i Warme Bakkersloop voor derde keer succes I Verrassend debuut Adrie van der Zon START Geslaagde familiedag De Knickerbockers WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 SPORT SOESTER COURANT Eemvogels kansloos tegen Activas KORFBAL SPORT PAGINA 16 ATLETIEK Tweede nederlaag voor Selby op rij BADMINTON SOFTBALL 600 Punten voor Dieuwke Vastenburg SCRABBLE Duizend loten aktie Hees Shot 2 verliest van Feyenoord: 3-7 TAFELTENNIS Soester Bowling Bond BOWLING Michel van Rossum motorcrosskampioen Koppelwedstrijd op de Vecht VISSEN Mini-handbal- toernooi in sporthal Beukendal Blunderfestival SCHAKEN Redelijke score bij regiocup FIETSCROSS Het eerste seniorenteam ontving het Maurikse Activitas op het korfbalveld aan de Staringlaan. Een zeer sterke, be weeglijke heer van Activitas scoorde in de beginfase 0-2. Direkt na de vakwis seling kon routenier Ton Kraaikamp een kansje onder de korf koel afronden, 1-2. Nadat Activitas een strafworp ge mist had veroorzaakte ook Claudia Touwslager een strafworp, maar nu in het voordeel van de Eemvogels. Ook deze kans liet Ton Kraaikamp niet on benut en hij trok de stand gelijk tot 2-2. Activitas nam vlak daarna weer een voorsprong en kwam voor rust nog op 2-4. Na de thee werd het spel geken merkt door het jonge middenvak. Door veel verkeerde plaatsfouten kreeg de Eemvogelaanval geen kans en kwam de druk vooral op de verdediging te liggen. Uiteindelijk moesten ze dan ook kapi- tuleren en werd het 2-6. De goed spe lende Netty Friebel, die er al een wed strijd op had zitten, werd vervangen door Astrid Doornekamp en even later moest ook Pieter Wimmers het veld verlaten met krampproblemen. Hij werd verdienstelijk vervangen door as pirant Reyk Muller. Een strafworp bracht de stand op 2-7, en vlak daarna werd het 2-8. De Eemvogels hadden to taal geen kontrole over de wedstrijd en slecht schieten en afvangen stelde Acti vitas in staat om in de slotfase de eind stand op 2-10 te brengen. Eemvogels 2 korfbalde tegen Wouden berg 4 en dat werd wel een spannende wedstrijd. Tini Martens nam via een strafworp de 1-0 voorsprong. Na 1-1 scoorde Astrid Doornekamp. Wou denberg zorgde weer voor de gelijkma ker en René Verschuren en Richard van den Hoèd brachten ieder een doel punt op hun naam. Nu was het de beurt aan Woudenberg om tot scoren te ko men en ze namen zelfs een 5-4 voor sprong. Wim van Rheenen en Netty Friebel zorgden weer voor de Eemvo- geldoelpunten en na 6-6 scoorden An neke Boom en Robert-Jan Smits. Wou denberg gaf zich niet zo snel gewonnen en maakte 8-8. Sandra Lub was de vol gende doelpuntenmaakster en in de slotfase moesten de Soester korfballers toch de winst uit handen geven en werd de eindstand 9-10. Eemvogels 3 stond een zware wedstrijd in Huizen te wach ten. Na 4-0 voor Huizen 3 wist Renë Verschuren een strafworp te verzilve ren en Richard van den Hoed zorgde voor 5-2 d.m.v. een afstandsschot. Uit eindelijk erd het 8-3 door een doelpunt van René Verschuren. De junioren speelden hun wedstrijd te gen Soesterkwartier J2. De ruststand was 1-4 met een doelpunt van invaller Pascal Koopman. De tegenpartij liep uit tot 1-6, voordat Yolanda van Luyte- laar kon scoren. En Silvia Lanphen en Pascal Koopman zorgden voor 4-8. Pas bij 4-10 benutte Miranda Koopman een doorloopbal en werd de uitslag Kampioen Door een onverwacht verlies van Amersfoort BI vorige week had Eem vogels BI nog een kansje om de na jaarskompetitie van het veldkorfbal als kampioen af te sluiten. Maar dan moest de wedstrijd tegen de derde kam pioenskandidaat Victum uit Houten wel winnend worden afgesloten. Toch bleken de Eemvogels al snel de sterkste te zijn. Met twee afstandsschoten van Reyk Muller was het al gauw 2-0. Een doorloopbal en strafworp van Marco van Maanen bracht de stand op 4-0. En Miranda Koopman zorgde voor de 5-0 voorsprong. Op slag van rust scoorde Victum uit een strafworp 5-1. De eind stand werd 9-4, zodat het kampioen schap een feit was en de spelers en speelsters in de bloemetjes werden ge zet. De jongere Eemvogel-aspiranten, De El moest op een nat modderig veld in Utrecht tegen Vogel El korfballen. Na een 0-0 ruststand scoorde Suzanne Hartman 0-T, maar Vogel kwam terug tot 1-1, wat tevens de eindstand was. Eemvogels R1 speelden bij Unitas R2. Ze konden het niet bolwerken en keer den met een 2-0 nederlaag naar Soest terug. De derde warme bakkersloop heeft zaterdag 200 deelnemers naar de atle tiekbaan van A.V. Pijnenburg getrok ken. De atletiekvereniging en de geza menlijke warme bakkers in Soest ston den garant voor de organisatie. Dit in het kader van de week van het brood. Er werden prestatie- en volkslopen ge houden, waarbij de deelnemers brood prijzen konden winnen. Onder de lo pers werd een verzorgd weekeinde Pa rijs voor twee personen verloot. De heer Janssen was hier de gelukkige win naar. Op het sportieve vlak was bij de heren Gert de Ruygt het meest succesvol. De afstandloper van Pijnenburg, die vorige week derde werd tijdens een internatio nale lpop in West-Duitsland, legde de acht kifomter af in 24 minuten en 33 se conden. Erik Bos finishte anderhalve minuut later. Paul van den Brink werd derde in 26.44 minuten. Bij de dames was Mart van Hal het eerste terug na vier kilomter lopen. Ze zette een tijd van 15 minuten en 3 seconden op de klok. Precies tien seconden later kwam Jeanine van Straelen over de meet. De derde plaats was voor Elvira de Bruin, die 16 minuten en 6 seconden daarvoor was gestart. Bakker Van Brummelen reikte na afloop de prijzen uit. Onder de deelnemers bevond zich ook drs. Jan Menne, wethouder van financiën. De uitslag: Heren, 8 kilometer: Foto: Goos van der Wilt. 24.33 Controle Nieuwstraat Bij een snelheidscontrole op de Nieuw straat zijn twee automobilisten bekeurd voor te hard rijden. Ze reden 63 en 67 kilometer per uur binnen de bebouwde kom. De controle werd uitgevoerd na bij een oversteekplaats voor kinderen. 1. Gert de Ruygt, 2. Erik Bos, 3. Paul van den Brink, 4. Joop van Leyenhorst, 5. Dick den Oude, 6. Dik Kamerbeek, 7. James Clewell, 8. R. van de Broek, 9. Wim Hofslot, 10. Marcel de Boer, Dames, 4 kilometer: 1. Mart van Hal, 2. Jeanine van Straelen, 3. Elvira de Bruin, 4. Gerrie den Oude, 5. Nienke Alkema, 6. Marieke Verwey, 26.02 26.44 27.01 27.10 27.17 27.28 27.42 27.47 27.55 15.03 15.13 16.06 16.24 17.15 17.36 Voor een onverwacht goede prestatie tijdens de Waterlooloop te Leusden zorgde Adrie van der Zon, de volley balster die dit jaar haar atletiekloop- baan bij A.V. Pijnenburg begon. Voor het eerst startte zij op de 25 km. in sterk damesgezelschap met o.a. Grietje Hooisma en clubgenote Hen- ny Pot, die favoriet waren voor de ere plaatsen. Als beginnend atlete legde zij het afge lopen seizoen de basis voor haar snel heid op de baan en deed nog weinig lan ge afstanden. Zij behoefde slechts haar meerdere te erkennen in de ervaren Grietje Hooisma. De strijd om de 2e plaats vocht zij uit met clubgenote Hen- ny Pot en besliste dit duel in haar voor deel met 1 uur 50 min. 28 sec. tegen 1 uur 50 min. 52 sec. voor Henny Pot, die toch ook een goede prestatie neerzette. Een slordigheidje van de organisatie, die de deelnemers bijna 26 km. liet lo pen, stond een verbetering van het clubrecord in de weg. Bij de heren vete ranen was A.V. Pijnenburg ook goed vertegenwoordigd. Harry van Brum melen kwam tot een mooie 2e plaats met 1 uur 32 min. 30 sec. René Hoks- bergen werkte zijn generale voor de marathon van New York goed af met een 5e plaats in 1 uur 40 min. 13 sec. Kees van de Kop en Anton Baltus hiel den elkaar lange tijd gezelschap en fi nishten met gering verschil. Voor Kees werd 2 uur 10 min. en 22 sec. geno teerd. Voor Anton 2 uur 10 min. 35 sec. In de seniorenklasse kwam Henk Wal let tot 1 uur 44 min. 45 sec. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen voor militairen over de halve marathonafstand (21 km. 97 mtr.) die in Doom werden gehouden, pakte Erik Bos een ereplaats in het lucht machtklassement. In een veld van 500 deelnemers kon hij uitstekend mee in de voorste linies. In het totaalklasse ment van de drie krijgsmachtonderde len werd hij achtste in 1 uur 12 min. 2 sec. Van het luchtmachtgedeelte be hoefte hij Jan de Lange met 1 uur 11 min. 2 sec. slechts voorrang te verlenen. Vrijdag werden de Nationale Kam pioenschappen voor politie-ambtena- ren gehouden. De wedstrijd, die op Pa pendal werd gehouden, ging over de kwart afstand. Er moest 1 km. worden gezwommen, 45 km. gefietst en 10,5 km. worden hardgelopen. Simon Schreur, die het afgelopen seizoen aan weinig wedstrijden kon deelnemen, was er ineens weer helemaal. Ondanks een lekke band liet hij zich niet van zijn in genomen 3e plaats verdringen. Het zwemmen dat voor Simon nog steeds een obstakel is, overwon hij in 19 min. 50 sec. Ondanks materiaalpech tijdens het fietsen wist hij toch één van de bete re tijden neer te zetten, 1 uur 17 min. 15 sec. Op het looponderdeel leefde hij zich helemaal uit en maakte daarmee zeer veel goed. Hij klokte een toptijd van 36 min. 12 sec. Gezamenlijk waren deze prestaties goed voor een 3e plaats met een totaaltijd van 2 uur en 16 min. De honk- en softbalvereniging de Knickerbockers organiseerde het afge lopen weekeinde een familietoernooi. Doel van deze dag was vooral nieuwe leden aan te trekken. De vereniging, die het afgelopen jaar groeide van vijf tig tot bijna honderd leden, kan met name nog herenhonkballers en -soft- ballers gebruiken. Met de familiedag was bewust gewacht tot de actieve vereniging haar nieuwe veld aan de Koningsweg in gebruik had genomen. Dat gebeurde afgelopen zo mer na de zomerstop. De Knickerboc kers verwachten volgend voorjaar hun eigen clubhuis en kleedkamers in ge bruik te kunnen nemen. In afwachting daarvan werd het afgelopen weekeinde gebruik gemaakt van een gigantische tent, waar de ruim honderd deelnemers hun natje en droogje konden halen. Tij dens de familiedag werd gespeeld in twee categorieën: ouders en pupillen enerzijds en honk- en softballers ander zijds. Doordat niet iedereen op de hoogte was van de spelregels werden enkele regelwijzigingen toegepast, om vooral blessures te voorkomen. Een en ander resulteerde in een geslaagde hap pening met als klapstuk een demonstra tiewedstrijd, waaraan tevens werd deel- Foto: Goos van der Wilt. genomen door twee le klasse-spelers van de Maartensdijkse VIP's. De dames en heren softballers van de Knickerbockers spelen het komende seizoen in de derde klasse, en bleken dientengevolge niet opgewassen tegen de slagkracht en het werpvermogen van de Maartensdijkers. Desondanks bleek deze partij uiterst boeiend voor de tien tallen toeschouwers, die de vermoeid heden van een hele dag softballen nog even van zich afschudden. Het doel van de dag werd ruimschoots gehaald: er meldde zich een tiental nieuwe leden aan. Overigens kunnen de Knickerboc kers nog steeds versterking gebruiken. Voor meer informatie tel. 23002. Thuisspelen is voor veel sporters een voordeel. Selby's hoofdmacht had het geluk de eerste twee wedstrijden in de eigen sportzaal van C-drie te mogen spelen. Succes leverde dat echter niet op. Na een krappe nederlaag vorige week tegen KBVA verloren de Soes ter badmintonners met 1-7 van 't Har de 2. Voor Wim Legerstee, dit jaar aangetrokken als Selby's nieuwe trai ner, zal het nog een hele kluif worden zijn equipe voor de overgangsklasse te behouden. Henk van Woerkom won vorig jaar als tweede heer regelmatig zijn enkelspel. Als eerste heer ondervond hij ook nu weer, dat de tegenpartij als eerste heer ook de sterkste speler opstelt. Ondanks zijn verbeten inzet moest hij met 10-15 en 9-15 de eer aan zijn tegenspeler la ten. Marcel Bos, die vorige week met een nederlaag debuteerde revancheer de zich uitstekend. Na winst in de eerste game verloor hij de tweede door ver slappende concentratie. In de derde be slissende game liet hij er geen twijfel over bestaan, dat hij in het eerste team thuis hoort en versloeg hij zijn oppo nent met 15-11. Gerdie van Kooten won haar eerste game met 11-7, maar moest toen ontdekken dat haar tegen speelster over meer kracht en conditie beschikte, waardoor zij het hoofd moest buigen. De eerste game van Maria Riu- passa ging dik de mist in. Hoewel zij de tweede overtuigend met 11-6 won ver loor zij de derde na verlenging met 9-12. Het Soester herenduo wist in het herendubbelspel een verrassende voor sprong op te bouwen. Zij moesten die echter toch weer uit handen geven en zagen de partij evenals die in het dames dubbelspel verloren gaan. De gemeng de dubbelspelen leverden voor Selby ook geen winst meer op, waardoor de eindstand op 1-7 in het voordeel van 't Harde gebracht werd. Senioren: 't AGein 7 - Selby 2 206. Relfex 1 - Sel by 3 1-7. Oase 1 - Selby 4 5-3. Selby 5 - Inside 7 4-4. Selby 6 - KBVA 13 0-8. Junioren: Selby 1 - Leusden 17-1. Vollenhove 1 - Selby 2 2-6. Leusden 6 - Selby 3 4-4. Vale Ouwe 5 - Selby 4 3-5. ABCA 5 - Selby 5 6-2. D. Vastenburg - J. Leijendekker661-309 M. Leijendekker - T. v.d. Veer363-345 J. v. Zijtveld - W. Klute 383-343 A. Janssen - R. Druijff 440-410 W. Bouman - W. Witkamp 281-460 T. v. Egdom - T. Danvers 424-522 Th. v.d. Berg - H. Danvers 390-410 R. Rabelink - R. de Groot 375-437 Mw. Epskamp - Mw. Gerth 290-243 Mw. van Asselt - Mw. Verhoe£f273-233 J. v. Zijtveld - J. Leijendekker430-427 M. Leijendekker - Mevr. Verhoeff 327-243 De prijs van de week, waarom in de tweede ronde werd gespeeld, was deze keer voor Trudy Danvers, die met een assortiment badcosmetica naar huis ging, omdat zij aan de opdracht het best voldeed. Aanstaande donderdag wordt de vierde ronde van de competitie ge speeld en tevens in de ronde na de pau ze weer een ronde om de prijs van de week. De aanvang is 19.30 uur en de plaats is Dienstencentrum Honsbergen. De deelname kost f2,50 per persoon. U bent van harte welkom om eens te ko men kennismaken met de ongedwon gen sfeer van de scrabbleclub. De derde competitieronde van de scrabbleclub De Van Dalen, als altijd gespeeld in het dienstencentrum Hons bergen, was weer goed bezocht. Liefst veertien wedstrijden werden er op het scherpst, of soms het meest botte van de snede gespeeld. Reeds na drie weken zijn er een tweetal mensen, die zonder vorige competitie in de top te hebben gespeeld zich nu al afscheiden van de rest van de deelnemers. Met name Dieuwke Vastenburg, die alweer boven de 600 punten scoorde en Trudy Dan vers, die voor de derde opeenvolgende maal ruim boven de 500 bleef. Dieuwke was vorig jaar al een belofte, die zich nu helemaal waarmaakt. Maar Trudy is duidelijk afkomstig uit de wat betere middenmoot van vorig jaar. De uitslagen van deze derde superron de waren: A. Nuijssink - M. Klute 328-389 Mw. Nijhuis - Mw. van der Werffl79-271 M. Boom - R Olyslager 249-431 Hoewel het de afgelopen week eigen lijk een vrije week was in de tafelten- niscompetitie, werden door een groot aantal Shotteams (inhaal) wedstrijden gespeeld. In de landelijke 3e divisie verloor Shot 2 met 3-7 van het Rotter damse Feyenoord. In de afdeling de den Shot 4 en Shot 5 goede zaken via winst op Good Luck 2 en Niké 3. Tegen het Rotterdamse FVT leed Shot 2 haar 6e achtereenvolgende nederlaag en ook dit keer had er beduidend meer ingezeten. Dirk Schuiling startte sterk door de Rotterdamse kopman op een duidelijke nederlaag te trakteren, maar zijn beiden teamgenoten lieten in de daaropvolgende wedstrijden riante winstmogelijkheden liggen. Na 5 wed strijden stod Shot dan ook met 1-4 ach ter. Dirk Schuiling en Eugène Staff- horst brachten Shot nog wel terug in de wedstrijd, maar daar bleef het dan ook bij. De koploper in de 2e klasse, Shot 4, is ook tegen Good Luck uit Bussum niet in moeilijkheden gekomen. Hoewel de uitslag doet vermoeden dat het een spannende wedstrijd is geweest, was Shot duidelijk de sterkere. Men kwam met 6-1 voor en liet de Bussummers vervolgens ietwat onnodig terugkomen tot 6-4. Arjan Schuiling en Marcel Jan sen wonnen ieder twee partijen, terwijl Ronald Huigen één keer succesvol was. Na de zeer zwakke wedstrijden van de afgelopen weken zorgde Shot 5 in La ren voor een krachtig herstel. Winst op Niké 3 bracht de Soesters weer boven de rode streep. Alle 7 de Shotpunten kwamen op naam van André van Vugt en Ronald Busch, die in enkel- en dub belspel niet te kloppen waren. Programma: De koinende week vindt er weer een volledig programma plaats. Het 2e he renteam van Shot speelt om 17.30 urn- op zaterdag 17 oktober de belangrijke wedstrijd tegen Sibbe 1 uit het Lim burgse Valkenburg. Alleen bij winst houdt Shot 2 nog enige kans op hand having en toeschouwers zijn dan ook van harte welkom in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). Om 13.00 uur speelt het le jeugdteam van Shot thuis tegen medekoploper Taveba uit Barendrecht. Wie belangstelling heeft voor de tafel tennissport is van harte welkom om eens langs te komen in de Shotzaal aan de Heideweg. Zowel voor gevorderde als voor beginnende tafeltennissers zijn er vele mogelijkheden. Beginnende jeugdleden kunnen voor het volgen van training terecht op donderdag en vrij dag van 17.00 -18.15 uur. Beginnende senioren zijn voor het volgen van trai ning van harte welkom op maandag avond van 20.15 - 21.30 uur. Op woensdag 21 oktober (in de herfst vakantie) is de Shotzaal voor iedereen de gehele dag geopend. Van 11.00 - 13.00 uur kan er onder leiding van ge diplomeerde tafeltennistrainers een balletje worden geslagen. Vanaf 13.00 uur is er een groot handicaptoernooi, waar een ieder gratis aan deel kan ne men. De opzet van het toernooi is zoda nig dat iedereen tenminste 5 wedstrij den speelt. Inschrijven kan aan de zaal en uiteraard zijn er mooie prijzen te winnen. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Jan van Asch, tel.: 19028 en bij Joop Kok, tel. 19349. Uitslagen: Metac 1 - Shot 6: 5-5, Bijmaat 4 - Shot 7: 2-8, Bunshot 4 - Shot 8: 2-8, Shot 9 - Victoria 11:8-2, Shot 10 - VEV 4: 3-7 ATC 4 - Shot 11: 9-1, Shot 12 - Al- meerspin 8: 6-4, Shot 13 - Huizen 15: 6-4, PF 6 - Shot 14:10-0, Shot 15 - To- vo 4: 5-5. Uitslagen Jeugdbowling 2 oktober: Thé Fools - The pinhitters 0-5 Lucky Strike - G.B.K. 5-0 Uitslagen maandag 5 oktober: Tryers - Strykbout 4-1 Flushing Meadow - S.B.R. 4-1 Silver Star 1 - C-Drie 1 1-4 Turtles - Toetanchamon 4-1 Heineken 1 - d'Oude Enghe 5-0 d'Oude Engherds - Heineken 2 2-3 Uitslagen dinsdag 6 oktober: Pioniers - Omega 4-1 Daltons - Bodrum 2-3 Ram - Laatbloeiers 1-4 Bunk - Bleeker 5-0 't Juk - Happy Hoekers 2-3 Dexcrest - Ham 2-3 Fifties - Bullseye 2-3 Silver Star 2 - G.B.U. 0-5 Voorby 's Beheer - Super Splits 2-3 Na alle hoge scores van de laatste we ken, was er nu een superscore te note ren. Het betrof dit keer niet alleen een hoge game, maar een serie van drie ho ge games door een en dezelfde persoon. Een serie van maar liefst 567, gegooid op de maandagavond door Rein We- stra van het team Flushing Meadow. Deze serie bestond uit games van 214, 155 en 198, hetgeen een gemiddelde betekent van 189. Hiermee stelt Rein zich dus duidelijk kandidaat voor het winnen van het Ed Mijnders Toernooi, wat verspeeld wordt op 24 en 25 okto ber. Een Rein Westra in deze vorm geeft de toeschouwers veel te genieten. Dus bowlingliefhebbers, op naar de C-Drie om te genieten van veel bow- linggeweld tijdens het alweer zesde Ed Mijnders Toernooi op 24 en 25 oktober bij de v.v. S.B.B. De door de voetbalvereniging gestarte 1000-loten aktie heeft ten doel de be nodigde gelden bijeen te brengen voor de hoognodige renovatie van het club gebouw. Het gebouw verkeert in een dermate slechte staat dat met de reno vatie niet langer gewacht kan worden om niet op nog hogere kosten te ko men. Bij de renovatie zal veel door de eigen leden worden gedaan, maar dan nog is er voorgerekend dat de totale renovatie vele tienduizenden guldens gaat kosten. Door de jaren heen is Hees er in ge slaagd middels een gezond financieel beleid de touwtjes aan elkaar te kno pen, maar de vereniging kan uit eigen middelen de renovatie niet bekostigen. Om de vereniging niet op onaanvaard bare manier in de problemen te laten komen is de 1000 loten aktie ontwik keld. Bij welslagen van deze aktie is de vereniging in staat om de renovatie uit te voeren zonder risico's te lopen. De aktie is zo opgezet dat iedereen er aan mee kan doen en heeft tevens een geweldig prijzen pakket waaronder vi deo-recorders-home computers-fiet- sen-etc. Tevens is er een vliegprijs t.w.v. f 3000,- en als hoofdprijs een auto t.w.v. f 20.000,-. Totaal zijn er niet minder dan 252 prij zen, hetgeen op 1000 loten een winst kans biedt van 1 op 4! De loten kosten 150 gulden per stuk, maar men behoeft dat bedrag niet in een keer te betalen. Er zijn namelijk 10 maandelijkse trekkin gen en men kan voor 15 gulden per maand meedoen. De koper van een lot verplicht zich echter wel om alle tien de trekkingen mee te doen. Iedere deelnemer doet alle trekkingen mee ongeacht of men al een prijs ge wonnen heeft. Het is dus heel wel mo gelijk dat er op 1 lot meerdere prijzen vallen. Uiteraard staan alle trekkingen onder notarieel toezicht. De komende weken zal de vereniging Hees een dringend beroep doen op de Soester bevolking om deze aktie te hel pen slagen. Het is voor de vereniging van levensbelang. Voor nadere inlich tingen en voor bestelling van loten kunt u kontakt opnemen met de heer DJ. Lazonder, telefoon 12830, de heer R. Jansen, telefoon 23114 of met de heer R Schalkwijk, telefoon 10333. Michel van Rossum uit Soest is motor crosskampioen van Lelystad gewor den. In de 125 cc was hij al na 18 van de 20 manches zeker van de titel. Van Rossum had toen al 13 manches op zijn naam geschreven. Michel van Rossum doet jaar zes aan motorcross. Hij is lid van een club uit Lelystad, omdat in Soest geen motor crossclub meer bestaat. Sinds twee jaar is hij actief in Lelystad, waar hij afgelo pen zaterdag de titel pakte. De 22-jari- ge Soester moest in één manche naar de kant in verband met motorpech. In de overige manches maakte hij dat opont houd ruimschoots goed. De handbalvereniging Smeeing/BDC heeft een mini-handbaltoernooi gehou den voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar. Met aangepaste doe len, spelregels en veldafmetingen werd in sporthal Beukendal een reeks wed strijden afgewisseld tussen zes teams uit Soest, Baarn, Amersfoort en Breuke- len. Met de mini-toernooitjes wil men de kinderen enthousiast maken voor de handbalsport. Ze hoeven geen lid te zijn van een club om mee te doen. De mini- afdeling is binnen de handbalwereld toch nog een witte vlek, maar er wordt momenteel veel aan gedaan om daar verandering in te brengen. Het was de tweede keer dat Smeeing/BDC een dergelijk toernooi organiseerde. De eerste keer, in april van dit jaar, was zo'n succes dat de handbalclub vorige week woensdag al drie teams op de been kon brengen. Smeeing/BDC is de eerste vereniging in Utrecht die deze vorm van recreatiesport stimuleert. In de zuidelij ke provincies is al gestart met mini- handbal in clubverband door met grote regelmaat toernooien voor de kinderen te organiseren. In de provincie Utrecht hoopt men daarmee in het seizoen 1988-'89 te kunnen starten. Bij Smeeing/BDC was de organisatie in handen van de kaderleden van de jeugdafdeling. De deelnemertjes kre gen na afloop een herinnering en een at tentie. Van prijzen hebben ze gelukkig nog niet gehoord. De tweede ronde van de interne com petitie op de Soester Schaak Club werd gekenmerkt door een regen van enorme blunders. Henk Gerth gaf hiertoe de aanzet. Eén van de wensdromen van iedere schaker is een officiële partij te winnen met één van de bekende openingsval letjes. J. Braf zag die wens in vervulling gaan, Henk Gerth was even vergeten dat in het wereldberoemde "Mat van Legall" het aannemen van het witte da me-offer tot mat in twee zetten leidt. Daarna was René Molenaar aan de beurt. In een niet al te best opgezette Dame-Indische partij moest hij reeds na 13 zetten de eer aan Jan de Gier laten. De Boer en Sulenta maakten het hele maal bont. Twee zetten na de tijdcon- trole gaf Sulenta een stuk weg en even later liet De Boer zich mat zetten in een volkomen gewonnen stelling! Rob van Aurich versloeg, na slechter te hebben gestaan, Fedde van Tuinen, terwijl Bal vers overtuigend Van Bakel versloeg. Uitslagen: v. Tuinen - v. Aurich 0-1; J. de Gier - Molenaar 1-0; Bouma - Nieuwelink V2 - V2; Rosendal - Swinkels V2 - '/2; v. Bakel - Balvers 0-1; Braf - Gerth 1-0; v.d. Hammen - Reumerman 1-0; Nijman - Verrips V2 - '/2; Sulenta - de Boer 1-0; de Haan - v.d. Velden V2 - v. Vlierden - C. v. Dijk 1-0; Suyk - Chr. de Gier 0-1 Schenderling - Wolzak 0-1. Zaterdag 10 oktober j.1. heeft de Snoek baars het zomerprogramma afgesloten met een koppelwedstrijd voor haar le den. Er waren 46 deelnemers te begroeten die ochtend en het weer was, in tegen stelling tot wat velen gevreest hadden, goed. Anders was het met de vangsten die Voor velen onder de maat bleven. Zo niet voor Theo Bosman en Jan Aertssen die de hoogste plaats grepen met 9.62 m. vis. Zij mochten een fraaie beker in ontvangst nemen en als eersten kiezen van de overvolle prijzentafel. De tweede plaats was voor Gerrit en Bert van de Hoef met 8.39 m. Dat deze kers verse degradanten uit de zomercompe titie zo'n mentale kik wel konden ge bruiken laat zich begrijpen. Derde wer den Willem v.d. Kraats en Henk Prinsen met 6.77 m., niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat Willem de Vecht beter kent dat de zak van z'n broek. De zeer fraaie prijzentafel die na afloop in de Bierhut stond opgesteld ontlokte een dankwoord uit de mond van Theo aanb^ adres van de wedstrijd commissie. Willem v.d. Kraats bedank- Jvs. aJ=er Lmten uit Baarn voor het be- Tnn P^H Van een half varken en Je.nraHi.S6!'m? *jn slagersmes voor werd ?n beest omgetoverd werd in fraai verpakte prijzen teroLhe0r-8S,8ePlaatStek°PPelsTO,S- 2 f?'v^0Swan/ i Aertssen 9-62 m. 3 W Ij v'd' Hocf8-39 m. 4 F'vH ^aatSH' Pnnsen6.77 m. 4. E. v.d. Kraats - H. Altena 6.26 m 6 B G°elêanH M H°Pman 5'76 m' 7PKnt t v yer 5'00m- o n 7? J' Ve™erd 4.39 m 8. R. Horst - H. Horst 3 78 m 9. S. v.d. Bliek - M. Mosk 3 77 m 10. S. v.d. Esschert p Umner3 50 Zaterdag 31 oktober start de winter competitie en opgeven hiervoor is nog 84605I16895' 0215^-11295, 03499- De Kings Road Riders waren afgelo pen zondag in IJsselstein goed op dreef. Met name in de eigen klasse werd redelijk gescoord op deze regio cupwedstrijd. Er volgen nog twee wed strijden en dan pas worden de prijzen uitgereikt. Bij de zevenjarigen staat Dennis Krol op dit moment op de eerste plaats van de totaallijst. Hij kwam nu in de finale van zijn eigen klasse op de tweede plaats terecht, dus veel hoeft er niet meer te veranderen. Barry Luijsterburg werd in dezelfde race drie. Sagar van Dijk, nog enigszins van slag door een valpartijtje in de vorige race, kwam niet verder dan een zevende plaats. In de andere leeftijdsklasse was het Pa- trick van Lemel die de finale bereikte en daarin vijfde werd. Bij enkele leeftijden werden alleen manches verreden. Er- presteerde voldoende om ziin Henrfo manches twee keer een vijfde plaïïs en werd één, twee en zevt." Robin vander Wo!kdie°K de.experts Sancho Kers, d£lvenSndewerd. derde over 'de eindT/ d^Tkeer als Puffs Jessica van derWolk e^,Pomler de Schiffart scoorden ^m?Ue

Soester Courant | 1987 | | pagina 16