Yan Homoet steekt YYZ-D1 in de spullen Rabobank organiseert Sportkwis voor Jeugdverenigingen WOENSDAG 30 SEPTEMBERT9B7~ SOESTER COURANT PAGINA 17 ).V.S.-Knollentuin egen de Komeet Onderuit DAMMEN )ames SoVoCo-Stam in De Bunt VOLLEYBAL Enerverende clubkampioenschappen r.V. Soest-Zuid TENNIS I Harry van Brummelen derde in Zaandam ATLETIEK Langlaufclub start training Veteranen Soest winnen triathlon ATLETIEK Bondscompetitie voor dammers goed begonnen Wie wordt op 7 oktober a.s. Sportkwiskampioen van 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek? Shotteams komen net tekort TAFELTENNIS Soester Bowling Bond BOWLING Strafworpen nekken Eemvogels KORFBAL Gezellig toernooi bij De Eemvogels E.S.S.-Brouwer wint ook derde wedstrijd Sportfoto's ,a de goede prestaties van de laatste Jeken heeft D.V.S.-Knollentuin de af- ■lopen wedstrijd het in sporthal De ■winkelier te Bilthoven laten afweten ■gen de Komeet. Wederom kon D.V.S. Eet over alle spelers beschikken. Hier- foorkon R. Kaats zijn debuut maken in El eerste team en hij kan terugkijken een prima wedstrijd, lelijk na de aftrap nam D.V.S.-Knol- Intuin het initiatief. Met snelle en goed %gezette aanvallen verschenen J. Staal S P. v.d. Berg diverse keren gevaarlijk Jjor het doel van de Komeet. Met name IStaal heeft met zijn keiharde "pegels" Te richting van het doel nog niet gevon- jen. De eerste tien minuten waren dui- lelijk voor D.V.S. Met spectaculaire leidingen wist de Komeetdoelman lan- Je tijd een doelpunt te voorkomen. Baar uiteindelijk speelden E. Vogel en v.d. Berg met een uitstekende combi- latie de verdediging uit, waarna eerst genoemde 1-0 scoorde. D.V.S.-Knol lentuin was duidelijk de betere ploeg en nad tv* koot;,, meer geluk de scQre moeten opvoeren naar drie of vier nul. Omdat D.V.S. verzuimde door te druk ken kreeg de Komeet steeds meer grip op het spel. Dit resulteerde in enkele ha chelijke situaties voor het doel van G. Aalderink. In deze periode stond D.V.S. met de rug tegen de muur. De Komeet profiteerde in deze fase van het nerveuze spel en scoorde voor rust twee doelpunten. Ruststand 1-2. Na rust een gelijkopgaande strijd met aan beide kanten diverse kansen. He laas leverden enkele acties vam J. v.d. Wielen en P. v.d. Berg niets op. Omdat de gelijkmaker uitbleef ging D.V.S. steeds gejaagder en hierdoor slordiger voetballen. De Komeet maakte hier dankbaar gebruik van en scoorde met een hard schot 1-3. Door deze tegen treffer geloofde D.V.S. er niet meer in. Dankzij fantastisch keeperswerk van G. Aalderink en de inzet van E. Vogel bleef de schade beperkt. P. v.d. Berg en R. Kaats probeerden het nog met ver schillende afstandschoten maar de aansluiting bleef uit. Vlak voor tijd wist de Komeet in deze zeer sportieve wed strijd de eindstand te bepalen op 1-4. Gelet op de legio kansen van D.V.S.- Knollentuin had er met veel meer inge zeten, dan deze nederlaag. f aterdag begint de nationale volleybalcompetitie terwijl de Europese volleybal top in lelgié speelt om het kampioenschap 1987 wordt in Nederland een begin lemaakt met de competitie van de Ne- lerlandse Volleybal Bond. Donder dagavond in Sporthal Beukendal en jalerdag in Sportzaal De Bunt. In De Bunt spelen de dames van SoVoCo- Btam 1 en 2 hun eerste wedstrijd. Te genstanders zijn de hoogste teams van TC Utrecht. linds begin augustus is de damesselec- ne van SoVoCo-Stam in training voor He competitie die zaterdag begint. Het Ëerste damesteam van de Soester vol leybalvereniging komt dit jaar in de op :én na hoogste klasse uit de Nationale iompetitie. Tiet verdiende deze plaats door vorig leizoen kampioen te worden in de iweede divisie. Trainer-coach Werner raans heeft de selectie van vorig sei- feoen slechts op één plaats gewijzigd. De Jeugdige Inge Everts speelt dit seizoen yn het tweede team van SoVoCo-Stam. Nieuw in de hoofdmacht van SoVoCo- $tam zijn de ex-international Monique pooy. Speelster van ere-divisionist Jrion uit Doetinchem en EAW uit irnhem. Zij verhuisde naar deze regio en komt het Soester team versterken. De tweede nieuwkomer is Ciska \brams, jeugdinternational afkomstig [van het Barneveldse SSS. Het eerste da- nesteam heeft een stevig oefenpro gramma achter de rug met als hoogte punt het internationale volleybaltoer nooi van vorige week. Als het daar ver- ftoonde spel maatgevend is voor de ko- nende wedstrijden dan kan het volley- fealminnend publiek uit Soest en Baarn nog genieten van goed en attractief jspel. Dames 2 een stapje hoger Naast de promotie van het eerste team wist ook het tweede team van de Soes ter Volleybal vereniging SoVoCo een klasse hoger te bereiken. Via promotie wedstrijden, bereikte het de klasse die dames 1 net verlaten had. Een fraai re sultaat voor de fusieclub SoVoCo. Bram Griffioen werd de nieuwe trainer van SoVoCo-Stam 2 en ook dit team werkte een gedegen oefenprogramma af met goede resultaten. Op twee plaat sen is het team ten opzichte van vorig jaar gewijzigd. De nog jeugdige, uit ei gen kweek afkomstige Marianne Goe- bertus zal samen met Christine Visser het spelverdelen gaan verzorgen terwijl Inge Everts, eveneens afkomstig uit ei gen vereniging en vorig jaar al spelend in de tweede divisie met SoVoCo-Stam 1, de slagkracht van het team moet ver groten. De selectie van negen speelsters wordt gecompleteerd door de komst van Madeion Boerboom. Al met al be looft de komende competitie de bezoe kers van Sportzaal De Bunt iedere za terdagmiddag volop volleybalplezier te bieden. De selectieteams van SoVoCo- Stam spelen allen hun thuiswedstrijden in deze hal. Komende zaterdag spelen de dames van SoVoCo-Stam 2 en 1 resp. om 14.30 en 17.00 uur hun eerste wedstrijd. Maar ook het eerste heren team en het derde damesteam alsmede de meisjesselectie van SoVoCo-Stam hebben de Bunt als speelzaal op zater dagmiddag. Programma: Donderdagavond in Sporthal Beuken dal de eerste competitie-avond van re gio Eemland. Met om 18,45 uur de eer ste wedstrijden. Vrijdagavond speelt het vierde damesteam in Amersfoort en het eerste herenteam in Maartensdijk. En dan zaterdag in de Bunt: 14.30 uur SoVoCo-Stam 2-VC Utrecht 2 17.00 uur SoVoCo-Stam 1-VC Utrecht 1 Uit een recordaantal inshrijvingen zijn ^tijdens de clubkampioenschappen van tennisvereniging Soest-Zuid te rechte kampioenen te voorschijn ge- komen. Dat het voor de kampioenen niet altijd even eenvoudig ging blijkt hijvoorbeeld uit de finale herenenkel De regeren de clubkampioen Robert- [Jan Bilderbeek trof Marien Jonkheim. JBilderbeek kwam relatief eenvoudig in finale door een indrukwekkende halve finale tegen Pieter Koppies, wel ke hij met maar liefst 6-0; 6-0 won. Marien Jonkheim daarentegen had, na leen prachtige partij tegen Robbert ■Meeder in de kwartfinale, een 3-setter ■nodig tegen Henk van Asch om in de fi- Inale te geraken. Marien leek de finale ■tegen Robbert-Jan al gauw door tak- Itisch spel naar zijn hand te zetten. Hij ■won de eerste set met 6-3. Daarna kreeg ■Robbert-Jan grip op het spelletje van ■Jonkheim en won de partij door stug ■volhouden met 3-6; 6-4; 6-4. ■In de damesenkel A ging het clubkam- I pioenschap van Marianne Joziasse naar ■Manon Kolber. Manon won overtui- Igend van Marianne in twee sets. Het ■snelle en vooral harde spel van de fysiek ■sterke Manon Kolber bleek doorslag- ■gevend. ■Enerverend was de strijd in de heren- ■dubbel. R.J. Bilderbeek en P. Brouwer ■moesten hun meerdere erkennen in het Igelegenheidsduo Harry Brouwer en ■Henk van Asch terwijl de favorieten ■Marten Jonkheim en Kees Kyzer toch sterker bleken dan het dubbel Henk Evelaar-Fons Habes. I De finale was een zeer spannende aan- Zaterdag j.1. kwamen twee A.V. Pij- I nenburgatleten aan de start voor een 20 I km wegwedstrijd in Zaandam. Na zijn I overwinning van vorige week was Har ry van Brummelen ook hier weer sterk aanwezig. Met een tijd van 1 uur 9 min. en 2 sec. pakte Harry in zijn korte vete- ranenperiode al weer een ereplaats, in dit geval een 3e. Met Erik Bos gaat het steeds weer beter. Hij kwam sterk mee bij de voorsten. Een goede tijd van 1 uur 7 min. en 50 sec. was het resultaat. gelegenheid. Van Asch/Brouwer ver loren de eerste set met 6-3 maar kwa men zeer sterk terug. Uiteindelijk werd de partij in de derde set beslist in een tie break. De damesenkel B finale gaf een strijd tussen oud en nieuw talent. Sonja Huizinga, ook succesvol bij LTC Soest, moest het opnemen tegen routinier Jo ke Sevinga, die in de halve finale verras send won van José Hendriksz. Sonja won de finale in twee sets. Haar goede techniek bleek toch beslissend. Het onderdeel herenenkel 40-1- bleek gezien de vele inschrijvingen zeer po pulair. De favoriet, en kampioen van het vorig jaar, Otto Zoetelief maakte zijn plaatsing waar door in de finale te winnen van Henk Rouwhorst. Het was reeds de derde maal in successie dat Ot to deze titel binnenhaalde. In tegenstelling tot de herenenkel 40+ leverde de herenenkel B een jeugdige overwinning op. Paul Walter won van nieuweling Henk Gerla in een spannen de 3-setter. Beide heren zullen zeker volgend jaar in het "A-toernooi" van zich doen spreken. De damesdubbelfinale was voor de "vaste leden" van de T.V. Soest-Zuid een vreemde finale. Beide dubbels wer den gevormd door nieuwe leden. Ma non Kolber en haar dubbelpartner Re- nate Hubert waren niet opgewassen te gen Inge van Rooy en Alida v.d. Hoek. De laatstgenoemden wonnen de finale door gedegen spel. De damesenkel 40+ finale werd door de slechte weersomstandigheden ver plaatst. Verrassend was de finaleplaats van Janny v.d. Hoek. Als ongeplaatste speelster maakte zij het mede finalist Jetje Ros het nog aardig moeilijk, maar ze moest uiteindelijk toch buigen voor het gevarieërde spel van haar tegen standster. De langlaufclub Woudenberg start in oktober weer met de training. Tot en maart worden elke week trainingen van twee uur gegeven. De club heeft ook le den in Soest. De trainingen vinden plaats op het par cours bij het Henschotermeer. De lang laufclub organiseert ook weekeinden naar het Sauerland, waar men afstan den van 10 tot 50 kilometer op de ski's kan overbruggen. Voor informatie tel. 03498-3449/3585. Zaterdag j.l. beleefden de Dl-voetballers van VVZ '49 een bijzonder fijne dag. Een reeds lang gekoesterde wens ging in vervulling: een sponsor die het elftal in een nieuwe outfit stak. De welbekende Soester rijwielhandel Z.J. van Hornet (Van Weedestraat) nam een en ander graag voor zijn rekening. De Foto: Goos van der Wilt. jeugdige VVZ-ers zagen er in hun mooie nieuwe spullen prachtig uit. En nu maar hopen dat dit een goede stimulans is om de zwakke resultaten van het begin van de competitie om te buigen. Drie wielrenners uit de beginjaren zes tig, waar zij elkaar op het scherpst van de snede bestreden, hervonden zich na 25 jaar en vormden een team onder de naam "Veteranen Soest". Deze for matie kwam zaterdag j.l. uit in de Amersfoortse estafettetriathlon. De ploeg beschikte over de wielersport trouw gebleven coureur Cor Faber, die de 45 km tijdrit voor zijn rekening nam, Joop van Leijenhorst, die 10,5 km moest hardlopen als lange-afstandsat- leet, terwijl de naar de triathlon overge stapte Rob de Haas 1 km moest zwem men. Cor Faber, tijdrijder bij uitstek, opende de strijd over 24 ronden wielrennen, waarbij hij niet nerveus werd van de bliksemstart van zijn tegenstander. Na twee ronden was de opgelopen achter stand van de opening al omgezet in een lichte voorsprong. Daarna bouwde hij het verschil regelmatig uit. Zijn ronde tijden gaven slechts enkele seconden variatie. Na 45 km stond de klok op 1 uur 10 min. en 28 sec. en was het verschil 1 min. en 52 sec. in het voordeel van Ve teranen Soest. Joop van Leijenhorst nam over voor het lopen van 6 rondjes van 1775 meter en aan hem was de taak om de sterke Adriaan Ligtvoet te klop pen. Goed gemotiveerd en speciaal ge prepareerd voor dit evenement legde Joop zijn rondjes af. Aanvankelijk bleef de winst beperkt tot enkele seconden, maar in zijn slotoffensief bracht hij het verschil op 52 sec. Zijn tijd over dit looponderdeel bedroeg 36 min. 3 sec. Daarna tikte hij Rob de Haas aan, die op dat moment met een opgebouwde voorsprong van 2 min. 44 sec. te water ging voor de 1000 meter zwemmen. De vraag was of het voordeel genoeg was om de krachtexplosie van zwemspecia- list Teun van Spriel op te vangen. Onder spanning zwom Rob de Haas naar 18 min. 13 sec. en knabbelde daarbij 1 sec. van zijn persoonlijk record. Na het aan tikken zat ook Teun van Spriel al in zijn laatste meters. De marge, die uiteinde lijk overbleef in het voordeel van de Soesters was slechts 23 sec. Van de 180 teams waren slechts 16 for maties sneller dan de Soester 40-plus- sers. Uitslag veteranen: 1. Veteranen Soest, totaaltijd 2 uur 4 min. 44 sec. 2. ZHLS 2.05.07, 3. Jong Talent 2.06.32. Bij de dames was Soest ook sterk verte genwoordigd met de combinatie Mieke Havik, Diny v.d. Berg en Marjan Suik. Ook zij pakten een ereplaats met 2 uur en 13 min. Verder waren er nog diverse A.V. Pijnenburgteams. Kees Rietveld samen met Henk Schaak en trainer Je roen Majoor kwamen tot 2 uur en 9 min. Het koppel Simon Schreur, Marcel de Boer en Wim Hengeveld deed er 2 uur en 5 min. over. De gebroeders Hans, Dirk en Gerard Smit kwamen op 2 uur en 43 min. Nog een damesteam, bestaande uit Marieke Schreur, Elly Geijtenbeek en Gerda van der Veen be hoorde tot de finisHers. Het eerste tiental van de Dam Vereni ging Soest/Baarn is de competitie van de Utrechtse Provinciale Dam Bond begonnen met een thuiswedstrijd te gen het sterke Bunschoten 1. De Bunschoters verschenen in Soest in hun sterkste opstelling. Het eerste tien tal van DVSB moet sinds kort Ron Ent ken, de clubkampioen van vorig jaar, missen. Door de komst van de heren B. Weistra en H. de Waard is het tiental da nig versterkt. Na 2V2 uur spelen was er op alle borden nog volop strijd. Aan bord 2 werd om 11 uur remise gemaakt door Den Os. Hammacher maakte het in een niet al te gemakkelijke stand zijn tegenstander moeilijk, maar verloor uiteindelijk. Schimmel accepteerde een remiseaan bod van zijn tegenstander in eerste in stantie niet, maar moest drie zetten later toch in een puntendeling berusten. Na een remise van Schouten trok Van der Ploeg de stand met goed spel gelijk tot 4-4. Lambrechts hield Bremer op remi se en nadat nieuweling Weistra ook tot een puntendeling gekomen was, bracht eerste bordspeler Bakker DVSB op voorsprong door van de zeer sterke C. de Jong te winnen. Daarmee was de stand 10-8 in Soester voordeel met al leen de partij van De Waard aan de gang. Na het eerst nog een tijdje te heb ben geprobeerd berustte De Waard in remise en hielp zijn team daarmee aan de overwinning: 11-9 voor DVSB. Om op deze vraag antwoord te krij gen, organiseren de Rabobanken in 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek een grootscheepse Sportkwis voor jeugdi ge sporters en sportsters tussen 10 en 12 jaar. Tijdens de voorronde dienden de ver enigingen sportvragen op te lossen en met behulp van een spreekwoorden- raadwedstrijd een zin af te maken. Ruim 50 verenigingen hebben hun op lossing via de plaatselijke Rabobank in geleverd. De 18 beste verenigingen werden door een deskundige jury gese lecteerd. Daaronder bevonden zich o.a.: Badmintonvereniging B.C. Badso te Soest; Badmintonvereniging B.C. Selby te Soest; Schaatsvereniging S.V. Eemland te Soest. In de grote finale op woensdag 7 okto ber a.s. in 't Spant te Bussum zullen de ze 18 besten onderling gaan uitmaken wie dit jaar Sportkwiskampioen van 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek gaat worden. De finalekwis zal worden gepresen teerd door Judith Bosch en Dick Pas- schier, bekend van diverse program ma's op radio en televisie. Tussen de di verse ronden zullen artiesten optreden zoals Bonnie St. Clair, Les Diaboliques en Jan van de Beidt (muziek). Bij de Sportkwis worden veel vragen gesteld over allerlei takken van sport, zoals voetbal, tennis en schaken, terwijl ook een behendigheidsspel voor punten kan zorgen. Ruim 500 kinderen zullen aan wezig zijn om hun team aan te moedi gen. Iedere vereniging die in de finale uitkomt wint altijd fl. 100,- en krijgt een tegemoetkoming in de reiskosten. De winnaar ontvangt een cheque van fl. 500,- voor de clubkas, nummer twee en drie respectievelijk fl. 400,- en fl 300,-. Het totaal te winnen prijzenbedrag is maar liefst fl. 2800,-. De Sportkwiskampioen 1987 van 't Gooi, Eemland en de Vechtstreek ont vangt ook een fraaie kampioensbeker! De vierde week in de herfstcompetitie tafeltennis heeft voor Shot een wat ma gere score opgeleverd. Het le heren team verloor in Eindhoven nipt van L&T 3, terwijl het 3e herenteam even eens met 6-4 verloor in Haarlem. Winst was er voor Shot 4, dat met 8-2 won, en voor het landelijke jeugdteam dat met 8-2 van A-merk won. Senioren: L&T 3 - Shot 1: 6-4 Evenals vorige week was het een slechte start, die Shot de das omdeed in de wed strijd tegen middenmoter L&T. Wat ongelukkig kwam men met 3-0 achter en deze achterstand kon niet meer wor den goedgemaakt. Vervolgens werd wel het dubbel voor het eerst deze com petitie gewonnen en toonde Gerhard Busch zich met twee zeges andermaal goed op dreef. Berend Jonker bracht het 4e punt op zijn naam, maar Hans den Blanken had een complete off-day en bleef zonder zege. Onkyo 2 - Shot 3: 6-4 Na de grote nederlagen van vorige week speelde Shot 3 nu gelukkig weer een echte wedstrijd, waarin zelfs pun- tenwinst mogelijk was geweest. Vrijwel tot het laatst bleef men in de race, maar uiteindelijk gaf de grotere routine van de Haarlemmers de doorslag. Alle drie de Shotspelers wonnen één partij, ter wijl ook het dubbel voor Shot was. ATC 2 - Shot 4: 2-8 Met de derde grote overwinning op rij blijft Shot 4 volop in de race voor het kampioenschap in de 2e klasse. In Al- mere was het opnieuw Ronald Huigen die de beste indruk maakte met drie overwinningen. Marcel Jansen en Ro nald van Velzen wonnen ieder twee keer. Jeugd Shot 1 - A-merk 2: 8-2 Volgens verwachting behaalde het le jeugdteam een ruime overwinning op A-merk uit Oosterblokker. Martin Fransen en Robbie Houtgast kwamen niet in de problemen en bleven beiden ongeslagen, Richard van de Heuvel wist één partij in winst om te zetten. Tafeltennis aanstaand weekend: Voor komende zaterdag 3 oktober staan er een aantal zeer interessante wedstrijden op het programma. Zo ont vangt het le herenteam koploper DHC uit Delft en dat belooft een zeer aan trekkelijke partij te worden. Tegelijker tijd speelt het 3e herenteam thuis de streekderby tegen Huizen 1. Beide wedstrijden beginnen om 17.30 uur en toeschouwers zijn uiteraard van harte welkom in de Shotzaal aan de Heide weg (tussen nrs 18 en 20). Het 2e he renteam speelt in Middelburg de be langrijke wedstrijd tegen Middelburg Zuid. Voor alle inlichtingen over ttv Shot kan men terecht bij Jan van Asch, Vede- laarpad 14, tel. 19028 en Joop Kok, Vedelaarpad 22, tel. 19349. Overige uitslagen senioren: Shot 8 - Metac 2: 4-6, Shot 11 - Hoo- gerheide 1: 1-9, Shot 15 - Sukses 4: 10-0 Overige uitslagen jeugd: Huizen 2 - Shot 2: 5-5, Buna 2 - Shot 6-4, Buna 3 - Shot 4: 8-2, Shot 5 - Ne- derhorst 2: 2-8, Shot 6 - Elan 5: 2-8, Shot 7 - Bijmaat 7: 3-7. Winnaar sportprijsvraag bekend Afgelopen vrijdagavond was er bij de druk bezochte Shot-stand op de brade rie Hartje Zuid onder andere een prijs vraag naar de hoeveelheid balletjes in een doos. Het juiste antwoord was 108. De gelukkige winnaar van de sony- walkman is geworden F. de Wolf, Weegbreestraat 415. Peter van de Heuvel zat er met 107 en 109 net naast, terwijl het antwoord van Willem Monnich (heleboel) wel waar was, maar niet in de prijzen viel. Uitslagen maandag 21 september. Tryers-Flushing Meadow 4-1 S.B.R.-Silver Star 1 3-2 C-Drie 1-Strijkbout 1-4 Toetanchamon-d'Oude Engherds 2-3 Heineken 2-d'Oude Enghe 5-0 Heineken 1-Turtles 5-0 Uitslagen dinsdag 22 september Pioniers-Daltons 3-2 Bodrum-RAM 1-4 Laatbloeiers-Omega 3-2 'tJuk-Bunk 4-1 Bleeker-Dexcrest 2-3 H.A.M.-Happy Hoekers 0-5 Silver Star 2-Fifties 2-3 Bullseye-Voorbij's Beheer 4-1 Super Splits-G.B.U. 1-4 Na de hoge scores van de dames de af gelopen weken, was het nu de beurt aan de heren. Peter Bolland, spelend als invaller voor het team G.B.U. liet een score noteren van 204, wat zeker bijdroeg tot de winst van 4-1 tegen het team Super Splits. Ed Mijnders toernooi Op 24 en 25 oktober wordt weer het jaarlijkse Ed Mijnders Toernooi ge speeld. Gezien het aantal inschrijvin gen voor dit single-handicap toernooi, belooft dit weer een van de beregezelli- ge, drukke toernooien van de v.v. S.B.B. te worden. Het aantal inschrijvingen voor dit toer nooi slaat alle records, nog nooit be reikte men zo'n hoog deelnemersaan tal. Voor belangstellenden in de bow- lingsport een unieke gelegenheid eens met deze enerverende sport kennis te maken. Iedereen is op beide dagen van harte welkom in C-drie aan de Willaertstraat. Op beide dagen wordt gespeeld vanaf 10.00 uur tot 18.00 uur. V Afgelopen zaterdag moest het eerste team van de Eemvogels aantreden te gen Reflex in Woerden. De Eemvogels namen al snel de leiding door Margreet Wimmers. Dit was al vroeg in de wedstrijd en Re flex wist hier lange tijd geen antwoord op te vinden. Uiteindelijk liep Reflex toch uit naar 1-3. De score van Reflex was voor een groot gedeelte te danken aan de vele strafworpen in de laatste fa se van de eerste helft. Na de rust werd het zelfs 1-5, wat wel heel erg vertekend was voor het verloop van de wedstrijd. Reflex, dat enigszins uitgeraasd was, moest nu toestaan dat de Eemvogels het spel overnamen en Paul v.d. Sijs en 2-5 stand scoorde uit een doorloopbal, en door weer een strafworp werd het 2-6. Het laatste wapenfeit was voor de Eemvogels en Fons Verduin bracht de eindstand op 3-6 door een fraai af standsschot. Het reserve-team van de Eemvogels konden het de eerste helft niet waarma ken tegen Hermur-Enge, bij de stand 0-4 en vlak voor de rust verzilverde Wim v. Rhenen een strafworp 1-4. He- mur-Enge wist de score te verhogen naar 1-6. Eenvogels 2 kwam toch nog terug op 2-6. Van grote afstand scoorde Tini Marlens. Het laatste half uur kwam De Eemvogels in het ritme door doel punten van René Verschuren 1 maal Wim v. Rheenen 1 maal, Robert-Jan Smits 2x werd de eindstand 6-8. Het derde team van de Eemvogels be gon goed. De bal bleef door een zwak middenvak van Victum voortdurend in de aanval, en een doelpunt bleef dus niet uit. René Verschuren verzilverde een strafworp 1-0. Ongeveer 10 minu ten voor rust was het Hennie Kraai- kamp die de score op 2-0 bracht. Na de hervatting van de tweede helft kwam Victum toch nog terug op 2-1. Binnen 2 minuten werd er door de Eemvogels tweemaal gescoord resp. door Marga Amersfoort en Bas Verhey 4-1. Het derde team pakte de volle winst en rondde het af door een doelpunt van René Verschuren. De eindstand werd bepaald op 5-2. Bij de aspiranten gingen de Eemvogels B1 naar Rhenen om het op te nemen te gen Arena B. Al heel snel kwam Eem vogels, door doelpunten van Pascal Koopman, op 0-2 voorsprong, Arena kwam toch nog terug op 1-2. Door goed samenspel wist Manon Nieuwenhuis 1-3 op het scorebord te brengen. Eem vogels BI nam het heft in handen en bracht de ruststand op 2-5 door doel punten van Reyk Muller en Marco v. Maanen. Na de thee bleven de Eemvo gels BI het aanvallende spel verhogen door resp. Marco v. Maanen 2x, Reyk Muller lx en Wendy v. Ringelesteyn lx, de eindstand op 2-10. De allerkleinsten moesten het opnemen tegen Dalto R1 uit Driebergen. Met twee spelertjes tekort werd er goed ge speeld, maar toch konden de Eemvo gels niet tot scoren komen. Dalto R1 kon de korf wel vinden en wist te win nen met 0-3. Programma zaterdag 3 oktober aan de Staringlaan. 16.00 uur Eemvogels 1-Maarssenbroek 1 14.15 uur Eemvogels 2-Revival 4 10.45 uur Eemvogels 3-S.K.F. 5 Vorige week woensdag namen 12 Soes ter basisscholen deel aan het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi bij De Eemvo gels. Zo'n 270 leerlingen speelden drie of vier wedstrijdjes en de winnaar van elke poule kwam in het bezit van een wisselbeker. O.l.v Eemvogelleden heb ben de teams op twee woensdagavon den kunnen trainen. Behalve een aantal technieken werden ook de basisspelre gels doorgenomen. Tijdens het toernooi bleek het-niet- lopen-met-de-bal, door het enthousias me van de kinderen, erg moeilijk te zijn en lieten de Eemvogelscheidsrechters een paar stapjes toe. Verschillende leerkrachten en ouders kwamen hun waardering over het ge zellige en goed georganiseerde toernooi bij de organisatie melden. Tegen vijf uur deelde voorzitter Ton Kraaikamp de wisselbekers uit en voorts waren er voor alle scholen vaan tjes en kregen alle kinderen een getuig schrift, sticker en korfbalstrip. Foto: Goos van der Wilt. De E.H.B.O. had deze middag alleen enkele kleine ongelukjes te behande len. De eindstanden in de poules waren als volgt: Poule A (groep 7-8). 1. De Schakel 1; 2. D.Tutuschool 1; 3. De Wiekslag 1; 4. 0.B.S. Overhees 1; 5. K.B.S. Soestdijk 1. Poule B (groep 7-8). 1. S. Lohman- school 1; 2. De Achtbaan 1; 3. De Bron 1; 4. De Wegwijzer 1. Poule C (groep 7-8). 1. K.B.S. Soest dijk 2; 2. De Achtbaan 2; 3. S. Lohman- school 2; 4. Insingerschool 1; 5. De Schakel 2. Poule D (groep 7-8). 1. O.B.S. Over hees 2; 2. S. Lohmanschool 3; 3. K.B.S. Soestdijk 3; 4. De Bron 2. Poule E (groep 5-6). 1. Gr. v. Prinste- rerschool 1; 2. D. Tutuschool 2; 3. 0.B.S. Overhees 3; 4. R. Tolmanschool 1. Poule F (groep 5-6). 1. De Bron 3; 2. De Achtbaan 3; 3. O.B.S. Overhees 4. Reeds na 20 seconden was het raak. Een goed opgezette aanval door Wil lem de Vries en Giel Struyk werd door Hendrik Jan de Boer afgerond, die doelman Erik Mange door de benen speelde en de stand was 1-0. E.S.S.-Brouwer speelde zonder de ge blesseerde Fred van Zanten maar met Timo Braaksma die na een jaartje ge stopt te zijn weer terug was en een goe de wedstrijd speelde. Goed combine rend was het E.S.S.-Brouwer dat regel matig voor de goal van Huussen ver scheen. Na een afgeslagen aanval van Huussen pikte Giel Struyk de bal op, plaatste het leer naar Willem de Vries, die geen enkele moeite had om 2-0 te scoren. E.S.S.-Brouwer werd steeds sterker. Willem Jan Turksma trof het houtwerk en even later werd Theo Zeijderveldon- deruit gehaald. Penalty besliste de scheidsrechter. Willem de Vries plaatste zich achter de bal en het was 3-0. Na rust was het Huussen dat alles in het werk stelde om nog langszij te komen, maar een uitstekend keepende Jack Nagtegaal stond Huussen in de weg. Bij een van de uitvallen was het weer Wil lem de Vries, die op een slimme wijze scoorde. Het spel golfde op en neer en in de laatste minuut was het Giel Struyk die van de lijn redde. E.S.S.-Brouwer voert de ranglijst aan met 6 punten uit 3 wedstrijden. Hogelanden 2 - E.S.S.-Brou\ver 2 2-5 Hogelanden ging in een snel tempo van start. Na een klein foutje bereikte een diepgespeelde bal een van de aanval lers, die vrij voor keeper Niels Landaal kwam en beheerst uithaalde 1-0. Hier na kwam Hogelanden steeds vaker voor de goal van E.S.S.-Brouwer maar doel man Niels Landaal keerde elk schot. E.S.S.-Brouwer kwam wat meer in de wedstrijd. Bij een van de aanvallen was het Saban Aksit die de paal trof. Even later was het Saban die de gelijkmaker scoorde 1-1, terwijl even voor rust Jef- frey van Delden E.S.S.-Brouwer aan de leiding bracht, 1-2. Na rust een volledig ander beeld. E.S.S.-Brouwer zocht goed de combi natie en enkele leuke akties werden af gewisseld met leuk spel, wat al snel re sulteerde in een goal van Hendrik Jan de Boer 1-3. Een hard ingeschoten bal van Edwin Brouwer kwam terug van de keeper. Edwin de Jong stond klaar, twijfelde geen moment en de stand was 1-4. Hogelanden wist nog 2-4 te scoren maar even later was het Edwin Brouwer die aan alle illusies van Hogelanden een eind maakte en 2-5 scoorde. In de laat ste minuut werd Saban Aksit nog voor twee minuten naar de kant gestuurd maar E.S.S.-Brouwer hield goed de bal in de ploeg. Krooster Boys 4 - E.S.S.-Brouwer 5 1-17 Na een ruststand van 0-7 werd het uit eindelijk 1-17, een duidelijke overwin ning voor de veteranen van E.S.S.- Brouwer. Een opvallen incident was dat doelman Kees Koopman een penalty stopte en daarbij de bal zo ongelukkig tegen zijn had kreeg, dat hij een mid- denhandsbeentje brak. Doelpunten makers: Jan Hoefman en Jaap Hanse ieder 4, Siem Opmeer, Ed Brouwer en Ed Westbroek ieder 2, Kees Koopman, Ruud Rodermond en Jasper van der Linden ieder 1 maal. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie

Soester Courant | 1987 | | pagina 17