O Tempo NKS heeft gebrek aan kaderleden Heren 1 Red Stars starten met ruime zege Menks pakt uit voor Soest-dames Wasiel WI] WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA18 WIELRENNEN mmmtmi: Echtpaar Groen wint Soester bridgekampioenschap Laatste wedstrijd van Cross Team Soest AUTOCROSS HOCKEY Mixed Hockey Club S.O.Soest - Laren DAMES VOETBAL Dakwerken Koppelwedstrijd De Snoekbaars WOENSt ZC VC BDC 3 punten in 3 HANDBAL dagen Zaalsportprogramma Beukendal De Bunt Hees in laatste minuut naar winst ZATERDAG VOETBAL Trieste Ski Centrum Soesterberg 10 iaar SEC-zal Ondanks sportieve successen en financieel gezonde situatie De ren- en tourvereniging Tempo- NKS-Soest heeft dit seizoen niet te klagen gehad als het ging om resulta ten. Met 34 overwinningen en een bronzen plak op de clubkampioen schappen van Nederland beschikt de Soester vereniging over één van de beste amateur-selecties uit Midden- Nederland. Tempo kampt echter met een chronisch tekort aan kaderleden, en dat zit p.r.-man H.M. Broekhuizen uit Maartensdijk niet lekker. "Het is moeilijk de vereniging draaien de te houden door een gebrek aan me dewerkers. We zijn nu al zover dat we adverteren in de diverse bladen. En dat is een gevaarlijke ontwikkeling, te meer daar we qua prestaties en financiën een gezonde vereniging zijn. Iedereen denkt door de advertenties dat er ver goedingen tegenover zullen staan, maar daar kunnen we natuurlijk niet aan be ginnen." Tempo zoekt met name een contact adres in Soest. Hoe kan een Soester ver eniging juist in haar standplaats verle gen zitten om vrijwilligers? Broekhuizen: "Het is gewoon moeilijk om mensen te krijgen. Bij iedere vereni ging zijn er te weinig kaderleden. Maar er moeten in Soest toch mensen zijn, die per week vijf of zes uurtjes iets willen doen voor Tempo? Mensen die in de VUT zitten bijvoorbeeld. Binnen de club is het niet mogelijk om medewer kers te krijgen, omdat wielrenners zich alleen op de sport richten. Dan ontstaat vanzelf een gebrek aan kader. De tour leden helpen nog wel bij ronde-wed strijden, maar voor de rest zijn we af hankelijk van vrijwilligers. We hebben tegenwoordig ook niet meer zo veel jeugdleden als voorheen. Toen kwamen er nog ouders mee om te helpen. Dat mis je nu." Wielrennen is een zware sport, die veel van je vergt. Het is een in dividuele sport, de training is afhanke lijk van jezelf. We kunnen hooguit tien tot twaalf keer per jaar op het Industrie terrein terecht. Daarom zijn we ook op zoek naar een afgesloten circuit. Als er een gemeente is, die ons onder goede voorwaarden een gesloten circuit kan aanbieden, zijn we vertrokken." Broekhuizen begrijpt het niet dat Tem po geen medewerkers kan krijgen. "Het kader ebt weg, en van onderuit is er te weinig aanvulling. En dat terwijl er steeds meer taken bijkomen. We heb ben geen tijd meer om vergaderingen te bezoeken, zoals bijvoorbeeld van de sportstichting. Dat gaat zich op den duur wreken. Hoe is het mogelijk dat zo'n goede vereniging zo weinig kader leden heeft?" vraagt hij zich vertwijfeld af. Dankzij financiële injecties van de Ne derlandse Kunstofindustrie Soester- berg (NKS) en een aantal co-sponsors zit Tempo goed bij kas. Ook op het sportieve vlak gaat het Tempo, mede dankzij de sponsors, voor de wind. Dit seizoen werden al 34 overwinningen geboekt door de ren-afdeling van Tem po. Zo won de ex-professioneel Johnny Broers de klassieker de Ronde van Mid den-Nederland en tijdens de Ronde van de Costa Brava haalde de ploeg van Tempo-NKS een etappe-zege binnen. Bij de onlangs gehouden Nederlandse clubkampioenschappen won Tempo (met de profs Jean Paul van Poppel en Theo de Rooy) een bronzen medaille, en voor de eerste keer in de geschiede nis deed Tempo mee aan Olympia's Tour van Nederland. De Soester wieler- formatie werd als ploeg achtste in een deelnemersveld van 23 ploegen. "Tempo heeft een uitstraling naar de hele regio. Uit alle plaatsen komen de goede renners naar ons toe. Ze weten dat we hen een goed programma kun nen bieden, en dat ze zich kunnen ont wikkelen tot een all-round wielrenner. Bovendien doen we ook nog eens mee aan internationale wedstrijden. Nee, de vereniging is puur gezond, maar we hebben alleen gebrek aan kaderleden. Er is toch wel iemand?" Voor meer informatie over Tempo NKS kan men bij de heer Broekhuizen te recht, tel. 03461-2288. De heren van Red Stars hebben in de eerste competitiewedstrijd met 87-27 van Bourgondië gewonnen. In de eer ste thuiswedstrijd was het jonge team superieur ten opzichte van de zwakke plóëg uit Wijk bij Duurstede. Het eer ste damésteam moést daarentegen na twee zeges capituleren in Leidschen- dam. Gymnova won dit duel met 71- 63. Heren 3 haalde tegen Woodpec- kers de honderd puntengrens. Het werd 100-40 in een eenzijdige wed strijd. Heren 1 speelde zaterdag voor de eerste keer dit seizoen in sporthal Beukendal. De ten Opzichte van vorig jaar sterk ge wijzigde formatie ontmoette bij dit op treden een makkelijke opponent in de vorm van Bourgondië. Bij de rust leidde Red Stars al met 32-8, een stand die overigens veel associaties oproept met een jeugdwedstrijd. De positieve score van Red Stars kwam vooral tot stand dankzij een goede verdediging. Coach Rinus Valk kon wat dat betreft na af loop tevreden terugblikken op de inzet van zijn spelers. "Het was geen hoog staand basketbal, maar er werd wel kei hard geknokt. Daarvan moeten we het dit jaar hebben," aldus Valk, die moest toegeven dat Bourgondië dit jaar een ondergeschikte rol zal spelen in de tweede klasse van het rayon. De degra datie-kandidaat kwam in het tweede gedeelte nauwelijks meer tot accepta bele acties, en Red Stars kon op ont spannen wijze het harde werken omzet ten in een klinkende 87-27 overwin ning. Het damesteam van Red Stars kwam in Leidschendam kracht te kort om ook de derde wedstrijd in winst om te zetten. De sterke center Linda Preusser (vakantie) werd dan ook node gemist. Door de 71-63 nederlaag tegen het hooggenoteerde Gymnova moesten de dames van Harry van den Heuvel de lei derspositie uit handen geven. Het onderlinge duel tussen heren 4 en 6 werd beslist in het voordeel van het zes de. In de eerste helft had Red Stars 6 nog moeite met het vierde, waarvan de gemiddelde leeftijd veel hoger ligt. Met name Wim Bolwerk (26 punten) maak te dankbaar gebruik van de onzorgvul digheid bij het zesde, dat echter in de tweede helft gemakkelijk uitliep tot 80- 57. Ook heren 5, dat in dezelfde klasse als het vierde en het zesde uitkomt, be haalde een zege. De ploeg versloeg Crackerjacks met 70-29. Red Stars 3 won met 100-40 van Woodpeckers, terwijl het onervaren heren 2 geen vuist kon maken tegen Crackerjacks: 41-71. Foto: Goos van der Wilt. Jeugd De jongens junioren van Red Stars be leefden afgelopen zaterdag een slechte competitie-start. In de hoogste klasse voor junioren verloren de Soester jon gens met 45-75 van BS Leiden. Meer succes hadden de jongens aspiranten. Ze staken met kop en schouders boven BZ'72 uit Zeist. De trainings-arbeid van dit team gaat nu de vruchten afwer pen getuige de 95-26 overwinning. De meisjes kadetten bleven ongeslagen dankzij een 39-22 zege op Bourgondië. In Spakenburg hadden de meisjes aspi ranten meer moeite met Shooters. De jeugdige ploeg verloor met 26-39. De meeste Red Stars-teams spelen aan staande zaterdag een uitwedstrijd. In sporthal Beukendal komen maar vier teams in actie. Om 18.30 uur spelen de jongens kadetten en dames 2, om 20.00 gevolgd door heren 2 en 4. Sponsor heren 1 De spelers van het eerste herenteam werden afgelopen zaterdag verblijd met een nieuwe outfit. De trainingspakken werden hen aangeboden door Rinus Valk van restaurant Beukendal. De heer J. Veen deed er een schepje boven op door het tot dusver succesvolle team een wedstrijdbal aan te bieden. Het echtpaar Groen is bridgekam- pioen van Soest geworden. Het duo. lid van de bridge club Eemland, won daarmee de wisseltrofee van de Soes ter Courant. Tijdens het eerste Soester bridgekampioenschap legden de he ren Klaassen/Kelderman beslag op de tweede plaats. Het damespaar Land stra/Van Velzen werd derde. Uit de deelname afgelopen zaterdag in De Vijverhof bleek eens te meer dat de bridgesport in Soest populair is. Het ini tiatief van de vier bridgeclubs om het Soester bridgekampioenschap te orga niseren zal volgend jaar zeker worden herhaald. Het top-integraal gespeelde toernooi sloeg zo aan dat de organisato ren in 1988 opnieuw op voldoende pa ren kunnen rekenen. Met een score van 68,42 procent be haalde het echtpaar A. Groen het beste resulteet. De leden van Eemland wer den daarmee kampioen van Soest. Op de tweede plaats eindigde het duo Klaassen/Kelderman. De mannelijke leden van Ontspanning Na Inspanning scoorden 65,13 procent. Hun cluble den Landstra/Van Velzen hadden aan 62,17 procent voldoende om zeker te zijn van de derde plaats. Het op uitste kende wijze door scheidsrechter J. de Beer geleide kampioenschap verliep verder in goede banen. Op de foto de prijswinnaars. In het mid den het echtpaar Groen dat de wissel trofee in ontvangst mocht nemen. Foto: Goos van der Wilt. De heer en mevrouw Groen, omringd door de andere prijswinnaars. Zaterdag 26 september werd de laatste wedstrijd om het "Cross Team Soest clubkampioenschap" verreden. Voor de wedstrijd lagen de puntentotalen van veel coureurs niet ver uit elkaar, dus iedereen had zijn crosser tip-top in or de, want in een laatste poging om zo hoog mogelijk te eindigen in het alge meen klassement wilde niemand het ri sico lopen om met materiaalpech uit te vallen. Door de goede conditie van de baan werden er zaterdag hoge snelheden be haald. Vooral in de special-klasse. Toen de gedoodverfde nummers 1 en 2 uitvielen werd het pas echt spannend. Nu hadden de coureurs die het met minder cc's moeten doen ook een kans. Maar toch moest Xander Müller nog hard knokken om als eerste te finishen, met A. Daatselaar uit Nijkerk en T. Groenendaal uit Abcoude in zijn zui ging- In de 1300 cc-klasse was de winnaar minder verrassend. Het was T. Plekke- poel uit Soest die, als eerste over de streep kwam, gevolgd door T. Gijssen uit Nieuwer Ter Aa en J. Zwagerman uit Nederhorst den Berg. Na afloop van deze cross mochten Teus Gijssen uit Nieuwer Ter Aa en Hen- reich Hop uit Nijkerk zich clubkam pioen noemen van respectievelijk de 1300 cc - en de special klasse. Uitslagen van de zaterdag 26 septem ber gespeelde competitiewedstrijden Jongens: Laren Al - Soest Al Soest A2 - Bunschoten Al Phoenix A2 - Soest A3 Kameleon BI - Soest BI Soest B2 - Laren B4 Soest B3 - Laren B6 SCHC C2 - Soest Cl Soest C2 - Amersfoort C3 vriendsch. Leusden D2 - Soest D1 1-8 Bunschoten Dl - Soest D2 11-0 Gooische D6 - Soest D3 8-0 Meisjes: Soest Al - Hilversum Al Soest A2 - Nieuwegein A2 Kameleon A2 - Soest A3 Almere Al - Soest A47-1 Soest A5 - Loenen A2 vriendsch. 0-5 6-2 1-9 Afgelopen zondag stond de damestop per s.o.Soest - Laren op het program ma. Laren stond eerste met 1 wedstrijd meer gespeeld dan Soest en met 1 ver- liespunt. De dames van Soest waren nog zonder verliespunten. De ploegen waren geen onbekenden voor elkaar. In de vorige seizoenen was gebleken dat de twee koplopers aan elkaar gewaagd waren. In de eerste helft was het team van Soest veelal op de helft van Laren te vinden maar er waren geen echte kansen. Het was een tamme eerste helft, waarin wei nig mooie combinaties te zien waren. De tweede helft gaf een agressiever Soest te zien. Er werd goed gestoord en hierdoor ontstonden er doelkansen. Toch duurde het tot de 20e minuut voor er een doelpunt viel. Voorstopster Thea v.d. Lugt was goed meegekomen bij een corner, zij was het die vanaf de tweede lijn hard inschoot. 1-0. Hierna waren er nog enkele kleine kansjes, maar de ver moeidheid begon mee te spelen. Het was nu zaak de wedstrijd rustig en met voorzichtig spel uit te spelen om zo ze ker te blijven van de overwinning. De s.o.Soest dames hebben nu 6 uit 3. Volgende week mogen de Soest-dames aantreden tegen de dames van Hoog land. De wedstrijd vindt om 11.00 uur plaats op het s.o.Soest complex aan de Bosstraat. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De hengelsportvereniging De Snoek baars houdt op zaterdag 10 oktober een koppelwedstrijd op de Vecht. De deel nemers verzamelen zich die dag om 06.30 uur bij De Bierhut van Carl Prent. Men kan inschrijven tot woens dag 7 oktober. De prijzentafel zal dit keer bijzonder aantrekkelijk zijnHet inschrijfgeld be draagt 10 gulden. Voor meer informa tie tel. 16895. Hilversum Soest B2 - Kampong Soest Cl - Baarn C2 - Soest C3 - Hilversum Soest D2 - B2 - Soest BI Hilversum B3 B4 - Soest B3 Laren C2 Soest C2 Gooische C7 Dl - Soest Dl Hilversum D3 3-8 1-3 3-1 2-0 1-1 0-2 7-0 1-7 7it>nvan sporttassen en het tweede Dames Zondag j.l. was Menks van de Broek op de Soest-velden om ditmaal Dames 1 tevoorzi coest blij zijn met zo'n "kanjer" v^1 team in een geheel nieuw tenue te steken. Dat zowel de dames - als meisjes-afdeling van s. een sponsor spreekt voor zich! Het eerste Damesteam Het tweede Damesteam I J Wasiel Steitner weg stak onlan we outfit. De leverancier een meerjarige blij met de gest< I overhandigde t elftal van SEC j begint om 14.: Het eerste veld-heren team van BDC speelde afgelopen woensdag gelijk (14-14) in de inhaalwedstrijd tegen HVBS. Zondag werd het Hilversumse EMM verslagen met 21-13, waardoor het team nu drie punten heeft ver gaard in de competitie. De opgaande lijn die zich in de laatste wedstrijden voodeed bij het herenteam, resulteerde deze week eindelijk in het zo lang verwachte succes. Tegen EMM werden de zaken van het begin af aan goed aangepakt. Vijf minuten na de aanvang werd een 3-2 voorsprong ge nomen, een voorsprong die BDC niet meer zou hfstaan. Ton Beemer, na een langdurige blessu reperiode weer present, blijkt een dui delijke versterking voor de nog jonge ploeg te zijn. Beemer, die de linkerflank onder druk zet, heeft aan John Smeeing op de rechterflank zijn evenpool. Sa men zorgen zij ervoor dat de hoekspe- lers regelmatig vrijkomen. Mare Vos kuilen en Nico van den Berg konden dan ook een paar maal vrijelijk van uit die positie de doelman van EMM ver schalken. Bij rust was het dan ook 10-8 voor BDC. Enige speltechnische aanwijzingen van trainer Jan Smeeing in de rust, zorgden ervoor dat EMM in de tweede helft bin nen zeer korte tijd op grote achterstand werd gespeeld. In de veertigste minuut, was door onder andere tweemaal Maarten Beijer een niet meer de achter halen 16-8 voorsprong genomen. EMM zuchtte en steunde onder het ge weld van de Soesters. Diverse malen moesten ze aan de noodrem trekken om de jonge spelers van BDC te stoppen. De strafworpen die daarop volgden werden benut. Uiteindelijk werd het een 21-13 overwinning voor BDC., waarna coach Theo Simons zijn jongens complimenteerde met de eindelijk ge toonde vechtlust. Jeugd Het tweede jongens-apiranten team van BDC verloor in Bussum met 15-9 tegen het eerste team van BHC. Het ge mis van vaste coach Cor Heethuis was vooral in de eerste helft goed te merken. De jongens zochten in de eerste periode naar de juiste posities. Verdedigend werden ze overrompeld door de man nen van BHC. Invaller coach Koos van den Deijssel, trachtte met een paar noodgrepen het vat op het spel te krij gen, maar hij kon niet verhinderen dat de rust met 3-9 inging. Pupil Elgar Ta ling en Steven van Halen, ingezet na de rust, zorgden ervoor dat de eindstand redelijk uitviel. Beide teams scoorden in de tweede fase zesmaal. (9-15). Inhaalwedstrijd Vanavond om half acht spelen de he ren-junioren van BDC een inhaalwed strijd tegen HVBS op het sportcomplex aan de Henr. Blaeckweg. De wedstrijd is het gevolg van het feit dat door plot selinge regenval de wedstrijd, anderhal ve week geleden, na twee minuten ge staakt werd. De scheidsrechter vond doorspelen toen onverantwoord. Het moet vanavond mogelijk zijn dat BDC de twee punten in eigen huis houdt. Hartje-Zuid Marcel van Schalkwijk van de Vinken- weg 24 werd afgelopen vrijdagavond op de Braderie van Hartje Zuid de beste schutter. Door maar liefst viermaal Jong-Oranje doelman Gert Stavast te passeren, won hij een waardebon van vijfentwintig gulden, beschikbaar be steld door gastwinkelier Sporthuis Eb. Kareisen. De handbalvereniging BDC gaf afgelo pen vrijdagavond acte de precense op d Soesterbergsestraat. Naast het doel- schieten, werden er voor de kleine kin deren circuitspelen gehouden, waarbij na afloop een oorkonde en een sport- cheque werd uitgereikt. De sportche- que geeft de gelegenheid om een aantal trainingen gratis bij te wonen. Naast het doelschieten was een ander hoogtepunt van deze avond, een demonstratie-trai ning door de eerste dames- en heren se lectie van BDC. Op spectaculaire wijze werd een arsenaal aan schotvariaties gepresenteerd. Het publiek was duide lijk onder de indruk van de dynamiek van de demonstratie. Grote publiekstrekker vormde het doelschieten op doelman Gert Stavast. Nadat burgemeester mr. Paul Scholten het eerste schot had gelost, helaas voor hem werd de bal gestopt, stroomde het publiek toe om ook een poging te doen de door sporthuis Eb. Kareisen be schikbaar gestelde waardebonnen te winnen. De competitie-opzet werd re gelmatig onderbroken, om de door sponsor Auto Smeeing beschikbaar ge stelde polo-shirts, als inzet voor de eer ste de beste die raak schoot te kunnen uitreiken. De uiteindelijke prijswin naars die hierna zijn vermeld, hebben inmiddels hun prijs thuisbezorgd gekre gen. Doelschieten boven 16 jaar Marcel van Schalkwijk, Vinkenweg 24 waardebon f 25,-. Jeroen Fennema, Korte Hartweg 30, waardebon f 15,-. Jack Belt, Libel 23, waardebon f 10,- Jeugd Jan de Vries, Koninginnelaan 84. Aletta Peelen, Bartolottilaan 1. Tim van den Deijssel, P. Potterlaan 4. Jelle Huizinga, Zwaluwenweg 17. Zij allen kregen een polo-shirt van Au to Smeeing. Zaterdag 3 oktober 08.15- 11.00 uur NeVoBo volleybal 11.00- 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 4 oktober 15.00 - 19.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 3 oktober 09.00 - 13.30 uur Badso badminton 13.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 4 oktober 10.00 - 18.00 uur Badso badminton C-drie Zaterdag 3 oktober 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 4 oktober 12.00- 15.00 uur Selby badminton In een van beide zijden matig gespeel de wedstrijd wist Hees op de valreep toch beide punten te pakken en zo doende met acht punten uit 4 wedstrij den de koppositie te handhaven. Nadat Cobu Boys de eerste tien.minu ten een fors openingsoffensief had in gezet was het toch langzamerhand Hees dat het initiatief overnam. De akties wa ren echter te gehaast om tot werkelijk resultaat te leiden. Op het middenveld maakten zowel Erwin Meerdink als Jan van der Wielen vele meters en deden opbouwend regelmatig goed werk. Bei de ploegen wisten in die eerste helft nauwelijks tot reële scoringskansen te komen en de ruststand van 0-0 was dan ook een goede afspiegeling van de krachtsverhouding. Na de rust een wat agressiever Hees dat meestentijds op de helft van Cobu Boys was te vinden. Bij de spaarzame tegen stoten van de ploeg uit Amersfoort moest de Hees defensie een aantal ma len optreden. Na vijf minuten kreeg Re- né v.d. Deijssel een unieke gelegenheid om Hees op voorsprong te helpen, maar zijn afwerking was iets te gehaast. De wedstrijd verliep zonder noemens waardige hoogtepunten en iedereen had zich eigenlijk al met een 0-0eind- stand verzoend toen de tumultueuze laatste vijf minuten aanbraken. Aller eerst werd de doorgebroken Edwin La- zonder neergelegd, de toegekende vrije trap werd prima voorgetrokken waar de opgekomen Rob Jansen de bal keihard tegen de lat kopte. De van de lat terug springende bal kwam bij Dave Leijen- horst terecht die hem maar voor het in tikken had, maar helaas in de melee van spelers deze kans miste. Drie minuten later werd dezelfde Dave Leijenhorst in het strafschopgebied neergelegd en de scheidsrechter kon toen niet anders doen dan de bal op de stip leggen. Van af elf meter maakte Hees topscorer Re- né v.d. Deijssel geen fout en hielp zijn ploeg daarbij aan de toch wel fortuinlij ke zege. Met acht punten en een doel saldo van 14 voor en 0 tegen gaat de Hees ploeg fier aan de leiding. Hees 2 Afgelopen zaterdag is Hees 2 de goede richting ingeslagen, door in de thuis- wedstrijd tegen Sperwer 2 een 7-2 over- De zeer lastige tegen De Vest stekend verlop voetbal en was ook de meerde de achterstand terug en verspi tijd de verdien SEC speelde t< de Vesting voc f ling tot andere ken. Het won maar het score .dat zou behore kwam de Vesti De Naardense leeuwen en m£ overtreding. Na een half uu geluwd en kwa door. SEC kre Ibricqs en Bert kansen maar h ste man De Rc prima wedstriji Toch was het r maar vijf minu Faessen die uit springend Jack liet: 1-0. Na de rust sp© verder. Schote; bricqs, John Bi geen doel maa een doelpunt r nieuw maakte ding, Ronald d trap nemen en lijk dat Bert H het hoofd verle lie Gerrie Sunc SEC zag opnie Robbie van Er links, trok voo: man die SEC 1-2. Direkt hierop 1 ning moeten v< werd nog net SEC wisselde verdediger Jan voor tijd teneii stellen. winning te behalen. Hees 2 kwam deze wedstrijd agressief uit de startblokken, waardoor het al snel een veldovenvichi crëerde. In de tiende minuut was het al raak. Duck van Dorrestein stuurde Hans de Bree de diepte in. Deze wis! zich goed vrij te spelen en scoorde 1-0. Even later was het dezelfde Hans de Bree, die in het zestienmetergebied on deruit werd gehaald. De strafschop die 11C hierpp yplgde werd echter niet goed be- £>e Vesting nut door Jaap de Wilde. Direkt hierna herstelde Jaap de Wilde zijn fout, door de bal scherp voor te trekken. Erwin de Gier kon hieruit 2-0 aantekenen. Vlak voor rust kon Sperwer iets terug doen, Vanaf rechts werd de bal hoog voor hei Hees' doel gepompt. De spits van Sper wer kopte beheerst 2-1. Na de rust was er eenzelfde spelbeeld Hees 2 was de betere ploeg en al snel was het Jaap de Wilde, die uit een voor zet van Erwin de Gier de stand op 3-1 bracht. Een kwartier na rust kreeg Sperwer een strafschop, vanwege een wat ongelukkige handsbal. Deze werd; door Sperwer wel goed benut, zodat de1 marge was teruggebracht tot 3-2. Hel was Dave Leijenhorst die de Sperwer- doelman kansloos liet en Hees op een 4-2 voorsprong zette. Daarna kon Hansi de Bree uit een hoekschop 5-2 aanteke nen. Tien minuten voor tijd was het we derom Dave Leijenhorst die zijn direkte tegenstander goed uitspeelde en de doelman met een schitterende boogbal, 1 het nakijken liet: 6-2. Hees voelde zich sterk en Erik de Bree veroverde vlak voor het eindsignaal de bal op het mid denveld. In zijn eentje omspeelde hij 3 spelers van Sperwer en ging alleen op de keeper af. Zijn inzet stuitte op de doelman. Maar Jaap de Wilde was daar: om de eindstand op 7-2 te bepalen. Heesjeugd Vanaf de aftrap was het Hees E1 wat de klok sloeg. Enkele minuten na het begin was het Eddy de Jager die 0-1 maakte. Na vijf minuten was het 0-3 voor Hees. Na rust deden de jongens het rustiger, aan wat resulteerde in een doelpunt voor s.o.Soest. Hees hield het verder goed dicht achter, zodat de eindstand] 1-3 bleef. Het was Marco Kraay die voor hetf D-elftal het eerste doelpunt scoorde Het tweede doelpunt kwam ook op zijn naam te staan, Voor rust viel er nog één goal, gescoord door Erwin Husman. Na rust vielen er nog vier goals, gescoord door: 2 maal Duncan Stanton, Joost van Veelen en Rogier Voet. Een uniek skicentrum viert een uniek feest. Op 1 oktober bestaat het Ski Cen trum Soesterberg 10 jaar. Initiatiefne mer Otto Zoetelief, zelf één van de pio niers in het skivak, kreeg in 1977 alle medewerking van de gemeente Soest om zijn plan, een grote kunstskibaan op te zetten, te kunnen verwezenlijken. Was het eerst uitsluitend een alpine kunststofbaan, een jaar later werd daar naast de grootste langlaufbaan die er ooit bestaan heeft, aangelegd. Nog later werd het skicentrum uitgebreid met twee enorme skischansen voor free-sty- le skispringen die uniek zijn voor de Be nelux. De grote belangstelling voor het skiën - dit jaar verwacht met zo'n 1 miljoen skiërs die naar de bergen trekken - maakte de populariteit voor het skiën op kunstskibanen erg groot. Door een goede voorbereiding werd de skisport véél veiliger en omdat men nu ook rustig alle technieken kan leren voordat de vakantie begint, is het resul taat van de eigen vaardigheid enorm Zo kunnen beginnende skiërs direkt ai f de verschillende afdalingen maken de wintersport en gevorderde skiërs le-h ren eindelijk eens de moeilijkere tech i nieken waaraan zij in een normale, v< Kortere, vakantie nauwelijks of niet C- toe komen. Vele duizenden skiërs heb-l en dan ook de afgelopen jaren dank- aar gebruik kunnen maken van dit ski centrum. Een speciaal jubileumprogramma is sa mengesteld en publiek is uiteraard wei- om tijdens wedstrijden op zaterdag 3 ?o nn met om 17-00 uur langlaufen 19.00 uur alpine. f/PAA0ndg 4 oktober tussen 14.00 en ao.uo uur zullen er diverse spectaculai re skidemonstraties worden gegeven met medewerking van het balletteam van de Nederlanse Ski Vereniging, hel .rps Mariniers en verder ook een spe ciaal skiteam uit Oostenrijk met de- chenflieg^n. Para8lidin« e" Natuurlijk kan men die dagen ook alk mtormatie krijgen over de skisport en e voorbereiding in het bijzonder. SEC kon onda pakken van sj swear niet echt zoekers van de eerste minuut kans op 1-0. Dat de ploeg n wasbleek uith dan gevoetbah Oranje Leeuw komen. Dit re spoedig in eei een foutieve Dorresteyn kv van het leer e

Soester Courant | 1987 | | pagina 18