m Bang&Olufsen Special samen voor f1999," 5? sclioemnkcr SCHOEMAKER met naar keuze: Bang&Olufsen KOCK Uitbreiding kabelnet nog niet in kannen en kruiken Gewestelijke ANBO-vergadering te Soest Milieuvriendelijke onkruidbestrijding pagina a Working eert de i Open WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 9 Eerst enquête naar wensen tv-kijkend Soest? Machine plant 350 vaste planten per uur Gooi- en Eemlander biedt excuses aan College betreurt voor-publiciteit over 'belangrijke beleidszaken' Soester Courant: elke pagina geld waard Bezuinigingen voor minderheden Bijna één miljoen voor sport Donderdag 15 oktober in Darthuizen AROS-voorlichtingsbijeenkomst over 'lokale omroep' in Soest Feest op Anne Annemaschool BEOCENTER 2100 BEOGRAM RX2 BEOVOX RL35 LUIDSPREKERS B&O dealer voor Soest. Politiebureau krijgt nieuwe kerstboom Open dag De Paardekamp: 10 oktober Opnieuw bom gevonden militaire vliegbasis Steenhoffstraat 46, tei een bedrage te leveren leven in Soest. Door ie |e de doelstellingen van e de voordelen van hel 11 bedragen f 54,- Pei en personen die tot de en f27,- per jaar. Kon- arte: Parklaan 98, J7$5 ktober: van Uzzie Borden, tfhankelijke film. ork, gaat over het n prostituées. De en dat het beroep nier is om je brood rk is saai en verve en het verdient re- :el in Manhattan, ris zich afspeelt, Molly, Dawn en ïadam fungerende helft van hun ver everen. De klaten sn met diverse se- e allemaal volgens erkt. drijvigheden door op een bank, eten en babbelen over komstplannen. Er ijke stemming, die wanneer de ma le langs komt. De drie een hartgron- en waar mogelijk financiële loer. beert een zo realis- iag te schetsen van klasse-prrostituée, 1 werken. De sexs- el verfilmd in een close - opnamen, ituées zezelfbele- inig spektakulaire eert door zijn kon- n droge toon, zijn roerende momen- n van personages. 00 uur: tel. 19577. cjp f 5,-. er Doseert van 10 ok- ber in Artishock. (Bilthoven, 20-3- gefascineerd door k van haar groot- to van Rees. Van ingen bij de eerste ïilderspad. Later Artibus en in de e veel geleerd van een, o.a. Gérard lam en Beint Ma- se tentoonstelling quarellen, pastels n. Onderwerpen lingen uit haar di- ïaar bezighouden sen en de sfeer wil even. Hoe dieper •ordringt, des te :e worden. Roovere geëxpo- iijk (Acanthus), en ze heeft mee- lende groepsten- ishock, de Speel- ordt zaterdag 10 ur geopend met i is te bezichtigen 1 november, van her Hoewel het voorstel in andere com missies niet op noemenswaardige te genstand stuitte hebben de raadsleden in de commissie Financiën vorige week een stokje gestoken voor de aan vaarding van het voorstel om het Soes- ter kabelnet uit te breiden tot 18 zen ders. Diverse fracties willen de be hoefte aan zoveel zenders eigenlijk eerst wel eens aangetoond zien. Ver der werd er gepleit voor een duidelijk onderzoek naar de mogelijkheden van "minder" kanalen en wat dat voor het tarief zou betekenen. Voor dat laatste liep met name Neks Blommers (WD) warm. Volgens haar moeten de mensen kunnen kiezen voor een kleiner aanbod. Omdat niet duide lijk is wat dat voor het tarief zou gaan betekenen wilde ze dat door wethouder Jan Menne (VDA) eerst eens goed uit gezocht zien. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) bleek grote problemen te hebben met het voorstel. "We gaan de burger opzade len met een groter aanbod, en hij moet dan maar betalen," stelde hij vast. "Dat wij" het zo leuk vinden is niet voldoende motief; zo gaan we maar vreemd met de mensen om." Hij vond dat niet erg de mocratisch. Adriaan Pothuizen (D66) stelde zich weliswaar achter de voorgenomen uit breiding, maar vond dat eerst maar eens moet worden uitgezocht of het niet voordeliger is om het Soester kabelnet gewoon te koppelen aan dat van Amersfoort. Volgens hem heeft de Kei- stad zo'n aanbod in het verleden al eens gedaan. Het Soester kopstation blijft voor noodgevallen behouden en er is ïr ook in oktober nodel te tekenen ïlier. Artishock, oest, houdt zon- 00 tot 14.30 uur :r. bekende Soester oot (tante Jen), le optredens met srlandstalige le- iten door Soest- van de markt in r optreden in het Toom". ok voor niet-le- Van tevoren op- Tekenmateriaal lers zelf meege- het open atelier g om eventuele n of de deelne- e helpen. In de ogelijkheid van nsumptie, gele- :se tentoonstel lingen: M.J-D- 144, Soest, tel. dan ook geen sprake van kapitaalver nietiging, aldus de democraat. Gaswinst Arie van den Breemer (CDA) was het wel met het voorstel eens, al wilde hij Pothuizens suggestie ook nog wel in overweging nemen. Wel had hij be zwaar tegen de financiering. Het CDA vindt dat daarvoor ook de "overwinst" van het gasbedrijf moet worden ge bruikt. Volgens Menne scheelde dat echter maar elf cent of daaromtrent. Jan Visser (Progressief Soest) stelde zich volledig achter de opmerkingen van Pothuizen en Wil Stekelenburg (PvdA) schaarde zich achter Meilofs pleidooi voor een enquête. Dat deden ook Pothuizen en Visser. Neks Blommers liet weten dat dat voor haar niet zo hoefde, omdat ze de ideeën van haar achterban op dit punt wel ken de. Wel wilde ze ook de Amersfoortse brief over de mogelijkheden tot "kop peling" eens bekijken. Met nadruk sprak ze zich alvast uit tegen het gebruik van de gaswinsten om (de verhoging van) het CAI-tarief te verlagen. "Wij vinden dat die winsten ten goede moe ten komen aan zaken van algemeen be lang en dus op een andere manier moe ten worden doorgespeeld aan de bur ger." Wethouder Menne zag zich genood zaakt het voorstel van B. W. bij zo veel tegenstand nog eens in de boezem van het College te bespreken. "Ik zeg geen ja of nee, maar ik kan ook niet zeg gen of de raad dit voorstel nog krijgt aangeboden, in elk geval niet zoals het er nu ligt." r Vorige week woensdag 30 september kwam een zestigtal bestuurders van de 19 provinciale afdelingen van het "ge west Utrecht" van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, ANBO, voor hun halfjaarlijkse vergadering in de grote zaal van het dienstencentrum "De Vijverhof" bijeen. Gediscussieerd werd ondermeer over de Beschrijvingsbrief van de landelijke vergadering in november a.s. De ge westelijke begroting voor 1988 werd goedgekeurd en er vond een bestuurs verkiezing plaats. Tot opvolger van voorzitter P. Konings uit Soest werd gekozen de heer J. Griep te Utrecht, terwijl secretaris P. van Ag- gelen uit B aarn werd opgevolgd door de heer A. Lorier te Zeist. Kabelrol verspert Van Lenneplaan De politie trad zondagmorgen op aan de Van Lenneplaan, waar onbekenden een grote kabelrol van de PTT midden op het wegdek hadden geplaatst. De politiemannen rolden het gevaarte weer aan de kant, zodat het geen hinder ople verde voor het verkeer. Medewerkers van de afdeling Groen en Recreatie zijn in de afgelopen week begonnen met het planten van diverse soorten vaste planten in verschillende plantsoenen in de gemeente. De werk zaamheden maken deel uit van de nieuwe (niet-chemische, dus milieu vriendelijke) onkruidbestrijding, die in de komende vijf jaar zijn beslag moet krijgen. In totaal wordt dit jaar een vijfde deel van het openbare groen - althans de plantsoenen - op deze manier bewerkt: 7 van de in totaal 35 hectare die Soest aan plantsoenen telt. Elk jaar wordt weer 20 procent meer op de nieuwe ma nier "behandeld", zodat in een tijdsver loop van vijfjaar de nieuwe onkruidbe strijding overal wordt toegepast. In de afgelopen weken zijn de terreinen al voorzien van boomschors (in totaal zo'n 2000 kubieke meter). De schors heeft een stimulerende werking op het ontkiemen van onkruid, maar verstikt het tegelijkertijd, waardoor het op den duur verdwijnt. De schors zelf verteert in ongeveer drie vier jaar, en daarna nemen de vaste planten deze functie over, aldus de heer L.A. Terlouw, chef aanleg en onderhoud openbaar groen van de gemeente. Een bijkomend probleem is dat de vaste planten niet "zomaar" in de schors ge plant kunnen worden. Zou de schors worden vermengd met de onderliggen de aarde, dan zouden de onkruidkie- men alsnog alle kansen krijgen. Het is de bedoeling dat de vaste planten in de grond worden geplant zonder het schorsdek te verstoren. Voor dit karwei is dus een zorgvuldige aanpak vereist. Uniek Niettemin moeten er zo'n 40.000 vaste planten worden aangeplant en de plant soenendienst heeft daarvoor de be schikking over een unieke machine, die per uur zo'n 300 350 planten kan "verwerken". Het apparaat is oor spronkelijk ontwikkeld voor de bos bouw in Zweden, aldus de heer Ter louw, maar is in Soest - na enige techni sche aanpassingen - geschikt gemaakt voor dit speciale doel. "Dat is uniek," aldus de heer Terlouw, die het idee voor de machine heeft uitgedacht en uitge werkt in samenwerking met de fa. De Ridder in Soesterberg. De plantmachine is gemonteerd op een kleine kraan en bestaat in feite uit een holle pijp, die door de 10 centimeter boomschors heenprikt en ervoor zorgt dat de plant in de grond daaronder komt te staan. Op deze manier worden diverse plantsoenen onder handen ge nomen en voorzien van duizenden vas te planten, zoals de gele dovenetel, di verse soorten geraniums, siergrassen etc. Het College van B. W. heeft vorige week geantwoord op de schriftelijke vragen die Jan Visser (Progressief Soest) het dagelijks bestuur van de ge meente onlangs had voorgelegd over de (voortijdige) publiciteit rondom de meerjarenbegroting 1988-1991 en de verkoop van het Soester Natuurbad. Visser had zich boos gemaakt over het feit dat de Gooi- en Eemlander al mel ding kon maken van onderdelen van de begroting voordat de raadsleden op de hoogte waren gebracht. Verder maakte hij bezwaar tegen de door wet houder Plomp "doorbroken vertrou welijkheid" over de verkoop van het Natuurbad. Uit het antwoord van het College blijkt dat B. W. de gang van zaken rondom de meerjarenbegroting betreuren. "Ons uitgangspunt is dat - voorzover het van ons afhangt - geen eerdere berichten in de pers worden gepubliceerd over be langrijke beleidszaken dan nadat verte genwoordigers van de fracties van in de raad vertegenwoordigde politieke par tijen daaromtrent zijn geïnformeerd, via de commissies, schriftelijk of anders zins." Op Vissers vraag of een raadslid "net als een wethouder" voortaan ook vertrou welijke gegevens naar buiten mag bren gen als hij dat politiek zelf verantwoord acht, antwoordt het College dat de sug gestie in de vraagstelling dat een wet houder zoiets zou doen niet alleen on juist is, maar dat iets dergelijks ook niet is gebeurd. "Wij vertrouwen erop dat ook raadsleden geen vertrouwelijke ge gevens naar buiten zullen brengen," al dus B. W. Excuses Het College laat verder weten dat de redaktie van de Gooi- en Eemlander in middels haar excuses heeft aangeboden voor het schenden van het embargo op de berichtgeving over de meerjarenbe groting. Dat is gebeurd tegenover de voorzitter van het College (i.c. burge meester Scholten) en de portefeuille houder voorlichting (wethouder Van Logtenstein). "Wij gaan ervan uit dat in de toekomst afspraken daarover wor den gerespecteerd, zo is ons ook van de zijde van de Gooi- en Eemlander be- B. W. denken dergelijke "incidenten die de goede sfeer in ons gemeentebe stuur kunnen verstoren" (Visser) in de toekomst te voorkomen door het eerder genoemde uitgangspunt steeds op de juiste wijze te hanteren. 'Geregeld' Visser zélf is niet helemaal tevreden met de antwoorden. Hij vindt het vooral jammer dat het College niet is ingegaan op zijn kritiek dat wethouder Plomp de verkoop van het Soester. Natuurbad heeft "geregeld" in besloten commissie vergaderingen. "Het onderwerp is ook nooit geagen deerd en de behandeling bleef beperkt tot vertrouwelijke mededelingen. Van mijn afwezigheid op 1 september heeft de wethouder gebruik gemaakt om mee te delen dat de verkoop rond was," al dus Visser. "Daarna kwam de affaire in de publiciteit, met alles erop en eraan." Voor 1988 ontspringen de minderhe den in Soest de bezuinigingsdans. Maar voor 1989 staat een bezuiniging te wachten van vijfduizend gulden ter wijl voor 1990 de taakstelling tiendui zend gulden bedraagt. Wethouder Frans Kingma (PvdA) mo tiveert een en ander als volgt: "Het min- derhedenwerk is tot heden zeer bevoor recht geweest. Activiteiten werden vol ledig gesubsidieerd. Eigen bijdragen werden in zeer bescheiden mate ge vraagd. Reeds eerder hebben wij te kennen gegeven dat het minderheden- werk in de toekomst gelijkgeschakeld dient te worden aan alle overige gesub sidieerde instellingen en verenigingen." De commissie Minderheden nam maandagavond deze mededeling voor kennisgeving aan. Dankzij één Turks commissielid die iets later arriveerde kon de vergadering doorgaan, want ve le leden waren niet aanwezig. Opbouwwerker Het Soester gemeentebestuur blijft op zoek naar de invulling van 15.000 gul den die vanaf mei liggen te wachten op iemand die een paar maanden het Turks - en het Marokkaanse Comité kan helpt bij hun opbouwwerk. De commissie Minderheden wil zo snel mogelijk, via een advertentie, een kan didaat aantrekken van buitenaf die nog in 1987 dat werk kan starten. De Soes ter instellingen, zo bleek maandag avond, zien geen kans dit minderhe- denwerk in hun werkplan op te nemen. Nieuwe sporthal gaat 2,1 miljoen gulden kosten In de periode 1988-'91 zal bijna één miljoen gulden worden gebruikt voor doeleinden in de sportsector. Het gaat hier om renovaties uitbreiding en nieuwbouw van sportaccomodaties. Het College wil daarvoor 943.000 gul den aanwenden. Dat blijkt uit de in vesteringslijst voor de komende vier jaar. Volgend jaar heeft men alleen al 115.000 gulden nodig voor de renova tie van het sportterrein Eemweg, waar de sportvereniging WZ'49 is gehuis vest. Een dergelijke operatie op het sportterrein Bosstraat-Oost (s.o. Soest) gaat 65.000 gulden kosten. Op dezelf de locatie moeten de hekwerken wor den vernieuwd. Dat betekent een uitga venpost van nog eens 10.000 gulden. Een face-lift van de sportvloer in C-drie (25.000 gulden) en het herstel van een half-verhard veld bij SEC aan de Bos straat-West (20.000 gulden) zijn de an dere geplande investeringen voor 1988. Twee jaar later willen Burgemeester en Wethouders nog eens twee ton uittrek ken voor de uitbreiding van diverse ac commodaties, en in 1991 ruim een half miljoen. Daarbij zitten ook de onkosten voor de vervanging van een oefenveld tot volwaardig speelveld bij s.o. Soest (290.000 gulden). Deze laatste uitgave is nog niet helemaal zeker. Een en an der hangt af van een proef, die momen teel bij SEC wordt uitgevoerd. Nieuwe sporthal Een nieuwe sporthal in Soest gaat 2,1 miljoen gulden kosten. Vanaf 1990 wordt die investering jaarlijks afge schreven met een bedrag van 70.000 gulden. De plannen voor een nieuwe sporthal verkeren nog in een beginsta dium. Ondanks de realisatie van een sporthal in Soesterberg kampt de ge meente Soest nog steeds met een tekort aan beschikbare zaalruimte. Dit pro bleem moet worden opgelost met de komst van een nieuwe sporthal in Soest. Bovendien zijn dan de problemen tus sen de badmintonvereniging Selby en C-drie uit de wereld. Over een mogelij ke locatie van de nieuwe sporthal is al eens gesproken over de Dalweg. De hal zou tegenover het politiebureau en het nog te bouwen gemeentehuis komen te liggen. In dat verband zijn ook gedach ten geuit over een nieuw zwembad, dat dan bij de sporthal zou kunnen komen. Het bestuur van de sportstichting heeft gisteravond vergaderdover de investe ringslijst van het College, te laat voor deze krant om nog verslag daarvan te doen in deze editie. De Algemene Radio Omroep Soest (AROS) organiseert op donderdag 15 oktober een voorlichtingsbijeenkomst over de plannen die er bestaan voor de oprichting van een lokale omroep in Soest. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan en begint om 20.00 uur. Behalve de AROS zelft geven ook twee leden van de OLON - Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland - in formatie over de lokale omroep in het algemeen en over de funktie en de sa menstelling van de Programmaraad in het bijzonder. Uitgenodigd zijn in eerste instantie al len (instellingen en personen) die in middels hun adhesie hebben betuigd aan de voornemens van de AROS om de lokale omroep van Soest en Soester berg te worden. Wie dat nog niet heeft gedaan wordt daartoe overigens op nieuw hartelijk uitgenodigd. In juni vo rig jaar trad de AROS al met haar plan nen naar buiten; dat heeft een groot aantal positieve reacties opgeleverd. Intussen is de benodigde apparatuur voor zover mogelijk vervangen en/of uitgebreid, mede dankzij de medewer king van de gemeente en diverse plaat selijke bedrijven. De AROS is inmid dels ook lid geworden van de OLON en ontvangt daarvan de nodige richtlijnen en daadwerkelijke steun. Als lokale omroep zal de AROS twee "uitvoerende organen" kennen: de ver eniging AROS met haar Programma raad enerzijds, de Stichting Facilitair Beheer Soest anderzijds. Van beide in stellingen zijn de statuten inmiddels ge reed. Diverse programma's zijn intus sen wat vormgeving en inhoud betreft aangepast aan de toekomstige ontwik kelingen. Representativiteit Voor het verkrijgen van een licentie is "representativiteit" in de zin van de Mediawet een centrale eis voor de loka le omroep. Dat houdt in dat de omroep een zo breed mogelijke afspiegeling moet zijn van wat er in een plaats leeft op maatschappelijk, cultureel en so ciaal gebied. De AROS wil nu op korte termijn ko men tot een definitieve bevestiging van de talrijke adhesiebetuigingen door het formeren van een Programmaraad. Daarom is het van belang dat de af gevaardigden die voor de bijeenkomst van 15 oktober zijn uitgenodigd en han delingsbevoegd zijn alsnog hun adhesie betuigen voor de totstandkoming van de lokale omroep en zich eventueel kandidaat stellen voor de Programma raad. Op de bijeenkomst in Darthuizen wordt men volledig geïnformeerd over alle as pecten. De AROS hoopt op grote be langstelling. De Anne Annemaschool aan de Verdi- weg in Amersfoort vierde 19 september het feit dat zij 10 jaar geleden naar dit gebouw verhuisde. Het werd groots ge vierd met een feestelijke open dag. Voor de schoolkinderen, waarvan één derde deel uit Soest afkomstig is, werd dit feest gekoppeld aan een daklozen- projekt in Kenya. Een dag ervoor, 18 september, hadden de kinderen een sponsortocht gelopen. De opbrengst hiervan en van de open dag werd dinsdag 29 september over- Foto: Goos van der Wilt. handigd ook Gerard Verbeek, mede oprichter van het Unduga-projekt in Kenya. In de gymzaal van de school hadden alle leerlingen zich verzameld om te horen hoeveel geld er in totaal bij elkaar ge bracht was. Voor elke f 500,— kan er in het Unduga-projekt een huisje ge bouwd worden. Groot was de vreugde toen meester Bert Huisman aan Gerard Verbeek met behulp van de kinderen 16 "huisjes" kon overhandigen. Radio, met cassette recorder Een radiale platenspeler met lichtgewicht arm. Registreert automatisch de diameter en het toeren tal van de plaat. Meer ruimtelijke vrijheid bij hifi-weergave. Kunnen aan het plafond worden opge hangen, aan de muur wor den bevestigd of in elke stand op de grond worden geplaatst. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Dankzij de financiële medewerking van een groot aantal bedrijven en par ticulieren is Chris Uiterwijk erin ge slaagd een nieuwe kerstboom voor het politiebureau aan de Dalweg aan te schaffen. In totaal brachten de 'spon sors' 2910 gulden bijeen. Van dit geld is inmiddels in Boskoop een 'Sequoia dendron' gekocht. De ze ven meter hoge boom kan uitgroeien tot een hoogte van ongeveer 45 meter. De boom wordt eerdaags naar Soest ge bracht en ruimschoots voor de Kerst ge plant op het terrein bij het politiebu reau. Chris Uiterwijk heeft bij de aan koop advies gekregen van de afdeling groen en recreatie van de gemeente Soest. Deze afdeling zal hem straks ook bijstaan bij het planten van de 'Sequoia dendron'. De gulle gevers waren in dit geval: Chemco Incorporated, BV v/h fa. H. van Asch, E.A. v.d. Hengel BV, nota riskantoor Van Veeren Elferink, Be drijf NN, Slingerland dans-party-disco centrum, Mercurius Verpakking BV, apotheken Soest en Soestdijk, restau rant De Soester Duinen, Hendrikse Zn. Wegenbouwbedrijf, Huurdeman BV bouwbedrijf, Amro bank Soest, G.W.v.d.Grift bv, aann.bedr., Soester Courant, garage Middelwijk, garage v.d. Lee, Hooyer Ijzerwaren, Van 't Net Zn. BV Verhuizingen, restaurant De Korte Duinen, S.A.M. van Welze- nis-de Goed, restaurant Darthuizen, Brandsma Glas, werkgroep Bijltjesdag, bondsspaarbank Soest, christelijk Griftland College, pannekoekenboer- derij De Smickel, camping King's Ho me, Foto Swager, Middelman Mode, bar/eetcafé De Knollentuin, boekhan del Van de Ven, centrum Kontakt der Kontinenten Soesterberg, A.J. v.d. Dijssel karrosseriebouw, Süver Star Vi deotheek, J. Oort, reformhuis Verkade, Nic van Dam, mevrouw Raven, parti culier NN, W.F. Zeilstra eo. De stichting De Paardenkamp houdt op zaterdag 10 oktober de halfjaarlijk se open dag. Het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat ver welkomt die dag de 24 jarige 'Helma'. Deze zogenaamde blauwschimmel uit Wolvaartsdijk neemt de stal in van de onlangs overleden 'Nanouck (29). De open dag op de Paardenkamp begint om 14.00 uur. Ook gedurende de zomermaanden hebben de bejaarde paarden genoten van hun vrijheid op de uitgestrekte wei landen. Dankzij de regelmatige regen val hoefden de medewerkers niet te sproeien, hetgeen veel tijd uitspaarde. Dit stelde heen in de gelegenheid een aantal stallen te renoveren. Sommige werden groter gemaakt, de vloeren werden vernieuwd en de waterleiding werd onder de grond aangelegd. Het bestuur van de stichting De Paarden kamp is bijzonder blij met de inzet van de vrijwillige medewerkers. "Het is een fijn gevoel dat de medewerkers zo nauw bij hun werk zijn betrokken, en dat ze achter de idealen van het bestuur en de mensen staan. En dat naast hun dage lijkse werkzaamheden. Hulde aan hen," aldus het bestuur. Het bejaarde paard 'Nanouck' overleed op 1 juli j.1. De oorzaak was totaal ver val van krachten. 'Nanouck' heeft ne gen jaar op De Paardenkamp doorge bracht. In plaats van 'Nanouck' komt 'Helma' naar het nationaal rusthuis voor paarden. Het paard wordt tijdens de open dag op zaterdag 10 oktober binnengehaald. Nog steeds is het boek 'Ons Paarden kamp' verkrijgbaar. Het door voorzit ter C.J. 't Hart geschreven boek handelt over de eerste twintig jaar van De Paar denkamp, dat nu 25 jaar bestaat. 'Ons Paardenkamp' is te verkrijgen door 20 gulden over te maken op de postreke ning 63.16.24 van de stichting onder vermelding van 'boek'. Voor de tweede keer binnen een week is op de vliegbasis Soesterberg een bom uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Dit keer stootte men tijdens graafwerk zaamheden op het Kamp van Zeist op een Duitse oefenbom. De Explosieven Opruimings Dienst van de Koninklijke Luchtmacht haalde de bom vorige week weg. Omdat het het een oefenbom betrof hoefde het projectiel van Duitse makelij niet te worden gedemonteerd. Een week eerder was al een Engelse bom gevonden, die door de Ig.O.D. tot ontploffing^werd gebracht.

Soester Courant | 1987 | | pagina 9