1 U9r TRUM ïteressante, nieuwe ontwikeling in culinair Nederland Fair play bij belastingcontrole im ssi Open dag stichting Stimulans slaat aan WKÊHÊÊk "pAgIKm WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 iNBIEDINGEN ETSEN IS. KLEDING - KLEDING ING BANDEN ZEN L. 23462 ean Claude Miss Britt Strenesse nanyme de j losed jeans byoux Oranjestraat 1 ek Laanstraat >2154 - 140 82 KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Vandalen laten banden leeglopen Auto gestolen PHÏUpï Bijzondere kenmerken van enkele Landjuweel-herden- kingsmunten Kat vast in regenpijp 'Doorrijders' veroorzaken schade Gevonden tijdens Landjuweel Vliegoefeningen vliegbasis Soesterberg Internationale zebravinken tentoonstelling Diefstal uit auto's Concertagenda Kasteel Groeneveld in Baarn Gerrit Muis opnieuw snelschaak-kampioen SCHAKEN Alternatieve competitie middelbare scholieren T.V. Soest-Zuid TENNIS Toss clubkampioenschappen 1987 TENNIS Van Dalen nu officieel gestart met competitie SCRABBLE 3EN Sinds kort kent Soest een instelling die zich bezig houdt met het geven van cu- 'inaire adviezen en het verzorgen van aclusieve party-catering. De naam van de organisatie, 'Le Pa lais Fin', verwijst naar het Paleis ^bestdijk maar ook naar de Franse |rm 'de goede smaak'. •*ïn eerste instantie zal men zich gaan be zig houden met het verzorgen van bij zondere culinaire cursussen. Mevrouw Sprengers, directrice van de organisa tie, is van mening dat er in Nederland schromelijk weinig gedaan wordt aan goede opleidingen in de voeding. »Ja ruim 15 jaar les gegeven te hebben in iet beroepsonderwijs, de vakken zorg voor de voeding en gezondheidskunde, lesloot zij een eigen organisatie op te richten. Het voornaamste kenmerk is vernieu wing en kwaliteit. Nieuwe technieken zoals het werken biet magimix en de magnetron worden gin de cursussen uitvoerig besproken en gedemonstreerd. Minder bekende voe- Bingsmiddelen zoals tropische vruch ten, nieuwe soorten sla, uitheemse Bleessoorten en paddestoelen komen nan de orde. fe)e lessen worden in groepen van maxi maal 5 personen (ook mannen gege- Ben in de vorm van demonstratie koken Baarbij de cursisten gevraagd wordt zo- weel mogelijk te assisteren. ■edere cursus bestaat uit 3 leseenheden [van ongeveer een halve dag of een avond. Aan het eind van iedere les wordt de ge kookte maaltijd gezamenlijk genuttigd onder het motto 'The eating is the proof of the pudding'. Er zijn 4 verschillende soorten cursus sen: De moderne keuken In deze cursus raakt men vertrouwd met de klassieke keuken met behulp van de nieuwste kooktechnieken, keu kenmachines en voedingsmiddelen. Culinair koken Het moderne culinair denken is uit gangspunt voor deze cursus. Er wordt gebruik gemaakt van exclusieve, niet al ledaagse ingrediënten zoals tropische vruchten, exotische groenten, paddes toelen en uitheemse vleessoorten. Buitenlandse keukens Gedurende drie bijeenkomsten wordt u de basisbegrippen uitgelegd met be trekking tot de Oosterse-, de Zuid-Eu- ropese- en de Noord-Europese keu kens. Feestelijk koken De feestdagen vragen een bijzondere inspanning van gastvrouw/gastheer. Deze 3 leseenheden dragen daartoe nieuwe ideeën aan. Naast culinair at tractieve gerechten wordt veel aan dacht besteed aan opdienen, entoura ge, versieren en garneren. Le Palais Fin heeft zich verder gespe cialiseerd in party-catering en festi viteiten organisatie. Voor informatie of inschrijving kan men bellen naar 02155-19252. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Een bewoonster van de Albert Cuyp- laan belde zaterdagmiddag de politie op met de mededeling dat onbekenden drie banden van haar auto hadden laten leeglopen. De wagen stond bij haar wo ning geparkeerd. De politie hield het op het werk van vandalen. Aan de Amersfoortsestraat is vorige week op klaarlichte dag een auto gesto len. Het betreft een donkerblauwe Peu geot 305 met het kenteken SG-46-DP. Een 24-jarige inwoner van Hoogland meldde de diefstal bij de Soester politie. In de auto bevonden zich twee bood schappentassen met lunchpakketten en thermosflessen, alsmede een motor- zaag met bijbehorend gereedschap en een bodywarmer. R0GER ^AUTOMAAT 1000X programma's, :oets, centrifuge 30 t.p.m., regel- re temperatuur. 'Ctrolux ESPRESSO apparaat 963 Krups pr. 198 De Rabobank Soest organiseerde don derdag j.1. een seminar voor 75 onder nemers uit het midden- en kleinbedrijf over het onderwerp "Uw rechten en plichten ten opzichte van een rijksac countant van de dienst der belastin- gen". Deze voorlichtingsavond werd - gehouden in Café-restaurant Darthui zen met als gastspreker de heer C.L.W. van Slobbe, registeraccountant, en werkzaam als hoofdaccountant hij de R.A.D. (Rijksaccountantsdienst). B Eén van de oorzaken van belastingfrau de is volgens de belastingdienst het ge ringe aantal belastingcontroles bij be drijven. Daarom wordt er bij de dienst naar gestreefd iedere ondernemer of onderneming in de toekomst gemid deld eens in de vijf a zes jaar te controle ren. uitgangspunt bij deze controles moet zijn "fair-play"; beide partijen moeten zich aan de spelregels houden die bij zo'n onderzoek gelden. Om een belastingcontrole goed te laten verlo pen is het nodig dat de ondernemer weet wat hem te wachten staat, vindt de heer Hilhorst, direkteur van de Rabo bank Soest. "Wat zijn rechten, wat zijn plichten? Hoe moet hij zich opstellen? Wie kan hem dat beter vertellen dan een rijksaccountant van de Dienst der Be lastingen!" Als direkteur van de Rabobank viel het de heer Hilhorst op dat veel onderne mers onzeker zijn bij belastingcontrole, omdat ze niet weten wat hun te wachten staat. "Ze weten niet, hoe ze zich moe ten opstellen. Ik denk dan ook dat de In de aanloop naar en tijdens het Land juweel Soest 1987, in de periode van eind mei tot en met 7 september 1987 zijn er herdenkingsmunten verkocht in een messing, zilveren en gouden uitvoe ring. Enkele van deze munten hebben een bijzonder kenmerk, waardoor ze een "speciale waarde" hebben. Zowel bij de messing als bij de zilveren munten zijn er nl. een aantal in een "muntslag"-uitvoering geslagen. Dit houdt in dat de opdruk op de munt aan de beide zijden van elkaar zijn gespie geld, waardoor de bovenzijde van de opdruk van de ene zijde aansluit aan de onderzijde van de opdruk aan de ande re zijde van de munt. Bij de meeste munten is nl. de onderzij de van de opdruk aan beide zijden op gelijke wijze aangebracht, waardoor de bovenkanten en onderkanten van de opdrukken aan elkaar aansluiten. Indien u in het bezit bent van een derge lijke bijzondere munt, wordt u in de ge legenheid gesteld tot uiterlijk 1 novem ber a.s. deze munt in te wisselen bij het hoofdkantoor van de Nederlandse Middenstandsbank aan de Van Weede- straat te Soest. Tegen inlevering van een bijzondere messing munt ontvangt u een zilveren uitvoering; en tegen inle vering van een bijzondere zilveren uit voering ontvangt u een gouden uitvoe ring. Bij de NMB is een voorbeeld van de bijzondere uitvoering van de mes sing munt ter illustratie aanwezig. voordracht zowel ondernemers als de belastingdienst ten goede zal komen. Alleen als beide partijen de spelregels kennen, kan er sprake zijn van "fair- play". Die spelregels werden tijdens de voordracht uit de doeken gedaan. Laat de ondernemer het afhandelen van de belastingcontrole in de regel niet aan zijn adviseur over? "Zo werkt dat in de praktijk niet", zegt de heer Hilhorst. "De adviseur zal gewoonlijk alleen de aangifte verzorgen. Hij zal normaal ge sproken niet de hele controle, die meestal meerdere dagen beslaat, bijwo nen. Bovendien wil de belastingcontro leur (hij kan dit zelfs eisen) veel zaken met de ondernemer zelf bespreken". Zaken die tijdens de inleiding aan de or de kwamen waren onder meer: - Waarop moet ik wel en waarop behoef ik niet te antwoorden? - Welke bescheiden moet ik ter inzage verstrekken, welke moet ik bewaren? - Mag de belastingcontroleur in mijn kasten snuffelen? Een tien weken oud katje zal zich voor taan nog wel een tweede keer bedenken alvorens op avontuur te gaan. Het jonge dier was bij een flat aan de Dalweg in de regenpijp gekropen. Ter hoogte van de vierde verdieping gleed de kat naar be neden, als ware het een fragment uit de één of andere Walt Disney-serie. Het was dan ook voorspelbaar dat het katje vast kwam te zitten aan de onderkant van de regenpijp. Het beestje werd uit zijn benarde situatie bevrijd. Een 27-jarige inwoonster van Bussum, die haar auto vrijdagavond had gepar keerd aan de Driehoeksweg, ontdekte bij terugkomst dat haar wagen door een andere automobilist was aangereden. Die was echter doorgereden. De auto van de Bussumse had een flinke deuk in het voorportier opgelopen. Ook aan de Titus Brandsmastraat werd vrijdagmiddag een auto aangereden door een weggebruiker die zich vervol gens uit de voeten maakte. Hier werd de linker voorkant beschadigd van de auto van een 44-jarige bewoonster. Tijdens het Landjuweel Soest 1987 zijn in en rond de feesttent aan de Ferdi- nand Huycklaan te Soest de volgende voorwerpen gevonden: antraciet/beige vest, maat large; blauw kindeijasje, maat 122; grijskleurig sue- de jas, maat 42; groene parapluie; grijs/ zwarte fietspomp; timex herenhorloge; dameshorloge, merk Guillaume en Heddendorp; armbandje met naam plaat Edwin; diverse sleutelbossen en losse sleutels; klein make-up tasje; gro te make-up tas; plastic en leren arm band; zwart stukje van een hoes voor Canon camera; paar bruine schoenen maat 8,5; paar zwarte schoenen. Bovengenoemde voorwerpen kunnen worden afgehaald bij het secretariaat van het Landjuweel Soest 1987, R.H.M. van Hal, Spinet 47 te Soest, tel. 20573. Foto: Goos van der Wilt. - Mag de belastingcontroleur aan ieder een in mijn bedrijf, dan wel mijn vrouw, zo maar vragen stellen? - Wat doet de fiscus met klikbrieven? - Mag ik met de controleur compromis sen sluiten? Is de inspecteur daaraan gebonden? - Wat betekent het als ik als verdachte wordt aangemerkt? Welke spelregels gelden dan? - Wanneer kunnen boetes worden op gelegd? - Waar moet het onderzoek worden ge daan? Kortom: wat staat de ondernemer c.q. dê onderneming tijdens zo'n onderzoek te wachten? De aanwezigen kregen daarna ruim schoots de gelegenheid hun vragen ken baar te maken, waar dan ook gretig ge bruik van werd gemaakt. Het doel van deze avond was het wegwijs maken van de cliënten van de Rabobank in deze materie. Dit doel mag dan ook zeker als "gehaald" worden beschouwd. Ter on dersteuning van het besprokene werd nog een syllabus uitgereikt, welke ook goed als naslag gebruikt kan worden. Nadat de inleiding ten einde was, werd nog enige tijd informeel nagepraat over het onderwerp. Naast de normale vliegbewegingen oe fent de vliegbasis Soesterberg in de maand oktober extra intensief. Het Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Squadron start op donderdag 1 oktober en vrijdag 2 oktober om zeven uur 's morgens haar vliegoefeningen met F15 straaljagers. Op maandag 5 oktober, maandag 12 oktober, dinsdag 20 okto ber en dinsdag 27 oktober houden heli- copters van het 298 Squadron avond- vliegoefeningen tot uiterlijk twaalf uur 's nachts. Woensdag 14 oktober begint op de vliegbasis een oefening voor het Ameri kaanse- en Nederlandse Luchtmacht- personeel. De oefening duurt drie da gen en eindigt vrijdag 16 oktober in de namiddag. De vliegbewegingen voor deze oefening vinden plaats tussen ze ven uur 's ochtends en twaalf uur 's nachts. Tijdens deze oefening kunnen vliegtuigen ook andere dan de gebrui kelijke aanvliegroutes vliegen. Voor de 4e keer organiseert de Neder landse Zebravinken Club (NZC) een Internationale zebravinken-tentoon- stelling. Dit jaar heeft de NZC onder dak moeten vinden in gebouw Huize St. Jozef (voorheen Artishock) aan de Steenhoffstraat 46 te Soest. In 1986 waren 1100 zebravinken van topkwaliteit in de wedstrijdklasse inge schreven. Het TT-bestuur heeft na de sluiting van de inschrijvingen dit jaar 1300 vogels geteld die meedingen naar de titel internationaal zebravinkenkam- pioen 1987. Er worden zebravinken in meer dan zestig kleurslagen verwacht. Voor het eerst zullen er ook zwartwang zebravinken op een tentoonstelling in Nederland te zien zijn. Natuurlijk zal het leeuwendeel van de vogels door Nederlandse kwekers wor den ingebracht, maar ook inzendingen uit België, Duitsland en zelfs Frankrijk zijn er bij. Vooral de inzendingen uit België worden door de Nederlandse kwekers met sportieve angst afgewacht. Vorig jaar behaalde een van de Belgi sche inzenders namelijk een van de be langrijkste kampioenschappen en gin gen bovendien ook verschillende ande re belangrijke prijzen naar België. De show wordt georganiseerd door een landelijke TT-commissie en valt onder de verantwoordelijkheid van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers (NBvV). Plaatsgenoot C.A.C. van Doorn maakt als zaal-coördinator deel uit van de TT- commissie. Op donderdag 1 oktober zal om 19.30 uur de tentoonstelling worden ge opend. Deze internationale zebravin- ken-tentoonstelling is voor het publiek geopend op: Donderdag 1 oktober van 20.00 uur tot 22.00 uur. Vrijdag en zaterdag 2 en 3 oktober van 10.00 uur tot 22.00 uur. Zondag 4 oktober van 10.00 uur tot 16.30 uur. De toegang is geheel gratis. Uit een personenauto is een legeijas en een hoeveelheid sigaretten gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Dillen burglaan. De 23-jarige eigenaar deed aangifte bij de politie. Dat deed ook een 22-jarige Baarnaar. Toen hij terugkwam bij zijn auto op de Dolderseweg moest hij constateren dat zijn scanner uit de wagen was gestolen. De dader had het raam vanhet linker portier stukgeslagen. Kasteelconcerten in samenwerking met de Baarnse Muziekkring. U kunt zich abonneren op de serie Kasteelconcerten op de zaterdag avond. Inlichtingen: Baarnse Muziekkring, tel.: 02154- 14562. Deze concerten zijn met ge merkt. Het reserveren van losse kaarten kunt U doen bij de receptie van Kasteel Groeneveld of telefonisch: 02154- 20446. Zondag 4 oktober Aanvang: 15.00 uur Toegang: f 6,- Dierendagconcert m.m.v. het Amsterdams saxofoon kwartet 'Zaterdag 10 oktober Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/12,-. PNepè Romero - gitaar Wilhelm Heilweg piano. Zij spelen werken van o.a. Weber, Mozart, Ca- rulli, Sor e.a. Zondag 18 oktober Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f 5,-. Recital door de winnaar van het Clavecimbelconcours 1987 te Utrecht de Franse clavecinist Thier- ry Schorr. Hij speelt werken van o.a. Couperin, Rameau en Bach. 'Zaterdag 31 oktober Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/f 12,-. Ernst Rombouts hobo. Alwin Bar - piano. Zij spelen werken van o.a. Röntgen, Schumann, Beethoven. Zondag 15 november Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f 5,-. Mariken Zandvliet -piano. Zij speelt werken van Beethoven, Chopin, Mendelssohn en Debussy. 'Zaterdag 28 november Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/12,-. Vera Beths - viool. Stanley Hoogland - piano. Zij spelen werken van Mozart, Loe- vendi, Esscher en Brahms. Zondag 13 december Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f5,-. Kees de Wijs - kabinetorgel. Pieter Odée - fluit. Zij spelen Franse en Duitse barok. Zondag 10 januari 1988 Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f 5,-. Nieuwjaarsconcert door het "Furrer ensemble". De eerste open dag van de stichting Stimulans is een succes geworden. Niet alleen kwamen er naar schatting 600 bezoekers naar het terrein aan de Birkstraat, de stichting kon ook nog eens een bedrag van ongeveer 700 gul den aan giften accepteren. Dit geld wordt gebruikt voor de aanschaf van twee makkelijk hanteerbare kruiwa gens. De stichting Stimulans heeft namelijk als doelgroep geestelijk gehandicapte kinderen en jongeren, waarvan de ou ders financiueel minder draagkrachtig zijn. De kruiwagens zijn derhalve een uitkomst voor de stagegroep, bestaan de uit geestelijk gehandicapten van een dagverblijf in Hilversum. De kinderen, die regelmatig bij de stich ting Stimulans vertoeven, verzorgden een demonstratie met paarden. Ze wer den door een jury beoordeeld op uiter lijke verzorging en presentatie. Christel Wantenaar won de eerste prijs met de Engelse volbloed 'Jolly'. Natuurlijk konden de bezoekers zelf ook een ritje maken op de paarden van de stichting Stimulans. Ze werden voorafgegaan door de dressuur-amazones Karin en Anneke, die op muziek een pas-des- deux lieten zien. Het belangrijkste onderdeel van de open dag was de show, die de vaste be- zoekertjes van Stimulans op de paarden maakten. Verder waren er twee bands, die de hele dag voor de vrolijke noot zorgden, en dat ze daarin slaagden was uit de gezichten van de honderden gas ten op te maken. Het was de eerste open dag bij Stimulans, maar volgens de heer P. Bisschop is het nu al zeker dat het een jaarlijkse traditie gaat wo Afgelopen vrijdag is opnieuw het Soes ter Snelschaak-kampioenschap ver speeld. Evenals vorig jaar was Gerrit Muis de sterkste. Het speltempo was in de eerste ronde 7 min. per persoon, in de tweede ronde 5 min! Vooral de tijdfactor was voor diverse goede schakers een bron van ellende, en dus voor hun tegenstanders een bron van vreugde. Zeer veel partijen zijn, in gewonnen stellingen, verloren gegaan omdat de tijd op was. (de Boer, v. Tui nen, Swinkels). Vooral v. Tuinen had niet genoeg aan 5 min! In de eerste ron de scoorde hij nog 100%! In de tweede ronde viel hij terug naar 3 uit 8. Bij Braf het omgekeerde, in de eerste ronde slechts 2 1/2 uit 6, in de tweede ronde 7 1 /2 uit 9. Zeer opvallend was de presta tie van Henk Schenderling in de tweede ronde: 7 uit 9. Geen van de aanstor mende jeugdtalenten, Vonk, Bouma, Nieuwelink kon voor de kampioens- groep plaatsen. Deze kampioensgroep was een goede afspiegeling van de in- terne competitie, zowel qua indeling als eindstand! De agenda voor de komende weken ziet er als volgt uit: 2 oktober: Traditionele Massakamp in en tegen Baarn. (verza melen om 7.30 uur); 9 oktober: 2e Ronde interne competitie; 15 oktober: Ladder 4- inhaalpartijen. Eindstand kampioensgroep: 1. G. Muis 7-8; 2. E. v.d. Velden 5-8; 3. E. de Haan 5-8; 4. J. de Gier 4-8; 5. R. Molenaar 4-8; 6. C. Vennik 3-8; 7. F. v. Tuinen 3-8; 8. E. Swinkels 2 1/2-8; 9. R. Boekhoff 2 1/2-8; 10. Vegter uitge vallen. Eindstand verliezersgroep: 1. J. Braf 7 1/2-9; 2. P. v.d. Hammen 7 1/2-9; 3. H. Schenderling 7-9; 4. C. Vonk 6-9; 5. D. de Boer 5 1/2-9; 6. L. Bouma 5-9; 7. R. Wolzak 3-9; 8. L. Hoes 2 1/2-9; 9. G. Wenink 1-9; 10. J. Nieuwelink 0-9. Het tennispark van T.V. Soest-Zuid aan de Bosstraat, vrijdagmiddag 25 september. Kennelijk wordt daar nog gewerkt aan de viering van het lus trum. Een bonte verzameling kinderen bezet n.1. de prima bespeelbare banen. Opvallend enthousiast, soms zenuw achtig spelen va. 48 jongens en meisjes duidelijk voor de punten. De hoeveel heid volstrekt onbekende gezichten maakt duidelijk dat er iets aparts ge beurt. Bij navraag blijkt het te gaan om een al ternatief circuit. Er was tijdens de win- tertraining '86/'87 een intitiatief ont staan. De jeugd van 12-17 jaar die niet in de KNLTB competitie speelt moest toch wedstrijden leren spelen. Het resultaat was bij T.V. Soest-Zuid te zien. De jeugd van de verenigingen Randen broek, Lokhorst, Leusden en Soest- Zuid speelden nu, na eerdere wedstrij den in Amersfoort en Leusden, de laat ste ronden. Iets aan de koude kant maar droog en zonnig was het. Alle partijen werden soepel afgewerkt. Na de laatste wedstrijd werd de kantine in bezit genomen en een lichte maaltijd van soep en brood genuttigd. Intussen stelde de wedstrijdleiding de totaalsco re vast. Met kennelijke spijt droeg daar op de ploegleider van Randenbroek een enorme wisselbeker over. Voor Soest-Zuid, de winnaar van deze najaars-uitwisseling, nam een glunde rend jeugdlid de beker in ontvangst. Al le deelnemers kregen van de jubileren de vereniging een herinnering in de vorm van een sleutelhanger met in scriptie. De afsluitende toespraak was duidelijk. Aan echt plezier en strijdlust geen ge brek. In het alternatieve circuit Randen broek/Lokhorst/Leusden/Soest-Zuid draait volgend voorjaar opnieuw een voortreffelijk georganiseerd tournooi. De wisselbeker komt helemaal vol met inscripties en is nu al een waardevol be zit. Het "Toss" eindtoernooi is ook dit jaar weer een succes geworden, waarbij opviel dat er een gezellige en goede belangstelling voor be stond. De toernooicommissie kan dan ook terugzien op een goed en vlot verlopen toernooi. Ook de maatregel dat iedere deelne mer maar op twee onderdelen kon in schrijven, heeft zijn uitwerking ge had. Het is allemaal heel rustig verlo pen. Het is ook het jaar van de door braak van de jeugd geweest, hetgeen aan de uitslagen te zien is. Jarenlang kwamen steeds de oude namen terug en dit is nu enigszins gewijzigd. In het damesenkel ging de strijd tus sen de kampioenen van het vorig jaar van de A- en B-afdeling en Marga Leek had beide handen vol aan het goede spel van Lieke Moonen, het geen voor de laatste een goed resul taat was. Herenenkel "A" heeft in Marcel Hilhorst een aanwinst. Hij wist in de finale Gerard Toemen ge decideerd van zich af te houden. In de "B" enkels wisten Henriëtte Kar stens en Thijs v.d. Brakel hun tegen standers, resp. Astrid Smeeing en Re- né Dijkman, van de overwinning af te houden. In het damesdubbel "A" is na een spannende eindstrijd het kop pel José de Rond en Inge Glas als winnaar te voorschijn gekomen met een overwinning op Ineke Grift en Corry Coraelis. In het damesdubbel "B" wist de oude garde zich te handhaven. Greet Ten- sen en Wil Visschers wonnen van Sandra van Ooijen en Sandra van Zoeren. Het te verwachten grote duel in het herendubbel "A" viel enigszins tegen. Marcel Hilhort en Henk v. 't Klooster wonnen overtuigend van het favoriete koppel Robin Renooy-Piet Smeeing. Bij de "B" afdeling was het een jeug- daangelegeheid en versloegen Edwin van Galen/John Roelofs de gebroe ders Rademaker. De gemengde dubbels leverde nieuwe kampioenen op. Marga Leek/Joop van Daalhuizen en Paula en Sjaak Smeeing waren de meerderen van resp. Rian en Eric Borgts en Astrid Smeeing en Bert Bijlaard. De prijsuitreiking vond plaats op de slotfeestavond, de door ruim 200 le den werd bezocht. Een avond vol amusement met de band "Jupiter" en het optreden van de Limburgse Pierre Knoops. Ook de mister Miss verkie zing, door eigen leden, zorgde voor veel hilariteit. Na de seizoenopening vorige week donderdag werd afgelopen donderdag in het dienstencentrum Honsbergen de competitie gestart door 28 deelnemers. De nieuwe regel dat niet meer dan 5 keer mag worden geruild blijkt voor een aantal spelers toch een behoorlijke han dicap, want slechts 3 deelnemers wisten boven de 500 te scoren en wel Dieuwke Vastenburg, Joop van Zijtveld en Tru- dy Danvers. Vaste hoge puntenscoor- ders als Renske Druijff, Klaas Keuter en Jan Danvers moesten diep in het stof bijten voor genoemd drietal en voor hen is het te hopen, dat volgende don derdag er voor hen meer inspiratie is, of betere letters. De uitslagen van deze eerste ronde waren: Diny Boele - Wout Klute 442-307; Bep Blom - Mick Leyendekker 281-329; Tineke van Egdom - Klaas Keuter 392- 384; Annie Janssen - Ria Mulder 428- 348; Truus van de Veer - Thea van de Berg 302-409; Jan Leyendekker - Riet Rabelink 468-400; Trudy Danvers - Hans Danvers 505-342; Dieuwke Vas tenburg - Wil Bouman 564-435; Jan Danvers - Joop van Zijtveld 407-510; Anne Nuyssink - Renske Druijff 470- 475; Mw. Smidt - Mw. Epskamp 296- 227; M. Verhoeff- M. Gerth 295-303; M van de Fliert - Mw. Nijhuis 220-235; Peggy Olieslager - Meta Klute 251- 285. De prijs van de week, waarom deze week in de tweede ronde werd gespeeld bestond uit een grote speciaal voor deze avond vervaardigde taart met opschrift. Deze werd gewonnen door Riet Rabe link, die zichtbaar ingenomen was met dit smakelijke presentje. Aanstaande donderdag is er weer scrabble in Honsbergen. De aanvang is 19.30 uur en de deelname kost 2,50. Wel graag uw eigen scrabblespel mee nemen.

Soester Courant | 1987 | | pagina 15