SER r nieuws aruóhocK en 295,- HANGIELE Speeldoos PAGINA 20 L SOEST DIEET! ND WOENSDAG 21 OKTOBFR 1937 SOESTER COURANT PAGINA 21 Soestand Architectuur Cursus bijenteelt Jazz met (of zonder) mosselen Korte cursus olieverf- schilderen in C-drie Molensoos heeft piek-uur Cursus zelf mode maken VERLICHTING Vrijwilligers Vakature Bank Oudheidskamer Soest Eikels en beukenoten Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' V- Toneel Baal later in De Flint Ons Lowietje heeft een engel gezien Frisse jongens maken onfris onderwerp fris Vrijdag 6 november, 20.15 uur: Haye solo donderdag 5 november, 20.15 uur: 'Een bijzonder prettig vergezicht' D.S. AGENDA Donderdag 22 oktober: Filmhuis: Fellini's 'Amarcord' Zondag 25 oktober: Artiskoop: Poppentheater en film Vrijdag 30 oktober: Hommage aan Peter Tosh T/m 1 november: Expositie Geert de Roovere Tentoonstelling van duiventillen ijk vermageren \NDELING CHTUJST '2155 - 2 21 97 aren d achter zet deze ivhid ■virvinr .•loot-rekentng Cultureel Creatief Soestand is een talkshow waarbij zoals het woord al zegt, veel gesprokén zal worden. Het onderwerp is deze keer Architectuur. Behalve spreken over het nieuw te bouwen gemeentehuis en mo len De Windhond, worden er dia's ver toond van oude of opmerkelijke gebou wen uit Soest. Muzikale medewerking zal worden gegeven door het koor van het ziekenhuis Zonnegloren. Dit koor bestaande uit 20 personen, zal een aantal bekende populaire liederen ten gehoren brengen. Soestand is op 6 no vember, aanvang 20.00 uur. Kunstreis naar Londen Op 6, 7 en 8 november wordt een kunstreis naar Londen georganiseerd door C-drie, Kreatief Centrum De Hof en de Regionale Muziekschool. De kos ten van deze reis zijn f 240,— p.p. en in begrepen zijn de busreis, een overnach ting op de boot en twee nachten ont bijt in een hotel. Eveneens inbegrepen zijn toegangskaartjes voor twee musea, die bezocht kunnen worden: Tate Ga- lery en Serpentine Galery. De reis staat onder deskundige begeleiding van een docent van De Hof, maar het is natuur lijk ook mogelijk om individueel of in een groepje in London op stap te gaan. Expositie pentekeningen Jan Vosman is een alert tekenaar. Voortdurend denkt hij na over het le ven, de mens, de maatschappij en wat die te bieden -of te verbieden- hebben. Deze gedachten verwerkt hij in pente keningen, waarin zijn fijnzinnige kritiek duidelijk tot uiting komt. Een expositie van zijn tekeningen is te zien in C-drie vanaf 3 november. De expositie wordt geopend op 6 november, voorafgaand aan Soestand Architectuur. Workshops Gastdocente Sandra Bouckaert zal in een korte cursus de basistechnieken van toneelgrime behandelen. Voor dit on derdeel van het grimeren wordt een speciale schmink op vetbasis gebruikt. Ook wordt aandacht besteed aan het grimeren van clowns, dieren of fanta sie-gezichten. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van schmink op waterbasis. De docente zal tijdens het grimeren al les vertellen over de technieken, de ma terialen en de diverse mogelijkheden van grime. Grimeren is één van de korte cursussen die tijdens het workshopweekend van 28 en 29 november worden aangebo den. De andere cursussen zijn: edels meden, toneel, aquarellen op zijde, fo tografie, origami en gemengde technie ken (teken- en druktechnieken). Elke cursus duurt 4 dagdelen en de kosten zijn f 75,—, incl. een gezamenlijke lunch. Jazz met de Ellen H.-Band Op zondagmiddag 25 oktober kunt u genieten van de succesvolle jazz-forma- tie Ellen H.-Band. Deze band bestaat uit de fluitiste Ellen Helmus, de pianist Robert Jan Vermeulen, de drummer Arnoud Gerritse en de bassist Frans Tunderman. Speciaal voor dit concert is een arrangement bedacht voor lief hebbers van mosselen: een jazz-concert en onderwijl onbeperkt mosselen eten voor f 17,50 p.p. (wel even reserveren). Ook zonder mosselen is dit concert ae moeite waard, de toegang is dan f5,— P-P- Galaconcert opera en operette Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het Amersfoorts Opera Operette Gezelschap wordt op 24 ok tober in de Grote Zaal van C-drie een galaconcert gegeven. Op het program ma staan o.a. 'Die Fledermaus'van Strauss, 'Boccacio' van Suppé, 'Der Vogelhandler' van Zeiler, 'Der Wild- schutz' van Lortzing en melodieën van R. Stolz. Solisten op deze avond zijn Marianne van Dolen, Margrieta Ver maas en Ton Kaljé. De muzikale leiding is in handen van Hans Janssen. Aan vang 20.00 uur. Toegang f 7,50. Pro memorie C-drie is geopend op werkdagen van 8.30-12.3U uur, 13.00-17.00 uur en 19.00-23.00 uur. Op za terdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. C-drie is telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Het adres is Willaert- straat 49, 3766 CP Soest. De afdeling Soest/Amersfoort van de vereniging tot behoud van bijenteelt in Nederland is naarstig op zoek naar le den. Om meer aandacht te vestigen op de bijenteelt houdt men daarom een voorlichtings-cursus. Die wordt gehouden in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De cursus bestaat uit drie lessen op 12, 19 en 25 januari. Men kan er alles te weten komen over de facetten van de bijen teelt. Voor meer ionformatie kan men te recht bij het secretariaat van de vereni ging, mevrouw E. Joor-Kroes, Oude Utrechtseweg 28, tel. 24306. Zondag 26 oktober in C-drie In de komende maanden worden in het cultureel en creatief centrum van Soest C-drie een aantal jazz-concerten georganiseerd waarbij zeer talentvolle jonge jazz-musici van Nederland zul len optreden. Op zondagmiddag 25 oktober zal optreden Ellen H.-Band, die bestaat uit Ellen Helmus - fluit, Robert Jan Vermeulen - piano, Frans Tunderman - bas en Arnoud Gerritse - drums. Ellen Helmus studeerde aan het Kon. Conservatorium te Den Haag en geeft thans les ophet Utrechts Conservato rium. Naast de Ellen H.-Band heeft ze gespeeld met o.a. John Engels, John Clayton, Adrienne West, Hubert Laws, het Metropole Orkest, trio Pim Jacobs e.v.a. Robert Jan Vermeulen studeerde eveneens aan het Kon. Conservatorium en ontving in 1985 de Pall Mali Swing Award. Frans Tundermans studeert aan het Hilversums Conservatorium bij Victor Kaihatu en heeft al met vele jazz formaties gespeeld, waaronder de Mai- den Voyage Big Band. Arnoud Gerritse studeerde aan het Rotterdams Conser vatorium en speelt nu veel bij radio en t.v., onder andere het VARA dansor- kest. Samen vormen zij de Ellen H.-Band en De Ellen H. -Band. verzorgen ze vele optredens op jazz-po dia en jazz-festivals, waaronder twee maal het North Sea Jazz Festival. In 1980 kreeg de Band bekendheid door het winnen van het Meervaarts Jazz Concours en in 1985 kwam hun eerste l.p. (A Gentle Approach) uit. De Ellen H.-Band heeft meegewerkt aan bijna alle jazz-programma's op de radio en is uitgenodigd voor de t.v. programma's 'Tineke' en KRO's 'Brandpunt in de markt.' Op 25 oktober vanaf 16.00 uur speelt de Ellen H.-Band in C-drie. Omdat het dan tegen etenstijd loopt is in samen werking met de horeca-afdeling een speciaal arrangement samengesteld: onbeperkt mosselen eten. Tijdens het concert worden mosselen gekookt of gebakken en kunnen worden gegeten met sauzen en stokbrood. De prijs van dit arrangement is f 17,50 p.p. Wel van te voren even reserveren! We kunnen ons voorstellen dat niet iedereen van mosselen houdt, maar wel van de Ellen H.-Band wil genieten. De prijs van het concert is f 5,— p.p. Reservering en in formatie bij C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 02155-22188. Op maandag 26 oktober start er in Cultureel Creatief Centrum C-drie een korte cursus olieverf schilderen. De cursus bestaat uit 9 maandagavon den van 20.00 - 22.00 uur. Docent is Theo Naessens. Voor veel mensen heeft olieverf nog steeds een magische klank: daarmee werken de "echte" schilders. Dat is dus te duur, te moeilijk. Toch is het juist voor de nog niet zo gevorderde schilder een goed materiaal. Het is flexibel, je kunt er mee rommelen, experimente- De Molensoos houdt elke zaterdag avond van 21.00 uur tot 22.00 uur pie kuur. Piekuur houdt in dat alle drankjes een uur lang maar een gulden kosten. Het is een variatie op wat de Amerikanen kennen als happy hour. De eerste avond waarop dit piekuur plaatsvind is zaterdag 24 oktober. Ver volgens vanaf deze datum elke zater dagavond. Op deze avonden is de Mo lensoos geopend van 20.00 tot 24.00 uur. Verder is de Molensoos open op don derdag- en vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur met een scholierenprogram ma; op vrijdagavond van 20.00 tot 24.00 uur met een soosavond en de za terdagavond, en zondagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur met disco. Op de zondagochtend wordt er gevoetbald bij De Borg, van 11.00 tot 12.30 uur. De modeschool 'Pour la Femme' begint binnenkort in Soest met een cursus zelf mode maken. Onder deskundige lei ding wordt les gegeven in patroonknip pen, naaien, afwerken en dergelijke. Alle benodigde materialen zijn aanwe zig. De cursisten mogen zelf bepalen wat ze willen maken. In mei hoopt de school een mode-show te geven met de creaties, die tijdens de cursus zijn ge maakt. De lessen worden iedere maan dag- en dinsdagavond gegeven van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer infor matie, tel. 035-49233. Theater: Zwolle, LJsselhal: Lee Towers en Anita Meyer, 28 november. Utrecht, Vredenburg: Juliette Gréco, 29 oktober, Little Steven, 11 novem ber, Blues Estafette, 21 november. Slagharen: Roy Orbison, 6 november. Den Haag: Boy George, 29 november, Young Amadeus, 4 november, Mister Mister, 5 november, Viktor Lazlo, 31 oktober, Alison Moyet, 1 november, Opera "Tosca", 2 november. Den Bosch: Kool and the Gang, 21 no vember. Voor deze en vele andere concerten kan men, mits nog niet uitverkocht, re serveren bij de VVV-Soest. Nu het weer herfst is, is het heerlijk wandelen en fietsen door de bossen. Bij de VW liggen vele wandel- en fiets routes. Een dagje uit is nog mogelijk. Beuk/ Gooilander organiseert nog vele leuke najaarstochten. Bij de VW kan men een boekje halen waarin die dagtochten staan en tevens kan men boeken bij de VW. De landelijke VW-geschenkbon is verkrijgbaar in waarden van f 10,- tot f 50,-. Het VW-kantoor is geopend elke werkdag van 9.30 tot 16.30 uur, tele foon 12075. ren, proberen en veranderen. En denk je na een uur "het wordt niets," dan pak je een lap en veeg je alles watje niet be valt er zo weer af. Natuurlijk heeft ook dit materiaal zijn gebruiksaanwijzing. Die is echter snel te leren en echt niet in gewikkeld. Belangrijker dan deze tech nische kant is het ogen en handen te le ren gebruiken. Kijken wat er uitje eigen handen komt, kijken naar watje mede cursisten maken, kijken naar je omge ving en ook kijken in je eigen hoofd, vol met heel uniek (beeld)materiaal, is de kern van schilderen. Opzet van de cursus is niet het echter dan een foto leren schilderen. Een eind resultaat kan een stimulans zijn om door te gaan. Het bezig zijn op zich, het voelen en ervaren zijn belangrijker dan het schilderij aan de muur. Binnen de cursus komen vorm, kleur, ruimte en structuur aan de orde. Ma een aantal fantasie- en waarnemingsop drachten komen we tegen het eind van de cursus uit bij het schilderen van di verse soorten stillevens. Dit omdat stil levens veel ruimte geven voor het vin den van een "eigen" vertaling. Voor be ginners is er een vast programma, met de gevorderden worden individuele programma's samengesteld. Informatie Start cursus: maandag 26 oktober. Tijd: 20.00 - 22.00 uur. Duur 9 weken. Prijs f 75,—Docent Theo Naessens. Klassieke verlichting Laanstraat 132 - 3743 BJ Baarn Telefoon 02154-1 48 69 Wilt u zo snel mogelijk aan de slag in een leuke vrijwilligersbaan? Misschien kunt u een keuze maken uit één van on derstaande vakatures. Gemeentelijk centrum voor basise- dukatie TREMA '87 vraagt voor zo spoedig mogelijk vrijwilligers m/v ter assistentie van de docenten (edukatieve werkers) bij het lesgeven aan volwasse nen in de vakken Nederlands en/of re kenen en maatschappij-oriëntatie. 5/618. In algemeen opvanghuis in Utrecht is plaats voor een vijftal groepsleiders m/v. Naast twee betaalde krachten, wordt uitsluitend met vrijwilligers ge werkt. Het opvanghuis is gevestigd in een groot pand in de binnenstad van Utrecht. Maximaal vinden er 9 mensen onderdak en begeleiding. 11/612. Bij de St. Vrouwen voor Vrouwen worden medewerksters gevraagd t.b.v. gezinsbezoeken aan buitenlandse ge zinnen. Er is deskundige leiding aanwe zig bij de eerste bezoeken. Er wordt vooraf eerst ingewerkt d.m.v. gesprek ken over wat er zoal tijdens een gezins- bezoek te sprake kan komen. 11/610. Vrijwilligersorganisatie in Amersfoort voor begeleid wonen zoekt nog enkele medewerkers m/v ter begeleiding van de bewoners. De vrijwilligers dragen te vens zorg voor praktische en admini stratieve zaken. 11/607. Kinderboerderij vraagt vrijwilligers m/v met enige kennis van biologie. Van de medewerk(st)ers wordt verwacht dat zij hun kennis overdragen op het ge bied van natuur- en milieuedukatie aan kinderen van de basisscholen. 7/618. Peuterspeelzaal in Baarn heeft plaats voor vrijwilliger om samen met betaal de kracht een groep van 12 kinderen te begeleiden. 7/615. Ter ondersteuning van de leidsters zoekt peuterspeelzaal in Soest de assis tentie van enkele vrijwilligsters. Het gaat om groepen van minimaal 12 en maximaal 17 peuters. 70/609. Scoutinggroep in Soest heeft dringend behoefte aan een aantal vrijwilligers m/v. Het gaat om het assisteren van de leiding bij het begeleiden van welpen, kabouters, gidsen en verkenners. 3/627. Kinderboerderij zoekt medewerkers m/v voor de biologische groentetuin. Enige ervaring met tuinieren is vereist en tevens wordt verlangd dat liefheb bers onze groenten ook in het eigen winkeltje willen verkopen. Nu opgeven betekent in februari 1988 van start gaan! 3/616. Voelt u twijfel over uw kwaliteit voor bepaalde funkties, kom dan eens een praatje maken op de vakaturebank. Misschien bent u juist de geschikte per soon en anders kan gezocht worden naar ander gelijkwaardig werk. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert straat 49, tel. 12630. Voedsel voor mens en dier en het is dit jaar weer een goed jaar. Beukenoten worden er nog veel geveegd en gezeefd. Eikels blijven meestal liggen. Dit was vroeger anders, toen werden deze veel geraapt, vooral door de schooljeugd. Ze verdienden er een zakcentje bij. De eikels werden gebruikt als varkensvoer. Nu is het gebruik van de eikels mini maal. Verandering van voerderge woonten van de dieren maken veel overbodig. Voederbakken, drinkem- mers, bietenmolens, hakselgereed- schap voor het stro, kookpotten voor de aardappelen. Moderne voederinstalla ties zijn hiervoor in de plaats gekomen, de nieuwste zelfs komputergestuurd. De oude voorwerpen en gereedschap pen zijn nog te vinden in de Oudheidka mer, Ferdinand Huycklaan 18. Ope ningstijden zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdagmorgen 22 oktober: Vrou wen die zin hebben om zonder begelei ding met hun handen bezig te zijn kun nen van 9.30 tot 11.30 uur meedoen met de zelfstandige knutselgroep. De kosten bedragen f 2,50 per ochtend, in clusief koffie en materialen. Donderdagmiddag 22 oktober: Onze kindertoneelmiddag. Onder deskundi ge leiding kunnen kinderen van 8 t/m 12 jaar van alles doen en leren wat met toneel te maken heeft. (bv. ook mooie decors maken). Het duurt van 2 tot 5 uur en kost slechts f 1,- per middag. Vrijdagochtend 23 oktober: Iedere vrijdagochtend is er op de boerderij een peuter/ouderochtend. Op deze och tend kunnen de peuters gezellig met el kaar en het speelgoed spelen. Voor de ouders is het een ontspannend ochtend je waarbij ze leuk met elkaar kunnen (bij)praten. Koffie en limonade staat klaar. De kos ten bedragen f 3,- per keer. Het duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De prijs is inclu sief koffie, limonade en materialen. Vrijdagmiddag 23 oktober: Dieren liefhebbers opgelet. Vanmiddag is onze dierenmiddag. Samen met Arlettta en Helen gaan jullie hartstikke leuke din gen doen die met dieren te maken heb ben. Voeren, dieren bekijken, knutselen (bv. dierenmaskers maken). Het duurt van 2 tot 5 uur. De kosten bedragen f 7.'.-dag 24 oktober: Vandaag gaan we echt weer van alles doen! Samen met de jarige kinderen kunnen we gaan knutselen, spelletjes doen, schminken, koekjes bakken, ezelkar rijden enz. Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar zijn van har te welkom. Het duurt van 13.30 tot 16.00 uur, voor slechts f 1,-. Dinsdagmorgen 27 oktober: Peuter/ ouderochtend. Ook op de dinsdagmor gen is er een leuke gezellige ochtend voor peuters met hun ouders. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten f 3,- per morgen. Dinsdagmiddag 27 oktober: Dit is on ze wensenmiddag. Deze middag is echt te gek. Wanneer mag je nou je eigen wens in vervulling laten gaan. Juist, op deze middag. Het is voor kin deren yan 4/12 jaar en de kosten zijn slechts f 1,- per middag. Woensdag 28 oktober: Theatermid dag. Een leuk en spannend toneelstuk met daarna leuke activiteiten, zoals knutselen, spelletjes, stoelendans etc. Vanmiddag heet het toneelstuk 'Baasje gezocht'. Een katje gaat op zoek naar een geschikt baasje en mag deze zelf uit zoeken. Dat is wel héél bijzonder... De ze middag duurt van 2 tot 4 uur en kost f 1,-. Daar hoefje het natuurlijk niet voor te laten. Verjaardagen Om teleurstelling te voorkomen, raden wij ouders aan tijdig te boeken als hun kind haar of zijn ver jaardag op de boerderij wil komen vie ren. Wij doen dit op donderdag, vrijdag en zaterdagmiddag. Het programma voor de jarigen wordt in overleg met de ouders samengesteld, zodat aan de wensen van de kinderen voldaan kan worden. Bel tijdig 02155-18136. Op donderdag en vrijdag bestaat de mogelijkheid om het feestje af te sluiten met eten van pannekoeken voor de spotgoedkope prijs van f 1,- per stuk. Tot ziens op de Kinderboerderij! Scène uit Fellini's 'Amarcord', donderdagavond te zien in Artishock. De voorstelling van toneelgroep Baal 'De Rondleidster', die stond aange kondigd voor maandag 26 oktober in De Flint Theater is komen te verval len. Toneelgroep Baal komt nu donderdag 19 november in De Flint met 'Dorothy Parker, you might as well live'. Een voorstelling waar de vertaling, bewer king en regie is van Matin van Veldhui zen, de spelers zijn Lineke Rijxman, Nettie Blanken en Theo de Groot. Vorige week vrijdag moest de serie voorstellingen van De Rondleidster van Botho Strauss in Frascati plotseling ge staakt worden, omdat Rudolf Lucieer zich ziek moest melden. Zijn arts raad de aan geen rekening meer te houden met herstel vóór 1 december a.s., de einddatum van de speelperiode van De Rondleidster. De rol van Rudolf Lucieer in De Rond leidster is dermate omvangrijk en ge compliceerd dat van vervanging op korte termijn door een van buiten aan te trekken toneelspeler geen sprake zou kunnen zijn; tot vreugde van Baal heeft Edwin de Vries, regisseur van de proc- duktie, zich bereid verklaard de rol van Rudolf Lucieer over te nemen, zodat met ingang van donderdag 8 oktober a.s. De Rondleidster wweer gespeeld zal gaan worden - in Frascati, t/m. za terdag 17 oktober. Helaas is Edwin de Vries wegens eerder aangegane verplichtingen niet beschik baar na 17 oktober. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het duo Frisse Jongens, dat de laatste tijden veel van zich doet spreken heeft De Speeldoos in Baarn aangedaan met hun cabaretvoorstelling "Ons Lowietje heeft een engel gezien". Voor een volle zaal brachten zij een programma, dat veel meer was dan cabaret. Een geheel gevulde avond over het onderwerp dood, dat op een manier werd gebracht, dat er niemand ook maar een spoor van bijgevoelens aan overhield. Of het zou moeten zijn, dat ieder met smart op die van zichzelf zit te wachten. Humor, ernst en satire op een wijze, waar in Ne derland geen andere groep aan kan tip pen. Lovend waren dan ook de reakties van velen, die nog nooit van Titus Tiel Groenestegen en Bavo Galema hadden gehoord. Dit overtrof al hun verwach tingen. Theatermensen, die hun hele le ven niet anders dan op het toneel heb ben gestaan, leek het wel. En dat terwijl zij nog slechts enkele jaren "in het vak" Een man op het toneel: lang, zacht, beetje kalend, lage stem, droogkomisch en met eigen stijl. Disco en Jazz. Sprookjes en gedichten, humor en ero tica. Een kleine twee uur zit het publiek bij hem op schoot, hij vermaakt met zang en dans en raakt de gevoelige snaar van de herkenbaarheid. Een jonge entertainer op "weg naar de top. Haye van der Heyden regisseerde, schreef, zong en trad op (o.a. Purper) en vergaarde daarmee in tien jaar erva ring die de basis zal vormen voor zijn programma Haye Solo. Onder leiding van George Groot (Don Quischocking Sanyassin) en Maarten Wansink (Werkteater) maakte hij deze show vol zorgvuldig amusement. zitten. Sprankelend was de manier waarop humor en weemoedigheid el kaar aflosten. De verandering van het ene moment op het andere van types was verbazingwekkend. Zonder dat het aan de voortgang van het programma was te merken stonden er telkens ande re typetjes op het toneel, die met hun andere karakter en andere kleding zo direkt herkenbaar waren, dat dat alleen al iets was om van verbazing achter in je stoel te zakken. Nergens oubollig en overal steeds met doordachte en nooit te ver gaande humor, wisten zij de zaal ruim tweëen half uur in hun ban te hou den. Het beste bewijs hiervoor was de donderende ovatie die het dankbare publiek na afloop aan hen bracht. Een programma, dat gerust in de rij van Jas- perina de Jong, Hans Liberg en nog vele andere kan worden bijgeschreven. Twee goede vriendinnen, Sylvia (70) en Ingrid (40), hebben een hevig verstoor de relatie met hun dochter respectieve lijk moeder. In de hoop inzicht te krijgen in hun ver leden en af te komen van al dan niet te rechte schuldgevoelens, spelen zij, bij elkaar thuis, gebeurtenissen uit dat ver leden na. Sylbia speelt de moeder van Ingrid en Ingrid speelt de dochter van Sylvia. De huisgenoot van Sylvia, een vroegere employé van de Binnenlandse Veilig heids Dienst, ziet niet zoveel in de emo tionele, maar ook zeer vaak geestig, ses sies. Frappant blijspel van Paul Haenen m.m.v. Mary Dresselhuys, Ben Huls man, Henriette Tol. Regie: Berend Boudewijn Dekor: Roland de Groot Kostuums: YanTax De voorstelling van 5 november is uit verkocht. Er is eén extra voorstelling op donderdag 5 februari waarvoor kaarten verkrijgbaar zijn aan de kassa. Vrijdag 30 oktober en zaterdag 31 oktober, 20.15 uur Musical met Josine van Dalsum, Nelly Fryda, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,-. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het so ciaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genietje de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen dit tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres leden administratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Voor de meeste mensen behoeft Fellini geen inleiding meer. Zijn vijftiende film 'Amarcord', stamt uit 1983. Het verhaal speelt zich afin de jaren '30 in een kuststadje ten tijde van het fascis me. De lente is in aantocht en Titta, de oudste zoon van een klein bourgeoisge- zin, probeert zijn duffe schooluren zo aangenaam mogelijk door te komen. Met zijn kameraden brengt hij zijn vrije tijd door op de Corso en in de buurt van het Grand Hotel, waarvan verteld wordt dat de oude vrijster la 'Grandis- ca' er een nacht met een prins door bracht. Grootse evenementen in het anders zo duffe stadje zijn de doorgang van de au- tokoers "de Duizend Mijlen", de para de der fascisten, de doortocht van het fascistische pronkschip "Rex". Maar ook familiegebeurtenissen zoals het uit stapje met de gekke oom Teo, de ziekte en dood van Titta's moeder en de trouwpartij van la "Grandisca" met een carabiniero. Met 'Amarcord' levert Fellini de pres tatie om een heel provinciestadje aan ons voor te stellen. Met verbluffing stelt men vast dat in een film waarin niets ge beurt, alles gebeurt om de continuïteit van de hoofdpersonen te garanderen. Sommigen komen af en toe in beeld en zeggen iets wat misschien pas 20 minu ten later wordt gebruikt. De hoofdper sonen zijn echter zo karakteristiek datje jeop een of andere manier na die 20 mi nuten nog herinnert, waaraan ze deel namen en hetzelfde personage doet in een andere situatie weer iets wat er met een uitspringt. Fellini weet op deze manier zo'n veertig karakters in de hand te houden en le verde met 'Amarcord' weer een juweel tje af. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65-ff 5,-. Artiskoop - het kinderfilmhuis van Ar tishock - organiseert een gezellige mid dag met poppentheater en de film "Oom Ferdinand en de toverdrank". Aanvang 14.00 uur. Entree: f5,-. Reserveren via tel. 12066 en 19577. Na het succes van de reggae-avond die de Vereniging Artishock de afgelopen zomer organiseerde is besloten in het niéuwe seizoen door te gaan met dit nieuwe initiatief. Er zijn tenslotte dis co's genoeg, maar een avond kwaliteits pop komt helaas maar zelden voor. Kwaliteit is dan ook het motto waaron der Artishock op vrijdagavond 30 ok tober een muziekavond organiseert voor jongeren en ouderen die zich nog jong voelen. Op deze avond zal alleen muziek worden gedraaid vanaf com pact disc - dus absoluut ruis- en kraak- vrij en met een geluid, dat in de grootste concertzalen van Nederland niet zou misstaan. Kwaliteit ook bij de muziekkeuze. Geen Amerikaanse ingeblikte synthesi zers en zangers die niet zingen, maar uitsluitend het beste van het beste, dat op popmuziek verkrijgbaar is. Op deze avond grijpen we voor de muziekkeuze naar de hard rock, een muzieksoort die - volstrekt ten onrechte - veel te weinig aandacht krijgt via de media (iedereen die "the Rock of Europe" wel eens be kijkt zal dat kunnen beamen!). Dankzij de welwillende medewerking van "De Gouden Snaar", de Soester platenzaak die de muziek van morgen vandaag al in huis heeft, hopen we be slag te kunnen leggen op enkele CD's die pas over enige tijd in de handel ko men. Hardrockers en andere liefhebbers van goede popmuziek komen vrijdag 30 oktober dan ook naar Artishock om de laatste primeurs te horen! Om het geld hoefje het niet te laten: de toegangsprijs bedraagt slechts een knaak en ook de drankjes worden verkocht tegen de be kende lage Artishock-prijzen. Aanvang 21.00 uur; zaal open 20.00 uur. Toegangsprijs f 2,50, ook als je geen CJP hebt. Reserveren is niet no dig, iedereen is van harte welkom. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd! P.S. Neem gerust je eigen CD's mee! Elke zaterdag en zondag, van 15.00 tot 17.00 uur, t.e.m. zondag 1 november: schilderijen van Geert de Roovere. In kasteel Groeneveld wordt op zater dag 24 oktober de expositie 'Neder landse duiventillen' geopend. Hetty Giezen-Nieuwenhuys exposeert daar haar aquarellen. Ter gelegenheid van de tentoonstelling is een boek samengesteld onder dezelf de titel. Het eerste exemplaar wordt aangeboden aan de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P. A.C. Beelaerts van Blokland. De opening vindt plaats om 15.00 uur.

Soester Courant | 1987 | | pagina 21