Splinter Eemland b.v. O 'JP Hees opnieuw onderuit in boeiend duel Smeeing/BDC selecties startklaar voor zaal «j MICHELS, KOM EENS OP DE BOSSTRAAT KIJKEN! rm voetbal 'programma WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 oen méE Hees - Baarn 0-2 ZATERDAG VOETBAL Loosdrecht - WZ 3 1- I SEC-Jeugd s.o.Soest 2 verslaat SEC 1: 2-0 Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S VOP met 4-1 verslagen s.o.Soest naar 4e ronde KNVB-beker ZONDAG VOETBAL Eerste verlies voor Soester volleybalsters Lycurgus sterker dan SoVoCo-Stam VOLLEYBAL Bingo De Vriendschap HANDBAL Red Stars heren nog ongeslagen BASKETBAL Programma: Spelletjesmiddag bij s.o. Soest ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Computer beveiligingen Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Zaterdag 17 oktober: Zondag 18 oktober: T ld ontlokte I van Theo wedstrijd- its bedank- Dor het be- f varken en rsmes voor 'm getoverd :n. Dels volgen n 9.62 m. )ef8.39 m. en6.77 m. ia 6.26 m. n 5.76 m. 5.00 m. 4.39 m. 3.78 m. 3.77 m. er3.50 m. Ie winter- oor is nog iderstaan- 03499- al op een s Schiffart ajn derde indhaven. kte in de plaats en it Ronald teerd. lales ach- >lk kwam ish. Örjan een keer er als zes- bi Walet s experts ide werd, zevende »rste ein- door een tale, hoe- ïren. 3 keer als Powder Vlonique lat afge- ïetzelfde igekeer- worden ekker661-309 Veer363-345 383-343 440-410 ïp 281-460 s 424-522 rs 390-410 Dt 375-437 rth 290-243 hoeff273-233 kker430-427 Verhoeff 327-243 'aarom in de eld, was deze die met een a naar huis racht het best ierdag wordt >mpetitie ge le na de pau- prijs van de 10 uur en de Honsbergen. :r persoon. U eens te ko- ongedwon- lub. In een uiterst sportieve wedstrijd heb ben Hees en Baarn het publiek uitste kend geamuseerd. Baarn kreeg uitein delijk met de 0-2 winst iets te veel van het goede, alhoewel het wel de ploeg was die het meeste recht had op de overwinning, al was het alleen maar door het beter benutten van de kansen dan Hees. Er was veel publiek afgekomen op deze topper en vanaf het begin trachtten bei de ploegen de aanval te zoeken. Het was Baarn dat al na twee minuten door het oog van de naald kroop, toen na foutief uitspelen van de verder voor treffelijke Baarn doelman, René v.d. Deijssel een praktisch niet te missen kans kreeg. Tot zijn teleurstelling miste de topscoorder van Hees echter hope loos. Baarn putte hier moed uit en kwam met goed verzorgd veldspel re gelmatig voor het Hees-doel, echter zonder tot echte kansen te komen. Ook Hees liet zich niet onbetuigd zodat er voor het publiek bij herhaling van alles voor de beide doelen viel te beleven. Na een half uur spelen kwam Baarn op voorsprong. Na een aanval speelde Guido v.d. Berg zich schitterend vrij en schoot onhoudbaar voor keeper Hugo op doel. Iedereen verwachtte een doel punt maar de bal spatte op de paal. De zelfde speler reageerde echter veel at tenter dan de Hees-defensie en wist zo doende de terugspringende bal alsnog in de touwen te jagen. Hees leek aange slagen, maar vlak voor rust creëerde de ploeg toch nog enkele kansen. Na rust een fel op de aanval spelend Hees dat Baarn volledig terugdrong. Er deden zich meerdere kansen voor maar de Hees liet ook deze middag merken dat het momenteel de scherpte mist en het doel heel moeilijk weet te vinden. Het overwicht van Hees was echter van dien aard dat de gelijkmaker toch slechts een kwestie van tijd leek. Baarn gaf echter geen krimp. Na twintig minu ten wisselde trainer Van Dorrestein, zijn deze middag volledig falende spits René v.d. Deijssel voor Dave Leijen- horst, zonder echter tot het gewenste resultaat te komen. Een kwartier voor tijd kwam Baarn zelfs nog op 0-2 toen de volledige defensie in de fout ging waarop goaltjesjager Hop op eenvoudi ge wijze voor de geflatteerde 0-2 eind stand kon zorgen. Door dit resultaat en de overige uitsla gen heeft Baarn nu allen de leiding ge nomen. Hees is een aantal plaatsen te ruggevallen, maar zal er vast van alles aan doen om het verloren gegane ter rein weer goed te maken. Hees 2 Het tweede elftal van Hees is er afgelo pen zaterdag in geslaagd Baarn 2 de voet dwars te zetten en de volle 2 pun ten mee naar huis te nemen. Het werd een boeiende wedstrijd met twee goed aan elkaar gewaagde ploegen. De rust wwerd bereikt met een 0-0 stand. In de 20e minuut van de tweede helft was het raak. Door een domme verdedigings- fout aan de kant van Baarn belandde de bal in de voeten van de vrij staande Jaap de Wilde. Voor hem was het simpel om de score op 0-1 te brengen. Hees speel de de wedstrijd goed uit en sloeg Baarn 2 met 0-1. Hees-Jeugd Achterveld was iets te sterk voor de Hees-Fjes wat in het begin al zorgde voor een doelpunt voor Achterveld. Dankzij een goed keepende Eddy de Ligt en laatste man Hans Walet duurde het een tijdje voordat Achterveld weer scoorde. Na een kwartier aftastend voetbal was het Hees E1 dat het initiatief nam en dat resulteerde in een doelpunt van Rocco Jansen. Hees bleef in de aanval, vooral het middenveld speelde een goede wedstrijd. Voor de rust was het Hees dat 2-0 aantekende. De tweede helft bleef Hees aanvallen en na een paar ge miste kansen werd het 3-0. Na dit doel punt kwam Roda goed terug en scoorde 3-1. Een zeer goed aanvallend D-elftal, wist in de eerste helft tegen Hoogland al drie doelpunten te maken, gescoord door Wouter v.d. Broek, Marco Kraay en Duncan Stanton. Na de rust liep het wat minder, mede door teveel individuele akties. Desondanks wist Jordy Bere- voets na een solo aktie toch nog een goaltje te scoren. Foto: Goos van der Wilt. Het derde elftal van WZ, dat slechts 2 verliespunten had, moest aantreden te gen Loosdrecht 3. Loosdrecht startte zeer fel wat meteen na vijf minuten al resultaat had. Een afstandschot van de spits van Loosdrecht vloog onhoudbaar voor keeper Wout Mout het doel in 1-0. WZ kwam snel gelijk. Na een goede voorzet van Wout van Logtenstein kop te Hans Renes de bal onhoudbaar ach ter de keeper van Loosdrecht 1-1. Hier na was het Wout van Logtenstein die een fout in de verdediging van Loos drecht goed afstrafte 1-2. Na 10 minu ten in de 2e helft kon Wout vap Logten stein scoren na een goede voorzet van Gerrit van Dasselaar 1-3. Halverwege de tweede helft kwam de bal bij Hans Holtrop de bal die vanaf 25 meter de keeper kansloos liet door een hard laag schot in de hoek te jagen 1-4. Het mooi ste doelpunt van de wedstrijd kwam van de voet van Erik Toonen. Na een korte hoekschop kreeg Hans Renes de bal die hem breed legde op Erik Toonen die de bal snoeihard de kruising injoeg 1-5. Even later was het Hans Renes die al- een voor de keeper kwam en simpel de rindstand op 1-6 kon brengen. WZ 3 reeft nu 10 punten uit 6 wedstrijden 37 doelpunten voor en 5 tegen. WZ-Jeugd Een uitstekende zaterdag voor de WZ'49 jeugd. Van denegen gespeelde wedstrijden werden er maar liefste vier gewonnen en een gelijk gespeeld. De A2 zorgde voor spanning. Na met 2-0e achter gestaan te hebben kwamen de jongens sterk terug en werd de eind stand 4-4. Een goede prestatie. De BI had het verschrikkelijk moeilijk tegen een goed verdedigend C.S.W. maar kon door puur karaktervoetbal de wedstrijd toch nog naar zich toetrekken en ondanks alle gemiste kansen werd de einduitslag 2-0. Het elftal van de Cl moest zijn meerder erkennen in een pri ma spelend WZA. De jongens uit Amersfoort gingen verdiend met een 2-1 overwinning naar huis. Jammer voor WZ'49 want de wedstrijd ging gelijk op. Dl gaat uitstekend, een roya le 4-1 overwinning op plaatsgenoot Soest D2. WZ'49 El won moeiteloos van Hoevelaken. Een geweldige score 6-0. De E2 won met 8-3 van Soest E3. De E3 van WZ'49 heeft het nog erg moeilijk door de vele nieuwelingen. Te- gen Hooglanderveen El kwamen de jongens slechts eenmaal tot scoren ter wijl de tegenpartij 7 maal de bal achter de doellijn wist te werken. Hetzelfde geldt voor de D2 van WZ'49, met een 15-3 verlies tegen de Amersfoortse club Posthoorn blijkt weer dat er nog veel werk aan de winkel is om ook hier een soepel lopend elftal van te maken. Tot slot de Fl. Een schitterende wed strijden tegen Roda F7. Jammer genoeg werd er met 4-1 verloren maar er werd met veel inzet gespeeld waarbij de te genpartij iets meer geluk had. De Al-Junioren hebben zaterdag een grote steek laten vallen tegen Roda'46 uit Leusden. In een van SEC-zijde slechte wedstrijd gingen de Al-Junio ren met 5-1 ten onder. Nando Heijnen wist de eer voor SEC nog te redden met de enige tegentreffer. De BI wist na 2 nederlagen weer overtuigend te win nen. CJW BI werd met 4-0 verslagen. De overige uitslagen waren: SEC B2 - Amersf. Boys BI 4-4 SEC Cl - Spakenburg C2 6-0 Roda C6-SEC C2 0-10 WZA D2 - SEC Dl 0-2 Roda D2 - SEC D2 2-4 SEC El - Spakenburg E2 2-10 Roda E7 - SEC E2 0-2 SEC Fl - Roda F2 3-0 SEC F2 - Roda F3 0-8 Roda F5 - SEC F3 6-0 Met een volledig 2e team, aangevuld met 2 junioren, hield Soest 2 SEC direct onder druk. De een na de andere aanval ging richting SEC-doel, wat in de 20e minuut resulteerde in een mooi doel punt van juniore Cindy van Drie. Soest 2 bleef aanvallend sterker dan SEC. 5 Minuten voor het einde van de le helft scoorde Irene Straub, uit een di recte vrije trap: 0-2. Na de rust werd SEC sterker, maar de achterhoede van Soest 2 hield stand, ongeveer een kwartier voor tijd moest Belinda Kuijer na een ongelukje uitval len en nam Inge Brandes haar plaats on der lat in. Ook Irene Straub viel vlak voor tijd nog uit, maar Soest hield SEC ook met 10 man van het scoren af. In een - vooral na rust - zeer aantrek kelijke wedstrijd heeft Soest VOP uit Leusden kansloos gelaten. De 4-1 einduitslag is slechts een flauwe af- spiegelin g van het krachtsverschil, dat vooral in de tweede helft opvallend was. Soest begon wat voorzichtig, wellicht gewaarschuwd door de stunt van VOP dat in de 2e bekerronde toen de 2e klas- ser Baarn uitschakelde. Toch kreeg Soest in het le kwartier al enkele kan sen; de mooiste was voor Jeroen van Veenendaal, die alleen voor de keeper faalde in de afwerking. De Soester ver dediging, met een goed spelende Wim Gouw voor de geschorste Tim Torsing, liet echter nauwelijks steken vallen. Het laatste kwartier voor rust bleek de Soestmotor warm gedraaid. Via crea tief aanvalsspel kwam Soest tot enkele goede kansen. Eerst schoot de uitblin kende Paul v.d. Grift van ruim 20 meter tegen de onderkant van de lat, waarna Peter Wolfsen de bal naast kopte. Een goede actie van Jeroen van Veenendaal leidde tot een voorzet, die door Peter v.d. Berg met het hoofd werd afgerond (0-1). Nadat Gert Westerveld (over) en Je roen van Veenendaal (naast) nog mo gelijkheden onbenut lieten, brak de rust aan. Met Paul Hilhorst voor de het le half uur wat tegenvallende Peter Wolf sen domineerde Soest het 2e bedrijf volledig. De hoofdrol vervulde daarin Gert Westerveld, die schitterende schijnbewegingen afwisselde met speel se 'passjes'. In de 50e minuut scoorde Gert na een voorzet van Wim Gouw (0- 2). De voortdurende aanvalsgolven van Soest werden eenmaal onderbroken door een uitval, van VOP. Op de rand 1 van buitenspel mocht Marlon Mokahin doorgaan en Peter Heemskerk kans loos laten (1-2). De verwachte span ning kwam niet in de wedstrijd. Soest bleef domineren en in de 20e minuut kopte André v.d. Dijssel de Soesters uit een corner van Ton Wolfsen naar een 3-1 voorsprong. René Kaats verving kort hierna de lichtgeblesseerde Wim Gouw. In de 75e minuut bracht Peter v.d. Berg met een fraaie kopbal de stand op 1-4. Het laatste kwartier leverde nog vele kansen op, maar doelpunten bleven uit, al was Ton Wolfsen er eenmaal dichtbij toen hij na 5 verdedigers en de keeper te zijn gepasseerd helaas te ver van het doel bleek afgedwaald om deze oog strelende solo met een treffer te kunnen bekronen. Soest-Jeugd De A2 won van Achterveld met 5-1, en ook de A3 en A4 wisten het volle pond te behalen. De sensatie was de overwin ning van Soest Cl op het sterke Hoog land. In het Hooglandse werd met 8-4 gewonnen. Komende zaterdag zullen de Soestploegen in een poule spelen die ze past. Dan zal blijken dat er genoeg kwaliteit in de jeugd van Soest loopt, die gerust bovenin kan meedraaien. De uitslagen van afgelopen zaterdag zijn als volgt! s.o.Soest Al - Soest sen. 3 1-2. s.o. Soest A2 - Achterveld 15-1. Hoogland A2 - s.o.Soest A3 6-8. s.o.Soest A4 - WZA 5-2. Huizen 1 - s.o.Soest BI 3-3. KWA 1 - s.o.Soest B2 9-2. s.o.Soest B3 - Hoog land 2 1-10. Hoogland 1 - s.o.Soest 4 4-8. s.o.Soest C2 - Achterveld 12-1. Amersf. Boys 1 - s.o.Soest C3 13-0. Rodag '46 1 - s.o.Soest Dl 4-2. WZ'49 1 - s.o.Soest 2 3-1. s.o. Soest D3 - Hoogland 1 0-14. s.o.Soest El - Roda'46 10-9. s.o.Soest 2 - KWA 1 0-8. WZ'49 2 - s.o.Soest E3 8-3. s.o.Soest Fl - WZA 1 1~1. s.o.Soest F2 - KWA 1 >15,. KWA 2 - s.o.Soest5 F3 10,-0. Dames i s.o.Soest - Huizen 3-1. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam is tegen haar eerste nederlaag opgelopen. Het Groningse Lycurgus won de tweede competitiewedstrijd met 3-1. Ook het tweede team van de Soester Volleybal Combinatie ver loor. Flamingo's uit Gennep behaalde een, 3-2 overwinning. Het vierde da mesteam boekte een verrassende overwinning op het eerste team van Gemini uit Hilversum. De heren van SoVoCo-Stam moesten hun meerdere erkennen in Unicornus in Bunschoten. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam trof in de tweede competitiewed strijd het net uit de eredivisie gedegra deerde Lycurgus uit Groningen. Een team met twee oud-internationals en een jeugdinternational. De Soester ploeg was op papier bij voorbaat kans loos en kon dus vrijuit spelen. Met nieuwkomer Monique Booy op de spel verdelersplaats ging het echter zeer voortvarend van start. Door gevarieer de en gevaarlijke opslagen werd de op bouw bij de Groningse dames direct verstoord. Flitsend aanvalsspel en een prima blok zorgden voor een ruime voorsprong toen de coach van Lycur gus al twee time-outs en twee wissels had gebruikt. Tegen dit ontketend So- VoCo-Stam was geen kruid gewassen en de thuisploeg won de eerste set met overmacht, 15-7. In de volgende sets hanteerde Lycurgus hetzelfde wapen als de Soester dames, de gevaarlijk opslag, en daartegen had den de Soesters geen verweer. Met 5-15 en 7-15 werden de twee volgende sets verloren. Pas in de vierde set hervond SoVoCo-Stam weer haar ritme en kon zelfs weer een voorsprong nemen. Via 4-1 en 9-7 werd met uitstekend spel de stand 10-10 bereikt. Lycurgus maakte een enigszins aangeslagen indruk, de aanval scoorde niet meer dankzij een steeds beter blok aan Soester kant. Het waren de zusjes Van der Wal die beiden de Groningse middenaanval keer op keer de baas waren en zelf goed bleven scoren. In die fase werden, volkomen onnodig, vijf stopfouten op rij gemaakt aan Soester kant en daarmee verdween de kans op winst voor SoVoCo-Stam. De wedstrijd die flitsend begonnen was kende daardoor een teleurstellend slot. Lycurgus won met 3-1. SoVoCo-Stam 2 'Van tevoren had ik getekend voor één punt uit de wedstrijd tegen de nummer vier van vorig seizoen, achteraf heb ik er een fikse kater van overgehouden': al dus trainer/coach Griffioen na afloop van de wedstrijd van zijn team tegen Flamingo's. En wie de wedstrijd gezien heeft moet toegeven dat het er een was met vele gezichten maar het verkramp te gezicht was het meest te zien. Het be gon zo goed. De gasten uit het Lim burgse kregen niet al teveel kansen in de eerste set en verloren dan ook met 15-7. Maar het ontspannen, gevarieerde spel was geheel verdwenen in de twee vol gende sets. Met 12-15 en 13-15 nam Flamingo's een 2-1 voorsprong. Een goed herstel in de tweede set zorgde voor een gelijke stand 2-2. En ook in de vijfde set zag het er naar uit dat de winst in Soest zou blijven. Een 14-9 voor sprong gaf alle aanleiding voor die ge dachte, maar daar dachten de gasten duidelijk anders over. Opstellingsfou- ten in de verdediging maakten het de te genstander wel gemakkelijk om die punten te scoren temeer daar de eigen aanval machteloos was. En zo werd de 14-9 voorsprong omgezet in een 14-16 stand. SoVoCo-Stam 2 gaf zeven match-punten uit handen en verloor de wedstrijd met 2-3. Beter verging het So- VoCo-Stam 4. De dames die nogal te kampen hebben met gebrek aan speel sters hebben zich onder leiding van trai ner/coach Hans Koekoek toch be- hoorljk hersteld van het verlies tegen Vollkei, een week geleden. Het Hilver- sumse Gemini heeft, van een bij vlagen goed spelend team, met duidelijke cij fers verloren, 3-1. Het eerste herenteam heeft ook de tweede wedstrijd niet winnend kunnen afsluiten, hoewel het er in de eerste set naar uitzag dat een goed resultaat zou worden bereikt in de Bunschoter Sport hal tegen Unicornus. Met tweemaal de setwinst binnen handbereik werd met 18-16 verloren. Het team bezat onvol doende veerkracht om dat verlies in de twee volgende sets te compenseren. Met ruim verschil werd verloren. Volleybal deze week Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam speelt zaterdagmiddag in Arn hem tegen EAW, een lastige tegen stander maar één puntje moet er zeker inzitten. Het tweede damesteam gaat naar Nieuwegein. Nivog net als SoVo- Co gepromoveerd naar de tweede divi sie, heeft> al tweemaal verrassend ge wonnen. Zaterdagmiddag in Sportzaal De Bunt om 17.00 uur de dames van SoVoCo 3 tegen SoVoCo 4. De volley balmiddag wordt geopend door het eer ste herenteam van SoVoCo-Stam. Zij spelen hun eerste thuiswedstrijd in de nieuwe samenstelling tegen Renswou- de, aanvang 15.00 uur. Morgen, don derdag, weer volop volleybal in Sport hal Beukendal, vanaf 18.45 uur. De postduivenvereniging De Vriend schap houdt op zaterdag 17 oktober een bingo in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. De aanvang is 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.15 uur. De vrouwen en mannen-selectie teams startten zondag met hun zaal- competitieprogramma. Beide teams spelen dit seizoen, dat loopt van okto ber tot en met maart, in de landelijke tweede divisie van het Nederlands Handbal Verbond. De doelstellingen van de twee teams zijn verschillend. Gaan de vrouwen van start met als uit gangspunt zich te handhaven, de spe lers van het mannenteam daarentegen willen zo snel mogelijk terug naar de eerste divisie, waar zij vorig jaar uit degradeerden. Voor het tweede achtereenvolgende seizoen zal Jan Nagtegaal (47), als trai ner/coach, proberen het damesteam van Smeeing/BDC in de tweede divisie te houden. Vorig jaar slaagde de Nieu- wegeiner daar op het laatste nippertje in. Ook nu voorziet hij weer een zwaar en spannend seizoen. De vaste kern van het team is aangevuld met de terugkeer van Bea van den Berg, die een uitstapje van een jaar maakte naar Amersfoort. Uit de junioren kwam het nog jonge ta lent Karin Roest, die met haar speciali teit het onderhandse schot, voor de no dige verrassing kan gaan zorgen bij de tegenstandsters en Leontien Jansen, die met haar lengte vanuit de opbouwposi- tie het nodige gevaar kan gaan stichten. Ria van Duuren, de vertrouwde midde- nopbouwster en tot dit seizoen aan voerster van het team, heeft het leiders chap overgedragen aan Sonja van Log- tenstijn. In de voorbereiding op het seizoen heeft het team deelgenomen aan de veldcompetitie en heeft diverse oefen weekenden achter de rug. De competi tie op het veld verliep niet onverdien stelijk. Alle wedstrijden in de afdelings eerste klasse werden tot nu toe gewon nen. Zondag staat de eerste wedstrijd op het programma tegen het Amster damse AMC/NILOC.,In deze uitwed strijd zal het team direct tote en uiterste krachtsinspanning worden gedwongen. Het technisch zeer begaafde Niloc zal trachten de punten in Amsterdam te houden. Heren Het herenteam van Smeeing/BDC be gint het seizoen eveneens met een uit wedstrijd tegen Niloc. BDC begint dit seizoen experimenteel. Na de degrada tie uit de eerste divisie, onder leiding van de vertrokken oefenmeester Cees Douze, dreigde tegelijkertijd het hele team uit elkaar te vallen. Op het laatste moment besloten de heren echter toch gezamenlijk te proberen het verloren terrein terug te winnen. Het team gaat dit proberen onder leiding van Paul van den Deijssel, die als trainer/speler op treedt. Een voor handbal-insiders niet ongewone situatie. Van de groep wordt daarmee wel meer discipline gevraagd. Ongetwijfeld zal het slagen van dit voor BDC onbekende fenomeen, afhangen van de sportieve successen, die worden bereikt. Hoewel de spelers er vanuit gaan dat een snelle terugkeer naar de eerste divisie mogelijk is, stelt de ver antwoordelijke man zich enigszins ge nuanceerder op. Van den Deijssel gaat er vanuit, ook al gezien de verwachte te genstand, dat meespelen aan de top van de tweede divisie zonder meer mogelijk moet zijn. Een kampioenschap voorziet hij vooralsnog niet. Meer zijn zijn doel stellingen er op gericht om de spel vreugde en daarmee het publiek weer terug te brengen bij Smeeing/BDC. Foto: Goos van der Wilt. Het team kent twee nieuwe aanwinsten. Mare Vermaak (22), doelverdediger, is van het Hilversumse HHC overgeno men. Voorlopig zal hij BDC als enig be schikbare doelverdediger gaan verde digen. Vaste goalie Edwin Zoetelief is nog steeds niet hersteld van een ge scheurde achillespees, die hij in de laat ste fase van het vorig seizoen opliep. De verwachting is dat herstel pas in de tweede periode tot stand komt. De tweede nieuwkomer is André van de Hoef. Hij ambieert een hoger niveau en maakt de overstap van de eerste klasser Amersfoort naar Soest. In de competitiewedstrijden zal het team vanaf de bank worden gecoached door Ries Smeeing, de oud-senioren speler, die voorlopig het actief handbal spelen op doktersadvies heeft moeten stilleggen. De mannen van Smeeing/ BDC hebben zich hiermee verzekerd van een doorgewinterde handbalken ner, die op de juiste momenten in staat is het team te motiveren en voor de no dige technische aanwijzingen kan zor gen. Verzorging Zowel het vrouwen als mannenteam zal bij blessures kunnen terugvallen op de nodige deskundigheid. Wopke Wiers- ma, fystiotherapeut en René Grendel, sportmassage, hebben zich bereid ver klaard belangeloos Smeeing/BDC in die zin bij te staan. Ook al gezien de toch smalle selecties van beide teams is het een prettige gedachte voor de beide trainers, dat indien zich op de zondagse competitiewedstrijden fysieke calami teiten voordoen, snelle verzorging ge waarborgd is. De Red Stars-heren hebben een ver lenging nodig gehad om ook de tweede competitiewedstrijd te winnen. KLS Trotters uit Giessendam werd na vijf extra speelminuten met 78-70 versla gen. Het eerste damesteam leed de derde achtereenvolgende nederlaag. Leiderdorp had weinig problemen met de gehandicapte ploeg: 64-72. De meisjes aspiranten haalden flink uit te gen BZ'72. Red Stars boekte hier een 97-24 overwinning. Heren 1 bleef ook in de eerste uitwed strijd fier overeind. Het ongeslagen team nam in de beginfase een voor sprong, die halverwege de eerste helft 25-17 bedroeg. In de rust keek Red Stars weer tegen een achterstand aan: 38-40. Vervolgens lieten KLS Trotters en Red Stars meer persoonlijke fouten dan punten aantekenen. De ploeg uit Giessendam zag twee lange spelers naar de bank verhuizen en namens Red Stars mochten Harold Veen, Ad de Waard, Peter Regterschot en Wilco Beijer eer der douchen van het arbitrale duo. Voor KLS Trotters was de foutenlast aanleiding om terug te vallen op een zo ne-defensie. Technisch-directeur Rinus Valk, die daar nog nooit van gehoord schijnt te hebben, bleef volharden in een persoonlijke verdediging en dat hield zijn ploeg op de beslissende mo menten in de race. Met name Arend Kok voelde zich lekker in die opzet, en hij vond regelmatig het netje. Toch zou hij aan de basis staan van een turbulente eindfase. Luttele seconden voor tijd verzuimde Kok bij 68-68 de 'matchball' te verzilveren. In plaats daarvan gaf hij KLS Trotters na een persoonlijke fout de gelegenheid om via vrije worpen de winst te pakken. Dat lukte dus niet, en Arend Kok stelde daarna persoonlijk orde op zaken door via twee snelle tref fers in de verlenging zijn team in veilige haven te loodsen. Het damesteam is na de derde openvol- gende nederlaag teruggezakt in de mid- uenmoot. Coach Harry van den Heuvel moest het opnieuw zonder Linda Preusser stellen, en dit keer waren ook Hanneke Wentink en Martine Fagel niet van de partij. De geamputeerde ploeg kon weinig inbrengen tegen Lei derdorp, al bleef de achterstand be perkt tot maximaal tien punten. Het werd 64-72 na een ruststand van 23-32. Landstitel De jongens junioren ontmoetten in OSG Utrecht een potentiële kandidaat voor de landstitel. Veel aanspraak op een zege kon Red Stars in dit duel ook niet maken. Het Red Stars-team, dat ten opzichte van vorig jaar veel vaste spelers mist, verloor kansloos met 64- 94. De overige teams van Red Stars, die in actie kwamen, waren wel succesvol. Heren 2 kon na een benauwende slotfa se de armen omhoog steken in verband met de 66-65 zege op Shooters. Het vijfde won het duel met het vierde (69- 54), maar zag Erik van der Wielen twee overnachtingen boeken in het zieken huis nadat hij in de wedstrijd zijn enkel banden scheurde. Heren 6 leefde zich uit in Leusden. Tegen Green Giants werd het 94-28 dankzij goed samen spel. De meisjes junioren maakten in Nijkerk een achterstand van 8-18 bin nen tien minuten goed. Vijf minuten voor rust werd de inhaalrace ingezet, die vijf minuten na de pauze resulteerde in een 34-27 voorsprong. Red Stars won uiteindelijk met 44-40 van Sparta. Het eerste herenteam van Red Stars speelt zaterdag 17 oktober om 19.30 uur tegen ASV'68, de ploeg die vorig seizoen net niet promoveerde. De jeug dige formatie van Rinus Valk zal der halve in sporthal Beukendal de handen vol hebben aan de sterke, ervaren club uit Manen. De jongens junioren spelen om 17.45 uur thuis tegen Sparta. Dit is één van de tegenstanders die Red Stars op papier moet kunnen winnen. De jeugdteams beginnen al om 13.15 uur in Beukendal. Om 21.15 uur speelt heren 5 tegen het nog ongeslagen heren 6. Op het sportcomplex van s.o. Soest aan de Bosstraat kunnen kinderen in de leeftijd vanaf zes jaar op woensdag 21 oktober terecht voor de spelletjesmid dag. Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. De spelletjes zullen voornamelijk in het teken staan van de voetbalsport. Om 13.30 wordt begonnen met activiteiten, die onder leiding staan van ongeveer twintig medewerkers van s.o. Soest. Bij slecht weer wordt op het sportpark Bos straat-Oost een alternatief programma gehouden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 WZ'49 14.30 uur WZ 1 - Merino's 1 12.30 uur Candia 2 - WZ 2 12.00 uur WZ 3 - Naarden 3 15.00 uur SDVB 4 -WZ 4 14.30 uur Maarssen 5 - WZ 5 12.00 uur WZ 6 - Posthoorn 6 HEES 14.30 uur Zwart Wit 1 - Hees 1 12.00 uur Hees 2 - Eemdijk 2 12.00 uur CSW 3 - Hees 3 14.30 uur Loosdrecht 4 - Hees 4 12.00 uur VIOD 3 - Hees 5 SEC-za 14.30 uur Posthoorn 3 - SEC 2 SOESTERBERG-za 14.30 uur S'berg 1 - Sporting 1 13.00 uur FC Horst 4 - S'berg 2 14.00 uur S'berg 3 - EFC 5 s.o. SOEST 14.30 uur Soest 1 - BVC 1 11.00 uur Soest 2 - DOS 2 11.00 uur BVC 2 - Soest 3 11.00 uur Hilversum 3 - Soest 4 11.00 uur A'Boys 3 - Soest 5 14.00 uur A'Boys 4 - Soest 6 11.30 uur H'Boys 2 - Soest 7 12.00 uur Kockengen 3 - Soest 8 14.30 uur Sparta 4 - Soest 9 14.30 uur Soest 10 - LW 6 12.30 uur WOG 5 - Soest 11 14.30 uur Soest 12 - Z Vooruit 11 11.00 uur APWC 6 - Soest 13 14.30 uur Soest 14 - SDO 9 11.00 uur Soest 15 - Kockenge 6 SEC-zo 14.30 uur Victoria 1 - SEC 1 11.00 uur SEC 2 - 't Gooi 2 11.30 uur Roda 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - KWA 3 SOESTERBERG-zo 14.30 uur Austerlitz 1 - S'berg 1 12.00 uur Quick 6 - S'berg 2 11.30 uur Aurora 3 - S'berg 3 DAMESVOETBAL L0.00 uur Montfoort 1 - WZ 1 (18/10) 10.00 uur 't Gooi 1 - SEC 1 11.30 uur Nederhorst 1 - Soest 1 11.30 uur 't Goy 2 - Soest 2

Soester Courant | 1987 | | pagina 17