Ideaal voor 'n paar dagen er tussenuit OP 10 OKTOBER IS HET WOORD AAN l patiënten congres ooo Drie gewonden bij ernstig ongeval Soesterberg neder landse hartstichting WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 14 WV'-Nieuws Dagtochten Beuk/Gooilander Kasteen Groeneveld Baarn Aanleg bestrating deel Fazantpad Huisje brand af in vakantiebungalowpark Jjekker weg in etgen (a nd Welfare-verkopingen groot succes! 14 vrienden van de hartstichting Concertagenda Kasteel Groeneveld in Baarn Plattelandsvrouwen bijeen op 13 oktober Insluiper pleegt reeks diefstallen in scholen CDA-soos OPA De Schakel Openbaar fractieberaad Progressief Soest Bij een aanrijding in Soesterberg zijn donderdagavond drie gewonden ge vallen. Een 19-jarige Amersfoorter moest in shocktoestand met twee ge broken benen naar ziekenhuis De Lichtenberg worden gebracht. Het ongeluk gebeurde op de Amers- foortsestraat. Een automobilist uit Zeist moest bij een inhaalmanoeuvre afremmen in verband met tegenliggers. Zijn auto raakte daarbij in een slip met als gevolg dat hij tegen een tegmoetko- mende wagen botste. Dit voertuig, be stuurd door een 47-jarige vrouw uit Hoevelaken, schampte langs een lan taarnpaal en draaide om zijn as. Ook een tweede tegenligger werd geraakt, terwijl een derde wagen schade opliep door rondvliegende auto-onderdelen. De ernstig gewonde Amersfoorter zat in de tweede auto. Hij kwam met beide benen klem te zitten achter het stuur. De brandweer moest er aan te pas ko men om hem te bevrijden. De Hoevela kense vrouw liep letsel aan haar been op. De veroorzaker (61) van de aanrij ding klaagde over pijn in zijn nek en rug. Najaar in de Biesbosch op 20 okt. 3 en 17 november. Incl. koffie, koffietafel, vaartocht een museum bezoek. Marine in den Helder, op 20 okt. 3 en 17 november. Incl. koffie, marine nassi-tafel en vaar tocht f 40,-. Gaasterland en Makkum's aardewerk op 22 okt. 5 en 19 november. Incl. koffie, koffietafel entree en diner f 62,50. Nostalgisch Oost-Nederland op 22 okt., 5 en 19 november. Incl. koffie, koffietafel en diner f62,50. Verrassingstocht op 22 okt. 5 en 19 no vember. Incl. koffie, koffietafel, vaartocht en di ner f 65,-. Voor deze dagtochten kunt u boeken bij de WV Theater Amsterdam, Carré, Van 10 november t/m 6 december (beh. maandag) "100 jaar revue' met André van Duin. Hilversum: Gooiland: Henk Elsink, 9 oktober. Anita Meyer, dinsdag 13 oktober. Frisse Jongens op woensdag 14 okto ber. Den Haag: Anton Philipszaal: Alison Moyet op zondag 1 november. Eindhoven: Jubileumhal: Alison Moyet op 31 oktober. Voor deze en vele andere voorstellin gen kunt u boeken bij de WV. De VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 12075. Vaste tentoonstellingen Bosgebruik en bosbeheer De geschiedenis van het Nederlandse bos. Groeneveld een landgoed Herstel en onderhoud van het landgoed Groeneveld. De Noordzee Een tentoonstelling van het Wereld Na tuur Fonds over het gebruik en mis bruik van de Noordzee. Het Nederlandse landschap, een kwestie van kiezen (in voorbereiding) Een permanente tentoonstelling over het Nederlandse landschap als produkt van menselijk handelen en de natuur. Wij leven in een landschap dat onze voorouders maakten, maar in welke omgeving brengen onze nazaten hun kinderen groot? Dit alles heeft te maken met waar we nu voor kiezen. Tijdelijke tentoonstellingen In de kaart spelen t/m 14 december) Een tentoonstelling over de kaart als middel om de omgeving te verkennen. Beeld/Kader (t/m 31 oktober) Een beeldenexpositie van de Neder landse Kring van Beeldhouwers, die een andere kijk op de omgeving biedt. In het park van het Kasteel! 1987 fij J i 02.10 - 20.12 Eefke Meijburg - olieverf Het onderwerp is "groen". Stadstuinen, landschappen en bloem- stillevens. 02.10 - 20.12 Frances de Bruin - olieverf en gewas sen pentekeningen Landschappen van buitengewone schoonheid en paarden in hun natuur lijke omgeving. De firma Almere gaat omstreeks woensdag 7 oktober een deel van het Fazantpad in de wijk Overhees 3 van bestrating voorzien. Het gaat hier om het zogenaamde binnencarré van het Fazantpad, bij de nummers 11-23 en 25-37De woningbouw is hier voltooid zodat het vele bouwverkeer geen scha de kan aanbrengen aan de rijweg. De bouwweg van ongeveer 3,50 meter wordt vervangen door een 6 meter bre de klinkerverharding. De overige delen van het Fazantpad worden pas na de oplevering van aanliggende Bouw fonds-koopwoningen voltooid. Dit zal pas op zijn vroegst begin volgend jaar zijn en mede afhankelijk zijn van de weerssituatie op dat moment. 24.10 - 20.03 Duiventillen geschilderd door Hetty Giezen-Nieuwenhuys Historische duifhuizen, geschilderd door Hetty Giezen-Nieuwenhuys en beschreven door Drs. Tolien Wilmer. 1988 08.01 - 22.03 Edwin Brandt - aquarellen en etsen "Getrokken" door de natuur. Besneeuwde akkers, bloemen, takken, prachtig allemaal. 26-03 - 22.05 Hans Almekinders - aquarellen, teke ningen en zeefdrukken 02.04 - 22.05 Paul Christiaan Bos Schilder van de natuur in al zijn ver schijningsvormen uitgewerkt tot in de kleinste details. 28.05 - 24.07 Mieke van Geer-Van Haastert "Mijn schilderijen hebben een sterke binding met de natuur". 28.05 - 26.06 Pieter Paul Koster De fotograaf van de stilte... 16.07 - 04.09 Maya Wildevuur - zijde collages Landschappen als een projectie van het innerlijke. 30-07 - 02.10 Christel Selmouni - aquarellen Bloemen en kinderen. Bewegende dieren, vastgelegd in aqua rel en conté. 10.09 - 30.10 Ontmoeting met M.C. Escher Een tentoonstelling van bekende en on bekende werken van deze buitengewo ne kunstenaar. 08.10 - 18.12 Cees v.d. Horst Schilder van de zee. Op het vakantiebungalowpark 't Eek hoornnest is een huisje door brand verwoest. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Dankzij snel ingrijpen van de brandweer kon vol gens de politie de schade beperkt blij ven. De brand is vermoedelijk ontstaan door een oliekachel. Een 44-jarige bewoner van het bungalowhuisje kwam bij de be heerder om een brandblusser vragen. Op dat moment kwamen de vlammen al uit het dak. De ingeschakelde brand weer kon het huisje niet meer redden, maar de vuurzee kreeg door het blus werk geen kans zich uit te breiden naar de omliggende bewoonde vakantie huisjes. HERFSTVAKANTIE: Geen jaargetijde biedt meer weelderige kleuren dan de herfst. Het groen van bomen en struiken maakt plaats voor oranje, geel, roodbruin en een gouden gloed, „Alsof Rembrandt hier zijn palet heeft geprobeerd," zei een lyricus ooit wijzend op de natuur, die in vuur en vlam stond. In deze sfeervolle tijd is het overal goed toeven, zeker voor wie inhaakt op de vele najaarsactiviteiten of gebruik maakt van het rijke aanbod van korte vakanties. Vooral de streken buiten de Randstad lenen zich prima voor een rustgevende herfstvakantie. De VVV's bieden tal van evenementen aan. Want terw jl de krokusvakantie al jaren de VVV zorgt voor het transport van hotel gemeengoed is, krijgt ook het begrip „paddestoelvakantie" steeds meer in houd. Speciaal voor „buiten het hoogseizoen" heeft de Friese VVV een vijfdaagse auto zwerftocht uitgestippeld. Tijdens deze rit ontdekt men dat Friesland soms net 'n stukje buitenland in eigen land is. Eten en slapen aan het eind van iedere dag zijn geregeld. Een ander idee is om de beroemde Friese Elf-steden per auto te bezoeken. Voor dit driedaagse arrangement is de oude aka- demiestad Franeker de uitvalsbasis. Bij de genoemde tochten zijn routesugge sties, documentatie en andere nuttige za ken inbegrepen. Lekker actief bezig zijn, met volop boeien de activiteiten, is de opzet van een zes daagse vakantie vol variatie, die de Drent se VVV heeft georganiseerd. Inbegrepen zijn interessante bezoekjes, lekker wande len en fietsen, zelf bezig zijn met de kano en overnachten in gezellige hotels. U hoeft niet zelf met uw bagage te slepen: naar hotel. Rond de Holterberg in Overijssel is het in dit kleurrijke jaargetijde net een sprook jeswereld. De heuvelrug hoort tot de mooiste natuurgebieden van ons land, maar is nog niet overspoeld door het massatoerisme. Het arrangement hier omvat overnachtingen in een twee-ster ren hotel, dat 3 ha eigen bos en hei bezit; rust verzekerd. Voor sport, spanning en sensatie van een heel aparte soort kan men op het vlieg veld Lelystad terecht. Leren vliegen met de Ultralight of zeilvliegen vormen een unieke vakantie-ervaring. Dit nieuwe soort één- en tweezittertjes is in het Lelystadse luchtruim langzamerhand een vertrouwd verschijnsel. Bij het zeilvliegen zoekt men op de motor van de Ultralight voldoende hoogte. Daarna dalen, al zeilend, zonder gebruik te maken van de motor. Wandelporadijs Vroeger meden reizigers de Veluwe, want het was een „wild en bijster" land, onvei- lig gemaakt door struikrovers, dwaallich ten en geestverschijnselen. Thans speelt dit alles geen rol meer en is de Veluwe het lustoord voor wandelaars. Hoe mooi deze streek juist in de herfst is, komt aan het licht tijdens een wandeling over de Jac. Gazenbeek weg. De naam voor deze korte wandelvakantie is een eerbetoon aan de Veluwse natuurkenner en schrijver Jac. Gazenbeek (1894-1975). De driedaag se tocht voert via een afwisselende route deels over de nog bestaande oude han delsweg tussen Harderwijk en Arnhem, door prachtige natuurgebieden en bos- wachterijen als het Speulder- en Spriel- derbos, het met sagen omweven Solse Gat en over de Planken Wambuis, het lievelingsgebied van Jac. Gazenbeek. De tochten beginnen naar keuze in Arnhem of Harderwijk met overnachtingen in ge zellige hotels te Garderen en Otterlo. Tijdens het culinaire arrangement op Schouwen-Duiveland logeert men in de Hostellerie „Schuddebeurs", één van de meest romantische plekjes op dit voorma lige eiland. Het sfeervolle restaurant van de Hostellerie is vermaard om de uitmun tende keuken. De hoteldirektie propageert haar bedrijf als een „oase van rust en romantiek". Het vierdaagse verwen-festijn met verblijf in de van alle gemakken voor ziene kamers van de hostellerie bestaat uit half-pension met culinaire diners. Heel aanlokkelijk is de 7-daagse auto zwerftocht over het vroegere eilandenrijk Zeeland. Elk eiland ontwikkelde zich op z'n eigen manier. Ook nu de eilanden met dammen en bruggen onderling verbon den zijn, is die eigen karakteristiek nog goed merkbaar. Om dit te ontdekken zette dé Zeeuwse VVV een tocht uit, waarbij men elke 2 nachten in een ander hotel verblijft. Bovendien worden de gasten el ke avond op een 3-gangen diner ont haald. Tot de extra's horen uitgebreide documentatie met suggesties voor te be zoeken bezienswaardigheden en autorou tes. Voor meer informatie en het boeken van de hier genoemde herfstarrangementen kunt u- terecht bij de meeste ANVR-reisbu- reaus en dé grotere VVV-kantoren. Wandelen en fietsen zijn echte nazomer activiteiten. Zowel de Welfare-verkoping tijdens de Braderie in Soest-Zuid, als die in Hons- bergen op maandag 28 september j.1. was een groot succes. De opbrengst van de Braderie was f 777,- en in Honsber- gen bedroeg deze zelfs f 1.313,- Samen dus ruim f 2.000,-, waarvan de Welfare weer voldoende materialen kan aan schaffen om de deelneemsters aan de Welfare-aktiviteiten gezellige en nutti ge uren te verschaffen. Afgezien van de fantastische opbrengst was er een ontzettend gezellige sfeer en drukte in Honsbergen en de waarde ring was groot voor hetgeen er te koop werd aangeboden, tegen zeer redelijke prijzen; Nog niet alle prijzen van de verloting zijn opgehaald. Dit betreft de volgende lotnummers: le prijs op lotnummer 824; 3e prijs op nummer 28 en 6e prijs op nummer 74. Genoemde prijzen kunnen door de winnaars afgehaald worden op maandagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur in Honsbergen bij de Welfare-dames Op 10 oktober organiseert de Nederlandse Hart stichting in het RAI-Congrescentrum in Amsterdam het derde Patiëntencongres. Hart- en vaatpaticnten en hun partner zullen op dit congres kennis kunnen nemen van de meest recente ontwikkelingen op het gebied van de bestrijding van hart- en vaatziekten. Aan de orde komen o.a.: nieuwe behandelings technieken, de aangeboren hartafwijking, psychosociale vraagstukken, revalidatie, preventie en alternatieve geneeswijzen. Behalve met vertegenwoordigers uit de medische wereld kunt u met uw vragen terecht hij een keur van deskundigen op velerlei terreinen. Bekende TV-presentatoren zullen de sessie en discussies leiden; zoals Ria Bremer, Ceei van Drongelen, Jaap van IVleekren. Tineke de Nooy en Koos Postema. Het derde Patiëntencongres '87 mag u heslist niet missen. U kunt zich aanmelden door overmaking van f 8,35 per persoon op giro 300 onder vermelding van ,patiëntencongres\ Het deelnamepakket bestaande uit; toegangskaarten, reductiebonnen voor de spoorwegen, koffie en lunch- bonncn en het programma hoekje wordt u tijdig toe gezonden. 10 oktober 1987 RAl-Con- grescentrum Amsterdam van 10.00 tot 16.00 uur. Kasteelconcerten in samenwerking met de Baarnse Muziekkring. U kunt zich abonneren op de serie Kasteelconcerten op de zaterdag avond. Inlichtingen: Baarnse Muziekkring, tel.: 02154- 14562. Deze concerten zijn met ge merkt. Het reserveren van losse kaarten kunt U doen bij de receptie van Kasteel Groeneveld of telefonisch: 02154- 20446. 'Zaterdag 10 oktober Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/12,-. Pepe Romero - gitaar Wilhelm Heilweg piano. Zij spelen werken van o.a. Weber, Mozart, Ca- rulli, Sor e.a. Zondag 18 oktober Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f 5,-. Recital door de winnaar van het Clavecimbelconcours 1987 te Utrecht de Franse clavecinist Thier- ry Schorr. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt op dinsdag 13 oktober bijeen in het Me disch Centrum aan de Nieuweweg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De arts mevrouw K.P. de Wilde houdt een lezing over 'vrouw en gezondheid'. De politie kreeg vorige week diverse meldingen binnen van scholen, waar een onbekende dader was binnenge drongen en zich meester had gemaakt van de handtassen van een aantal vrou welijke leerkrachten. De eerste aangifte kwam donderdag middag van de Da Costaschool aan de Spoorstraat. Hier werd een portemon nee weggenomen met ca. 100 gulden en een bank- en een giropasje. Even later kwam een soortgelijke melding binnen van de Desmond Tutuschool aan de Molenstraat. Ook hier verdween een portemonnee met een biljet van 100 gulden, wat kleingeld een een biblio theekpasje. Uit dezelfde school werd ook een poretemonnee gestolen met 35 gulden. Waarschijnlijk dezelfde dader had in middels zo de smaak te pakken gekre gen dat hij vrijdag tijdens de lunchpauze opnieuw toesloeg, nu in de Bonifacius- school aan de Steenhoffstraat. Hier werd een bedrag van 160 gulden uit een handtas gestolen. j Hij speelt werken van o.a. Couperin, Rameau en Bach. 'Zaterdag 31 oktober Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/f 12,-. Ernst Rombouts hobo. Alwin Bar - piano. Zij spelen werken van o.a. Röntgen, Schumann, Beethoven. Zondag 15 november Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f 5,-. Manken Zandvliet -piano. Zij speelt werken van Beethoven, Chopin, Mendelssohn en Debussy. 'Zaterdag 28 november Aanvang: 20.15 uur Toegang: f 13,50/12,-. Vera Beths - viool. Stanley Hoogland - piano. Zij spelen werken van Mozart, Loe- vendi, Esscher en Brahms. Zondag 13 december Aanvang: 16.00 uur Toegang: f 7,50/f5,-. Kees de Wijs - kabinetorgel. Pieter Odée - fluit. Zij spelen Franse en Duitse barok. Zondag 10 januari 1988 Nieuwjaarsconcert door het "Furrer ensemble". Op donderdag 8 oktober a.s. wordt er weer een CDA-soos gehouden in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Aan vang 20.00 uur. Leden van de CD A-fractie uit de ge meenteraad zullen weer aanwezig zijn om vragen te beantwoorden, of proble men aan te horen. Iedereen is van harte welkom. Bij De Schakel kan men weer oud-pa pier inleveren. Op 14 en 15 oktober staat de container op de parkeerplaats aan de Dalweg voor de school. Hier kan men terecht tijdens de schooluren, en op woensdag 14 oktober ook tussen 19.00 en 19.30 uur. Als men het oud papier wil laten halen kan men bellen naar 15714. Onwel geworden automobilist bleek laveloos De politie kreeg zaterdagavond een on gerust telefoontje binnen van een be woner van de Van Goyenlaan. Er zou een man onwel geworden zijn achter het stuur van zijn auto. De politie nam een kijkje en constateerde dat de betrokke ne, een 36-jarige Soester, wat al te gretig gebruik had gemaakt van de fles. De man was volgens het politierapport compleet laveloos. De politie heeft hem meegedeeld dat hij een rijverbod had maar of hij dat nog heeft gehoord staat niet vast. Diefstal uit auto Uit een auto die in het afgelopen week einde geparkeerd stond aan de Korte Hartweg zijn een autoradio ter waarde van 400 gulden en een foedraal met twee hengels van resp. 1000 en 600 gul den gestolen. De eigenaar, een 23-jari- ge Duitser, deed aangifte bij de politie. Tevens verdwenen zijn rijbewijs, kente kenbewijs en paspoort. De dief heeft vermoedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. Soester gewond bij bouw-ongeval Een 30-jarige inwoner van Soest is maandagmorgen gewond geraakt toen hij op de bouwplaats aan het Hazepad een kennis assisteerde bij het rechtop zetten van een bouwlift. De man viel achterover en kwam met zijn rug op een stapel stenen terecht. Hij werd per am bulance voor onderzoek overgebracht naar Zonnegloren. Diefstallen uit auto en een supermarkt Uit een personenauto is een radiocas setterecorder gestolen. De dader for ceerde het slot van het linker portier om in de wagen te komen. De 33-jarige ei genaar deed aangifte bij de politie. In een supermarkt aan de Van Weede- straat werd een 64-jarige inwoonster van hoest betrapt op winkeldiefstal. De vrouw had een artikel ter waarde van betal ^U'C'Ln meegenomen zonder te In de wachtkamer van het gebouw Ge meentewerken aan de Lange Brinkweg houdt Progressief Soest op maandag avond 12 oktober a.s. haar openbaar cbeberaad. Van half acht tot acht uur kan iedprp Rnrnai.c owaicr poutieK m het algemeen zonder"00"'^6 vraa8stukken in het biJ' Men kan vragen stellen als: OOIen de grote fracties er nog een U~ep)schepje bovenop in Klaarwater? "a de kleinti<« in Soest weer op Heijn gaan letten? ,TTer wordt de Sport (investeren m 1V88) een onderdeel van Welzijn (bezuinigen in 1988)? ziekschooP?^ "°8 WC'muziek in de Mu~ tervogel?ant(PaC^ 'n Overhees een wa- I w°e ,Vindt u de Kabelkrant Soest? eet u in Soest een stukje grond te meter?°°r ZCVen gulden Per vierkante ?T,acT uur Prea>es bespreekt P.S. on- NniiÏT?8 Van Pnriijvoorzittcr ir. Jan nX de?®enda van de komende ge meenteraadsvergadering. De koffie is

Soester Courant | 1987 | | pagina 14