4398.- sis Q/A?n Deuk? Uitbreiding kabelnet moet nog even wachten DIK BOS bv Gestolen apparatuur bij Sociale Dienst wordt vervangen Amerikaanse kinderweek Super Van Doorn WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 SOESTER COURANT PAGINA 11 Verwarring over technische en financiële aspecten Shiseido Personal Beauty System Nieuwe make-up techniek bij Studio Karla Karwoczik -ALS BESTE GETEST- Hoogste beeldkwaliteit in het AUTOSCHADE Groeten aan Leidje Tomassen 'Niet vooruitlopen op begroting' Nog geen besluit over verhoging rioolrecht JAN HILHORST a! 25jaar uw fruitspecialist op de Soester markt. Let op! Deze week: COX'S ORANGE aa Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn/Eemnes KANDIDAAT-BESTUURSLEDEN Kansen voor vrouwen in technische beroepen Oriëntatiecursus voor vrouwen in de techniek Nieuwe spullen kosten f 125.000 BAUER VCC816AF foto-film-uideo computer/ Zuidpromenade 15 - cfy OOK VERHUUR VAN VIDEO CAMERA'S kleinste formaat. Bouw- en Houtbond FNV huldigt trouwe leden Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Niet leuk! Ga naar DIK I BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154- 14910 BAARN "Het lijkt me uitermate verstandig het voorstel nu aan te houden en er in een gecombineerde commissievergade ring nog maar eens goed over door te spreken. Dan komen we in de volgen de raadsvergadering met een eventu eel aangepast voorstel wel terug." Zo sloot burgemester Scholten vorige week de uiterst warrige discussie af over de voorgenomen uitbreiding van het aantal tv-kanalen op de Soester CAI. De besluitvorming ging onder in een soms chaotisch debat, waar de raad niet meer uitkwam. Leidje Tomassen, raadslid voor Pro gressief Soest, is vorige week opgeno men in het Amersfoortse ziekenhuis, waar ze een zware operatie heeft on dergaan. Daarom was ze vorige week donderdag niet aanwezig tijdens de maandelijkse vergadering van de ge meenteraad. Burgemeester Scholten wenste haar uit naam van de gehele raad beterschap en kondigde aan haar bloemen te zullen sturen. Met Leidje gaat 't volgens de berichten overigens naar omstandigheden re delijk wel. De uitbr.eiding zelf stond overigens nauwelijks ter discussie. Vrijwel de ge hele raad - met uitzondering van Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) - stemde daarmee dan ook zonder voorbehoud in. De problemen zaten vooral in een aantal technische en financiële aspec ten, zoals de tariefsverhoging die met de uitbreiding gepaard gaat en de even tuele koppeling van het Soester CAI- net aan dat van Amersfoort. Kees Verheus (CDA) pleitte ervoor de "overwinst" van het gasbedrijf in min dering te brengen op de tariefsverho ging (dat zou neerkomen op 11 cent minder) en wilde daarvoor eventueel een motie indienen. Bert Krijger (WD) zag daar weinig in, maar wilde nader onderzoek naar de koppeling met Amersfoort en verder een moge lijkheid om minder kanalen te nemen. "Wie niet alles wil moet niet de schuld krijgen dat het geheel daardoor duur der wordt." Taboe? Adriaan Pothuizen (D66) stelde vast dat het - gezien de niet zo mooie voor geschiedenis van de Soester CAI - hele maal niet zo vreemd was om sceptisch te zijn, vooral vanwege de adviezen van "dezelfde adviseurs die ons destijds zo'n gebrekkig systeem hebben gele- Een krappe meerderheid van de ge meenteraad heeft vorige week don derdag een stokje gestoken voor de door het College van Burgemeester en Wethouders voorgestelde verhoging van het rioolrecht en de reinigingshef fingen. Tot die verhoging had nu al be sloten moeten worden om ze op 1 ja nuari ook werkelijk te kunnen laten ingaan. De WD, de PvdA, D66 en Progressief Soest stelden zich echter op het stand punt dat de verhoging niet eerder kon worden vastgesteld dan tijdens de be grotingsbehandeling, die in de raad van november plaatsvindt. Met name Neks Blommers (WD) en Adriaan Pothui zen (D66) maakten zich daar sterk voor. Raymond van Gelder (PvdA) deed nog de suggestie de verhoging wel vast te stellen, op voorwaarde dat ze bij de begroting eventueel nog kon worden teruggedraaid. Wethouder Menne (CDA) voelde in principe wel voor gelijktijdige behan deling van tariefsverhogingen en de be groting, maar meende dat het dit jaar nog beter op de oude manier kon gaan, zoals vorig jaar ook was gebeurd. Voor volgend jaar leek het hem wel -een.goed idee om na te streven. Burgemeester Scholten was echter wat meer beducht voor de problemen waarin volgens hem de ambtenaren zouden komen als de verhoging te laat wordt goedgekeurd door Den Haag. Als dat op zich laat wachten kan de verhoging ook niet tij dig aan de burgers worden opgelegd. Voor de burgers zou dat maar onduide lijkheid scheppen. Neks Blommers vond het maar gek dat wat in Amersfoort wél kan in Soest, toch een slagje kleiner, niet mogelijk zou zijn. Voor haar was het een princi piële zaak en ze betreurde het dat Scholten de mogelijkheden die Menne nog openliet afkapte. Volgens haar was het aan de burgers best uit te leggen. Kees Verheus (CDA) meende dat het allemaal niet zo'n probleem hoefde te zijn. "De verhoging kan toch ook wel worden doorgevoerd bij de definitieve aanslag die in maart wordt verzonden?" Hij vond dat het College het zichzelf moeilijk maakte en wees er fijntjes op dat de begroting eigenlijk al in septem ber aan de raad moet worden aangebo den. Niettemin steunde hij het College. "T sja," antwoordde \vethouder Menne. "Als u er zó over denkt, wie ben ik dan?" Hij vroeg zich wel af wat het de gemeente zou kosten als de verhoging wat later wordt doorberekend en ont raadde de raad om er nu van af te zien. De meerderheid van de raad liet zich daardoor echter niet weerhouden en verwierp het voorstel met 13 tegen 12 stemmen, waarbij het CDA en Meilof (GPV) het College steunden. Holland, klasse I, 2 kilo voor Elke donderdag op de markt Weegbreestraat, hoek Smitsweg. verd". Zijn grootste bezwaar was dat de eventuele koppeling door het College kennelijk als iets ongepasts werd be schouwd - "een taboe" - omdat B. W. er helemaal niet*op in waren gegaan. Daarom was zijn oordeel over het voor stel uiterst scherp. "Het is onvoldoende voorbereid en er wordt geen objectieve informatie gegeven." Hij drong aan op uitstel. Wiebe Meilof wilde een representatief onderzoek naar de behoefte aan uit breiding, omdat hij daarover zo zijn twijfels had. "Wij weten helemaal niet of de burgers wel willen." Hij dreigde met een motie, maar trok die later schielijk in, nadat wethouder Ries van Logtenstein met een concreet voor beeld (Haverweerd) duidelijk had ge maakt dat zo'n 90 procent kiest voor meer zenders. Raymond van Gelder (PvdA) vond dat de burger niet ongevraagd op hogere lasten moest komen te zitten en stelde voor de gehele tariefsverhoging (f 1,95 per maand) te dekken uit de algemene reserve van het gasbedrijf. Jan Visser (Progressief Soest) had geen bezwaren tegen het voorstel en volgde voor wat het tarief betreft de suggestie van het CDA. "Aan een enquête is geen be hoefte. Heel Soest wil die uitbreiding; dat is algemeen bekend." Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) wilde Pothuizens voorstel (inte grale koppeling aan het Amersfoortse net) wel "meenemen", maar daarover niet nu besluiten, vanwege technische en juridische risico's. "Geef ons de ruimte en ik kom in 1990 bij u terug. Laten we er dan over beslissen." Wel zag hij ook een nadeel aan de koppe ling. "Als Amersfoort plat gaat, dan gaat Soest óók plat.Hij wilde daarvoor niet nu al "het hele net gaan ombou wen". Dat had niets te maken met een overdreven wens tot "autonomiteit", zoals de wethouder het uitdrukte. Wat hem betreft zou de discussie over de ta rieven beter aan de orde kunnen komen bij de begrotingsbehandeling. Ook zijn collega en geestverwant Menne (Finan ciën) wilde over het gebruik van de re serves pas bij de begroting praten. Bij begroting Verwarring ontstond er toen Van Log tenstein het voorstel toch onverkort in stemming wilde laten brengen. Verheus stelde echter vast dat het College "niet onwelwillend" stond tegenover een an dere financiering en liet zich opvallend vriendelijk uit over het voorstel van de PvdA. Verheus wilde het Collegevoor stel liever in tweeën splitsen en als dat niet kon het geheel maar bij de begro ting bespreken. Van Gelder schaarde zich in dat verband aan zijn zijde. Pothuizen weersprak de bewering van de wethouder dat het hele net zou moe ten worden omgebouwd en hield vast aan uitstel. Ook Bert Krijer voelde daar uiteindelijk voor. Na een korte schor sing liet de wethouder weten dat hij het voorstel een maand uitstelde, dit tot verontwaardiging van Joop Ebbers (WD), die al in de commissie de slech te voorbereiding had gehekeld. Jan Visser deed nog de suggestie, nu het raadsvoorstel toch werd uitgesteld, de onrendabele gebieden erbij te betrek ken. Van Logtenstein was daartoe wel bereid, maar deed niet de toezegging dat alle onrendabele gebieden aan bod zullen komen. Anto bekrast Een 28-jarige bewoner van Colenso meldde de politie vorige week dat on bekenden vernielingen hadden aange richt aan zijn auto. Met een scherp voorwerp was de gehele linkerzijde van de carrosserie beschadigd. Gezins- en bejaardenverzorging en algemeen maatschappelijk werk. In het Algemeen Bestuur van de Stichting hebben 3 bestuursleden namens de medewerkers zitting. In verband met 2 vakatures roepen de medewerkers v/m op, die zoveel mogelijk kunnen voldoen aan het volgende profiel: deskundigheid op financieel gebied (begrotingen) deskundigheid op arbeidsrechtelijke positie van werknemers aantoonbare bestuurlijke ervaring voorkeur voor een vrouw, gezien de samenstelling van de achter ban visie hebben op positie/belangen van werkneemsters bekendheid/affiniteit met het werk in de maatschappelijke dienst verlening op de hoogte zijn van (nieuwe) ontwikkelingen in de welzijns- en gezondheidszorg. Vindt u deze pittige funktie een uitdaging, stuurt u dan uw briefmoti vatie vóór 4 november naar: Centrum Maatschappelijke Dienstverlening, Eemnesserweg 10, 3741 GA Baarn, t.a.v. Jacqueline van Dijk. Voor mondelinge informatie kunt u ook bij haar terecht (02154 - 1 78 41 Grote kleurwedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar Tijdens het succesvolle 'open huis'bij de bekende schoonheidssalon Studio Karla Karwoczik aan de Burgemeester Grothestraat was er veel belangstelling voor het nieuwste snufje op het gebied van de make-up techniek: het Personal Beauty System van Shiseido. De talrijke vaste klanten en bezoekers van desaion kregen op die ma niereen elektronische foto, waarop de schoonheidsspecialistes hun "nieuwe" uiter lijk inkleurden. Dat leverde voor elk een "passend gezicht" op. Voor de make-up liefhebbers was het een bijzoneer interessante ervaring en de reac ties waren dan ook heel positief. Karla en haar medewerksters konden hun verhaal over huidverzorging en make-up adviezen tegelijk ook uitstekend kwijt. Het Centrum Vakopleidingen Voor Volwassenen (CW) te Utrecht biedt in de Oriëntatiecursus voor vrouwen in de techniek een kennismaking met verschillende technische richtingen. Het CW is een omscholingsinstituut van het arbeidsbureau in technische richtingen. Het prgoramma bevat drie elementen: A. Een basisgroep waarin de volgende zaken besproken worden: oriëntatie op werk; positie van vrouwen in techni sche beroepen; voorbereiding op een vakopleiding. B. Vaktheorie; o.a. opfrissen van de Te kenvaardigheid, veiligheid op het werk, wat zijn de mogelijkheden van metaal, etc. C. Praktijk; zelf aan het werk met mate riaal, metaal, elektra, verf en hout. Oe feningen om te ontdekken waar je inte resse ligt. De cursus is bedoeld voor vrouwen vanaf 18 jaar, die als werkzoekenden bij een arbeidsbureau staan ingeschreven, en duurt 10 weken. De start is op 21 ja nuari 1988. De cursus wordt gegeven op donderdag en vrijdag, van 9.00- 16.00 uur, op het CW te Utrecht. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Wilt u meer weten? De coördinatrice technische vrouwen van het CW, Henny Spaan, houdt op de volgende dagen spreekuur op het arbeidsbureau, Zonnehof 26 te Amersfoort: 23 okto ber, 6 november, 20 november, 4 de cember en 18 december van 9.00- 12.00 uur op kamer 16, 5e etage. De gemeenteraad heeft vorige week in allerijl een krediet van 125.000 gulden beschikbaar gesteld voor de vervaning van de apparatuur, die eind september werd gestolen bij een inbraak in het gebouw van de Sociale Dienst aan de Lange Brinkweg. De daders kwamen binnen door een wc-raampje, maar het misdrijf is nog niet opgelost. Met enig ongemak heeft het personeel van de GSD zijn werk in de afgelopen weken zo goed en zo kwaad als het ging kunnen doen en de cliënten hebben geen hinder ondervonden, maar een bijkomend punt is dat de gemeentelijke dienstgebouwen met hun inventaris niet verzekerd zijn tegen de gevolgen van een inbraak, met als uitzondering de apparatuur van het computersys teem. Die laatste spullen zijn verzekerd tegen de dagwaarde. De verzekeraar staat overigens op het standpunt dat er geen sporen van braak zijn gevonden, zodat het twijfelachtig is of er een ver goeding wordt betaald. "Dit standpunt is echter aanvechtbaar," aldus het Col lege van B. W. De gestolen spullen omvatten o.m. 8 beeldschermen en 7 toetsenborden van minicomputers, 2 lijndrijvers, een per sonal computer, een printer, 3 draaipla teaus, 18 kofferschrijfmachines, 4 grote schrijfmachines, 6 telmachines en een tolkentelefoon. Er kan overigens niet worden volstaan met aanschaf van dezelfde apparatuur. Dat moet bekeken worden in het kader van de kantoor-automatisering bij de GSD en bovendien is op de minicom- puter al drie jaar van de vijf afgeschre ven. 'Beetje te vroeg' Eigenlijk kwam de inbraak dan ook "een beetje te vroeg", liet GSD-direc- teur Engelberts de raadsleden vorige week in een ingelaste commissieverga dering weten. Bij de vervanging wordt dan ook meteen maar modernere appa ratuur aangeschaft. Zouden dezelfde spullen weer worden aangeschaft, dan zou dat neerkomen op een uitgave van 100.000 gulden. Van de verzekering is eventueel 30.000 gulden terug te krij gen, maar dat is dus nog lang niet zeker. Omdat er voor een "calamiteit" als deze geen dekkingsmiddelen zijn voorzien, ging de gemeenteraad akkoord om de uitgave te dekken uit de algemene re serve. Inbraak Olijkeweg Onbekende daders hebben in het week einde ingebroken in een woning aan de Olijkeweg. Ze kwamen het pand bin nen door een balkondeur te forceren. Vermist worden enkele girobetaalkaar ten. 'Ontdek Donald en zijn vriendjes in onze Supoer-winkel.' Dat is het thema van de vierde Amerikaanse week bij Super Van Doorn aan de Wiardi Beckmanstraat. Vanaf vandaag kun nen kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar deelnemen aan een grote kleurwedstrijd. Tijdens de voorbereidingen voor de zes Amerikaanse weken werd al duidelijk dat één van de weken in het teken van de kinderen moest komen te staan. Su per Van Doorn heeft daarvoor de herfstvakantie uitgekozen. In dat ver band kwam al snel de naam Walt Dis ney naar boven, want zijn creaties heb ben miljoenen kinderen over de hele wereld jarenlang in hun ban gehouden, om nog maar niet te spreken over de volwassenen, die nog wekelijks de avonturen van Donald Duck, Mickey Mouse, Goofy en andere bekende hel den van Walt Disney volgen. Toevallig viert het weekblad Donald Duck deze week het 35-jarig jubileum. Donald Duck zelf bestaat al 53 jaar op papier. Het weekblad verschijnt deze week in een extra dikke oplage, waarin ook Knabbel en Babbel, Oma Duck, Guus Geluk, Katrien, Hiawhatta en Mini Mouse te bewonderen zijn. PEZE KLEURPLAAT JS EENumSAVE VAN EEN VROLIJK WEEKBLAD cWall Disney Company Kleurwedstrijd De grote kleurwedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar gaat vandaag van start. In de gezellige winkel van Su per Van Doorn kunnen de kleurplaten, een uitgave van Donald Duck, worden afgehaald. De prenten moeten uiterlijk op 4 november binnen zijn bij Van Doom. Een deskundige jury kiest de prijswinnaars. De prijzen liegen er ove rigens niet om. De eerste prijs is een walky talky ter waarde van 99 gulden, de tweede prijs een basisdoos Lego ter waarde van 50 gulden en de derde prijs een Walkman ter waarde van 25 gul den. Ook mogen 75 kinderen op kosten van Super Van Doorn een middag naar de kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. De Super-middag wordt gehouden op woensdag 11 no vember van 14.00 tot 17.00 uur. Op de kinderboerderij mogen de kinderen Camerarecorder voor Video 8-cassettes. Opname/ weergave tot 11/2 uur. V2" CCD-beeldsensor, videofilmen vanaf 10 lux. Piezo-autofocus metzone- selector, "groene golf"- snapshot-instelling. Vlekkeloze beeldmontage. Voor opname en weergave aan te sluiten op ieder tv- toestel. Uitstekend stilstaand beeld. w w m Soest Telefoon 12874 pci Van Doorn aan de Wiardi Beck manstraat. Ze vcn^open o.a. popcorn en suikerspinnen. Op donderdag en vrijdag verzorgt Iglo demonstraties met steakhouse, hamburgers, kaasschnit zels en beefburgers. Meisje (7) gewond bij aanrijding Bij een ongeval op het fietspad van de Beukenlaan raakte zondagmiddag een 7-jarig meisje uit Soest gewond. Zij fietste met haar ouders in de richting van de Beetzlaan en reed voor haar va der en moeder uit. Zij werden gevolgd door een 17-jarige bromfietser uit Soest, die in eerste instantie de ouders inhaalde. Toen hij het meisje wilde pas seren week zij plotseling uit naar links. De bromfietser kon een botsing niet meer voorkomen. Beiden kwamen ten val. Het meisje werd met pijn in haar been naar een arts gebracht, die haar behandelde. De bijbehorende versierselen werden de jubilarissen opgespeld door de echt genote van districtsbestuurder Barger- bos. Zij kregen van de Bouw- en Hout bond ook een attentie. Voorzitter H. van Breukelen voegde daarbij een ge schenk van de afdeling Soest en een bloemetje voor de echtgenotes. Eén van de jubilarissen - J. van Breukelen - werd tevens gehuldigd omdat hij 35 jaar lang bestuurslid van de afdeling is ge weest. iucj.praak ging de voorzitter uit gebreid in op de geschiedenis van het bouwvak en de omstandigheden die leidden tot de oprichting van de vak bond, nog altijd een absolute noodzaak. De verworvenheden die de vakbond in de loop der jaren heeft gerealiseerd staan echter voor een deel weer op de tocht, met name door het regeringsbe leid. Hij verzocht de leden dan ook om blijvende, krachtige steun voor het vak bondswerk. De avond werd afgesloten met een bin- gospel en een verloting, waaraan de liefhebbers hun hart ruimschoots kon den ophalen. pannekoeken bakken, schminken, ezelrijden een toneelstuk bekijken en gratis drinken. Mickey en Mini Mouse zijn op donder dag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 okto ber in levende lijve in de winkel van Su- De afdeling Soest van de Bouw- en Houtbond FNV heeft vrijdgavond j.1. tijdens een feestelijke bijeenkomst een zevental trouwe leden in het welver diende zonnetje gezet. Dat gebeurde in het gebouwtje van de postduiven vereniging aan de Schrikslaan, waar zo'n 100 leden waren verzameld. Drie leden werden gehuldigd wegens het 40-jarig lidmaatschap: de heren J. van Breukelen, C. Schouten en G. van Ooyen. Vier anderen viel die eer te beurt omdat ze al 25 jaar lid van de bond waren: C. van Brienen, C. van Doorn, H. Elschot en K. Kraayenbrink. De beide laatsgenoemden waren door omstandigheden helaas verhinderd, b

Soester Courant | 1987 | | pagina 11