aruóhocK PAGINA 12 WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 13 Inzameling kleding was succes Nieuwe expositie in Artishock Het stille spel van Geert de Roovere Radio Nieuwenoord zoekt vrijwilligers Fietscontrole in Soesterberg Festiviteiten in Soesterberg na opening Rademakerstraat Vrijwilligers Vakature Bank WB op kabelkrant Ruim 15 mille voor geestelijk gehandicapten Kunstwerk Overhees in/IV Amersfoorts Opera en Operette Gezelschap treedt op in C-drie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Causerie NCVB Speeldoos Vakmanschap in De Speeldoos AGENDA Filmhuis: 'Bringing up baby' 'The Color Purple' Kinderfilmhuis Arti-skoop Kunstreis naar Londen Cultureel Creatief Centrum he, stijlvolle en in de Hyundai iten, zit er toch lat u er na een maff21.295,-. TOOM trukijzer WO met ther □staat, 'foeiknop, ^omstoot aunpriis Jazz met mosselen Op zondag 25 oktober treedt de jazz formatie Ellen H-Band op in C-drie. In samenwerking met de horeca-afdeling van het centrum is een speciaal arrange ment bedacht: onbeperkt mosselen eten en ondertussen naar jazz luisteren. Dat moét wel een gezellige en onge dwongen middag worden, hoewel het natuurlijk niet verplicht is mosselen te eten. De Ellen H-Band speelt vanaf 16.00 uur en gaat door tot in de avond. Expositie aquarellen In het Witte Café hangen nog tot 19 ok tober de aquarellen van Will Keller- mann. Tot die datum kunt u deze expo sitie dagelijks komen bezichtigen. Kunstreizen Ook dit jaar organiseren C-drie, krea- tief centrum De Hof en de Regionale Muziekschool een aantal kunstreizen. Op 6,7 en 8 november gaat de reis naar London. De kosten zijn f 240,- p.p. en inbegrepen zijn de busreis, de over nachting op de boot tijdens de heenreis, twee overnachtingen ontbijt in een hotel en de entree voor Tate Galery en Serpentine Galery. Opgave voor deze reis is mogelijk tot 16 oktober bij Krea- tief Centrum De Hof. (tel. 033- 729094). Soestand Architectuur De bekende talkshow Soestand heeft op 6 november als onderwerp Architec tuur. Dat ook Soest het een en ander aan architectuur te bieden heeft, kunt u op 6 november komen bekijken aan de hand van dia's. Een groot aantal dia's met veel oude of opmerkelijke gebou wen uit Soest worden vertoond door Jan Smits en Saskia van Ginkel-Mees ter, die ook het commentaar zullen ver zorgen. Aanvang 20.00 uur. Expositie Voorafgaand aan Soestand worde een expositie van pentekeningen geopend. Exposant Jan Vosman houdt zich o.a. zeer intensief bezig met architectuur en dit komt duidelijk tot uiting in zijn teke ningen. Extra cursus tekenen Vanaf dinsdag 27 oktober start de extra cursus tekenen en schilderen door do cente Ellen Groenendijk. Deze cursus is voor iedereen en de docente zal ie dere cmsist individueel begeleiden. Et is binnen deze cursus ruimte voor men sen die tekenen als hobby hebben of willen hebben, die tekenen als vrije tijdsbesteding zien, of als middel tot ex pressie, voor mensen die in tekenen door willen gaan of nu eindelijk eens een koe willen leren tekenen. Kortom voor iedereen! Deze cursus omvat 9 lessen en kost f 75,-. De tijden zijn 19.45 - 21.45 uur en voor opgave kunt u terecht bij de administratie van C-drie. Mosselen op zaterdag Vanaf 10 oktober is C-drie geopend van 15.00 tot 23.00 uur voor bowling en Witte Café. Onze mosselman René Grendel heeft heerlijke mosselen, ge kookt of gebakken, in de aanbieding, met diverse sauzen en knapperig stok brood. Een uur bowlen incl. onbeperkt mosselen eten voor f 18,50 p.p. Wel even reserveren! Workshops Voor diegenen die niet over voldoende tijd beschikken om een volledige cursus te volgen, gaan we workshops organise ren. Dit zijn korte cursussen die in een weekend gegeven worden. In het weekend van 28 en 29 november kunt u kiezen uit de volgende work shops: zijdeschilderen, grimeren, edels meden, origami, olieverfschilderen, to neel/drama en fotografie. Voor de cur sussen grimeren, origami en toneel/ drama hebben we gastdocenten ge vraagd te komen doceren in hun specia liteit. De prijs voor elke workshop (4 dagde len) is f 75,- incl. een gezamenlijke lunch. U kunt zich opgeven bij de admi nistratie. Voor informatie kunt u terecht bij de adm. en bij Gert Bögels, de cursu scoördinator. Pro memorie C-drie is geopend op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, van 13.00 -17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 -18.00 uur. Het adres is Willaert- straat 49, 3766 CP Soest, of postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is telefo nisch bereikbaar onder nr. 02155- 22188. Mede dankzij de spontane medewer king van de bevolking van Soest is de kledinginzamelingsactie van KICI een succes geworden. De opbrengst van de actie komt voor een deel ten goede aan hulpbehoevende gezinnen van Neder landse afkomst in Indonesië. De ande re helft wordt aangewend voor projec ten in Lesotho. Aan 1370 gezinnen in Indonesië wordt maandelijks steun verleend door Kle ding Inzameling Charitatieve Instellin gen (KICI). Daarnaast stuurt men mo menteel geld naar Lesotho, één van de armste landen ter wereld. Die hulp heeft tot dusver al veel voorzieningen tot stand gebracht, zoals een polikliniek, medische apparatuur, scholen, voedsel hulp en kleding voor gehandicapte kin deren. Volgend jaar wordt opnieuw een kledinginzamelingsactie gehouden, ook in Soest. Eén van de 32 olieverfschilderijen/ aquarellen/pastels en tekeningen die Geert de Roovere (47) exposeert in Artishock is getiteld "stil spel". Deze titel kenmerkt het hele oeuvre van de Soester kunstenares waarin de mense lijke figuur geen enkele rol speelt. Zelfs de drie modelschetsen zijn stille vens. Of het nu een verlaten klooster is, een plek in Limburg of op Kreta, een tuiltje bloemen of een "buizentuin", het zijn allemaal rustpunten van de laatste an- De radio omroep van het katholieke centrum voor geestelijk gehandicapten Nieuwenoord in Baarn zit verlegen om vrijwilligers. Om de activiteiten te kun nen continueren zoekt de huisomroep enthousiaste mensen. Het gaat onder anderen om presenta- tors, technici en begeleiders voor onge veer acht uur per maand. De uitzendin gen vinden meestal plaats in de week einden, en er wordt aan gedacht om dit uit te breiden naar de woensdagmiddag. Voor meer informatie kan men terecht bij Els Kop van Nieuwenoord, tel. 02154-21850. derhalf jaar waarin deze tableaus tot stand kwamen. Evenwichtige, romantische penseel streken, die iets uitbundiger worden in Waterland en Groeneveld, maar die tot het minimum worden teruggebracht in het zwartwitte Corrl^, Jc mooi ste plek van Artishock's expositiezaal hangt. Deze zaal is en blijft nog steeds de pret tigste tentoonstellingsruimte in heel Soest. Daarbij komt dat de sociëteit verrassend is "opgeklaard" en verbe terd zonder de ketelklanken en de zeep- sopmuziek waar Jeroen Brouwers zo'n hekel aan heeft. Met pianomuziek van Maurice Ravel, vierhandig uitgevoerd, werd zaterdag avond voor een talrijk publiek deze ex positie geopend. Nog tot 6 november op zaterdag en zondag gratis te bezichtigen van drie tot vijf uur. Aan de Steenhoffstraat, ingang aan de zijkant. J.V. Volgende week zaterdag, 24 oktober, organiseert de politie tussen 10.00 en 13.00 uur een fietsenkeuring voor scholieren en volwassenen in Soester berg. Dat gebeurt in de brandweerka zerne aan de Koppenlaan. Bij deze controle wordt vooral aan dacht besteed aan een goede fietsver lichting en de aanwezigheid van de wet telijk voorgeschreven zijreflectie; twee zaken die voor de zichtbaarheid van de fietser vooral in de winter van groot be lang zijn. Ook de afdeling Soest/Soesterberg van Veilig Verkeer Nederland en rijwiel hersteller J. de Bruin uit Soest verlenen hun medewerking. Kleine reparaties kunnen ter plaatse worden verricht, zo als het in orde maken van de verlichting (draad, lampjes, etc.). Ook kunnen zij- reflectoren worden aangeschaft, uiter aard tegen betaling. De fietsen worden gecontroleerd aan de hand van fietscontrolekaarten van WN. Die mogen na afloop worden meegenomen. Als extra service is er de mogelijkheid om de postcode in het fietsframe te laten graveren. In de prak tijk blijken gestolen fietsen met een postcode sneller bij de oorspronkelijke eigenaars terug te komen. Op zaterdag 31 oktober - een week la ter dus - wordt in Soest eenzelfde keu ring gehouden in de garage van het poli tiebureau aan de Dalweg. Men kan met zijn fiets dan tussen 10.00 en 15.00 uur bij de politie terecht. WD-vrouwen bijeen De WD-vrouwen komen op maandag 19 oktober bijeen in restaurant De Soester Duinen aan de Soesterbergse- straat. Vanaf 20.00 uur zal worden ge sproken over de bezuinigingen in en de kwaliteiten van het onderwijs. De onderwijscoördinator van de WD in de Tweede Kamer, de heer J. Frans- sen, zal deze problematiek belichten. Geïnteresseerden met vervoersproble men kunnen contact opnemen met de dames Spetter (tel. 13254) en Spijk (tel. 20319). J. Fransen, VVD-kamerlid. Vrouw vast in lift Politie en brandweer werden zaterdag avond gewaarschuwd omdat een vrouw was komen vast te zitten in de lift van een flatgebouw aan de Veenbesstraat. De brandweer slaagde erin de 67-jarige dame uit haar benarde positie te bevrij den. In Soesterberg beginnen volgende week de festiviteiten in het kader van de heropening van de Rademaker straat. Wethouder drs. Günther Plomp verricht om 14.00 uur de offi ciële opening, waarna de bekende Soester wielrenster Mieke Havik op de fiets door een lint zal rijden. De evenementencommissie van de Soesterbergse Ondernemers Verniging (SOV) heeft een driedaags programma met tal van activiteiten georganiseerd. Tijdens de feestelijke dagen zijn er in Soesterberg een aantal attracties. Op de Rademakerstraat komt een draaimo len, op het Dorpsplein kan men zich uit leven op een springkussen en op de Buys Ballotlaan heeft men de keuze uit meer kermisattracties. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober rijdt er continue een treintje door Soesterberg. Deze ac tiviteiten zijn gratis toegankelijk, met uitzondering van die op de Buys Ballot laan waarvoor een kleine vergoeding wordt gevraagd. In Soesterberg is men dolgelukkig met de reconstructie van de Rademaker straat. De ondernemers en de bejaar den hebben jarenlang gevraagd om een verbetering van deze drukke winkel straat. Daarom heet de SOV besloten drie dagen lang feest te vieren in het dorp. De festiviteiten beginnen om 14.00 met de officiële opening. Daarna volgt een rondrit door de drie winkel- kernen in Soesterberg in een open Amerikaanse auto, waarbij de char mante cheergirls van dansstudio Lena- da (bekend van televisieprogramma's als 'Spel zonder Grenzen' en de Henny Huisman show') voor de begeleiding zorgen. De rest van het feestprogramma ziet er als volgt uit: Vrijdag 23 oktober: 09.00 uur: Start van de speciale dorpstrein vanaf het Dorpsplein. De trein rijdt tot 's avonds 21.00 uur door Soesterberg. De in- en uitstapplaatsen rijn: Dorpsplein, Buys Ballotlaan en Rademakerstraat. 14.00 uur: 'Miss Huisvrouw'-verkiezing aan de Rademakerstraat. Dit staat onder lei ding van gastvrouw Lenada, die wordt bijgestaan door haar cheergirls. 17.00 uur: 'Miss Huisvrouw'-verkiezing, nu op de Buys Ballotlaan. 17.00-21.00 uur: Een aantal meisjes deelt in totaal 2000 rozen uit namens de winkeliers in Soes terberg. De meisjes dragen dezelfde kledij, en zullen in alle winkels komen. 19.00-21.00 uur: Muzikale rondgang door Soesterberg onder leiding van de muziekvereniging Odeon. Zaterdag 24 oktober: 10.00-16.00 uur: Optreden van de Pall Mali Jazz Band in de drie winkelconcentraties van Soes terberg. 10.00-12.00 uur: Showprogramma door Lenada en cheergirls m.m.v. dansschool Rellum en 'Old Fashion'. (plaats is nog onbe kend). 14.00-16.00 uur: Showprogramma door Lenada en cheergirls m.m.v. dansschool Rellum en 'Old Fashion'. (Rademakerstraat). Evenals in 150 gemeenten in het land heeft ook Soest al bijna 5 1/2 jaar een vrijwilligers vakaturebank waar infor matie wordt gegeven over alle soorten vrijwilligerswerk. Men kan daar precies vertellen waar nog mensen nodig zijn. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is gevestigd in het cultureel creatief centrum C-drie aan de Wil- laertstraat 49. Tel. 02155-12630. De openingstijden van de vakaturebank zijn Maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Via de Kabelkrant Soest worden dage lijks berichten en vakatures van de WB op uw scherm gebracht. Het be stuur van de Stichting Vrijwilligers Va kature Bank is de redaktie van de Ka belkrant zeer erkentelijk voor het bie den van deze direkte vorm van publici teit. Voor onderstaande vakatures willen we uw bijzondere aandacht vragen. We zoeken inwoner m/v uit Soester berg die gehandicapte dame uit die plaats wil vergezellen naar Zeist om boodschappen e.d. te doen. Genoemde dame verplaatst zich met elektrische rolstoel, kan kleine stukjes lopen, maar voelt zich erg onzeker. Vrijwilligers m/v gevraagd om mee te werken bij het opzetten van een fietsre- paratieklub bij moeilijk lerende jonge ren. 1/640. Instituut voor Natuurbeschermingse- dukatie in Soest zoekt vrijwilligers m/v om behulpzaam te rijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen. 5/613. Bij het I.V.N. wordt een coördinator gevraagd met als belangrijkste taken het leggen van kontakten met boswach ters en het organiseren van natuurwan delingen en hun begeleider. 1/645. Centrum voor geestelijk gehandicap ten in Baarn zoekt vrijwillers m/v om samen met de bewoners de verzorging van de huisomroep ter hand te nemen, muriekpresentatie, het bedienen van de apparatuur en samen met de béwoners in de studio en tijdens festiviteiten leuke momenten willen beleven. 1/646. Zonder hulp van vrijwilligers is het niet mogelijk om mensen die aan huis gebonden rijn, van een warme maaltijd te voorzien. Om deze noodzakelijke voorziening voor ouderen te kunnen blijven volhouden, zoekt de Stichting Welzijn Ouderen Soest zo spoedig mo gelijk kontakt met mensen die in het be zit zijn van een rijbewijs en zich willen belasten met het rondbrengen van maaltijden vanaf Molenschot. De be zorgtijd ligt ongeveer tussen 11.30 en 13.00 uur. 12/609. In het centrum voor ouderen in Baarn is plaats voor groot aantal vrijwillgers om met de bewoners te wandelen en hen te begeleiden van en naar de koffie zaak 12/616. Ook in de Soester centra voor oude ren is plaats voor vrij willig(st)ers. Naast het leggen van sociale kontakten met de bewoners door middel van gesprekken en spelletjes en het verzorgen van de koffietafel, doen zich verschillende ta ken voor waaruit men een keuze kan maken naar eigen interesse en van de beschikbare tijd. De nadruk ligt even wel altijd op het belang van individueel persoonlijk kontakt met de ouderen. De nationale collecte voor geestelijk gehandicapten heeft in Soest 15.556,55 gulden opgebracht. Men kan nog steeds een bijdrage overmaken op banknum mer 707070333 of gironummer 1122222 ten name van NKGG in Utrecht. Diefstal van wasgoed Een onbekende heeft aan de Albert Hahnweg een spijkerbroek gestolen. Het kledingstuk hing aan een waslijn in de tuin van de eigenaar.' Uit een auto werd een radiocassette recorder ontvreemd. De wagen, eigen dom van een 40-jarige Soester, stond geparkeerd aan de Nachtegaalweg. De bewoners van de wijken Overhees III en Overhees IV zullen betrokken worden bij de keuze van een kunstwerk in die wijken. Hiertoe hebben burge meester en wethouders besloten. In C-Drie zal binnenkort hierover een in formatiebijeenkomst worden gehou den. Dan kunnen de bewoners van bei de wijken hun voorkeur uitspreken voor het werk van een aantal kunste- Het Amersfoorts Opera Operette Gezelschap bestaat dit jaar 10 jaar. Ter gelegenheid daarvan geeft het ge zelschap op zaterdag 24 oktober a.s. een Galaconcert in het cultureel cen trum C-drie in Soest. Het programma is ondermeer samen gesteld uit de tien operettes die het ge zelschap de afgelopen 10 jaar heeft ge speeld en bestaat uit werken van Joh. Strauss o.a. "Die Fledermaus", "Boc- caccio" van F. v. Suppé, "Der Vogel- handler" van C. Zeiler, "Der Wild- schutz" van A. Lorring, melodieën van R. Stolz, e.v.a. Solisten rijn: Marianne v. Dolen (sopr.), Margrieta Vermaas (sopr.), Ton Kalje (bar.). De muzikale leiding is in handen van Hans C. Janssen. Aan vang van het concert is 20.00 uur. De toegangsprijs is f7,50. Kaarten rijn ver krijgbaar op 24 oktober v.a. 19.15 uur aan de zaal van het cultureel centrum C-drie en telefonisch te bestellen bij Mw. W. Massop, v. Bemmelstraat 28, Amersfoort, tel. 033-631018 of mw. M. Bontenbal, Kwintlaan 12,3832 AG Leusden, tel. 033-941534. Scène uit de film 'B ringing up baby', donderdag in Artishock. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Programmaoverzicht voor de week van 15 t/m 21 oktober Donderdagmorgen 15 oktober: Iedere donderdag is er van 9.30 tot 11.30 ur een zelfstandige knutselgroep voor vrouwen. Vrouwen die dus zin hebben om zonder begeleiding lekker met hun handen bezig te zijn, zijn wel kom. De kosten bedragen f 2,50 per ochtend. Dit is inclusief materialen en een kopje koffie. Donderdagmiddag 15 oktober: Dit in onze toneelmiddag. Tijdens deze middag kun je van alles doen en leren wat met'toneel te maken heeft. Heb je zin om te spelen en mooie decors te ma ken kon dan langs om te kijken of deze klub iets voor jou is. Alle kinderen van 8 t/m 12 jaar rijn welkom bij Conny van vier tot zes uur. Het kost maar een gul den per middag. Vrijdagochtend 16 oktober: Van 9.30 tot 11.30 uur is er peuter-ou der ochtend. Iedere vrijdagmorgen staat er voor de ouders een lekker kopje koffie klaar en voor de peuters een be kertje limonade. Op deze ochtend kun nen de kinderen leuk met elkaar en speelgoed spelen. Voor de ouders is het een lekker ontspannen ochtendje waar op ze gezellig met elkaar kunnen (bij)praten. De kosten van deze morgen bedragen f3,— per keer. Dit is inclusief koffie, limonade en materialen. Vrijdagmiddag 16 oktober: Dierengroep. Deze groep is speciaal voor al die kinderen die hartstikke knettergek rijn van alles wat met dieren te maken hebben. Voeren, dieren kij ken, knutselen (bv. dierenmaskers ma ken). Het duurt van 16.00 tot 18.00 uur. De kosten bedragen f 1,- per mid- Donderdag 8 oktober hield de NCVB- afdeling Soestdijk haar 2e ledenbijeen komst van het seizoen 1987/1988. Als spreekster was mevr. M. Bax uit Soest uitgenodigd. Zij hield een causerie over haar kontakten en ervaringen met Oost-Duitsland. De zaal van de Emma- kerk was zeer goed bezet. Na een welkomstwoord en meditatie van de presidente Mevr. D. Wijmenga kreeg mevr. M. Bax het wordt. Zij toon de o.a. dia's, die voor de leden een bijna ongeloofwaardige, sombere levens standaard schetsten. De levensmiddelen en gebruiksartike len, die voorradig rijn in het westelijk deel van Europa zijn daar ondenkbaar en dét slechts op 400 km afstand van hier. Een kleine hechte gemeenschap van christenen is héél moedig, doch zeer be perkt in haar aktiviteiten. Na de avond beseffen de leden dank baar, waarin rij in vele oprichten be voorrecht zijn. Misschien kunnen ze nog eens gaven delen. Zaterdag 17 oktober: Ook vandaag gaan we van alles doen van half 2 tot 4 uur. Samen met de jarige kinderen gaan we knutselen, spelletjes doen, schminken, koekjes bakken, ezelkar rijden enz. Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar zijn van harte welkom. Het kost f 1,— per middag. Dinsdagmorgen 20 oktober: Peuter-ouder ochtend. Ook op de dins dagmorgen is er een leuke, gezellige ochtend voor peuters met hun ouders of in ieder geval een van de ouders. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten f 3,— per iporgen. Dinsdagmiddag 20 oktober: Wensenmiddag. Deze middag is echt helemaal te gek. Wat is er dan zo leuk aan deze middag? Wanneer mag je nou je eigen wens in vervulling laten gaan? Volgens ons kan dit alleen maar op de wensenmiddag. Kom dus ook op dins dagmiddag na schooltijd en laatje wens in vervulling gaan. Voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar. Kosten f 1,—. Daar hoef je het natuurlijk niet voor te laten. Woensdag 21 oktober: Theatermiddag. Een leuk en spannend toneelstuk, met daarna leuke activiteit- ne. Luister maar eens wat er vanmiddag te gebeuren staat: 'de wereldtoverbal'. Een paar kinderen vinden een toverbal waarmee ze een geheimzinnige reis om de wereld kunnen maken. En wat er ^an allemaal gebeurt..,.? 5 De middag duurt van 2 tot 4 uur en kost een gulden. Verjaardagen Om teleurstelling te voorkomen raden wij ouders aan tijdig te boeken als hun kind haar of rijn verjaardag op de kin derboerderij wil komen vieren. Wij doen dit op donderdag, vrijdag en za terdagmiddag. Het programma voor de jarigen wordt in overleg met de ouders samengesteld, zodat aan de wensen van de kinderen voldaan kan worden. Bel tijdig 02155-18136. Op donderdag en vrijdag bestaat de mogelijkheid om het feestje af te sluiten met het eten van pannekoeken voor de spotgoedkope prijs van f 1,— per stuk. Tot ziens op de Kinderboerderij! Bromfiets bleek gestolen Op de Molenstraat hield de politie vori ge week een 19-jarige Amersfoorter aan, omdat hij zonder helm op een bromfiets reed. Hij kon bovendien geen geldig verzekeringsbewijs tonen. Ge vraagd naar de herkomst van het voer tuig beweerde de jongeman dat hij de brommer had geleend van een klasge noot, van wie hij de naam intussen was vergeten. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de bromfiets gestolen was. Daar hoort de Amersfoorter nog meer van. Kruising Koningsweg/ Dalweg afgesloten In verband met werkzaamheden is de kruising Koningsweg/Dalweg tijdelijk afgesloten. Het verkeer met Overhees als bestemming wordt omgeleid via de Veenbesstraat en de Varenstraat. De kruising Koningsweg/Vrijheids- weg/Clemensstraat is vorige week weer opengesteld. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het Figurentheater Triangel trad don derdagavond in de Speeldoos op met een poppenspel van marionetten, handpoppen, maskers en schimmen- poppen van de bovenste plank. Thea ter voor de liefhebber. Niet te vergelijken met een "poppen kast" of iets dergelijks, maar iets, datje zelf meebeleefde. Ook als de figuren in sommige gevallen (zoals bijvoorbeeld in de paddenstoelenscene) nog zo klein waren en achterin iets moeilijker te on derscheiden, getuigde alles van een vakmanschap van hout- of ander mate riaalsnijwerk en een kledingpracht dat je er wel stil van moest worden. Ook de lichtinvloeden waren groots en levens echt. Na een dergelijk positieve bena dering is er natuurlijk ook nog wel plaats voor een kleine tegenvaller. Dat was met name de overgang van de ene scene naar de andere. Dat duurde alle maal wat lang. Dat bracht de toeschou wers soms aan het denken of het nu pauze zou worden, of dat het afgelopen zou zijn. Alles bijeen echter was dit een avond voor fijnproevers en dat was ook wel te merken aan het applaus na afloop van de voorstelling. Commerciëel zal dit soort theater nooit de grote zalen vul len, maar daar is het ook niet voor be doeld. Vakmanschap verloochent zich echter niet en dat ging ook deze keer weer op. D.S. Donderdag 15 oktober, 20.15 uur Rita en Frank. Toneelstuk met Jules Hamel en Carolien v.d. Berg Kaarten f 20,— Pas 65/CJP f 18,— Zaterdag 17 oktober, 14.00 uur De Speurneuzen Familiefilm van Walt Disney Kaarten f 4,— Dinsdag 20 oktober, 20 uur Film: The living daylights (James Bond) Kaarten f 6,— Vrijdag 30 oktober en zaterdag 31 oktober, 20.15 uur Musical met Josine van Dalsum, Nelly Fryda, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,-. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen dit tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres leden administratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 15 oktober De veelzijdige publieksfilmer Howard Hawks (1896-1977) werd pas in 1975 (2 jaar voor zijn dood en 5 jaar na zijn laatste film) bekroond met een ere-Os- car en met de titel 'Reus van de Ameri kaanse film'. Zijn oeuvre, ca. 50 titels, omvat alle mogelijke genres en vrijwel alle 'groten' van het witte doek hebben wel eens in één of andere film gespeeld. In deze film Hawks' 21ste, zijn tweede screwball-comedy en eerste film voor de produktiemaatschappij RKO, debu teert Katherine Hepburn zeker niet on verdienstelijk als comedienne. Ze bleek goed met het genre overweg te kunnen en de film werd destijds ook mede door haar rol zeer gunstig ontvangen. Extra voorstelling Vrijdag 16 oktober 'The Color Purple' is gebaseerd op de gelijknamige roman van de Ameri kaanse schrijfster Alice Walker. Zij won hiermee in 1983 de Amerikaanse Pulitzerprijs. Haar emotionele verhaal omspant het tijdvak van 1909 tot 1947 in de zuidelij ke staat Georgia. Spielberg heeft van het verhaal over ar moe, racisme, incest, verkrachting en andere vormen van geestelijk en licha melijk geweld een kleurrijk en vaak boeiend epos gemaakt. Zondagmiddag 25 oktober aanvang 14.00 uur Deze maand brengt Arti-skoop weer een daverend kinderprogramma met poppenspel, goocheltrucs en natuurlijk weer een film. Deze middag komt het theater "De Posthoorn" met een schitterende show en brengt een fijne middag voor de kin deren met goochelen en poppenspel. In de pauze staat er weer een lekkere versnapering en een bekertje limonade klaar. Na de pauze draaien we de film "Oom Ferdinand en de Toverdrank" van Karst van der Meulen. Dit belooft weer een feestelijke middag te worden. Het is ook mogelijk uw jarige zoon of dochter hun feestje bij ons te laten vie ren. Hier wordt dan wat extra aandacht aan besteed. Het Kinderfilmhuis staat open voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Entree: f 5,-. Reserveringen: 12066 of 19577. Al een aantal jaren organiseren Krea- tief Centrum De Hof (Amersfoort) en Cultureel Creatief Centrum C-drie (Soest) diverse kunstreizen naar het buitenland. Dit jaar is ook de Regio nale Muziekschool in de organisatie opgenomen en tezamen wordt het doel en de inhoud van de reizen vast gesteld. De bedoeling van deze reizen is om kunst te gaan bekijken in verschillende interessante plaatsen in Europa. Af hankelijk van reisdoel en aantal dagen wordt de prijs bepaald, altijd incl. bus reis, hotel en ontbijt. Steeds wordt er naar gestreefd de kosten zo laag moge lijk te houden. Óp 6,7 en 8 november gaat de reis naar Londen en de prijs hiervan is f 240,— p.p. De bus vertrekt de avond van 5 no vember vanaf station Amersfoort en op de heenweg wordt overnacht op de boot. In London worden twee musea bezocht, waarvan de entree bij de prijs is inbegrepen. Het zijn Tate Galery en Serpentine Galery. Tate Galery is een mseum waarin de Britse schilderkunst samen met sculp turen verzameld is in al zijn variëteiten. Het museum bevat werken van de 16e eeuw tot 1900. Grote namen komen er voor: Willian Hogarth, William Blake, George Stubbs, John Constable, J.M. Turner. Ook op de afdeling Moderne Kunst is een grote verzameling te be wonderen, van Impressionisme, Futu risme, Dada en Surrealisme, tot Pop- Art, Minimal Art en Conceptuel Art. Ook hier kunt u werk van bekende kun stenaars bezichtigen, o.a. Cezanne, Gaugin, Van Gogh, Bonnard, Matisse, Picasso en Braque. De afdeling grafiek is een onderdeel van de Moderne Collectie. Naast de traditionele technieken van etsen en li thografie, bevat de collectie ook screen- prints, mono-prints, fotografische werken en gecombineerde technieken. Deze reis staat onder de deskundige be geleiding van een docent van De Hof, maar natuurlijk is het ook mogelijk om zelfstandig of in een klein groepje op stap te gaan. De ervaring heeft geleerd dat deze kunstreizen heel gezellig zijn en dat er leuke contacten kunnen ont staan. Wie geïnteresseerd is in deze kunstreis naar London kan zich tot 16 oktober opgeven bij Kreatief Centrum De Hof (tel. 033-729094). Voor nadere infor matie kunt u eveneens terecht bij C-drie of de Reg. Muziekschool.

Soester Courant | 1987 | | pagina 13