J Soester tenniskampioenschappen Pijnenburg clubkampioenschappen Pijnenburg-records in estafette WASIEL STEITNER HEEFT ÓÓK ONZE GRASMAT GELEGD...! Open Huis NS op 10 oktober Nederlandse Spoorwegen zet ook in Amersfoort poorten wijd open met demonstratie, shows en aanbiedingen Tentoonstelling in Soest met 1300 zebravinken Buitenlandse kinderen maken woonbuurt schoon 'Heidewijn' bij 150 jaar Soesterberg Herfstattraktie 'Soester Duinen' Krant niet ontvangen? TENNIS PAGINA 17 ATLETIEK John Kasius en Ton Post zomerkampioenen H.s.v. de Snoekbaars ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Bowling SBB WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT CFO-vergadering Sterrenwacht Schothorst in herfstvakantie elke avond open Jupiter, een woelige wereld van wolken en wervels Constantijn jarig I Momenteel is er elke avond een een I merkwaardig heldere "ster" zicht- baar. Voor in de avond staat hij nog I laag aan de oostelijke hemel, maar la- 1 ter al vrij hoog in het zuidoosten. Het I is de planeet Jupiter, die de komende I weken optimaal zichtbaar is. I Op dinsdag 20 oktober zal in het restau- I rant "Het Zwaantje" Rademakerstraat I2 te Soesterberg, ter gelegenheid van de I officiële opening der festiviteiten rond |de viering van Soesterberg 150 jaar, te 16.00 uur, aan de Weledelgestrenge heer Mr. P. Scholten, burgemeester van ■Soest, de eerste fles zogenaamde Soes- ■terbergse heidewijn worden aangebo- |den. Deze fles(sen) zijn voorzien van een ■speciaal ontworpen etiket. Na de aan- Ibieding van de eerste fles zal een toost ■worden uitgebracht op het jubileum "Soesterberg 150 jaar". I De wijn zal door de zorg van de heer ■J.W. Leenaerts, eigenaar van het I Zwaantje, daarna in samenwerking met Ide Soesterbergse Ondernemers Ver- leniging in verkoop worden aangebo- I den. De sterren-amateurs van het Centrum voor natuur en Milieu Landgoed Schot horst stellen daarom hun sterrenwacht tijdens de herfstvakantie eke avond open voor het publiek. In de grote teles- koop te Hoogland verschijnt Jupiter als een woelige wereld van wolken en wer velstormen. Men kan er meer tonen dan alleen Jupiter en voor een deskundige toelichting is gezorgd. Jupiter is, na de zon, het grootste voor werp in het zonnestelsel. Zijn omtrek is ruim 11 maal zo groot als die van de aar de, dat is meer dan de afstand van de aarde tot de maan. Hij "weegt" meer dan 300 maal zo veel als de aarde. Jupi ter is te klein voor een ster, maar te groot voor een planeet. Hij bestaat voornamelijk uit waterstof en helium. Sterrenwacht Sterrenwacht Schothorst beschikt over diverse kijkers om Jupiter en zijn ma nen te tonen. Na het succes van vorig jaar, toen een maansverduistering 150 belangstellenden trok, verwacht men ook dit jaar een grote toeloop. In de periode van 16 t.m. 25 oktober is de sterrenwacht elke avond open van 20.00 tot 22.00 uur. De sterrenwacht staat in het Centrum voor Natuur en Milieu Landgoed Schothorst, bereik baar (ook per auto) via de Schothor sterlaan in Hoogland. pen zondag de bijbehorende bekers in ontvangst namen. De zebravinken, een Australische vo gelsoort, werden ondergebracht in het Artishock-gebouw aan de Steenhoff- straat. De verhuizing naar de Steen- hoffstraat was noodzakelijk, omdat de 1300 vogels niet allemaal in het gebouw van de Soester Vogelvrienden konden worden gehuisvest. De tentoonstel- lings-commissie kreeg hulp van afde lingen uit Baarn, Bunschoten, Eemnes en Vinkeveen, die kooien beschikbaar stelden. Aan de goedbezochte tentoon stelling werd ook deelgenomen door Fransen, Duitsers en Belgen. De mooiste zebravink van de show was volgens de keurmeesters een vogel van de heer DJ. Hoeve. Zijn zebravink werd 92+ punten toebedeeld. De ove rige prijswinnaars zijn: Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Wethouder Plomp maakte een rond gang langs de kooien. Hoofdgroep 17, stammen: 1. R.R.T. Hulsebosch 362 punten 2. M. Kraaijenzang 360 punten 3. S. Kwetters 358 punten Hoofdgroep 17, enkelingen: 1. DJ. Hoeve 92+ punten 2. D. Offerman 92 punten 3. B.E. Hanno 91 punten Hoofdgroep 18, stammen: 1. A. Wijgerde 365 punten 2. T.B. Rikken 359 punten 3. G. Storm 355 punten Hoofdgroep 18, enkelingen: 1. T.B. Rikken 92 punten 2. D. Offerman 91 punten 3. A. Wijgerde 91 punten Jeugdkampioen: 1. Harold Lagendijk 89 punten Koppelprijs: 1. W. Langenberg 176 punten Noviteitenprijs: 1. D. Offerman 86 punten Beste buitenlandse inzending: 1. H. Verlemann (D) 91 punten Regionaal: 1. Gelderland 454+ punten 6. Utrecht 447 punten Toplijst: 1. D. Offerman 454 punten 2. B.E. Hanno 453 punten 3. A. Wijgerde 452 punten Begunstigd door uitstekend weer zijn de Soester Tenniskampioenschappen afgewerkt op het park aan de Schriks- laan. Met een werkelijk schitterende finale (HDB) tussen S. Koppenaal/H. Romer en F. van Asch/R.J. Bilderbeek werd het toernooi onder een ongekende pu blieke belangstelling afgesloten. Voor de wedstrijden waren er in totaal 224 inschrijvingen, terwijl er ruim 200 par tijen, met vaak zeer goed tennis, werden gespeeld. De recreatie had 214 deelne mers die in totaal bijna 400 partijen van drie kwartier speelden. Aan het slot van het toernooi een pri meur. De prijzen werden uitgereikt door Miss Holland: Angelique Cre- mers. Bedankt werden de verenigingen die de banen beschikbaar stelden, de mensen die de banen onderhouden, de deelnemers, het publiek en natuurlijk de sponsors. De toernooiwinnaars zijn: Uitslagen Soester kampioenschappen 1987 Recreanten Poule C: L. Rijks/J. Rijks Poule D: R. Hensen/G. Korlaar Poule F: C. Kudders/M. Kievits Poule A: E. de Jong/P. de Jong Poule B: J. Jansen/S.H. Jansen (Toss) Poule E: L. van Veen/K. Pels HE25+: W. Eichbergher (Eemelaar) DE25+: A. van Groningen (S-Zuid) DED: E. v.d. Bolt (LTC) DEC: W. Stalenhoef (LTC) HED: J. van Kooij (LTC) HEC: R.H. Tjalma (S'berg) DDD: E. v.d. Bolt/M. Visser (LTC) DDC: B. Berg/K. Hovestad (LTC) DEB: H. Blokpoel (LTC) DD25+: A. van Groningen/H. van Klooster (S- Zuid) GDD: M. Brouwer (S-Zuid)/R. Blokpoel (LTC) GDB: H. Blokpoel/R. Blokpoel (LTC) HEB: E. Baan (LTC) GDC: B. Berg/M. de Bruin (LTC) GD25+: M. van Harskamp/W. Gouw (Harsk) HD25+: H. Esmeijer/R. Meijer (S'berg) HDD: C. Hamersma/J. van Kooy (LTC) HDC: de Bruin/Ros (LTC) HDB: S. Koppenaal/H. Romer (LTC). Onder grote publieke belangstelling hebben de atleten van de A.V.Pijnen- burg hun jaarlijkse clubkampioen schappen op de atletiekbaan in het Pijnenburgbos gehouden. Het goede weer had veel familieleden en beken den naar de baan getrokken en de prestaties waren hierdoor van behoor lijk niveau. De vereniging is inmiddels zover ge groeid dat de pure specialisten het moe ten afleggen tegen de allroundatleten. Zo werd trainer Ard Vermeulen weder om met grote voorsprong kampioen bij de senioren, ver voor middenafstandlo- pers Bas van Os en Paul van den Brink. Bij de jongens A was het meerkamper Angelo van Leijenhorst die aan het langste eind trok, op afstand gevolgd door Raymond Foekens en Arnold Vonk. Bij de jongens B zorgde nieuw komer Karsten Rog uit Soesterberg voor een verrassing door favoriet Erik Jan Ransdorp te verslaan. Deze jonge atleet realiseerde de beste tijd van alle deelnemers op de lOOm: 11.4, en deed z'n tegenstanders verbleken met een versprong van 6.26. Slechts Dave Brou wer, bleef bij Karsten in de buurt met een sprong van 6.04. De enige clubrecordverbetering van de dag kwam op naam van A-pupil Chris- tian Geijtenbeek. Een spannende race op de lOOOm met Kristiaan Smits wist hij met een snelle eindsprint in z'n voor deel te beslissen. Christian kwam met een tijd van 3.16.3 twee seconden onder het oude record dat reeds op zijn naam stond. Ook Kristiaan Smits kwam met 3.17.4 onder dit oude record. D-junioren Selma Simonis bleef slechts één tiende seconde verwijderd van het clubrecord op de 600 m, dat op naam staat van haar trainster Ardy Brouwer. De clubkampioenen: Senioren: 1. Ard Vermeulen, l.a. lopers 1. Jos van Ras. l.a. dames 1. Janine Ver- straelen. Jongens Al. Angelo v. Leijen horst. Meisjes Al. Angelique v. Oos trum. Jongens BI. Karsten Rog. Meis jes BI. Astrid Boerboom. Jongens Cl. Brit Gijtenbeek. Meisjes Cl. Michelle Leys. Jongens Dl. Ivar Smits. Meisjes Dl. Selma Simonis. Jongens pup. Al. Kristiaan Smits. Meisjes pup Al. Ma- rije Ambags. Jongens pup BI. Bart in 't Hout. Meisjes pup B1. Marinde Boisse- vain. Jongens pup Cl. Thomas Ruiter. Meisjes pup Cl. Sara Majoor. Jongens mini's 1. Alexander v.d. Linden. Zondag j.l. was A.V.Pijnenburg met vier ploegen vertegenwoordigd op de Nederlandse Kampioenschappen Es tafette over 60 km., waarbij elke deel nemer uit de vierpersoons formatie 15 km. af moest leggen. Start en finish vond plaats op de atletiekbaan van Overvecht. Voor de damesequipe kwam Mart van Hal als eerste aan de start. Zij raffelde haar beurt in 61 min. 10 sec. af. Vervol gens liep triatlete Diny van den Berg 66 min. rond. Daarna bleek Adrie v.d. Zon ook goed op dreef met 63 min. 10 sec. Gerry den Oude sloot de rij met 69 min. 6 sec. De gezamenlijke tijden waren goed voor een prima eindtijd van 4 uur 19 min. 32 sec., hetgeen maar liefst 20 min. sneller was dan vorig jaar. De eerste Heren-ploeg kwam met Joop van Leijenhorst als eerste man. Joop was goed voor 53 min. 30 sec. Wim van Hofslot volgde hem met 54 min. 56 sec. Henk Wallet deed het in 55 min. 53 sec. Snelste man Dick den Oude nam de laatste 15 km. voor zijn rekening in 53 min. 8 sec. Hun totaaltijd bedroeg 3 uur 37 min. 29 sec. De andere Pijnenburg- ploeg kwam met Ton Zwart aan de start. Ton draaide zijn ronde in precies 61 min. Ivo Balvers nam van hem over en was na 66 min. en 40 sec. weer terug. Evert Bosveld volgde hem met 68 min. en 36 sec. Ruud Ambags sloot af met 60 min. 52 sec. Totaaltijd 4 uur 17 min. en 7 sec. Ook had A.V. Pijnenburg een ploeg bestaande uit triatleten, waarvan Kees Rietveld als eerste van start ging. Na 63 min. en 10 sec. loste de snelste Pijnenburger van deze dag Simon Schreur hem af. Simon liep een bijzon der goede race in 52 min. 41 sec. Ook kersvers lid Gertjan Westra liep een pri ma tijd met 60 min. 14 sec. Daarna was A.V.Pijnenburgs zwemtrainer Henk Schaak aan de Beurt. Hij toonde met zijn 56 min. 45 sec. ook goed op het droge uit de voeten te kunnen. Hun to taaltijd was 3 uur 52 min. 47 sec. Afgelopen week waren ook elf atleten aanwezig op de kunststofaccommoda tie te Amersfoort voor een 10 km. baan- wedstrijd. Henny Pot plaatste zich hier op de voorgrond met een 2e plaats bij de dames in een nieuwe persoonlijke re cordtijd van 39 min. en 14 sec. Ook Di ny v.d. Berg kwam tot een persoonlijk record met 43 min. 10 sec. Wielrenster Mieke Havik, die inmiddels ook is toe getreden tot de A.V. Pijnenburg, liep haar allereerste wedstrijd en kwam met een tot een verdienstelijke tijd 44 min. 51 sec. Als voorbereiding voor zijn Amerikaans marathonavontuur in New York liep Harry van Brummelen een goede wedstrijd in 34 min. 20 sec. Jos van Ras deed het prima en kwam met 35 min. 4 sec. tot een persoonlijk re- kord. Wim van Hofslot deed hetzelfde in 35 min. 17 sec. Henk Wallet liep ook hier zijn snelste tijd 36 min. 14 sec. Na een zwaar triathlonseizoen met prima resultaten scherpte Kees Rietveld zijn beste tijd aan tot 39 min. 41 sec. Vete raan Jan Westerbeek liep ook onder de 40 min. grens. Hij klokte 39 min. 25 sec. Zaterdag 3 oktober is aan de Kleine VISSEN Melm te Soest de 10e en laatste wed- u 1"' strijd gevist van de zomercompetitie. Er werd bijzonder slecht gevangen en elk verschalkt visje scheelde dan ook gelijk een aantal klassementspunten. De competitie is tot en met de laatste wedstrijd erg spannend geweest en het was bij de puntentelling dan ook een ge drang om een glimp van de uitslag op te vangen. In de le divisie wist Arie Staal met 2.12 m. de hoogste plaats te pakken en werd hiermee 6e in het klassement. In de 2e divisie werd Ton Post le met eveneens 2.12 m. vis., en hij werd hier mee op zeer overtuigende wijze zomer- kampioen, nummer 2 met maar liefst 33 punten achter zich latend. Hans Meyer werd in deze divisie 2e met I.62 m. en derde in het algemeen klas sement. Een opmerkelijke prestatie, als men bedenkt dat hij vorig jaar met een 24e plaats genoegen moest nemen. In de le divisie was de 2e plaats voor Jan Aertssen met 1.66 m. vis. De einduitslag is als volgt: le divisie 1. John Kasius 47 pnt. 2. Jan Aertssen 47 pnt. 3. Gerrit Kasius 52 pnt. 4. Evert Kasius 55 pnt. 5. Jan van Lambalgen 57 pnt. 6. Arie Staal 59 pnt. 7. Theo Bosman 61 pnt. 8. John Verwoerd 63 pnt. 9. Henk van Riet 65 pnt. 10. Jaap Post 65 pnt. 11. Elbert van Beek 72 pnt. 12. Willem v.d. Kraats 73 pnt. 13. John Hibbel 75 pnt. 14. Aart de Bruin 75 pnt. 15. Aart Schipper 79 pnt. 16. Ton Hak 17. Gerrit v.d. Hoef 18. Bert v.d. Hoef 19. Co Wijnands 20. Ben de Bes 2e divisie 1. Ton Post 2. Joop Hibbel 3. Hans Meyer 4. Richard Horst 5. Leo van 't Klooster 6. Henk Hibbel 7. Ed Strumpel 8. Gerrit Kuiter 9. Rinus Brons 10. Bert Giele 11. Bart van Dijuk 12. Jaap Troost 13. Fred Saarloos 14. Willem Hopman 15. Henk Altena 16. Henk Horst?4 17. Wijnand Koenen 18. Wout v.d. Groep 19. Jan Hopman 20. Ludz Schulze 21. Maarten Mosk 22. Ab Dekker 23. Ron de Bruin 24. Henk Prinsen 25. Peter de Rond 26. Gert van Drie 27. Matthijs van Goor 28. Frans Barmentlo 29. Bert de Bruin 30. Patrick Kok 31. Jan Maassen 32. Oscar Lammerse 33. Harry Vonk 34. Robert Kok 84 pnt. 85 pnt. 87 pnt. 95 pnt. 143 pnt. 35 pnt. 68 pnt. 69 pnt. 73 pnt. 76 pnt. 78 pnt. 82 pnt. 83 pnt. 85 pnt. 87 pnt. 91 pnt. 98 pnt. 99 pnt. 101 pnt. 102 pnt. 104 pnt. 110 pnt. 111 pnt. 113 pnt. 119 pnt. 126 pnt. 129 pnt. 133 pnt. 135 pnt. 145 pnt. 147 pnt. 158 pnt. 161 pnt. 165 pnt. 167 pnt. 180 pnt. 195 pnt. 230 pnt. 267 pnt. Uitslagen maandag 28 september Toetanchamon-Heineken II 4-1 d'Oude Engherds-Heineken I 0-5 d'Oude Enghe-Turtles 1-4 Silver Star I-Tryers 1-4 S.B.R.-C-drie I 2-3 Strijkbout-Flushing Meadow 3-2 Uitslagen dinsdag 29 september Bodrum-Laatbloeiers 4-1 Omega-Daltons 0-5 RAM-Pioniers 0-5 Happy Hoekers-Bunk 0-5 Bleeker-HAM 2-3 Dexcrest-'t Juk 1-4 Ook deze avond waren er weer hoge scores te noteren, waarbij als uitschieter een 203-game van Jan van de Blink. Duidelijk te merken is, dat verschillen de mensen nu al met de gedachten bij het Ed Mijnders-Toemooit zijn. Buiten de speelavonden om wordt er al weer druk getraind, en angstvallig worden de scores van de concurrentie bekeken. Het Ed Mijnders-Toernooi wordt ver speeld in het weekend van 24 en 25 ok tober. UnnHprHen NQ.m.3f!ai.,orl.„ Honderden NS-medewerkers gaan er op 10 oktober a.s. voor zorgen, dat het Nederlandse publiek massaal een kijkje in de 'keuken' van NS kan nemen. In vijftien grote stations waaronder Amersfoort en in negen werkplaatsen gaan tussen 10.00 en 16.00 uur de deu ren wijd open en kan iedereen achter de schermen van het bedrijf kijken. Boven dien: materieelshows, ritjes met dub beldekkers en stoomtreinen, een kijkje in de Koninklijke Wachtkamers van Amsterdam CS en Den Haag HS, met de trein mee door de wasmachine en ve le andere 'spoorse attracties'. En voor iedereen die het Open Huis wil bezoe ken een reisvoordeel: voor de prijs van een enkele reis heen en terug. Op alle stationsemplacementen zullen uitgebreide materieelshows plaats heb ben. In dat kader een prijsvraag: wie de origineelste naam verzint voor de nieuwste Intercitytreinen (de IC-3), wacht een zeer fraaie prijs. Prijsvraag- formulier verkrijgbaar in de 15 stations. De gasten van NS te Amersfoort kun nen voordelige ritjes maken met dub beldekkers tussen Amersfoort en Utrecht. In een aantal plaatsen zullen stoomlo comotieven opduiken. In acht plaatsen zijn wegonderhoudmachines van NS te bezichtigen en hier en daar zullen ook demonstraties plaats hebben. Overal zullen films worden vertoond, die de bezoekers een beeld geven van bij voor beeld de beveiliging, technische beroe pen bij NS, stationsarchitectuur en mo dern goederenvervoer. Verzamelaars kunnen hun hart ophalen, want er zul len op 10 oktober vele zaken 'in de aan bieding' zijn, zoals bouwplaten, tegels, posters e.d. Maar ook geeft NS het een en ander weg: de boekjes Treinen (nieuwste uitgave) en Beeld van een Onderneming. De bloemenwinkels, de stationsrestauraties, de Grenswissel kantoren en de boekhandels in de 15 stations hebben verrassingsaanbiedin gen, en de stationsfietsenstallingen or ganiseren een prijsvraag. Vanaf elk station in Nederland kan men met een kaartje enkele reis naar een plaats reizen waar NS Open Huis houdt; op vertoon van dit kaartje krijgt de reiziger dan aan de NS-Informatie- stands een stempel voor de gratis terug reis. Vanaf deze week liggen in de sta tions van NS de folders voor het publiek gereed. Aanbiedingen Omdat NS het Nederlandse publiek op 10 oktober extra wil onthalen, doet zij op die dag een aantal extra aanbiedin gen: Er zullen speciale, goedkope dag- tochtkaarten (naar Ouwehands Dieren park, Artis en het Dolfinarium Harder wijk) met f 10,- korting worden ver kocht. Iedereen kan een 1-maands proef- Dalurenkaart voor f 25,- kopen. Ook een proef-60+ Seniorenkaart voor 2 maanden is 'in de aanbieding' voor f 15,-. Bij aankoop van een 60+ Senioren- kaart een reductiebon (geldig t/m 31 oktober a.s.) die bij aankoop van een Rail Europ senior Kaart recht geeft op 50% korting. Deze aanbieding op 10 oktober geldt ook voor degenen die al in het bezit zijn van een 60+ Senioren- kaart. Bij aankoop van de Herfst- of Kerst Tienertoerkaart of Tienertoer Plus: een cadeaucheque voor een verrassing. Het Railrunner Pastpoort kost op 10 oktober maar f 1,- i.p.v. f 2,50. Een reductiebon cadeau die bij aan koop van de volgende kaartsoorten: Benelux Tourail, Benelux Tourail Ju nior, Paris Spécial, de Londoner en Berlin Special recht geeft op een korting van f 15,-. (geldig t/m 31 december a.s.). Een programmaboekje voor de activi teiten ter gelegenheid van het Open Huis is op het perron bij spoor 4 ver krijgbaar. Van spoor 1A zal vrijwel zeker dank zij de medewerking van de VSM (Veluw- sche Stoomtrein Maatschappij) tussen 10.25 en 15.25 uur elk uur een stoom trein naar Leusden vertrekken. Kaartjes voor dit ritje kosten f 2,50. Op het emplacement een show van lo comotieven en treinstellen/rijtuigen. Er zullen in Amersfoort demonstraties worden gegeven van spoorbaanonder- houd, het zogenoemde heuvelen ^sor teren) van goederenwagons en van het op de rails zetten van een ontspoorde trein. Ook de bedrijfsbrandweer van NS zal in actie komen. In de Hoofdwerkplaats Amersfoort kunnen de bezoekers het reparatiepro ces van goederenwagons van dichtbij bekijken en het magazijn bezichtigen. Ook zullen in de werkplaats films over het spoorwegbedrijf worden vertoond. Kinderen van de Desmond Tutuschool hebben vorige week meegedaan aan een schoonmaakactie van Chris Uiterwijk. Gewapend met prikkers en zakken bestreden zij het vuil aan deAlbert Cuyplaan, het Van de Veldeplantsoen en hetSaen- redamplantsoen. In deze wijk wonen veel buitenlanders. Op de Desmond Tutu- school aan de Molenstraat bestaat het merendeel van de leer- Foto: Herman van Dam Vingen uit buitenlandse kinderen. De bekende natuurliefheb- ber Chris Uiterwijk hoopt op deze manier een bewustwor dingsproces op gang te hebben gebracht. "A Is ze het zelf oprui men, maken ze het zelf ook niet meer vuil,aldus Uiterwijk, die regelmatig met groepen basisscholieren de natuur in gaat voor verschillende werkzaamheden. Op zondag 18 oktober wordt een herfstattraktie georganiseerd door me dewerkers van restaurant de Soester Duinen. Om half elf 's morgens wordt iedereen ontvangen met een kopje kof fie in het restaurant. Vervolgens gaat ie dereen met de paardetram naar de Kor te Duinen, waar een prachtige natuur wandeling gemaakt kan worden o.l.v. een IVN-gids. Vooral wordt er aan dacht besteed aan de paddestoelen. Om 1 uur 's middags wordt er in de Soester Duinen een lunch aangeboden en kan men bij de informatiestand van het IVN (Instituut voor Natuurbescher mingseducatie), die in het restaurant te vinden is, allerlei foldermateriaal ver krijgen. Het programma duurt onge veer tot half drie. De kosten zijn f 32,50 per persoon; kinderen tot 12 jaar f 15,-. Wie deze dag aanwezig wil zijn dient wel vantevoren te reserveren bij Res taurant De Soester Duinen, Soester- bergsestraat 188, 3768 MD Soestdui- nen, tel. 12739. De Nederlandse Zebravinken Club heeft vorige week een tentoonstelling in Soest gehouden. De expositie be stond uit niet minder dan 1300 zebra vinken, hetgeen voor voorzitter A. de Bruijn aanleiding was om te spreken van de grootste tentoonstelling ter we reld. Wethouder drs. Günther Plomp kwam de tentoonstelling donderdagavond openen. In de voorafgaande dagen had den de keurmeesters de puntenverde ling al op papier gezet, en Plomp mocht de winnaars bekend maken, die afgelo- Cursus zelf mode maken De modeschool 'Pour la Femme' begint binnenkort in Soest met een cursus zelf mode maken. Onder deskundige lei ding wordt les gegeven in patroon knippen, naaien, afwerken en dergelij ke. Alle benodigde materialen zijn aanwe zig. De cursisten mogen zelf bepalen wat ze willen maken. In mei hoopt de school een mode-show te geven met de creaties, die tijdens de cursus zijn ge maakt. De lessen worden iedere maan dag- en dinsdagavond gehouden van 8.00 tot 10.00 uur. Voor meer informa tie, tel. 49233. De afdeling Soest/Soesterberg van de CFO houdt op donderdag 15 oktober a.s. een ledenvergadering in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan de gebruikelijke punten, zoals verslagen en bestuursver kiezingen. Na de pauze houdt districts bestuurder R.G.W. van Dael een inlei ding over het onderwerp: "Het is nog steeds zinvol om lid te zijn van een vak organisatie". Er is gelegenheid tot dis cussie. Belangstellenden zijn eveneens welkom. Z.K.H.Prins Constantijn wordt zondag 11 oktober 18 jaar.

Soester Courant | 1987 | | pagina 17