u SPSV boekt 2-1 winst op Duitse collega's WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 24 s.o.Soest voetbaltoernooi waar sportfestijn Puntenverdeling na rustige wedstrijd ZONDAG VOETBAL Weinig geluk voor s.o.Soest Al s.o.Soest-jeugd Zomercompetitie De Snoekbaars VISSEN Hees - Zeist 7-0 Zevenklapper voor lijstaanvoerder Hees ZATERDAG VOETBAL Hees-Jeugd Jaarlijkse politie-sportuitwisseling Soest-Soest VOETBAL JOHNNY BOSMAN ZOU BIJ ONS STEEDS IN DE BASIS STAAN. ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17738 WZ verliest in Lelystad met 0-4 WZ-jeugd SEC-zondag neemt de leiding in 4e klasse ZONDAG VOETBAL ^mVOETBAL- w PROGRAMMA Zo'n 400 leerlingen van 15 Soester scholen waren afgelopen woensdag middag present op de velden van de sportorganisatie "Soest" om daar een waar sportfestijn te beleven. Tijdens het 5e voetbaltoernooi voor basis scholen, ook dit jaar weer georgani seerd door de blauw-witte vereniging, voetbalden jongens en meisjes met en tegen elkaar om 11 schitterende boka len. De voorzitter van het jeugdbestuur van s.o.Soest, de heer A. Aarts, sprak van een uiterst succesvol verlopen toernooi. "We hebben niet alleen uitstekend weer gehad vandaag, maar het enthousiasme van de leerkrachten en het record aan tal deelnemers stemt ons zeer tevre den!" De 54 teams waren verdeeld over 11 poules. De groepen 3 en 4 speelden in aparte poules, evenals de groepen 5 en 6. Verder was er voor de scholen nog de gelegenheid gemengde teams in te schrijven. Hier werd volop gebruik van gemaakt. Diverse meisjes bewezen de voetbalkunst machtig te zijn. Het wer den spannende aangelegenheden in de diverse poules. Zo eindigde in poule B (voor jongens van groep 3 en 4) de Wegwijzer en de OBS Overhees exact gelijk. Toen zelfs het doelsaldo geen be slissing gaf, moesten strafschoppen de winnaar aanwijzen. De voetballertjes van OBS-Overhees bleek over de sterk ste zenuwen te beschikken, en zij won nen deze toch altijd weer koude oorlog voering. Ook in poule C, eveneens voor jongens uit groep 3 en 4, moesten strafschoppen de poulewinnaar aanwijzen. Hier ble ken de spelers van de Regentuuter net iets beter te kunnen richten dan hun collega's van de Wegwijzer en de Scha kel. De totale lijst van winnaars ziet er als volgt uit: Poule A Jongens groep 3/4 De Desmond Tutuschool Poule B Jongens groep 3/4 OBS Overhees Poule C Jongens groep 3/4 de Regen tuuter Poule D Gemengd groep 3/4 Minister de Visserschool Poule E Gemengd groep 3/4 de Wiekslag Poule F Jongens groep 5/6 de Bron Poule G Jongens groep 5/6 de Insingerschool Poule H Gemengd groep 5/6 de Regentuuter Poule I Gemengd groep 5/6 de Achtbaan Poule J Gemengd groep 5/6 de Achtbaan Poule K Gemengd groep 5/6 OBS Overhees De heer Aarts reikte de bokalen uit aan de winnaars, en iedere deelnemer kreeg een portemoneetje met daarop het op schrift "s.o.Soest". Aan de Bosstraat-Oost kijkt men al uit naar de 21e september 1988, dan zal namelijk het 6e schoolvoetbaltoernooi plaatsvinden. Natuurlijk weer op de s.o. Soestvelden. kwam. Een fraaie omhaal van Ton Wolfsen ging over en Gerard Bekker schoot erg hard tegen de hand van een Vreeswijk-verdediger binnen het 16 meter gebied. Hogendoorn beoordeel de het niet als opzettelijk en liet door spelen. Ton Wolfsen schoot 'n vrije trap goed in, maar Kees Jan v. Leeuwen redde fraai. Ook drie corners in de laatste mi nuut leverden Soest niets op. Argon 2 - s.o.Soest 2 1-2 In een matige wedstrijd heeft Soest zijn eerste overwinning geboekt van dit sei zoen. Tegen rode lantaarndrager Ar gon werd met 2-1 gewonnen. Voor de rust had Soest het erg moeilijk om in het spel te komen. Argon had de beste kansen. Maar keeper Jan van de Wint hield Soest in de wedstrijd. Na rust een agressief Soest, wat resulteerde in een doelpunt van Paul Hilhorst, na een mooie actie van Peter Hilhorst. Na een kwartier in de 2e helft bouwde Soest de voorsprong uit. Het was Ben van de Rijst die met een laag diagonaal schot de keeper van Argon kansloos liet. Doordat Argon met man en macht in de aanval ging, kreeg Soest veel kan sen, maar gescoord werd er niet. 10 Mi nuten voor tijd kwam Argon weer terug in de wedstrijd door een misverstand in de Soester achterhoede. Met veel kunst en vliegwerk behaalde Soest toch de overwinning. A.s. zondag om 11.00 uur speelt Soest 2 tegen Uit hoorn 2. Al in de vijfde minuut onderschepte Ton Wolfsen een Vreeswijkpass en scoorde beheerst (0-1). Vreeswijk antwoordde vijf minuten later met 'n schot van Kruyver na een vrije trap. Peter Heemskerk tikte de bal corner. Weer vijf minuten later was het wel raak. Wim Adelaar loste een verrader lijk schot, dat door de Soest-goalie slechts geretourneerd kon worden en Kruyver de kans gaf Vreeswijk de stand gelijk te trekken 1-1. Na een kwartier oponthoud voor de ar biter die contaktlens was kwijtgeraakt, werd de eerste helft plichtmatig uitge speeld. Doelpogingen bestonden over en weer afstandsschoten. Na de thee leek Soest zich te herstellen met enige goede combinaties tussen Pe ter v.d. Berg en Peter Wolfsen. Ook Andre v.d. Dijssel rukte ver op en for ceerde een corner, waaruit v.d. Berg over kopte. Peter Wolfsen werd bij de cornervlag zeer hard aangepakt. Voor deze enige echte overtreding gaf de referee een boeking waarmee de Vreeswijk-verde diger goed weg kwam. Wolfsen moest zich hierna laten vervangen door Gert Westerveld. Hierna moest Heemskerk handelend optreden bij enige Vrees- wijkschoten. Het was Soest dat tot een slot-offensief s.o.Soest Al heeft wederom een ne derlaag moeten incasseren in de lan delijke jeugdcompetitie. Tegen het Utrechtse UW werd met 2-0 verlo ren. Ook deze tegenstander was een ploeg waartegen punten gepakt kon den worden. s.o.Soest faalfde echter in de afwerking, en trof ook steeds de uitblinkende UVV-goalie. s.o.Soest begon de wedstrijd in een tempo dat eerder doet denken aan een ploeg die diep in de afdeling speelt, in plaats van een elftal dat in de één na hoogste jeugdafdeling speelt. De kan sen voor UVV kwamen dan ook, de s.o.Soest-defensie hield echter voorlo pig stand, mede door het wederwom tj- zersterke optreden van doelman Daniël Hilhorst. De eerste kans voor s.o.Soest kwam van de voet van Raymond Bran- des. Zijn schot ging echter via de bui tenkant van de paal naast. UW had meer geluk. Een schot vanuit de tweede lijn werd door een s.o.Soest verdediger van richting veranderd, waardoor Hil horst op het verkeerde been stond. 1-0. Vijf minuten na deze treffer ging laatste man Martij n Stalenhoef in de fout. Na dat hij over de bal heen schopte, wist de UW spits vrij door te lopen en te sco ren. s.o.Soest ging in de tweede helft meer druk op de Utrechtse verdediging uitoefenen. Dit resulteerde in verschil lende kansen. Zo hadden Raymond Brandes en de sterke Harold van Breu- kelen diverse mogelijkheden om de score te openen. De UW-doelman stak echter in een briljante vorm. De coach van UW gaf hem zelfs het ver trouwen, door de doelman de penalty te laten nemen die de uitstekend fluitende Breebaart gaf na een grove charge Vin cent v.d. Wardt. Doelman tegenover doelman dus. Daniël Hilhorst werd in dit onderlinge duel de winnaar, hij keerde de penalty op een schitterende manier. Komende zaterdag speelt de A1 uit tegen FC Lisse. Aanvang van de ze wedstrijd is 14.30 uur. Het zat de jeugdploegen van s.o.Soest niet echt mee afgelopen zaterdag. We derom werd er teveel verloren door de lagere teams. Zoals reeds eerder ver meld zijn de teams te hoog ingedeeld. De KNVB in casu de competitieleider, gaat over 2 weken de elftallen herinde len, waardoor er op z'n minst wat posi tieve uitslagen neergezet worden. Overwinningen waren er voor de BI, C3, Dl en de F2. s.o.Soest BI is deze competitie zeer voortvarend begonnen. Na DVS'33 en FAK was dit keer SDVB aan de beurt. Ook deze tegenstander was te pakken door de jongens van Bren Bijlard. Deze keer werd er met 3-1 gewonnen. De goals werden gescoord door Danny Brandenburg, Paul Castein en Frank Baars. De C3 behaalde zijn eerste seizoe noverwinning tegen Spakenburg (2-1). Na een spannende wedstrijd besliste Hayco Farber met een knalharde penal ty deze pot. Het wedstrijdprogramma voor zaterdag ziet er interessant uit. De BI ontmoet thuis om 13.00 uur het Veenendaalse GVW. s.o.Soest A2, afgelopen zater dag ongelukkig verloren van IJssel- meervogels, zal zich thuis revancheren tegen CJW. Zaterdag 19 september heeft h.s.v. de Snoekbaars de 9e en op één na laatste wedstrijd gevist aan de Eem te Baarn. Het weer was ideaal maar de vangsten lieten veel te wensen over. Vooral bij Daatselaar, waar de le divisie viste, werd slecht gevangen. Jan van Lambalgen werd hier de le met 5.40 m. Het feit dat hij kopstek had ge loot was hier zeker niet vreemd aan. Naast hem op stek 2 zat John Verwoerd die met 4.12 m. vis 2e werd in deze divi sie, zijn beste prestatie in deze competi tie. Bij Bestevaer, waar de 2e divisie ge plaatst was, werd wat beter gevangen. Fred Saareeloos jr. 2e in deze divisie werd Ton Post met 7.61 m. die hiermee vrijwel zeker is van het kampioenschap. Hieronder de 10 hoogstgeplaatsen in het klassement, met 2 aftrekpartijen. Deze uitslag is niet afkomstig van het wedstrijdsecretariaat en derhalve officieus. le divisie 1. John Kasius 35 pnt. 2. Jan van Lam balgen 34 pnt. 3. Gerrit Kasius 43 pnt. 4. Jan Aertssen 45 pnt. 5. John Ver woerd 48 pnt. 6. Evert Kasius 50 pnt, 7. Henk van Riet 52 pnt. 8. Jaap Post 52 pnt. 9. Elbert van Beek 56 pnt. 10. Theo Bosman 57 pnt. 2e divisie 1. Ton Post 34 pnt. 2. Joop Hibbel 50 pnt. 3. Richard Horst 50 pnt. 4. Henk Hibbel 59 pnt. 5. Bert Giele 64 pnt. 6. Leo van Klooster 66 pnt. 7. Hans Meyer 68 pnt. 8. Bart van Dijk 69 pnt. 9. Ed Strumpel 76 pnt. 10. Gerrit Kui ter 76 pnt. De volgende en laatste wedstrijd wordt 3 oktober gevist aan de Kleine Melm te Soest, verzameltijd 6.30 uur. De op 20 September op de Vecht ver- viste Ouwe-Willem Cup werd gewon nen door Johan Kokelaar, hij wist 2.65 m vis te vangen. Ook de derde competitiewedstrijd heeft Hees in winst omgezet zodat de ploeg nu met het maximale aantal van zes punten en een doelsaldo van 13 voor en 0 tegen de ranglijst aanvoert. Hees speelde tegen Zeist een prima partij voetbal en de ploeg liet deze mid dag zien wat de werkelijke mogelijkhe den zijn. Na de eerste tien minuten, die redelijk gelijk opgingen, was het de Heesploeg die met prima gegroepeerd voetbal Zeist onder druk begon te zetten. De Hees-defensie onder aanvoering van de uitblinkende Cees van Essen wist ie dere poging van de Zeist voorwaartsen in de kiem te scoren en van achter uit werden dan steeds prima aanvalspatro- nen uitgezet. In de dertiende minuut re sulteerde zo'n aanval in een schitterend afstandsschot van Edwin Lazonder, dat op de lat uiteenspatte, terwijl Piet van Schalkwijk twee minuten later vlakbij de openingstreffer was. Een vliegend schot van hem werd echter schitterend verwerkt door de Zeist-doelman. Het werd steeds duidelijker dat er een doel punt moest komen, maar toch duurde het nog tot de dertigste minuut alvorens de score werd geopend. Een goede aan val, een op maat gegeven voorzet van Peter v.d. Deijssel en een prima afwer king van Edwin Lazonder zorgde voor 1-0. Hees ging nu door en drie minuten later werd de doorgebroken Edwin Lazon der door een Zeist speler onderuit ge haald. De terecht toegekende vrije trap zo'n 16 meter van het Zeist doel werd met een schitterend schot door René v.d. Deijssel verzilverd hetgeen 2-0 be tekende. Zeven minuten later was het weer raak toen de opgedrongen Rob Jansen een bal onderschepte en met een werkelijk magnifieke lob de Zeister doelman volslagen kansloos liet. Op slag van rust maakte Hees er nog 4-0 van, nadat René v.d. Deijssel zich prima had vrij gespeeld en de bal op maat voorgaf aan Edwin Lazonder. Deze wist met de hem geboden mogelijkheid wel raad en tekende voor zijn tweede en Hees vierde doelpunt. De eerste minu ten na rust een fel opdringend Zeist, dat de bakens wilde verzetten, maar het was al spoedig dat Hees het initiatief weer overnam. Tien minuten in de tweede helft zorgde de deze middag ook uitste kend op dreef zijnde Piet van Schalk wijk met een formidabel schot voor 5-0. De wedstrijd was natuurlijk al lang ge speeld, maar Hees bleef voetballen, daarbij geholpen door een uiterst spor tief Zeist, dat wel stevig maar voortdu rend fair bleef spelen. Aan het zesde doelpunt ging opnieuw een vanuit het midden prima opgezette aanval vooraf. Na vele stations te zijn gepasseerd kwam de bal terecht bij Re né v.d. Deijssel die de Zeist doelman voor de zesde keer naar het net liet gaan. Kort daarop was het bijna weer raak toen een voorzet van Adri van der Gies- sen door Edwin Lazonder op de paal werd gekopt. Tien minuten voor tijd werd het toch 7-0 toen René v.d. Deijs sel een vrije trap ineens achter de Zeist doelman deponeerde. Ook hierna kreeg Hees nog kansen, maar de score werd niet verder opge voerd en bij het laatste fluitsignaal stond er de alles zeggende 7-0 op het scorebord. Een prachtig resultaat van een deze middag als collectief zeer goed acterende Hees. Foto: Goos van der Wilt. Komende zaterdag de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen het Amersfoortse Cobu Boys. Hees 2 In de uitwedstrijd tegen Naarden 3 bleek wederom, dat Hees 2 dit seizoen nog steeds niet in staat is een vuist te maken en het spelpeil te halen, dat het vorig jaar liet zien. Toch kwam Hees na tien minuten al op voorsprong via Hans de Bree, die op su blieme wijze de doelman van Naarden wist te passeren. Hees verzuimde hierna door te drukken en het was Naarden, dat het heft in handen nam. Deze ploeg, die slechts met tien man speelde, wist het via een aantal goede combinaties de Hees-defensie zo moeilijk te maken, dat tien minuten later de gelijkmaker op het scorebord stond. Hees 2 kwam we derom op een voorsprong. Het was Er- win de Gier, die de bal vanaf rechts goed voortrok en Jaap de Wilde kon hierdoor 1-2 aantekenen. Ook nu kon Hees niet in zijn spelritme komen en weer liet men Naarden veel te dicht bij het Heesdoel komen. Vanaf rechts kwam de bal hoog voor het Heesdoel en de spits van Naarden kopte beheerst 2-2 binnen. Naarden drukte nu wel goed door en vijf minuten voor rust gaf de scheidsrechter wegens duwen in het strafschopgebied een penalty aan Naar den. Deze werd goed benut, wat een ruststand van 3-2 betekende. In het be gin van de tweede helft gaf Hees 2 een sterke indruk. Het was invaller Erik de Bree die op scherp stond en voor Hees de gelijkmaker scoorde. De gehele tweede helft bleef Hees de betere ploeg maar tot scoren kohÖen de roodwitten niet meer komen. In de laatste minuut werd Hees nog voor een nederlaag be hoed door een zeer knappe redding van doelman Peter Haringsma. Eindstand 3-3. De F-jes speelden op het trainingsveld met veel toeschouwers, maar dat mocht niet baten want ze kwamen al gauw met 1-0 achter. In de rust was de stand nog 1-0 voor Posthoorn. Na een goede pass van Hans Walet scoorde Michel van Drie een mooie schuiver, 1-1. Maar dat mocht niet baten want de tegenstander Piet van Schalkwijk (l.) in duel met een verdediger van Zeist. maakte er 1-2 van door een onhoudba re bal voor keeper Barry. Hees kreeg nog wel een paar kansjes maar kon he laas niet meer scoren. Hees El - TOV El 2-0 Na een paar leuke acties was het Hees dat na een kwartier de score opende. De tegenstander had tot dat moment nog geen enkele kans gehad. Na de rust werd er wat rommelig gevoetbald het geen resulteerde in een paar kansen voor TOV maar goed verdedigend werk van o.a. Raymond zorgde er voor dat het 1-0 bleef. Tien minuten in de twee de helft was het Rocco Janse die er 2-0 van maakte. Na dit doelpunt kreeg Hees nog vele kansen maar ze werden jammerlijk gemist. Eindstand 2-0. Roda D5 - Hees Dl 2-2 Onder prima weersomstandigheden begonnen de d's hun wedstrijd tegen Roda. Het werd een zeer spannende strijd, waarbij Joost v. Veelen de eerste goal voor Hees maakte. Vlak voor rust werd de stand toch nog 1-1. In de twee de helft werd Hees sterker en scoorde Duncan Slanken voor Hees. Jammer genoeg wist Roda in de laatste minuut toch nog een doelpunt te maken, zodat de stand uiteindelijk 2-2 werd. Hees Cl begon de eerste helft met frisse moed ondanks de vele aanvallen stond het na een kwartier pas 1-0 voor Hees door een doelpunt van Peter Teunis. Vlak voor rust kwam Hees nog op 2-0. In de tweede helft regende het doelpun ten in het doel van SEC. Het was al gauw 8-1 en toen wilden de jongens naar de 10 toe, wat gebeurde door een doelpunt van Jacco. De Al begon niet zo heel best, na een paar verdedigingsfouten stonden ze al gauw met 2-0 achter. Na 10 minuten kwamen ze sterk terug door Harry van Bachem. Een leuke actie van hem. Hij dolde bman en de keeper en zichzelf opende de score. Marco v.d. Broek die het zeer op z'n heupen 6 goals scoorde het tweede doelpunt 2-2. Ze gingen sterk door: 3-2 door Eric Looysen. Marco v.d. Broek scoorde nog 5 doel punten. Ruststand 8-2. In de 2e helft vielen er nog twee doelpunten door Eric Looysen. Eindstand 10-3. Foto: Goos van der Wilt. De jaarlijkse sportuitwisseling tussen de politiekorpsen van Soest/Neder land en Soest/Duitsland, die in het af gelopen weekeinde plaatsvond, is op nieuw een succes geworden. Het be stuur van de SPSV (Soester Politie Sport Vereniging) kijkt terug op een geslaagd evenement, dat tenslotte ein digde in een 2-1 winst voor de Neder landse deelnemers. Vrijdagmorgen arriveerde de 50 man (en vrouw) sterke Duitse delegatie bij het nieuwe bureau aan de Dalweg. Acht deelnemers kwamen op de fiets aan vanuit Emmerich, waar ze de dag tevo ren heen waren gefietst. Eén van de Duitse politemannen presteerde het zelfs de gehele tocht af te leggen op een historische dienstfiets, waarmee hij zich verzekerde van ieders bewondering. Vanaf Woudenberg had een Soester surveillancewagen het gezelschap be geleid. Na de ontvangst door het SPSV-be- stuur onder leiding van voorzitter Jan Schalkwijk en de lunch volgde een rondleiding door het nieuwe politiebu reau, waarna het tijd werd voor de on derlinge krachtmeting op sportief ge bied, die zich voornamelijk afspeelde op het WZ-terrein aan de Eemweg. Het Duitse elftal versloeg de Nederlan ders hier met een afgetekende 3-1 zege. Na afloop van de voetbalwedstrijd be proefden twee teams hun krachten in het touwtrekken en hier zegevierden de Nederlanders. In de politie-opleidings- school in Leusden vonden tegelijkertijd onderlinge schietwedstrijden plaats, die door de Nederlandse Soesters met 216 tegen 209 punten werden gewonnen. De eindstand van het treffen werd op die manier bepaald op 2-1 in het voor deel van de SPSV. Terwijl de heren zich overgaven aan de sportieve onderdelen van de uitwisse ling brachten de dames een bezoek aan "Brüderlich "poseerden de beide poli- tie-voetbalelftallen op het VVZ-veld. Foto: Goos van der Wilt. de edelsteenslijperij De Sprong aan de Lange Brinkweg, waarna gezamenlijk werd deelgenomen aan een grootse barbecue-maaltijd op de binnenplaats van het bureau aan de Dalweg en een geweldige feestavond. Zaterdagmorgen namen de Duitsers na een kort bezoek aan de kaasboerderij aan de Birkstraat afscheid van hun Ne derlandse gastheren en -vrouwen, waarna via een uitstapje in Giethoorn de terugtocht naar het Duitse Soest werd aanvaard. de goed keepende Daamen. In blessu retijd maakte Lelystad de uitslag nog De wedstrijd tegen Lelystad werd met enige scepsis tegemoet getreden. In het verleden had VVZ nog nooit in Lely stad gewonnen. Niet zo verwonderlijk als we zien dat vanuit de gelederen van Lelystad voetballers als Aron Winter, Mustafa Yuxedag en Michel Boerebach voorkwamen. Ook zaterdag j.1. liet Lelystad voetbal zien wat voor WZ een maatje te groot was. In de eerste helft kon WZ alles nog goed bijbenen. Kansen waren er zelf ook nog nadat Lelystad de score al had geopend. Zowel Cor den Daas als Gunther Buxtorff verschenen alleen voor de keeper, maar beiden verzachten te scoren. De eerste goal werd na een half uur gescoord toen Splinter een voorzet vallend inkopte. Een minuut voor de thee gaf Barrett een voorzet, die tot ieders verbazing het doel in zeilde. Na de rust was het toch WZ dat pro beerde de achterstand ongedaan te ma ken. Lelystad liet WZ het spel maken en ving VVZ voor zijn eigen zestien me ter gebied op. De uitbraken die volgde waren levensgevaarlijk. Al na zes minu ten scoorde Lelystad zijn 3e goal. Na een voorzet van Vendrig maakte Wim Pothoven hands, waarna Richard Boe rebach (broer van Michel Boerebach) de penalty beheerst inschoot. De veer tig minuten die daarna volgde gaven het zelfde spelbeeld; WZ op de helft van Lelystad, maar niet echt gevaarlijk. De gehele tweede helft heeft WZ eigenlijk maar twee goede kansen gehad. Een bal op de paal van Gert van de Munt en we derom Gunther Buxtorff die alleen voor de keeper kwam, maar ook nu weer zijn meerdere moest erkennen in groter toen invaller v.d. Horst de gehele defensie inklusief doelman v.d. Pol om speelde en een geflatteerde 4-0 liet aan tekenen. Een uitslag die het spelbeeld niet geheel juist weergeeft. A.s. zater dag krijgt WZ middenmoter Hoevela ken op bezoek. VVZ 3 WZ 3 begon de eerste helft afwach tend wat toch resulteerde in een paar goede countermogelijkheden. Willem de Vries die een matige le helft speelde kon toch een keer knap inschieten. He laas belandde zijn schot op de paal. De 2e helft werd WZ gelijk met de neus op de feiten gedrukt. Na 2 minuten spelen kopte de spits van Argon on houdbaar in 1-0. Dit was het sein voor VVZ om agressiever te gaan spelen. Na een korte hoekschop kreeg Willem de Vries de bal gelukkig op zijn voet en de bal dwarrelde de kruising in, 1-1. 5 Mi nuten later was het Erik Toonen die zijn beloning kreeg voor zijn goede spel door simpel te scoren na een fout in de verdediging van Argon. Toen was het de beurt aan Theo Stan- gerberg om van elf meter raak te schie ten en dat Henk Vos in het strafschop gebied was neergelegd 1-3. Het mooi ste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Hans Renes. Na een schitte rende opgezette aanval tussen Willem de Vries en Hans Renes schoot laatstge noemde op een schitterende wijze in 1-4. Erik Toonen kon vlak voor tijd de eindstand nog op 1-5 brengen. A.s. za terdag speelt VVZ 3 thuis tegen SVM Boys 2 om 14.30 uur. Na vorige week met 14-0 van IJssel- meervogels te hebben verloren, werd er deze wedstsrijd gelukkig goed gepres teerd. In de eerste helft werd WZA ge lijk onder druk gezet. Door een goede dieptepass van Casper soorde Giso 1-0. In de tweede helft was de druk iets min der zodat WZA er 1-1 van maakte. Maar WZ kwam terug, Giso en Peter zorgden tevens voor de eindstand 3-1. Uitslagen: Baarn Al-WZ Al 7-0 WZA2-WZAA3 3-1 WZ Bl-DOS BI 0-4 WZ B2-IJsselm.vog. B3 1-2 WZ Cl-Hooglanderv. Cl 3-2 SEC Dl-WZ Dl 9-0 Hoogland D3-WZ D2 3-6 Achterveld E2-WZ E3 6-0 WZ El-WZA El 2-1 WZ E3-IJsselm.vog. 5-0 KWAF2-WZF1 7-1 Foto: Goos van der Wilt. Na de goede prestatie tegen het sterke Kampong, stond SEC voor de niet ge ringe opgave tegen het altijd moeilijke DSO (4) uit Utrecht. Deze jonge tech nische ploeg blijft voor SEC een obsta kel. Ook deze keer was het niet gemakke lijk. SEC had de kans de rust in te gaan met tweemaal voorsprong maar even voor het rustsignaal kwam DSO for tuinlijk langs ij, zodat SEC opnieuw een moeilijke tweede helft stond te wach ten. Het werd uiteindelijk een sportieve wedstrijd onder uitstekende leiding van scheidsrechter Akkerman uit Amster dam, die gewonnen werd door de Groen witten. De eerste speel helft was duidelijk voor SEC. Al na twee minuten loste Joop Abbel een goed schot dat ternauwer nood door doelman Gerrit Panhuis werd gestopt. In de achtste minuut was er zelfs paniek in de DSO verdediging na een goed genomen corner door Rob- bie van Embricqs. SEC was duidelijk sterker en had met een beetje geluk na een kwartier spelen de leiding moeten nemen toen Joop Abbel en SabanAksit een goede combi natie trachtten af te ronden. Vijf minuten later maakte Bert Holwar- da een uitstekende kopbeweging in het strafschopgebied maar zijn schot werd geblokkeerd. Een goede combinatie tussen John Brouwer, Saban Antek en Bert Holwarda werd door de laatste af gesloten met een uitstekend doelpunt 1-0. DSO kreeg ook een goede schietkans maar het schot werd geblokkeerd. SEC kreeg opnieuw een kans via Bert Holwarda maar hij kreeg de bal niet meteen onder kontrole zodat het fatale schot voor DSO uitbleef. Wat niemand verwachtte gebeurde toch twee minuten voor tijd. DSO schoot de bal uit de verdediging keihard naar vo ren waarbij de bal net onderschept kon worden door Rinus van de Kooy die de opnieuw uitstekende goalie Jack Nachtegaal geen kans gaf 1-1. Na de thee had SEC meteen geluk toen een foutieve terugspeelbal door Jim Tan op zijn keeper door Bert Holwarda werd afgestraft 2-1. DSO werd nu feller en nam de nodige risico's. Jack Nachtegaal moest in de twaalfde minuut een solo onderschep pen. Trainer Wim Peek wisselde Joop Abbel voor Rob Bindt. SEC had het niet gemakkelijk maar de ijskoude Ro nald de Rooy, die de nog steeds gebles seerde Luits Honkes vervangt klaarde koelbloedig vele aanvallen van de Utrechters. DSO werd sterker en Ro nald Cornet raakte zelfs de lat. SEC bleef overeind mede doordat Wim Bart Holwarda (SEC) scoort de ope ningstreffer tegen DSO. Foto: Goos van der Wilt. v.d. Deyssel (bijgaand foto) SEC in de allerlaatste minuut behoedde voor een gelijkspel. A.s. zondag gaat SEC naar de Vesting in Naarden. Zaterdag 26 september: WZ'49 14.30 uur WZ 1 - Hoevelaken 1 12.00 uur WZ 2 - Zuidvogels 3 14.30 uur WZ 3 - SVM Boys 2 15.00 uur Sparta (N) - WZ 4 12.00 uur DOB 2 - W: WZ 5 14.30 uur Radiostad 7 - WZ 6 HEES 14.30 uur Cobu Boys 1 - Hees 1 12.00 uur Hees 2 - Sperwer 2 12.00 uur VOP 2 - Hees 3 14.30 uur Sperwer 3 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - Naarden 5 SEC-za 14.30 uur SEC 1 - Oranje Leeuwen 1 10.00 uur Altius 6 - SEC 2 SOESTERBERG-za 14.30 uur S'berg 1 - DOB 1 13.00 uur Barneveld 3 - S'berg 2 12.00 uur S'berg 3 -Cobu Boys 3 Zondag 27 september: s.o. Soest 14.30 uur Soest 1 - Fortitudo 1 11.00 uur Soest 2 - Uithoorn 2 11.30 uur V'schaar 2 - Soest 3 11.00 uur Donar 2 - Soest 4 11.00 uur Quick 6 - Soest 5 12.30 uur WOG 4 - Soest 6 10.00 uur Actif 3 - Soest 7 12.00 uur BW 3 - Soest 8 10.00 uur 't Gooi 5 - Soest 9 14.30 uur Soest 10 - Olympia 5 11.30 uur Z'vogels 6 - Soest 11 10.00 uur WZA 8 - Soest 12 14.30 uur Soest 14 - Kockenge 5 12.00 uur AVR 3 - Soest 15 SEC-zo 14.30 uur De Vesting 1 - SEC 1 11.00 uur SEC 2 - Zeist 2 11.00 uur Hoogland 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Amsvorde SOESTERBERG-zo 14.30 uur Schalkwijk 1 - S'berg 1 11.00 uur APWC 3 - S'berg 2 12.00 uur Schalkwijk 3 - S'berg 3 Damesvoetbal: 26/9) 10.00 uur SVM Girls - WZ 1 27/9) 11.00 uur Soest 1 - Laren 1 27/9) 14.30 uur Soest 2 - Houten 2

Soester Courant | 1987 | | pagina 24