TbilNNEINlhuis Soester jeugd toont zich produktief in Kinderboekenweek-verhalenwedstrijd Spullenhulp Mevrouw J. Kloppenburg wint bij Super Van Doorn uitgave nieuwe boeken Echtpaar De Gier viert 55-jarig huwelijksfeest Comfort classique. PAGINA 14 WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 15 'Kattenland' 'Het onderwatervolkje' êen- 'Je moet er geweest zijn' Slachthuis inleveradres dode honden en katten Winnaars: Angèle Dubois, Lisette Sulenta en Serge Tool Opnieuw ongeval bij bouwwerkzaamheden If. 15 KBS Soestdijk wint Samsam-wedstrijd Vandaag: Coby Kramer (71). i douaneforma- rwarmde borg Thea Dubelaar met de prijswinnaars van de verhalenwedstrijd; v.l.n.r. Angèle Du- bois, Lisette Sulenta en Serge Tool. Foto: Goos van der Wilt. door Angèle Dubois (8 jaar) Ik kwam in rattenland en daar waren ratten. En die vangen mij. En de rattenkoning zei, dat ik moest werken en daar had ik helemaal geen zin in. Maar de rattenkoning zei van ja als jij niet werkt sla ik je hand eraf met de zweep en zei ik boos van ja mijn vader en moeder zijn er ook nog. En die hielpen me toch. En de ratten gingen op stap. En ze vonden m'n vader het eerste. En m'n vader wou net zijn zwembroek aantrekken en de ratten staken het mes in zijn buik toen m'n vader niet keek. En m'n vader lag dood neer. En de ratten gingen weer op stap. En ze vonden m'n moeder. En ze vermoorden m'n moeder. En ik moest zo huilen. Maar de rattenkoning zei van werken. Maar toen werd ik wakker. En ik knalde tegen de deurknop aan. En m'n vader en mijn moeder kwamen aan rennen. En ze vonden me liggen op de grond. En mijn va der pakte me op en legde me bij mijn mama in bed en mijn opa en oma komen op be zoek en ik kreeg een cadeau en het was een kleine rat en toen mijn opa en mijn oma weg waren smeet ik de kleine rat in de prullebak. En mijn vader en mijn moeder en ik zelf waren heel gelukkig. door Lisette Sulenta (10 jaar) Gijsje heeft een hele dag hard gewerkt op school, maar als hij thuis voor de deur staat merkt hij dat er niemand thuis is. Met een vlotte pas loopt hij naar de achter tuin, want daar heeft hij samen met zijn vriend Jim een hut gebouwd. Als hij lekker knus in de hut zit hoort hij donderen en ziet een felle flits! Gijsje knijpt zijn ogen stif dicht. Opeens slaat de bliksem de hut in, en raakt Gijsje! Als hij zijn ogen weer opent ligt hij op erg zanderige grond en om hem heen is alles blauw. En danGijsje kan zijn ogen niet geloven, om hem heen staan allemaal piepkleine mannetjes en vrouwtjes. Er kwam een mannetje naar Gijsje toe en zei: Je bent hier op de zeebodem, en hier wonen wij. Nu kwam er een mollig vrouwtje bij het mannetje staan en zei: kom maar met me mee, en ze keek Gijsje zielig aan en greep een pink van zijn rechterhand vast. Toen ze een eindje hadden gelopen kwamen ze bij een grote deur. Het vrouwtje zwiepte hem open en daar zag Gijsje een ontzettend grote zaal vol mensen van de bewoonde wereld. Hé een nieuwe, hoorde hij van alle kanten. Hij zal wel lang moe ten wachten. Haha, met die slome kop van hem, hoorde hij twee grote jongens zeg gen. Hé, ik begrijp er niets van, waar moet ik op wachten en waarom? Nou, zei het vrouwtje, iedereen die door de bliksem wordt getroffen komt hier te recht en dan komt een keer per week gemene Henkie. Wie is gemene Hénkie? vroeg Gijsje opgewonden. Gemene Henkie, ging het vrouwtje verder, is een ophaalhaai die elke zaterdag één van deze aardbewoners hier ophaalt en weer terug naar de bewoonde wereld brengt. Oooo, Gijsjes gezicht klaarde weer wat op. Maar toen hij naar de zaal vol mensen zag werd hij weer treurig. Gemene Henkie zal hem vast niet kiezen, Gijsje was im mers klein en niemand lette op hem. Opeeens voelde hij een dikke traan over zijn wang biggelen, vlug veegde hij hem weg want hij dacht dat hij dan uitgelachen zou worden. Het vrouwtje ging weg, hij hoorde haar nog zeggen: Veel succes, veel suc ces. Maar toen was ze verdwenen. Zo nieuwe, ga jij maar lekker slapen als gemene Henkie komt, haha, jou neemt hij toch niet mee, hoorde hij iemand zeggen. Gijsje hoorde alles om zich heen suizen, waar was hij, wat deed hij. Hij raakte helemaal in de war. Maar toen zwiepte de deur open en daar stond een haai. Gijsje dacht maar aan één ding: Mee. Hij stormde op en riep: ik, ik, neem mij mee alsjeblieft! De haai keek hem verbaasd aan: ik ben gemene Henkie niet, ik kom jullie eten bren- Oooo, Gisje schaamde zich dood. Van alle kanten hoorde hij gieren en brullen, hij werd dus uitgelachen, 's Avonds sliep hij met een vervelende gedachte in. 's Morgens werd hij wakker door een geweldig gebrul. In de deuropening stond een haai. Ja, nu trap ik er niet meer in, dacht Gijsje. Maar die haai was gemene Henkie wel! Maar het was al te laat. Hij ging er vandoor met een dikke dame. Maar de vfol- gende week kwam gemene Henkie weer en toen.... nam hij Gijsje mee. Hij huilde van blijdschap toen hij in de armen van zijn moeder viel. Waar ben je al die tijd geweest? zei ze met een trillerige stem. Verdwaald, sta melde Gijsje. Want dat hij bij het onderwatervolkje was geweest, was zijn geheim. door Serge Tool (11 jaar) Ik ben weer eens te laat binnen en mag morgen niet naar buiten. Ik ga boos naar m'n kamer, kleed me om en ga liggen. Hopelijk ga ik weer heerlijk liggen dromen. Zo begon het: Ik ben helemaal de kluts kwijt, waar ben ik? Hé daar zie ik een bordje, er staat Ryk- javik op. Ojee, het is al 2.00 uur en ik moet om 13.00 uur in Amsterdam zijn. Hoe kom ik nu zo snel in Amsterdam? De oplossing zou kunnen zijn via Robin Hood in Engeland, maar hoe kom ik daar. Aha, ik vraag aan Rambo of ik zijn speedbootje mag lenen (hij heeft zijn vakantie huisje op IJsland). Dat wordt rennen. Hè hè, hier is het. Even aanbellen. Hai can ai borrow your speedbootje? vraag ik in m'n beste Engels. Nu blijkt, dat Rambo ge woon Nederlands kan praten. Hij zei: Ja hoor, ik ga wel even mee. (in de haven aan gekomen). Kijk hier ugt mijn bootje zei hij heel onverschillig, terwijl hij naar een boot die zo uit Miami Vice kwam varen, wees. We stapten in en hij begon te scheuren, want hij zou en moest binnen 2 uur bij Robin zijn. (Die lui noemen elkaar gewoon bij de voornaam!. En, inderdaad wij zijn binnen 2 uur bij Robin in Engeland. Ik stap aan wal en be dank Rambo en vraag aan de eerste de beste voorbijganger hoe ik het snelst in het bos bij Nottingham kon komen. Hij zei, uit het engels vertaald: Deze straat uit en dan bent u er. Thank You, bedank ik hem. In het bos aangekomen zie ik ze al bezig en ik roep heel hard "ROBIN". Daar komt hij al aan. Hello, ik zou u wullen vragen mij zo snel mogelijk naar Spanje te brengen, lukt dat? Geen probleem volgens Robin. Hij pakt zijn botste pijl en zegt: "Ga hier maar op zitten". En tot mijn verbazing tilt hij mij op en schoot mij met zijn pijl en boog naar Spanje, richting Zwarte Zwaan (een Spaanse zigeunerin!. De wind waait om mijn oren maar het duurt niet lang of ik zie Spanje al en ik land bij de Zwarte Zwaan, die me naar Brussel zou smokkelen. En precies zoals ik dacht, zit ik even later met de Zwarte Zwaan in de trein naar Brussel. Halverwege de reis in Frankrijk, horen we een grote klap en de trein staat bijna ge lijktijdig stil. Ik ren naar buiten en zie, dat de trein ontspoort is. Daar zie ik Michel Vaillant langs de kant staan. Zou hij me willen helpen? Jawel hoor, hij wil me wel even naar Brussel racen in zijn nieuwe formuleJ-bolide. We scheuren met 300 km/h over de snelweg naar Brussel. In Brussel rennen we snel naar Prof. Barabas. Ik vertel mijn hele verhaal en vraag hoe ik nu het snelst naar Amsterdam kom. Na veel berekeningen en gesleutel stap ik in zijn teleflitser. Ik bedank iedereen voor alles, ook Michel Vaillant. Flits, boing, boem, krak, beng, baf en ik sta nog nasuf- fend op het Leidseplein. De toren slaat 13.00 uur. Precies op tijd dus!!!!! Tja, wil je dit geloven, dan moet je er geweest zijn. Dode honden en katten en andere klei ne huisdieren uit particuliere huishou dens kunnen ingeleverd worden bij het slachthuis, Lange Brinkweg 65. Op het terrein van het slachthuis is een speciale ruimte gereserveerd waar men de dode dieren kan inleveren. De opslagruimte is duidelijk aangege ven, goed bereikbaar en 's nachts ver licht, en zeven dagen per week 24 uui per dag toegankelijk. Ook de door de gemeentelijke diensten ingezamelde dode honden, katten en andere kadavers langs of op de openba re wegen worden daar vanaf heden in geleverd. Er zijn geen kosten voor de burgers voor het inleveren van dode huisdieren. verd, anderzijds een geslaagde poging van de auteur niet zielig over te komen, met een soms onvoorstelbaar gevoel voor humor deze dramatische periode in zijn leven te schetsen. Het décor van dit boek lijkt op een op de kermis thuis horend spookhuis. Tijdens de rit wisse lend, angstig, spannend, tenslotte altijd uitkomend op een werkelijkheid die niet zelden onwerkelijk aandoet. Bou- dewijn Büch, een schijnbaar lichtvoeti ge verteller die met zijn jeugd thuis en elders aan het afrekenen is. Het Vaticaan, de kleinste grootmacht ter wereld Auteur: Peter Hebbletwaite Uitgever: Ambo De auteur is een ex-jezuïet, getrouwd en vader van drie kinderen. Hij publi ceerde diverse boeken waarvan zijn biografie van de legendarische paus Jo- hannes XXIII wereldwijd de aandacht trok. Met "Het Vaticaan, de kleinste grootmacht ter wereld," zal het waar schijnlijk niet anders gaan. Op een pro fane, maar zeker niet bewust kwetsende wijze staat Het Vaticaan model als een van de bedrijfstakken van de christelij ke kerken. Afgezien van het weinig nieuws toevoegende deel rond hej- schandaal van de "Vaticaanse Bank,"/Is de auteur een boeiende en welspreken de gids in een wereld die voor het ver schijnen van dit boek voor velen on doorzichtig dan wel onduidelijk is ge weest. Geen boek dat vraagtekens transformeert in uitroeptekens. Eerder een relaas waarin wat raadselachtig leek tot juiste proporties wordt terugge bracht. Lr. De gezinsverzorgster: "Ik kan er wel een boek over schrijven. Over het ple zier dat we hebben. Maar ook over het verdriet dat we horen. Over de gekke belevenissen, de tegenslagen, de ge lukkige gezichten en over de ruzies. Staan er twee vrouwen te bekvechten om dezelfde schoenen. De Hollandse had een linkerschoen in haar handen en de Turkse een rechterschoen van hetzelfde paar. Ik bood aan erom te lo ten. De ene dame won, maar ik kreeg van haar rivale de schuld dat ze verlo ren had. Ze weigerde haar schoen af te staan. De andere kocht en rekende haar ene schoen af, alleen om te voor komen dat de ander toch haar zin kreeg. Komt er iemand bij Spullenhulp bin nen en vraagt om een "boezelaar" voor haar "buuk". Ze is niet zo slank meer en één van onze jongste mede werksters die het woord boezelaar (schort) niet kent, knikt begrijpend, loopt naar achteren en komt terug met een corsetje! Had je dat gezicht moe ten zien. We krijgen veel kleren van Amerikaanse vrouwen aangeboden. Daar zitten de meest schitterende kle dingstukken bij die niet meer gedragen worden om welke reden dan ook. Zo valt iemand op een prachtige Ameri kaanse nachtjapon die voor een paar gulden van eigenaar wisselt. Een paar dagen later zie ik de koopster in een winkel staan met die nachtjapon aan, die ze gewoon als jurk draagt. Er komt een vrouw Spullenhulp bin nen die op zoek is naar babybkleertjes voor haar dochter die in verwachting is. Een week later kom ik haar op straat tegen en ze roept me toe: Nellie heeft er twee! Ze bedoelde haar kat, maar dat wist ik niet op dat moment en ik dacht aan haar zwangere dochter. Ik schrok er van en deed alle mogelijke moeite om her en der nog een set babykleertjes bij elkaar te scharrelen. Dat lukte. Ik was ze, ik strijk ze en ik breng de stapel bij haar thuis en feliciteer de oma met de twee kleintjes. Wil je ze zien, vraagt ze en ze toont me de mand achter het fornuis in de keu ken. Daar lag Nellie met de twee pas geborenen. Er komt een man binnen aan de Veld weg, die zich van top tot teen in de kle ren steekt: een compleet pak, sokken, overhemd. Hij ziet er piekfijn uit en gooit al zijn ouden kleren op een hoop op de grond. Ik geef hem nog een gra tis stropdas toe, maar in alle drukte van die middag loopt hij zonder een cent te betalen weg. Even later zie ik een ander tussen die oude kleren alle zakken navoelen. Ik zeg: wat doet u daar? Ja, mijn vriend is zijn spoorkaartje (retour Amsterdam) vergeten. Ik reageer boos: niks ervan, laat hij eerst maar zelf terugkomen om af te rekenen. Ik heb het spoorkaartje gehouden, maar ik heb de man nooit teruggezien. Een ander komt zo'n stapel etensbor den utzoeken. Hij zoekt alle borden uit waar iets aan mankeert, met een barst of een stukje eraf. Nieuwsgierig vraag ik waar dit voor is. Dan vertelt hij, dat hij thuis ruzie heeft, omdat zijn vrouw nooit de afwas gedaan heeft als hij thuis komt. Hij is het zat en van plan vanavond het hele servies stuk te gooi en op de keukenvloer. Dat wil zeggen: niet zijn eigen servies maar deze bor den die hij voor een luttel bedrag ge kocht heeft. Komt een vrouw binnen: bent u in het bezit van een doos? Ik duik tussen de spullen en kom met een keurige, kar tonnen doos aanzetten. Dat bedoelde ze niet, ze bedoelde of wij een doos, een wc, hadden. Want ze moest zo no dig. We hebben hier op het terrein een bevalling meegemaakt. Compleet met beschuit met muisjes. Antoinet woont in een busje, zwerft door heel Europa en haar man werkt hier altijd een paar maanden op de autosloop. Ze heeft al een rit kinderen, maar vindt het niet erg er nog één bij te krijgen. Al die kin deren hebben bijbelse namen, 's Zo mers stuurt ze een kaart uit Spanje en vraagt dan of we een paar rolschaatsen voor haar willen bewaren als ze weer terug komt. Du Passage Omdat ik altijd gezinsverzorgster ben geweest, weet ik hoe het in een gezin toegaat waar de nood aan de man is. Ik heb als vrijwilligster in gezinnen ge werkt waar het geen vetpot is. Daarom ben ik de mensen zo dankbaar die hun niet-gebruikte spullen aan ons willen afstaan. De blijdschap die je ervaart als je mensen gelukkig kunt maken met goedkope, goede spullen. Destijds zijn Herman en Elly er mee begonnen. De ruimte is nu veel te klein. We moeten meer ruimte hebben en ook nog een paar medewerk(st)ers. Ik ben nooit te beroerd geweest om het zwaarste werk aan te pakken. Mijn eerste man was expediteur. We zwier- Foto: Goos van der Wilt. ven door heel Nederland met goede renvervoer. Hij stelde mij wel geksche rend voor als "zijn knecht." Als ik er niet bij was, kreeg hij dan twee sigaren, één voor hem zelf en één voor zijn knecht. Ik deed van alles. Terwijl we melk los ten, spoelde ik de flessen om, zodat wij geen minuut verloren hoefden te laten gaan. Het was een mooie tijd. Na de la gere school was mijn eerste baantje hier op 't Hart bij de melkfabriek van Mastenbroek: bussen schuren. Ik ging op school bij meester Veenstra. Vader was zeeman en als we een brief van hem kregen, gaf moeder mij de brief mee naar school en wees meester Veenstra met de aanwijsstok op de we reldkaart aan waar vader zich bevond. Zo leerde ik aardrijkskunde. Ik ben geboren op de Birkstraat. Daar stond een tolhuis tegenover Avia (nu). En het café van Middelman "Du Pas sage" en drie huisjes onder één kap. Daar woonden wij en in het huis er naast woonde de Jong met zijn hon denkar waarmee hij langs de soldaten leurde. Toen ik weduwe werd ben ik in de ge zinsverzorging terecht gekomen. Daarna kwam ik met Spullenhulp in aanraking vijftien jaar geleden. Toen hadden ze daar niets, geen verwar ming, geen licht, geen gas, geen water, niets. Dan zei ik wel eens hardop: wat heb ik nu trek in boerenkool-met- worst. Een keer kwam ik thuis en vond ik in mijn fietstas een pannetje met boerenkool-met-worst. Daar zat een briefje bij met de tekst: eet maar lek ker op, meid. Van zo'n ervaring word je warm." JAN VISSER Het echtpaar De Gier uit Soest vierde afgelopen zaterdag het 55-jarig huwe lijksfeest. Dat gebeurde in bijzijn van een groot aantal familieleden in res taurant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat. De heer en mevrouw De Gier zijn gebo ren in Rotterdam. Zij trouwden daar in 1932. De heer J.A, de Gier kwam in dienst bij de Ford-frabriek als carrosse riebouwer. In gezelschap van zijn vrouw verhuisde hij met het bedrijf mee naar Amsterdam, waar hij zich opwerk te bij de in- en verkoopafdeling. De Gier werkte tot aan zijn pensioen bij Ford Nederland. Naast zijn gebruikelij ke werkzaamheden deed hij veel sociaal werk. Zo was De Gier één van de mede oprichters van het sociale fonds bij Ford, dat als één van de eerste bedrijven het ziektegeld aanvulde tot honderd procent van het salaris. Mevrouw M.F. de Gier-Brockus stopte eveneens een aanzienlijk deel van haar vrije tijd in het sociale fonds. Ze assisteerde haar man onder meer op het rekengebied. Het bruidspaar arri veerde per koets bij de Soester Duinen. Het echtpaar De Gier kreeg een doch ter en drie zonen, waarvan er één in Au stralië woont. Voorts hebben de heer en mevrouw De Gier elf klein- en twee achterkleinkinderen. De laatste jaren woont het echtpaar in De Vijverhof in Soest. Opnieuw heeft bij bouwwerkzaamhe den in Overhees een bedrijfsongeval plaatsgevonden. Twee bouwvakkers uit Groesbeek vielen tijdens hun werk op het Hazepad van het dak. De vermoedelijke oorzaak is dat dak platen begonnen te schuiven. Het twee tal werd naar Zonnegloren gebracht voor een onderzoek. De verwondingen zijn niet bekend. Het is de derde keer binnen twee maanden dat in Overhees een dergelijk bedrijfsongeval plaats vindt. Hoe zwaar weegt een krentebrood met een lengte van 82 centimeter? Op die vraag antwoordden vorige week 450 mensen bij Super Van Doorn aan de Wiardi Beck- manstraat. Niemand gaf exact het juiste gewicht (3,168 kilogram) op, maar mevrouw J. Kloppenburg uit Soest zat er het dichts bij. Met haar opgave van 3,170 kilogram werd zij winnares van de prijsvraag die Super Van Doorn in verband met de 'week van het brood' had bedacht. Maandagmiddag kreeg ze een slagroomtaart uitgereikt. Nu moet ze dus ook op haar eigen gewicht gaan letten. Mies Auteur: Mies Bouwman Uitgever: Gottmer Mies Bouwman, de sinds jaar en dag meest populaire vrouwelijke t.v.-per- soonlijkheid, schreef tot voor kort we kelijks stukjes voor het damesblad Mar griet. Een groot aantal daarvan werd gebundeld en verscheen onder de alles zeggende titel "Mies" op de boeken markt. Het mens schrijft zoals ze is: spontaan, hartelijk, humoristisch met af en toe een moralistisch dan wel filoso fisch sausje. Los van wat ze over haar privéleven kwijt wil opent Mies een venster waardoor een niet alledaags uit zicht ontstaat. Een juweeltje in het gen re cursiefjes. In betere kringen Auteur: Sjoerd de Vries Uitgever: Heeffer De zeer fraaie uitvoering van deze ro man wint het in ieder opzicht van de in houd. Taalkundig beschikt de auteur over een pijnlijk beperkte woorden schat, terwijl het mageTe gegeven thuis hoort bij de pulp die sommige super markten op regenachtige dagen aan hun afnemers proberen te slijten. Tippelen voor dope Auteurs: Ton v.d. Berg en Maria Blom Uitgever: SUA Twee sociologen zagen de afgelopen ja ren kans door te dringen in de wereld van de heroïneprostituées. In dit boek verslagen en indrukken van vraagge sprekken die met de slachtoffers wer den gevoerd. De onopgesmukte levens verhalen brengen de lezer in een wereld die weerzinwekkend, deerniswekkend, maar vooral uitzichtloos is. Geen op wekkende lectuur. Wel een uitgave waarin vooroodelen worden vermor zeld en iedere pagina zich als een waar schuwing laat lezen. Het dolhuis Auteur: Boudewijn Büch Uitgever: De Arbeiderspers Een gedeeltelijk autobiografische ro man, bol van contrasten. Enerzijds het relaas van een jongen die op zeer jeug dige leeftijd door een huisgenote bij een psychiatrische inrichting wordt afgele- De verhalenwedstrijd die het cultureel centrum C-drie en de openbare biblio theek Overhees in het kader van de Kinderboekenweek hebben georgani seerd is opnieuw een groot succes ge worden. Honderd jeugdige Soesters beproefden hun vaardigheid in het schrijven van een verhaal, met als cen traal thema "Je moet er geweest zijn". In de bibliotheek reikte de bekende kinderboekenschrijfster Thea Dube laar vorige week woensdag de prijzen uit. Die gingen - in de vorm van kinderboe ken, beschikbaar gesteld door boek handel Van de Ven - dit jaar naar Angè le Dubois (8), Lisette Sulenta (10) en Serge Tool (11), die door de beide ju ry's eenparig als beste auteurs waren aangewezen. Angèle won de prijs in de leeftijdscategorie 7 en 8 jaar met "Rat tenland", een bloedstollend, echt "eng" verhaal, dat (gelukkig) goed afloopt. Lisette schreef met "Het onderwater volkje" een verhaal over geheimzinnige belevenissen onder de waterspiegel, compleet met haaien, en Serge be schreef een reeks adembenemende ge beurtenissen waarin allerlei stripfiguren en filmhelden een hoofdrol vertolken. Dick de Wolf van de bibliotheek ver welkomde aan het begin van de middag Thea Dubelaar en uiteraard een flink aantal Soester schrijvers en schrijfsters Beenwond na aanrijding De politie heeft een 18-jarige jongen uit Soest naar ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Hij moest een beenwond laten hechten. De jongen had de verwonding opgelo pen bij een aanrijding op de ir. Menko- laan. Door onoplettendheid was hij met zijn bromfiets frontaal tegen een rijden de auto gereden, die werd bestuurd door een 62-jarige plaatsgenoot. De KBS Soestdijk is weer eens in de prijzen gevallen. De school deed mee aan een prijsvraag van het Foster Pa- rents Plan Samsam en kreeg onlangs een uitnodiging om op 20 oktober aanwezig te zijn in het Haagse ge meentemuseum Museon. Op die dag worden de winnaars van de hoofdprijzen bekend gemaakt. in de dop, met onder hen natuurlijk de prijswinnaars. Hij vertelde dat de jury - Nelleke Streefkerk, Nettie Wessels, Ir ma Kramer en Dick zelf - het niet ge makkelijk had gehad. Datzelfde gold voor de kindeijury, bestaande uit Daphne van Hal, Bianca van Dorres- teyn, Sander Fonken en Monique v.d. Bremer. "Wie geen prijs gewonnen heeft, had gewoon de verkeerde jury," aldus Dick de Wolf. Thea Dubelaar - met haar eerste kin derboek "Sjanetje" won ze enkele jaren geleden een Zilveren Griffel - was dat helemaal met hem eens. "Iedereen heeft natuurlijk z'n eigen smaak, en wat de een mooi vindt vindt de ander maar niks. Daarom is het heel moeilijk om een winnaar te kiezen." De drie uitverkorenen mochten daarna hun verhaal nog eens voorlezen en ver volgens de felicitaties en de prijzen in ontvangst nemen. Voor de juryleden waren er bloemen en een cadeautje. Na de pauze - met limonade en wat lekkers - ging Thea Dubelaar in gesprek met de kinderen, waarbij ze iets vertelde over de manier waarop ze zelf boeken schreef en hoe ze die uitgegeven kreeg. Haar mededeling dat ze vroeger heel slecht was geweest in "dictee" werd als een troostrijke gedachte opgenomen. Ze besloot haar optreden met het voor lezen uit een van haar boeken. Elders op deze pagina staan de be kroonde verhalen van Angèle, Lisette en Serge, in hun oorspronkelijke onge corrigeerde vorm. klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend lues je toch heel zorgvuldig?

Soester Courant | 1987 | | pagina 15