)RRIé artióhocK S7 Speeldoos pagina 10 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 RA EDING gr en vertelt "Hartje-Zuid" uurhoek er en de sen L Klachten bezorging Soester Courant Lambertus van de Kooij exposeert in Hilversum Nederlands Motet- en Madrigaalkoor zong 'Requiem'van Duruflé Vrijwilligers Vakature Bank Derde Wereld Groep Soester Courant goede informatiebron Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Geen kosten voor verlaging inrit Succesvol concours voor minirettes en majorettes P.Y.O. Agenda oktober '87 Veel nostalgie en fraaie kostuums en dansen Indonesische culturele show in de Speeldoos 'Privé voor twee' in de Speeldoos Donderdagavond 1 oktober Filmhuis: Rue Cases Negres Zaterdagavond 3 oktober Jazz in Artishock Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' ist-Verschuur ijn lankoop van een der-of jeugdboek ens de kinder- Daarna f3,50. iridge I Waarom zijn de ie krijgt een plant ien vogels vliegen? haap de hele dag? dere vragen komen >rde en worden op olkomen begrijpe- are wijze beant- ■t echter meer. Het tot meedenken en 'lijn grote natuur- ;estemd op kinde- )uders en grootou der aan beleven. 5 van 8 tot 80 jaar 1luist enbach uwelijks enige in boeken van hem slonden. De prui- is er ook zo een. liefst de achtste ider uw aandacht Hulst, de Hans 'an de Lage Lan- iedenis van een lijk knecht wordt Jikemaker en tij en en ander mee- >ed. Zo hoort het gens en meisjes el 't gt in een zieken eer beter te wor- t hij kennis met noemt. Zeslui- ogel Victor is de natige bezoeker Victor en Jo lt het dagboek in. Ontroerend, :en geschreven, teid van Lidia 1 boek dat me- rrijken. :en spiegel van imen. De jeug- ?en alles en ie- moet het ont- tdekt dat zijn ïlijke verhou- te veranderen, hij uit het ou- 1 nieuw, ander met een on- 2 ontknoping, tuder kunnen nnen. Cultureel Creatief Centrum Expositie aquarellen In het Witte Café van C-drie hangen de aquarellen van Will Kellermann. In de ze schilderijen wordt de romantische opvatting van Will zichtbaar in zachte kleuren en tere lijnen, die toch ook iets heel spontaans hebben. De expositie is te bezichtigen tot 19 oktober. Komt U eens langs om te kijken, het is beslist de moeite waard. Jazz-concert Ons eerste jazz-concert van het seizoen werd gegeven door de zeer bekende jazz-formatie Soesja Citroen Band. De grote zaal was sfeervol verlicht en gezel lig druk. Het publiek kon terecht genie ten van Soesja Citroen, die met haar mooie stem vele oude en nieuwe jazz nummers zong. Zij werd daarbij bege leid door haar band, waarbij vooral de pianiste Debbie Poryes opviel. Zoals eerder is aangekondigd programmeert C-drie ieder maand een jazz-concert en de volgende zal op 25 oktober zijn. Dan I speelt de Ellen H-band vanaf 16.00 uur de 'sterren van de hemel'. Soestand Architectuur Begin oktober wordt in de nieuwe poli tiebureau een open huis gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat er t.z.t. een nieuw gemeentehuis naast wordt ge bouwd. De plannen zijn al in de maak en over die plannen (o.a.) wordt ge sproken tijdens de talkshow Soestand Architectuur op vrijdag 6 november in C-drie. Koffie-concert Op zondagmorgen 4 oktober kunt u ge nieten van een heel bijzonder koffie concert. In 'Arpeggio', een muzikaal programma van lied- en vertelkunst speelt de concertharp een grote rol. De harp, waar veel mensen ietwat onwen nig tegenaan kijken, blijkt vele en ver rassende mogelijkheden te bieden. Met 'Arpeggio' bieden Lea de Boer, zange res/harpiste en Ingeborg Uyt den Bo gaard vertellingen, een smaakvol pro gramma vol afwisseling, waaraan de hu mor niet ontbreekt. Tekenfilm Voor kinderen wordt tijdens de kinder boekenweek in de Grote Zaal van C-drie de tekenfilm 'Alice in Wonder land' vertoond. Deze film van Walt Dis ney, naar het boek van Lewis Carrol, past precies bij het thema van de kinder boekenweek: Door boeken leer je an dere landen kennen. Alice, het meisje uit de film, leert door een boek zelfs een heel andere wereld kennen. Alice, het meisje uit de film, leert door een boek zelfs een heel andere wereld kennen. Een wereld waarin er wonder baarlijke dingen gebeuren en het leven heel spannend is. De film wordt ver toond voor kinderen tot 13 jaar, op vrij dagmiddag 2 oktober. Aanvang 16.00 uur. Toegang f 1,-. Verhalenwedstrijd Kinderen van de basisscholen, die een verhaal willen schrijven onder het mot to: 'Je moet er geweest zijn!', kunnen dit tot 30 oktober inleveren bij de biblio theek O verhees of C-drie. Er is een jury ingesteld, waarin naast een viertal kin deren ook Dick de Wolf (bibl.), Mevr. Wessels (v.d. Ven), Nelleke Streefkerk (lit. salon) en Irma Kramer (C-drie) zit ting hebben. Deze jury zal uit de inzen dingen de drie beste verhalen kiezen, waarbij natuurlijk rekening wordt ge houden met de leeftijd van de inzen ders. Er worden door boekhandel v.d. Ven drie mooie prijzen beschikbaar ge steld, die uitgereikt worden op 7 okto ber in de bibliotheek Overhees door kinderboekenschrijfster Thea Dube- laar. 'Met Struyk en Ulo' Op 15 oktober zal theatergroep 'de blauwe lucht' de voorstelling 'Met Struyk en Ulo' brengen in de Grote Zaal. Het is een verrassend stuk over twee mannen, Struyk en Ulo, die na een vliegramp op een minuscuul eilandje terechtkomen. Zij proberen hier te overleven en elkaar zo nodig op te beu ren, wat voor heel wat komische mo menten zorgt. Het stuk is snel, flitsend, soms absurd en vol leuke vondsten. Donderdag 15 oktober. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50, CJP/65+ f 6,-. Cursus-weekend In het weekend van 28 en 29 november organiseren we een workshop-week end. Diverse disciplines zullen daaraan meedoen, zoals zijdeschilderen, edels meden, grimeren etc. Het zal vast een gezellig weekend worden, wat besloten wordt met een expositie van de werk stukken die in de verschillende work shops gemaakt zijn. Het weekend bestaat uit vier dagdelen, van 272 uur, met tussen de middag een gezamenlijke lunch. 'Zeg ken jij de mosselman?' Nee? Hij werkt bij C-drie. Wij hopen dat in navolging van de succesvolle kin derbowling-partijen ook dit nieuwe ar rangement zal aanslaan. Vanaf zaterdag 10 oktober gaat de horeca-afdeling open om 15.00 uur en om dit te vieren nu dit nieuwe arrangement. Op reserve ring biedt onze Mosselman aan: onbe perkt mosselen eten inclusief een uur bowlen voor f 18,50 p.p. Zoals u weet, kan bij C-drie bijna alles. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. De Soester kunstschilder Lambertus van de Kooij exposeert van 1 oktober tot en met 28 oktober in het verzor gingstehuis "De Boomberg" (Vaartweg 42) in Hilversum. Gedurende die tijd wordt daar een feestelijk programma afgewerkt met al lerlei activiteiten rondom het thema "Eten en wat daarvoor komt kijken". Onderdeel van deze manifestatie is een expositie van olieverfschilderijen van Lambertus van de Kooij. Speciaal voor deze expositie vervaardigde hij enkele schilderijen waaronder "Het leven is goed bij de boom (en de) berg." Zie fo to. De expositie is dagelijks te bezichtigen. Zaterdag j.1. verleende het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in Alphen aan de Rijn zijn medewerking aan een concert, dat orgel- en koormuziek be vatte van de Franse componist Maurice Duruflé. Een regionale culturele commissie had in de Adventskerk op vrijdag en zater dag j.1. 2 concerten georganiseerd. Aan het concert op zaterdagavond nam het Soester koor o.l.v. Gerard van Am- stel het programma na de pauze voor zijn rekening. De avond nam een aanvang met 2 om vangrijke orgelwerken van Duruflé, werken die door de plaatselijke organist Simon Stelling sfeervol werden ver tolkt. Hiertoe had hij ook een prachtig instrument en een klankvolle kerk tot zijn beschikking. Het Amsterdams vocaal ensemble ver volgde het programma met de uitvoe ring van een 4-tal motetten van Duru flé. Dit ensemble, klein van omvang, liet de toehoorders genieten van prachtige zang. In deze motetten kon men ook diverse malen de Gregoriaanse thema's waar nemen, die Duruflé zo veelvuldig in zijn composities heeft verwerkt. Na de pauze werd het verdere program ma, "Het Requiem" van de Franse componist uitgevoerd door het Soester koor. Dit zangstuk, met een tijdsduur van 40 minuten, werd door koor en solisten op sublieme wijze uitgevoerd. Deze fraaie compositie is door Duruflé geheel gebaseerd op de Gregoriaanse dodenmis. De Gregoriaanse motieven waren vooral bij de aanvang van de ver schillende onderdelen van het Requiem duidelijk te herkenen. Speciaal in het koordeel "Libera me Domine", waarin de tekst "Dies illa, dies irae" om een krachtige weergave vraagt toonde het koor zich een uiterst attent en volgzaam ensemble. Het koor ontving dan ook van de aanwezigen voor haar uit voering veel waardering. Jammer, dat zo'n koorwerk misschien weer voor lang wordt opgeborgen. Een tweede uitvoering in Soest of omgeving zal zeker weer veel belangstellenden trekken. Deze keer wil men de aandacht vestigen op de aktiviteiten van de stichting Der de Wereld Groep Soest. De stichting wil zich in de maanden ok tober en november gaan bezighouden met het inzamelen van overtollig land bouw- en handgereedschap voor men sen in de Derde Wereld onder het mot to: Voor U oud schroot, voor een ander dagelijks brood. Waarom juist gereedschap? Omdat in de meeste Derde Wereldlanden ge reedschap niet of nauwelijks aanwezig is, veel geld kost en daarom buiten be reik van de mensen blijft die het juist hard nodig hebben. Dit terwijl bij ons vaak veel gereed schap in box, schuur of zolder ligt te roesten. Met behulp van vrijwilligers wil de werkgroep ervoor zorgen dat dit ge reedschap opgeknapt wordt en dat het bij de mensen komt die het hard nodig hebben. Juist bij de allerarmsten is er een groot gebrek aan eenvoudig gereedschap waarmee in kleine werkplaatsen pro- dukten gemaakt kunnen worden en re paraties worden verricht. Met dit ge reedschap kan iemand een beroep uit oefenen, daarmee maken we deze men sen zelfstandig en mondig. Medewerking wordt gezocht op velerlei gebied, wij noemen hier: - inleverpunten/verzamelpunten voor gebruikt gereedschap - mensen die strooifolders in de brie venbus willen doen, het ligt in de be doeling zo'n 10.000 stuks te versprei den - mensen die willen helpen bij het inza melen (huis-aan-huis) - vrijwilligers die gereedschap kunnen opknappen en weer gebruiksklaar ma ken. Wilt u zich als vrijwillig(st)er beschik baar stellen bij het inzamelen van het gereedschap, het gereedschap opknap pen of strooifolders verspreiden neem dan kontakt op met de Stichting Vrij willigers Vakature Bank Soest. Heeft u ruimte beschikbaar die kan dienen als werkplaats voor het opknappen van het gereedschap dan kunt u eveneens de WB-Soest daarvan op de hoogte stel len of rechtstreeks kontakt opnemen met de voorzitter van de Derde Wereld- groep Soest. Het adres is mevr. A.D. Tomassen-Holsheimer, telefoon 02155-13452. Voor de komende week vragen we uw aandacht voor onderstaande vakatures. •Instituut voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt vrijwilligers m/v om behulpzaam te zijn bij de verzorging van de huisomroep hetgeen onder meer inhoud: muziekpresentatie, knoppen van de apparatuur bedienen, samen met bewoners in de studio en tijdens festiviteiten leuke momenten willen be leven. 1/646. •Inst. voor Nat. beschermingsed. vraagt op korte termijn een coördinator voor het leggen van kontakten met bos wachters, organiseren van natuurwan delingen en hun begeleider. De werk zaamheden worden voornamelijk thuis verricht. 1/645. •Kinderboerderij heeft plaats voor vrijwilliger m/v om de dieren op de boerderij te verzorgen voor plm. twee uur per dag. 3/639. •Vrijwillig(st)er gevraagd om gedu rende één of twee weken behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen. 5/613. •Stichts Landschapsbeheer vraagt vrij willigers m/v voor het knotten van bo men, snoeien van hoogstamfruitbomen en leidingen, plaggen en schonen van heidevelden en het beheren van natuur reservaten in Den Treek. 8/623. •St. Vrouwen voor Vrouwen heeft plaats voor penningmeesteresse t.b.v. voor verschillende aktiviteiten bijv. de bewoners begeleiden naar kerkdien sten, assisteren bij het zwemmen en paardrijden. 9/632. Informatie over bovenstaande vakatu res bij de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest, Willaertstraat 49, tel. 02155-12630. Openingstijden van de WB-Soest op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Vrij dags van 11.00-12.30 uur. Natuurgeneeswijze Voor het welslagen van de behandeling door een natuurarts, is het noodzakelijk dat de patiënt inzicht heeft in diens werkwijze. Immers, deze werkwijze verschilt op een aantal punten duidelijk van de wijze waarop een huisarts of een specialist werkt. In de natuurgeneeswijze wordt van de patiënt medewerking gevraagd aan de kuur. Hier is de patiënt niet een object dat passief een operatie onder gaat of wordt volgestopt met pillen. De ze medewerking kan er echter niet zijn zonder begrip. Voor het vormen van een begrip over wat natuurgeneeswijze is, moet een onderscheid worden ge maakt tussen acute en chronische ziek ten, hoewel de grenslijn tussen beide in de praktijk niet altijd scherp te trekken valt. Acute ziekten: zijn processen die door de natuur zelf worden ingeleid. Anders gezegd: die (schijnbaar) vanzelf en plotseling ontstaan, en ook plotse ling weer voorbij kunnen zijn. Vaak zonder tussenkomst van een arts. De meeste acute ziekten ontstaan in aan sluiting aan een besmetting. De behan deling van de natuurarts kent hier 2 be langrijke uitgangspunten. Ten eerste: de arts wil de patiënt met een acute ziekte zodanig begeleiden dat er zo wei nig mogelijk schade ontstaat, en ten tweede: hij wil het proces zo ongestoord mogelijk laten verlopen. De natuurarts vindt deze uitgangspun ten zo belangrijk omdat hij de ziekte be schouwt als iets dat een functie kan heb ben voor de mens. De huisarts of spe cialist (en dientengevolge ook veel pa tiënten) beschouwen elke ziekte min of meer als een onheil! De behandeling door de natuurarts van verschillende ziekten worden behandeld tijdens de le zing op dinsdag 27 oktober van 20.00- 22.00 uur in de Open Hof Veenbes straat 2. Kosten f 10,-. Iriscopie De iriscopie bestaat als wetenschap ruim 100 jaar. Reeds in 1881 publiceer de de Hongaarse arts von Péscely een boek over oogdiagnose. De aanleiding hiervoor was een voorval die hij op jeugdige leeftijd had. Een uil die in een heg verstrikt raakte, had zijn poot ge broken. Op dat moment zag Pécsely dat er onder in het oog een streep ontstond. Dit was het begin van een groot aantal onderzoekingen in de ogen van vele zie ke mensen, met als bekroning de bo venstaande publicatie. Wat kunnen we onderscheiden aan de iris? Tekens, kleur en pigment, jadiaren, pupilveran deringen. Het onderzoeken gebeurt door middel van een microscoop, waardoor men een beeld krijgt van de mens door een hoe veelheid van gegevens. De iriscopist wil vóór het onderzoek niets horen van klachten etc. Slechts na afloop worden er enkele vragen gesteld, zodat het beeld van de iriscopist niet vertroebeld wordt. Het nut van iriscopie is: pijnloos en snel een diagnose te stellen, waarbij men ook vaak lang van tevoren kan waarschuwen voor komende aandoe ningen en zwakheden in het lichaam. Lezing: Dinsdag 10 november van 20.00-22.00 uur in de Open Hof. Kos ten f 10,- Homeopathie en acupunctuur Het ontstaan en de toepassingsmoge lijkheden van deze twee aanvullende geneeswijzen zal voor velen van U on bekend zijn, hoewel dit twee van de be kendste alternatieve geneeswijzen zijn. Op vele vragen zult U een duidelijk ant woord krijgen tijdens een zeer interes sante avond! Lezing: Dinsdag 3 november van 20.00-22.00 uur in de Open Hof. Kos ten f 10,-. Een bewoner van Soest-Zuid hoeft geen bedrag van 130 gulden te beta len voor de aanleg van een verlaagde inrit voor zijn woning ten behoeve van een invalide. Nadat in de commissie Bedrijven hierover een opmerking was ge maakt, heeft wethouder Ries van Logtenstein (Bedrijven) zich er per soonlijk voor ingespannen dat ge meentewerken geen kosten in reke ning gaat brengen bij het verlagen van de inrit. Bij een gehouden concours op zaterdag 26 september in Vianen, hebben beide showgroepen van muziekvereniging P.V.O., de minirettes en majorettes, een 3e prijs behaald. Zij kwamen uit in resp. de Jeugddivisie en de derde divi sie. Voor de minirettes was dit de eerste keer dat zij aan een concours deelna men. De prestatie van beide groepen was des te groter, daar zij sinds eind juni getraind worden door een nieuwe in- structrice en in korte tijd concours ge reed gemaakt moesten worden. Profi ciat allemaal. Wil je ook lid worden van deze show groepen of er meer over weten, de trai ning is op donderdagavond vanaf 18.00 uur aan de Rembrandtlaan 9 te Soest. Minimum leeftijd minirettes is 7 jaar en voor de majorettes 12 jaar. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 02155-22195 elke maandag en don derdag van 10.00-13.30 uur. Lezingen over reïncarnatie Het begrip reïncarnatie en wat de astro logie daarover te zeggen heeft, is het onderwerp van een tweetal lezingen ge geven door mevr. Paula Schreurs bij oud-cursisten bekend van haar succes volle astrologie-cursussen. Het is de be doeling van mevr. Schreurs een alge mene oriëntatie te geven op het gebied van de reïncarnatie, zodat men enigs zins wegwijs wordt in de vele visies die daaromtrent in de wereld opgeld doen. Vroeg of laat overkomt ons allemaal wel eens een gevoel van herkenning van een plek waar we nog nooit eerder wa ren, of het gevoel van zou dit het nu zijn, het leven dat we nu leven? Naast het behandelen van de stof wordt ook zoveel mogelijk ingegaan op gestel de vragen en de geplaatse vraagtekens bij deze zo "roemruchte" materie. De lezingen worden gehouden op don derdag 15 en 29 oktober van 20.00- 22.00 uur in de Open Hof, Veenbes straat 2. Kosten f 10,- per avond. Nieuw in Soest: Japans Deze unieke cursus, waarvoor nog en kele plaatsen open zijn, is bestemd voor beinners. De cursus omvat 23 lessen, die beginnen op 5 oktober van 19.00- 20.30 uur. Behandeld wordt: Het "hi- ragana" alfabet. Leren lezen en schrij ven van ca. 105 "kanji" schrifttekens, tevens wordt de oorsprong hiervan be handeld. Eenvoudige zinskonstruktie en grammatica aan de hand van een les boek. Konversatie. Japan... een interessant land! Twee lezing-avonden over een land, mysterieus en vol cultuur, eeuwenoud en ultramodern. Dezelfde docente die de Japanse taal gaat doceren, hebben wij bereid gevonden ook 2 lezingen over Japan te geven. Mevr. H. Bouw man leefde en werkte 30 jaar in dit land, dus wie kan daar beter over vertellen dan zij! De avonden worden afgewis seld met schitterende dia's, en er zal te vens aandacht worden besteed aan: "Ikebana" (bloemschikken en "Origa mi" (papiervouwkunst). De lezingen worden gehouden op woensdag 25 no vember en woensdag 9 december van 20.00-22-00 uur in de Open Hof, Veenbesstraat 2. Aanmelden voor deze lezingen en de japanse taal: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 02155-22195. Elke maandag en donderdag van 10.00-13.30 uur. Nederlandse literatuur Een welkome afwisseling op de cursus sen die de Volksuniversiteit op het ge bied van de Nederlandse taal verzorgt. De cursus Nederlandse literatuur om vat o.a. romans, novellen, gedichten, essays en toneelwerken. Het zal niet moeilijk zijn om uit deze verschijnings vormen een keuze te maken en werken te behandelen die voor eenieder inte ressant zijn. Tijdens de cursus zal de docente samen met U een antwoord proberen te vin den op vragen als: welke verteltechni- sche middelen kan een auteur gebrui ken om zijn doel te bereiken? kunnen we achter de bedoeling van de schrijver komen, of vinden we dat ons eigen idee m.b.t. een roman of gedicht net zo be langrijk is? Welke invloed heeft de lite ratuur op ons doen en laten? etc. Eigen inbreng van cursisten is erg be langrijk, omdat het lezen van literatuur en het kunnen genieten ervan afhanke lijk is van het persoonlijk beleven. Aanvang: dinsdag 13 oktober van 20.15-22.15 uur, om de 14 dagen. Do cente mevr. M. Verbeek. Cursusadres: Muziekschool, Kerkplein 1, 6 lessen. Prijs f 40,-. Pech onderweg Al jaren een topper bij de Volksuniver siteit is deze cursus. Vele Soestenaren hebben de weg naar Garage Smeeing al gevonden, om daar beter het binnenste van de auto te leren kennen. Op een eenvoudige, duidelijke wijze wordt U meer "wegwijs" gemaakt!. Aanvang: 27 oktober van 19.30-21-30 uur. Docent P. Smeeing. Cursusadres: Koningsweg 14, 3 13ssen, cursusprijs f 35,- Kunst zien en begrijpen Een kunsthistorisch overzicht voorna melijk over de rol van de vrouw in de geschiedenis van de kunst. In deze cursus, bestaande uit 6 lezingen met dia's, zal een beeld worden ge schetst van de invloed van maatschap pij en kerk op het leven van vrouwen vanaf de oudheid tot heden. Bij dit overzicht staat de kunst centraal (zowel kunst over vrouwen, als kunst door vrouwen). Door middel van afbeeldin gen, en zoals gezegt dia's zullen stereo tiepe vrouwbeelden zoals: Eva, Ma donna, Femme fatale, onschuldige jon ge vrouw etc. worden behandeld. Daar naast zullen uit alle perioden kunstena ressen met hun werk ten tonele worden gevoerd, o.a. Artimisia Gentillesschi, Judith Leysten, Anjelica Kauffmann, Berthe Marisot en Judy Chicago. Bo vendien zal veel aandacht worden be steed aan opleiding, beroepskansen en tentoonstellingsmogelijkheden van kunstenaressen. Aanvang: 4 januari 1988 van 20.30- 22.30 uur docente mevr. M. Lutters, cursusadres Muziekschool, Kerkplein 1, 6 lessen, cursusprijs f 40,- Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest, tel. 02155-22195. Elke maandag en don derdag van 10.00-13.30 uur. Op de volgende cursussen/lezingen zijn nog enkele plaatsen open: Alle ta len, vegetarisch koken, sierknippen, pech onderweg, astrologie, kalligrafie en, filosofie. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Vrijdag 2 oktober, 20.15 uur Laurens van Rooyen en zijn ensemble Kaarten f 15,- ook abonnement en pas 65/CJP Dinsdag 6 oktober, 20.00 uur Iris, Ned. Speelfilm met Johnny Kraaykamp - Monique v.d. Ven. Kaarten f 6,- Donderdag 8 oktober, 20.15 uur Trio voor Pierrot, door figurantentheater Triangel Kaarten f 15,- ook voor abonne ment en pas 65/CJP Vrijdag 9 oktober, 20.15 uur Den Haag Vandaag, John Lanting theater van de lach Kaarten f 22,50 Pas 65/CJP f 20,. Zaterdag 10 oktober, 14.00 uur" Ome Willem heeft een hond" Edwin Rutten als "Ome Willem" Kaarten f 4,-. Dinsdag 13 oktober, 20.15 uur Ons Lowietje heeft een engel gezien Cabaret Frisse Jongens Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,- Donderdag 15 oktober, 20.15 uur Rita en Frank. Toneelstuk met Jules Hamel en Carolien v.d. Berg Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,- Zaterdag 17 oktober, 14.00 uur De Speurneuzen Familiefilm van Walt Disney Kaarten f4,- Dinsdag 20 oktober, 20.00 uur Film: The living daylights (James Bond) Kaarten f6,- Vrijdag 30 oktober en zaterdag 31 oktober, 20.15 uur Musical met Josine van Dalsum, Nelly Fryda, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,- ïn de Speeldoos trad zaterdagavond het HMSI Himpunan Seniman Muda Indonesia op met een culturele show. Dit gezelschap dat uit totaal vijftig dansers en verzorgers bestaat bracht een avond met traditionele Indonesi sche dansen uit diverse regio's, met name Bali, Java en Sumbawa. De zaalbezetting bestond uit veel Indi sche mensen, veel ouderen, die voor de voorstelling en tijdens de pauze hun hart konden ophalen met verhalen over Indië, waar men was geweest voor de soevereiniteitsoverdracht. Maar ook waren er nogal wat jongeren om deze show bij te wonen. De dansen waren zeer goed verzorgd en prachtig om te aanschouwen. Vooral de kostuums waren zeer fraai en veelkleu rig. Opvallend waren de bewegingen van de dansers, die anders dan in het westen, met al hun ledematen dansen, waarbij zelfs de vingerzetting niet wordt vergeten, evenmin als de stand van de ogen. Zeer gedisciplineerd en een lust voor het oog. Jammer was het, dat de muziek, welke op band stond, niet op erg goede wijze werd weergegeven. Het gaf toch een beetje een storend element in een uitstekende verzorgde avond. In de pauze waren er nog fraaie handbe- werkte kledingstukken en andere Indo nesische artikelen en muziek te koop. Daar werd een gretig gebruik van ge maakt. De Speeldoos in Baarn bracht vrijdag het kluchtige toneelstuk "Privé voor twee" van John Chapman en Dave Freeman. Onder regie van Alexander Dore en met een vertaling van René van Vooren werd dit stuk met een toch ster ke bezetting gespeeld. Naast Bamber- gen en Falkenhage speelden o.a. ook de zusjes Marlies van Alcmaer en Moni que Smal mee, toch geen kleintjes in het vak. Het werd echter voor een volle zaal een povere vertoning. De vertaling was oubollig met hier en daar een grap met een baard. De situaties waren voorspel baar voor wie regelmatig de Tros op het scherm ziet. Marlies van Alcmaer was eigenlijk de enige, die niet gebukt ging onder de malaise, maai speelde voor wat ze waard is. Het publiek moest toch een aantal ma len smakelijk lachen, maar dat had meer met de persoon Piet Bambergen te maken, dan met zijn spel. Het werd pas leuk, als hij uit zijn rol viel, In dat soort situaties is hij een meester in het bespelen van het publiek en medespe lers, die dan weer moeite hebben zich aan hem aan te passen. De reacties na afloop waren over het al gemeen toch wel gunstig. Maar wie op de bezetting was afgekomen, kwam toch wel enigszins bedrogen uit na deze "Lach of ik Schiet Show". De vereniging Artishock, Sleenhoffstraat 46, lel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- taktadres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. "Rue Cases Nègres" is de eerste lange speelfilm van regisseuse Euzhan Palcy, zelf afkomstig van het eiland Martini- que, waar de film zich afspeelt en ook is opgenomen. Als basis diende het ge lijknamige boek van Joseph Zobel, dat gaat over het leven van de zwarte bevol king op het eiland in de jaren dertig. Over de armoede, de monokuituur (het suikerriet), de uitbuiting door de rijke blanken, de enorme tegenstellingen tussen rijk en arm, de verkapte slavernij waarvan de zwarten eigenlijk nog steeds het slachtoffer zijn. Door de ogen van Jose, een jongen van 11 jaar, kijken we naar de wanverhou ding tussen blank en zwart. Hij woont sinds de dood van zijn moeder bij zijn grootmoeder M'Man Tine. Jose, die nog op de lagere school zit gaat regel matig op bezoek bij Medouze, een oude man die hem vertelt over Afrika, de sla vernij en de opstand daartegen, op school leert meester Roe dat onderwijs de weg is naar de vrijheid. Daarom leert hij zijn leerlingen lezen en schrijven en probeert de besten een plaats te bezor gen op een middelbare school in een stad in de buurt. Ook Jose behoort tot de gelukkigen die mag doorleren in plaats van te moeten gaan werken op de plantage. Met zijn grootmoeder ver trekt hij naar Fort-de-France, waar Jose op school in kontakt komt met de kin deren van rijke ouders en de verschillen gaat zien met de situatie in zijn dorp. Hij wordt geholpen door Carmen die hem laat zien hoe rijken leven, terwijl Jose op school in een opstel de situatie van de armen beschrijft. Na het overlijden van grootmoeder staat Jose er allen voor. Bij elkaar vormt de film een schilder achtig portret van een samenleving die beheerst wordt door de tegenstellingen tussen blank en zwart, synoniem voor rijk en arm. Regisseuse Palcy maakt in deze film voornamelijk gebruik van amateurs. Ben Gerritsen vibrafonist en de "New Association" Voor maar f 7,50 een avondje swingen op goede muziek. Artishock, Steen hoffstraat 46, Soest (zijingang). Elke donderdagavond aanvang 21.00 uur. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: f 6,-, leden/CJP/65+ f 5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 1 oktober: Vandaag be ginnen we met de aktiviteitenclub voor volwassenen. Deze maken allerlei leuke dingen. Op dit moment worden poppen gemaakt van stof. Het kost f 2,50 inklu- sief koffie. Om 16.00 uur gaat de to- neelklub verder. Deze kinderen werken aan een eigen produktie die ook een keer opgevoerd wordt. Er kunnen nog enkele kinderen vanaf 8 jaar bij. Deze aktiviteit kost 1 gulden. Vrijdag 2 oktober: De peuter/ou- deraktiviteit draait geweldig. Veel be zoek en veel plezier. Komt u ook eens? Kosten: f3,- voor ouder en kind. Het begint om 9.30 uur. Om 15.45 uur komt Kim haar veijaar- dag vieren. En even later komen kinde ren die van dieren houden op de dieren- middag. Voeren; ritje met de ezelkar maken en iets leuks maken voor je ka mer dat met een dier te maken heeft. Kost ook maar 1 gulden. Zaterdag 3 oktober: Jurriaan, Da- vid, Adina en Robin vieren met hun vriendjes een groot feest vanmiddag. Het begint om 13.30 uur. Ook als je niet jarig bent, kun je komen. We hebben een programma bedacht dat klinkt als een klok. Dinsdag 6 oktober: De nieuwe week start met de peuter/ouderaktiviteit. Leuke spelletjes; lekkere koffie en 'vooral ook veel praten met elkaar. Na schooltijd (dus vanaf half vier) kun nen kinderen van 4 tot en met 12 jaar komen op de wensenmiddag. Zij mo gen hun eigen wens doen met betrek king tot een aktiviteit., en het wordt ver vuld. Samen met deskundige leiding die de kinderen helpt kunnen de meest fan tastische dingen gemaakt en gedaan worden. Ook dit kost maar 1 gulden inklusief limonade. Woensdag 7 oktober: Vanmiddag op onze theatermiddag gaan de kinde ren zich verkleden als een sprookjesfi guur. Daarna worden ze geschminkt en kunnen zij hun ideale sprookjesfiguur spelen. Natuurlijk met veel spel en li monade. Ook deze aktiviteit kost 1 gul den. Het duurt van 2 tot 4 uur. Gezocht: - enthousiaste mensen die volgend seizoen in de biologische tuin willen werken. Enige ervaring met tui nieren is vereist en tevens wordt ver langd dat liefhebbers onze groenten ook in het eigen winkeltje willen verko pen. Nu opgeven betekent in februari van start gaan. - Ouders en andere mensen die de kin derboerderij een goed hart toedragen. Wilt u donateur worden, zodat wij af en toe iets extra's kunnen doen voor de kinderen? Ons gironummer is: 4496858 t.n.v. stichting kinderboerde rij. Bij voorbaat dank!

Soester Courant | 1987 | | pagina 11