Swsaawas; Kinderboerderij wil beroepskracht erbij Binnenkort ook rolstoeldansen in Soest 20e Kraammarkt 5 oktober WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 27 Krant niet ontvangen? kflJNMNDS M WOON/MODE Nieuwe seizoen De Vrije Teugel kent veelomvattend programma HULLEMAN OPTIEK Neem een Boxspring Voor uw Nachtrust. Hulde voor trouwe 'PTT-zelfbeschermers' Honderd jaar Gereformeerde Kerk De banketbakker en het Wereld Natuur Fonds GAB wil werkzoekenden omscholen met garantie op een aanstelling Start Unicef wenskaarten aktie 1987 Bezoekersaantallen 'koopavond' gemeente Telefoon Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Soesterbergsestraat 37 - Soest Tel. 13097 Graag Een Bril Dragen DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk Ieder ouderpaar beleeft het krijgen van een kind op zijn eigen wijze. Men kiest voor een verloskundige óf een arts, voor een ziekenhuis óf thuisbevalling en zo kiest men ook voor borst of fles voeding. Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk, respecteert ieders keuze. Want uiteindelijk is niet alleen melk belang rijk voor een pasgeborene maar even zeer koestering en liefde van beide ou ders. Man zit vast in lift De brandweer heeft een man uit een lift moeten bevrijden. De lift zat in een KLM-flat aan de Johannes Poststraat op de tiende verdieping vast. Een 18-jarige Soester krijgt van de poli tie een proces verbaal omdat hij op een opgevoerde bromfiets door de polder reed. Hij werd aangehouden op de A.P. Hilhorstweg. Hij reed 80 kilometer per uur. De bromfiets is in beslag genomen. Soester aangehouden voor diefstallen Op de Frans Halslaan hield de politie vorige week een 20-jarige Soester aan. De man voldeed aan een signalement dat was verstrekt over een dief die een portemonnee uit de tas van een onder wijzer van een school aan de Paulus Potterlaan had gestolen. De man bekende de diefstal te hebben gepleegd. Bovendien bleek ook de fiets, waarop hij reed, onrechtmatig in zijn bezit te zijn gekomen. Na aanrijding doorgereden ■Een onbekend gebleven automobilist heeft vorige week aan de Parallelweg schade veroorzaakt aan de auto van een inwoonster van Soest, die daar een su permarkt bezocht. Bij haar terugkomst ontdekte ze een flinke deuk in het por tier. Ze stelde de politie op de hoogte. "We hebben echt een beroepskracht nodig. Alleen het verzorgen van de dieren is al een full-time baan als je het goed wilt doen. De gemeente moet nu maar eens over de brug komen. We zijn nog altijd afhankelijk van vrijwilli gers en het werk gaat hier dag en nacht door. Het zou ontzettend veel rust brengen als we er een betaald iemand bij krijgen. Ik vind dat we dat zo lang zamerhand wel hebben verdiend. Dat mag best worden gezegd." Leo van de Berg van de kinderboerderij De Vrije Teugel windt er geen doekjes meer om. De werkzaamheden aan het Vedelaarpad zijn zo veelomvattend ge worden dat er volgens hem roofbouw op de medewerkers wordt gepleegd. "Het lukt alleen nog omdat we zo'n goede sfeer met elkaar hebben, maar het is gekkenwerk. Je bent continue be zig," constateert hij. Met een goede handvol stagières en 18 vrijwilligers wordt een grote groep kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar vrijwel dagelijks opgevangen. Maar de situatie wordt nijpend, en Leo van de Berg stort momenteel al zijn hoop op de commis sie welzijnsplanning die een financiële injectie voor De Vrije Teugel op het oog heeft. Het is naar de mening van Van de Berg geen overbodige luxe als de ge meenteraad het voorstel honoreert en mogelijk voldoende geld op tafel legt voor het aantrekken van een tweede be roepskracht. Nu al zijn zowel de perso nele als de financiële middelen mini maal en dat terwijl de werkwijze en de resultaten op De Vrije Teugel alom worden gewaardeerd. Geen 13/16-iarigen Vandaag begint het nieuwe seizoen op de kinderboerderij. Naast de gebruike lijke activiteiten heeft de leiding enkele nieuwe onderdelen op het programma gezet. Voor wat betreft de doelgroep verandert er niets. De concept-plannen om de jeugd van 13 tot en met 16 jaar uit Overhees op De Vrije Teugel een onderdak te bieden zijn van tafel ge veegd. Na overleg met de betrokkenen waren de leden van de commissie wel zijn van mening dat de jeugd wellicht een nadelige uitstraling zou kunnen hebben op de kinderen die nu al het ter rein bevolken. Het bestuur en de mede werkers van de kinderboerderij hadden zich al eerder negatief uitgelaten over een dergelijke voorziening aan het Ve delaarpad. Er zal worden uitgekeken naar een andere locatie voor de 13- tot en met 16-jarigen. Theatermiddag Net als in het afgelopen seizoen zal de kinderboerderij iedere dag van 9.00 tot 16.00 toegankelijk zijn. Dinsdag- en vrijdagochtend houdt de leiding peu- ter/ouder-activiteiten. Iedere vrijdag morgen kunnen volwassenen terecht op de landerboerderij voor knutselactivi- teiten. Na schooltijd worden de basisscholie ren bezig gehouden met tal van spel letjes. Nieuw is de wensenmiddag op dinsdag, de theatermiddag begint ie dere woensdag om 14.00 uur en de kin deren kunnen hun eigen acteer-talen- ten op.de donderdagmiddag profileren. Elke vrijdagmiddag staat in het teken van de dieren. De kinderen mogen dan de dieren verzorgen en een ritje op de pony maken, terwijl er tevens andere activiteiten worden gedaan. Het vieren van verjaardagen gaat on verminderd voort. In verband met de grote vraag van ouders heeft men hier zelfs meer ruimte voor moeten vrijma ken. Behalve op de traditionele zater dagmiddag worden jarige kinderen voortaan ook op donderdag- en vrij dagmiddag in het middelpunt van de belangstelling gezet. De kosten bedra gen 45 gulden per verjaardag. De 'jarige jobs' mogen daarvoor negen vriendjes en vriendinnetjes meenemen. Omdat zoveel kinderen hun verjaardag op De Vrije Teugel vieren dient het te worden aanbevolen zo vroeg mogelijk te reser veren. Uitgebreider Leo van de Berg en co. zijn ook druk met de voorbereidingen van twee na tuur/educatie-projecten voor de scho len. De scholieren in de leeftijd van 4 tot en met 6 jaar krijgen in januari een werkmap met als onderwerp 'Dieren en manieren'. De overige groepen van het basisonderwijs krijgen in februari een project. Hiervoor is nog geen item vast gesteld. In het voorjaar zullen ongetwijfeld weer veel schoolreisjes in de richting van de kinderboerderij vertrekken. De organi satie voor de festiviteiten op Koningin nedag zijn ook al in volle gang. Men is bezig een nog uitgebreider programma samen te stellen met nieuwe publiek- trekkers. In elk geval staat vast dat de talentenjacht zal worden geprolon geerd. De kinderboerderij wordt bin nenkort aangevuld met een grote bed- schommel, die beschikbaar is gesteld door een buurtcomité. De Vrije Teugel heeft uit eigen middelen een springkus sen aangeschaft. Men heeft genoeg te doen op de kinder boerderij De Vrije Teugel. Tussen alle bedrijven door wordt het complex beetje bij beetje opgeknapt, hetgeen vooral tot uiting komt door de nieuwe lagen verf en het buitenpodium dat bij na klaar is. Op de kinderboerderij zit men intussen te springen om een extra beroeps kracht. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 1 38 59 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten. In november is het honderd jaar gele den dat de Gereformeerde Kerk in Soest werd geïnstitueerd. Als jubi leumdatum is vrijdag 27 november vastgesteld. Ter gelegenheid daarvan is een speciale commissie in het leven geroepen, die enkele activiteiten op touw zal zetten. Eén van de ideeën, die men heeft gevat, is het uitgeven van een jubileumblad '100 jaar Gereformeerde Kerk'. De commissieleden stellen dat de Gerefor meerde Kerk in beweging blijft, en ze nodigen de gereformeerden daarom uit om hun visie op schrift te stellen over de situatie waarin de Gereformeerde Kerk in 2037 verkeert. Deze 'momentopna me' moet tenminste bestaan uit 150 en maximaal uit 500 woorden. Uit de re dactionele bijdragen kiezen Marijke Bax, Gerard Paul en Piet Halma de meest originele inzendingen. Die wor den gepubliceerd in de jubileum-uitga ve. Behalve de individuele gemeentele den van de Gereformeerde Kerk ook de clubs, de catechese-groepen en derge lijke meedoen. Wellicht dat de kerke- raad met een aardige inzending op de proppen komt. De geschreven 'mo mentopnamen' moeten voor zondag 1 november worden ingeleverd naar de redactie van 'Jubileumuitgave 100 jaar Gereformeerde Kerk' aan de Braam- weg 69 in Soest. Als u niet met het verkeerde been uit bed wilt stappen - vanwege rug-, nek- of hoofdpijn - moet u maar eens bij de Bedderie Specialist een boxspnng komen proberen. Een boxspring is een combinatie van een binnenvenng bedbodem en een matras. Het gevolg is een maximaal slaapcomfort. En dat merkt u! Tijdens een korte plechtigheid in het gemeentehuis zijn vorige week vijf medewerkers van de PTT in Soest ge huldigd voor hun staat van dienst als deelnemers aan de bedrijfs-zelfbe- scherming van het postkantoor. Uit handen van burgemeester P. Scholten kregen zij een speciale "vrijwilligers- medaille" en een fraaie oorkonde uit gereikt, ter onderstreping van de waardering voor hun inzet gedurende een reeks van jaren. De burgemeester kweet zich met vreug de van deze eretaak en zwaaide de vijf lof toe voor dit preventieve werk in het bedrijf, als leden van de reddings- of de EHBO-ploeg. De medailles werden overhandigd aan de heren J. Lub (20 jaar betrokken bij dit belangrijke werk), G.J.H. Ruijer en H.P. Grotenhuis (bei den 15 jaar) en H. van der Kieft en G.v.d.Brink 10 jaar). Voor de partners was er een fraai boeket. De heer G. van Garderen, directeur van de Soester PTT, bedankte burgemees ter Scholten en gaf die waardering "als overbuur" vorm met een mooie minia tuur-postwagen. Hij benadrukte in dat verband de uitstekende banden tussen het postkantoor en het gemeentehuis, dat hij een van de belangrijkste klanten noemde. "We hebben een intensief postverkeer in beide richtingen en we hopen u in de toekomst minstens de zelfde kwaliteit en service te bieden als in het verleden," aldus de heer Van Garderen. Burgemeester Scholten hoopte op zijn beurt dat het postkantoor (na de recon structiewerkzaamheden aan de Steen- hoffstraat) weer optimaal bereikbaar zou zijn en maakte van de gelegenheid gebruik een beetje propaganda te ma ken voor de verkoop van Rode Kruis postzegels. De heer Van Dijk, veiligheidsadviseur van het postdistrict, gaf tenslotte een korte uiteenzetting over de taken van de bedrijfszelfbeschermingsgroepen bij de PTT, die inmiddels al zo'n 30 jaar ac tief zijn. Het gaat er daarbij om de zaken De gehuldigde PTT-ers, geflankeerd door burgemeester Scholten en directeur Van Garderen. Foto: Goos van der Wilt. ook in buitengewone omstandigheden te laten doorgaan en eventueel het ver lies van mensenlevens te voorkomen. Soest beschikt over een relatief kleine beschermingsploeg, met een red- dingdsdienst en een eerste-hulp-ploeg, die voortdurend in training zijn en een maal per jaar ook in wedstrijdverband andere ploegen ontmoeten. De privati sering van de postdienst leidt ertoe dat de bedrijfszelfbescherming te gelegener tijd wordt omgezet in bedrijfshulpver lening, met ongeveer dezelfde doelstel lingen. Zes weken lang de gehele banketbak kers winkel in de sfeer van het "Wereld Natuur Fonds." Men zal zich afvragen hoe dat nou te combineren valt. Daar is banketbakker Jos Hendricksen wel zeer goed in geslaagd. Deze banketbakker is al vanaf mei bezig om dit te realiseren. Door eerst in kontakt te treden met Z.K.H. Prins Bernhard, die hem van verschillende adviezen diende, kwam hij terecht in Zeist bij het Wereld Natuur Fonds. Ze stonden verbaasd dat zelfs een ban ketbakker aan het behoud van de na tuur mee kon werken. Dat kan dus als volgt. Deze Baarnse banketbakker is de eerste banketbakker van Nederland die zo'n project durft aan te pakken. Samen met zijn vrouw werd overlegd om alles toe te leggen op de Panda beren. Juist nu zo actueel omdat ze in Nederland zijn en wel in de Beekse Bergen. Goede foto's werden verzameld en aangekocht om een zo'n goed mogelijk beeld te krij gen voordat er iets gemaakt werd. Er werden een paar proefmodellen ge maakt van marsepein die verschillende mensen in de omgeving kritisch konden keuren. Op deze manier werden de marsepeinen Panda beertjes geboren. Maar daarmee was dit banketbakkers- echtpaar nog niet tevreden. Ze vonden dat er ook kinderen bij betrokken moesten worden. Daarom werd er kon- takt gezocht met de Nieuw—Baarnse school. Deze school komt n.1. ieder kwartaal met kinderen in de bakkerij om wat van het mooie banketbakkers- vak op te doen. De kinderen kregen de opdracht om iets van de "Panda beren" te maken. De resultaten liegen er niet om. Ze zijn practisch allemaal te bezich tigen in de vier etalages van de Baarnse banketbakker. Door deze suggesties is er tegelijkertijd ook weer een nieuwe kindertaart geboren. Deze taart heeft de uitdrukking van een Pandaberen- kop. Het is weer eens heel iets anders voor een kinderparty. Banketbakker Jos Hendricksen zal voor iedere Panda-taart f 1,— in de bus doen die verzegeld is door het W.N.F. Op de ze manier heeft de taart een dubbele functie zowel voor de kinderparty als voor het W.N.F. Verder ziet men in de show-etalage drie verschillende smaken van Pandabeer taarten. Een showtaart van een panda echtpaar met hun jongen. Zó kan men zien wat de banketbakker 6 weken lang voor het Wereld Natuur Fonds kan be tekenen. Bentinck Fonds en stichtingrolstoeldansen treffen voorbereidingen Het Gewestelijk Arbeids Bureau (GAB) in Amersfoort gaat nog meer tijd en geld steken in de herscholing van werkzoekenden. Men verwacht hiermee veel mensen aan een baan te kunnen helpen. Om de cursisten een garantie te kunnen geven voor voor- zuitzichten op werk wil het GAB con tracten met het bedrijfsleven afsluiten. Het GAB leidt de mensen op, terwijl de bedrijven die mensen dan in dienst moeten nemen. Het GAB heeft al een dergelijke over eenkomst met de bouwwereld afgeslo ten, en die werkt voor beide partijen bij zonder tevredenstellend. "Dankzij het contract met de bouw neemt het aantal werklozen in die sector af en tegelijker tijd is er geen urgent tekort meer voor gekwalificeerd personeel," aldus de heer T.G. van de Bunt, directeur van het GAB in Amersfoort. Het arbeids bureau krijgt volgend jaar nog meer geld omdat de regering meer wil doen aan het scheppen van werkgelegenheid. Van de Bunt maakt dankbaar gebruik van de extra gelden uit Den Haag. De herscholing staat hoog in het vaan del bij het GAB. Van de Bunt neemt mede daarom enige afstand van zaken mensen, die zeggen dat er kwalitatief geen goed personeel beschikbaar is. "Die zijn op termijn best te realiseren door herscholingen. We willen hierop inspelen door contracten met de bedrij ven af te sluiten, maar op dat moment haken ze in het gesprek af. De bedrijven durven niet de garantie te geven dat ze de cursisten na de scholing in dienst ne men. Van een individueel bedrijf kan ik dat wel begrijpen, maar niet van een volledige bedrijfstak." Van de Bunt vindt dat de bedrijven zich meer moeten richten op omgeschoolde werknemers, omdat het aantal school verlaters in de negentiger jaren sterk zal afnemen. Bedrijven, die zich nu toespit sen op de schoolverlaters, kunnen straks in de problemen komen, denkt Van de Bunt. Het GAB hoopt snel spij kers met koppen te slaan door met meer bedrijfstakken contracten af te sluiten. Het heeft in 1988 bijna 5 miljoen gul den beschikbaar voor de herscholing van werkzoekenden. Het Bentinck Fonds wil zo snel moge lijk starten met rolstoeldansen in Soest. De mogelijkheden daarvoor zijn groter dan ooit nu onlangs een cursus voor instructeurs is gestart. De eerste les vond vorige week plaats in het gebouw van Slingerland dans-dis- co-party-centrum aan de Weegbree- straat. Corrie van Hugten uit Amstel veen instrueerde enkele tientallen aankomende leraars en leraressen. Uit Soest was ook Aji Klarenbeek van de partij. Zij is mogelijk de toekomstige instructrice voor rolstoeldansers. Tij- dens de gehandicapten-sportdag in april kreeg het Bentinck Fonds al van verschillende mensen het verzoek om rolstoeldansen in Soest, op te zetten. Mede dankzij de medewerking van Slingerland is de kans groot dat men daarirfee binnen afzienbare tijd kan starten. "Zodra we drie paren hebben beginnen we," zegt Jan Manden van he Rpntinck Fonds. "Ik hoop en verwacht ook wel dater voldoende belangstelling zal zijn. Het lesgeven is geen probleem, want we hebben al iemand uit Amstel veen achter de hand. Maar het is na- tumhfk beter als we iemand uit Soest kunnen krijgen voor de rolstoeldansles sen. Dan is de betrokkenheid groter. ^^ts^ïvoo^wa^betreft gSkte ff 7™, naren met een valide en een mSr-vahde.Datisgoedvoordeinte- mmoer vai n maar we hou den beslteule deurniet dicht voor paren met twee stoelen. Respons ft al acht jaar les Corrie van H gt vajt ^at er aan lnst™^ op de cursussen. In veel gevaUenworden nieuwe afdelingen op- gestart nadat we ergens les hebben ge geven. Het gekke is dat het soms lang duurt voor ze beginnen, maar als ze eenmaal binnen zijn weten ze niet meer van ophouden. Het is voor ons een kwestie de drempel te verlagen. Hoewel we nu al 68 afdelingen hebben moeten er nog veel witte vlekken in het land worden ingekleurd. Soest is er één van." De activiteiten van Corrie van Hugten komen voort uit het vrijwilligerswerk dat zij doet voor de stichting rolstoel dansen Nederland. Ze was altijd al danslerares. Nadat ze ziek werd legde ze zich toe op het rolstoeldansen. Ze onderschrijft dat de situatie in ons land wat dat betreft uniek is ten opzichte van andere landen. Ze trekt het gelijk aan haar kant door te wijzen op de twee Oostenrijkse en de Belgische deelne mers aan de cursus. Zij komen in no vember, januari en maart nog een keer naar Soest voor de resterende lessen. In de tussentijd kunnen de cursisten hun ervaringen al in de praktijk uitoefenen door waar mogelijk rolstoeldansles te geven aan invaliden. Tegelijkertijd moeten ze ook een aantal opdrachten van Corrie van Hugten uitvoeren. Vruchten Het initiatief van de stichting rolstoel dansen Nederland werpt duidelijk vruchten af. De mensen achter de cur sussen en de organisatie blijven ook doorgaan omdat ze zich bewust zijn van het doel. Daar waar valide mensen zich uitleven tijdens dansen, is het rolstoel dansen voor minder-validen een uitge lezen mogelijkheid om in contact te ko men met validen. Voor alle mogelijke informatie over rolstoeldansen kan men terecht bij Jan Manden van het Bentinck Fonds, tel. 15661. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Al weer de 20e keer een kraammarkt. Een reden voor een extra feestelijke avond voor U. Er zullen weer stands zijn van verschil lende organisaties die te maken hebben met zwangerschap, geboorte en de pe riode erna. De fysiotherapeuten, die de zwanger- schapslessen voor de Kruisvereniging Soest en Soesterberg verzorgen, zullen aanwezig zijn om inlichtingen te ver schaffen over deze (voor leden) gratis cursus. Moeders voor moeders is er. Deze or ganisatie verzamelt urine van zwangere vrouwen in de eerste 4 maanden. Uit de urine wordt een bepaald hormoon ge haald, dat gebruikt wordt om onvrucht baarheid te bestrijden. Unicef is er met een stand met geboor tekaartjes. Bij de stand van de Kruisvereniging kunt U informatie krijgen over a.s. ou deravonden en de zuigelingenzorg. Er is een diëtiste aanwezig, die advies kan geven als U vragen heeft over voe ding tijdens zwangerschap b.v. hoe kan ik smakelijk eten zonder zout, of hoe kan ik vegatrisch en toch gezond eten. Bij de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk kunt U terecht voor informatie en adviezen m.b.t. het geven van borst voeding. U komt dan in kontakt met moeders die vanuit hun eigen borstvoe- dings ervaringen U kunnen helpen. Dit is heel in het kort iets over enkele stands, maar er zijn er meer; de verlos kundigen, Vereniging Samen Bevallen, kraamcentrum Amersfoort, een kraamafdeling van het ziekenhuis Zonngeloren, zwangerschapsyoga N.V.S.H., de bibliotheek. Uiteraard wordt ook de film van een ge boorte thuis vertoond, verzorgd door Alfred Benzon. De film wordt om 19.45 en 20.45 gedraaid. Daarnaast zijn er dia's over de ontwikkeling van de baby getoond door de buro-arts. Kortom er is weer veel te zien en te ho ren. Dit alles samen met muziek van de AROS en een kop koffie. U bent van harte welkom op de 20e kraammarkt, maandag 5 oktober van 19.30 - 21.30 uur, in het medisch Cen trum, Nieuweweg 14, te Soest. De toe gang is gratis. Zwangerschapsyoga Samsara-zwangerschapsyoga is een kursus die je samen volgt. In de kursus leren de aanstaande moeder en haar partner de gehele zwangerschap opti maal te beleven. Tijdens de kursus wordt aandacht be steed aan o.a. ademhaling, ontspan ningsoefeningen, perstechniek, opvan gen van weeën, problemen rond de be valling. Beide partners leren dezelfde oefenin gen. De partner kan tijdens de bevalling instructie en steun geven, waardoor de vrouw zich makkerlijker kan ontspan nen. Ook leren zij kontact te maken met het groeiende kind in de baarmoeder door spelen en strelen. Daardoor leren de ouders en het kind elkaar via het gevoel kennen en ervaart de baby warmte en veiligheid. De kursus wordt in de regio Amersfoort gegeven door Marijke Pasma. Om de kursus te volgen is het niet noodzakelijk al eerder aan yoga gedaan te hebben. Voor meer informatie kunt u terecht op de kraammarkt. Ook kunt u bellen naar tel. nr. 02155-24551. Als ouders eenmaal gekozen hebben voor borstvoeding kunnen zij bij de Vereniging terecht voor informatie en adviezen. Zij komen dan in kontakt met moeders die hen vanuit hun eigen borstvoedingservaringen kunnen hel pen. Wilt U meer weten over borstvoeding, kom dan gerust eens langs op de kraam markt. De Diëtiste 1. Als U in verwachting bent, moet U dan anders eten dan U gewend was? Nee, in het algemeen niet. Maar als U zelf denkt dat de voeding tot nu toe niet zo best was, dan is het een goed moment om te kijken hoe het beter kan. Drinkt U genoeg melk of karnemelk of chocolademelk, eet U fruit, kiest U voor bruin-of volkorenbrood. De diëtiste op de kraammarkt wil U graag hulp geven bij voedingsvragen. 2. Als je zwanger bent is het dan wel goed om vegetarisch te eten? Hoe moet U voeding aanpassen aan de zwanger schap. Het is goed mogelijk om tijdens zwangerschap vleesloos te eten. U moet dan wel zorgen dat goede vervangingen van vlees gebruikt worden. De diëtiste op de kraammarkt wil U graag hulp geven bij voedingsvragen. 3. Eten zonder zout als je zwanger bent? Natuurlijk is dat niet prettig, maar er zijn tal van mogelijkheden om "smaak" aan voeding te geven. Rooster het zou tarme brood eens of wikkel een stukje vis in folie met een uitje en peterselie en kook dit zachtjes gaar. Nog meer ideeën? De diëtiste op de kraammarkt wil U graag hulp geven bij voedingsvragen. De verkoop van wenskaarten vormt voor Unicef de op twee na grootste bron van inkomsten. Wereldwijd wer den er vorig jaar 117 miljoen verkocht; alleen al in Nederland werden er rond Kerstmis meer dan vijf miljoen ver stuurd. Met deze cijfers illustreert de Neder landse afdeling van het Kinderfonds van de Verenigde Naties hoe belangrijk de wenskaarten-aktie voor de organisa tie is geworden. Bij de start van de herfst-aktie, die offi cieel op 9 september begint, herinnert Drieëntwintig bezoekers werden afge lopen vrijdagavond geteld in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum tijdens de openstelling op de koopavond. Zes tien van hen kwamen speciaal voor de nieuwbouw in Overhees. Drie toonden interesse voor de groenverkoop in Soest; drie kwamen in verband met de binnenkort te houden inspraakavond over de Dorresteinweg en verder was er één wegvrager in Soest. Bij de afdeling bevolking kwamen vie rentwintig bezoekers. Het merendeel, veertien, kwam voor het afhalen van een paspoort. Twee wilden een nieuw paspoort, vier kwamen voor het aan vragen van een rijbewijs en vier kwa men voor diverse zaken. Vrijdagavond 25 september kan men tussen 19 en 20 uur weer terecht bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum en bij de afdeling bevolking. Unicef er aan dat de opbrengst o.m. wordt gebruikt voor uitbreiding van de succesvolle campagne tegen kinder ziekten. "De massale inentingen en de verstrek king van een simpel middeltje tegen uit droging door diarree zorgen er nu voor dat er per jaar anderhalf miljoen kinde ren in het leven blijven, die anders dood zouden gaan. Dat is dertig keer een Feyenoord-kuip vol kinderen," rekent Unicef-voorzitter R.H. Latenstein van Voorst voor. Het Kinderfonds hoopt dit aantal nog te kunnen uitbreiden tot zeven miljoen geredde kinderen per jaar. "De wens kaarten vormen daarbij één van onze belangrijkste instrumenten," aldus de heer Latenstein van Voorst. 'Op 7, 8 en 9 oktober a.s. kunt U persoonlijk kennis maken met de nieuwe make-up kleurtjes van SHISEIDÓ via het unieke „Personal Beauty System". Maak nu Uw afspraak. Studio harfaftarwoeziK Burg. Grothestraat 25 3761 CK Soest 02155 - 20488 gediplomeerd schoonheldeepeclellste gezichte- en lichaamsverzorging f. 7

Soester Courant | 1987 | | pagina 27