35° SUPER FLOWER Chrysanten -i oo zo gezien Kabelkrant Soest start de uitzendingen op vrijdag 25 september e §te e §te Combinatie- ipssdM* TV-KRANT KANAAL 4+ Noodweer bezorgt Soest veel ongerief Welzijnswerk Soest moet forse veer laten iahy- kinderkleding VOOR EEN BLUE DENIM Sportieve herenkleding BETAALBAAR MODIEUS herenmode Wintertijd! WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 66e JAARGANG NO. 4 Dag en nacht actuele informatie in de huiskamer o.a. Le Comte - Mondi Gispa - Betty Barclay - Esprit - Mexx Hoe stemt u uw TV af voor ontvangst van de Kabelkrant Soest Voor tienduizenden guldens aan apparatuur gestolen Sociale Dienst door inbraak niet lamgelegd JAN HILHORST a/ 25 jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. Let op! Deze week: 20 SUPER PERSSINAASAPPELS VRIJDAG DE TV-ontvangst door blikseminslag ontregeld Gemeente krijgt 205.000 gulden minder van Den Haag Hondepoepbestrijding in Klaarwater College houdt vast aan poepschepje per bos I VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST Jeans mode specialist Wk De traiteur.thuis uit. Maak de herfsttijd thuis (lekker) gezellig. Le Saladier helpt u daarbij. Diverse heerlijke gerechten van uit onze keuken bij u op tafel. Dagschotel a 8,50 p.p. - V V vn door Genard Paal Mensenmuziek Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 De combinatie dagblad De Gooi- en Eemlander/Soester Courant starten vrijdag a.s., dus overmorgen, om pl.m. 16.00 uur, met de uitzendingen van de Kabel krant Soest, die 24 uur per dag actuele nieuwsinformatie in woord en beeld in de Soester en Soesterbergse huiskamers zal brengen. Het nieuws wordt gemaakt door de gezamenlijke redacties van beide bladen, die daarvoor continu in touw zijn. De kabelkrantredactie maakt dagelijks twee nieuwe edities van 45 pagina's, die per uur vier maal op het televisiescherm komen. De flexibiliteit is echter zó groot, dat ieder moment actuele berich ten op het scherm gezet kunnen wor den. Het geschreven nieuws wordt geïl lustreerd met foto's die speciaal voor de Soester kabelkrant gemaakt worden. Maximaal tien pagina's per editie be staat uit voorlichting van de gemeente Soest. De gemeenteraad van Soest heeft de combinatie gekozen uit een aantal ge gadigden voor de Kabelkrant Soest. Doorslaggevend bij dit besluit was on getwijfeld de lange traditie van de beide bladen op het gebied van gevariëerde nieuwsvoorziening, alsmede de plaat selijk gevestigde Soester Courant. Verantwoordelijkheid De nieuwsberichten van de Kabelkrant Soest zijn vanaf vrijdag te zien op ka naal vier, thans nog het CAI informa tiekanaal. Een nieuwsbericht van de kabelkrant bestaat uit gemiddeld elf re gels tekst op één pagina. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld Teletekst hoeft de kijker van de Kabelkrant Soest niets te doen om een nieuwe pagina op het scherm te krijgen. In een tijdsbestek van vijftien minuten gaan alle 45 pagina's over het scherm. Journalistiek Journalistiek moeten voor de kabel krant dezelfde criteria gelden zoals be trouwbaarheid, zorgvuldigheid en recht op hoor en wederhoor. De kabelkrant is één van de nieuwe media, die bestemd is voor, en op het lijf geschreven is van de regionale of plaatselijke gedrukte media. Zowel De Gooi- en Eemlander als de Soester Courant hebben een zeer lange traditie op het gebied van locale en andere nieuwsinformatie. Super actueel De Kabelkrant Soest is een object om de rol van beide krachten als informa tiemedium te vervolmaken. Dit nieuwe medium vult het gat op tussen de plaat selijke en de snelle nieuwsorganen als de radio. De lokale berichtgeving in ve le delen van Nederland is beperkt, maar de kabelkrant kan 24 uur per dag super actuele informatie brengen. De media nieuwsblad, dagblad en ka belkrant vullen elkaar daarom uitste kend aan. Met achtergronden, opinies en commentaren houdt de Kabelkrant Soest zich niet bezig. De beide bladen geven óók nieuws, maar óók een meer uitgebreidere informatie. Onafhankelijk De journalistieke uitgangspunten van de kabelkrant zijn identiek aan die van de beide kranten. Opgezet via de tradi tie van niet gekleurd, onpartijdig en on afhankelijk. Advertenties De kabelkrant Soest is ook een uitbrei ding van het dienstenpakket voor de adverteerders. Verrassend is de belang stelling vanuit de middenstand en het bedrijfsleven om te adverteren op de Kabelkrant Soest. Foto's De hele Soester gemeenschap zal snel de weg naar de Kabelkrant Soest vin- van Weedestraat 7-9 - Soest. Indien uw woning is aangesloten op het CAI kabelnet, stelt u de kanalen- kiezer in op een niet ingebruik zijnd TV-kanaal. Voor hen die thans alle mogelijkheden van binnen- en bui tenlandse TV zenders reeds benut ten, zal dat b.v. de kanaaldruktoets 10 zijn. De TV toestellen, die niet over een automatische zenderkeuze beschikken, moeten daana met de hand via de fijnafstemknop op kanaal 4+ worden ingesteld. De toestellen met automatische zen derkeuze doen dit zelf na een druk op de knop. Raadpleeg eventueel de ge bruiksaanwijzing van uw TV. Lukt het niet dan kan de technische dienst van uw leverancier uitkomst bieden. Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag j.1. kunnen bin nendringen in het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Lange Brinkweg. Zij maakten een grote hoeveelheid meest elektroni sche apparatuur buit, zoals compu ter-beeldschermen, computer-prin ters, telmachines en schrijfmachines, voor een bedrag van in totaal waar schijnlijk tussen de 80.000 en 100.000 gulden. Volgens de politie zijn ze het gebouw binnengekomen via een niet afgesloten wc-raam. Volgens een mededeling van GSD- directeur Engelberts zit de Sociale Dienst door de diefstal wel enigszins omhoog, maar is er geen sprake van dat het kantoor zou zijn "lamge legd". Er zijn problemen met bij voorbeeld het invoeren van gege vens via de computerterminals, maar daarvoor zijn provisorische oplos singen gevonden. "De zaak is inmiddels weer redelijk op gang aan het komen," aldus de heer Engelberts dinsdagmorgen. "Soms maken twee of drie mensen op het ogenblik gebruik van één beeldscherm en veel zaken die altijd via de computer met het gemeente huis werden geregeld gaan nu per te lefoon. Van het gemeentehuis heb ben we ook een aantal schrijfmachi nes gekregen, dus het werk gaat door, zo goed en zo kwaad als het kan. We redden ons voorlopig wel." De computerbestanden van de So ciale Dienst hebben onder de in braak en de diefstallen niet geleden. Bovendien worden alle veranderin gen elke dag opgeslagen in een reser vegeheugen, zodat het systeem ook in dar opzicht geheel beveiligd is, al dus de heer Engelberts. Volgens hem zal het publiek dat de GSD be zoekt van een en ander geen hinder ondervinden. Brazilië klasse I) voor Elke donderdag op de markt Weegbreestraat, hoek Smitsweg. den. Elk moment van de dag biedt de gelegenheid om een bericht te maken, vlak nadat er iets gebeurt. In het geval van ij zei kan meteen een bericht op de kabelkrant gezet worden. Dat kan een papieren krant pas veel later. De mogelijkheid is aanwezig om naast tekst ook foto's te laten zien. Dat geldt trouwens ook voor de adverteerder in zijn kabeladvertentie. Zelfs stilstaande video-opnamen kunnen worden uitge zonden. Op ieder niveau binnen de combinatie van de beide samenwerkende bladen is men er zeker van dat de Kabelkrant Soest in zeer korte tijd ingeburgerd zal zijn en net zo vanzelfsprekend zal wor den gevonden als de "gewone" krant. op A.s. vrijdag, overmorgen om 16.00 uur is de KABELKRANT SOEST op alle kabelaansluitingen voor TV ontvangst. Dan start die gezellige super aktuele TV-krant. Continu 24 uur 7 dagen per week. Dagelijks aktueel Soester nieuws in woord en beeld. Het noodweer in de nacht van zater dag op zondag heeft ook in Soest voor heel wat ongerief gezorgd. De politie werd veelvuldig ter assistentie geroe pen op diverse plaatsen in de gemeen te, merkwaardig genoeg met uitzonde ring van Soesterberg, waar men ken nelijk minder last had van het onweer en de hevige regenval, zij het dat in beide plaatsen de tv-ontvangst ernstig werd ontregeld door blikseminslag in een CAÏ-kast in Soestduinen. In Soest bleek het onweer verantwoor delijk voor een serie valse alarm-mel dingen bij een aantal winkels. In Zon negloren werd het brandalarm in wer king gesteld en bij een groot bedrijf aan I Het College van B. W. heeft de or ganisaties in het welzijnsveld in Soest en de commissie Welzijnsplanning vo rige week een lijstje aangeboden met voorgenomen bezuinigingen, die erop neerkomen dat aan het welzijnswerk zo'n 205.000 gulden wordt onttrok ken. Dat is precies het bedrag dat de gemeente minder krijgt vanuit Den Haag. De verschillende instanties moeten begin oktober hun oordeel ge ven over de College-plannen. Vast staat in elk geval dat het welzijns werk in Soest een forse veer moet gaan laten. In 1988 krijgt Soest al 90.000 gul den minder uit Den Haag en in 1989 volgt daarop nog eens een bedrag van 115.000 gulden. Deze "tegenvallers" zijn volgens het College niet binnen de gemeentebegroting op te vangen. Op het lijstje staan de volgende voorge stelde maatregelen voor resp. 1988, 1989 en 1990. 1. De eigen bijdrage van het jeugd- en jongerenwerk wordt in 1988 van 40 naar 60 getild en in 1989 van 60 naar 100 Dat levert resp. een dikke 10.000, en tweemaal dik 31.000 gulden op. Nu variëren die bijdragen nog aan zienlijk en zijn sommige activiteiten zelfs gratis. Dat staat in geen verhou ding tot bijvoorbeeld de cursussen bij C-drie en het ouderenwerk, vindt het College. 2. Het flankerend ouderenbeleid wordt gekort voor tweemaal 10.000 gulden, wat vooral gevonden wordt in het schrappen van de uitbreiding van de personen-alarmering en de warme- maaltijdvoorziening. 3. De technisch medewerker van de Stichting Jeugdzorg krijgt nog maar een halve taak vanaf 1989, wat tweemaal 27.300 gulden oplevert. Jeugdzorg is nog de enige stichting met een fullti mer; bij de Kinderboerderij is de functie al in 1983 gehalveerd. Bibliotheek 4. De Openbare bibliotheek krijgt als taakstellende bezuinigingen de grootste bedragen te verwerken: resp. 10.000, 30.000 en 45.000 gulden. Dat betekent nog geen 3 van de totale begroting, dus is het "acceptabel", aldus het Colle ge. 5. De Muziekschool levert resp. 5.000, 15.000 en 15.000 gulden in: 2,3 van de begroting. "Reëel", aldus het Colle ge- 6. In 1989 en 1990 moeten de peuter speelzalen het met telkens 5.000 gulden minder zien te rooien, maar ze krijgen in 1988 de tijd om zich op maatregelen te bezinnen. 7. De post "kadercursussen voor vrij willigers" wordt spaarzaam gebruikt en kan derhalve vervallen. Dat bespaart in driejaar telkens 2.500 gulden. 8. C-drie krijgt in 1989 en 1990 een be zuiniging van 10.000 gulden opgelegd. In 1988 levert het centrum al 5.000 gul den in. In het licht van de totale subsidie een acceptabel bedrag, vindt het Colle ge, en C-drie moet tenslotte ook een steentje bijdragen, ondanks de pas nieuwe opzet. Minderheden 9. Voor het volgens het College "zeer bevoorrechte" minderhedenwerk, dat tot dusver volledig gesubsidieerd wordt en nauwelijks eigen bijdragen kent, is gedacht aan een bezuiniging van 5000 gulden in 1989 en van 10.000 gulden in 1990. Het minderhedenwerk moet in de toekomst "gelijkgeschakeld" wor den met andere gesubsidieerde instel lingen, aldus het College. 10. Het schrappen van de subsidie voor "woontussenvoorzieningen" voor ou deren levert driemaal 18.000 gulden op. Het betreft hier een subsidie die al leen voor Mariënburg gold en toch al op de helling stond. 11.In het ouderenwerk worden de ei gen bijdragen ook verhoogd, zij het niet zo sterk als bij het jeugd en jongeren werk. Gedacht wordt aan een optrek king van 40 naar 50 in 1988 en van 50 naar 60 in 1989. Dat levert resp. eenmaal 6.000 en tweemaal 12.000 gulden op. 12. Het overschot van,eerdere bezuini gingen op het sociaal cultureel werk - er werd meer bezuinigd dan de taakstel ling verlangde - kan nog mooi worden meegenomen. In drie achtereenvolgen de jaren levert dat telkens 18.500 gul den op. 13. Tenslotte is er nog een p.m.-postje voor het bedrag dat van het rijk wordt ontvangen voor het flankerend oude renwerk, wat in het verleden naar de provincie werd doorgesluisd. De hoog te van dit bedrag is nog niet bekend, maar als het komt worden "deze nieuwe bescheiden inkomsten" direct als be zuiniging gebruikt. In totaal komen,de voorgestelde maat regelen neer op de volgende bedragen per jaar: in 1988 75.000 gulden, in 1989 185.000 gulden en in 1990 205.000 gulden. De "getroffen" instel lingen mogen eerst nog op de voorstel len reageren, maar het is wel de bedoe ling dat een en ander nog kan worden meegenomen in de begroting 1988, die in november wordt behandeld. De commissie Welzijnsplanning verzamelt de binnenkomende reacties voor 6 ok tober en zal uiterlijk 14 oktober haar advies aan het College moeten geven. lot 16 jaar o.a. Barbara Farber, Poin ter, Absorba, Esprit, Mc Gregor en Pats Boum. van Weedestraat 8 Soest Het College heeft de gemeenteraad nu officieel voorgesteld te beginnen met een proef voor de bestrijding van de overlast door hondepoep in de wijk Klaarwater. Al in het voorjaar is daar over uitgebreid van gedachten gewis seld aan de hand van een notitie. De uitgangspunten daarvan zijn in het voorstel in grote lijnen terug te vinden. Er komt dus een honden-verbod in openbare gebieden (speelterreinen, wandelparken, winkelcentra, etc.), een aanwijzing van speciale uitlaat-gebie- den waar de honden vrijelijk hun be hoefte mogen doen en ook de verplich ting tot het meenemen van een schepje en het opruimen van de poep in de ove rige gebieden. Er is inmiddels overleg gevoerd met een aantal bewoners van Klaarwater, die er op hebben aangedrongen dat het aantal "verboden gebieden" wat minder en kleiner wordt. Een voorstel van die kant voor een betere oversteek van de Vrij- heidsweg, zodat de uitlaatplaatsen aan de overkant beter en veiliger bereikbaar zijn, vindt een gunstig onthaal bij het College. Schepje Het College blijft van mening dat het poepschepje een onderdeel moet blij ven uitmaken van de proef, "juist om dat de hondenbezitters daardoor meer bewust zullen zijn van de overlast die de hondepoep veroorzaakt. Het schepje zal automatisch een uitrustingsstuk bij het uitlaten van honden moeten wor den," aldus het College, dat ook nu laat weten dat een 100 -oplossing niet te bereiken is, ook al omdat het geen zaak is van prioriteit bij het politiewerk. Tegelijk krijgt de gemeenteraad een aantal nieuwe artikelen voor de Alge mene Verordening voorgesteld, die op de hondepoep-kwestie betrekking heb ben. Daarin is ook een algemeen aan- lijn-gebod opgenomen. Als "verboden gebieden" worden behalve Klaarwater ook de speelvelden aan de Dorpsstreek en op de Eng aangewezen. De rest van het jaar gaat het mis, lieve mensen met tocht en met wasem, als het volop gaat plenzen weg oude ruit want 't helpt geen fluit Van Eed' maakt ze dubbel en vervult al uw wensen. mNieuwz „De Ster" v. Weedestraat 8a Soest - Telefoon 02155 - 23324 de Beckeringhstraat leek het alsof er werd ingebroken. De spoorbomen bij het NS-station Soestdijk konden plotseling niet meer dicht, zodat de politie daar verkeers-re- gelend moest optreden totdat het euvel was verholpen. Dat gebeurde echter pas in de loop van de ochtend. Het noodweer was ook de oorzaak van het feit dat op diverse wegen putdeksels verdwenen. Dat was o.m. het geval aan de Laanstraat, de Nieuwstraat, de Bec keringhstraat, de Koningin nelaan, de Ferdinand Huycklaan, de Eigendom weg en de Koningsweg. In enkele geval len werden de deksels op ruime afstand van hun oorspronkelijke "ligplaats" te ruggevonden; andere bleken geheel on vindbaar. Verschillende straten kwamen blank te staan. Een deel van de Koninginnelaan werd overspoeld door zeker 30 centi meter hemelwater en op Colenso en de Heuvelweg was het niet veel minder. Het water stroomde bijvoorbeeld ook als een vloed van de Dalweg omlaag naar de Steenhoffstraat, waar het kruis punt al snel veranderde in een complete modderpoel. Dat werd mede veroor zaakt door de grote hoeveelheden boomschors, door de gemeente in de plantsoenen gedeponeerd in het kader van de milieu-vriendelijke (niet-chemi- sche) onkruidbestrijding, die met het water meespoelde. De afvoerputten raakten daardoor volkomen verstopt. Gemeentewerken moest op zondag morgen in actie komen om de troep op te ruimen. Het noodweer veroorzaakte ook nog een ongeluk met een auto op het kruis punt Beckeringhstraat/Koningsweg. Een 23-jarige Soester miste de afslag omdat hij nauwelijks iets kon zien. Daardoor stuurde hij te laat naar links, raakte de trottoirbanden en sloeg over de kop. De wagen kwam in het plant soen weer op zijn vier wielen terecht en de bestuurder bleef gelukkig onge deerd. De auto moest wel worden weg gesleept. T elevisie-ontvangst Grote problemen ontstonden er met de televisie-ontvangst, nadat de bliksem met een harde klap was ingeslagen in de CAI-kast in Soestduinen. Deze kast - aan het eind van de Schapendrift - speelt een vitale rol in de televisie-dis tributie in Soest en Soesterberg. De blikseminslag zorgde, mede door de uitstekende geleidende eigenschappen van de CAI-kabels ,en de zandgrond, voor grote schade, die naar de verwach ting van gemeentevoorlichter Ben J. van Os in de tienduizenden guldens zal lopen. Door het uitvallen van de verbinding in Soestduinen werd de tv-ontvangst zo wel in Soest als in Soesterberg ernstig verstoord, zij het dat in de twee plaatsen verschillende zenders uitvielen. Soest moest bijvoorbeeld de ontvangst van België missen, omdat de uitzendingen daarvan worden opgevangen in Soes terberg en via Soestduinen doorgege ven aan Soest. In Soesterberg en Soest duinen bleven Nederland en Duitsland uit de lucht"deze zenders worden im mers opgevangen via de grote antenne aan de Albert Cuyplaan en via Soest duinen doorgegeven naar Soesterberg. Medewerkers van het CAI-bedrijf zijn de gehele zondag in de weer geweest om althans provisorische maatregelen te nemen. "Dit is echt een calamiteit," aldus Van Os, "geen storinkje dat ge makkelijk te verhelpen is." Al improvi serend probeert het CAI-bedrijf de schade zo snel mogelijk te herstellen, maar de eerste tijd moet er rekening worden gehouden met een ontvangst van slechte kwaliteit en soms het weg- vqallen van de zenders. Van Os kon maandagmorgen j.1. nog niet zeggen hoeveel tijd er gemoeid zou zijn met de reparatie-werkzaamheden Geluidsapparatuur en zilver bestek weg Een onbekende dader heeft uit een wo ning aan het Park Vredehof een partij zilver bestek meegenomen ter waarde van 2250 gulden. Hij kwam binnen door een achterdeur te forceren. Aan de Birkstraat werd eveneens een woning aan de achterkant geforceerd. Een inbreker kwam via een raam bin nen. Hij nam een videorecorder en een cassette-deck mee. TRAITE U R»C A TERING Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F. C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Te/:02155-24664 Abonnement per halfjaar M 2,- Bulten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 60 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG .v"' N V. m M In de nacht van zaterdag op zondag, 26 en 27 september a.s., gaat de winter tijd weer in. De klok moet dus een uur terug worden gezet. Dat betekent een uurtje langer slapen. Officieel moet de klok om 03.00 uur op 02.00 uur wor den gezet. Ik mag altijd graag luisteren naar het ge luid dat ontstaat als een groep mensen bij elkaar is. Wie zijn oren daarop instelt hoort de muziek die opstijgt uit de mas sa. Deze mensenmuziek, zal ik maar zeggen, verschilt in een havenarbeider kantine en de foyer van het Concertge bouw evenzeer als de muziek die daar gedraaid respectievelijk ten gehore ge bracht wordt. Een stakende menigte klinkt anders dan een vredesmars en pu bliek dat zich bij de kassa van de bio scoop om een kaartje verdringt laat een andere klank horen dan hetzelfde pu bliek tijdens de pauze, waar de kwaliteit van de film zelfs de toonhoogte bepaalt. Stakingsleiders spelen solo en als het een geroutineerde volksdirigent is geeft hij zo nu en dan het hele orkest de gelegen heid zijn partijtje mee te blazen, terwijl men toch weinig meer doet dan dansen naar zijn pijpen. Echt aardige mensen muziek is het lied van de verwachting, waar wij in het Nederlands de titel 'roe zemoezen' aan gavan. Zelfs de klank van het woord zelf klinkt al als muziek in de oren. Toen wij kaartjes voor het Chinese Staatscircus bemachtigd hadden en vei ligheidshalve een uur voor de aanvang bij de tent van handeling aankwamen, stond er al een rij wachtenden van zo 'n honderd meter. Het werd een geweldige slang die zich naar anglikaans voor beeld, haast on-nederlands opstelde. De daarbij behorende mensenmuziek, die in de vrije natuur altijd beter tot zijn recht komt, was heel aardig. Vol verwachting en ook verbazing over de enorme be langstelling. Na enige tijd stopte er een auto bij ons in de buurt, waarvan de pas sagiers, handen in de zakken, met elkaar con verseerden over het Chinese circus in het algemeen en de lange rij wachtenden in het bijzonder. "Moet je 'ns oplettenhoorde ik opeens een sopraanstem vlak achter me. "Wed den dat ze d'r straks tussen schuiven." "Dat zijn mensen waar je geen zaken mee moet doen" hielp een duidelijke basstem. In de loop der jaren vormde hij routineus een duo met de eerste sopraan. "Nou, zeg d'r dan wat van!" klonk het vals. "Rustig nou maar" suste de bas. "Als de deur open gaat laten we ze d'r gewoon niet tussgn en lopen we dom door." "Hé, kijk de deur is open!" dissoneerde het weer. De muziek zwol aan. "Zie je wel, nou glippen ze d'r tussen. Ik ga d'r op af! "Je blijft hier. Stel je niet aan. Geen sten nis maken. Hij greep de opvliegerige sopraan bij de arm en hield haar stevig vast. Een deel van de nauwelijks zichtbare echtelijke worsteling werd via mijn rug uitgevoch ten toen een elleboog even uit de koers raakte. Ik rilde en was blij dat we op weg waren naar een circustent en niet naar een schuilkelder. Voor al uw VERBOUWINGEN, METSELWERK en TIMMERWERK, groot of klein tegen een scherpe prijs, bent u bij ons aan het goede adres. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF p. j. van Rouwendaal b.v. Soest Tel. 02155-17390 BAR EETCAFB d'Oude Enghe===s Middclwijkslraaf 2 Sorsl tri: 02155-1,1331 $en QO&/* {JoFoijrufieiff OW (/e jitiUo bfee U ft uwtwtu

Soester Courant | 1987 | | pagina 1