Tien jaar Hartje-Zuid "Waar blijft de tijd..." xm Hoofdprijs: een portable kleuren-t.v. eerste prijs: voor vijfhonderd gulden boodschappen! BRADERIE SPECIALS: Er staat weer een feest op stapel: Opening door de burgemeester Stichtingen en verenigingen in gratis kramen Passchier over Zuid: i WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 21 HARTJE-ZUID Voor de tiende keer Hartenjagen V erkeersmaatregelen i.v.m. Braderie "De Onderlinge van 1975' Wilskracht en Bernhard Goodwill óp de braderie Professioneel muzikaal geweld Soester Courant goede informatiebron Laatste nieuws!!! De B.B.B.-Band Bij Hooijer is voor twee kwartjes een boormachine te winnen Podia gratis ter beschikking gesteld BEUGELZAAG 19 50 SNOEIZAAG Q 95 THERMOMETER Q 95 MUURTHERMOMETER 7 50 In feite zouden we moeten schrijven: tien jaar braderie in Zuid, want dat is aan de hand. Hartje-Zuid als winke liersclub zit wat ingewikkelder ine Ikaar. Maar de braderie is wel ooit de goede openingszet geweest in een boeiend spel om de gunst van de consu ment, dat direct heeft geleid tot wat Hartje-Zuid vandaag de dag is: een kleinschalig, maar toch uiterst volwas sen en redelijk kompleet winkelcen trum met uitstekende secundaire voor zieningen, zoals een royaal eigen par keerterrein, om maar eens iets te noe men. Het is de ene pool van de twee po len die "middenstandelijk" hebben ge leid tot een situatie die niet echt bevre digend werkt, maar waar mee valt te le ven. Een stukje gezonde concurrentie is er het gevolg van, maar Hartje-Zuid durft die handschoen wel op te nemen. De middenstand manifesteert zich, met de twee polen mee, op tenminste 5 plaatsen in Soest. Wie erin slaagt om van zijn centrum, groot of kleiner, een goede en gezellige eenheid te maken, loopt de kans het goed druk te krijgen, want het publiek houdt van knusse plekken. Ze moeten wel goed bereik baar zijn en de "heilige koe" moet het liefst vlak voor de deur geparkeerd kunnen worden, want "Soest doet eer der boodschappen dan dat het winkelt in eigen dorp." Een verstandige opmer king van iemand die scherp in de gaten had, dat het nieuwe parkeerplan in de Van Weedestraat straks eerder minder dat meer soulaas op dit gebied zal bie den. Collectief Collectief, een duur woord voor sa menwerking. Winkeliers die zich ver enigd weten in een goed centrum moe ten daar ook en bloc voor opkomen. Sa men reklame maken voor één groot verkooppunt is goedkoper dan dat je naast het aanprijzen van je eigen waar, ook nog eens in de bus moet blazen voor de plek waar je zit. Hartje-Zuid doet dat onder andere door het organi seren van die razend populair gewor den braderie. De doelstelling is niet de promotie van de winkeliers per stuk, maar het hele centrum komt voor op het toneel te staan. De middenstander moet daar aantrekkelijk op inhaken met leuke en goede aanbiedingen, stuntjes, attracties en dat soort zaken. Een kraam voor de deur, een rij lichtjes erin en wat stand- werkerij. De mensen komen voor din gen die ze normaal in het centrum niet aantreffen en ze willen wat mee naar huis nemen. Op het tijdstip dat wij dit neerschrijven zijn er nog heel wat win keliers bezig met het uitwerken van een ideetje. De promotiecommissie van Hartje-Zuid helpt ze daar graag bij. Wat alzo bekend is gaan we even met u na: Het centrale podium staat bij Brands- ma Behang en Verf op de stoep. Daar treft u Dick Passchier aan met het Rad van Avontuur, waarop om het kwartier de winnende nummers van het Harten jagen worden gedraaid. Wie een win nend lot bij zich heeft, kan het ter plek ke inwisselen voor de gewonnen prijs. Elders in deze krant vindt u de komple- te lijst met prijzen. Passchier zal gul met kleine "troostprijsjes" strooien en de "Bijna-Binnen-Band" zorgt voor de muziek. Tegenover het centrale podium zijn Silly Hair en Woody Sportivo samen druk in de weer met een kap- en kle- dingshow. Sil demonstreert moderne coupe-technieken, zoals de extreme "Trendy-kapsels" en diverse kleurings methoden en kniptechnieken. Woody Sportivo, het kersverse lid van Hartje- Zuid showt de nieuwe sportieve Win termode 1987/88. wUam Wijnands Woonmode, vlak ernaast, heeft een standwerker ingehuurd. Het moet een hele goeie zijn, want de vol gende dag doet hij mee aan de Neder landse Kampioenschappen Standwer- ken. Komt u bij de Reehorst Meermarkt langs, dan treft u daar heel traditioneel stapels overheerlijke tompoucen aan. Om ee naar huis te nemen of om al kuie rend te verorberen. Er zijn ook slag roomsoesjes voor een spotprijsje en su- perverse stroopwafels te koop. En... een levensgrote barbecue met lekkere hete zaken zoals broodjes shoarma, saté en stokbrood met zalige sauzen... Op de Zuidpromenade moet u zeker even bij Phildar, Anja's Wolspeciaal zaak langs gaan. Daar draait continue een video met beelden van de onlangs in Brussel gehouden modeshow met het oog op de komende Herfst en Winter en er zijn speciaal voor de braderie samen gestelde voordelige pakketten te koop, waarmee u kindertruien kunt breien met afbeeldingen van o.a. Tom Jerry, Mask, Gummybears, Pluto, enzovoort. Richting "kop van de Soesterbergse- straat": bij Fleurida, dat schattige bloe- menboetiekje, kunt u genieten van een handige pottenbakster. Bij Van Ginkel assurantiën, aan de overkant, staat een buttonmachine te draaien. Weer oversteken, naar Eb. Kareisen en u kunt met BDC doelschieten. Op de kruising met de Eikenlaan treft u een kompleet dansorkest aan: "De Onderlinge van 1975", met zang van Conny van Bergen. Specialisten in di- xie, soul, jazz, blues en swing. Als het daér geen dolle, vrolijke boel wordt.. Bij de (huidige) Amro-bank voor de deur treft u één of zelfs twee meester werken aan uit de onlangs gehouden en zo succesvolle historischte optocht. Kunt u dat nog eens op uw gemak bekij ken. Op het pleintje van de Zuidpromena de ligt een levensgroot springkussen. Jong en oud kunnen er gratis gebruik van maken. Schoenen uit, dat wel! Overal lekkers tegen braderieprijsjes. Proeven bij Slijterij Van der Linden, nippen aan een warme Irisch Coffee bij voorbeeld of Poffertjes smullen; een kraam staat onder handbereik... en er is veel, véél meer. Neem er de tijd voor vrijdagavond, geniet van de aan biedingen, loop het gele aktievel, dat u vorige week in de bus kreeg, nog eens rustig na en doe er uw voordeel mee. Spontaan bedachten de winkeliers in 1977prachtige praalwagens... HARTJE-ZUID Het traditionele "hartenjagen" begint dit jaar op woensdag. Vanaf 23 septem ber tot en met vrijdag 25 september a.s. (inclusief de braderieavond) krijgt u bij alle leden van de Winkeliersvereniging "Hartje-Zuid" bij elke bestede gulden een lootje in de vorm van een groen bonnetje met een nummer. De trekking vindt plaats door Dick Passchier, vrij dagavond op het centrale podium, dat bij Brandsma Behang en Verf op de stoep staat. Doormiddel van het draai en aan het overbekende Rad van Avon tuur komen de winnende nummers tot stand. De prijzen op onderstaande lijst werden voor het overgrote deel gratis ter bescshikking gesteld door de deel nemende winkeliers; de Hoofdprijs en de le tot en met de 8e prijs werden door de winkeliersvereniging opgevoerd. De winnende nummers worden volgende week in deze krant gepubliceerd, terwijl er bij alle winkeliers vanaf maandag 28 september a.s. lijsten ter inzage liggen. In verband met de Braderie Hartje- Zuid, is vrijdag 25 september tussen 17.00 en 22.30 uur de Soesterbergse- straat tussen de kruispunten Ossen- damweg/Vondellaan en Birkstraat/ Kerkstraat voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten. Het verkeer uit en naar de richting Soesterberg word omgeleid via de Birkstraat en Vondel laan. De prijzen die met het Hartenjagen te winnen zijn! Hartje Zuid hoofdprijs: draagbare kleuren T.V., 37 cm. beeld t.w.v. f 699,- le prijs: boodschappen t.w.v. f 500,— 2e prijs: waardebon van f 250,— 3e prijs: waardebon van f 100,— 4e prijs: waardebon van f 25,— 5e t/m 8e prijs: waardebon f 25,— en verder: Adama Streuper Brandsma Dogterom v.d.Linden (slijter) N.M.B. Rabobank Syllie Hair Hooyer Schuitemaker Anja's Phildar wol-speciaalzaak C1000 de Goudreinet Jasmijn de Kaasspecialist 't Pleintje Uno Praticum de Gouden Schaar Westerhof v.d. Ven Kavé Kareisen Fleurida v. Essen De Snuifdoos 2 kledingbonnen a f 100,— 1 make-up spiegel met verlichting 1 kamer behang t.w.v. f 200,— 4 kadobonnen a f 11,— 1 mand met wijn t.w.v. f 50,— 1 quartz bureauklokje t.w.v. f 75,— 1 spaarrekening met eerste inleg van f 25,— 1 spaarrekening met eerste inleg van f 25,— 1 spaarrekening met eerste inleg van f 50,— 1 zonnebank-behandeling 1 zonnebank-behandeling 1 zonnebank-behandeling lx gratis wassen, föhnen lx gratis wassen, knippen, föhnen 1 decoupeermachine "Bosch" t.w.v. f 155,— 2 pullovers voor dames 1 borduurpakket t.w.v. f 50,— 1 borduurpakket t.w.v. f 17,50 1 regelteller t.w.v. f 8,95 10 waardebonnen a f 10,— 2 fruitmanden a f 25,— 2 bloemenbonnen a f 20,— 2 waardebonnen a f 15,— 1 meeneem nasi- of bamischotel voor 2 pers. 1 huzarensalade voor 4 pers. 1 kralen -h oorbellen set 2 shawls 1 toilettas 1 luxe doos privé-postpapier t.w.v. f 200,— 1 waardebon voor een kledingreparatie t.w.v. f50,- 1 draagbare radio t.w.v. f 45,— 3 muziekcassettes t.w.v. f 28,— per stuk 4 walkmanspeakers t.w.v. f 10,— per stuk 1 walkman t.w.v. f 36,— 1 boek: panorama v. Nederland België t.w.v. f 30,— 1 nieuwe encyclopedie voor zelfstudie t.w.v. f 30,— diverse sanitair accessoires 2 waardebonnen a f 25,— 1 bloemenbon a f 25,— 1 foto-camera 35 mm. met ingebouwde flit ser t.w.v. f 159, 2 foto-albums k f 19,95 3 beschuitbussen k f 8,95 De burgemeester van Soest, de heer Mr. Paul Scholten zal de tiende braderie in Zuid officieel openen. Dat gebeurt om precies 19.00 uur in aanwezigheid van de heer G.J. Adama, bestuurslid van de winkeliersvereniging. De heer Scholten zal uit naam van Hartje-Zuid een cheque overhandigen aan verte genwoordigers, waaronder mevrouw Tari Schreuder, van de AROS-zieken- omroep, die i.v.m. de extra werkzaamheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Zonnegloren, het financiële ruggesteuntje goed zal kunnen ge bruiken. Direct na deze overhandiging zal de heer Scholten de microfoon overgeven aan Dick Passchier, die vanaf het centrale podium leiding zal blij ven geven aan de braderie, die tot 10.00 uur duurt. De Onderlinge van 1975 vertoeven wel meer in Soest. Ze speelden eerder in kleine bezetting in restaurant "La Grande Bouffe" en het was iemand uit de promotiecommissie die op het idee kwam een soort dans-festival op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Eikenlaan te organiseren. De "Onder linge" is een band, die bestaat uit door de wol geverfde artiesten, waarvan Frank Muyser de orkestleider is en de gitaar en de banjo bespeelt, Gert Koh ier is baas op de trompet, de bugel, mel- lofoon, tenorhoorn, koehlofoon, dwarsfluit en mondorgel. Ted de Jong bedient het slagwerk en Dick'Koster heeft een klarinet, een alt-tenor- en ba ritonsaxofoon bij zich. De contrabas en de basgitaar luisteren naar wat Wim Velthuizen wil, Tom Janus beheerst piano en keybord. Siebe Overeem ten slotte is meester op de trombone en de tuba. Conny van Bergen's vocale kwali teiten zijn wereldwijd bekend en het moet al vreemd gaan als "De Onderlin ge van 1975" niet een enorme zuig kracht op met name het jonge publiek zal uitoefenen. Het repertoire is breed en goed voor jong en oud en beperkt zich niet tot dixieland, maar ook zuid- amerikaanse-, disco- en dansmuziek worden op spectaculaire wijze ten ge hore gebracht. Ook top-40 nummers gaat men niet uit de weg. Dat wordt he lemaal te gek... ?-au De beide marcherende muziekkorpsen komen uit Amersfoort. Enerzijds krijgt u te maken met het R.K. Harmonieor kest "Wilskracht," dat onder de mars leiding staat van Harry den Ouden en anderzijds met het Jeugdcorps "Bern hard" van de Christelijke Muziek- en Showband "Juliana". Beide korpsen zijn uitermate bedreven in openluch toptredens. Vrolijke marsen van popu lair tot licht klassiek zullen de Soester bergsestraat van "stoplicht tot stop licht" regelmatig vullen. Zowel "De Onderlinge" als de BB-band zullen de adem dan even moeten inhouden, an ders rammelt alles dwars door elkaar heen. Komt één van de beide korpsen voorbij dan is het voor de twee muzikale podiumbewoners even pauze geblazen. Ze horen er helemaal bij en u zult niet alleen van hun muziek, maar zeker ook van het showelement kunnen-genieten. Alleen de kostuums al zijn een lust voor het oog. I SV 3-' i Behalve dat u overal de kramen van de winkeliers zult aantreffen, komt u op tal van plaatsen ook uitstallingen van stichtingen en verenigingen tegen. De braderie in Zuid is een mooie gelegen heid om het vele werk - o.a. voor goede doelen en zaken zonder winstoogmerk - dat door veel dorpsgenoten vaak in vrije tjd wordt verricht, onder de aan dacht van een groot publiek te brengen. Het Bestuur van Hartje-Zuid stelt al die jaren voor elke stichting of vereniging De feesten in Zuid zitten doorgaans goed professioneel in elkaar en er wordt ook waar het de muziek betreft, kies keurig gezocht naar bands en orkesten die weten waar ze aan beginnen. Spelen en zingen in de open lucht is niet altijd even gemakkelijk en vereist op zijn minst enige ervaring. Dat geldt zeker voor de bands die op de beide overdekte podia spelen. Bij Dick Passchier treft u de B.B.B.-band aan. die aan de braderie mee wil doen een kraam gratis ter beschikking. Dit jaar kunt u terecht bij: Savornin Lohmanschool met Green- peace Kleuterschool Ukkepuk Groei en Bloei Wereld Natuur Fonds Bibliotheek A.V.Pijnenburg Kinderboerderij Mixed Hockey Club Soest S.O.Soest BDC Handbal VYZ'49 Gooise Operette Vereniging Vereniging Jeu de Boules "Gems hoorn" Het Nederlandse Rode Kruis Postzegel Vereniging Eemland Bij het ter perse gaan van deze braderie- kolommen werd bekend dat ook het promotieteam van "Veronica" in Soest-Zuid aanwezig zal zijn en wel vrijdagsmiddags tussen 15.00 en 17.30 uur en tijdens de braderie van 19.00 tot 21.30 uur. Tien jaar geleden werd er schoorvoe tend naar Dick Passchier's huis gebeld. De bekende radio- en T. V.-man van de NCRV stond toen al op eenzame hoog te met het razendpopulaire Zeskamp, waar miljoenen voor thuis bleven. Zou die meneer iets willen doen voor een braderietje in Soest? Iemand zei van wel en het bleek inderdaad geen enkel pro bleem te zijn. Passchier: "Ik werd en wordt natuurlijk nogal eens gevraagd voor dat soort zaken en ik kan inder daad niet Mies doen. Maar op de één of andere manier had ik het gevoel - en meer was het niet - dat ik 'ja' moest zeg gen op een vraag die eigenlijk nauwe lijks enige zekerheid bood: of ik wat tij dens een braderie wilde doen, ze wisten zelf nog niet precies wat, maar het werd wel goed..." Duizenden mensen Passchier kwam en werd op een tot po dium omgebouwde grote vrachtwagen neergezet. Naast hem een Rad van Avontuur met een aardige assistente en een bandje uit Enschede (kennissen van iemand uit de commissie) en dozen vol kleine troostprijsjes. "Ga daar maar mee gooien, dat vinden de mensen vast welk leuk" had iemand gezegd. Die man was een profeet. Het werd een graai- en grabbelfestijn, dat tot op de dag van vandaag zijn weerga niet kent. Hartje-Zuid heeft ook het "Hartenja gen" opnieuw uitgevonden. In 1977. Bij iedere bestede gulden kreeg je een genummerd hartje, dat meedong, via dat Rad van Avontuur op het podium, naar werkelijk prachtige prijzen, die bij na altijd gratis of met grote kortingen ter beschikking waren gesteld door de en thousiaste winkeliers. Zwart stond het, dól waren de duizenden mensen en Pas schier kreeg gelijk van zichzelf: iets had hem gezegd dat hij het moest doen en hij sprak zijn verbazing uit over zo'n ge slaagd feest, met zoveel publiek, zoveel attracties en zoveel vrolijkheid. Het is tien jaar lang zo gebleven. Men heeft bijna niets aan de toverformule durven veranderen. Passchier miste alleen de opening van het nieuwe centrum op de Zuidpromenade: "Ik zat toen midden in die middag-T.V. met "Wissels". Ik kon absoluut niet weg, maar Gerrit den Braber heeft dat prima voor mij opge vangen, want ook die hebben ze voor hun feestelijke karretje weten te span nen!" Goed begin Wat Dick Passchier niet wist op het mo ment dat hij telefonisch 'ja' zei, was, dat ze met het bedenken van heel het Har- tje-Zuid-gebeuren bij hem zijn begon nen. Een goed begin is nog altijd het halve werk... Er was nog geen naam, geen echt plan en de datum waarop de braderie zou moeten worden gehouden lag maar drie weken verderop: vrijdag 23 september 1977, de dag waarop de wintertijd zou ingaan. Maar juist dót soort spontane oprispingen leidt vaak "Good Old" Dick Passchier draait weer aan het Rad van Avontuur. tot grote successen. De volgende mor gen was de naam bedacht, weer een dag later lagen de ontwerpen er voor het vignet, de affiches en de advertenties en kwam er een organisatie op gang waar zelfs een Olympisch Comité jaloers op zou kunnen zijn. Boodschappentassen, stickers, vlaggen, alles werd in die drie weken ontworpen, besteld, gemaakt en afleverd. Optocht Hartje-Zuid werd geboren bij de gratie van snel kreatief denken, geïmprovi seerd handelen, zeldzaam mooi team work en een mateloos groot brok en thousiasme. Bijna zonder uitzondering liepen de winkeliers mee in een zelfbe dachte optocht met magnifieke praal wagens, ballonnen, muziek en vrolijk gezang. Soest stond er met stomheid ge slagen naar te kijken. Maar dat duurde niet lang. De vonk sloeg over en toen Passchier zijn eerste woorden in de mi crofoon brulde, kon je al over de hoofden lopen. Waar kwamen ze van daan.... Dat is jaar in jaar uit zo geble ven. Passchier staat nog steeds op die wagen, met nog altijd het Rad van Avontuur met het ratelende ijzerzaagje erin naast zich en een lieve assistente met krijt, schoolbord en sponsje en een orkest, maar dat komt nu niet meer uit Enschede. Het draait als een trein. A.s. vrijdagavond zal het ook weer knap rumoerig zijn in Zuid. Iedereen vertrouwt daarop. Er is veel te doen. Passchier heeft prachtige prijzen en smijt er op zijn eigen vertrouwde ma nier lustig op los: "Dat zullen ze wel leuk vinden..." B.B.B. staat voor "Bijna Binnen Band" hetgeen ongetwijfeld iets te maken zal hebben met de financiële positie van de band-kas. Zo te horen hebben ze niet te klagen en wie vrijdag komt luisteren zal met ons overtuigd raken van een goede toekomst van het nu driejaar met elkaar opererende vijftal: Arnold Hager, Frank Kok, Adelbert Schimmel, Reinoud van Dorresteijn en Ineke Kok. Ineke neemt de zang voor haar rekening; de gitaar, de drum, de piano en de accordeon moeten bij de heren worden gezocht. Ze spelen van alles, maar denkt u in eerste instantie maar aan muziek van de Beatles en de Rolling Stones en da's niet mis! Tijdens de bouw van een nieuw maga zijn achter het pand van Hooijer Ijzer waren- en Gereedschappenhandel stuitte men op een enorme zwerfkei. Dit bracht Hooijer op het idee om het gewicht van deze kei te laten raden tij dens de braderie. U kunt voor maar twee kwartjes een gokje wagen. Als u het gewicht raadt dan heeft u een prachtige boormachine t.w.v. f 229,- gewonnen. De opbrengst van deze aktie zal geheel ten goede komen aan het dagverblijf voor meervoudig gehandicapten "De Blauwe Vogel". Ook zal Hooijer een demonstratie ge ven van een nieuw borenslijpapparaat. Dit zeer handige hulpmiddel kunt u op uw boormachine zetten en al uw boren tot 10 mm slijpen. Verder heeft Hooijer een gezellige kraam vol met spotkoopjes ingericht. Al met al is het beslist de moeite waard om even bij Hooijer aan te gaan! De beide presentatiepodia, die tijdens de braderie in gebruik zullen zijn en staan opgesteld bij "Brandsma Behang en Verf' en "Methorst Sigarenmaga zijn," werden welwillend ter beschik king gesteld door Autorijschool Los (bij Brandsma) en de firma Roest. Het Bestuur van Hartje-Zuid is uiterst dankbaar voor deze gestes, die een fer me kostenbesparing opleveren. VOOR UW HAARDHOUT,15.75... I fina» 52 cm 13.80... m MIN/MAX 17.00... W 46 cm 9.00... ff IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN Soesterbergsestraat 4 - Soest - Tel. 02155-11137 Komt u ook kijken naar onze demon stratie van een nieuw handig borenslijpapparaat. V

Soester Courant | 1987 | | pagina 21