^ii Soest Schoeman ^Strater Makelaardij o.g. ..eersf even midpMen/ mode voorjotigS fDeSoester Duinen SCHOEMAN MAKELAARS SOEST ir BEDRIJFSHUISVESTING f MIDPUB GEEFT 'n TIENTJE VOOR JE OUDE BROEK! ÖP NAAR DE MIDPUB Soest 50 jaar geleden 15 oktober 1937 WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 5 mÊBmB BAARN Specialisten in bedrijfshuisvesting Projektinitiatieven en beleggingen Vastgoedbeheer Woningmakelaardij Hypotheken Assurantie Makelaars Pensioenadviseurs 3764 ch soest hP|| kom eens met Schoeman praten! vraagt: uw aandacht voor GEMEENTE SOEST HALFVRIJSTAANDE WONING SOEST Rampwijzer huis-aan-huis Natuur-educatie basisscholen Onthulling kunstwerk BLeekveld B.&W. steunen aktie 'Gered Gereedschap' Werkzaamheden Van Weedestraat (OF MEER...) IQKTOBERMAAND, BROEKENilMAND! v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest Vliegoefeningen in Soesterberg M Kantoor Soest Middelwijkstraat 54 W\/M Dagelijks geopend LTYJX! van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Bovendien 's zaterdags van 10.00-14.00 uur. VAN GOYENLAAN Op de 1e woonlaag aantr. gel. 4.kam.appartement m. afz. berging en verlichting in souterrain. Gang, toil., hal, douche m. v.w., keuk. m. roestvrijstalen aanrecht, bijkeuk. m. wasmach.-aansl., vergrote woonkam. en 3 sl.kam, Serv.kosten f 300,- p.m. incl. voorschot c.v, V.v. dubb. beglaz., ther mostaatkraan m. warmtemeters, minigraniet en sierpleisterwanden. Koopsom f 67.500,-. k.k. VARENSTRAAT Met redelijk vrij uitzicht gelegen drive-in-woning met achtertuin op het zuid oosten. Bouwjaar ca. 1970. Indeling: hal met meterkast, garage met openslaande deuren, grote L-vormige tuinkamer met halfopen kitchenette en douche. Verdieping: overloop, toilet, bergkast, halfopen keuken, woonkamer. Voor en achter balkon. 2e verdieping: badkamer met ligbad, 2e toilet, vaste wastafel en wasmachine-aansluiting. Zijkamer, grote voor- en achterkamer waarvan een met vaste wastafel en ingebouwde kastenwand. Zeer goed onder houden tuin. Dakbedekking 1 jaar geleden geheel vernieuwd met 10 jaar garantie. C.v. gaswandketel 4 jaar oud. Leistenen vloer keuken en woonkamer. Raam- en deursluitingen beveiligd. Overname buitenzonwering, stoffering en vloerbedekking bespreek baar. Oplevering: in overleg. Koopsom f 169.500,- k.k. NIEUW BAARNSTRAAT Te huur aangeboden nabij het A1 winkelgebied aan de Laanstraat, in het centrum zeer centraal gelegen winkelruimte. Het geheel omvat ca. 580 m2 verkoopvloeropp. en ca 110 m2 magazijn met dagverblijf. Het front omvat ca. 30 m en is voorzien van een modern inspringende pui. De winkelruimte is voorzien van verlichting, tegelvloeren, luchtver- warming en krachtstroom. Parkeren: op eigen terrein alsmede in de parkeerkelder bevinden zich ca. 40 eigen parkeerplaatsen. Huurprijs exclusief 20% B.T.W., ge-indexeerd. Zekerheidsstelling, waarborgsom of bankgarantie ter grootte van 3 maanden huur. Vrijblijvende aanbieding. Huurprijs f 120.000,- per jaar. MSÖUIctl lilt? IVleU\c;lacild _|-j Makelaars in onroerende goederen Lid N.V.M. Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Hoofddorp en Tiel 3764 CH Soest Middelwijkstraat 54 Telefoon 02155 - 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 B.J.A.M. Majoor (mak./tax. o.g.) RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155 12739 Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: •het bouwen van een woonhuis, Haze- pad (kavel 5), sectie G, nrs. 6237,7441 en 8345; (artikel 11 van de voorschrif ten bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees). •het vergroten van een showroom, Nieuwerhoekplein 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 oktober 1987, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Begroting 1988 In het gemeentelijk Informatiecentrum liggen ter inzage de Begrotingsstukken 1988. Deze bestaan uit de Nota van Aanbieding, de Aktiviteiten- en inves- teirngsplanning, de Begrotingen van de Bedrijven en Instellingen, de Memorie van Toelichting en de verschillende Bij lagen bij de Begroting. Op maandag 26 en dinsdag 27 oktober worden ze behandeld tijdens verschil lende openbare commissievergaderin- ge- Maandag 26 oktober: Alg. Bestuurszaken 8.30-11.00 uur Ruimt. Ordening c.a. 11.00-13.00 uur Bedrijven c.a. 14.00-17.00 uur Dinsdag 27 oktober: Welzijn 8.30-11.00 uur Onderwijs 11.00-13.00 uur Financiën c.a. 14.00-17.00 uur Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. C.J. v.d. Heuvel, (slachthuis Soest), Lange Brinkweg 65voor het oprich ten van een slachtplaats op het per ceel Lange Brinkweg 65. b. Drukkerij Prcticum b.v., Torenstraat 2d, voor het oprichten van een druk kerij op het perceel Torenstraat 2d. c. Brilmij b.v., Amersfoortsestraat 84a, voor het oprichten van kantoren, ma gazijn en slijperij op het perceel Amersfoortsestraat 84a, Soester- berg. De positieve beschikkingen liggen vanaf heden één maand ter inzage bij de milieudienst van de gemeente, ge meentesecretarie, kamer 37, op werkdagen van 09.00-12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan (alleen laatste verzoek bij de hulpsecretarie Soesterberg) tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden ingediend vóór 14 november 1987 bij de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschik king wordt niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Hinderwet-aanvraag Bij de milieudienst van de gemeente, gemeentesecretarie, kamer 37, ligt vanaf heden op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan (en voor b. bij de Hulpsecretarie Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan de Verlengde Talmalaan 19a met schuur, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nr. 3012, groot 287 m2. De woning is te bezichtigen op vrijdag 23 oktober 1987 van 11.00 tot 12,00 uur. De inschrijving staat open van maandag 19 tot en met vrijdag 30 oktober 1987. Bekendmaking van de inschrijving vindt plaats op dinsdag 3 no vember 1987 om 16.30 uur. Plaats: gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest. De gemeente behoudt zich het recht van gunning voor. Inzage van stukken, nadere inlichtingen, alsmede inschrijffor mulieren zijn vanaf 19 oktober verkrijgbaar bij de afdeling grond zaken van de dienst Gemeentewerken te Soest, Lange Brink weg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9,00 tot 12.00 uur. Grote Melmweg 3 VRIJSTAAND WOON HUIS met GARAGE, voorzien van c.v.-gas, op ca. 500 m2 eigen grond. tnd.: entree, kelder kast, kamer en suite met erker ca. 8 meter lang, toilet, keuken en bijkeuken, douche met wastafel; op de verdieping: 4 slaapkamers, 1 van 7,5 m2, 1 van 12,5 m2, 1 van 20 m2 (voorheen 2 kamers) en 1 van 4 m2 met balkon; grote zolder met mogelijkheid voor kamer. Achter het pand staat een oude schuur van ca. 30 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 1149.000,- Socslerbcrgseslraat 79, Soosl. 02155-16151. a. J. Smeeing, Koningsweg 14, voor het uitbreiden/wijzigen van het garage bedrijf annex plaatwerkerij/spuiterij op het perceel Koningsweg 14. b. R. Tammer, Amersfoortsestraat 7, voor het uitbreiden/wijzigen van het autoschadeherstelbedrijf op het per ceel Amersfoortsestraat 7, Soester berg. Gemotiveerde bezwaren tegen bet verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebe stuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 4 november 1987. U gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bestemmingsplan "Koningsweg" De burgemeester maakt ingevolgd het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan "Koningsweg", regelende de bestem ming van gronden, gelegen in Soest, omvattende het gehele tracé van de Ko ningsweg vanaf de Beckeringhstraat hoek Koningsweg tot aan de Nieuwe- weg, met ingang van 16 oktober 1987 gedurende één maand ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur), alsme de in de plaatselijke bibliotheken en in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebrui kelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisiele- ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Via de P.T.T. wordt in de week van 26 tot en met 31 oktober de "Ramp- wijzer" huis-aan-huis in de gemeente bezorgd. Het is de bedoeling dat ie dereen de Rampwijzer aan de bin nenzijde van de meterkast plakt. Elke eerste maandag van de maand zal het waarschuwingssysteem wor den getest. Wanneer de sirene gaat kan men via de radio of televisie op de C.A.I.-aansluiting de test volgen (radio 2,3 of 4 - televisie Nederland 2 of Kabelkrant). Op maandag 2 no vember start de eerste test-uitzen ding. Burgemeester en Wethouders zijn ak koord gegaan met het programma "Na- tuureducatie Basisscholen" voor het schooljaar 1987/1988. Een groot aan tal activiteiten wordt het komende sei zoen voor de leerlingen van de basis scholen georganiseerd. Zo organiseert het I. V.N. Eemland een najaarswande ling in het bos en geeft het een Buitenles in de polder en in het bos- en duinge bied. De Werkgroep Vrijwillig Natuurbeheer houdt weer verschillende Schoon- maakakties en de Floralia Commissie gaat de uitgifte/verzorging van planten en bollen voor het Floraliawerk doen. De Bijenvereniging afd. Soest/Amers foort gaat voorlichting verzorgen over het bijenleven aan de hand van voor lichtingsmateriaal. Tenslotte gaat de Kinderboerderij De Vrije Teugel een tweetal Dierenprojec- ten verzorgen. Vrijdag 23 oktober zal het kunstwerk van de heer H. Bayens op het Bleekveld officieel opgeleverd en onthuld wor den. Wethouder F. Kingma, Welzijns zaken, zal dit 's middags om 4 uur doen. Burgemeester en Wethouders stemmen in met de Aktie "Gered Gereedschap" die de Stichting Derde Wereldgroep Soest deze en volgende maand in Soest houdt. Ze roepen de burgerij op hun overtollig gereedschap in te leveren bij de Derde Wereldgroep. Deze stichting knapt het zonodig op en zorgt ervoor dat het bij mensen in de Derde Wereldlanden te recht komt, die daarmee een bestaan kunnen opbouwen of verbeteren. De werkzaamheden op het gedeelte van de Van Weedestraat tussen de spoorwegovergang en het Nassauplant- soen duren nog een week langer dan ge pland was. Door onvoorziene omstan digheden moet het tracé van het fiets pad ter hoogte van de nummers Van Weedestraat 61 en 97 enigszins verlegd worden. De werkzaamheden duren nu tot vrij dag 16 oktober. Maandag 19 oktober zal dan begonnen worden aan de 3e fa se, het gedeelte Van Weedestraat vanaf het kruispunt Nassauplantsoen/Stad- houderslaan tot en met kruispunt Burg. Grothestraat/Insp. Schreuderlaan. Tot eind november zullen de werkzaamhe den duren. >"Vy WIE BIJ MIDPUB EEN NIEUWE BROEK KOOPT KRIJGT VOOR ZIJN OF HAAR OUDE BROEK EEN TIENTJE TERUG 2 BROEKEN 2 TIENTJES ENZ. -f- midPub Vandaag begint de militaire vliegbasis Soesterberg met oefeningen voor het Nederlandse- en Amerikaanse perso neel. De oefening duurt tot en met vrij dag 16 oktober. De vliegbewegingen tijdens de oefenin gen beginnen 's morgens om 7.00 uur en kunnen tot middernacht plaatsvinden. Tijdens de oefening worden ook andere dan de gebruikelijke routes gevolgd. Men gebruikt sirenes om het personeel te waarschuwen. Ook zullen beveili gingseenheden zich op en rond de vlieg basis verplaatsen. Zij maken gebruik van oefenminutie. Omwonenden van de basis kunnen hiervan enige hinder ondervinden. "\e\etooo Regionaal grondonderzoek Interessante causerie van Dr. K.F. v. Dalen. Zaterdagavond sprak dr. K.F. van Dalen, rijks-landbouw consulent in Hotel "De Gouden Ploeg" over: „De geldelijke waarde van het grondonderzoek." Deze avond was door de gezamelijke boerenbonden, n.1. de J.B.T.B., de A.B.T.B. en de C.B.T.B. georganiseerd en werd door een groot aantal belang stellende boeren en veehouders alhier bijgewoond. De heer J. Nijhuis, leider van den landbouw-cursus voor den J.B.T.B., heette de aanwezigen, speciaal dr. Van Dalen, hartelijk welkom en zette het doel der vergadering uiteen. In geheel de provincie Utrecht heeft momenteel een grondonderzoek plaats en thans is Soest aan de beurt. Spr. hoopte, dat alle boeren unaniem zouden besluiten hieraan mede te werken en noodigde vervolgens de bestuursleden uit achter de bestuurstafel plaats te nemen. Duitsche vliegtuigen te Soesterberg Dinsdagmiddag zijn te Soesterberg voor de autoriteiten verschillende Duit sche vliegtuigen gedemonstreerd o.a. de F. W. 58 en de F.W. 56, beide produc ten van de Focke-Wulf Flugzeugbau A.G. te Bremen. Beide typen vliegtuigen zijn trainings-vliegtuigen voor luchtvaartpersoneel en jachtvliegers. De toestellen bleken uitmuntende vliegeigenschappen te bezitten, wat niet te verwonderen is, daar de nieuwste vindingen zijn toegepast. Mond- en klauwzeer breidt zich uit Evenals in andere gemeenten neemt de mond- en klauwzeerziekte uitgebreide vormen aan. Het aantal besmette koeien wordt met den dag grooter en de eene veestapel na den andere wordt aangetast. Het blijft dus zaak de melk niet rauw te gebruiken, doch gekookt of gepasteuri seerd. V

Soester Courant | 1987 | | pagina 5