Festiviteiten Soesterberg na heropening Rademakerstraat Bewoners: 'industrie uit Soestduinen' Gedeputeerde Staten keuren Soester bestemmingsplannen gedeeltelijk goed Hulpverleningsadressen Blikschade? DIK BOS b v De Kinderkaravaan komt weer WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 19 Veel bezwaren tegen uitbreiding van bedrijven in waterwingebied 'Amersfoortsestraat' en 'Soesterveen Rode Kruis geeft hulp in Bangladesh Bom gevonden op vliegbasis AUTOSCHADE Johan Friso jarig Vroegstartende straaljagers rfWr.:- Nieuwe geneeskundige vindingen 'Moeders voor moeders' helpt vrouwen óók moeder te worden Sportfoto's Informatierubriek voor ouderen De bewoners van Soestduinen hebben nog eens hun ongenoegen uitgesproken over de aanwezigheid van industrie in hun woonomgeving. Ze willen het liefst dat de bedrijven, zoals Chemco Soest bv en Kat bv de Beaufortlaan verruilen voor een nieuw onderkomen op een ander industrieterrein in Soest. Deze wensen leg den de bewoners uiteen tijdens een hoorzitting over uitbreidingsplannen van de twee genoemde bedrijven. Daartegen heeft de Soestduinse bevolking grote be zwaren. Dat bleek ook al uit de stapel bezwaarschriften, die men bij wethouder drs. Günther Plomp inleverde. Chemco wil een nieuwe inrichting voor de fotochemische industrie en het emailleerbedrijf Kat heeft een revisie vergunning aangevraagd. Sinds het be kend worden van de omvangrijke bo demvervuiling in Soestduinen speelt de angst bij de bewoners de grootste rol. "Het is krankzinnig dat we hier in een industriegebied zitten dat steeds maar uitbreidt," verwoordde een buurtbe woonster haar gedachten. Een andere bewoonster zei tijdens de hoorzittintg: "Een bedrijf mag niet gevestigd zijn in een waterwingebied. Het is een gevaar voor het milieu. Wat zit er nog meer in mijn tuin. Wanneer wordt dat afgegra ven?" Dat laatste is technisch waarschijnlijk niet mogelijk. Bovendien moet eerst bekeken worden tot waar de verontrei niging reikt. Dan kan pas een sanerings plan worden opgesteld. Momenteel wordt wel het terrein achter de Chemco schoongemaakt. De bewoners willen dat in de tuinen bodemmonsters wor den genomen, zodat ze meer duidelijk heid kunnen krijgen over de vervuiling in de bebouwde koni. De vrees hiervoor is bij enkele bewoners toegenomen. Zij hebben geconstateerd dat er vegetatie plotseling is afgestorven. Ze vermoe den dat dit het gevolg is van de hoge stand van het (vergiftigde) grondwater. Zowel van de kant van Chemco als Kat werd opgemerkt dat de vervuiling de erfenis is van onzorgvuldig handelen in het verleden. Woordvoerders van beide bedrijven wezen er op tegenwoordig al les in het werk te stellen om een herha ling van bodemverontreiniging te voor komen. Overlast verkeer Buiten de milieu-technische bezwaren hebben de bewoners ook problemen met de intensiteit van het verkeer. De overlast is groot, vinden zijZe zijn bang dat dit alleen maar zal toenemen met de op stapel staande uitbreidingen. Tevens vrezen de bewoners voor de spelende kinderen, die naar hun mening worden bedreigd door de 'voorbijrazende' au tomobilisten. Mevrouw M. Swinkels uit Soestduinen vestigde de aandacht van wethouder Plomp op de vele punten, die in de bezwaarschriften door de be woners naar voren worden gebracht. "Al die punten moeten goed worden nagekeken," aldus mevrouw Swinkels. Of Plomp aan de wens van de bewoners kan voldoen door de gevestigde indus trie in Soestduinen naar elders te ver plaatsen moet sterk worden betwijfeld. Het gebied heeft een industrie-bestem ming, en de gemeente kan de bedrijven derhalve niet dwingen te verhuizen. Op de vraag of de gemeente een beleid heeft ten aanzien van de industrie in Soestduinen moest Plomp deels het antwoord schuldig blijven. De gemeen te heeft in ieder geval geen plannen het bestaande bestemmingsplan te veran deren. Ook gaf hij toe dat de huidige si tuatie in Soestduinen 'niet ideaal' is. De bewoners klaagden tijdens de hoor zitting ook over de aanwezigheid van andere bedrijven, die soms net zo plot seling verdwijnen als ze zijn gekomen. Men vraagt zich af of de betreffende be drijven wel een vergunning hebben om aan de Beaufortlaan te zitten. Ze on dervinden ook veel hinder van de prak tijken die de bedrijven daar uitvoeren. Van gemeentezijde werd beloofd dat hierop toezicht zal worden gehouden. Het dagelijks bestuur van de provincie Utrecht, het College van Gedeputeer de Staten, heeft vorige week een aan tal besluiten genomen die betrekking hebben op de bestemmingsplannen "Amersfoortsestraat" en "Soester veen". Daaruit blijkt dat deze plannen slechts gedeeltelijk zijn goedgekeurd. Het bestemmingsplan "Amersfoortse straat" krijgt grotendeels de goedkeu ring van het College. Wel maakt het be zwaar tegen de bedrijfsbestemming van een terrein ten oosten van het pand Amersfoortsestyraat 15. Gedeputeer de Staten constateren dat de aangege ven bebouwingsstrook in het nieuwe plan niet alleen 10 meter groter is dan in het oude, maar bovendien in een gebied ligt met een zeer hoge geluidsbelasting. Twee bezwaren die tegen het plan zijn ingediend zijn door G.S. ongegrond verklaard. Het dagelijks bestuur van de provincie onthoudt zijn goedkeuring aan enkele voorschriften en onderdelen van het bestemmingsplan "Soesterveen". Zo maken G.S. onder meer bezwaar tegen de bestemming "agrarische doeleinden met semi-agrarisch karakter" van vier percelen aan de Dorresteinweg, omdat het die bestemming niet in overeen stemming vindt met het huidige gebruik van de grond; nu staan er twee com- postbedrijven, een paardenhandel en een tuincentrum. De "ruime" bestemming die de ge meente aan de percelen wilde geven is uit het oogpunt van rechtsgelijkheid niet aanvaardbaar ten opzichte van an dere bedrijven, die in dit gebied wél een specifieke semi-agrarische bestemming hebben, vinden G.S. Ook tegen de bestemmingen "verzor gende bedrijven met woningen" en "verzorgende bedrijven" hebben G.S. bezwaren. Daardoor wordt vestiging gevreesd van bedrijven die primair op een industrieterrein thuishoren, wat ongewesnt is in dit gebied. Van de tien bezwaren die tegen het be stemmingsplan zijn ingediend achten G.S. er zes gegrond, drie gedeeltelijk gegrond en één ongegrond. De wereld is het werkterrein van het Rode Kruis, een uitgestrekt gebied. Ze ker als het gaat om de hulpverlening aan de vaak talrijke slachtoffers van rampen is het van groot belang met iedere vorm van hulpverlening zo snel mogelijk te beginnen. Hulp, rechtstreeks van ons naar hen. De informatie-verstrekking over een ramp loopt vrijwel altijd via het Internationa le Rode Kruis in Genève, maar de ma teriële en persoonlijke hulp regelt het Nederlands Rode Kruis rechtstreeks met het hulpvragende land. Zo vertrok op 31 augustus j.1. een DC- 10 met 20.000 kilo noodbiscuits recht streeks naar Dhaka, gevolg op 4 sep- tembe door een tweede vliegtuig met 35.000 kilo noodbiscuits en 5 medische kits. Aan boord was ook een gedele geerde van het hoofdbureau van het Nederlandse Rode Kruis om er ter plekke persoonlijk op toe te zien dat bij aankomst de lading werd overgedragen aan vertegenwoordigers van het Rode Kruis in Bangladesh. Kort daarop vloog het Nederlandse Rode Kruis op 7 sep tember een partij van 7500 rampende kens over. Niet al die goederen zijn zo simpel als ze lijken. Dekens bijvoorbeeld. Dekens zijn voor de slachtoffers zelden alleen maar dekens. Gemaakt van ijzersterke vellen molton vormen ze een overbe kend en zeer waardevol bestanddeel van de hulpverlening van het Neder landse Rode Kruis aan rampslachtof fers. Dekens zijn uitermate belangrijk. In rampomstandigheden zijn ze name lijk voor veel doeleinden geschikt. Als tent, als brancard, als plunjezak voor gered of gekregen huisraad, als mat om op te zitten of te liggen. Veel minder vaak worden de dekens echt als dekens gebruikt, om onder te slapen of tegen de kou. Ook de verpakking van hulpgoe deren is vaak niet zo maar verpakking. Neem de bovengenoemde noodbis cuits. Die werden verpakt in plastic em mers. Ook aan huisraad hebben daklo ze mensen immers gebrek. Voor ons simpele artikelen, dóór zo be langrijk. Voedsel, medicijnen, huis raad. U geeft het geld, het Nederlandse Rode Kruis koopt het in en zet het op transport. Zij krijgen het. De lijnen zijn kort. Van u, via ons, naar hen. Er is méér nodig: uw hulp via rampen- giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis voor Bangladesh. Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch be reikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus me vrouw H.H. Heibloem-Crames, logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand informa tie-bijeenkomsten over borstvoeding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Al-Anongroep Soest Tel. 02155-12209 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur FÜta van Luytenaar. Iedere 2e of 4e maandag van de maand inhet dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijw; 'igersbaan kunt u terecht bij de V.V.B. Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00- i.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve - woensdag. Gastouder Projectjest (Kinderopvang) Kontaktadressen: - Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, 3768 XJ Soest, tel. 20570. - Rina Fennis, Libel 15,3766 HE Soest, tel. 11628. Anonieme Alcoholisten A.A. werkgroep 'Nieuw Leven Baarn,' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Bejaarde fietster gewond Bij een valpartij met de fiets is een be jaarde vrouw uit Soest aan haar hoofd gewond geraakt. De vrouw (821 werd door twee fietsende meisjes afgesne den. Het ongeluk gebeurde op de Van Wee- destraat ter hoogte van de Prins Bern- hardlaan. Twee meisjes van 14 jaar fietsten achter de vrouw. Ze haalden haar vlak voor de Prins Bernhardlaan in en sloegen rechtsaf. De vrouw kwam daarbij ten val en moest met een hoofd wond per ambulance naar Zonnegloren worden gebracht. Tijdens graafwerkzaamheden op de militaire vliegbasis Soesterberg is gisteren een ongesprongen bom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. De bom is van Engelse makelij. De bom kan niet worden gedemonteerd, maar zal vandaag door de Explosieven Opruimings Dienst tot ontploffing worden gebracht. Tijdens de opruimingswerkzaamheden wordt een stuk van de Verlengde Paltzerweg afgezet. Voor de omgeving van de vliegbasis Soesterberg bestaat geen gevaar. Het vermoeden bestaat dat er nog een tweede bom ligt. De E.O.D. heeft dat nog in onderzoek. Ga dan bij DIK BOS te rade! Van de prijs hoeft u niet te "verblikken"! Voordelige huurauto ogen-blik-kelijk beschik baar! Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Z.K.H.Prins Johan Friso wordt vrijdag 25 september 19 jaar. De omgeving van de vliegbasis Soester berg kan deze week veel hinder onder vinden van vroegstartende straaljagers. De vliegbasis Soesterberg doet name lijk mee aan een NAVO-oefening. Voor deze oefening kunnen F-15 straaljagers vanaf 07.00 uur vertrekken van de basis. Het is nog niet zeker of de straaljagers ook daadwerkelijk op dit vroege tijdstip starten. Een en ander is afhankelijk van het verloop van de oe fening. Normaal starten de vliegtuigen van Soesterberg na 08.00 uur voor hun dagelijkse oefeningen. De Kinderkaravaan is iets heel unieks. Een rijdend klubhuis, 7 meter lang en 2.15 meter breed. Omdat het van binnen erg inventief is ingericht, biedt het ruimte aan 35 kin deren. Vanwege z'n verplaatsbaarheid geeft het de mogelijkheid om klubs te houden in verschillende wijken in Soest. De klubs in de kinderkaravaan worden verzorgd door studenten van het Vor mingscentrum van Stichting In de Ruimte, gevestigd aan de Insinger- straat. De stichting is in Soest vooral be kend vanwege de plaatselijke Evangelie Gemeente. Maar het werk van de stichting omvat meer, zoals de afdeling Kind Evange lie, die leiding geeft aan het klubwerk, een Middelbare Theologische Oplei ding (het Vormingscentrum) en een Rehabilitatiecentrum "De Paltz". Jaarlijks worden er op de terreinen aan de Klein Engendaalweg en de Insinger- straat kinder- en tienerkampen gehou den, terwijl er grote nadruk ligt op het instrueren van kinder- en jeugdleiders op nationaal en internationaal niveau. Ook wordt het kleurrijke kinderblad "Goede Herder" tweewekelijks uitge geven. (Oplage plm. 10.000). Het doel van de kinderkaravaan is om door middel van zang, vertelling, knut selwerkjes en dergelijke de kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met het 'Evangelie. Het programma duurt precies een uur. Alle kinderen zijn welkom. het bezoeken van de klub is gratis. Iedere week komt de Kinderkaravaan op de volgende standplaatsen: Woensdag 14.30 - 15.30 uur Citer/Spinet 16.00 - 17.00 uur Libel/Hommel Donderdag 16.00 - 17.00 uur Wollegras Vrijdag 16.00 - 17.00 uur Weegbreestraat 481- 659 Soesterberg staat van donderdag 22 tot en met zaterdag 24 oktober bol van de festiviteiten. De Soesterbergse On dernemers Vereniging heeft voor die periode een groot aantal activiteiten georganiseerd om de reconstructie van de Rademakerstraat te vieren. In het dorp 'over de bult' werd afgelopen za terdag al een nieuw naambord van de hoofdstraat onthuld. De Soesterbergse bevolking heeft ja renlang op een nieuw jasje voor de Ra demakerstraat moeten wachten. Voor al tot ergernis van de plaatselijke mid denstand werden in het begin van de ze ventigerjaren vergaande plannen in het kader van de bezuinigingsdrift op de lange baan geschoven. Enkele jaren te rug werd een nieuw plan ontwikkeld, maar dat vond geen genade in de ogen van de belanghebbende ondernemers en bejaarden. Zij waren van oordeel dat er voor de beschikbare 70.000 gulden te weinig verbetering in de slechte situa tie kon treden. Verschillende instanties zijn vervolgens met de gemeente rond de tafel gaan zitten, hetgeen uiteindelijk heeft geresulteerd in de huidige recon structie. "De SOV is er enorm blij mee," liet voorzitter J. Ebbers weten. "Soesterberg is weer leefbaar, en we ho pen dat we aantrekkingskracht kunnen uitoefenen op Den Dolder, Huis ter Heide en Bosch en Duin." Feestdagen Onder het motto 'Soesterberg laat zich zien en horen' worden de feestdagen in geluid door de bekende Soester wiel- renster Mieke Havik. De eerste Neder landse gele truidraagster in de Tour de Feminin zal donderdag 22 oktober om 14.00 uur door een lint rijden. Daarna zal ze ook de jurering op zich nemen van de wedstrijd voor de best versierde fiets. Gedurende de feestdagen worden tal van activiteiten gehouden op de Ra demakerstraat, de Buys Ballotlaan en het Dorpsplein. Er komen kermis-at- tracties, optredens en spelletjes, zoals de Miss-huisvrouw verkiezing. Binnen kort volgt de publicatie van het volledi ge feestprogramma ter gelegenheid van de heropening van de Rademaker straat. De Rademakerstraat, vernoemd naar pastor Rademaker, kreeg afgelopen za terdag een nieuw straatnaambordje. Wethouder Ries van Logtenstein had voor die gelegenheid de reis over de Wethouder Ries van Logtenstein be vestigde het "onderbord" voor de Rade makerstraat. Foto: Goos van der Wilt. bult ondernomen en nam het bord in handen, waarna het op een paal werd bevestigd. De reconstructie van de Rademaker straat wordt naar verwachting eind ok tober afgerond. Er komt steeds meer vraag naar hor moon-preparaten die uit de urine van bepaalde groepen vrouwen worden ge maakt. Dat komt voornamelijk door nieuwe medische ontwikkelingen. De hoe veelheid urine die ingezameld kan worden was de laatste twee jaar door een overigens begrijpelijke aktie ver minderd. Zwanger raken, een baby krijgen, is voor de meeste mensen zó vanzelfspre kend dat ze er nauwelijks bij stilstaan. Van de paren die graag een kind willen - in Nederland zijn dat er ongeveer 200.000 per jaar - zal ongeveer twintig procent van die vrouwen binnen een maand zwanger zijn. Na een half jaar gaat dat voor zestig procent op en na een jaar zal ongeveer tachtig procent ook inderdaad zwanger zijn. Bij tien tot vijftien procent van de paren zal een zwangerschap, hoe gewenst ook, uitblijven. Zij zijn soms onvrucht baar. Dit hoeft lang niet altijd meer ho peloos te zijn. Een tekort aan bepaalde hormonen is vaak de belangrijkste oor zaak, zowel bij vrouwen als mannen. Tot op de dag van vandaag is men er, ondanks alle serieuze pogingen, nog niet in geslaagd langs chemische weg stoffen te produceren die de vrucht baarheid bevorderen. Wel ontdekte men, al in de jaren dertig, dat zich in de urine van zwangere vrouwen een bruik baar hormoon bevindt. Een ander hor moon kan worden gewonnen uit de uri ne van vrouwen van boven 55 jaar. Traditie "Moeders voor Moeders" is een organi satie die zich bezig houdt met de inza meling van zowel urine van aanstaande moeders als van 55+ vrouwen, ten be hoeve van vrouwen die graag moeder willen worden. Vele duizenden vrou wen hebben in de afgelopen vijftig jaar meegewerkt aan "Moeders voor Moe ders". Het was bijna nooit een pro bleem voldoende urine in te zamelen; meedoen was haast een traditie. Als je er in het verleden als moeder aan had meegewerkt, dan was het heel gewoon dat later je dochter dat ook zou doen. Het voornaamste motief om mee te doen aan "Moeder voor Moeders' is al tijd gewees: vrouwen te helpen voor wie het anders onmogelijk zou zijn óók moeder te worden. Voor dat doel zijn al jaren vrouwen be reid zich die moeite getroosten. Want een beetje moeite en inspanning vraagt het. Maar wat te denken van een leven zonder kinderen? Behoefte groter De behoefte aan hormoonpreparaten is de laatste tijd alleen maar groter gewor den door allerlei medisch-technische ontwikkelingen. Hormonen regelen verschillende funkties in het menselijk lichaam. Is er gebrek aan, dan worden bepaalde funkties onvoldoende of zelfs helemaal niet gestimuleerd. Al lang werd ontdekt dat de urine van zwangere vrouwen, gedurende de eer ste vier maanden van hun zwanger schap, rijk is aan HCG-hormoon, dat de ei-sprong bevordert. Onderzoekin gen wezen uit dat ook de urine van vrouwen boven 55 jaar een hormoon (HMG) bevat, noodzakeling voor de ei-rijping. Ook van deze 55+ vrouwen wordt thans urine ingezameld. Te weinig Er is te weinig hormoonstof beschik baar als niet voldoende vrouwen mee doen aan "Moeders voor Moeders". Dan zullen veel vrouwen en mannen niet behandeld kunnen worden en on gewenst kinderloos blijven, terwijl dat in wezen niet hoeft. Het is heel belangrijk dat zwnagere en 55+ - vrouwen aan "Moeders voor Moeders" meedoen. Voor nadere ino- formatie kunt u schrijven (zonder post zegel) naar Antwoordnummer 10027, 5340 VB Oss, of gratis bellen naar 06- 0228070. U kunt zich ook rechtstreeks wenden tot de informatrice voor Baarn, Soest en Eemnes: G. van Benthem - Aartsen, tel. 02154-15802. Dronken automobilist veroorzaakt schade Een inwoner van Naarden heeft veel schade aangericht met zijn auto. De 52- jarige man reed over de Vredehofstraat in de richting van het Nieuwerhoek- plein. Daar aangekomen vergat hij de bocht naar links. De man reed over de vluchtheuvel en belandde uiteindelijk in een tuin aan de Wilhelminalaan. De beide blaastesten vielen positief uit, evenals de bloedproef. De Naarder man kreeg een proces-verbaal. Het on geluk gebeurde afgelopen zondag nacht. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks woTden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie Eten zonder betalen De politie heeft vorige week een 41-ja- rige vrouw uit Driebergen aangehou den nadat ze in een restaurant aan de Soesterbergsestraat had gegeten maar tenslotte niet kon betalen. Ze verorber de voor een bedrag van f 48,75 en bleek toen het op betalen aankwam geen chè- ques bij zich te hebben. De eigenaar van het restaurant nam daarmee uiteraard geen genoegen en schakelde de politie in. De vrouw beloofde bij haar aanhou ding het bedrag alsnog te zullen vergoe den. 'Crosser' (15) aangehouden Op de Amersfoortsestraat hield de po litie vorige week een 15-jarige jonge man uit Soesterberg staande, die met een crossmotor over het fietspad reed. De jongeman bleek uiteraard niet in hét bezit van het vereiste rijbewijs en even min van een kentekenbewijs. Verder droeg hij geen helm en was het voertuig onverzekerd. Voor een en ander krijgt de knaap een aantal processen-verbaal. Training en gezondheid voor elke leeftijd Het centrum voor bewegingsscholing en therapie in Amersfoort is zaterdag gestart met de cursussen ademhalings/ ontspannings- en houdings/bewe- gingstraining. De cursussen zijn erop gericht de algemene conditie en de ont spanning te verbeteren. Docent is de heer Dick Vervloet die ook is verbon den aan de universiteit in Utrecht. Voor informatie, tel. 033-632547 of 033- 632882 (tussen 8.00 en 9.00 uur). Automobilist achtervolgt automobilist In de nacht van vrijdag op zaterdag meldde zich aan het politiebureau een enigszins opgewonden inwoner van Soest. De man verklaarde zojuist op de Molenstraat te zijn klem gereden door een onbekende automobilist in een gele auto, die kennelijk snode bedoelingen had want hij kwam dreigend uit zijn au to. De ander was er op dat moment in geslaagd snel weg te rijden, maar kon zijn belager pas van zich afschudden toen hij het terrein van het politiebu reau aan de Dal weg opreed. De politie trof de man in de gele auto nergens meer aan. Vrouw breekt arm Een 46-jarige vrouw uit Soest heeft bij een val haar rechter bovenarm gebro ken. Op nog onbekende wijze was ze in botsing gekomen met twee meisjes op een bromfiets. De vrouw fietste op de Steenhoffstraat. Achter haar reed een achttienjarig meisje op een bromfiets met een één jaar ouder meisje als passagiere achter op. De drie hoofdrolspeelsters kwamen ten val, waarna ze allemaal naar zieken huis Zonnegloren werden gebracht. De meisjes kwamen er met schaafwonden van af. Wieldoppen gestolen Een onbekende dader heeft vorige week aan de Eikenhorstweg vier wiel doppen gestolen van een auto, die daar geparkeerd stond. Het betrof een Opel Kadett. De eigenaar deed aangifte bij de politie. •Bejaardenhulp en gezinsverzorging Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest, tel. 19004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. •Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen Kruisvereniging Soest, tel. 18770. •Warme-maaltijdenvoorziening: thuisbezorgd - bejaardencentrum Mo lenschot, tel. 16324. Personenalarmering: Bejaardencentrum Molenschot, tel. 16324. •Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-1789 of 2097. •Sociaal-culturele aktiviteiten: in o.a. de dienstencentra, zoals bejaar- dengymnastiek, zwemmen/trimmen te water, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, to neelclub, etc. •Algemene informatie: over voorzieningen en aktiviteiten te verkrijgen bij het secretariaat van "het gecoördineerd bejaardenewrk Soest", p/a Molenschot, Alb. Cuyplaan 101, tel. 23681; over cursussen en aktiviteiten ook in de dienstencentra: - De Drie Eiken, Dorpsplein 19, Soes terberg, tel. 03463-1402. - Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. •Spreekuur Ouderenwerk: in Molenschot (kamer 509), Alb. Cuyplaan 101, tel. 19289 (R Kuik of B. van Hees): woensdag en vrijdag 9.00 - 10.00 uur. Deze spreekuren zijn er voor de oude ren - wonend in de serviceflats en in de wijk - en voor de vrijwilligers, werk zaam in de dienstencentra of in Molen schot bij maaltijdvoorziening en perso nenalarmering.

Soester Courant | 1987 | | pagina 19