ion buis bourn 'Bij ons op Soest' Goed gereedschap is goud waard... Schamp? Derde Wereldgroep Soest winnaar Spullenhulp-kringloopprijs niet!' 'Honger hoeft Aktie van Derde Wereldgroep Soest BON DIK BOS B v WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Start van aktie 'Geredgereedschap' De dood Discussie-avond D'66 De Vijverhof Thema-avond op 13 oktober 'Voor u oud schroot, voor een ander: dagelijks brood' Activiteiten Vrouwen voor Vrouwen AUTOSCHADE Aad Nuis. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Vandaag: W.N. van Klooster (83) Willem van Gijs van Pietje: "Het is ge beurd met me. Ik kan niks meer. De dokter zegt, dat ik de vierentachtig wel haal, maar ik ben schoon op. Hij kijkt me nauwelijks aan en zegt: kom in ok tober maar terug. Ik heb nergens meer zin in. Alle lust is er uit. Het eten smaakt me niet en ik word zo mager als een lat. Maar hij zet me niet eens op een weegschaal. Ge lukkig heb ik geen pijn. Ik kan alleen nog maar zitten. Vroeger bracht ik de vrouw thee op bed, ik stond het eerst op. Nu is het precies andersom. Het leven is niet veel meer als je niks kan. Daar moet je niet over piekeren. Je gaat er toch aan. Het is afwachten. Wachten. In die tijd kan ik net zo goed zitten breien. Bang voor de dood? Totaal niet! Al ben je nog zo bang, je gaat toch. Ik geef nergens om. Ze stoppen je zo in de grond. Gisteren zei iemand tegen me: in het hiernamaals krijg je een heel leuk leven. Fabeltjes! Geloof Ze maakten je vroeger van alles wijs. Je was dom geboren en simpel ge wiegd. Ik geloof niet, er bestaat geen donder. Je ziel blijft leven, zeggen ze. Ja, van belangrijke mensen misschien, maar van gewone mensen hoor je later niks meer. Je werd gedoopt toen je nog geen ver stand had. Ik ben katholiek opgevoed, maar als ik jood was geweest, was ik joods gedoopt. Wij werden heel dom gehouden en het geloof werd je met de paplepel ingegeven. Je moest naar de kerk, je moest 40 dagen vasten, je moest dit en je moest dat. Kijk nou eens hoe de mensen vernietigd worden door een oorlog. In Iran vechten zelfs kinderen aan het front en in Israël hebben ze ook atoomwapens. Geleer de mensen vinden dat uit en arme mensen krijgen de bommen op hun kop. Zo'n verhaal van Adam en Eva is toch een fabeltje. Eva mocht niet van de boom van goed en kwaad eten. Weet jij waarvan je niet mag eten of wel mag eten? Ze kunnen je van alles wijsma ken. Ik ga nooit meer naar de kerk. Pastoor Buisman kwam hier vaak langs, maar ik was het nooit met hem eens. En vroeger kwamen de geestelij ke heren langs om te kijken hoeveel kinderen je al had. Je moest veel kin deren hebben, maar het leverde geen dubbeltje op. Oude Gracht Ik ben geboren hier op Soest waar nu de slagerij van Bokma is. Daar stond een wit huisje langs een weggetje in het Soesterveen. Dat weggetje had geen naam en we hadden ook geen huis nummer. Als je zei dat je er één was van Van Klooster dan wisten ze niet wie je be doelde. Vader stond op heel Soest be kend als Gijs van Pietje. En ik ben dus Willem van Gijs van Pietje. Later ruil de hij het huisje voor een woninkje aan de Oude Gracht. Daar ben ik opge groeid. Ik was de oudste van vier broers en drie zusters. Ze zijn allen dood. Ik ben grootgebracht door de bede laars van Soest. Die liepen met aard appelschilmesjes en kammetjes langs de huizen en dan kregen ze bij ons kof fie. Ik kreeg van hen een stukje worst en daar ben ik groot van geworden. We kregen thuis nooit vlees. Vader verdiende negen gulden in tien dagen. De Kringloopprijs 1987, een initiatief van het Soester Kkringloopcentrum Spullenhulp aan de Veldweg, is ge wonnen door de Derde Weredlgroep Soest. Na Elly Joosten en de fa. Westra is de DWG de derde "draagster" van deze eervolle onderscheiding. De prijs werd zaterdag uitgereikt door Spul- lenhulp-voorzitter Nico van Waveren aan het zo goed als voltallige bestuur onder aanvoering van Leidje Tomas sen. Volgens van Waveren is er een duidelij ke analogie tussen Spullenhulp en de Derde Weredlgroep. De eerste zet zich in voor het minder bevoorrechte deel van Soest, de tweede doet dat op we reldwijd niveau. Beide instanties pro beren een brug te slaan tussen degenen die "hebben" en degenen die "niet heb ben" en werken in zekere zin in een we reld waar nauwelijks regels gelden en waar je alleen daden kunt stellen om el kaar te helpen. Ook Spullenhulp weert zich de laatste jaren op het gebied van de ontwikke lingshulp en beide instanties werken ook samen in de gemeentelijke werk groep Ontwikkelingssamenwerking. De kringloopprijs van dit jaar is een kunstzinnig vormgegeven opvouwbare schep, waarvan de steel bestaat uit scharnierende onderdelen. De bekende Soester kunstenaar Ton Paauw was op nieuw de maker. "Er valt nog genoeg om te schoppen," aldus Van Waveren bij de uitreiking. Leidje Tomassen nam de prijs dank baar in ontvangst en omschreef nog Hij werkte op het paleis in het bos. Kolen hadden we ook niet 's winters. Hij sjouwde met een kruiwagen hout naar huis vanuit het bos. Lopen. Soms twee keer per dag met van die kruisze- len over zijn borst en zijn rug. 's Winters kregen we van moeders fa milie een koe te leen. Vader had ach ter het huis een landje met rogge en knollen. In het voorjaar moest de koe weer terug. Verder was er in het veen alleen maar water. Een keer was moe der ziek, maar de oude Rupert wou niet komen. We moesten eerst vanaf de Klaarwaterweg planken leggen naar ons huis, want anders kwam hij niet. Ik heb geen leuke jeugd gehad. Trouwen Je kende elkaar allemaal. De huizen stonden 200 meter van elkaar in die boerenstreek en als je elkaar kon hel pen deed je dat. Daar vandaan liep je op klompen helemaal naar de Bonifa- ciusschool. Daarna heb ik van alles ge daan. Ik heb gras gemaaid met de hand, ik heb stenen gelost aan de Eem en cement bij de Kleine Melm voor de aanleg van de Soesterbergsestraat. Die zakken cement moest je op je rug sjouwen. Ik heb aardappelschillen op gehaald langs de huizen en aardappe len gerooid. Ik was een keuterboer met twee koeien en maaide koren op de Eng. In de winter moest ik spitten in de grond en bomen rooien in het bos. Ik kreeg verkering in Blaricum. Daar ging ik op de fiets naar toe elke week. Op een keer had ik hoofdpijn en ik zei tegen mijn broer dat hij haar maar moest ophalen. Mijn broer had er wel schik mee. Ze zijn getrouwd en ze kre gen drie kinderen. Vader stierf aan bloedvergiftiging aan zijn hand. Dat had hij verwaarloosd. Toen moeder stierf, schreeuwden ze om 't hardst, maar ze maakten niks klaar. We konden maar het best zo bij elkaar blijven wonen, zeiden ze. Inmiddels was ik zelf getrouwd en mijn vrouw zat de hele dag met die twee broers van mij alleen thuis. Dat was niks. Ze aten zelfs de pap van die kleine jongen op. Ze betaalden geen cent. Ik eiste dat ze een kosthuis zoch ten. Drie maanden heb ik ze gewaar schuwd en toen ik ze eruit gegooid. Auto Eerst kwam de ene thuis. Ik hield de deur dicht. Hij zei nooit wat. Ik deed al zijn kleren en z'n hele hebben en hou wen in een zak uit de schuut. Die zak smeet ik zo naar beneden, ik heb hem niet meer gezien. Toen kwam de tweede'thuis en die kwam ook de deur niet meer in. Ik had ze tijdig gewaarschuwd. Het huis was al verkocht. Twintig jaar heb ik bij een baas ge werkt in bladgrond. Na veertig jaar verkocht ik het huis aan de gemeente voor veel geld. Op eens was ik schatrijk. Mijn vrouw was jong gestorven en ik moest alleen voor die jongen zorgen. Dat is niks. Een vrouw kan beter al leen overblijven dan een man. Deze vrouw ontmoette ik op een kaartavondje bij Tempo aan de Indus trieweg. Ik zei dat ik nog om een vrouw verlegen zat. We wonen nu ze ventien jaar samen Trouwen? Mee. dat is het stomste wat je kan doen. Op mijn tweeënzestigste heb ik nog auto leren rijden voor zes gulden per uur. We kochten dit huis en de laatste jaren heb ik een goed leven gehad. We heb ben nog een reisje naar Canada ge maakt samen. Nou, de dollars liggen daar ook niet op straat, hoor. Deze vrouw is hartstikke goed voor mij. Ze wil me nog niet missen, zegt ze. Ik ben de laatste Van Klooster. Ze zijn verder allemaal dood. Als ik er niet meer ben, is de familie voorgoed uit gestorven." JAN VISSER op het gebied van ontwikkelingssamen werking en voedselvraagstukken in de Derde Wereld, tevens adviseur van de ministeries van landbouw en ontwikke lingssamenwerking, zal het thema na der toelichten. Na de pauze is er gele genheid voor discussie. Ook de familie Goslinga zal aanwezig zijn om vragen te beantwoorden over het project van de Derde Wereldgroep Soest in Mwera (Tanzania), dat door hen wordt bege leid. Verder kunnen de bezoekers een tentoonstelling over de Tanzania-pro- jecten bekijken die door de Derde We redlgroep zijn geadopteerd, en zijn er verschillende produkten uit de Derde Wereld te koop. In het kader van de aktie "Honger hoeft niet!" organiseert de Derde We reldgroep Soest, in samenwerking met de Raad van Kerken, op dinsdag avond 13 oktober a.s. een avond over dit thema. De bijeenkomst wordt ge houden in het Griftland College aan de Noorderweg en begint om 20.00 uur. Op het programma staat o.m. een film met als titel "Ik hoef niet meer". Daarin wordt de landbouwproblematiek van de Derde Wereld behandeld in relatie tot de Europese voeseloverschotten. Europa speelt een belangrijke rol in de voedselvoorziening. Op het wereldvlak houdt het een stevige vinger in de pap. Hoe zit het Europese landbouwbeleid in elkaar en in welke mate is dat beleid niet alleen afgestemd op onze eigen economie en het welzijn van onze eigen boeren, maar houdt het ook rekening met de landbouwers en de belangen van de Derde Wereld? Prof. drW. Tims uit Soest, deskundige Leidje Tomassen, met het Derde- We- reldgroepbestuur achter zich, neemt de Kringloopprijs in ontvangst. eens de doelstelling van de Derde We redlgroep: de mensen hier bewust ma ken van onze rijkdommen, waar we al lés wat we hebben als "gewoon" erva ren, terwijl de Derde Wereld het moet doen met aanmerkelijk minder, omdat de welvaart niet eerlijk is verdeeld. Ei genlijk, aldus Leidje, verdient Spullen hulp de kringloopprijs zélf het meest. Ze vroeg verder ieders aandacht voor de gereedschap-aktie en hoopte dat heel Soest erachter zou gaan staan. Als start van de aktie hing ze aan een van de bomen op het Spullenhulp-terrein een poster op, in de verwachting dat bin nenkort heel Soest ermee vol zou han- Wat zouden wij moeten beginnen als gereedschap plotseling niet meer te koop was? De hele samenleving zou stagneren. Wat een machteloze situa tie zou er ontstaan... Zo is het eigenlijk nu in de Derde We reld. Als er al gereedschap te koop is, is het zó duur dat vrijwel niemand het zich kan veroorloven. De technische scholen in de ontwikkelifigslanden hebben vaak nauwelijks genoeg gereedschap om de leerlingen op te leiden. Wie het diploma van zo'n school bijv. in Tanzania be haalt, heeft als hij wat gereedschap bezit een gouden toekomst voor zich. Wie wat vakbekwaamheid bezit kan met zijn gereedschap een één of meermansbe drijfje beginnen. Met één Westers doos je "Samsom" bandenplakspullen, een paar sleutels en bandenlichters alsmede een fietspomp heeft een oud-patiënt uit Mwera, Tanzania, zich als fietsenmaker gevestigd. Mwera is het patiëntendorp in Tanza nia, waar Joekes Goslinga, Nederlands psychiater, zijn vrouw Trui en dochter Roos wonen en waar beide ouders werken aan de rehabilitatie van psy chiatrische patiënten. De patiënten ook veel niet-patiënten werken in het dorp rijst- en tuinbouw. Een veeteeltprojekt gaat binnenkort van start. De Derde Wereldgroep Soest heeft op zich genomen om voor de koeienstal te zorgen. De groep is druk bezig met het inzamelen van geld voor de bouw, die plaatsvindt onder deskundige leiding door de mensen uit het dorp, in de vorm van arbeidstherapie. Ook komt er een konijnenfokkerij en wil men in de toe komst bijen gaan houden. Punten Voor het werk worden de inwoners van Mwera uitbetaald in punten; soms met geld, als dat er is. De genoemde fietsen maker heeft er zijn fietspomp verdiend. Op het ogenblik is er in Mwera zelfs een timmerman, die er nog niet woont. Hij komt iedere dag te voet naar het dorp, twee uur heen en twee uur terug, om re paraties te doen. Hij heeft ook pas een tafel gemaakt, een geweldige aanwinst voor de inventaris. De patiënten hebben pas een huisje ge bouwd voor twee hunner die zo goed genezen" zijn dat ze toestemming heb ben gekregen om te trouwen en zich in Mwera te vestigen. Dat was een heel evenement, dat met veel feestelijkhe den gepaard ging. Ook houtbewerken wordt nu in het pro gramma opgenomen, mits voldoende gereedschap beschikbaar komt. Van daar dat de Derde Wereldgroep-Soest in de komende maanden met dit doel een inzamelingsaktie van overtollig landbouw- en handgereedschap gaat houden. Met de hulp van vrijwilligers die de groep hoopt te werven in Soest en Soesterberg wil zij trachten dit gereed schap op te knappen en naar Tanzania te sturen. Voor Mwera zijn onder andere water passen, houtvijlen en raspen, nijptan gen, schaven, klauwhamers, zagen ge schikt om hardhout te zagen, golf plaatknippers, zagenzettangen, kruis- schroevendraaiers en ook gewone huis- houdscharen als eerste heel hard nodig. Alle soorten gereedschap worden inge- Onder dit motto houdt de Derde Wereldgroep Soest gedurende de maanden oktober en november haar inzamelingsaktie van overtollig landbouw- en handgereedschap voor mensen in de Derde Wereld. Waarom juist gereedschap? Omdat in de meeste Derde Wereldlanden gereedschap niet of nauwelijks aan wezig is, veel geld kost en daarom buiten bereik van de mensen blijft die het juist hard nodig hebben. Dit terwijl bij ons vaak gereedschap in box, schuur of op zolder ligt te roes ten. Met hulp van vrijwilligers wil de Derde Werelgroep ervoor zorgen dat dit gereedschap wordt ingeza meld en wordt opgeknapt en dat het bij de mensen komt die het hard no-- dig hebben. Juist bij de allerarmsten is er een groot gebrek aan eenvoudig gereedschap, waarmee in kleine werkplaatsen produkten kunnen worden gemaakt en reparaties wor den verricht. Met dit gereedschap kan iemand een beroep uitoefenen; daarmee worden deze mensen zelf standig en mondig. De Derde Wereldgroep zoekt mede werking op velerlei gebied: Inleverpunten/verzamelpunten voor gebruikt gereedschap; •Medewerkers die strooifolders in de brievenbussen willen doen (er moeten er 10.000 verspreid wor den); •Mensen die willen helpen bij het inzamelen (huis-aan-huis); •Vrijwilligers die gereedschap wil len opknappen en weer gebruiksge- reed maken; •Vakmensen die leiding kunnen ge ven aan dit werk; •Bestaande werkplaatsruimte of een ruimte waar een kleine werk plaats kan worden ingericht. Inmiddels heeft de Derde Wereld groep kerken, scholen, jeugdsport- clubs, vakbondsafdelingen en ande re maatschappelijke organisaties ge vraagd hun medewerking te geven door bijvoorbeeld clubhuizen en ge bouwen open te stellen als inlever c.q. verzamelpunt en onder andere mankracht te leveren voor inzame ling en folderverspreiding. De Doe-Het-Zelf - en gereed schapszaken is een brief gestuurd met het verzoek ook mee te doen als inleverpunt en bij aankoop van nieuw gereedschap bij inlevering van oud een korting te verstrekken. Het bedrijfsleven is gevraagd een stuk vakkundige begeleiding te leve ren in de vorm van technische steun en/of het beschikbaar stellen van werkplaatsruimte en zo mogelijk wat gebruikt gereedschap. De Derde Werelgroep werkt samen met de Stichting "Gered Gereed schap" in Amsterdam, een organisa tie die sinds 1982 reeds duizenden stuks gereedschap heeft ingezameld en verzonden naar de Derde We reld. Elders in deze krant is een lijst van inleveradressen afgedrukt waar het gebruikte, overtollige gereedschap kan worden ingeleverd. Ook is een bon afgedrukt die kan worden uitgeknipt en opgestuurd aan de Derde Wereldgroep Soest, waarmee men zich voor de verschil lende aktiviteiten kan aanmelden. Wie meer wil weten over deze aktie kan bellen met nummer 17001 in Soest. zameld om zoveel mogelijk mensen zelfstandig en mondig te maken. De Derde Wereldgroep-Soest werkt sa men met de Stichting "Gered Gereed schap" uit Amsterdam. Deze stichting heeft al ruim vijf jaar ervaring met dit werk. Naaimachines Natuurlijk gebeurt er nog meer in Mwe ra. Ook op de naaimachine wordt hard gewerkt. Een Nederlandse bezoekster heeft naailessen aan verschillende vrou welijke patiënten gegeven. De Derde Wereldgroep-Soest is er in geslaagd eind vorig jaar enkele handnaaimachi nes te bemachtigen, die inmiddels in Mwera al in gebruik zijn. Eind septem ber zijn er weer drie naaimachines rich ting Tanzania gegaan, tegelijkertijd met twee nieuwe gieters, twee spiksplinter nieuwe fietsen en nog wat kleding. Over de fietsen later meer. Ook met de naai machines kunnen de mensen zelfstan dig hun brood verdienen. Vijf mensen zijn in Mwera bezig met het zogenaamde '"iye en Dye", een heel speciaal verfprocédé, waarmee allerlei patronen in katoenen stof worden ge verfd. Uit Soest is inmiddels een flinke partij katoen, die de groep tegen gere duceerde prijs kon kopen, naar Tanza nia gegaan. Binnenkort zullen de eerste resultaten in Soest te zien zijn. Wie een fiets heeft, heeft ook een eigen zaak. Enkele jongens uit Mwera bren gen per fiets dagelijks groenten en fruit naar de markt in Dar es Salaam, 15 km van Mwera. Zij hebben op die manier een eigen transportbedrijfje, waarmee ze in hun onderhoud kunnen voorzien. Met de naaimachines gaan er twee gloednieuwe fietsen naar Mwera. Zij zijn geschonken door een echtpaar dat Natuurlijke grondstoffen zijn vaak aanwezig, maar zonder gereedschap nauwelijks te gebruiken. Door gereed schap krijgen grondstoffen hun waarde. Zo wordt een boom bijvoorbeeld een stapel planken, geschikt voor allerlei doeleinden. zijn 25-jarige bruiloft vierde en vrien den en kennissen vroeg geen cadeaus of bloemen te geven, maar alles te storten voor Mwera. Zo kan er op vele manie ren geholpen worden om mensen op een goed, zelfstandig spoor te zetten. De Derde Wereldgroep Soest tracht voortdurend gericht te zijn op de zelf werkzaamheid van de mensen in Afri ka. Gereedschap inzamelen is één kant van de zaak. Het moet ook opgeknapt wor den. Waarom geen Derde Wereldwerk- plaats in Soest opgericht? Een werk plaats waar hier vrijwilligers als haanlo zen, vutters, gepensioneerden etc. op een zinvolle manier kunnen werken voor de Derde Wereld. Ook aan kleine transportmiddelen, zoals karretjes en kleine wagentjes, is schreeuwend ge brek. Er moeten toch genoeg haanloze vaklieden zijn die dit kunnen doen en er ook leiding aan kunnen geven. Zo'n werkplaats zou een sieraad voor Soest zijn, een uitdaging aan allen die eraan kunnen bijdragen. Zonder goed gereedschap begint men niets. De Derde Wereldgroep wil de or ganisatie op zich nemen. Wie helpt er mee? Bijvalsbetuigingen, aanmeldin gen, suggesties, giften en alle mogelijke steun kunnen worden gemeld aan het adres: Penningmeester Stichting Derde Wereldgroep Soest, Veenbesstraat 678, 3765 BV Soest, tel. 02155-17001. Knip deze bon uil, vul hem in doe hem bij een van de vermelde adressen in de bus. De Derde We reldgroep koml langs om het gereedschap op Ie halen. U kunt ook bellen: lel. 17001, Soest. Naam: Adres: Woonplaats:Postcode: Tel Aankruisen s.v.p. heeft gereedschap klaarliggen; wilt u dit afhalen? wil meewerken bij het inzamelen van gereedschap. wil helpen bij het repareren van gereedschap. heeft weinig tijd, maar geeft een financiële bijdrage op giro 56 34 327. Inleveradressen: Veenbesstraat 678, Valeriaanstraat 77, Hartmanlaan 20, Stadhouderslaan 46, St. Theresiastraat 15, Claroenstckerpad 30; verder Spruit maak-hel-zelf, Nieuweweg 60; de openbare bibliotheken (Albert Cuyplaan, Overhees en Soesterberg) en de volgende scholen: de Wiekslag, Smitsweg 46; Kard. Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65; Mavo Soest, Valeriaanstraat 167A en De Bron, Sweelinckstraat 2. In De Vijverhof wordt morgenavond een discussie-avond van D'66 gehou den. Het thema is 'D'66 over de voort gezette basisvorming in het onderwijs'. De aanvang is om 20.30 uur. De discussie wordt geleid door drs. Aad Nuis, lid van de D'66-fractie in de Tweede Kamer. Hij zal de vijf zoge naamde 'beslispunten' van D'66 als ba sis voor de discussie gebruiken. Aad Nuis werd op 18 juli 1933 in Slie- drecht geboren. Hij studeerde politieke en sociale wetenschappen en en was wetenschappelijk medewerker'aan de universiteiten in Groningen, GU-Am sterdam en Leiden. Van 1971 tot en met '75 was hij hoofdredacteur van uitgeve rij Spectrum. Tevens was hij literair pu blicist voor onder meer de Haagse Post, de Haagsche Courant en -nog steeds- voor de Volkskrant. In 1981 deed hij zijn intrede in de Tweede Kamer. In 1983 vertrok Nuis naar de Eerste Ka mer om in 1986 weer terug te keren in de Tweede Kamer. De stichting Vrouwen voor Vrouwen had vorige week weer een aantal acti viteiten in het stichtingsgebouw aan de Parallelweg. Een aantal Turkse vrou wen kreeg in één van de lokalen ver- keersles, en de buitenlandse vrouwen zouden later ook op de fiets stappen om deel te nemen aan het verkeer in Soest. Na de theorieles kwamen de Marok kaanse vrouwen aan bod. Zij kregen voorlichting over de gezondheid. In de tussentijd speelden Nederlandse- Ma rokkaanse- en Turkse kinderen onder leiding van Nederlandse- en buiten landse vrouwen in en rond het gebouw van Vrouwen voor Vrouwen. In weer een ander lokaal konden voor namelijk Turkse vrouwen onder des kundige leiding bloemstukjes maken. Het mooiste bloemstukje werd later overhandigd aan één van de bestuursle den als felicitatie bij de geboorte van een dochter. Vrouwen, die geïnteresseerd zijn, kun nen altijd langskomen bij Vrouwen voor Vrouwen aan de Parallelweg. Voor meer informatie tel. 23539 (maandag-, dinsdag- en woensdagmor- geil). Ruit vernield Saturnusweg 10 4 O indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Een bewoonster van Mariënhorst aan de Burgemeester Grothestraat hoorde zaterdagavond laat een harde klap. Toen ze de volgende morgen een kijkje nam in haar woonkamer bleek de ruit te zijn ingegooid. Ze deed bij de politie aangifte wegens vernieling. Geen ramp! Ga naar DIK 1 BOS. Die rekent 'n schappelijk" prijsje! Ook voor 'n tijdelijke huurauto.

Soester Courant | 1987 | | pagina 11