ra in Soest Schoeman Strater - 297.5 Bid» ,v. SCHOEMAN MAKELAARS BAARN «JU Vtomt de\,vuiö- DeSoester Duinen BLOUSES! Soest 50 jaar geleden 24 september 1937 PAGINA 4 WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 leren 5.V. )EST 17251 - - Wrn&Êm Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs kom eens met Schoeman praten! vraagt; uw aandacht voor Makelaardij o.g. SOEST Nieuweweg I 11 Cl lv?l Makelaardij o.g. SOEST -BIRKSTRAAT 88a Cursus sacred dance AANBIEDING Nieuw in INFOcentrum uitzicht iet aan- /oorzien tuin to- tenvloer -derobe, m2) met pui naar noderne iser, af- erslaap- adkamer alaapka- i, werk- jekleurd jngalow taat van spouw- begla- mijn. ENT ice-ap- kflat" op inpandi- t, garde en keu- idkamer 7.5 m2). !-kosten 1.258,- k.k. O R M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 M\/M Dagelijks geopend LIYJr. 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VARENSTRAAT Met redelijk vrij uitzicht gelegen drive-in-woning met achtertuin op het zuid oosten. Bouwjaar ca. 1970. Indeling: hal met meterkast, garage met openslaande deuren, grote L-vormige tuinkamer met halfopen kitchenette en douche. Verdieping: overloop, toilet, bergkast, halfopen keuken, woonkamer. Voor en achter balkon. 2e verdieping: badkamer met ligbad, 2e toilet, vaste wastafel en wasmachine-aansluiting. Zijkamer, grote voor- en achterkamer waarvan een met vaste wastafel en ingebouwde kastenwand. Zeer goed onder houden tuin. Dakbedekking 1 jaar geleden geheel vernieuwd met 10 jaar garantie. C.v. gaswandketel 4 jaar oud. Leistenen vloer keuken en woonkamer. Raam- en deursluitingen beveiligd. Overname buitenzonwering, stoffering en vloerbedekking bespreek baar. Oplevering: in overleg. Koopsom f 169.500,- k.k. NIEUWEWEG Vrijwel nieuw vrijstaand woonhuis (bouwjaar 1980) met aangebouwde garage (40 m2), gas c.v., erf en tuin. Hal, toilet, woonkamer met eiken parketvloer, open haard en balkenpla- fond (28 m2), portaal met vaste trap naar verdieping met 3 royale slaap kamers, waarvan 1 met balkon en ingebouwde kastenwand, badkamer op parterre met douche, schuifwand, vaste wastafel, luxe betegeld, v.v. red cedar plafond, droge kelder (1.70 x 2.50 m.), eetkeuken (6x3 m.) met inbouwapparatuur, best. uit gaskookplaat. afzuigkap, elektr. oven, koelkast en diepvries, veel schoonmetselwerk en granolwanden, hard houten ramen en kozijnen, v.v. thermopane beglazing.Aanvaarding in overrleg. Koopsom f 275.000,- k.k. ZUIDEREIND Zeer dicht bij de grote verbindingswegen gelegen, totaal gerenoveerde woonboerderij met dubbele garage en zeer ruime (55 m2) werk/ atelierruimte. Het pand is v.v. isolatie t.a.v. de kap (ged.), thermopane beglazing en spouwmuur. C.V.-olie. Door ligging bij jachthaven aan de Eem zeer geschikt voor watersportliefhebbers. Entree, hal met plavuizenvloer en granolwanden, grote toiletruimte met aparte douche, ruime slaapkamer met v.w. (ca. 15 m2), badkamer met ligbad, 2e toilet, bidet, v.w., zeer luxe sanitair, woonkamer (48 m2) met parketvloer, open haard, balkenplafond, natuurstenen vensterbanken, halfopen zeer luxe leef/eetkeuken (eiken) met eetbar, vaatwasmachine, afzuigkap, elektr. kookplaat, oven etc. (opp. 19 m2). Geheel betegelde bijkeuken met aansluiting wasmachine, stookruimte; 1e verd.: ruime overloop, 2 grote slaapkamers (20 en 25 m2). Er is de mogelijkheid om boven de deel nog 2 a 3 slaapkamers te realiseren. Tuin: zeer gezellig overdekt terras, aparte schuur, automatische tuinverlichting. Het pand wordt aangeboden incl. de aanwezige gordijnen, vitrage en vloerbedekking, en verkeert in prima staat van onderhoud. Koopsom f 475.000,- Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amerstoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT1B8 S0ESTDUINEN 02155-12739 Gekro-bonnen Het gemeentehuis heeft weer nieuwe Gekro-bonnen ontvangen. Mogelijk heid tot afhalen gedurende werkdagen van 09.00 -12.30 uur op de gemeente secretarie, Steenhoffstraat 2 (kamer 20. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor; •het plaatsen van een erfafscheiding, Nieuweweg 84 (artikel 302 lid 6 van de bouwverordening) •het vergroten van een bedrijfsruimte, Grote Melmweg 2 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet); Te bouwen KANTOORPAND nabij station Soest-Zuid. HET EERSTE SCHAAP IS OVER DE DAM. Opp. 1600m2, verdeeld over 3 etages, onderverdeeld in units van 225, 325 en 550 m2, in het souterrain opslagruim te, welke naar evenredigheid verdeeld wordt. Met de wensen van de huur ders kan nog rekening worden gehouden. Huurprijs kantoorruimte: vanaf f 180, - per m2 per jaar; Huurprijs souterrain: vanaf f 60, - per m2 per jaar. Soesterbergsestraat 79, Soest, telefoon 02155 -16151. •het bouwen van twee woningen, Witte Paardstraatje, sectie A, nrs. 3709 en 4806 (beide ged.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet); •het bouwen van een berging, Walra ven van Hallhof 38 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); •het bouwen van een garage/berging/ carport, Beetzlaan 128 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 septem ber 1987, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwet-aanvraag Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gemeentesecretarie, kamer 37, liggen vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoe ken met bijlagen van: a. H. van Vlierden-van Duinkerken, Klaarwaterweg 78, voor het oprich ten van een café-bedrijf op het per ceel Koninginnelaan 123a; b.Telesonic B.V., Laanstraat 20, voor het oprichten van een productiebe drijfvan geluiddragers op het perceel Laanstraat 20. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen; a. op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling te houden op dins dag 13 oktober 1987 om 9.00 uur v.m. in het gemeentehuis, kamer 50 (dependance), Steenhoffstraat 2-4; b.op verzoek tot 14 oktober 1987. U gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degenen die een bezwaarschrift indie nen niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: •E.C. Kooijman, Koninginnelaan 128, voor het oprichten van een groothandel voor machines t.b.v. bos, tuin en park op het perceel Korte Melmweg 15. De positieve beschikking ligt vanaf he den een maand ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente Soest, gemeen tesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan, tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden inge diend vóór 23 oktober 1987 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig art. 60a van de Wet op HALF VRIJSTAANDE VILLA met GARAGE van 10 m lang op 460 m2 eigen grond, bouwjaar 1978. Ind.entree, woonkamer met openhaard en half open keuken, gehele benedenverdieping plavuizenvloer; verdieping: badkamer met 2e toilet en douche, 2 grote en 1 kleine slaapkamer, vaste trap naar ruime zolder met slaapkamer. Aan isolatie is veel aandacht besteed. Vraagprijs: f 269.000,- k.k. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155- 1615I. de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Wet Autovervoer Personen Burgemeester en Wethouders brengen hierbij, zulks ter voldoening aan het be paalde in artikel 42c van het Uitvoe ringsbesluit Autovervoer Personen, ter openbare kennis dat de vergunningen ten behoeve van het vervoer van perso nen met taxi's van de volgende perso nen zijn verlengd tot 1 april 1988: 1.J.W.B. de Bruin, Gallenkamp Pels- weg 1, 3768 HT Soest; 2. fa. C. Klomp, Koninginnelaan 2-4, 3762 DE Soest. 3.G.H.A. Plagge, Kerkstraat 49, 3764 CS Soest; 4. A. Roose-Wiegman, Rademaker- straat 60, 3769 BE Soesterberg; 5. H. en H.J. van de Broek, Eikenlaan 5, 3768 ES Soest; 6.W. Verwoerd, Laanstraat 52, 3762 KE Soest. Voor iedere belanghebbende staat te gen deze beschikking beroep open bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht binnen dertig dagen na heden. Openbare commissievergaderingen •Woensdag 23 september: commissie Onderwijs Agenda o.a.: evt. rapportage door ver tegenwoordigers in gemeenschappelij ke regelingen/externe instellingen; be schikbaar stellen krediet voor verlagen onderdorpels lokaal openbare Prins Willem-Alexanderschool; producere onderwijsnota. •Donderdag 24 september: commissie Welzijn Agenda o.a.: rapportage door verte genwoordigers in gemeenschappelijke regelingen/externe instellingen; jaarre kening Regionale Muziekschool Amersfoort. •Maandag 28 september: commissie Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: notitie opsporing milieu- delikten; rapportage door vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen/externe instellingen; uitvoe ring politie-convenant. •Maandag 28 september: commissie Gemeentelijke Organisatie Agenda o.a.: bespreking bestuurlijke konsequenties van het heroverwegings proces; notitie personeelsvoorziening in het licht van het heroverwegingspro ces. •Dinsdag 29 september: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe betrekkingen; voorstel tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor het gebied Hees; verbetering verkeerssituatie Nieuwer- hoekplein; realisering van een uitvaart centrum; golfterrein; verstrekken le ningen/bijdragen i.v.m. 30 flatwonin gen; gebruik perceel naast Birkstraat 16. •Donderdag 1 oktober: commissie Bedrijven Agenda o.a.: rapportage van vertegen woordigers in gemeenschappelijke re gelingen en externe instellingen; uit breiding aantal t.v.-signalen; nota hon- depoep-bestrijding; Voorstel wijziging Algemene Verordening Soest (i.v.m. hondepoepbestrijding); kredietvoor- stel aanschaf minicontainers. •Donderdag 1 oktober: commissie Fi nanciën Agenda o.a.: jaarrekening muziek school; krediet aanschaf minicontai ners; wijziging grondslag o.g.b. en kre diet voor kosten omschakeling; ver koop grond v/h perceel Clemensstraat 56; verkoop grond aan het Zwarte Wegje; verkoop bouwterrein tussen Molenstraat 59 en 63; uitbreiding t.v.- signalen; hondenpoep; krediet voor verkeersregeling van Weedestraat/ Stadhouderslaan; realisering uitvaart centrum; krediet verbetering verkeers situatie Nieuwerhoekplein. •Woensdag 7 oktober: commissie Ou derenbeleid Agenda o.a.: volkshuisvestingspro gramma gemeente Soest. Toelichting plan "Dekker"; Informatie actuele ont wikkelingen. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers van het gebouw gemeentewerken, behalve de commissie Ouderenbeleid, die wordt gehouden in de commissieka mer van de dependance van het ge meentehuis, Steenhoffstraat 2, aanvang 10.00 uur. Aanvang overige commissies 19.30 uur, behalve commissie Gem. Organi satie 19.00 uur, commissie A.B.Z. en commissie Financiën 20.00 uur. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde, het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te ont staan, desprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Het komende seizoen zal voor het eerst in Soest een cursus sacred dance gegeven worden o.l.v. Fien Olthof, opgeleid bij de stichting Sacred Dan ce. Nu roept deze naam bij veel men sen misschien in eerste instantie de ge dachte op "dat zal wel een of ander heilig gedoe zijn" en verflauwt de be langstelling. Maar als u het woord sa cred vertaalt als heilig, helend, heel makend krijgt sacred dance een ande re betekenis. In deze tijd van techniek, efficiency en computers loopt de mens het gevaar steeds verder te vervreemden van zich zelf, de ander, de natuur en de goddelij ke vonk in al wat is. Wil de mens weer een geheel worden dan zal hij zich mijns inziens daarnaast ook bezig moeten houden met bewustwording en spiri tualiteit om zodoende de vermogens, die in het dagelijkse leven niet zo direct worden aangesproken als z'n gevoel voor schoonheid, z'n vermogen om lief te hebben en z'n intuitie te ontwikkelen. "De eenheid van ziel, lichaam en geest is in deze moderne tijd gebroken. De gemiddelde mens heeft moeite zich innerlijk en uiterlijk los te laten. Dit wordt men zich vaak pas goed be wust in de dans. Met behulp van de mu ziek is die remming te overwinnen en vinden de mensen zichzelf terug" aldus Prof. B. Wosien, de grondlegger van de sacred dance. Sacred dance maakt gebruik van ge structureerde dansen in een heilzaam ritme van rust en beweging, inkeer en uiting, ernst en speelsheid. Eenvoudige dansen, die vanuit een diepe kennis van de oersymbolen gemaakt zijn op klas sieke of religieuze muziek worden afge wisseld met niet te moeilijke folklore dansen. Zo kennen we krachtige mannelijke dansen, waarin onze moed, onze kracht en standvastigheid aangesproken kan worden en zachte, vrouwelijke dansen, waarin ons juist gevraagd wordt om overgave, om zachtmoedigheid. We kennen vrolijke, ongecompliceerde dansen, waaruit blijheid en vreugde spreekt en dansen, waarin we meer schrijden en meer contact maken met de stilte in ons. We dansen verschillen de symbolen als cirkel, kruis en spiraal Voor geïnteresseerden liggen in het IN- FOramatiecentrum aan de Steenhoff straat weer een nieuw aantal brochures gereed. De titels luiden: "Studiefinan ciering... omdat kennisvergaren aardig in de papieren kan lopeen", "Ambtena- renpensioen verzekerd bij het ABP" en "Lesgeld 16 jaar en ouder". om ons bewust te maken wat deze sym bolen voor ons betekenen Sacred dan ce, ook wel genoemd "meditatie van de dans" is een weg van bewustwording. Voorwerp van meditatie- tempel, wo ning en tevens instrument- is voor de danser haar/zijn lichaam. Sacred dance is geen dansvorm om naar te kijken, maar primair om zelf te bele ven. Om mee te kunnen doen aan een sacred dance groep is geen ervaring ver eist, zij is geschikt voor ieder, jong en oud. Wie eens kennis wil komen maken met deze weg is van harte welkom in de Vij verhof, Klarinet 39 a.s. donderdag avond van 20.00 - 21.30 uur. Aanmel ding hiervoor niet nodig. Bij voldoende deelname zal een wekelijkse cursus van start gaan op donderdagavond, waar voor men dan kan inschrijven tot de kerkstvakantie. Voor hen, die alleen 's morgens kunnen is er op donderdagochtend gelegenheid de cursus te volgen in het Yogahuis, de Beaufortlaan 6 te Baarn. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot Fien Olthof, van Galenlaan 1, Baarn, tel. 02154-16413 b.g.g. 11590. UcWa<W«*en Mond- en klauwzeer in onze gemeente Ook in onze gemeente wordt de veestapel bedreigd door de Mond- en klauw- zeerziekte. Op last van het veeartsenijkundig toezicht wordt de melk van de aangetaste koeien, voordat zij in consumptie wordt gebracht, gepasturiseerd. Een waarschuwing om bovendien de melk te koken, lijkt ons op zijn plaats. Crisis Comité B. De vorige week vergaderde bovengenoemd Comité (verstrekking van klee ding, dekking en schoeisel aan steuntrekkende en in de werkverschaffing ge plaatste arbeiders) voor de eerste maal onder voorzitterschap van Burgemees ter Visser. Besloten werd o.a. in het vervolg minder vergaderingen te houden, terwijl door de grootere tusschenpoozen der vergaderingen de ondersteunigen hoo- ger zullen zijn. Voor eventuele spoedgevallen kunnen de betrokkenen zich wenden tot de afd. sociale zaken der gemeentesecretarie. Nieuwe vorm van baldadigheid? Zaterdag werd in onze gemeente een nieuwe vorm van baldadigheid geconsta teerd. Er was n.1. een steen gelegd op de rails van de treinverbinding Baarn Utrecht. De machinist van een trein had de schok door den steen veroorzaakt zeer goed gevoeld en dies werd de politie gewaarschuwd. Er wordt thans naar de dader(s) gespeurd terwijl een zoodanig toezicht op het traject is ingesteld dat een dergelijke uitwas van baldadigheid niet meer zal voorkomen. Ziekenfondsen Men verzoekt ons er op te wijzen, dat zij, die lid zijn van de Maatschappij Zie kenfonds Amersfoort e.o. en in aanmerking wenschen te komen voor een re ductie op hun fondspremie, zich hiervoor kunnen aanmelden aan het Bureau voor Sociale Zaken ten gemeentehuize, onder overlegging van hun lidmaat schapskaart. Carlton Biscoop Deze week draait in Carlton weer een Shirley Temple-film, n.1. „Ching- Ching." Het decor van deze film is het Hemelsche rijk China, waar thans de Japansche bommen vallen. Shirley speelt de rol van „stow-awayi van verstekeling. Shirley als Ching-Ching, een blondharig meisje, een meter groot, amper 8 jaar oud, een weesje, dat voor den regen wilde schuilen in de bagageruimte van een auto, waarna deze auto aan boord van een schip wordt geheschen, Zoo wordt Ching-Ching versteling, toevallig. Ching-Ching komt terecht in Shanghai, waar zij den jongen Amerikaan Tom my Randall ontmoet en dikke maatjes wordt met hem. Om deze geschiedenis is een spannende reeks van avonturen geweven. Avon turen met jonken en bandieten, met een prachtige natuur-entourage. Shirley spreekt in deze film Chineesch en wel zoodanig, dat zij een eerste prijs behaalde.

Soester Courant | 1987 | | pagina 5