lüt II Peter Koelewijn nieuwe columnist Soester Courant Voorburg wint toernooi SoVoCo-Stam 9,95 mende GINA 22 WOENSDAG 23 SEPTEMBFR 1987 SOESTER COURANT PAGINA 23 Over de wereld van de sport en de showbizz Vrouwenraad organiseert cursus 'Vrouw en Financieel Beleid' Nationale modelbouw manifestatie Circus Holiday morgen in Soest Red Stars dames aan de leiding BASKETBAL Dames BDC HANDBAL BDC op braderie Krant niet ontvangen? Jeugdschaakteam Soest in eerste ronde gelijk SCHAKEN Badso wint: 6-2 Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt Soester Bowling Bond BOWLING Sportcopy voor maandag 10 uur inleveren iopde orm ille bijzon- nterieur ruime rerkoop- fproduk- t vervolgd) Met ingang van vandaag treft de lezer van de Soester Courant om de week een nieuwe "column" aan, die naar het zich laat aanzien doorgaans op de sportpaginga's te vinden zal zijn. De column - "kolom" mag ook is van de hand van niemand minder dan Peter Koelewijn, een van onze plaatsgeno ten die met recht een "bekende Soes ter" genoemd mag worden. In het artiestenvak heeft hij een carrière opgebouwd die bij velen bewondering afdwingt en hij kent het klatergoud-we- reldje van de Nederlandse showbusi ness op zijn duimpje. Ook in de wereld van de sport is hij goed thuis, getuige zijn succesvolle voorzitterschap van de "good old" Soester voetbalclub SEC. Een combinatie die heel wat boeiende gespreksstof oplevert, zoals ieder weet die hem een beetje kent, en niet minder "schrijfstof', zoals uit zijn veertien daagse bijdragen aan de Soester Cou rant zal blijken. De journalistiek is voor Peter Koele wijn (46) geen onbekend métier. Zijn wieg stond destijds in Eindhoven - al is hij van onvervalste Spakenburgse kom af - en in de lichtstad volgde hij de HBS en een opleiding als journalist bij het Eindhovens Dagblad. Al gauw besloot hij echter tot een andere loopbaan: die van de muziek. Met zijn hit "Kom van dat dak af' f1960) - zijn eerste plaat - stond hij in ieite aan het begin van de Nederlandstalige "rock-scene". Nog altijd is "het dak" een evergreen. Behalve als uitvoerend artiest heeft Pe ter Koelewijn inmiddels naamgemaakt als platenproducer en songwriter. Zo schreef hij de tekst en de muziek van "Rechtop in de wind", waarmee Mar- ga/Marcha dit jaar met behoorlijk suc ces meedeed aan het Eurovisie-song festival. Hij schreef en schrijft ook voor bekende artiesten als Nico Haak, Bon- nie St.Claire, Babe en Frank Mirella en mensen als Rob de Nijs, Ria Valk en Willeke Alberti hebben dikwijls met succes gebruik gemaakt van zijn dien sten. Samen met een compagnon leidt hij Rocket Management in Hilversum, dat de belangen behartigt van tal van Nederlandse artiesten als Vanessa, Jack Jersey en anderen. 'Vlag' Zijn bemoeienis met SEC is min of meer toe te schrijven aan het toeval. Min of meer als bekende "buurman" werd hij twee jaar terug uitgenodigd voor het voorzitterschap. "Ik zou een soort 'vlag' zijn, waarmee SEC naar buiten zou treden," vertelt hij geamu seerd. "Ik heb eerst hard moeten la chen, vervolgens even nagedacht en tenslotte besloten het te doen." Aanvankelijk half-serieus gestart raak te hij toch steeds meer in de ban van het SEC-virus en werd hij meer en meer be trokken bij het wel en wee van de club, waarvan het eerste elftal in het eerste jaar van zijn voorzitterschap degra- deeerde, zoals hij niet zonder zelfspot vermeldt. "Ik heb onlangs besloten ook voor het derdejaar de SEC-kar te trek ken," voegt hij daaraan toe. Heilige voetbal-huisjes kent hij overi gens niet. Zo verbaasde hij nog niet lang geleden vriend en vijand met een ge ruchtmakend pleidooi voor het samen voegen van de vier Soester voetbalclubs tot hooguit twee, of liever nog één. De samenwerking zou volgens hem Soest in het algemeen en het Soester voetbal in het bijzonder ten goede komen. "Het voetbal zit duidelijk in de problemen; de belangstelling loopt terug en dat is in Soest ook het geval. Ik zeg dat liever ronduit dan te beweren dat het allemaal zo fantastisch gaat. Soest is gewoon te klein voor vier clubs. Door samen te gaan zouden ze veel meer kunnen be reiken, bijvoorbeeld ten opzichte van de gemeente of voor de inkoop van ma teriaal en de werving van sponsors." Voordelen Ook in sportieve zin ziet hij voordelen van een of twee grotere clubs voor Soest. "Hoe groter de club is, hoe meer kans je hebt op goeie spelers, uit eigen kweek of door aantrekken van buiten." In dit verband wijst hij op Volendam, een kleine plaats die echter als één man achter zijn voetbalclub staat, die zelfs in het betaalde voetbal meedraait. "Kijk, SEC zal heus nog wel jaren be staan, maar op langere termijn ziet het er ook voor alle Soester clubs toch zor gelijk uit. Ze bestaan allemaal bij de gratie van de vrijwilligers, en dat is een uitstervend ras. Op den duur gaan de dingen daardoor vastlopen en komt ie dereen in de problemen. Dat geldt voor S.O. Soest en WZ niet minder dan voor ons..." Het hoeft overigens niet op stel en sprong, de fusie die hem voor ogen staat. "Als er maar nagedacht wordt over de lange termijn. Misschien bereiken we dan in Soest nog eens de eerste klas bij de amateurs. Zoals we nu bezig zijn lukt dat nooit." Het ontbreekt Peter Koelewijn geens zins aan ideeën en hij verstaat ook de kunst om ze uitstekend onder woorden te brengen. De Soester Courant begroet hem ook daarom met genoegen als een min of meer "vaste schrijver", die gedu rende voorlopig een seizoen - gemeten in voetbaltermen - om de week present zal zijn in de kolommen. Bijna al het geld dat wij voor onze da gelijkse boodschappen uitgeven gaat door de handen van vrouwen. Bete kent dit dat vrouwen ook de meeste macht bezitten over geld? Helaas nee, want het zijn vaak anderen die bepa len hóeveel geld vrouwen te besteden hebben. Dit geldt niet alleen voor vrouwen die afhankelijk zijn van het inkomen van hun echtgenoot. Ook als ze een eigen salaris genieten bepaalt de belasting dienst welk deel de vrouwen toekomst. Als de beurzen smaller worden treft dit vrouwen het meest direkt. Immers: zij moeten bezuinigen; zij staan voor nieu we keuzeproblemen; zij weten zich ver antwoordelijk en onmachtig tegelijk. Onmachtig bijvoorbeeld tegenover een twee-verdienerswet, een voordeur-de lers regeling, de regeling studie-finan ciering, uitblijvende alimentatie-gelden of de ontslag-aanzegging van een werk gever. Van alle wetten en regelingen mérken vrouwen het meest, maar wéten zij vaak het minst. Een slechte zaak, omdat dit vrouwen weerloos maakt. De Vrouwenraad Soest organiseert daarom een cursus over allerlei onder werpen die de financiële positie van vrouwen raken, bedoeld als een soort rechten-wijzer. Niet om alles te weten, maar wel genoeg om vrouwen de kans te geven om van hun rechten gebruik te maken. De cursus omvat, behalve informatie over ons sociale-zekerheidsstelsel, ook een bezoek aan de Gemeentelijke So ciale Dienst. Na afloop van de cursus staat, als een gratis toetje, nog het bij wonen van een rechtszitting op hef pro gramma. De cursus bestaat uit zes lesochtenden, te beginnen op donderdag 8 oktober, van 9.15 tot 11.15 uur, in C-drie. Met de herfstvakantie wordt vanzelfspre kend rekening gehouden. Kosten: f 25,-. Cursusleidster is mevr. J. Allard, juriste en gespecialiseerd in het Sociaal Recht. Men kan zich aanmelden bij mevr. T. Ledegang, Varenstraat 41, tel. 18170 (na 18.00 uur). Er bestaat veel belang stelling voor deze cursus, dus wacht niet te lang met uw aanmelding. Het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist organiseert voor de vijfde keer de nationale model bouw manifestatie. De manifestatie bestaat uit een grote show van zelfge bouwde modellen op schaal en uit bouwdozen vervaardigde civiele- en militaire vliegtuigen, voertuigen en diorama's. Ook is er een wedstrijd voor schaalmo delbouwers rond het thema 'goederen vervoer'. Er worder tevens demonstra ties gegeven met varende scheepsmo dellen in een speciaal daarvoor aange legd bassin. Voor deelname aan de nationale mo delbouw manifestatie moet men zich vóór 1 oktober schriftelijk aanmelden bij de organisatie van de NMM, Dr. Poelslaan 10, 2285 VX Rijswijk. De NMM wordt georganiseerd door de In ternational Plastic Modellers Society Nederland en de Nederlandse Vereni ging voor Modelbouwers. De nationale modelbouw manifestatie vindt plaats van 18 oktober tot en met 1 november. Buiten de normale openingsuren is het museum in Soesterberg extra geopend op maandag 19 oktober van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag 24 oktober van 13.00 tot 17.00 uur. Vrouw (70) mishandeld Op de Steenhoffstraat is vorige week een 70-jarige vrouw mishandeld. Ze werd door een man van haar fiets ge sleurd en vervolgens geslagen en ge stompt. De vrouw hield er blauwe plek ken aan over. De aanvaller, een 32-jarige Soester, was kort daarvoor bij de Sociale Dienst op bezoek geweest om geld te vragen. Zijn verzoek werd niet gehonoreerd, waarna hij zich te buiten ging. De man werd door de politie aangehouden en ingesloten. Hij krijgt een proces verbaal voor mishandeling. Het circus Holiday geeft morgen twee voorstellingen in Soest. Om 16.15 en 19.00 uur beginnen in de tent op het kermisterrein aan de Koningsweg de optredens van de artiesten. Het Ne derlandse circus heeft net een toernee door Frankrijk en Luxenburg achter de rug. De top-attracties worden ingeluid met een fraai tableau van exotische dier soorten, zoals onder meer kamelen, een buffel en een Tibetaanse Yak. Deze show wordt gepresenteerd door Yolan- da die vroeger deel uitmaakte van het ballet van Penny de Jager. Daarna wordt de manege betreden door chet- dresseur Alberto Althoff. Hij staat borg voor twee acts met olifanten en Friese hengsten. Voor een spectaculair schouwspel zorgt de twee jaar oude neushoorn met een gewicht van 2000 kilo en een lengte van 3 meter. Benny Althoff zal het tamme gevaarte berijden. De duiven en kaka- toes, die daarna in de piste komen, wor den geleid door Mariska. De antipodis- te jongleert ook met haar voeten. Een ander nummer van 'wereld-formaat is het solo-optreden van Lothara, die net klamme zweet in de handen van de toe schouwers doet stollen. De hoogdraad- kunstenaar werkt op een hoogte van tien meter een act op een draad van am per twaalf millimeter dikte met chirur gische precisie af. Hij maakt geen ge bruik van een vangnet. De komische noot komt op naam van het Zwitserse clownsduo 'Les Rigo's'. Voor lachsalvo's zorgen ook de voetbal lende honden Manuela en Marco. Een Wild West Show en een optreden van de jongste Holiday-artieste Natascha com pleteren de circus-voorstellingen die morgen worden gegeven. De seizoenstart is voor de Soester da mes van basketbalvereniging The Red Stars goed te noemen. De dames, die in totaal 26 competitiewedstrijden moeten afwerken hebben de eerste twee ontmoetingen met winst afgeslo ten en zodoende een basis gelegd voor het verdere verloop van deze zware competitie. Afgelopen zaterdag kwam Gunco uit Rotterdam op bezoek, een tegenstand ster waar altijd bijzonder moeilijk tegen te spelen was. Maar de Soester dames onder leiding van coach Harry van den Heuvel lieten er geen gras over groeien. Toch was de start nogal nerveus en kon den de Rotterdamse dames een lichte voorsprong opbouwen van 10-4. Hier na werden de bakens verzet en leidde het Soester team bij de rust al met 32- 22. In de tweede helft bleven de Soester da mes geconcentreerd doorspelen en konden zodoende de tweede achter eenvolgende overwinning in de wacht slepen. 69-46. Heren 1 Het eerste herenteam heeft in zijn eer ste competitiewedstrijd gemerkt dat er in de organisatie bij de Bond nog wel eens wat kan schorten. Een gewijzigde aanvangstijd in Oegstgeest was wel bij de beide teams bekend, doch niet bij de scheidsrechters, zodat deze een uur te laat arriveerden en beide teams inmid dels al begonnen waren aan een oefen wedstrijd, om toch maar niet helemaal voor niets te hebben gereisd. Duidelijk is in ieder geval wel dat Oegstgeest dit seizoen een geduchte tegenstander zal worden voor de jonge Red Stars-for matie. In dit weekend was er voor de herense- niorenteams alleen maar reden tot ju belstemming. Heren 2, 5 en 6 kwamen in aktie en wonnen hun partijen. Het tweede herenteam deed dit in Eem- nes waar zij wonnen van Eem'78 met 84-60. Het vijfde herenteam speelde in Beukendal tegen B.Z.'72 3 uit Zeist en won deze wedstrijd met 88-23, terwijl het zesde herenteam moest aantreden tegen Woodpeckers 3 uit Houten en ook zij wonnen met 87-60. Verlies was er voor dames 2 in Eemnes tegen Eem'78 dames 1. Eveneens ver lies voor het tweede jongens junioren- team met 40-26 tegen Blue Arrows 1. De meisjes junioren verloren hun wed strijd in de laatste seconden tegen de Dunckers meisjes met 49-51 in een zeer spannende slotfase. Anders deden het de meisjes adspiran- ten tegen het Hilversumse Dunckers. Zij zorgden ervoor dat beide teams een punt mee konden nemen. De wedstrijd eindigde in een 23-23 eindstand. Programma Voor het eerste herenteam staat er don derdagavond nog een oefenwedstrijd op het programma voordat de heren za terdag dan echt de competitie ingaan. Het herenteam speelt donderdagavond om negen uur in Beukendal tegen Ra ting Amsterdam. Dames 1 gaat zaterdag naar Leidschen- dam om te spelen tegen Gymnova. Heren 1 speelt zaterdagavond om ze ven uur thuis tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. De jongens junioren gaan zaterdag ook hun eerste competitiewedstrijd spelen in de landelijke competitie en moeten het opnemen tegen het zeer sterke Lei den om 17.15 uur. Vervolgens is er zondagmiddag basket bal vanaf 12.00 uur. Het eerste damesteam van BDC be haalde afgelopen zondag een 9-6 overwinning op Nijenrodes. Het team blijft daardoor ongeslagen aan de kop van de competitie. |KDC leek in de eer ste helft op een grote overwinning af te stevenen. Bij rust was een riante 5-1 voorsprong bereikt, met aan BDC-zijde doelpunten van Astrid Wijnhof, Anke Pronk, Ria van Duuren en Thea Pronk die twee maal het doel trof. In de tweede helft kwam het team duidelijk in de proble men. Nijenrodes slaagde erin de achter stand volledig weg te werken. Tien mi nuten voor tijd stonden er gelijke cijfers op het scorebord. (6-6). Een grote dosis doorzettingsvermogen en krachtsis- panning, meer dan technische handbal hoogstandjes, bracht BDC nog net aan de goede kant van de score. De 9-6 eindstand deed dan ook een zucht van verlichting door de BDC-gelederen gaan. Het eerste herenteam miste op een haar na de eerste punten van deze competi tie. Tegen Amersfoort werd het een 10-9 nederlaag, na een 5-4 ruststand. De beide teams waren duidelijk aan el kaar gewaagd. BDC kon daarbij nog re kenen op de steun van invaller doelver- dediger Vermaak van de herenzaalse- lectie, omdat juist deze zondagmorgen vaste keeper Hoogenboom de gelukki ge vader van een dochter werd. In verdedigende zin ontbrak het BDC aan de nodige organisatie. Aanvoerder Hans van de Beek kon ondanks zijn in spirerende inzet het team niet naar de winst leiden. John Smeeing nam vijf van de negen doelpunten voor zijn reke ning. Het tweede herenteam behaalde zijn eerste overwinning tegen het Amers- foortse AAV. De vaste kern van het team moeste verstek laten gaan. Keeper Jan de Vries, Johan Koelink en pinch- hitter Ton Plekkepoel werden op ade quate wijze vervangen door de jeugd spelers Dennis de Rijk, Marco Hilhorst en Guus Tournee. Via een 2-4 rust stand en zeven minuten voor het einde nog een 10-7 achterstand, slaagde BDC erin via aanvoerder Rick de Groot en Guus Tournee in de laatste minuut van de wedstrijd nog net een 11-10 over winning uit Amersfoort weg te slepen. Het tweede damesteam tenslotte speel de met tegenstandster SDO uit Bus- sum. Zonder ook maar de minste in spanning te leveren (de weerstand van SDO was daarvoor onvoldoende) werd twintigmaal het vijandelijke doel ge troffen. SDO kon daar niets tegenover zetten. Keepster Bea Beijer van BDC was daar in grote mate debet aan. Jeugd De herenjunioren van BDC stonden af gelopen zaterdagavond 4 minuten op het veld, toen de scheidsrechter het sein gaf te vertrekken. Was de week daar voor de onvoldoendelichtsterkte van de schijnwerpers een reden om de wed strijd te staken van de herensenioren, nu, nadat de gemeente op zeer snelle wijze in het verhelpen van dit manke ment had voorzien, was het door de re gen glad geworden veld de reden dat de scheidsrechter bij een 2-1 voorsprong tegen de junioren'van HVBS doorspe len niet verantwoord achtte. De gestaakte wedstrijd van de herense nioren van BDC tegen het Bunschoten- se HVBS, die vorige week door een technische mankement bij rust werd stilgelegd, wordt vanavond om half acht alsnog gespeeld. Herenzaalselectie Het zaalteam speelde in Eindhoven af gelopen zaterdag een zogenaamde trial. Tegen Tongelre, een eerste divisieclub werd het een 16-13 nederlaag. Tegen NOAV, evenals BDC uitkomend in de tweede divisie, werd met 22-18 gezege vierd. Doordat diverse opstellingen werden uitgeprobeerd, was er bij tijd en wijle sprake van totale desorganisatie, hetgeen afgewisseld werd met schitte rende technische hoogstandjes, die even fraai werden afgerond. Michel van de Hoven speelde in beide wedstrijden een uitblinkende rol. In de twee wed strijden scoorde de Hilversummer vijf tien maal. De handbalvereniging BDC zal vrijdag a.s. ook acte de presence geven op het grote festijn van de winkelkring van Hartje-Zuid. Binhen zeer korte tijd is een aantrekkelijk programma uit de grond gestampt, waarbij voor zowel kinderen als volwassenen door deelna me aan respectievelijk het spelencircuit en het doelschieten op de keeper van Jong-Oranje Gert Stavast prijzen zijn te verdienen. Daarnaast zullen er door de dames en heren senioren van de handbalvereni ging demonstratie-schot trainingen worden gegeven. In samenwerking met de sponsor van BDC, Auto Smeeing, en het sporthuis Eb Kareisen, zal aan de zijde van de Soesterbergsestraat, direct voor de sportzaak een heus spelencircuit wor den opgezet. Kinderen van 6 tot plus minus 12 jaar kunnen via een aantal spelvormen, waarbij balvaardigheid voorop staat, een sportcheque en oor konde verdienen. De cheque biedt de mogelijkheid om een aantal zaaltrainin gen gratis bij te wonen. Deelname is mogelijk van 19.00 tot 20.00 uur. Prijsschieten Onder het motto: wie wordt de beste schutter van Hartje Zuid?, kan van 19.30 tot 20.30 uur penalty worden ge schoten op keeper Gert Stavast, die re gelmatig in het Nederlands Jong Oranje team uitkomt en al enige malen is inge zet bij oefenwedstrijden van het Neder landse Bondsteam. Vanaf 7 meter kan men op het doel van drie bij 2 meter zijn kans wagen. Sponsor Auto Smeeing en gastwinkelier Eb Kareisen stellen daar voor aantrekkelijke prijzen beschik baar. Demo-training Van 20.15 tot 21.00 uur zullen spelers van het eerste dames en herenteam een Soester team blijft goed overeind in sterk internationaal deelnemersveld Het internationale volleybaltoernooi van SoVoCo-Stam is een groot succes geworden. In een bomvolle sporthal Beukendal kon het publiek genieten van topbasketbal met sterke teams uit Nederland, België en West-Duitsland. Het damesteam van SoVoCo-Stam bleef goed overeind in het sterke deel nemersveld en kan met optimisme en vertrouwen aan de competitie van de eerste divisie beginnen. Starlift Voorburg won voor de derde achtereenvolgende keer het SoVoCo- toernooi, dat dankzij de steun van sponsor Renault Stam, alle ingrediën ten had voor een volleybalspektakel op topniveau. De talrijke bezoekers hoef den wat dat betreft niet teleurgesteld huiswaarts te keren. Hoewel de top- ploegen enkele internationals hadden moeten afstaan voor een kwalificatie toernooi voor Oranje, werd er door de teams hoogstaand volleybal op de vloer gebracht. Voorburg versloeg in de finale DVO uit Oud-Beyerland met de setstanden 15- 11, 6-15 en 15-10. AMN Zaan legde beslag op de derde prijs door de Belgi sche kampioen Hennes Oostende te verslaan. SoVoCo-Stam zorgde on danks de zevende plaats voor aanspre kende resultaten. Het team van Werner Paans verloor slechts één keer (van Oostende) en speelde de overige vijf duels gelijk tegen de Duitse ploegen van VC Schwerte en USC Münster en de eredivisie-teams AMN Zaan en Longa (twee keer). SoVoCo-Stam hoefde niet onder te doen voor de andere clubs, en dat gegeven geeft hoop voor de toe komst, waarin het damesteam in de eer ste divisie uitkomt. De prijs voor de bes te toernooi-speelster ging naar Heieen Criellaard van AMN Zaan. De ex-jeug- dinternational werd gekozen door een jury van volleybal-deskundigen. Complimenten Enkele honderden toeschouwers zagen burgemeester mr. Paul Scholten de prij zen uitreiken. Scholten benadrukte in zijn toespraak dat de leden van SoVo- Co-Stam het toernooi hadden gedra- Foto: Goos van der Wilt. gen door onder meer de buitenlandse gasten van huisvesting te voorzien. Complimenten voor SoVoCo-Stam in het algemeen en de organisatie in het bijzonder waren er ook van de kant van de gastteams. Zo liet de Belgische landskampioen weten dat de organisa tie van menig Europa Cup-toernooi niet kart tippen aan die van SoVoCo- Stam in Soest. Volgens mede-organisa tor Jan Stam is er daarom alle reden toe om volgend jaar opnieuw een volley baltoernooi te organiseren, waarbij de nadruk nog meer op het internationale karakter komt te liggen. "Iedereen wil volgend jaar graag terugkomen. Bin nenkort gaan we de boel evalueren. Het zou natuurlijk prachtig zijn als we de drie beste teams van Nederland, België en Duitsland kunnen binnenhalen, wel licht aangevuld met de kampioen van Engeland," aldus de heer Stam. "Dan beschikken alle teams ook weer over hun internationals." De volleybalvereniging SoVoCo-Stam heeft in elk geval bewezen in staat te zijn een dergelijk topsport-evenement aan te kunnen. Niet alleen in sportieve zin, maar ook organisatorisch. demonstratie schotoefeningen verzor gen. Daarbij zal gebruik worden ge maakt van een choukbalframe, een prachtig apparaat dat de spelers in staat stelt hun reactievermogen, schotvaar digheid en snelheid te testen. Al met al belooft het een spectaculair gebeuren te worden. In de promotieca ravan van Auto Smeeing en de door de winkelkring beschikbaar gestelde kraam zullen medewerkers van de ver eniging beschikbaar zijn om inlichtin gen te verstrekken. Tennis/Jeu de boules bij BDC Barry Peters won afgelopen zaterdag op het sportcomplex van de handbal vereniging BDC de wisselbeker. Zij haalde individueel de meeste games binnen en mag zich hierdoor een jaar lang handbaltenniskampioen van BDC noemen. De organisatoren, Tiny Tourné, Maija van Veenendaal, Marijke Grendel en Theo Geurtsen, hadden de 32 deelne mers over vier klassen ingedeeld, waar in spelers en spelers waren verdeeld die aan elkaar gewaagd waren. Op de vel den ontspon zich dan ook een goede strijd, waarbij nooit het ontspannen ka rakter van de tournooiopzet uit het oog werd verloren. Alle deelnemers kwa men driemaal een half uur in actie. Om vier uur konden de winnaars bekend worden gemaakt. De dames verdeeld over drie poules, kenden de volgende overwinnaars: Gerda Kaats won poule a. Barry Peters de latere totaalwinnares won in poule b. Mede-organisatrice Maija van Veenendaal pakte de over winning in poule c. Bij de heren was het Mat van Zetten die de meeste games in de wacht sleepte. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 urn- naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Jeu de Boules Onverwacht groot was de opkomst voor hét jeu de boules toernooi. Initia tiefnemer Arie van den Dijssel mocht zich verheugen in een twintigtal deelne mers, waarvan sommigen reeds bedre ven waren in het spel, maar het meren deel voor het eerst kennis maakte met het uit Frankrijk overgewaaide jeu de boules spel. Hoewel het in eerste in stantie een kennismakingstoernooi be trof, werd er direct nadat de eerste bal len waren geworpen, al in aangepast wedstrijdverband gestreden. Ida Pronk, de veldcoördinatrice van BDC, toonde zich daarbij de sterkste. Direct na afloop en ook al gezien de enthou siaste reacties van de deelnemers, is be sloten wekelijks het sportcomplex aan de Henr. Blaeckweg open te stellen om nader met het spel kennis te maken. Voorlopig zal elke woensdagochtend van half tien tot twaalf uur de mogelijk heid bestaan om onder deskundige lei ding te jeu de boulen. Bij slechte weers omstandigheden zal worden uitgewe ken naar de kantine, waar gelegenheid is voor andere spelvormen, zoals kaar ten, sjoelen of schaken. Ook kan men op zaterdagmiddag terecht van 13.30 tot 16.00 uur. Het A-team van de Soester schaak- jeugd heeft het in de eerste voorronde van het Nederlands kampioenschap voor spelers tot en met 20 jaar niet verder gebracht dan een gelijkspel. De gasten uit Beilen leken zaterdag in Credo aanvankelijk met ruime cijfers te zullen worden verslagen, maar mis rekeningen aan het derde en vierde bord bij Erik Swinkels en Christian Vonk zorgden voor onverwachte nul len aan Soester kant. Jan d$ Gier aan bord 1 voldeed wel aan de verwachtingen door in een met zwart scherp opgezette Siciliaanse partij zijn tegenstander in het eindspel af te troe ven. Erick de Haan leek aan het tweede bord zijn rivaal langzaam maar zeker van het bord te drukken, gezien zijn ruimte-overwicht. Echter, een misreke ning deed hem in een eindspel met een pion minder verzeilen. Hij haalde remi se. Aan het laatste bord zorgde Patrick Reumerman in een zeer rustig opgezet te Italiaanse partij met zwart voor het gelijkmakende punt: 2 1/2-2 1/2. De interne competitie van de Soester Schaakclub beleefde afgelopen vrijdag een spannende eerste ronde. In groep 1 werden Van de Velden, Molenaar, J. de Gier en Muis de eerste Koplopers. Vooral de overwinning van Molenaar op De Haan mocht er zijn. In een partij met wederzijdse kansen hield Molenaar het hoofd net iets koeler. De twee promovendi Boekhoff en Goes hadden de pech dat ze in de eerste ronde direct tegen de titelkandidaten Muis en Van de Velden moesten aan treden. Boekhoff leek het in de opening zeer goed te doen, maar kon het voor deel niet omzetten in winst en verloor zelfs nog. Sulenta behaalde een keurige remise te gen Van Tuinen. In een eindspel met twee pionnen voor een stuk wist hij het evenwicht nog net te bewaren. Van Au- rich en Vegter konden het niet eens. worden en braken hun partij af. In de tweede groepen (A, B, en C) wa ren er veel verrassingen. Zo verloor Van der Hammen zeer verrrassend van C. van Dijk en gaat Vonk in de herkan sing van Zwiers verliezen. Swinkels, Rosendal en Wolzak deden wel wat van hen verwacht werd en wonnen. Uitslagen vrijdag 18 september 1. Sulenta-Van Tuinen 1/2-1/2. Goes - Muis 0-1Boekhoff - V.d. Velden 0-1. Vennik - J. de Gier 0-1. Molenaar - De Haan 1-0. 2. Van Bakel - Bouma 0-1. De Boer - Rosendal 0-1. Swinkels - Nieuwelink 1-0. Verrips - Van de Berg 1-0. Van Dijk - Van der Hammen 1-0. Wolzak - Schenderling 1-0. Suijk - Gerth 0-1. Het ten opzichte van het vorig seizoen iets gewijzigde le team van Badso is de competitie '87-'88 goed begonnen door een 6-2 overwinning op 't Pluumpje uit het Brabantse Eerbeek. Badso 1 bestaat nu uit de dames Claudi- ne Schüssler en Sacha Vuyk en de heren Fred van Gestel en Rob Stomp. De overwinning kwam tot stand door zeges van de beide heren in het enkelspel en overwinningen in alle dubbels. De da mes konden even aan de overwinning ruiken, maar gingen toch elk in drie sets ten onder. De volledige uitslag was: Enkelspel: Rob 16-17,15-8,15-3; Fred 15-6,15- 5; Claudine 5-11, 11-8, 11-12; Sacha 11-5, 6-11,8-11. Dubbelspel: Herendubbel 15-6, 15-4; Damesdub- bel 5-15,15-4,15-10; le mix (Claudi ne en Fred) 15-13,15-6; 2e mix (Sacha en Rob) 15-7,15-2. Zaterdag 26 september 10.00 - 17.00 uur SoVoCo volleybal 17.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 27 september 12.00 - 17.00 uur The Red stars basketbal 18.00 - 22.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 26 september 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 27 september 10.00 - 18.00 uur Badso badminton C-drie Zaterdag 26 september 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 27 september 12.00 - 15.00 uur Selby badminton Uitslagen van de huisleague gespeeld op maandag 14 september en dinsdag 15 september j.1. Maandag: Flushing Meadow - Silverstar I 1-4 Strijkbout - S.B.R. 0-5 C-drie I - Tryers 4-1 De oude Enghe - Toetanchamon 3-2 Heineken II - Heineken I 4-1 Turtles - de oude Engherds 3-2 3-2 5-0 4-1 3-2 0-5 The Daltons - Ram Bodrum - Omega Laatbloeiers - Pioniers Ham - 't Juk Bunk - Dexcrest Happy Hoekers - Trio Bleeker 0-5 Super Splits - Silver Star II 3-2 G.B.U. - Bullseye 1-4 The Fifties - Voorbij's Beheer 1-4 Uitslagen jeugdleague gespeeld op vrij dagavond 18 september j.1. Mageme - The Pinhitters 0-5 The Fools - Lucky Strike 0-5 Ook deze week werd er door de vrou wen sterk gegooid nl. een score van 207 door Juliette Duijm. De sportcopy voor de Soester Cou rant dient voortaan vóór maandag morgen 10 uur in ons bezit te zijn. Steeds meer wedstrijdverslagen wor den in de loop van maandag bij de redactie ingeleverd. Door dit late tijdstip wordt het moeilijker om de copy tijdig te verwerken. Decorrespondenten worden daarom vriendelijk, maar nadrukkelijk ver zocht de copy vóór maandagmorgen 10 uur in ons bezit te laten zijn. Het liefst ontvangen wij getikte tekst met dubbele regelafstand. Voor artikelen, die na maandag 10 uur bij ons worden afgegeven, kun nen wij plaatsing niet meer garande ren. De redactie

Soester Courant | 1987 | | pagina 23