebben over de journa listieke invulling van het nieuwe me dium, dat hij een "uitdaging" noemde, en stelde vast dat er een markt blijkt te zijn voor lokaal nieuws, zoals door de tijd heen bewezen is. "Ik ben ook blij dat Soest zich aansluit bij de nog maar enkele tientallen gemeenten die op dit moment over een kabelkrant beschik ken. Als je nagaat dat er 714 gemeenten zijn, dan liggen we in Soest nog niet zo slecht." Hij wenste de Gooi- en Eemlander en de Soester Courant van harte succes met hun gezamenlijke onderneming en benadrukte de belangrijke functie die de pers in de democratie te vervullen heeft. Namens de directie van de Soester Courant sprak de heer H.E.J. Smit een kort woord, waarin hij melding maakte van de enthousiaste reacties van de kant van het Soester publiek, voor zover dat intussen aan de hand van video-de monstraties kennis had kunnen nemen van de nieuwe krant. Veel plaatselijke ondernemers hebben de Kabelkrant in tussen al ontdekt als een informatieme dium bij uitnemendheid, dat immers dagelijks onder ogen komt van enkele tienduizenden mensen. Hij toonde zich bijzonder tevreden over de grote inte resse die al voor de start blijkt te be staan. De heer J. Rookmaker, directeur van de Gooi- en Eemlander, stelde vast dat de Kabelkrant een waardevolle aanvul ling is op de bestaande (gedrukte) kran ten, met als bijzondere eigenschap dat het nieuwe medium in de hoogste mate actueel kan zijn, ook al omdat het "aan bod" van informatie elk etmaal twee maal wordt ververst. Vanaf overmorgen, vrijdag 25 septem ber, 16.00 uur, zal de Kabelkrant Soest onafgebroken over de Soester tv-scher- men glijden. De krant is verdeeld over enkele tientallen "pagina's", die in een vooraf samengestelde volgorde te zien zullen zijn, met actueel nieuws uit Soest en directe omgeving, in woord en beeld, met reclame en gemeentelijke informa tie. Elke uitzending van de krant (via kabelkanaal 4+) duurt ongeveer een kwartier. Het kontrakt voor de kabelkrant wordt getekend. V.l.n.r. de heren Smit, Scholten en Rookmaker. Foto: Goos van der Wilt. Het gemak dient de mens. De heer A.W. de Bree biedt één van de vele vormen van gemak aan in zijn wasse rette aan de Van Weedestraat 52 in Soest. Hier kunnen zowel de huis vrouw als de huisman al 22 jaar lang terecht met de kleine of grote was, va riërend van de baby- en de gewone huishoudwas tot bijvoorbeeld comple te tenten, vloerbedekking en tuin stoelhoezen toe. Voor de eerste categorie zijn twaalf wasautomaten beschikbaar, voor de tweede de Jumbo-automaat, die niet minder dan 18 kg. wasgoed in één keer behandelt. Sinds kort kan de klant nog beter worden bediend dan voorheen dankzij de vernieuwing van alle auto maten en de vervanging en uitbreiding van de droogautomaten, waarvan er nu zeven staan. Tenslotte kan men ook nog gebruikmaken van de grote strijkma- chine om de was helemaal kant en klaar mee naar huis te kunnen nemen. Met wassen, drogen en strijken is men zo'n vijf kwartier bezig en dat is veel korter dan wanneer men dit allemaal thuis doet. Er komt bij dat men bij een grote was meer automaten tegelijk in gebruik kan hebben. Bovendien kan men de tijd waarin de was draait even tueel benutten voor het doen van bood schappen in de buurt. Allemaal voorde len dus - met als belangrijkste punt de tijdwinst - die en bezoek aan de wasse rette aantrekkelijk maken. De heer De Bree begon in 1965 in het winkelpand aan de Van Weedestraat dat nu aan een bedrijf in electronische- en huishoudelijke apparaten is ver huurd. Dit werd mogelijk door de was serette onder te brengen in nieuwbouw in de achtertuin. De toegang tot het tuingedeelte werd de eigen ingang van de wasserette. De nieuwbouw in 1980 betekende een uitbreiding van de was serette met zo'n zeventig procent. Fosfaatvrij De in 1965 geïnstalleerde wasmachines verhuisden mee naar de nieuwe zaak, waar ze nu na al die jaren zijn vervangen door automaten met nog meer bedie ningsgemak; er zijn nu méér waspro gramma's beschikbaar en de wasresul- taten zijn beter. Overigens wordt nog steeds hetzelfde fosfaatvrije wasmiddel uit de beginjaren gebruikt. In combina tie met het in het ketelhuis ontharde wa ter, dat voelbaar zachter is, zorgt dit voor een heldere was, die men thuis waarschijnlijk nooit zal kunnen berei ken. Wie graag wegwijs gemaakt wil worden in de gang van zaken in de wasserette kan rekenen op de assistentie van één van de twee deskundige medewerk sters. Wie zelf echt helemaal geen tijd heeft om de was te doen, bijvoorbeeld omdat zowel de man als de vrouw werken, kan deze 's morgens brengen en in de namiddag kant en (kast)klaar afhalen. Dit is een service van de wasse rette aan mensen die anders, naast hun werk, ook nog aangewezen zouden zijn op thuiswassen. Overigens is de heer De Bree gebleken dat er in Soest, vooral door de talrijke nieuwkomers, nog steeds mensen zijn die er niet van op de hoogte zijn dat er een wasserette is, laat staat dat ze weten waar, en wat de openingstijden zijn. Welnu: de wasserette is élke dag open (behalve op zondag), bovendien ook op maandagavond en vrijdagavond! Nu de vernieuwing en vervanging van de automaten is voltooid, is dat het eer ste waaraan hij iets wil gaan doen. Het gemak dient immers de mens, maar dan moet hij of zij wél op de hoogte zijn van de mogelijkheden daartoe! AI bijna 25 jaar is de bekende kapsa lon "Robert" aan de Kerkstraat 44 een begrip in Soest. Terecht, want Ro bert is een van de meest vooraanstaan de kappers in onze woonplaats en heeft zich in die bijna kwart eeuw een uitstekende naam verworven. Dat betekent niet dat Robert de Graaf, zoals de eigenaar van de fraaie salon voluit heet (al kennen de meeste men sen hem "gewoon" bij zijn voornaam) al die jaren op zijn lauweren rust. Inte gendeel: voortdurend wordt ingespeeld op de hoge eisen van haarmode en kwa liteit die de klanten stellen. Vandaar dat Robert veel zorg besteedt aan de oplei ding van zijn medewerkers, die dan ook uitstekend op de hoogte zijn van de laatste inzichten en trends in het mode- gevoelige wereldje van de "haute coif fure". De medewerkers volgen met de regel maat van de klok allerlei cursussen on der leiding van zeer bekende top-kap- pers uit Europa, zoals Vidal Sassoon, Junge Michaelis, Trevor Sorby en an deren. Begin deze week is opnieuw een aantal van hen in Amsterdam geweest bij een instructiedag van de kappers-or ganisatie "Your Line", waar ze wegwijs zijn gemaakt in de technische snufjes van de nieuwe winterlijn. Niet alleen de dames weten de weg naar de kapsalon aan de Kerkstraat te vin den. Bijna een derde deel van Robert's cliëntèle bestaat intussen uit heren, die zo langzamerhand de schroom hebben overwonnen om de drempel van de "dameskapsalon" te overschrijden. Voor Soest is dat misschien nog een beetje onwennig, vermoedt Robert, maar in de Randstad zijn er momenteel vrijwel uitsluitend nog gemengde sa lons. De kapsalon is functioneel maar sfeer vol ingericht, om het verblijf van de da mes en de heren zo aangenaam moge lijk te maken. Daarnaast is er een gezel lige bar, waar de hele dag door een kop je koffie (of eventueel een ander drank je) wordt geserveerd. De zaak heeft nog niet zo lang geleden weer een "face-lift" gehad en het is dan ook beslist de moei te waard eens een kijkje te gaan nemen in het interieur, dat weer helemaal aan deze tijd is aangepast. Het belangrijkste is natuurlijk het ontspannen "sfeertje", zoals Robert het uitdrukt, waardoor de dames en heren zich snel op hun gemak zullen voelen. Kerastase Bij kapsalon Robert kan men sinds kort ook uitstekend terecht voor de bekende reeks van verzorgende haarprodukten onder de naam Kerastase (van 1'Oréal), met diverse shampoos en andere zaken, geschikt voor de meest uiteenlopende haarsoorten. Ook voor een anti-roos behandeling die de klant gegarandeerd in één keer van deze hinderlijke "kwaal" afhelpt is kapsalon Robert het adres. rieei uewusi accu Kooerl gekozen voot Foto: Goos van der Wilt. de gerenommeerde Kerastase-lijn en is hij van alle andere merken afgestapt. "Je kunt je beter concentreren op één goed produkt en dat dan naar voren brengen," aldus de sympathieke kap per, die samen met zijn echtgenote de "ziel" vormt van de kapsalon aan de Kerkstraat, die verder vijf medewerkers telt. De kapsalon is, met uitzondering van de maandag, alle werkdagen geopend vanaf half negen. Op vrijdag zelfs zon der onderbreking tot 's avonds negen uur. Wie prijs stelt op een goed ver zorgd, modieus kapsel moet er beslist eens een afspraak maken voor een be handeling. Dat kan via telefoonnum mer 12175.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13