G Gezamenlijke bakkers lopen zich warm Shot 2 ten onder bij Middelburg Succes voor dames SoVoCo-Stam BDC met vertrouwen de zaal in korfbal WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 H. de Bree opnieuw keizerkampioen van de P.V. "De Zwaluw" Soest DUIVENSPORT TAFELTENNIS Afgestudeerd Nederlaag voor teleurstellend Hees ZATERDAG VOETBAL VOLLEYBAL Succes voor veel Red Stars-teams Gert de Ruygt 3e in West-Duitsland Soest wint opnieuw massa-kamp tegen Baarn Centrale verwarming BADMINTON Selby komt net tekort voor zege HANDBAL Voor de duiven en de leden van boven genoemde vereniging van postduiven- houders behoort het wedvluchtseizoen 1987 weer tot het verleden. Hoewel de zomer van 1987 zal worden bijgeschre ven als een van de minder goede zomers van deze eeuw is het duivenseizoen toch niet ongunstig verlopen. Het vastgestel de vluchtprogramma kon in z'n geheel worden afgewerkt zonder dat de duiven al te grote problemen kregen. Op het programma stonden acht africhtings- vluchten van binnenlandse lossings plaatsen en 32 wedvluchten vanuit Bel gië en Frankrijk met een totale lengte van bijna 9.900 kilometer. De kortste wedvlucht, Wuustwezel, heeft een af stand van 95 km. en de verste wed vluchten, Bergerac heeft een afstand van 889 km. Op deze 32 concoursen werden in totaal 19.338 duiven ingete kend, 758 duiven minder dan in het sei zoen 1986. Op de africhtingsvluchten werden 3.429 duiven ingezet. Op het verenigingsconcours met de meeste deelname werden 1.216 jonge duiven ingetekend terwijl de deelname op de wedvlucht met de verste afstand maar 138 duiven bedroeg. De gemiddelde deelname bedroeg 604 duiven per uit geschreven concours. De 32 eerste prijswinnaars hadden gezamenlijk 13 1/2 uur nodig om de afstand van 9.895 km. te overbruggen en dat betekent dat de duiven met een gemiddelde snelheid van 75 kilometer per uur het trajekt hebben afgelegd. De ereprijzen zijn ook dit seizoen weer redelijk verdeeld ge wonnen door de leden. Van de 45 min of meer regelmatig inkorvende liefheb bers wisten 18 verschillende leden hun naam minimaal éénmaal boven aan de uitslag te krijgen. Het succesvolste wa ren J. v.d. Brakel Zoon en H. de Bree met ieder vier eerste prijzen, op een vleugelslag gevolgd door J.P. Stam, G. Rijksen en B. Roest die ieder driemaal een eerste prijs in de wacht wisten te sle pen. De duiven van A. de Bes en R. Ei- mers zorgden er voor dat de naam van hun baas tweemaal boven aan de uitslag stonden, terwijl een duif van de comb. v.d. Brakel/De Beer, J. v.d. Belt, Th. Wigtman, H. Smit, R. de Bruin, B. van Egdom, G. Zeypveld, W. van Dorre- stein, R.G. Voskuilen, R. v.d. Mast en R. van Egdom er voor hebben zorgge dragen dat de naam van hun baas één maal boven aan de uitslag prijkten. Het hokkampioenschap vitesse werd ook dit seizoen weer gewonnen door J. v.d. Brakel Zoon, nu voor G. Rijksen die tweede werd, A. de Bes die derde werd, v./d. Brakel/De Beer die vierde werden en H. de Bree die vijfde werd. Het aangewezen kampioenschap vites se eiste J.P. Stam voor zich op, voor v.d. Brakel/De Beer die tweede werden en H. de Bree die derde werd. Het duif- kampióehschap vitesse was voor de "98" van J.P. Stam. Het hokkampioenschap midfond werd gewonnen door H. de Bree, voor J. v.d. Brakel Zoon die tweede werden, R.v.d. Mast die derde werd, G. Rijksen die vierde werd en B. Roest die vijfde werd. Het aangewezen kampioenschap midfond eiste J.P. Stam voor zich op, voor R. Eimers die tweede werd en R. van Egdom die derde werd. De "56" van J.P. Stam eiste het duifkampioen schap midfond voor zich op. Hokkampioen Fond werd H. de Vree voor J. Duyst die tweede werd, J. v.d. Brakel Zoon die derde werden, G. Rijksen die vierde werd en Th. Wigt man die vijfde werd. Het aangewezen kampioenschap fond was eveneens voor H. de Bree, voor R. Voskuilen die tweede werd en G. Rijksen die derde werd. De "94" van G. Rijksen toonde zich de sterkste van de geïntekende dui ven op de fondvluchten en werd daar mede duifkampioen fond. Generaal kampioen hok oude duiven werden de comb. J. v.d. Brakel Zoon voor H. de Bree die tweede werd, G. Rijksen die derde werd, Th. Wigtman die vierde werd en R. Voskuilen vijfde werd. Het aangewezen generaal kampioen schap werd gewonnen door H. de Bree, voor J.P. Stam die tweede werd, J. v.d. Brakel Zoon die derde werden, K. Kok die vierde werd en Th, Wigtman die vijfde werd. Asduif bij de oude duiven werd de "56" van J.P. Stam die z'n hogenoot de "98" naar de tweede plaats verwees. De "38" van B. Roest werd derde, de "46" van J. v.d. Brakel Zoon werd vierde en de "43" an R. v.d. Mast werd vijfde. Bij de jonge duiven werd H. de Bree eerste hokkampioen, voor J.P. Stam die tweede werd, v.d. Brakel/De Beer die derde werd, A. de Bes die vierde werd en J. van de Brakel Zoon die vijfde werden. Het aangewezen kampioen schap jonge duiven werd gewonnen door W. van. Dorrestein, die A. van H. de Bree werd jonge duif kampioen. Ook het hokkampioenschap navluch- ten eiste H. de Bree voor zich op voor W. van Dorrestein die tweede werd, G. Rijksen die derde werd, A. de Bes die vierde werd en R. van Edgom die vijfde werd. Het aangewezen kampioenschap navluchten was voor W. v. Dorrestein, voor H. de Bree die tweede werd en G. Rijksen die derde werd. Duifkampioen navlucht weTd de "49' van G. Rijksen. Voor de zesde maal in zeven jaar werd H. de Bree eerste generaal kampioen van de P.V. de "Zwaluw". Tweede wer den J. v.d. Brakel Zoon, derde G. Rijksen, vierde A. de Bes, vijfde v.d. Brakel/De Beer, zesde R. Voskuilen, zevende W. van Dorrestein, achtste Th. Wigtman, negende het jeugdlid R. van Egdom en tiende R. Eimers. Ook het eerste generaal kampioen schap aangewezen eiste H. de Bree voor zich op en daardoor mag hij zich ook dit jaar weer keizer generaal van de P.V. de "Zwaluw" Soest noemen. Tweede ge neraal aangewezen werd W. Dorres- teijn, derde J. v.d. Brakel Zoon, vier de J.P. Stam en vijfde A. de Bes. Jeugd kampioen werd ook dit jaar weer R. van Egdom. De koppelkoers werd gewonnen door het kwartet A. de Bes, A. van Ginkel, A. van Riet, H. Entjes die met een flin ke voorsprong eindigden voor het kwartet v.d. Brakel/De Beer, R. van Egdom, L.v. 't Klooster en H. Smit. Derde werden het kwartet R. Voskui len, W. van Dorrestein, P. Dergent en J. Rams. Bij de meerdaagse concoursen werd driemaal Wuustwezel gewonnen door H. de Bree voor de comb. v.d. Brakel/ De Beer. Viermaal Duffel werd een succes voor A. de Bes die H. de Bree achter zich wist te houden. Drie maal Strombeek eiste W. van Dorrestein voor zich op door H. de Bree voor te blijven. Zesmaal St. Ghislairi Höfnu ei ste H. de Bree weer voor zich op door A. de Bes op de laatste vlucht voorbij te streven. Zowel twee maal Bapaume als tweemaal Venette werd gewonnen door J.P. Stam door op Bapaume B. Roest voor te blijven en op Venette J. v.d. Brakel Zoon. Tweemaal Peron- ne leverde ook een eerste plaats voor A. de Bes die W. v. Dorresteijn voor bleef en tweemaal Orleans was een succes voor J. Duyst. J. Duyst die H. de Bree nipt voorbleef. De VIBRA-wisseltrofee gaat voor een jaar naar B. Roest daar z'n "07" win naar werd van het grootste verenigiiigs- concours. De Herdenkingstrofee gaat voor een jaar naar B. van Egdom daar deze St. Ghislain Hornu jonge duiven wist te winnen. De wisseltrofee voor de jeugd werd wederom gewonnen door R. van Egdom en daar hij deze trofee nu voor het derde achtereenvolgende jaar weet te winnen mag hij zich eigenaar noemen van deze trofee. steken, anders was de verrassing nog groter geweest. Typerend voor de vechtlust van de Soesters was dat eerst een 1-4 achterstand en vervolgens een 4-5 achterstand werden goedgemaakt. Shot 4 - Buna 1: 6-4 De wedstrijd tussen de twee koplopers in de 2e klasse is in eerste instantie in het voordeel van Shot beslist. Arjan Schui ling zorgde voor een knappe prestatie door de uit de 4e divisie overgekomen Aart Nachtegaal diens eerste nederlaag te bezorgen. Marcel Jansen wist ook twee partijen uit het vuur te slepen, ter wijl Ronald van Velzen één partij kon winnen. Het dubbel bracht het 6e Shot- punt op het scorebord. Jeugd: HTC 1 - Shot 1: 1-9 Het le jeugdteam gaat steeds beter draaien en heeft na de ruime zege in Hoofddorp goede vooruitzichten op het kampioenschap. Robbie Houtgast en Martin Fransen wonnen beiden alles wat er te winnen viel, terwijl Richard van de Heuvel zich twee keer kon laten feliciteren. Tafeltennis aanstaand weekend: De vrije week in de tafeltenniscompeti- tie staat hoofdzakelijk in het teken van bezoek aan diverse tournooien. Toch wordt ook nog één interessant inhaal- duel in de Shotzaal afgewerkt. Het 2e herenteam ontvangt het sterke FVT uit Rotterdam, met o.a. de ex-eredivisio- nisten Hans Westerhof en Ron van de Aa in de gelederen. Deze wedstrijd be gint om 13.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) en toe schouwers zijn uiteraard van harte wel kom. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Jan van Asch, tel. 19028 en Joop Kok, tel. 19349. De afgelopen week werd gekenmerkt door een groot aantal spannende wed strijden voor de diverse Shotteams. Het le herenteam verloor de partij tegen DHC uit Delft met 7-3, terwijl Shot 2 het belangrijke degradatieduel in Mid delburg met dezelfde cijfers verloor. Succes was er wel vororShot 3 en Shot 4, terwijl het le jeugdteam in Hoofd dorp met liefst 9-1 van HTC won. Shot 1 - DHC 1: 3-7 Onder grote publieke belangstelling heeft Shot 1 tegen de ongeslagen koplo per DHC uit Delft lange tijd uitzicht ge had op een goed resultaat. Vooral door een uitstekend spelende Gerhard Busch bleef Shot bij tot 3-4 en Hans den Blanken bereikte in de 8e partij een 19- 14 voorsprong in de 3e game. Toen deze partij echter nog verloren ging was de weerstand van de Soesters gebroken en liep DHC uit naar de 3-7 eindstand. De Shotpunten werden gescoord door Gerhard Busch (2x) en Hans den Blan ken (lx). Middelburg 2 - SHot 2: 7-3 Voor Shot 2 ziet het er na de nederlaag tegen mededegradatiekandidaat Mid delburg zeer somber uit. In een ruim 4 1/2 uur durend duel schoten de Soes ters keer op keer op de beslissende mo menten tekort en van de 3 games wer den er slechts 2 in winst omgezet. Na een 3-1 achterstand kwam men nog wel terug tot 3-3, maar de laatste 4 partijen gingen alle onnodig verloren. Aksel van Elteren, Dirk Schuiling en Eugène Staffhorst wonnen alledrie één partij. Shot 3 - Huizen 1: 5-5 Shot 3 zorgde voor een aangename ver rassing door tegen het bepaald niet zwakke Huizen het eerste punt binnen te halen. Grote man in dit spannende streekduel was zonder twijfel Michiel van Raadshooven, die bij Shot voor 3 van de 5 punten tekende. Edo Fransen en Eddy Gaytant bleven bij één zege Op 1 oktober j.1. is onze plaatsgenoot de heer O. Wiemans afgestudeerd als bedrijfseconoom aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam. Hees heeft afgelopen zaterdag de eer ste nederlaag van dit seizoen geleden in een van Heeszijde uitermate teleur stellende wedstrijd tegen Vianen. Op de overwinning van Vianen viel niets af te dingen. Tegen het onsamenhangende spel van Hees stelde de ploeg uit Manen veel meer collectief en werd via vlotte com binaties de weg naar het Hees-doel ge zocht. Met name in de eerste helft was Vianen duidelijk in de meerderheid en miste Hees de aansluiting op het mid denveld. Hees ging zeer voorzichtig uit de start blokken en het was Vianen dat direkt een fors offensief ontwikkelde. Hees kwam onder zware druk te staan en een doelpunt leek dan ook een kwestie van tijd. Toch duurde het nog tot in de vijf entwintigste minuut alvorens de Hees doelman Louis Hugo, overigens voor het eerst dit seizoen, werd gepasseerd. Direkte aanleiding was foutief uitverde digen van de Hees-defensie waardoor de Vianen-spits een niet te missen kans kreeg. De Soester-ploeg trachtte wel de bakens te verzetten maar deze middag ontbrak de precisie, waardoor veel combinaties al in een vroeg stadium werden afgebroken. Na rust een totaal ander spelbeeld. Trai ner Van Dorresteijn had door een aan tal omzettingen het middenveld gewij zigd en er was nu sprake van wat meer aansluiting tussen de linies. Hees zette een offensief en Hees kreeg een aantal goede mogelijkheden. Vianen werd steeds verder teruggedrongen en de ploeg had de grootste moeite om over eind te blijven. Toen Piet van Schalkwijk voor de twee de keer zijn ongenoegen liet blijken over de arbiter kreeg hij opnieuw een boeking en hij kon zodoende vroegtij dig de kleedkamer opzoeken. De stem ming werd er niet prettiger op, en met tien tegen elf man speelde Hees meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstan der. Ruim tien minuten voor tijd resul teerde dit in de definitieve knock-out toen de Hees defensie, één tegen één spelende, door de Vianen voorwaartsen werd uitgespeeld en de rechtsvoor kei hard uithaalde 0-2. Hees 2 Het tweede elftal van Hees heeft afgelo pen zaterdag laten zien, dat het dit sei zoen wederom boven in de top van het klassement mee wil draaien. De Hezia- nen pakten de volle winst tegen Zuid vogels 4 uit Huizen. De eerste helft van de wedstrijd had Hees het zeer moeilijk tegen de jonge ploeg van Zuidvogels, maar er werd niet gescoord. Na de thee kwam er een heel ander Hees uit de startblokken. Via goede combinaties kon Hees nu een aantal malen gevaarlijk voor het doel van Zuidvogels verschijnen. In de vijftiende minuut van de tweede helft was het raak. Een hoekschop vanaf rechts werd bij de eerste paal goed doorgekopt en het was Jaap de Wilde, die de bal ineens vanuit de lucht achter de doelman van Zuidvogels knalde: 0-1. Zuidvogels raakte hier van niet onder de indruk, want vijf minuten later kon een mee op gekomen verdediger van Zuidvogels via een hoekschop de gelijkmaker aan- j tekenen. Het laatste kwartier zette Hees de verdediging van Zuidvogels goed onder druk. Een hoekschop van Hees werd door Zuidvogels slecht wegge werkt en het was de na een lange blessu re weer aanwezige Chris uit de Boog- aart die de bal vanaf twintig meter loei hard in de kruising knalde, 1-2. Hees-Jeugd Op het trainingsveld speelde de F-jes een goede wedstrijd. Hees was helaas een paar klassen te sterk voor Sova dus werd het eenrichtingsverkeer. Voor rust stond ht al 5-0. In de tweede helft scoor de Hees 4 doelpunten. Door een eigen doelpunt van Sova werd het 10-0. Na een sterk begin was het WZ die te gen Hees El de aanval zocht en dat re sulteerde in een aantal doelpunten voor WZ zodat de rust werd ingegaan met een 4-0 achterstand. Na rust werd Hees wakker en scoorde 4-1. Na dit doelpunt was het Hees dat goed doorging maar het geluk ontbrak. Het was WZ dat wel scoorde en 5-1 ervan maakte. Roc- co Janse scoorde voor Hees nog één doelpunt. Een eerste helft die voor de D's slecht verliep. Er werd niet best gevoetbald, waardoor men al snel met 2-0 achter kwam te staan. In de 2e helft scoorde Jaap Davelaar een schitterend doel punt. Daarna werd het via een penalty 2-2. De vijfde wedstrijd op rij waarin Hees Cl met 10 man moest optreden. Dankzij een sublieme aktie van Tebbo Pauwels werd het vlak voor rust 1-0., Een slordig foutje in de defensie bete kende vlak voor tijd de gelijkmaker. Met 9 punten uit 5 wedstrijden gaat Hees fier aan de leiding. Eerste volleybal winst is binnen De damesselectieteams van SoVoCo- Stam uit Soest hebben hun eerste wed strijden afgelopen week winnend af gesloten. Zowel het eerste, het tweede als het derde team van de Soester Vol leybalvereniging behaalde winst. Het eerste herenteam liep tegen een ne derlaag op in Maartensdijk. Ook het vierde damesteam kwam niet tot winst. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft in de sportzaal De Bunt de eerste punten in de nieuwe competitie behaald. In een goede wedstrijd werd het Utrechtse VC met 3-1 verslagen. SoVoCo-Stam begon zeer geconcen treerd aan het karwei. Goed gerichte opslagen en een attent blok zette Utrecht onmiddellijk op achterstand. Het Soester team, tot ieders verrassing spelend met twee spelmakers, bleef tot het eind van de set goed bij de les en won met 15-4. In de tweede set legde Utrecht meer druk in de opslag en daar door kwam SoVoCo niet aan haar ge vaarlijke combinaties toe. Via 2-6 en 6-11 werd met 11-15 verloren. Maar het verlies tastte het zelfvertrouwen van de Soester ploeg geenszins aan. Goed spelverdelen van routinier Jeannette Hoogenhout en Monique Booy stelde de aanval in staat regelmatig te scoren. Een attente veldverdediging dichtte de gaatjes die ondanks een goed blok in het achterveld vielen. Via 15-4 en 15-7 werd de eerste winst in de eerste divisie behaald. SoVoCo-Stam dames 2 Het tweede team van SoVoCo-Stam speelde tegen de reserves van Utrecht. Een wedstrijd met een zeer wisselend verloop. Goed aanvalsspel in de eerste set en dus winst. Dan een tweede set met een ruime voorsprong net winst mislopen, 13-9, 13-15. En dan ver zwakt de servicepass, komen er wat nerveuze trekjes in het spel maar er wordt opnieuw gewonnen. Enkele wis sels hebben aan het net wel het beoogde resultaat, er wordt via het midden, Ma deion Boerboom, weer gescoord, maar door de minder goede passing die de vorige set al inzette en zich doorzet ko men de buitenaanvalsters niet meer aan direct scoren toe. Teveel moet worden aangevallen om een punt te scoren en dat kost veel kracht en uiteindelijk de winst in de vierde set, 2-2. Een vijfde set moet de beslisiing brengen en die valt uit ten gunste van SoVoCo-Stam 2 in een meer spannend dan mooie partij. Toch twee punten behaald. Ook het derde damesteam, spelend in de promotieklasse, haalde de volle winst. Woudenberg, net gepromo veerd, kon in eigen huis geen vuist ma ken en verloor kansloos van een goed spelend SoVoCo 3 met duidelijke cij fers 3-0. Het vierde damesteam van So VoCo kon het in Amersfoort tegen Vollkei niet bolwerken. Het team, nog slecht op elkaar ingespeeld, moest de meerdere erkennen in de Keistedelin gen, 3-0. Het eerste herenteam verloor van Salvo in Maartensdijk. Salvo, dat vorig sei zoen op een haar na de promotie naar de drrde divisie miste, gaf de Soester Volleybal Combinatie geen kans in de eerste wedstrijd te stunten. Met lege handen reisden de Soester heren huis waarts. Programma Donderdagavond weer volop volleybal in Sporthal Beukendal, vanaf 18.45 uur. En zaterdag is sportzaal De Bunt weer het middelpunt van volleybalacti viteiten. Opnieuw spelen de eerste twee teams van SoVóCo-Stam een thuis wedstrijd. Het eerste damesteam krijgt het bepaald niet gemakkelijk. Lycurgus uit Groningen is de tegenstander. Ly curgus, een van de oudste volleybalver enigingen in Nederland, kent een zeer rijke volleybal geschiedenis. Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam spelen al jaren in de hoogste volleybal afdeling, de eredivisie. Vorig seizoen degradeerde het eerste damesteam uit de eredivisie, maar de ploeg heeft vol doende kwaliteit om de verloren positie op het hoogste niveau weer te herove ren. Of SoVoCo-Stam daar een stokje voor kan steken zal zaterdagmiddag blijken. Het tweede damesteam krijgt Ramingo's uit Gennep op bezoek. Een team dat steeds zorgt voor verrassende uitslagen. Donderdag 19.45 uur Beukendal SoVoCo 4 - Gemini D Vrijdag 19.45 uur Bunschoten SoVoCo - Unicomus H Zaterdag 14.30 uur De Bunt SoVoCo 2 - Ramingo's D Zaterdag 17.00 uur De Bunt SoVoCo 1 - Lycurgus D Diverse teams van The Red Stars heb. ben in het afgelopen weekeinde weet voor succes gezorgd. Met de heren-se nioren voorop werden bijna alleen maar overwinningen gehaald. Het zesde herenteam versloeg Cracker- jacks met 54-40. De incomplete Soester ploeg had veel moeite met de zwakke tegenstander, hetgeen zich in cijfers vooral na rust manifesteerde. Toen moest Red Stars bijna een voorsprong van 12 punten uit handen geven. Bij 35- 39 hervond het zesde zich weer, en dankzij de54-40winst bleef de ploeg na vier wedstrijden ongeslagen. Datzelfde geld ook voor heren 5 van Red Stars, dat in dezelfde klasse uitkomt als het zesde. Heren 6 won makkelijk van Quick Runners. Over anderhalve weet ontmoeten het vijfde en het zesde el kaar. Heren 3 pakte eveneens de winst tegen Quick Runners. Het vierde deed dat tegen Hoevelaken. Het was de eer- ste overwinning voor het vierde. Heren 2 leed de tweede achtereenvolgende nederlaag. In een spannende wedstrijd moest de ploeg capituleren: 61-64. Bij de jeugd kwamen afgelopen zater dag weinig teams in actie. De meisjes- en jongens kadetten zorgden voor winst tegen rspectievelijk Shooters en Hoe velaken. De twee welpenteams van Red Stars deden op positieve wijze van zich spre ken tijdens een welpen-toernooi in sporthal Beukendal. Red Stars had daarvoor clubs uit West-Nederland uit genodigd, waaronder een aantal sterke teams. De Red Stars-welpen presteer den goed, en blijken zowel gua inzet als talent uit het goede hout te zijn gesne den. Wat dat betreft kan Red Stars de toekomst zonnig tegemoet zien. Tijdens de elfde internationale Hund- seck-Berglauf in het Westduitse Büh- lertal in het Zwarte Woud is Gert de Ruygt derde geworden. De atleet van AV Pijnenburg startte in een deelnemersveld van 280 man. Win naar werd de Duitser Siegfried Blum in een tijd van 42.28. De Ruygt finishte in 43.42. Bij deze populaire bergloop moest een hoogteverschil worden over wonnen van 730 meter. De afstand van de race bedroeg 10 kilometer. Voor warme bakkers-loop in het kader van 'Week van het Brood' Foto: Goos van der Wilt. De gezamenlijke Soester bakkers heb ben alvast een voorproefje genomen op de warme bakkers-loop, die aan staande zaterdag wordt gehouden. In samenwerking met de atletiekvereni ging wordt dit evenement voor de der de keer georganiseerd in het kader van de 'Week van het Brood'. De warme bakkers-loop bestaat uit prestatielopen over 2 en 4 kilometer en een volksloop voor heren (8 kilometer) en dames (4 kilometer). De prestatielo pen beginnen om 15.00 uur, het start schot voor de volkslopen wordt om 15.30 uur gegeven. De start en finish vinden plaats op de atletiekbaan van Pijnenburg aan de Wieksloterweg O.Z. Naast de gebruikelijke herinneringen kunnen de deelnemers ook prijzen win nen. Onder hen worden namelijk broodprijzen verloot. De hoofdprijs is een lang weekeinde Parijs voor twee personen. Vorig jaar deden 150 mensen mee aan de warme bakkers-loop. Dit keer ver wacht de organisatie tenminste twee keer zoveel deelnemers. De warme bakkers uit Soest testten afgelopen maandag al hun conditie. In vol ornaat verschenen zij op de atletiekbaan. Of dit verband houdt met de voorbereidin gen op de warme bakkers-loop is niet zeker, maar de bakkers wilden hun ron de-tijden in elk geval niet vrijgeven. Taktiek misschien. Daar zit wat in. De eerste vrijdag in oktober is traditio neel gereserveerd voor de massa-kamp tegen Baarn. Gespeeld wordt er om de Samson trofee, een wisselbeker be schikbaar gesteld door het ere-lid van Soest Cees Samson, een veelvoudig oud kampioen van Soest. De laatste 7 jaar heeft Baarn slechts 2 maal kunnen winnen, in 1980 en 1985. Dit jaar was Soest behoorlijk verzwakt; het halve le en 2e team was er niet! Op timistische gezichten dus in Baarn. Dit was hun kans! Er werd aan 21 borden gespeeld. Het oudste lid D. Kolkman (82 jaar!) opende de score voor Soest, daarna ging het gelijk op. Om 11 uur was de stand 9 1/2-8 1/2 voor Baarn, ngo 3 partijen waren er aan de gang, en het zag er niet best uit voor Soest. Erik de Haan stond volkomen remise tegen A. Majoor, maar kreeg opeens de over winning in de schoot geworpen; 9 1/2 - 91/2. Weenink bleek ook gewonnen te hebben; 9 1/2 - 10 1/2. De beslissing moest dus vallen op bord g.: Rosendal - Boss. Een gelijkspel leek logisch. Boss stond een stuk achter tegen 3 verre vrij pionnen. Hij koos echter de enige weg die tot verlies leed! Rosendal gaf zijn stuk twee pionnen, die op promoveren stonden, en kon het vervolgens rustig uitschuiven. Daarmee was Soest weer winnaar. Op de topborden waren de si Soesters echter niet best in vorm: 4-1 voor Baarn op de eerste vijf borden. Dat móet in de externe competitie be ter! De punten werden voor Soest gescoord door: Molenaar (bord 4), De Haan (6), Rosendal (9), Weenink (10), Balvers (11), De Boer (15), v. Bakel (16), Nij- man (17), Nieuwelink (19) en Kolk man (21). Remises voor Swinkels (7), Wolzak (8) en de Gier sr. (18) Nullen waren er voor: Muis (1) v.d. v. Tuinen i v. Vliet f 14)'en Fugers (20). Al met al was het toch weer een gezelli ge wedstrijd tegen Baarn, enigszins ge lukkig gewonnen door Soest. Een dui delijk teleurgestelde voorzitter v.d. Hoorn reikte de wisselbeker uit en be loofde wraak! v.d. Velden (2), v. Aurich (3), (5), Vonk (12) Bouma (18), Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Ontgoocheld zocht Selby's viertal na de thuiswedstrijd tegen KB VA 3 de kleed kamers op. Het eerste competitietref- fen in de overgangsklasse was in een 2-6 nederlaag geëndigd. Een nederlaag die voorspeld was, want de bezoekers uit Amersfoort waren be kend van een vorig optreden en golden als één van de sterkste tegenstanders in de poule. Een tweetal partijen verloor Selby echter met zo'n miniem verschil, dat een 4-4 gelijkspel achteraf zeker tot de mogelijkheden had behoord. Het meest teleurgesteld was Marcel Pas, die zijn debuut na een uitputtende 3-setter op het nippertje verloren zag gaan. Voorafgaande aan zijn partij had team captain Henk van Woerkom een flink pak voor de broek gekregen van KBVA's sterkste heer met 0-15 en 5-15. Beter presteerde Gerdie van Kooten, die haar opponente geen kans gaf en met 11-3 en 14-4 Selby's eerste winstpunt liet noteren. Maria Riupassa speelde te gespannen en dat leidde in twee games tot verlies. Het herenduo van de Amersfoortse badmintonners liet in het dubbelspel duidelijk blijken, dat zij de sterkste wa ren, in tegenstelling tot de dames, waar de winst naar de Soester dames ging. Het eerste herenteam van Smeeing/ BDC wist uit drie opeenvolgende wed strijden tot nu toe vijf punten te verza melen. De dames deden het nog beter, zij slaagden erin ongeslagen te blijven en met vier punten voorsprong op naas te belager EMM de zaal in te duiken, al waar hun een aanmerkelijk zwaardere competitie te wachten staat. Het herenteam trof aan Eendracht in Vleuten een op papier sterke tegenstan der. Het openingsoffensief van BDC was dusdanig, dat de Vleutense ploeg binnen twintig minuten op een 4-10 achterstand werd geplaatst. BDC liet op dat moment de teugels enigszins vie ren, hetgeen resulteerde in een groot aantal tegendoelpunten bij rust (8-12). Robert Smeeing gaf in de tweede perio de op de midden-opbouw plaats de ploeg weer het nodige elan. Weer liep BDC ver van Eendracht weg. Op een gegeven moment bedroeg het verschil zeven doelpunten (14-21). In de rom melige slotfase slaagde Eendracht erin nog driemaal te scoren. SM/BDC nog eenmaal waardoor een 17-22 eindscore werd bereikt. Het eerste damesteam sloot de eerste helft van de veldcompetitie overtui gend af. Tegen Nieuwegein, dat op een gedeelde tweede plaats staat op twee punten afstand van BDC, won het da mesteam met 14-7, na een 6-5 rust stand. Hoewel de eerste helft een gelijk- opgaande strijd liet zien, werd in de tweede helft duidelijk dat het Soester team vruchten plukt van het intensieve trainingsprogramma dat zij inmiddels hebben afgewerkt. Een trainingspro gramma dat voornamelijk is afgestemd op de zaalcompetitie, waar uiteindelijk de doelstellingen op gericht zijn. De veldcompetitie paste dit jaar prima in het voorbereidingsprogramma van trai ner/coach Jan Nagtegaal. Het tweede damesteam en met name coach Peter Surstedt ziet na de moeiza me start van de veldcompetitie even eens de zaalcompetitie vol vertrouwen tegemoet. De laatste wedstrijden op het veld werden niet meer verloren. Zon dag werd het in de uitwedstrijd tegen AAV een alleszeggende 14-2 overwin ning van het nog jonge team. Jackie van Noort had met vier doelpunten een be langrijke bijdrage in de winstpartij. Het tweede herenteam verloor met 17- 13 van Amersfoort. Na de promotie van vorig seizoen heeft het team dit jaar met te sterke tegenstanders te maken. Ook in de zaal wacht hen een hogere klasse, waardoor een uiterste krachtsin spanning zal worden geeist. Mogelijk zal het team in de zaal worden versterkt met een geroutineerde speler, die nu nog in het eerste herenteam uitkomt. Jeugd Het tweede meisjes-junioren team be haalde een daverende overwinning op het Amersfoortse AAV. Maar liefst achttien maal werd het vijandelijke doel getroffen door de nog zeer jonge ploeg van BDC. AAV kon daar maar één doelpunt tegenover zetten. In de eerste helft stonden de meisjes binnen acht tien minuten op een 10-0 voorsprong. Opmerkelijk was dat in de resterende twaalf minuten van de eerste helft niet weTd gescoord. Eenzelfde beeld deed zich voor in de tweede periode van de wedstrijd. Ook nadat de uiteindelijke eindstand van 18-1 was bereikt, werd er in de laatste tien minuten niet meer gescoord. Uitslagen: Senioren Heren 1 - Eendracht 22-17 Heren 2 - Amersfoort 13-17 Dames 1 - Nieuwegein 14-7 Dames 2 - AAV 14-2 Jongens Pupillen - Baarn 4-9 Aspiranten 1 - Voice 20-4 Aspiranten 2 - Fidelitas 19-8 Junioren - Celeritas 7-8 2- 4 4- 3 1-15 5-20 2-11 1-18. 4-7 Pupillen 1 - AAV Pupillen 2 - HMS/ACH Aspiranten 1 - UDSV Aspiranten 2 - Fidelitas Junioren 1 - Celeritas Junioren 2 - AAV Meisjes/Jongens Welpen - AAV Het gemengddubbel van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten ging kansloos met 5-15 en 4-15 verloren. De nieuwe combinatie Marcel Pas en Ma ria Riupassa belooft veel voor de toe komst. Hoewel ook zij de wint niet kon den pakken, gaven zij zich pas na een derde beslissende game met 17-18 ge wonnen. Einduitslag Selby 1 - KB VA 3 2-6. Uitslagen senioren: Inside 4 - Selby 23-5; Selby 3 - Drieber gen 3 8-0, Selby 4 - Loosdrecht 3 4-4, Loosdrecht 4 - Selby 5 4-4, Barneveld 7 - Selby 6 6-2. Junioren: ABGA - Selby 1 6-2, Selby 2 - Hoog land 3 2-6, Inside 8 - Selby 3 2-6, Selby 4 - ABCA 4 6-2, Selby 5 - Eemnes 6 2-6. Vrouw onwel geworden tijdens kerkdienst De politie werd zondagmorgen gealar meerd omdat een bezoekster van de kerkdienst in de Julianakerk onwel was geworden. De vrouw, een 81-jarige in woonster van Soest, werd eerste hulp geboden en later voor onderzoek per ambulance overgebracht naar Zonne gloren. Uitslagen van de zaterdag 3 oktober gespeelde competitiewedstrijden Jongens: IT "f S£H,C A1 2-4- Culemborg foort aTÏ-^ c Soest A3 Mont" BI 1-2 Cn u63 Schaerweyde Soest t Soest B2 1-5. n lB3/rfoort B2 5-2. Laren 3-4:IZt m3:LSrenS3C13Sn01t D2-Shi„tyD2lUS^-0sSoe, Meisjes: ArnJt f G°oische A4 0-4. Di sfoort A4 - Soest A5 3-5 Soest SCHr rT°c8 B1 2"3- Hilversum R?T! B2 5"<>- Soest B3 - S l;1- Maan, Cl - Soest Amersfoort C4^Soes°°C3^-n"V"'t D2 H2.Fair D1 2-7- Huizen D3Soest

Soester Courant | 1987 | | pagina 18